Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) MR_Joe válasza ati012 (#18497) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nincs az a router, amivel meg lehetne osztani :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#18502) cbmfan


cbmfan
senior tag

totál agyhalál, korábbi b*zi szólt, hogy a gépek közül 14 db be se kapcsol.

NEEEEM AKAROOOOM!!! VALAKI MENTSEN MEEEG!!! :O

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18503) Melack válasza cbmfan (#18502) üzenetére


Melack
veterán

ELMŰt hívta már? Most komolyan kérdezem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18504) GrandeP válasza cbmfan (#18502) üzenetére


GrandeP
őstag

Én ma csináltam egy cégnek 8 gépet win7 64 bit, office + amiket még ugye megvettek, meg izék-hozék, sallangok, céges dolgaik...
SOS azonnal KÖLLLL...

Dél elött hívtak kb 10 perccel, h mégis XP-vel kérik...most éppen ebédszünetelek, aztán meg nem tudom mitcsinálok... :DDD :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18505) cbmfan válasza Melack (#18503) üzenetére


cbmfan
senior tag

fogalmam sincs. ennyit tudok, de muszáj lesz...

8 gépen komplett rendszer húzás 10 perc alatt? sok sikert :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18506) Ironsides válasza GrandeP (#18504) üzenetére


Ironsides
tag

Ha egyforma gépek, akkor bingó!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18507) GrandeP válasza Ironsides (#18506) üzenetére


GrandeP
őstag

Acer brand gépek, de nem az, hanem h kis milliószor le lett beszélve h Win7 megy ár, mert az megy rá, mert 2012-13 környékén járunk.... I5/4gbram....

Ma már nem leszek velük, kész mert van egyéb prios dolog is...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18508) Ironsides válasza GrandeP (#18507) üzenetére


Ironsides
tag

:C Arra XP? :Y
Gondolom, mert valami dos-os számlázó program csak azon fut!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18509) Melack válasza Ironsides (#18508) üzenetére


Melack
veterán

Ilyenkor mindig elgondolkozom azon, hogy az ilyen könyvelő programok cseréjét miért nem tették meg idáig? Manyika az elszámolásról megszokta, vagy nincs alternatíva rá?

(#18511) cbmfan: egyszer vállalkoztam ilyenre, hajam kitéptem. Igaz, azóta visszanőtt :D

(#18510) gozso: ez mondjuk igaz, de ha készítenek egy összehasonlítást több szempontot figyelembe véve, lehet olcsóbb is lenne. De ugye erről nem mi döntünk....

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18510) gozso válasza Melack (#18509) üzenetére


gozso
senior tag

vagy nincs rá pénz:)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18511) cbmfan válasza Melack (#18509) üzenetére


cbmfan
senior tag

tanítsd be te drága Anomálikát új sw kezelésére :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18512) azbest válasza Melack (#18509) üzenetére


azbest
félisten

a jogszabalyi valtozasok miatt szerintem rendszeresen kell, hogy kijojjenek frissitesek a programokhoz. anno 2001ben hasznaltam egyet. de mar akkor is volt parhuzamosan win verzioja, csak meg eleg bugosan. szerintem inkabb a dilettans es valtoztatni nem akaras miatt szopnak es szopatnak a dos valtozatok hasznalataval.

(#18513) localhost válasza cbmfan (#18511) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugyanez:
".... és ez a nyomtató már csak USB-ről nyomtat? Uhhhha, az nekünk nem jó, könyvelőprogramhoz kellene, az meg ugye csak LPT1-re nyomtat, mert Dosos."

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18514) Ironsides válasza localhost (#18513) üzenetére


Ironsides
tag

Azzal nincs gond, mert megosztod és a megosztottat használod, de igen, sajnos nagyon vicces, hogy sok helyen a dos-os szarok futnak.

Amikor javaslod, hogy a cégünknek van jobb programja követéssel, akkor fel vannak háborodva, hogy örülnek, hogy ezt tudják használni, nem hajlandóak mást megtanulni.

A főnökség meg nem mer kényszeríteni, mert folyamatos a munka, nincs pénz/idő tanításra.

Két könyvelő irodában vagyok gazdi. Mindkét helyen 50-55 év az átlag életkor. A könyvelők nagyon profik, de az Istennek sem váltanának.

Ez van...

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18515) cbmfan válasza Ironsides (#18514) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem baj! postán is i5 vasakon csak úgy hasít a dos!

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18516) adax01 válasza cbmfan (#18515) üzenetére


adax01
tag

Könyörgöm 21. században dossal kínozni egy i5 ös gépet könyörgöm! :Y :W

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#18517) draco31 válasza cbmfan (#18515) üzenetére


draco31
veterán

Ezt én is alá tudom támasztani, vagyis inkább a haverom, aki ezeket a gépeket üzemeli be, és tartja karban két megyében is a kollégáival. Ő sem érti, mire kell i5 a DOS-hoz. De azt hiszem modernebb rendszert is használnak már, de arra nem emlékszem, hogy XP-t vagy WIN7-et.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18518) MR_Joe válasza draco31 (#18517) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

vagy inkább ez ... XP és dos közé belőve :DDD
Szerk.: állatkodtam. Alcatel ot-995-re feltoltam a win 3.11-et :DDD csodálatos emlékek...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#18519) cbmfan válasza MR_Joe (#18518) üzenetére


cbmfan
senior tag

nagy cucc. én meg Win98at Wiire :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18520) macilaci78 válasza Ironsides (#18514) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Értelmes vas a kornak megfelelő OS-sel, egy db központi gépnek raid-del, a többi kliens és virtualizálni egy dos-t a könyvelőproginak.
Olcsóbb, nem kell betanítani a használatát, egy helyre ment, ami legalább biztonságos. Esetleg egy szünetmentes a központira, meg egy zárható szekrény köré, hogy kerek legyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18521) stol válasza cbmfan (#18505) üzenetére


stol
addikt

Mert? ha hw-esen egyformák, akkor USB-s HBCD, ghostcast, klienseket usb-ről felbutultatni és ghost unicast... Yes! It's Possible! :DDD

(#18522) MR_Joe válasza cbmfan (#18519) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Megnyugodtam.. Nem én vagyok egyedül mazochista :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#18523) cbmfan válasza MR_Joe (#18522) üzenetére


cbmfan
senior tag

működött, de használhatatlan volt, mivelhogy driver nem volt semmihez. kb. így vagy te is ezzel :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18524) Badman 4ever válasza Ironsides (#18508) üzenetére


Badman 4ever
őstag

DOSBox vagy más emulátor ilyenkor nem játszik? :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18525) Akybron válasza Badman 4ever (#18524) üzenetére


Akybron
aktív tag

DosBox képes arra, hogy ugyanazt a programot többször azonos bemenő adatokkal lefuttatva különböző végeredményeket produkáljon. (Ez egy könyvelőproginál nem éppen előnyös :P )
Valódi gépen futtatva mindig hibátlan a futás.

Sajna arra kellett vetemedjek, hogy dos alatt futó programot írjak, egy másik már meglévő programmal való együttműködés miatt. Az itthoni gépemen 64 bites Win7 van, NTVDM nélkül, csak a dosbox marad. Még a fordító is néha random fordítási hibákkal megáll, újraindítva meg hiba a nélkül lefut a fordítás.
Munkahelyen szintén Win7, de 32 bites, abban még van NTVDM, semmi probléma, minden cucc hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#18526) Ygg válasza Akybron (#18525) üzenetére


Ygg
senior tag

Így igaz, a Dosbox lapján is az van, hogy játékok futtatásához lett kitalálva,
nem professzionális használatra...

(#18527) tlac válasza Akybron (#18525) üzenetére


tlac
nagyúr

és egy virtuális gépen futtatott dos? annak már megbízhatónak kellene lenni

(#18528) draco31


draco31
veterán

Hello!

Egy szerintem kicsit furcsának tartott kérdésem lenne, amire csak Ti tudtok válaszolni.
Ha bemegy hozzátok valaki azzal a kérdéssel, hogy van-e kukára szánt alkatrészetek pl. egy elfüstölt tápegység, mert abból még használhatóak a kábelek, csatlakozók, akkor mi a válaszotok rá? Vagy nem halmozódnak így fel a kukás alkatrészek, mert azonnal kidobásra kerülnek?
Vannak néha ilyen vad gondolataim, és gondoltam megkérdezem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18529) TESCO-Zsömle válasza draco31 (#18528) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem nem adtak egy darabot se. Közölte a boltos hogy az a jogszabály, amely kötelezi őket a veszélyes hulladékok átvételére, egyúttal tiltja is azok továbbadását.

Bár lehet, hogy esetemben csak megvezetés volt, mert én egy ránézésre 80-100 kilós fénymásolóból szerettem volna a böszme léptetőmotorokat kibányászni... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18530) cbmfan


cbmfan
senior tag

én szó nélkül adok, ha látom, hogy nem gyanús az ember. miért ne adnék? legalább megszabadulunk tőle.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18531) gozso válasza cbmfan (#18530) üzenetére


gozso
senior tag

elajándékoztam én is mindent...
aztán most, tegnap óta keresek egy 478-s coolert, de nem maradt belőle...

így jártam :W

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#18532) bugizozi válasza gozso (#18531) üzenetére


bugizozi
őstag

A kacat egy olyan holmi, amit évekig őrizgetsz, és három nappal korábban dobsz ki ajándékozol el, mint ahogy szükséged lenne rá. :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18533) mongi válasza bugizozi (#18532) üzenetére


mongi
senior tag

Engem cégek zaklatnak, hogy adjam el nekik, fizetnek is érte... :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#18534) Ironsides válasza mongi (#18533) üzenetére


Ironsides
tag

Nekem van a boltban turkáló!
Oda van beszórva minden bontott cucc, amit úgy gondolok, hogy számomra haszontalan, vagy egészében nem működik, de ez-az még hasznára lehet másnak. Nálam fizetni kell érte jelképes összeget, de ha esetleg nagyon felhalmozódik kb.: fél év, akkor egy telefon fekete testvéreinknek és már üres is a polc. Pont most volt nagytakarítás. 20-22db bontott ház, kukás táp cdíró/olvasó, ment a telefon és már vitték is.

Én azért próbálok segíteni, mert abban reménykedek, hogy jobban terjed a hír miszerint a dagadt kopasz, milyen rendes boltos.

Tegnap adtam pl.: egy rossz optikát (laptop) egy tagnak, mert a sajátjába kellet valami alkatrész.

:F Én fényezem már magam! :Y

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18535) adax01


adax01
tag

Én meg hiába kereshetek akkor itt Pesten rossz tápot meg alapot.
Ha tudtok valamit szóljatok nekem mert kéne nekem alkatrésznek meg ilyenek. :R :R
Rossz tápok alaplapok az alaplapok közül az alábbiak érdekelnének intel s478, 775 amd ,am2 ,am2+ vagy am3.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#18536) Ironsides válasza adax01 (#18535) üzenetére


Ironsides
tag

meg ilyenek :F

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18537) szumo válasza gozso (#18531) üzenetére


szumo
senior tag

Nem tudom, hogy P3 vagy P4 hűtés van a lomosban bontatlanul, majd megnézem neked.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#18538) Ironsides válasza szumo (#18537) üzenetére


Ironsides
tag

Nekem van egy zsák 478-as hűtésem. Úgy őrzöm őket, mint valami ereklyét.

...de minek? :F

...olyan szépek!!! :F

Ha jársz Tatabányán, keress meg, még válogathatsz is!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18539) szumo válasza Ironsides (#18538) üzenetére


szumo
senior tag

Van pár 775, még bontatlan is, van am2 és egy ami szerintem p3 hoz való, és csak kinyitottam egy szekrényajtót :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#18540) Ironsides válasza szumo (#18539) üzenetére


Ironsides
tag

De már becsukni nem tudtad! :Y

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18541) szumo válasza Ironsides (#18540) üzenetére


szumo
senior tag

Ügyesen visszanyomkodtam amit lehet, és így csak kicsit áll el a normálistól az ajtó.

Más! Ma egész nap egy laptoppal kínlódtam. Azt tudom, hogy a vinyó halott benne, már fel sem pörög. De a laptop tegnap még eljutott a boot képernyőig, de ma már csak halvány derengés fogadott a képernyőn és semmi más. Ötletek?

Én a jobb kézzel bal váll fölött elhajításra szavaztam már tegnap is, de hátha valakinek van valami egyéb ötlete is.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#18542) DeltaPower válasza adax01 (#18535) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ezzel én is ugyanígy voltam, mikor moduláris táp építéshez kerestem 4-6-8-20/24 tűs aljzatokat, a világon senkinek nem volt egy darab döglött lapja vagy vga-ja se :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#18543) poffsoft válasza szumo (#18541) üzenetére


poffsoft
addikt

esetleg kapd le róla a hdd-t... (az IDE keresgélés, ha az eszköz félrebeszél, elég sokáig tud tartani )
utána jöhet a jobbról balrael :K

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#18544) ati012 válasza szumo (#18541) üzenetére


ati012
senior tag

halvány derengés = képernyőn halványak a dolgok?

Én ppill egy kínai netbookkal legózok.

(#18545) adax01


adax01
tag

Én az alaplapokat meg a tápokat először meg próbálom feléleszteni meg javítani és csak ha nem megy akkor lesz belőlük alkatrész ha sikerül lelket lehelni beléjük értesítem az illetőt róla akitől elhoztam,és ha nem kell neki visszafelé a cucc utána megy az eladandó anyagok közé.
Még ezt akkor is megteszem ha akkor mikor elhoztam tőle azt mondja ottan hogy nem kell neki.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#18546) anjani182 válasza localhost (#18513) üzenetére


anjani182
őstag

Dosprint progikkal megy az USB-s printer...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18547) Ironsides válasza anjani182 (#18546) üzenetére


Ironsides
tag

Az usb-s printernél elég ha megosztod és a megosztottat állítod be nyomtatásra.

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18548) GrandeP válasza Ironsides (#18547) üzenetére


GrandeP
őstag

És / vagy egy konkrét hálózati nyomtató... nem kell itt túl bonyolítani a dolgokat... :)

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18549) anjani182 válasza Ironsides (#18547) üzenetére


anjani182
őstag

Ja, redukáljam le a nyomtatók számát? Tudod hogy a toner az üzlet...minél több, annál jobb. Sok helyen minden gépre jut egy nyomtató :R Én nem ellenkezek :))

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#18550) Ironsides válasza GrandeP (#18548) üzenetére


Ironsides
tag

net use mindig segít, ha baj van

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.