Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) szumo válasza oriic (#19650) üzenetére


szumo
senior tag

Én sajna hallottam, és láttam is pár ilyen "kifosztott" gépet.
Nekem meg kemény harcokat kellett vívni, hogy az ügyfelek bizalmát elnyerjem/megtartsam.

Szerencsére/szerencsétlenségünkre, egyre több a noti amiből ugye elég nehéz bármit is kilakoltatni, cserébe sokkal nehezebb javítani, meg megmagyarázni a tulajnak, ha a dolog kuka érett.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#19652) Hequila válasza tserrof77 (#19635) üzenetére


Hequila
őstag

Számíts rá, hogy találkozol még azzal a géppel "nem megy rajta a fészbukk, csináljad meg gyorsaningyen!" jelmondattal...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19653) TESCO-Zsömle válasza localhost (#19649) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sajnos nem csak a közhiedelem, hanem a gyakorlat is tartja magát... :O

Keresztanyámék épp kanosszajáráson vannak egy 800MHz-es S370-es Core i7-tel...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19654) Kicsirics77 válasza TESCO-Zsömle (#19653) üzenetére


Kicsirics77
veterán

becsületes :(((
kinek van bőr a pofáján eladni egy ilyet???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19655) TESCO-Zsömle válasza Kicsirics77 (#19654) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem kérdeztem, nem az én dolgom. Csak gondoltam szólok, hogy van még ilyen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19656) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#19653) üzenetére


cbmfan
senior tag

idióta barom, aki képes így beetetni az egybites felhasználót... bár kiváncsi lennék a sztorira, hogy sikerülhetett ezt összehozni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19657) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#19656) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gyerekeknek kerestek valami olcsó, de jó gépet. Tőlem kérdezték telón, hogy jó-e, és olvasták a kamu stat-ot. A stat jó volt, az ár hihető, úgyhogy belementek. Aztán érdekes volt, hogy ilyen faxa gépen lassan indul az XP, hát bekukkantottam a BIOS-ba és néztem, mint a gázálarc... Valami ismerősön keresztül szerezték elvileg. Ennél többet nem mondtak, csak hogy utánajárnak.

Sztem nem lesz belőle semmi... A házépítésnél is minden vállalkozó átverte őket...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19658) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#19657) üzenetére


cbmfan
senior tag

pff... szívesen elbeszélgetnék azzal az ismerőssel.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19659) tserrof77


tserrof77
senior tag

Győrben is volt egy ilyen pincepatkány, aki szétlopta a tudatlan júzer gépét. Egyiket volt alkalmam "utótesztelni" még anno 98-ban vagy 99-ben. Lényeg: alaplap, egyik ram, a vudukettes meg a cédéírója bánta a bácsinak, hogy nem megfelelő kézbe adta a gépet. Ja,a röhej, hogy azzal kapta vissza, hogy jó, csak a vindózt kéne rajta újratelepíteni :U Itt jöttem a képbe neki én, hogy telepíccsemmáfölneki a 98at... Csak amikor összedugdosva a gépet se kép se hang, kezdtem gyanakodni...
Ja, úgy hozta el, hogy ott be se kapcsolta neki a z a népművészetiagyagedény. Bácsi meg volt annyira bátortalan hogy nem ment vissza a szemétládához reklamálni. Pedig volt vagy 120kiló a bácsi a lopós meg 80... De aki hagyja magát... :O

Egy szűk éve sikerült 2 gép vga kártyáját összekevernem, amikor az a sok vihar volt. Két majdnem kopp egyforma Dell gép volt, egyikbe 7800GT, másikba 7950GTX vagy mi a rák volt. Spéci, delles cucc. "Természetesen" aki a jobbat kapta vissza, váltig állítja, hogy nemnenemazenyémbemindenokéjókártyavan, a másik meg jogosan rugdalta a seggem szét a "Csere" miatt.. és még magyarázkodhattam... :B Természetesen horror pénzért kotorhattam neki bele másik kártyát... Hát igen. Csak az tévedhet, aki dolgozik. Meg senki se tökéletes... én se... hiányzik belőlem a hiba :DDD

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19660) 5teve válasza tserrof77 (#19659) üzenetére


5teve
senior tag

téves... :B

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19661) tserrof77 válasza 5teve (#19660) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerencséd, hogy nem láttam ;] ..vagy..az én szerencsém??? :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19662) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

A kézlevágáson és az usb portok pillanatragasztóval való telenyomásán kívül ti hogyan védekeznétek a céges gépre történő film, zene és más oda nem illő dolgok másolgatása ellen? Hogy megkönnyítsem a dolgotokat, fizetős programok kizárva :DDD Én mondjuk letiltanám a szükségtelen meghajtók betűjelét kezdésnek, bár ha meg telepíteni kell valamit, csak saját magamat szívatnám.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19663) bugizozi válasza Szakbarbár (#19662) üzenetére


bugizozi
őstag

Az USB-tárolók használatának letiltása

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19664) szumo válasza Szakbarbár (#19662) üzenetére


szumo
senior tag

policy beállításokkal.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#19665) Szakbarbár válasza bugizozi (#19663) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ezt ismerem, de azt kifelejtettem, hogy sokan vannak akik használhatnak pendrive-ot adatmozgatásra, így ezt nem lehet letiltani. A policy módosításhoz nincs jogosultságom. A legjobb lenne ha nem lehetne megnyitni videót vagy zenét, de azt meg megoldják portable programokkal.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19666) bugizozi válasza Szakbarbár (#19665) üzenetére


bugizozi
őstag

Itt tedd föl a kérdésed, hátha :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19667) dvdbackuper válasza Szakbarbár (#19665) üzenetére


dvdbackuper
őstag

zsiványak :D

(#19668) cbmfan válasza Szakbarbár (#19662) üzenetére


cbmfan
senior tag

ej, de csúnyák egyesek :DDD ha usb tiltva, rákapnak a streamre :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19669) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Miert van az, hogy ha azt mondom a szerencsetlennek, hogy jelentkezzen ki, majd be (log off, then back on), akkor reflexbol ujrainditja az egesz gepet? :W Mondjuk megy a munkaido ilyekor is, de nehany user Darth Vaderkent szuszog a telefonba, ami viszont nagyon idegesito tud lenni... :O

(#19670) 5teve válasza SityiSXT (#19669) üzenetére


5teve
senior tag

mert nem mondtad, hogy ne indítsa újra. :D
ha mondod, talán nem indítja újra.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#19671) Szakbarbár válasza cbmfan (#19668) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Csak kapnának, ha lenne internet hozzáférésük. Pont ez a baj, lehet hogy ha tudnának netezni, nem filmet néznének munkaidő alatt. Csak kicsit idegesítő, hogy az adatmentés 4 órát tart egy gépen, mert 25 GB zene van fent. Bár a proxynk is érdekes, arcoskönyv - tecső mehet, de a windows update honlap tiltva van :DDD

SityiSXT
Múltkor jött egy user, hogy xy program nem megy. Az esetek 90 %-ában egy mezei újraindítás megold minden problémát, ezt mondtam is neki.
A válasz: - Ő nem indítja újra a gépet, mert az sokáig tart.
Kb két havonta egyszer ha kikapcsolja, addig csak hibernálja, és csodálkozik hogy nem működik neki semmi.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19672) cbmfan válasza Szakbarbár (#19671) üzenetére


cbmfan
senior tag

esetleg nem tervezed pofán verni őket egy nagyobb albummal "nesze neked fészbúk!" felszólalással?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19673) biker válasza Szakbarbár (#19671) üzenetére


biker
nagyúr

amióta osx és ubuntu amin élek, kifejezetten frusztrál, ha restartolni kell mondjuk egy update miatt, átlag uptime 100 nap feletti nekem is, gond nélkül

de a parallels alatti win7 is csak updatekor indul újra, egyébként hibernál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19674) Ygg válasza biker (#19673) üzenetére


Ygg
senior tag

Na ya..
De céges környezet
Új policyk..
indításkori automatikus installok..
stb..
Napi újraindítás nem árt.
Teljesen más tészta, mint az otthoni.
Meg képzeld el, mekkora fogyasztásbeli különbség, ha 500 felhasználó nem kapcsolja le a gépét...
8 órát dolgozik, 16-ot feleslegesen megy a gép.
Meg 500 userből 50 azért hívogat, mert megoldaná a gondját egy újraindítás, de nem, azt nem, véletlenül sem, egyszerűbb felvenni a telefont, és az IT-t cseszegetni...

(#19675) biker válasza Ygg (#19674) üzenetére


biker
nagyúr

Ne vedd sertesnek, de hulyeseg
1: a sleep eseten csak a ramok kapnak tapot mig hibernalas egyenlo kikapcsolas, kit erdekel 500 sleepelt gep?
2: ha megnezned mivel foglalkozom rajonnel ceges kornyezetben fut

Naponta 4-5x valtok halozatot, helyet, az osx is tobb helyi es tavoli megosztast figyel, a win a parallels alatt hol irodaban helyi belepes alatt van hol itthon vpn-en szamlazok a navisionnel
Bent belepek tartomanyba, majd kilepes nrlkul lecsukom, itthon folytatom

Semmi baja
Ha folyton hibazik es restartolgatni kell, ott valami nem jo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19676) tlac válasza biker (#19675) üzenetére


tlac
nagyúr

abban van igazság, hogy ha hónapokig nem indítod újra a rendszert, programokat és aktívan használod is gépet, akkor előjöhetnek furcsaságok
csak pl. gondolj arra, ha memory leak-es egy program, idővel szépen felzabálja a memóriát
neked szerencséd volt, de úgy látom Ygg nagyobb halmazból jutott a tapasztalatára

[ Szerkesztve ]

(#19677) stol válasza tlac (#19676) üzenetére


stol
addikt

Hm... Valamiért jól beállított rendszer esetén, pláne unix alapoknál nem szokott nagyon lenni memory leak...

(#19678) tlac válasza stol (#19677) üzenetére


tlac
nagyúr

értelmezésem szerint most desktop gépekről volt szó, böngészőkben gyakran vannak ilyen hibák, nem is beszélve a java vagy flash plugin borzadályokról

(#19679) Xero válasza biker (#19673) üzenetére


Xero
nagyúr

Pontosan ezt akartam írni. Egy *NIX környezetben valóban csak a fogyasztás indokolhatja a rendszeres restartot. Ami pedig memory leakel, azt élből kukázni kell céges környezetben, de minimum rálépni a fejlesztő tyúkszemére.

(#19678) tlac: Az OS X is Unix 03 desktop OS. Flash-t meg élből nem pakolnék céges környezetben semmire. Java-t is csak ha feltétlenül igényli valami.

[ Szerkesztve ]

(#19680) biker válasza tlac (#19676) üzenetére


biker
nagyúr

A jo kis kulcs soft szamlazoprogram, rendre beragadt a szamla.exe 100% proci es egy szekerderek ram lefoglalva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19681) Ygg válasza Xero (#19679) üzenetére


Ygg
senior tag

Mind szép és jó, de:
1. Win, és nem UNIX/Linux
2. nagyon szép, és jó, hogy ilyet nem teszek fel, meg nincs Java, meg nincs Flash.
Nem Te szabod meg, hanem a központ. S ha onnan rád nyomnak egy fosch programot, nem tiltakozhatsz...
A fejlesztő tyúkszemére meg nem lépkedhetsz, ha magas szinten van érdekszövetségben, és ha kiabálsz,
a Te fejedre lépnek...
Szóval szép dolog az ideális környezet, meg hogy hogyan kéne optimális esetben működni, de a valóság sokszor mást mutat...

(#19682) stol válasza Ygg (#19681) üzenetére


stol
addikt

Ne menjünk messzire...
AbevJava, Önkadó, NYENYI, stb....
Milliárdokért kifejlesztett foch mind.
Ha pedig fel merészelem hívni az államkincstárat, hogy miért nem megy az önkadó, akkor term. a gép szar.
Neeem a '96-ban létrehozott clipperes DOS-os rütyőke... mert AZ hibátlan!

(#19683) Ygg válasza stol (#19682) üzenetére


Ygg
senior tag

Igen, azok is finomak...

(#19684) gozso válasza stol (#19682) üzenetére


gozso
senior tag

tedd hozzá a mostani fantasztikumot, ami kir3 névre hallgat, és ráuszítottak pár ezer iskolát...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#19685) E.Kaufmann válasza Szakbarbár (#19671) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha van WSUS, akkor mezei júzer ne is frissítsen saját gépet a melóhelyen :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19686) SityiSXT válasza Szakbarbár (#19671) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nalunk is sokaig tart egy ujraindulas, de szerencsere a legtobb user inkabb bevallalja, mert egyebkent nem tud dolgozni. Ami pedig a zeneket meg ilyesmiket illeti: nalunk az a gyakorlat, hogy a munkahz szukseges dolgokat termeszetesen elmentjuk a magancuccokert nem vallalunk felelosseget. A legtobb user ugyis a Dokumentumokba meg az asztalra menteget, esetleg csinal maganak kulon mappat a sajat konyvtaraban, azt hali. Ha vissza akarja kapni, toltse le megint iTunesrol vagy Google Musicrol.

(#19687) Sytex


Sytex
tag

2003 környékén az akkori melóhelyemen win2000 serverek, tartománnyal. Mikor az a rendszer épült egy "nagy agy" kitalálta: vándorprofilt mindenkinek, mert mekkora királyság, hogy gizike odaül marika gépéhez és mindene meglesz.

Új user érkezésekor elmondtuk, a C-n van egy privat nevű mappa, oda pakolja a maszek sz*rjait mert nem kerül a mentésbe (és a vándorprofilba se).

Rendszeres volt a "k*rvalassanlépki" és a "k*rvalassanlépbe" hibatelefon.
Persze hogy az Asztal és a Dokumentumok mappa volt tele a maszek dolgokkal. És csodálkoztak hogy lassú a profil szinkronizálása. A rekord 32 gigányi film, mp3, kép, stbstb az asztalon egy mappában. És mondanom sem kell, hogy akkoriban gigabites hálótól még csak nem is álmodtunk (max a gerincen).

persze vezettünk jelszó toplistát is, nem emlékszem a pontos sorrendre, de ilyenek voltak rajta: 123456, start123, valamint a usernévvel egyező jelszó. :)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#19688) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az milyen már amikor egy számtech boltba bevitt alaplapra, a hűtőt úgy teszi rá a mesterember, hogy csúszkál rajta? És még pénzt is kér el érte.

Live-Die-Respawn

(#19689) localhost válasza oriic (#19688) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Erről videót szívesen látnék. Én nem tudok hűtőt úgy feltenni, hogy közben csúszkálok rajta :( Ez igazi mesterember, ha ő tud közben csúszkálni rajta. Szerintem ez a produkciója pénz ér, nem is keveset!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19690) Xero válasza localhost (#19689) üzenetére


Xero
nagyúr

Felsírtam. :DDD

(#19691) Sytex


Sytex
tag

Hogy szokták itt egyesek? Így?

GTFO -> http://prohardver.hu/tema/szamtechboltban_vasarlok_memoarjai/friss.html :)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#19692) oriic válasza localhost (#19689) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minap jutott ez eszembe. Pár éve volt, amikor még nem mertem hozzányúlni ilyen téren az alaplaphoz. Egy Hyper 212+ -t kellett felrakni,így bevittem, felrakta az ürge, kifizettem, elhoztam otthon meg rakom össze gépet, és látom hogy keresztbe áll a hűtő. Mondom wtf? Nézem, látom jó ember úgy csavarozta fel a hűtőt, hogy a lefogató kis mélyedésében nem volt benne a bordán lévő pöcök. Ami meg ugye pont az elmozdulást akadályozná meg... :U

Live-Die-Respawn

(#19693) localhost válasza oriic (#19692) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én értem. Értettem az előbb is, de a Te megfogalmazásodat AKÁR úgy is lehet olvasni, értelmezni hogy a BOLTOS miközben felrakta a hűtőt - csúszkált rajta. Ez próbáltam meg kifigurázni. Nem sikerült, sajnálom. :U

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19694) oriic válasza localhost (#19693) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, nem szóltam. :) :DDD

Live-Die-Respawn

(#19695) cbmfan válasza Sytex (#19691) üzenetére


cbmfan
senior tag

ezt a topikot eddig észre sem vettem! köszönöm, legalább lesz mit olvasnom budin :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19696) szumo válasza Sytex (#19687) üzenetére


szumo
senior tag

2001-2002 környékén mikor rendszergizdáskodtam, a legszebb volt egy komoly közgazdásztól, a c:\ megosztva, a jelszava pedig nem csalás nem ámítás: c volt :DD

Kicsit más!

Napokban megkeresett egy középiskolás srác, hogy xyz suliban informatikát tanul, és szeretne látni egy pár gép szerelést, meg ha valami érdekes dologgal találkozok, akkor azt szívesen megnézné.
Most miért ne! Legalább nem hal ki a szakma teljesen.
Aztán ha látok benne fantáziát még forrasztani is megtanítom :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#19697) stol válasza gozso (#19684) üzenetére


stol
addikt

Óóóó igen. És természetesen csak kexplóreren megy. De az nem "igazi" kliens prg. Az web alapú rettenet.

(#19698) stol válasza oriic (#19688) üzenetére


stol
addikt

Nem értem a "problémát". Pár mili mocorgás megengedhető minden további nélkül még nem leszorított bordánál, mivel a paszta összenyomás előtt eléggé sikamlós felületet ad.
Régi csupasz magvas AMD K7 és vagy coopermine Intelnél problémát okozott volna valóban.

"Pár éve volt,...Egy Hyper 212+ -t "
Nevezzük kettő évnek kb.
Mi meg már (ÚRISTEN!!) több, mint tíz éve csücsülünk a seggünkön a púlt mögött és vagy a szervizasztalnál.

(#19699) oriic válasza stol (#19698) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze tudom hogy kis mozgásnak kell lennie, de itt konkrétan centiket mozdult el. Hazamentem, megláttam szétszedtem és megcsináltam inkább magam.

És ok, max két éve volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#19700) cbmfan válasza stol (#19698) üzenetére


cbmfan
senior tag

én "csak" 15, néhány év kihagyással. igen, vén sz*r vagyok, amit ~15 éves vérpistike nyögött be, miután kizavartam boltból fél óra szájtépés után.

és igen, 19700! :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.