Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19501) SityiSXT válasza localhost (#19500) üzenetére


SityiSXT
őstag

Sajat maga talalta ki azt a jelszot - ezt se tudta megjegyezni? :U
Szerintetek mennyire lenne nevelo celzatu az a modszer, hogy adok a usernek valami total random betu-szam jelszot (mondjuk ZdhGm943&), aztan megmutatom neki, hol tud jelszot valtoztatni, a tobbit meg rabizom? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19502) localhost válasza SityiSXT (#19501) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A mi köreinkben az szokás, hogy a legeslegelső belépő jelszó Pl Abcd-1234 de a legelső alkalommal meg KELL változtatni

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19503) cbmfan válasza localhost (#19502) üzenetére


cbmfan
senior tag

...amiből lesz 123456, esetleg asdqwe.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19504) Angelo69 válasza cbmfan (#19503) üzenetére


Angelo69
senior tag

De a trükkösebbeknél 654321 :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#19505) DeltaPower válasza Angelo69 (#19504) üzenetére


DeltaPower
őstag

és a trükkösebbek csak a harmadik napon felejtik el, a kevésbé trükkösek már másnap se emlékeznek rá :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19506) cbmfan


cbmfan
senior tag

exmelóban számlázóban jelszavam Mz/XJelNTkezZ volt. ezt találja ki aki akarja :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19507) biker válasza cbmfan (#19506) üzenetére


biker
nagyúr

B3k4p6od_B+

volt egyszer...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19508) Balinov válasza biker (#19507) üzenetére


Balinov
félisten

:C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19509) tope válasza adax01 (#19495) üzenetére


tope
addikt

Ma voltam nemrég 1 ilyen gépnél, Microsoft Sec. Es. mellett simán bement, de szerencsére csökkentett mód + Malwarebyte megoldotta gyorsan.
Lehet a héten még többen is fognak jelezni, sebaj, legalább lesz 1 kis bevétel ;] (még szerencse, hogy akad 1 kis "maszek")

(#19510) SityiSXT válasza localhost (#19502) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nalunk is ugyanez van - adott egy alap jelszo, 2. belepesnel valtoztatni kell. Ugy alakult, hogy az orra elott kellett beallitanom a gepet, emiatt gondoltam, nem farasztom ezekkel az egyszerhasznalotos jelszavakkal, hanem begepeltem/beleptem helyette mindenutt, es amikor cserere lett felszolitva, neki csak az altala kitalalt jelszot kellett begepelnie. Es meg ez az elorelatasom se volt eleg, fene a kreativitasaba. :D
De az a user se volt semmi, akinek harman magyaraztuk ot alkalommal 10-10 percen keresztul, hogy melyik jelszava melyik, pedig csak kettot kene tudni! :U

[ Szerkesztve ]

(#19511) cbmfan válasza Balinov (#19508) üzenetére


cbmfan
senior tag

jut eszembe, finom volt a nyúlvadas :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#19512) Balinov válasza cbmfan (#19511) üzenetére


Balinov
félisten

kédvés égészségódre :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#19513) macilaci78 válasza biker (#19507) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor feltörték a gmailemet másodjára, begorombultam.
EgyEzer9SzazNyolcvan3_Aprilis_12

Nem ez a jelenlegi jelszó, de azóta nincs gondom sehol. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19514) Sytex


Sytex
tag

1q2w3e4r5t

"De miért? Van benne betű is meg szám is!"

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#19515) macilaci78 válasza Sytex (#19514) üzenetére


macilaci78
nagyúr

123456789qwertzuio ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19516) leeate válasza tserrof77 (#19432) üzenetére


leeate
senior tag

Neked hol van a boltod? Csak hogy véletlenül se menjek oda..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#19517) tserrof77 válasza leeate (#19516) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezek után csakazértsemondommeg ;]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19518) MR_Joe válasza leeate (#19516) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Én még tuti megyek hozzá :) Egyik legjobb itt, legalábbis jó sztorikat mindig hallani :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#19519) tserrof77 válasza MR_Joe (#19518) üzenetére


tserrof77
senior tag

Köszönöm, Joe, a bíztató szavakat (is) :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19520) Intelligencs válasza leeate (#19516) üzenetére

De kurvára megnézném, amikor a saját kisvállalkozásodat terelgetnéd, aztán szembesülnél a bankkártyás fizetés költségeivel, de persze ennek ellenére boldog-boldogtalan fizethetne nálad bankkártyával, aztán szuperül csődbe is mennél.

Nem, nem vagyok számtechboltos, multinál dolgozom, mint alkalmazott, csak épp láttam jó pár kisvállalkozást már MO-on, és minden tiszteletem azé, aki még mindig nem húzta le a rolót.

Ember, ez itt K-Európa, ha még nem tűnt volna fel!

The Amiga, Born a Champion

(#19521) stol válasza leeate (#19516) üzenetére


stol
addikt

Hol itt a probléma?
Bruttó 5-8% haszon van a terméken.
Ez még kp-ban is gyíkfing. Kártyával meg egyenest bukó.
Nálunk is csak 3ezer felett lehet kártyával fizetni, mert ott már "csak" a fele hasznot viszi el a bank.
Mit gondoltál mennyi haszonnal dolgozunk? Nekünk nincs miből 20-30%-ot engedni, pedig sokan ezt hiszik.
Ez nem Nike-bolt. :W

[ Szerkesztve ]

(#19522) Ygg válasza stol (#19521) üzenetére


Ygg
senior tag

Ezért nem foglalkozom már pár éve vassal...

(#19523) MR_Joe válasza stol (#19521) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Multik is sokszor nullás haszonnal dolgoznak, és a kiegészítőkön próbálják behozni a nyereséget. Persze mára az esetek 60-70%-ban nem visznek kiegészítőt, főleg a kis pénzűek. OD emiatt be is zárt nem egy üzletet.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#19524) Hequila


Hequila
őstag

Egy ismerősömnek butikja van a városban. A múltkor betekintést engedett a könyvelésébe. Erősen rácsodálkoztam, hogy 150 - 250%-os haszonnal dolgozik... És sokkal kevesebb dolga van a termék utóéletével (ügyfél elbassza, mégsem olyan kell, stb). Tényleg szakmát tévesztettünk...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19525) tserrof77 válasza Hequila (#19524) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kimossa, kirakja a fogasra újra. :U

Nekem ma hoztak vissza egy szombaton elvitt 1043-ast, hogy 1ó után leakad az USB cucc rajta. "Természetesen" geldcurükk verzióba. :W Osstobalúzerjúzer persze totál átállította a kib...ott belépési kódot is, alig bírtam rezetelni. Nő meg itt pattog, hogy mivanmá... Aha, persze... ha estleg épp egy openwrt-s softmod miatt hülyül meg, bukjam be én. Egyet már benéztem 2 éve úgyis. Mondom, a minimum, hogy megvárja, amíg alapba állítom ezt a ...-t vissza... Az esemény melléktermékeként meg apró darabokra tört a vezetékes telefonunk kagylója... Nagyon várom már a 2 hét múlva esedékes szabit, tele a puttonyom...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#19526) MR_Joe válasza tserrof77 (#19525) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

a nedves vevő fején tört a telefonkagyló? :DDD

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#19527) madgie válasza Hequila (#19524) üzenetére


madgie
titán

Megmondom őszintén, én sem tudom, hogy tudjátok ezt csinálni, ha tényleg csak 5-8% tiszta haszon van a cuccokon. Én nem írhatom le, átlagosan milyen szorzóval dolgozunk az optikában, de mindig rám jön a röhöghetnék, mikor a főnök sír a pénz miatt...

(#19528) localhost válasza madgie (#19527) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jól van, a "ha tényleg" -ben a feltételes mód is bántó. :)
Tényleg. :W

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19529) madgie válasza localhost (#19528) üzenetére


madgie
titán

Elnézést kérek, a maradék pár foltban is megkopaszodom, ha ez megfelelő elégtétel :D

(#19530) stol válasza madgie (#19527) üzenetére


stol
addikt

"Én nem írhatom le, átlagosan milyen szorzóval dolgozunk az optikában,"

Mert? Kiderül, hogy 50-150% közötti a valós árrés?

(#19531) madgie válasza stol (#19530) üzenetére


madgie
titán

Nem, mert elolvashatja a főnök :)

Egyébként tényleg változó, keret, raktári lencse, gyártott lencse, gyártótól kikuncsorgott kedvezmény, stb... de igen, az 50 nem túlzó...

(#19532) Josi válasza madgie (#19531) üzenetére


Josi
aktív tag

Dobtok a dobókockával és annyiszor 100 % az árrés. ;]
(a kockán csak hatos van! )

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#19533) madgie válasza Josi (#19532) üzenetére


madgie
titán

Attól még alkalmazottként szakmunkás minimálbér jut nekem :(

(#19534) Pötyi


Pötyi
őstag

Én is az optikában dolgozom - üvegszálat fektetek.

:D

QNX is cool!

(#19535) Jazzos válasza madgie (#19527) üzenetére


Jazzos
tag

Ha megnézed az árgépet, azon kb nagykerárak vannak. Vagy alatta. :D Ehhez képest meg tudod nézni, melyik üzlet hány %-kal dolgozik.

(#19536) localhost válasza Jazzos (#19535) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy alatta :)))
A múltkor egy nagykernél a hírlevélben rábukkantam egy termékre, nevezzük most azt teának.
Rácuppantam... Nagyon olcsónak találtam, de tényleg.
Hubazz, meg kéne rendelni belőle 10-et, huszat, vagy egy raklappal. Az nettó ennyi, bruttó annyi. Még árrést nem is számoltam rá, megnézem az árgépen, vajha mennyiért forog az ilyen ?
ÉS IGEN! Az első húsz találat mind olcsóbb volt bruttóban, mint amennyiért én vettem volna - nettóban és akkor még O Ft hasznot rátéve :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19537) localhost


localhost
Közösségépítő

Érkezett egy kérdés itt
És ezt válaszolta rá Veér István

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19538) oriic válasza localhost (#19537) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Linkekkel kicsit megkeveredtél nem?

Live-Die-Respawn

(#19539) localhost válasza oriic (#19538) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De igen, bocsesz!

itt van VEÉR István Jr. válasza.

Valaki vágjon hozzám ddr1 400-as ramot pls. 1GB vagy 2*512 méretben.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19540) poffsoft válasza localhost (#19539) üzenetére


poffsoft
addikt

Én kérek elnézést, de ki az a barom, aki "elmegy a webshopba" ????
Vagy már az a menés vééréknél, hogy csillaterragigabájtos tablettel a kézben mindjárt a shopba ballagok, miközben rendelek a weben??? :W :W :W
Szakmailag nem minősíteném, merénegyámáteőr vaok csak...

[ Szerkesztve ]

(#19541) DeltaPower


DeltaPower
őstag

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#19542) macilaci78 válasza localhost (#19537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt jegyezném meg, hogy a PTK ismeri a próbára vétel intézményét is. Vagyis kifizeted, hazaviszed, adott idő alatt megtudod, megfelel-e, és ha nem, sértetlenül visszaviszed. Mivel ennek divatja nálunk fejlettebb civilizációkban van csak, így a webshopos trükközés van csak akkor is, ha a gondos utánaolvasás ellenére sem megy, mert mondjuk egy apró usererror fennállása ezt adja.

Mondok egy példát: a 8 gigás microSD kártyám kulcstartóként lóg egy USB-olvasóban, gyakran van rajta 2 gigánál nagyobb fájl, ugyanakkor gyakran van SD-átalakítóval DSLR-ben. Szóval ugrál NTFS és FAT32 fájlrendszer között. Egységnyi sugarú júzer adott esetben honnan szülje meg, hogy a TV-hez megvett USB-s HDD-t mondjuk ilyen apróság miatt nem ismeri fel a TV-je a gondos utánaolvasást követően sem? Megveszi, hazaviszi, összerakja, nem jó, szétszedi, összerakja, csak nem jó, olvas, semmi, mert a hibát sem érti, nem tud mit kérdezni, csak annyit mond, nem jó. És ötletet sem nagyon kap. És csak szidná a boltot, oda se megy többet, más se menjen, mert köcsögök... Meg mert drága lenne a kiszállás, de a 3 méteres plazmát bevinni sem lenne könnyebb, stb, stb...

Én valamiért nem tudok arra haragudni, ha valaki azt mondja, nem biztos, hogy beválik neki, de kipróbálná. Előlegnek átveszem a teljes vételárat, elviszi, vagy a számláért jön vissza, vagy a termékkel. Ha hibásan, sérülten hozza vissza, nyilván megalkuszunk, én mennyiért veszek hibás/sérült terméket.

Webshopban is jó eséllyel az áru visszajuttatásának költségeit és a tranzakciós díjat bebukja minimum.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19543) Jazzos válasza macilaci78 (#19542) üzenetére


Jazzos
tag

Nem feltétlen rossz ez a kipróbálós dolog, de csak akkor ha 1.) nem kifejezett vevőrendelésre jön az áru, 2.) olyan állapotban hozza vissza, hogy újra eladható legyen. Ugyanis hiába 100%-os a termék, ha pl. a csomagolás már sérült, vagy egyéb gond van. Ki szeretne össze-vissza turkált, kibontott cuccot venni, ugye?
Én adok el így néha terméket, pl. egy OEM ramnál nem veszi észre senki hogy már volt 1 napot gépben, simán visszarakom a polcra. De egy fóliázott külső hdd az pl. már elég gáz.
Itt egyébként előjön az is, hogy mindenkinek megfelelni nem lehet. Mert tuti van itt olyan, aki szeretne próbálni, meg olyan is, aki nem akar már bontott terméket venni. Talán nem tévedek ha azt mondom, hogy sokakban megtalálható egyidőben mindkét igény...

(#19544) macilaci78 válasza Jazzos (#19543) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyilván nem a divatosan csomagolt pendrive-ra gondolok én sem.
És ezért írtam azt, hogy ha visszahozza, megbeszéljük, én mennyiért veszem azt a terméket annak fényében, mennyire eladható az a továbbiakban. Ha a fólia hiánya gond, np, 10% megmarad nálam, én meg megakciózom a terméket.
Nyilván, ha egy "Q-SLI rendszer" nem vált be, azt nem nyelem le, egy picit sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19545) Jazzos válasza Jazzos (#19543) üzenetére


Jazzos
tag

Az emberek ingyen akarnak mindent. Sztem inkább megveszi webshopban és visszaküldi, mint hogy 10%-ot nálam hagyjon. De ez nem is baj, nekem nincs webshopom. Elsősorban pont a 8 nap miatt.

(#19546) bullseye válasza localhost (#19539) üzenetére


bullseye
addikt

Mondjuk az kimaradt a bölcsességéből, hogy a webshop nem feltétlen fizet azonnal...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19547) stol válasza localhost (#19536) üzenetére


stol
addikt

M******con is volt egy notis bolt... Olcsóbb volt a nettó nagykerárnál...
Be is mentem, venni notit... "hát őőő sajnos céges számlára nem tudjuk adni..." Akh, értem. Szóval ÁFA-csalók.
Így aztán beballagtam a közeli NAV-hoz, bejelentést tettem, majd átadtam a hangfelvételt.
1,5hónapra rá, végleg bezárt a bolt.
Plussz sz*pás, hogy az eladott notikat a userek nem tudták garozni, mert szürke importosak voltak és nem kaptak gyári garit, csak a boltba szólót.

Nincs problémám a konkurenciával, HA TISZTESSÉGESEN konkurencia.
De amikor ÁFA csalással és szürke importtal viszi el a vevőmet, arra ugrok ám. Mert jelen esetben engem és a többi tisztességes boltost lopja meg.

[ Szerkesztve ]

(#19548) lupus_l válasza stol (#19547) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Én igaz vásárló vagyok, de szerintem inkább nagyobb probléma a notebook üzleteknél, hogy nagyon sok nem hozzáértő lapul a pult mögött.
Felénk van olyan üzlet, ahol egy ilyen szakbolt eladója nem tudja megmondani, hogy mi a különbség a Dell Inspiron 5520 és 5521 között. Én legalábbis elvárnám, hogy az árult készülékek változásainak utána néznének, követnék a fórumokat. Ha én tudom ezeket, ő is tudja, aki csak notebookokat és kiegészítőket árul.

Ugyan ez a helyzet sajnos a mobiltelefonos üzleteknél is fennáll... sok helyen azt sem tudják, milyen tudású készülékeket árulnak, melyek a szériahibák. Itt igaz, általában 2 ajtós emberek az eladók, de azért elvárt lenne... :)

Lehet az én igényeim túl nagyok, de 1-2 országgal nyugatabbra az ilyen üzletek alkalmazottjait megválogatják - ráadásul jelenleg kis országunkban rekord magas a munkára várók száma...

(#19549) shteer válasza lupus_l (#19548) üzenetére


shteer
titán

"de 1-2 országgal nyugatabbra az ilyen üzletek alkalmazottjait megválogatják"

Reg mulattam ilyen jot :)

..szerintem jónak tűnik

(#19550) TESCO-Zsömle válasza stol (#19547) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És a vevő mit csináljon? Menjen és verje le rajtad, amiért tönkretetted az olcsóbb boltot? :F

lupus_l: Nálunk is megválogatják a dolgozókat. Aki a legolcsóbban vállalja, azt veszik fel.

shteer +1

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.