Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39056) Pötyi


Pötyi
őstag

Na és akkor ma, hétfő reggel, nyolc óra után pár perccel befut az első telefon, hogy át kéne költöztetni két jószágot az ötödik emeleten egy másik irodába. Ezzel úgy önmagában nincs semmi gond, hetente van két-három költözés. Nade mire lifttel felértem az ötödikre, addig az egyik lelkes paripa már szét is szedte mind a kettejük gépét. Az egyiket úgy húzta ki az elosztóból, hogy le se volt állítva, így a bekapcsolás után szembesültem azzal, hogy valami irgalmatlan módon megfeküdt a win7, valami évekkel ezelőtti visszaállítási pontot hozott be, amikor még IE8 volt a gépen! Megláttam, sírva fakadtam. Kábé mint amikor az első, még SP1 nélküli installt rakja fel az ember, ez a gép rendszergazdával akart belépni a tartomány helyett. Még a videokártya drájver is elveszett, helyette szabvány vga-t írt ki az eszközkezelő. Mondom kész, ezzel én nem szarozok, újrahúzom egy frissebb állapotú imidzsről. Jajj, azt ne, mert ha újrahúzom, akkor minden fontos doksija elvész. Hát mér' veszne el? Nem a hálózatra dolgozol, mint minden más, értelmes, kétdiplomás kollégád? Hááát, ami azt illeti, már jó régóta az Asztalra ment mindent, mert egyszer nem volt hálózati kapcsolata, szóval ha egy mód van rá, akkor lécci inkább próbáljam megmenteni a gyalu helyett. Alig-alig leplezett vicsorgó fogas mosollyal: hát persze... Anyád hogy van? Nyolcórás install party lett belőle...

Ketten vagyunk az irodaházban, kábé mint Roy és Moss a Kockafejekben. Én fent ügykezeltem az emeleten és telefonon tartottam a kapcsolatot a kollégámmal, aki a szerverszobában kötötte - volna - át a két szerencsecsoki gépeihez és a telefonjukhoz az aljzatokat. Kérdezi, hogy hanyasBÓL kösse át? Nézem, bakker az iroda sarkában van egy tizes aljzat, egyikben sincs derót! Ti húztátok ki a kábeleket? Aha, hogy segítsünk. Na jó, de hanyas számúban volt? Nem írtátok fel? Jaaa, nem. Kellett volna? Hát ja, barom, mert ha lóg egy kábel teszemazt a 234-es aljzatból, akkor tudom, vagy az az élő. Látom, hogy abban van a drót, tehát nagy valószínűséggel az van bekötve lent. De ha van tíz hamvasan egyforma aljzat - amelyek egyikében sincs drót - akkor kívülről hogy találjam ki, hogy melyikben van delej?!? Végül is a kollga is meg tudta keresni a peccs panelen, a viperafészekben, alig tíz perc alatt visszakövette az enyhén poros három tyúkbelet. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha LÁTJUK, hogy a 234-es az...

Mondják, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Na jó, bakker, de van egy házirend, hogy gépet csak az két félkegyelmű rendszergarázda költöztethet. Nem véletlenül! Mert elbírni te is elbírod azt a nyomorult gépet, hetente háromszor jársz fekvenyomni, nem tétel. Azt is tudod, hogy a PS2-es egeret a kerek lukba, az USB-s billt meg a téglalap alakú lukba kell bedugni, az se bonyolult. Akinek volt gyerekkorában olyan rendőrségi ügyességi játéka, hogy a kerek hasábot a kerek lukba, a négyzet alakú hasábot meg a négyzet alakú lukba kell betolni, annak ez nem lesz nehéz. De azok az apró finomságok! Mondjuk én szabályosan állítottam volna le a gépet, mielőtt kihúztam volna a kettőhúszból. Mondjuk én felírtam volna az aljaztok számát. Mert én hetente háromszor csinálom ezt, a kisujjamban van a rutin. Ja, és ezt nem megtanítani akarom neked, mert neked nem ez a dolgod. Hanem hogy szerződést klimpírozz a wördben. Dolgos életed során fogsz majd néhányszor költözni, mondjuk kétszer-háromszor. De csak egyszer felejts el egy dolgot, máris beüt a szar. Éppen ezért NE költöztess, azt bízd csak ránk.

De ők csak segíteni akartak!

Aztán csodálkoznak a dokik, hogy nyugdíjjba megy az ember, élete során hozzászokik a stresszhormonhoz, a kortizonhoz a szervezete, mint a kábítószerhez, aztán a nyugis időszakban elmúlik a stressz és olyan gyors az elvonás mértéke, hogy a változást nem tudja a tested lereagálni és fél évvel a nyugdíjjba menés után meghalsz.

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.