Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31801) ViZion válasza Traxx (#31795) üzenetére


ViZion
félisten

Mond meg neki, h nem kellene poreszt töltögetni és akkor ki a szart érdekelnek a kémek?

De nem a wifit figyelik, hanem az agyhullámainkat, amitől csak ez védhet meg:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31802) -=RelakS=- válasza TaaT (#31797) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

izééééé....

Lehet, hogy abba kéne hagynom a morgást, ha csak a parkoló túlfelén kapok helyet? O_O

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31803) MurdR válasza 426os (#31796) üzenetére


MurdR
veterán

Eddig tagadta, hogy lehallgatják. Most ha bevallja, hogy a szomszéd leárnyékolja, akkor még az is lehet hogy lemészárolja, nem jó ötlet :N

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#31804) Jazzos válasza Traxx (#31795) üzenetére


Jazzos
tag

És ha többet az életben nem beszélnél vele az nem megoldás? :DDD

(#31805) Traxx válasza Jazzos (#31804) üzenetére


Traxx
őstag

hátööö, nem nagyon :D Ez lenne a legkézenfekvőbb, de többetekhez hasonlóan mazo vagyok sajnálom egy kicsit, próbálnék szegénynek segíteni, de eléggé nehezen megy neki ez az infó téma.

ViZion: nőről van szó (vagyis a helyzet nehézségi faktora ezzel kb. lvl 80-ra nőtt), nem egy megrögzött poreszgyűjtős :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31806) ViZion válasza Traxx (#31805) üzenetére


ViZion
félisten

Add fel. Próbáld híresztelni, h elütött egy autó és kiesett pár év a memóriádból... esetleg költözz el, vagy ilyesmi. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31807) Traxx válasza ViZion (#31806) üzenetére


Traxx
őstag

Bukó, egy utcában lakunk, ráadásul falun, ahol a falnak is füle van.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31808) TaaT válasza Traxx (#31805) üzenetére


TaaT
veterán

Mond meg neki hogy akinek nincs vaj a füle mögött annak nem kell paráznia a rendszertől.

Give them hell Ukraine!

(#31809) Klaus Duran válasza Traxx (#31807) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

És még csodálkozol? Még a fal árnyékolja.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#31810) #90933760 válasza Traxx (#31807) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mit foglalkozol vele? Megkért hogy csinálj neki valamit? Vagy minek szenvedsz ezzel? Ha nem kért meg rá akkor szard le, millió ilyen idióta van a világon, ha megkért rá akkor meg szerválj nekik valami normális gyorsabb netet aztán tegyél be nekik egy routert antenna nélkül és magyarázz nekik kamu szöveget tűzfalról, kódoló marhaságokról hogy titkosított a netük és nem fogják tudni lehallgatni a router miatt, meg hogy az antennát is azért törted le stb.

(#31811) Traxx válasza #90933760 (#31810) üzenetére


Traxx
őstag

Az a helyzet, hogy X éve ismerem, ha új júzer lenne, akkor megvonnám a vállam, hogy bocsi evvan. De ez a routeres dolog tetszik, köszi :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31812) azbest válasza Traxx (#31807) üzenetére


azbest
félisten

" ahol a falnak is füle van."

ragályos? téged is lehallgatnak? ;]

(#31813) Tim82 válasza Traxx (#31807) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha elhiteted vele, hogy Te is a háttérhatalom ügynöke vagy, biztosan békén fog hagyni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31814) Traxx válasza azbest (#31812) üzenetére


Traxx
őstag

Hát a fene se tudja...na meg azt sem, hogy ősszel a böszmesok katicából melyik élő és melyik drón :D

Tim82: ezt buktam, a sok éves ismeretség miatt, akár így, akár úgy, de copóág, lerázni nehezen tudom. Marad a költözés idővel :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#31815) -PLevi- válasza ViZion (#31790) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Kipróbáltam a 15.04-es Lubuntu-val live módban, úgyis szükség van rá az adatok költöztetéséhez. PnP nem műkődik (nagyon meglepődtem volna) és sajnos a beépített driverkereső sem talált hozzá semmit. Mivel a siker közel sem garantált, ebbe a részébe nem fektetek több energiát.

(#31791) jimmy399
Ha van jobb ötleted akkor szívesen fogadom, hidd el, nem jókedvemből teszem. :(

(#31793) azbest
Igen, a végső megoldás valami ilyesmi lesz, de jelenleg csak ez az "ipari hulladék" van. (Mondjuk az idézőjel nem is túl indokolt...)
Már szerda este óta nincs működőképes állapotban, szóval gyorsan kell cselekednem.

(#31794) TaaT
Nem preferálom a gányolt rendszereket. Ráadásul nem hinném hogy legális.

[ Szerkesztve ]

(#31816) ViZion válasza Tim82 (#31813) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... Okos! :K

Ha ismeri is régen, akkor is lehet egy "képzeld, kik kerestek meg!..." szöveg. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31817) ollie válasza Traxx (#31795) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondd meg neki, hogy a gyíkemberek amúgy is mindennap figyelik őket chemtrailes repülőről, így már olyanmindegy, hogy milyen netet használ.

(#31807) Traxx:

Bukó, egy utcában lakunk, ráadásul falun, ahol a falnak is füle van.

Meg a gyíkembereknek. ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#31818) MasterMark válasza -PLevi- (#31815) üzenetére


MasterMark
titán

Win 7 miért nem jó?

Switch Tax

(#31819) Speed® válasza MasterMark (#31818) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Celeron 2.8G + 512M RAM..

(#31820) #90933760 válasza Speed® (#31819) üzenetére


#90933760
törölt tag

+gyíkemberek

(#31821) MasterMark válasza Speed® (#31819) üzenetére


MasterMark
titán

Win 7 Starter csak eldöcög, nem? Pár ezerből upgrade-elhető utolsó szériás Pentium-ra, meg 1-2 GB RAM-ra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#31822) #90933760 válasza MasterMark (#31821) üzenetére


#90933760
törölt tag

Northwoodból kéne egy HT-s, meg 2 Giga ram. Meg egy jól lepucolt W7 és oké. Prescott is mehet, de annyival nem gyorsabb cserébe zabál, fűt, hangos. De ha a procit nem is, a ramból kéne betenni mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#31823) Speed® válasza MasterMark (#31821) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fel nem raknám..3.2G/HT+2GB felállású oldtimeren sincs benne köszönet. C2D alap (még ha egy vacak 1ks E2xx0 is az) W7 alá szvsz.

(#31824) MasterMark válasza Speed® (#31823) üzenetére


MasterMark
titán

3 ghz-s prescotton 2 GB-al ahhoz képest jól elvoltam tavalyig Win 7-el. :DDD

Switch Tax

(#31825) Speed® válasza MasterMark (#31824) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mindenki azzal szívatja magát, ami a mazochizmusát kielégíti :DDD

(#31826) MasterMark válasza Speed® (#31825) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mondom, hogy gyors, de használható.

Switch Tax

(#31827) XtremLor válasza MasterMark (#31826) üzenetére


XtremLor
őstag

Az 1.7-es cerka is hasznalhato, de egy rendes gep utan a fejedet a falba vered! ;]
Anyumnak is van egy x2 6000+ 2GB ram, de amint ele kerulok csapja ki a biztositekot!
:))

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31828) localhost válasza XtremLor (#31827) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én nem haragszom anyámra.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31829) Gyuri27 válasza MasterMark (#31826) üzenetére


Gyuri27
félisten

Prescott az jó. Zabál is fűt is. Volt 3,2-s nekem is, meg tuningoltam is. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#31830) Tim82 válasza XtremLor (#31827) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tényleg, ha már szülői gépek, ki milyen konfigot rakott össze a szüleinek - és mit tart ideálisnak?

Én úgy gondolom, hogy Core 2 Duo (vagy azzal egyenértékű AMD-vonalon), 3-4 GB RAM és SSD alá nem érdemes menni, de ha valóban jövőt álló, 3-4 évig még biztosan jó gépet akar az ember még sima böngészés-zenehallgatás-filmnézés-Office-fotók-Skype használatra, akkor bizony nem árt egy legalább 2 mag-4 szálas, vagy valódi 3-4 magos CPU-s gép, legalább 4 GB RAM-mal.

Tablet sem volna rossz, de más-más okokból nálam pl. mindkét szülő rühelli - anyám az érintőkijelző kezelésétől idegenkedik, apámnak meg túl kicsi a képernyő, hja, mindketten 60 fölött vannak már.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31831) 426os válasza Tim82 (#31830) üzenetére


426os
őstag

És mi a helyzet a Win-es mini pc-kkel? Pont azon gondolkodtam, hogy az alkalomszerűen használt 8 éves gépet mivel lehetne feldobni. Ssd vagy egy mini pc, bár utóbbihoz kellene cserélni néhány perifériát is. A mostani konfig: E2140, 2x1gb ddr2 ram, talán x800gt vga, 320gb sata2 hdd. Picit már lassúcska, de leginkább a hdd miatt, illetve asszem hd videó gyorsítást sem tud a vga.

.

(#31832) Tim82 válasza 426os (#31831) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én picit tartok attól, hogy ezek a Win 8.1-es, Atomos mini PC-k hamar kevesek lesznek a maguk 2 GB RAM-jával, meg bővíthetetlenek gyakorlatilag. Fogyasztásban persze verhetetlenek... csak épp nem megy a célcsoportnál annyit a gép, hogy érezhető legyen a villanyszámlán.

Nálam amúgy egy 775-ös konfig Xeon-osítása van soron apáméknak, mint olcsó megoldás filmezős/netezős/zenehallgatós gépnek egy 22" monitorral (771-es Xeon-okból vannak 50W TDP-s procik), meg van itthon egy GT520, ami talán még pár évig jó lesz flash/DXVA szempontból.

AMD/ATI vonalon úgy rémlik, a HD4*** szériától van teljes körű flash/DXVA támogatás. Low profile HD4350-ek vannak 3-4k között Hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31833) XtremLor válasza Tim82 (#31830) üzenetére


XtremLor
őstag

Nalunk pont egy 10" tablet gyozott, bongeszni boven eleg, agybol fekve kenyelmesen, a droidot mar telefonon megszokta. A tobbire meg egy 1155-1150 pentium/i3 torom a fejem matx -itx meretben....ez meg viszont a jovo zeneje.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31834) demerion válasza Tim82 (#31830) üzenetére


demerion
tag

Nálunk anyumnak egy Elitebook 8440p (igaz nem asztali, de na) lett, barátnőm szüleinek pedig egy 1150es pentium +4giga ram. Remélhetőleg elég lesz egy darabig :D

(#31835) Tim82 válasza XtremLor (#31833) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam mindkét szülőnek candybar Nokia butatelefonja van, mert nincsen többre igényük/szükségük/vágyuk. Tabletre sincs, bár apám élettársa talán tudná hasznát venni, még ő a legnyitottabb az "új technológiákra"...

Sandy és annál újabb nálunk szintén nagyon a jövő zenéje, saját gépeknél is le vagyunk ragadva a Core 2 Quad/Phenom II generációknál desktop vonalon (notinál nem, egy Sandy-s notin pötyögök most).

demerion: szülőknél nálam is notik vannak, de Core 2 Duo-k (3-4 GB RAM-mal, SSD-kkel). Mondjuk pont a régebbit ezek közül nem szívesen cserélném le (koros vas, de IPS kijelző van benne).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31836) #90933760 válasza Tim82 (#31835) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig a Haswell Pentiumok brutál olcsón mennek félkonfigba.

(#31837) quailstorm válasza Tim82 (#31832) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem baromi kevés a BayTrail. Kifejezetten utálom ha nem arra használják amire való. Például a 100 ezres lapos...
3-4 éves Sandy ivy Celeron legalja rommá alázza.

A tesztben meg még csak nem is az én 1megás Prescottom van.

Amúgy HP DC5850 4GB RAMmal van összerakva szülőnek. Meg a P4 amit ismersz unásig.

(#31838) Tim82 válasza #90933760 (#31836) üzenetére


Tim82
nagyúr

Barátnőm gépét majd valami ilyesmi irányban fogom upgradelni, de majd ősszel. Egyelőre elég neki az L5420 / 8 GB RAM / GT440 / SSD is.

quailstorm: hát ja, ismerem... :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31839) quailstorm válasza Tim82 (#31838) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mire nem elég az? i5-3317U+SSD kombó után sírva szaladtam vissza a Xeonhoz. Nekem ez a lapos dolog nem a világom.

(#31840) #90933760 válasza Tim82 (#31838) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még régebben konkrétan egy árban voltak az új bontatlan garis Haswell félgépek az ezer éves használt s775 félgépekkel. Itt aprón árulta őket egy tag, bár többen is foglalkoznak vele. És teljesítményben is a szarrá húzott Core 2 Duo-t tudja egy Haswell Pentium. Úgyhogy nagyon jó platform ilyen szempontra.

[ Szerkesztve ]

(#31841) Tim82 válasza quailstorm (#31839) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ivy-s i3-ban gondolkodom igazából neki + USB 3.0-t tudó s1155-ös mATX alaplapban. Ez már előrelépés lenne, bár ez sem túl nagy ugrás.

U-s notiprocikat kb. minden lelépi.

Baltoafarkas: az a teljesítmény bőven elég, de ami azt illeti, a kettőnél több szálnak én örülök, nem játék miatt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31842) quailstorm válasza Tim82 (#31841) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja, az már ronggyáveri.

Én PCI-e X1-es USB3-on gondolkodtam, de aztán nem lett belőle semmi. Külső HDD-hez lenne jó.

(#31843) Mercutio_ válasza quailstorm (#31839) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyereknek a mostani 1007u helyett pont jó lenne az az i5-nek csúfolt 3317u ha létezne emberi árban és 11.6-12.5" körüli méretben új cucc, de ez sajnos mission impossible :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31844) Tim82 válasza quailstorm (#31842) üzenetére


Tim82
nagyúr

A csajom gépében lévő Gainward GT440-en lecseréltem az engem zavaró módon süvítő gyári hűtését egy Arctic L2 Plus-ra, a hátrány az, hogy ez kb. kitakarja az összes többi slot-ot egy mATX alaplapon, így PCI-e x1 USB 3.0 nem fog játszani. VGA-t meg nem fogok cserélni jelenleg neki, ez is friss vétel (nyilván van ennél jobb, de ennek az eladója akarta eladni a cuccot árulgatás helyett).

Amúgy tapasztalatok alapján az általában beszerezhető olcsó NEC chipset-es USB 3.0 kártyák meglehetősen ingadozó minőségűek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31845) #90933760 válasza Tim82 (#31844) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor látom te is tapasztaltad a 40 emberből 1 eladja effektust.

(#31846) quailstorm válasza Tim82 (#31844) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem a VGA fölött van a slot. Szóval elférne.

(#31843) Mercutio_ : volt olyanom is 1,5 napig Acer Aspire-ben. Baytrailnél az is jobb.

(#31847) 5teve válasza localhost (#31828) üzenetére


5teve
senior tag

:DDD

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#31848) TaaT válasza Tim82 (#31830) üzenetére


TaaT
veterán

Cerka G540, H67, 4GB ram, és sösödö. [link] [link] A procin lehetne mit "fejleszteni". Ez így volt 35e forint. + 13e forintért 22-es lapos monitor. [link] Ők imádják a gépet.

Give them hell Ukraine!

(#31849) azbest válasza Tim82 (#31844) üzenetére


azbest
félisten

A böhöm emeletes borda alatti lukon nem látszik a szomszéd pci-e slot?


Btw az oldalon, ahol a képet találtam van egy videó is, ahogy a srác felszereli a hűtőt. A srác frizurája elég gyilkos ;]

Amilyen magas lehet, hogy simán a borda alá :DDD elfér egy ilyen [link]

Ez valami via chipsetes csoda, előlapi fdd helyes panellel is.

Meg persze riser (az nem usb3 rajta, hanem azon viszi el a pcie lane-t).

Taláni más overkill megoldást is, de azok talán már túlzásba esnek :)

[ Szerkesztve ]

(#31850) #90933760 válasza azbest (#31849) üzenetére


#90933760
törölt tag

Neki mindig ilyen a haja, nem tudom miért probléma. Az igazi geek-ek, na őket nézd meg akkor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.