Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) localhost válasza anjani182 (#18546) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Helló, ne engem győzz meg!
Ürge keresi vevőként nálam a DOS-ból nyomtatni képes párhuzamos portos nyomtatót.
Merthogy a rendszergizdája szerint ilyent kell, hogy vegyen, mert ők DOS-os könyvelőprogramot használnak. (***)
Ne nekem kelljen már az ő rendszerükben rendet tenni :)

*** Nem windowsnak a dos ablakából - hanem DOS -BÓL! :O Milyen USB-s nyomtatót osztasz Te meg ? :Y

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18552) Ironsides válasza localhost (#18551) üzenetére


Ironsides
tag

Ezt most inkább nem is láttam, vegyük úgy!
Most csak vicceltél!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18553) szumo válasza ati012 (#18544) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem olybár tűnik, hogy a kijelző háttérvilágítása kapcsol be. De a képernyőn semmi feliratot nem észlelni.
Mondjuk, elvitte egy másik helyre, ahol nem tudom mi történt, de a billentyűzet ffc kábele félig le volt csúszva.

Majd hétfőn folytatom, mert miszlikrre van szedve, és "rádobtam" egy illatosítót, mert teszt közben olyan cigaretta szagot nyomott a venti a pofámba, hogy kimentem öklendezni, és skipeltem mára azt a gépet.

Ja csak hogy stílusosak maradjunk, ez is egy könyvelő gépe, és az említett nem mozduló tányérú merevlemez tartalmazza x+1 év bevallásait.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#18554) Ironsides válasza szumo (#18553) üzenetére


Ironsides
tag

...és azt le kell menteni, ha törik ha szakad. :W
...pénz nincs, de akkor is meg kell menteni, :W
...mi az, hogy 2kiló a beköszönés mentősékhez??? :W
...valahogy meg kell oldani és kész! :W

Itt jönnek a példák!
Így vagy úgy nem lehet? :F
Hát van biztos itt valami vinyó amibe át kell rakni azt a fényes lemezt és úgy gyorsan le kell húzni valami gépre és könyvtárba! :W

Nem zavarhatom el, de miért? :F

Mert recepció van minden vonalon! :Y

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18555) anjani182 válasza localhost (#18551) üzenetére


anjani182
őstag

De te már nem is dolgozol..?! :Y

Voltam FEFO-ba már régebben (tavaly) vmi gaross géppel kapcs., de eléggé leépült :(

MOD: lehet kapni még kombós nyomtatókat, pl HP P2035, igaz nem 20e :Y

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18556) macilaci78 válasza anjani182 (#18549) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, hosszú távon szvsz a nyomtatandó mennyiség determinálja a tonerek számát és nem a nyomtatók mennyisége. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18557) localhost válasza anjani182 (#18555) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mesterem... a F....O azóta elköltözött, átalakult, leépült, elporlott, szétfoszlott, végül csődbe vitték.
Dolgozom, a saját cégemet vezetem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18558) anjani182 válasza localhost (#18557) üzenetére


anjani182
őstag

A honlapja él, hová költöztek? :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18559) localhost válasza anjani182 (#18558) üzenetére


localhost
Közösségépítő

E-Mail: fefokft1073@gmail.com FEFO Kft. 1073 Budapest, Barcsay utca 6.
Látom már a mailszervert is elvitték, nem röhej, hogy gmailos cím van megadva?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18560) anjani182 válasza localhost (#18559) üzenetére


anjani182
őstag

Jóó, meg nem mondom hol voltak eddig, mármint hogy milyen utca :DDD De tavaly még ott voltak, csak másik épület, kis luk... :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18561) localhost válasza anjani182 (#18560) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a "barcsay" a régi (eredeti) F.F. főhadiszállás.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18562) Ironsides


Ironsides
tag

Mai nap zárása:

Amilo telepítés volt tegnap amiért ma délelőtt jött a tulaj.
Minden szép, minden jó!

Délután hív, hogy baj van, nem megy a wifi.
Mondom, itt minden rendben volt, be van kapcsolva?
Nem tudja, de nincs wifi és ő mindjárt összetöri ezt a gépet és csináljak valamit mert nem ezért fizetett!
Mondom nyugalom, nem vagyok az az elszaladós típus, meg fogom oldani.
- wifi led világít jobbra lent? kérdezem
- Nem világít; mondja ő

Mondom nagyszerű - kérném az eFeN F2-t megnyomni.

Rendben.

Kérdem: - világít a kék led?
- Nem

Biztos rossz ez a szar kártya - mondja.
Mondom akkor ez vakon így nehéz lesz, kérem próbálja még-egyszer az eFeN F2 billentyű kombinációt megnyomni.

Akkor megint az F-t az N-t és az F2-t? :Y

:W :W :W :W

takarodjál!!!

Miután elmagyaráztam neki, hogy van ám FN gomb is, minden rendben volt. :C

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18563) maláj válasza Ironsides (#18562) üzenetére


maláj
őstag

ilyenért szemrebbenés nélkül el kell kérni 5k-t ...

(#18564) Ironsides válasza maláj (#18563) üzenetére


Ironsides
tag

Annyit fizetett a telepítésért. Most vette a fostos laptopot valami okostól, aki televágta minden szarral, de az FN gombot nem mutatta meg neki.

Az az igazság, hogy lassan minél több ilyen baromra van szükség, hogy menjen a bolt.

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18565) GrandeP válasza Ironsides (#18562) üzenetére


GrandeP
őstag

El sem tudod képzelni h hány olyan gépem volt már, amit megcsináltam op+frissdriverek+ezazamaz..

És az nap délután vagy másnap, Jocoka.second.edisön.ultra.biforce.gémer.edisön,for.PIII. szar-szutyok, régi vagy nulla driverekkel, idióta beállításokkal stb stb... és ugye, te vagy a kötsög h megint elkéred a munkadíjat... pedig ezt te raktad fel, mert más azóta nem nyúlt hozzá...
Én meg ilyet nem adok át...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18566) anjani182 válasza Ironsides (#18564) üzenetére


anjani182
őstag

Így van, minden munkát fogni kell... :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18567) Ironsides válasza GrandeP (#18565) üzenetére


Ironsides
tag

Én a frídom edisöntől vagyok ki.
Amikor rámondják, hogy eredeti!
Mondom mi eredeti????
Hát ő akkor annak idején így vette eredetivel.
...ja és ez a legjobb vindóz, mert ez mindent felismer!!!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18568) anjani182 válasza Ironsides (#18567) üzenetére


anjani182
őstag

Meg amikor: "elhozomacégtőla windózt és erre is tegyük márrá" :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18569) Gézengúz válasza Ironsides (#18567) üzenetére


Gézengúz
addikt

carlosca forever :)

(#18570) Ironsides válasza Gézengúz (#18569) üzenetére


Ironsides
tag

Úgy van!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18571) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Elnézést kérek a boltosoktól az OFF-ért, és tudom, hogy lesz akinek nem tetszik, tőlük külön elnézést, hogy megzavartam a nyugalmukat, de máshová nem tudok fordulni a kérdéssel, lévén erre még közelítőleg sincs topic.

Gondom van egy külső HDD-vel, nagy valószínűséggel tápellátás, és jó eséllyel az Y USB kábel a ludas, lehet kontakthibás, mert néha mozdításra lecsatlakozik.

Éppen ezért, hogy ezt kiszűrjem, keresnék egy tényleg biztosan jó Y USB kábelt (2 standard male - 1 mini male), legyen az kialakítás vagy márka, amivel a kábelhibát ki tudnám zárni.

Mit keressek, mi az, ami biztosan nem törött vagy alapból rossz konstrukció belülről? Van erről valami tapasztalat? Amit eredetileg vettem, az egy random kábel volt a közeli boltból, márka nélkül, műanyag fóliában.

(ha elkerülte a figyelmem a helyes topic, akkor annak a linkjét is szivesen veszem)

[ Szerkesztve ]

(#18572) MR_Joe válasza DeFranco (#18571) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Hun vagy helyileg? Győr környékén tudok segíteni :R

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#18573) DeFranco válasza MR_Joe (#18572) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Butapest-Kecskemét... :(

[ Szerkesztve ]

(#18574) GrandeP válasza DeFranco (#18573) üzenetére


GrandeP
őstag

Bemész a bótba, kérsz szépen egy ilyen kábelt, kifizeted a 300-at, vagy amennyit...
Leteszteled és kész...

Ellenben h megelőzzem ezt, a kábelek ritkán romlanak, akkor is inkább morzis kutya által...

Ellenben mivel már nettó 500ft-ért is van külső rack, így nem kell rajta csodálkozni ha a technika megadta magát, és ilyen összegű elektronikát nem is javít senki épeszű, hanem vesz másikat...

Így kb neked is ezt tudom javasolni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18575) DeFranco válasza GrandeP (#18574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bementem, kértem, kifizettem, nem jó. Nem végteleníteném a ciklust.

Nem külső rackes, hanem 2,5"-os külső HDD (Samu M2) Ha rackes lenne, lenne tápja, nem kellene az USB 500mA-n egyensúlyozni.

Ha nem etalon kábel kellene, hanem elég lenne a stock kínai random, akkor nem jönnék ide, ennyi azért van bennem. ;) Jó pár lépcsőt végigjártam már, csak nem akartam floodolni, nem véletlen, hogy itt vagyok, és ezt keresem. Ha ez nincs, akkor marad a tápcsere, vagy a lapcsere, akkor már inkább veszek egy rendes kábelt, hátha. Olyat viszont nem dob az árgép, hogy "tutijó Y kábel". Nektek viszont lehet ilyen tapasztalatotok.

Na ezért tettem ki magam az oltásnak és jöttem ide tisztelettel.

[ Szerkesztve ]

(#18576) gozso


gozso
senior tag

inkabb pu

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18577) GrandeP válasza DeFranco (#18575) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor igen, biztos h nem a kábel a rossz.... :(

A rack az magát a "tárolót" jelöli, és nem különbözteti meg a 2,5 a 3,5-től...

Egyébként gondolod, h egy 40 centis kábelből, van olyan ami hály kualityi?

Ráadásul a mezei kualityi kábelból 2-vel nem jó, de majd az 1 db hály kualityi megjavicccsa? :DDD

Te sem gondoltad végig szerintem... maga a nyáklap és/vagy a csatlakozása nem jó a rackben, és ha tovább szüttyögsz vele, akkor a winyót is viheti...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18578) mongi válasza DeFranco (#18575) üzenetére


mongi
senior tag

Megnyugtatlak a hiba a samsungnál van nem a kábelben, most volt itt egy ilyen lófaxnyi kis szar external HDD és nem tudod cserélni másik keretbe a gépet mert a hdd és a csatoló is ugyanazon a nyákon csücsül. :W :W
F@ck jú samu! :(((

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#18579) GrandeP válasza mongi (#18578) üzenetére


GrandeP
őstag

Nálatok nincs szike meg ződsárga szigszalag? :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18580) mongi válasza GrandeP (#18579) üzenetére


mongi
senior tag

Itt kérlek csal kék meg ződ van, de vastagon :D
A villanyászok meg megnyalják az újukat fáziskeresés előtt :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#18581) Ironsides válasza mongi (#18580) üzenetére


Ironsides
tag

Így van!
Sajnos ez szopás!
Nekem is volt egy ilyen csilli-villi samum, ami szépen megadta magát.
Szép bordó volt és egyik percről a másikra volt 500Gb, nincs 500Gb.
Csak pislogtam, mint a Bálámnak az a bizonyos telibe vert szamarancsa.
Illetve, mint vett malac az új ólban és társai!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18582) Sytex


Sytex
tag

Kábel és kábel között is van különbség. Régi hótgagyi fényképezőgéphez adott 1-1 (nem Y) kábel nem vitte a külső vinyómat, a Nokia telefonhoz adott Nokia feliratú 1-1 kábel pedig igen.
Ha tápbaja van egy külső vinyónak azt jellegzetes ütemes kattogással adja tudtodra. Ha más a hibajelenség akkor nem az 500mA a gond.
Valamint a gép hátulján található USB portok jobban szeretik a terhelést, mint az előlapra kivezetettek.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#18583) Ironsides válasza Sytex (#18582) üzenetére


Ironsides
tag

Ezzel tökéletesen egyet értek.
De a tapasztalások azt mutatják, főleg a samukkal kapcsolatban, hogy nem az Y kábel a hibás.

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18584) macilaci78 válasza Sytex (#18582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És nem mindegy az sem, hogy milyen a deszka. Leadja-e ténylegesen azt a 500mAh, esetleg kicsit többet?
Én rákötném egy 220V->USB-aljaztra a vinyót natúrban. Ha szépen felpörög, akkor nincs gond.

Másik gépre kötve vajon mit csinál?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18585) DeFranco válasza GrandeP (#18577) üzenetére


DeFranco
nagyúr

@gozso: thx

@GrandeP: a rack az rack, és a 3,5"-ös pedig jellemzően külső tápos, szemben a 2,5"-el, plusz egy 2,5"-ön nem cserélek racket... ennyire egyszerű. Lehet hogy nincs SQ meg HQ kábel, ezért jöttem kérdezni. A csatlakozást meg köszönöm, hogy távdiagnosztizáltad. Megoldható, hogy nem veszünk össze? Ne kóstolgass, voltál már eleget bannolva emiatt.

@mongi: most már tudom, hogy az összes 2,5"-ös tud szenvedni ettől, a hiba a méretben van. A samuk ilyen szempontból nem kivételesek, de most már ez van, ezt kell szeretni. Egyszerűen nagyon neccesen elég neki az 500mA, amit a portból kap. Ez minden 2,5"-re igaz. Meg lehet vuduzni, de ahhoz minden elemnek jónak kell lennie, mert a szűk keresztmetszet itt nagyon kijön.

@Sytex: ütemes kattogás, így van, ezt csinálja. Néha le is szakad, ezért gondolok a kontakthibára. Lehet még az asrock lap szar usb tápellátása, meg a táp gyenge USB köre, a három közül valamelyik. Vagy szar a HDD. Ezt szűröm most, ehhez kellene egy jó kábel, hogy azt ki lehessen zárni. Feltéve hogy van ilyen.

@macilaci78: liksoft nem javasolta a közvetlen hálóra kötést, lehet esetleg aktív USB hub. Ez egy opció még. Másik gépen eddig rendben ment, tegnap a laposon is kattogott indulás helyett, aztán 5-ből 4-szer ment rendesen. A benti stock HP gépen eddig jó volt, de holnap hozom be féléves kontrollvizsgálatra.

(#18586) GrandeP válasza DeFranco (#18585) üzenetére


GrandeP
őstag

Huuh, sztem vidd be szervizbe. :U
Mert így ebben a formában user error.
Segítség helyett továbbra is azt várod h valaki rámondja h igen kábel hiba.
De tudod mit, kábel hiba nekem van hq kábelem 3400+fa.

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18587) gozso


gozso
senior tag

mit samuztok itt :DDD
seagate az már :D

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18588) Ironsides válasza GrandeP (#18586) üzenetére


Ironsides
tag

...nahhh, Neked lőttek! :F

:R

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18589) DeFranco válasza GrandeP (#18586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez itt így már túlontúl off. Ha gondolod privátban kifejtem, nem véletlen, hogy nem írtam le az összes lépést és kálváriát, amit eljátszottam már az eszközzel, nem akartam floodolni. De privátban, vagy egy másik topicban nagyon szivesen. ;)

(#18590) cbmfan válasza DeFranco (#18589) üzenetére


cbmfan
senior tag

ugyanezt eljátszottam WD winyóval. megoldás egy 25 centis szimpla vastagon árnyékolt kábel volt, amit pont egy Samsunghoz adtak.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18591) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok Urak!

Azt a tippet kaptam, hogy itt Ti talán tudtok segíteni. Ezért bátorkodom bekopizni a kérdésemet, remélem ezzel nem teszek rosszat :R

[link]

A lényeg, hogy s939+ddr1 kipróbálás kéne valahol pesten, akár pénzmagért cserébe is, nem tudom, hol álljak neki.

Előre is köszönöm :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18592) Ironsides válasza hoffman_ (#18591) üzenetére


Ironsides
tag

Ez Tatabányán alap! :C

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18593) KaiotEch válasza hoffman_ (#18591) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na hát 3. kertől Tatabanya olyan 140km, sosem felejtem el azt az utat míg élek :D

(#18594) Ironsides válasza KaiotEch (#18593) üzenetére


Ironsides
tag

...ha a Bécsi útról kifele mész akkor igen, az szép túra. :C
...de természetesen nincs 140Km, csak max: oda-vissza!!! :Y

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18595) KaiotEch válasza Ironsides (#18594) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Természetesen oda-vissza. Bár én még kicsit kijjebb lakok :)

(#18596) KPistike válasza DeFranco (#18589) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv Sir!

Budapesten tudok segíteni, ugyanilyen "kombóm" van a melóhely által - eddig mindenhol működő kábellel :K

Ment pü Neked némi részletezéssel :K

K. P.

(#18597) localhost válasza Ironsides (#18592) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tatabánya RULEZ :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18598) Ironsides válasza localhost (#18597) üzenetére


Ironsides
tag

Az aztán az!
Kemény hendikeppel! :W

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18599) hoffman_ válasza hoffman_ (#18591) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Még egy iPon kaliberű bolt is kukázta a megkeresést, azt mondták, hogy nincs ilyen platformjuk már... Pesten nem ismertek valami "retro" PC szervizt esetleg? Kezdem feladni...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18600) Ironsides válasza hoffman_ (#18599) üzenetére


Ironsides
tag

Pedig ehhez nem kell retró szerviznek lenni.
Szerintem az enyém nem az, de a legtöbb platformból van cuccom, mert kenyeret nem kér és olyan sok helyet sem foglal. 478, 754, 939 azért még sűrűn előfordul felém.
Igaz, hogy a procik ritkábban pukkannak, de a teljes teszthez azt is ki kell próbálnod!
Az alaplapot meg kicserélni a tesztpadon, csak egy mozdulat!

Akkor ha valaki bevisz azokba a szervizekbe, ahol voltál egy 939-es gépet, mert nem indul, elküldik a közeli kukához?

Szóval nem értem!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.