Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#601) Arhquis válasza _Petya_ (#598) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Gyerekek.

Derítsük ki, mi a karija neve, és küldjük el minden szte-s ptm/pm/müszinfósnak, aki wow-ozik, hogy indítsunk ellene fejvadászatot. :D:D:D

Lol :))

Amugy meg Szabó Tamás :R
Nem tehet róla, hogy ő fej, mi meg nem vágjuk ezt a szemét anyagot...

(#602) _Petya_ válasza Arhquis (#601) üzenetére


_Petya_
őstag

Tényleg nagyon jó fej ember, a mostani vizsgán is 30 helyett 28-al már engedett át embereket, szóval rendes. Hát igen, a tárgya nem könnyű, de nem ő tehet róla.

mod: ez: :R azért is ját neki, mert ő is fejből tudja azt az anyagot, amit elvár tőlünk, 1 db krétával, jegyzet nélkül tartott előadást tavaly pl., meg ilyenek. Nem úgy, mint a többiek, hogy a tanár is jegyzetből olvassa, de azért te fejből tudd...

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#603) Protezis válasza _Petya_ (#602) üzenetére


Protezis
őstag

A kréta darabszámát gondold át mégegyszer ;)

Holnap alga vizsga... picit félek. :U

(#604) _Petya_ válasza Protezis (#603) üzenetére


_Petya_
őstag

Helyesbítek, nem 1 db kréta, több is elfogyott egy előadáson, de a lényeg, hogy fejből vágta... az algát és az utolsó időpontra tettem, így is alig lesz időm tanulni rá...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#605) ALI_G


ALI_G
veterán

Azért én visszaküldeném Csongrádra :) régen ott volt gimiben matek tanár. Aki addig 5ös volt, utánna jó ha 3ast kapott, csak aztán kiútálták a szülők. Vaj miért? :F

(#606) Thom! válasza _Petya_ (#602) üzenetére


Thom!
veterán

ha 30 a határ akkor hogy? az összes 28p gyak +min 10p deffel átlehet menni?

(#607) ALI_G válasza Thom! (#606) üzenetére


ALI_G
veterán

Valószínűleg a gyakorlatra gondolt. 30, 10, 10 a minimum gyakorlati, elméleti vizsga rész és gyakorlat. ami pont 2es.

[Szerkesztve]

(#608) Protezis


Protezis
őstag

Új kezdőoldalam van: [link]
Esetleg nem tudja valaki, hol lesz a mai alga vizsga?

[Szerkesztve]

(#609) _Petya_ válasza ALI_G (#607) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, 30 helyett 28-al is engedett át embereket.

Protezis: A SZOTE-ban.

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#610) Protezis válasza _Petya_ (#609) üzenetére


Protezis
őstag

Köszi, szerencsére nagy nehezen sikerült kiderítenem még vizsga előtt.
Sajna a mediánok, rendezett minták tételt kaptam (ezt az egyet nem tudtam a 35-ösök közül), és mivel a 40 pontosokat nem tanultam, hiába tudtam a 25-öst :(
Szerencsére a hiányzó sort megtaláltam a progimban, úgyhogy 18-án nem -10 pontról indulok :C

Ja, ha van valakinek esetleg felesleges Sz.graf. 24-i vizsgaidőpontja, az megdobhatna vele. (nem leszek hálátlan ;) )

Mod: Mind a baloldali, mind a jobboldali szomszédom puskázott, ráadásul a baloldali csajra emlékszem: progalapból is együtt vizsgáztunk, és abból is puskázott. Milyen programozó lesz az ilyenből?! Hányingerem van. Majdnem elküldtem mindkettőt a k. annyába. Én tanultam 4 napot rá (nem magoltam, megértettem), és sz.pok. Ő meg kipuskázza, és állítom meglesz a 2-ese (lehet jobb is, de abba belegondolni se merek).

[Szerkesztve]

(#611) ALI_G válasza Protezis (#610) üzenetére


ALI_G
veterán

off
melyik csaj volt?
u.i.: Zsoccot majd kérdezd meg mit volt Füvesivel :D marha nagy.

mod.: Ádám volt már algából?

[Szerkesztve]

(#612) ALI_G


ALI_G
veterán

Ugye mindenki tudja, hogy éjféltől óra felvétel!

(#613) Protezis válasza ALI_G (#611) üzenetére


Protezis
őstag

Csaj: alacsony, nem túl karcsú. Állandóan leejt valamit (2 éve a tollait ejtette le, most az ásványvizét)
Tudom, mi volt Zsoccal :)
Igen, volt. 3-as.

(#614) ALI_G válasza Protezis (#613) üzenetére


ALI_G
veterán

láttam már azt a csajt? :F így nem ugrik be, voltunk vele esetleg 1 gyakon? haj szín? :D kitalálom: szőke ;]

(#615) maszat


maszat
senior tag

Nah, gyerek! Ma kiderül, hogy az új ETR mennyivel jobban bírja a terhelést az elődjénél. Őszintén szólva nagyon meglepődnék, ha jobb lenne (az eddig tapasztaltak után) :DDD

(#616) _Petya_ válasza maszat (#615) üzenetére


_Petya_
őstag

Én azon lepődnék meg, ha egyáltalán működne.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#617) maszat


maszat
senior tag

A Prognyelves gyakvezérek jó fejek? Valakit tudnátok ajánlani?

_Petya_: Realista :D :D :D

(#618) ALI_G válasza maszat (#617) üzenetére


ALI_G
veterán

jah :)

els, prognyelvekre jó lenne vmi jó gyaktanár nekem is. A listában tudtok esetleg vkit, aki fekete listás, vagy már legalább hallottatok jót/rosszat róla?

(#619) _Petya_ válasza _Petya_ (#616) üzenetére


_Petya_
őstag

Igazam volt..

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#620) ALI_G


ALI_G
veterán

Mi a here rákért van az, hogy amit bejelölök kötelező tárgyat, kipipálom, felvétel, akkor nemv eszi fel, pedig már pl prog I-et rég teljesítettem!!! és semmi hibát nem dob, csak simán nincs ott a listámban grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr fosTR, jah és szintén csak IE alatt megy, FF alatt nem engedi kipipálni a felvételnél. suks.

(#621) ALI_G válasza ALI_G (#620) üzenetére


ALI_G
veterán

továbbra se engedi. Olyan kurzusra nem vesz fel (egyébként még mindig nem írja miért), amire már korábban egyszer jártam! Holna TO-ban beállok a sorba.
Nagyon ideges vagyok, és szívesen leírnám mit érzek! De ezt 1 másik topicba írom le.
üdv az ETR másik oldaláról (hány oldala van még? :F)

(#622) Protezis


Protezis
őstag

Jó hír:
- átvettek PTM-re
Rossz hírek:
- Tantervem megegyezik az új Bsc-s rendszerrel, holott dikrekt rákérdeztem, maradok -e a régiben. Jelenlegi állás szerint lesz dimat3 stb..
- Műinfohoz és PTM-hez is tudok felvenni tárgyakat, de egyikhez se tudom felvenni a köv. félévi kötelezőket.

Gerapppaaaaaaaa

(#623) ALI_G válasza Protezis (#622) üzenetére


ALI_G
veterán

én is ugye Bsc-s vok, de dimat 3-at tuti nem kell felvenni. Ha igen, meg kapják bééé! Még nem kérdeztem meg TO-n, de szerintem mivel megvan a dimat I-II, elfogadják dimat I-III-nak. Remélem!

(#624) _Petya_ válasza ALI_G (#623) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem, au új dimatI-III-hoz kell a régi dimatI-II + linalg. Fent van Czédli honlapján.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#625) ALI_G válasza _Petya_ (#624) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez volt a rossz sejtésem, xal linalgot megkéne csinálni, vagy mi? mer nekem nem lett meg a linalg (én láma, tudom...), jövőre meg se hirdetnek linalgot, azok mit csinálnak? Dimat III-hoz nincs kedvem, meg gondolom xar is, mert linalg az bele van keverve a dimat I-III-ig.
megnézem Cz oldalát.

(#626) _Petya_ válasza ALI_G (#625) üzenetére


_Petya_
őstag

CzG oldala alapján felveheted csak vizsgára a linalgot, és közben bejárhatsz az A&G előadásra, és a gyakra.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#627) Protezis


Protezis
őstag

Nekem meg van a dimat 1, 2, linalg. Dimat 3-mal most mi lesz? Meg kell csináljam?

Mod: ETÜ-n küldtem levelet:
''Tisztelt Címzett!

2003-ban nyertem felvételt Műszaki Informatika szakra, és idén adtam be a szakváltásomat Programtervező Matematikus szakra.
Ma észrevettem az ETR-ben, hogy átvettek, azonban a dinamikus tantervben ugyanazok a kurzusok szerepelnek, mint az új BSC-s PTM tantervben.

Kérdésem, hogy a 2005 előtti, vagy a jelenlegi PTM tanterv vonatkozik -e rám, és ha utóbbi, akkor teljesítenem kell -e például a Diszkrét Matematika III-at, stb.? Most teljesítettem a Lineáris Algebrát. Ha az új rendszerbe kerültem, akkor lényegében felesleges volt, lévén jelenleg nincs ilyen kötelező tantárgy?

Szakváltás előtt érdeklődtem a TO-n, és azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem az új rendszerbe fogok kerülni.

Válaszát előre is köszönöm!''


A válasz:
''A régi programtervező matematikus szakra nyert szakváltást. Újban nincs is ilyen szak. (BSC-ben csak programtervező informatikus szak van.) Minden olyan tárgyat teljesítenie kell ami a tanredjében, programtervező matematikus szaknál szerepel.''

Viszont van 2005 előtt felvetttekre, és sima PTM tanterv. Nem értem én ezt.

[Szerkesztve]

(#628) nap válasza ALI_G (#620) üzenetére


nap
addikt

Ezek a buzik sportot csinalnak abbol, hogy szopassak a diakokat.
A vizsgajelentkezes csak ie6 alol megy, erre nagyon rafigyeltek.
A no akkorat nezett, mikor mondtam, hogy firebird alol lehet egy-ket dolgot muvelni, riadtan csak annyit hebegett, hogy csak ie6 alol mehetne... Szoval ezt-azt lehet muvelni, de mikor elesben kene teljesiteni, azt tenyleg csak ie6-tal lehet.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#629) Protezis válasza Protezis (#627) üzenetére


Protezis
őstag

Na megnéztem CzG honlapját, és ha jól értem, a 3 tantárggyal kiváltom mindhárom dimatot. Eddig oké. Viszont pl valszámmal kitörölhetem? IPTM_N-en vagyok, itt nincs valszám, ellenben van pár olyan tantárgy, ami a régi rendszerben nem volt. Most ki tudja, hány félévet csúsztam... direkt rákérdeztem basszus. Régi rendszer? Igen, az!
A F@szt!

Goto TO.
While (TO.Alkalmazott(1).fej.szin != ''blue'') Hit;

[Szerkesztve]

(#630) _Petya_ válasza nap (#628) üzenetére


_Petya_
őstag

A jelentkezés megy, csak az egyik időpontról a másikra átjelentkezés nem.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#631) Protezis válasza Protezis (#629) üzenetére


Protezis
őstag

Na, fény derült a turpisságra. Elbaszták. Ennyi. Majd átraknak a 2005 előtt felvettek PTM-es szakra (vagy miatököm ez.) Az érdekes, hogy nem is tudták, hogy van ilyen. jéééééé

(#632) ALI_G


ALI_G
veterán

Hi all!
Vki tudna nekem matek tanárt ajánlani Szegeden, aki vállal kisebb összeg ellenében korepetálást, elsőrban integrálásból. Azért kérdem, mert az enyém (akinél már voltam tavaly), ma kiderült, hogy külföldön tartózkodik.
Aki esetleg tud integrálni itt a fórumon és segítene nekem sör fejében megegyezhetünk, csak sürgős lenne (és gondolom mindenki vizsgázik).
előre is thx.

(#633) ALI_G


ALI_G
veterán

Sikerült találjak 1et, mostmár tárgytalan, bár ha vki tud jót, ne tartsa magában :) :))

(#634) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Venném fel a kalkulust, erre: nem teljesített előfeltétel: SZTS010
A képzésben nem is szerepel ilyen kurzus, csak újra venném fel, mert multkor nem sikerült....

Dejó.. :F
Igaz ez juhászképző.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#635) Protezis


Protezis
őstag

Aki algából készül:
[link]
[link]

Egy kérdés: kupac rendezésnél, miután összerakta a fát, mit csinál első körben? Mintha a rendezendő tömb első felét rendezné valahogy (mostmár fáradt vagyok), és csak utána kezdené el azt a játékot, hogy a gyökértől kiindulva az adott elemet kicseréli a nagyobb fiúval, majd lejjebb lép. Végül a legutolsó levelet felviszi gyökérnek, a gyökeret meg outputra teszi.
Szóval jól sejtem én eztet? :)

Ja, holnap 11-kor megyek, szóval addig jó lenne :D

Hm. Meg ha már kérdezek: hasítótábla ütközésfeloldás nyílt címzéssel. Ez hogy működik? A láncolással való feloldást teljesen vágom, értem, szóval arra alapozva valaki hozzon világosságot sötét fejembe!

Ha a 35 pontosok közül a mediánokat kapom megint, a 25-ösből meg az utolsót (amit el se olvastam) ámokfutok egyet. Más jöhet. No nem akármilyen felállásban...

(#636) _Petya_ válasza Protezis (#635) üzenetére


_Petya_
őstag

Ezek az animációk nagyon jók, köszönöm!
Utolsó időpontra megyek algából, egy dobásom van, nagyon meg kéne lennie...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#637) _Petya_ válasza _Petya_ (#636) üzenetére


_Petya_
őstag

Juteszembe: Mikor lesz tárgyfelvétel? Legalább 3 féle verziót hallottam már.. tudja valaki pontosan?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#638) ALI_G válasza _Petya_ (#637) üzenetére


ALI_G
veterán

én szerdát hallottam havertól.

(#639) Protezis válasza _Petya_ (#636) üzenetére


Protezis
őstag

Szívesen.

A mai vizsga. Hát igen. 35 pontos kérdés: mediánok, rendezett minták.
Azért remélem meg lesz.

Meg neked is! ;)

(#640) _Petya_ válasza Protezis (#639) üzenetére


_Petya_
őstag

Hogyan érdemes tanulni? Én még bele se néztem... eddig grafika, szar, számítástudomány, fizika volt terítéken.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#641) Protezis válasza _Petya_ (#640) üzenetére


Protezis
őstag

Számtud. Na abból valószínűleg el se tudok menni vizsgázni, nincs rá időm. Van egy helyem 24-én, ha kell neked, vagy valakinek, odaadom.

Alga: Rájöttem, hogy mindegyik algoritmus egyszerű. Csak épp a 'sok' komment és az 'ötletes' változónevek egy hangyányit se segítenek a megértésben. A fentebb linkelt animációkat már csak a 40 pontosokhoz használtam, mire eszembe jutott, hogy neten is utánanézhetnék már értettem a 25 és 35 pontosokat (kiv.: mediánok)

Ha mindegyikhez tudsz legalább hozzászólni úgy, hogy leírod, hogy működik nagyvonalakban az algoritmus, arra már kapsz sok pontot. Mellé 1-2 deffiníció (pl rekurziós fát mindegyik rekurziónál leírhatod). Ha nem akarsz sok időt elpocsékolni azzal, hogy felfogod a jegyzetből az algákat (de lehet csak én vagyok a buta és nekem volt nehéz), akkor az animációkat nézegesd, és ha megérted, utána próbáld elemezni a jegyzetben lévő kódot. Sokkal könnyebb. Ja, és ha le akarod ellenőrizni, akkor papíron futtasd le a kódot. (elágazáskorlátozásos optimális pénzváltást így értettem meg)

A programból úgy vettem észre, mindig valamilyen kis sort vesznek ki (nekem pl: ahossz++;)
Ha van 2 hasonló programrészed, azokat könnyű ellenőrizni. Én is így találtam meg a hibát.
Szerintem blokkok első sorát sem vesznek ki. Pontosabban az én kódomban érdekes lett volna, mivel a kezdő kapcs.zárójelet mindig a sor végére, a zárót új sorba rakom. Ha kiveszik az első sort a kezdővel együtt, akkor látom, hogy le van zárva ott valami, de nincs eleje.

A 40-esek között is van könnyű, és a 25-ösök között is van nehéz tétel. Pontszámtól független a nehézség.

(#642) _Petya_ válasza Protezis (#641) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, és is fent vagyok 24-én, de nem tudom elmenjek-e, alig tudok valamit. Inkább az algának kellene meglenni, de nehéz lesz...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#643) _Petya_ válasza _Petya_ (#642) üzenetére


_Petya_
őstag

Nos, megvannak a grafika vizsga eredmények, persze megint nem lett meg. Az a probléma, hogy ez volt a második grafika vizsgám, és voltam elővizsgán is. Arról volt szó előadáson, hogy az elővizsga is beleszámít a 3 próbálkozásba. Több tárgyból is volt már elővizsga, de ott te döntöd el, hogy kéred-e a jegyet, és vizsgán beírathatod. Ha jól tudom, a TVSZ szerint szorgalmi időszakban nem lehet vizsgáztatni, így nem jogos, hogy beleszámítják a 3 lehetőségbe... szerintetek elmenjek mégegyszer? Van még valaki hasonló helyzetben? Mi a teendő ilyenkor?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#644) maszat válasza _Petya_ (#643) üzenetére


maszat
senior tag

Annyira nem vészes szerintem a grafika vizsga. Persze nem könnyű.
A tételekkel gyűlt meg a bajod?

A 10 kérdésből 5-re garantáltan lehet válaszolni, ha készül az ember. Ez már 10 pont és ekkor már csak egy jó tételt kell kifogni. Arra meg csak adnak már 10 pontot (a 20-ból).

Ha nagyon akarsz menni vizsgázni, akkor szerintem bepróbálhatod még egyszer, mert az ETR nem tudja, a tanár meg talán nem veszi észre. Túl rosszul nem játhatsz. :U

(#645) ALI_G válasza _Petya_ (#643) üzenetére


ALI_G
veterán

Én eddig 1x voltam, de mivel nem jelentkeztél fel vizsgára az ETRben (alias elővizsga) ezért nem is számolja be az ETR se, meg a tanár se számolhatja be. Nyugodtan menj be. Egyébként van időpontod? Én 25-én megyek, 2. alkalom számora, és nem voltam elővizsgán.

üdv.

sejtettem vki hamarabb fog írni, de hogy pont közben postoljon... :))

[Szerkesztve]

(#646) _Petya_ válasza ALI_G (#645) üzenetére


_Petya_
őstag

Igen, a tétellel volt gond, mert nem egész tételt kérdezett, hanem az egyik tételből csak az algoritmusokat... (látható felületek, z-buffer és lista-proiritás)
Én pedig úgy tanultam, hogy eész tétel lesz, és ahhoz tudok írni sokat...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#647) ALI_G


ALI_G
veterán

Vinkó Tamás-t ismeri vki?
gyakot tart OPrendszrekeből. jó ő? nekem ismerős a neve, csak nemtom honnan.

[Szerkesztve]

(#648) ALI_G


ALI_G
veterán

Petya: neked architektúrából van vmi saját jegyzeted? Ha van azt akkor el szeretném kérni. A könyv meg van nekem, csak már nincs időm rövid vázlatos jegyzetet írni.
köfi előre is.

(#649) _Petya_ válasza ALI_G (#648) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Vannak kidolgozott tételeim, elküldöm mindjárt mailben (nem én írtam, vizsga előtti napon kaptam, így nem is néztem át, semmi garancia) Én amúgy kifénymásoltam a tannembaumból azokat az oldalakat, amik kellettek, és ezeket aláhúzogattam.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#650) ALI_G válasza _Petya_ (#649) üzenetére


ALI_G
veterán

köfi szépen, megkaptam. Elég jól használhatónak látszik. Ha vkit érdekel szívesen tovább küldöm e-mailben, feltéve ha Petyát nem zavarja.

üdv. az ördögök körében és grat az új avatarodhoz.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.