Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) hoffman_ válasza Ironsides (#18600) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát én is ezt hittem! Az egyik egy apró kis lyuk, elég lepukkant elsőre, szerintem illene tartani mindenből egyet neki is, ahogy írtad nem kér kaját, és a potenciális ügyfeleket nem kell elküldenie. iPon már megteheti, hogy nem tart, de azon is meglepődtem.

Akkor nem retro szervizt keresek, hanem normálisat...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18602) Ironsides válasza hoffman_ (#18601) üzenetére


Ironsides
tag

Nem tudom, hogy az István úton megvan-e még a compdoki2000. Régen sokat jártam be hozzájuk, mikor a Garay teret építettük.
Akkor még ők is csinálták a kondicserét az alaplapon.
Igaz, hogy VII.kerület, de ha esetleg arra jársz nézz be hozzájuk!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18603) tkesy válasza hoffman_ (#18599) üzenetére


tkesy
őstag

Bár nem vagyok boltos, de van itthon egy K8NF9-es lapra (valszeg rev 1.x-es) épülő konfigom... :)

ja és helyileg Budakalász-on van...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18604) hoffman_ válasza Ironsides (#18602) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű, ezt nem hiszem el, hát 14.00 pont arra járok, teljesen véletlenül. Akkor megnézem, köszönöm a tippet! :R

tkesy:

Budakalászi voltam 14 évig, szívesen megyek vissza, ha arról van szó! :! Ha úgy alakul, akkor lenne rá lehetőség? :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18605) tkesy válasza hoffman_ (#18604) üzenetére


tkesy
őstag

ha nem lenne, akkor szerinted beírtam volna? :U ;)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18606) hoffman_ válasza tkesy (#18605) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szuper vagy, átmegyek privátba, hogy ne offoljak! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18607) Ironsides válasza hoffman_ (#18604) üzenetére


Ironsides
tag

Ha esetleg bent van a főnök, akit Tamásnak hívnak, hivatkozz rám a dagadt kopaszra Tatabányáról!
Jó gyerek, remélem, hogy segít!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18608) hoffman_ válasza Ironsides (#18607) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sajnos nem sikerült még elérnem őket, de így lesz, ha összejön :DDD :R

Illetőleg lehet, hogy élek tkesy ajánlatával, egy fokkal egyszerűbb kalászra kimennem!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18609) Ironsides válasza hoffman_ (#18608) üzenetére


Ironsides
tag

Nem volt egyszerű sosem, de ha van tuti megoldás akkor azt ajánlom én is!

Nagy up, hogy sikerüljön!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18610) hoffman_ válasza Ironsides (#18609) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm a segítséget neked és az ittenieknek! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18611) Ironsides válasza hoffman_ (#18610) üzenetére


Ironsides
tag

NM

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18612) Sytex válasza Ironsides (#18607) üzenetére


Sytex
tag

"dagadt kopaszra Tatabányáról"

Nem veled szoktam Mikrotik, Ubiquiti és egyéb wlan rendezvényeken találkozni? Személyleírás eddig stimmel. :)

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#18613) Ironsides válasza Sytex (#18612) üzenetére


Ironsides
tag

Nagy valszeg nem.
Nekem sajnos nincs időm ilyesmire!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18614) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv Néktek, Nagy Boltosok! :)

Egy eléggé fura kérésem lenne felétek. (neten nem találtam sajnos konkrét választ, és nem hiszem, hogy ha bemennék ezzel a kéréssel egy boltba, nem azon nyomba néznének gyenge elméjűnek vagy küldenének ki).

a kérdés, kérés: Intel H77EB alaplap szélétől milyen távol vannak a CPU hűtő felfogatására szolgáló lyukak. :)
sajnos előfordulhat, hogy az általam kiválasztott lap (H77EB) és az elképzelt hűtés (Alpenföhn Brocken) kettőse inkompatibilis lesz az Aopen G325 -ös házammal.
Netán valakinek lenne ilyen lapja lemérné nekem a távolságokat, hogy egy kartonlapra felrajzolva megnézzem, hogy mi eredménye lenne...

Segítségeteket előre is köszönöm...

Reg.: D.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18615) KaiotEch válasza Darkness (#18614) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hali. Ezzel tényleg nagy a valószínűsége, hogy körberöhögnének, már ha én boltos lennék, csak segítenék neked, mert ugye a vásárlóból "élek". Nos végülis nagyrészt te is ki tudod számolni, mert a teljes lap mérete 24,4x24,4cm. A ramod elfér alatta? Egyébként a brocken nem olyan hatalmas, hogy ne férjen el szvsz, de megpróbálok neked én is utánakeresni.

(#18616) GrandeP


GrandeP
őstag

Nem akarok kotsog lenni.... DE!
Hébe-hóba még okos, de mostanában szinte minden napra jut egy kérdés... ez nem az a topik...

Ha kérdesed van, használd az Azonnali kérdések topikot...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18617) Darkness válasza KaiotEch (#18615) üzenetére


Darkness
aktív tag

a méretéve tisztában vagyok, mert elötte egy DG965OT -s lapom volt. Azon volt egy Silentmaxx Coolflow Pro hűtés. A ramok a 3.5" rekeszek alatt voltak. s a hűtés pont a rekesz és a táp között elfért. :) link

a hivatalos oldalon található ábrák után estem kicsit kétségbe... ezért kértem eme értékeket...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18618) Varoz válasza GrandeP (#18616) üzenetére


Varoz
őstag

Hogy ott tudd levauzni a másikat? :U ;]

Látom ám, hogy itt nektek baromira fáj, ha valaki kérdezni merészel. :U

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#18619) Darkness válasza GrandeP (#18616) üzenetére


Darkness
aktív tag

nem vagy az... pedig... :)

Egyébként ott nem biztos, hogy kapnék szakszerű választ. nem véletlen fordultam ide a kérdésemmel. Anno, itten volt egy kedves boltos aki kisegített egy jó ötlettel...

De hogy ne legyek távol rugaszkodott... Én is hasonló szépeket és jókat csinálok mint az itteni boltosok, csak éppen állambácsinak egy nagy "cégénél". annyi különbséggel, hogy nekem nem adatik meg minden szerszám és eszköz a gépek javítására... :D

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18620) GrandeP válasza Varoz (#18618) üzenetére


GrandeP
őstag

Ne fáj, csak ez nem az a topik, ráadásul lásd a tegnapi rack-es csávó, hiába mondtam-mondtuk neki h mi a baj, ő továbbra is egy drága usb kábelt akart venni...
Ezt meg teheti a másik topikban is... :U

Ide a a vicces memoárok "valók"... :DDD

(#18619) Darkness

Amúgy szted, ráér valamelyünk is vonalzózni, mikor hónap eleje van? ;]

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18621) Darkness válasza GrandeP (#18620) üzenetére


Darkness
aktív tag

na, ja... hónap végén vannak vonalzók, számítások, és szorosabb övek... :)
De az előrelátó már számol ilyenkor is, optimistán, hát ha tovább tart, több jut mint máskor... :D

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18622) GrandeP


GrandeP
őstag

Egyébként lehet azért vagyok fusztrált mert az egyik cégnél, a retardáltak azzal játszának h hurkot hoznak létre a hálózatban falidoboz- kábel-falidoboz- kábel kombóval.... és ugye állandóan összeomlott...

Mikor megkérdeztem h ki és miért, akkor azt válaszolták, h azért mert olvasták valahol h így gyorsabb lesz a hálózat...

:DDD :W

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#18623) KaiotEch válasza GrandeP (#18622) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez nálunk a "Mari gépe miért gyorsabb, mint az enyém? - Mert Ő közelebb ül hozzá." effektus.

(#18624) Kicsirics77 válasza Darkness (#18619) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Akkor te simàn baka lehetsz,ott vannak ilyen àllapotok.
Tapasztalatból mondom :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18625) Darkness válasza Kicsirics77 (#18624) üzenetére


Darkness
aktív tag

bbrrrrrr... téves válasz... :) más intézmény ez...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18626) Ironsides


Ironsides
tag

Egyébként meg senkivel semmi okos nem történ?
Semmi? :F
Dolgoztok Ti egyáltalán? :F

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18627) poffsoft válasza Ironsides (#18626) üzenetére


poffsoft
addikt

nem. :N

[ Szerkesztve ]

(#18628) Ironsides válasza poffsoft (#18627) üzenetére


Ironsides
tag

mi nem?

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18629) cbmfan válasza Ironsides (#18626) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem, verjük a blattot :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18630) Ironsides válasza cbmfan (#18629) üzenetére


Ironsides
tag

Az jó lenne nekem is!
Jó kis póker magyar kártyával!

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18631) Melack válasza Ironsides (#18626) üzenetére


Melack
veterán

Karácsony előtti pangás van szerintem. Nálam legalábbis mindenki arra "tankol", ha szabad így fogalmazni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#18632) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha megvan a heti 100k forgalom, akkor sokat mondtam. totál halál az egész.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18633) TESCO-Zsömle válasza Melack (#18631) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akarod mondani: Harácsony előtti... ;]

A fogyasztói társadalom ünnepe...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18634) poffsoft válasza TESCO-Zsömle (#18633) üzenetére


poffsoft
addikt

Te is benne élsz. :U
És akkor beszélgethetünk az egyéb jeles napokról, mióta a harácsonyt bevezették, csúnyán megszaporodtak... :D

[ Szerkesztve ]

(#18636) TESCO-Zsömle válasza poffsoft (#18634) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondtam én, hogy nem?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18637) azbest válasza GrandeP (#18622) üzenetére


azbest
félisten

Ó, ilyennel én is szívtam pár hete. Az okos switchek lekezelnék a különböző portjaik közt ezt, viszont az egyikre egy buta switch volt kötve, amibe egy kallódó kábelt bedugott a delikvens. Csak azt nem vette észre, hogy a másik végét is bedugta már korábban => a broadcast üzenetek "begerjedtek" rajta. A dosolást a jelekből gyorsan felismertem*, amikor meglett a végpont és néztem a névsort, akkor esett le, hogy ő az akinek előző nap mondtam hogy dugja be az új helyén a voip telefonját és majd távolról felkonfigurálom. Hát végülis bedugta azt is :DDD

*: felismertem, mert véletlen magam is okoztam már, amikor multicast helyett broadcastként küldtem ki egy hiba miatt egy teljes dvb-t mux-ot a hálózatra. A 10M kapcsolatos ajtónyitó rendszer valahogy nem szerette, nem sokan jöttek mentek abban a negyedórában a két kilométerre lévő másik épületünkben, ahová a wifi gerincen át jutott a jóból ;]

[ Szerkesztve ]

(#18638) shteer válasza TESCO-Zsömle (#18636) üzenetére


shteer
titán

Dobd mar ki azt az egeret :D

..szerintem jónak tűnik

(#18639) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#18633) üzenetére


cbmfan
senior tag

utóbbi pár évben rokonok egy ölelést, ismerősök egy baráti kézfogást kaptak tőlem. gyerekek valami kis apróságot, legalább ők hadd örüljenek. ennyit a fogyasztásról :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#18640) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A probléma felvetése óta váratlanul sokan felkerestek privátban, és felajánlották a segítségüket, amit itt is nagyon szépen köszönök, igazán hálás vagyok érte. Úgy néz ki, léptünk is egyet előre, talán ez jó megoldás lesz.

Köszönöm a türelmeteket, ígérem nem élek vissza vele.

(#18641) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Esetleg lenne boltos aki eme kérésre, kérdésre tudna adni nekem választ: [link]

Előre is köszönöm... :)

Have a Nice Day

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18642) PH 5.5 válasza Darkness (#18641) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

A megjelölt távolság 48mm.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#18643) PH 5.5 válasza Darkness (#18641) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Egy kis adalék

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#18644) Ironsides válasza PH 5.5 (#18643) üzenetére


Ironsides
tag

Ezt a képet én is megtaláltam!
Nagy vagy!
Van ilyen lapod?
Vagy aránypárral mérted le?

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18645) PH 5.5 válasza Ironsides (#18644) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Utóbbi:) Két különböző forrás ugyanezt hozta ki, tutira 1mm-en belül van a pontosság.
845-ös intel lapnál nem nagyon láttam újabbat mostanában (örök hála a lomisoknak), nekem utoljára 955x volt, még mindig üzemel egy barátomnál.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#18646) Ironsides válasza PH 5.5 (#18645) üzenetére


Ironsides
tag

:R
Nem egy elterjedt lap ez !

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#18647) Darkness válasza PH 5.5 (#18642) üzenetére


Darkness
aktív tag

:R

ooohhh köszönöm... s már csak egy távolsági adat kellene, hogy a lap felső vagy alsó szélétől milyen távolságra van a furat. Akkor már letudom modellezni a házban is.

THX... :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18648) PH 5.5 válasza Darkness (#18647) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Felülről 76, alulról 168mm. Ezt a kettőt összeadva megkapod a szabvány micro atx méretet.
Ez a lap is szabványos 244X244mm méretű.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#18649) Darkness válasza PH 5.5 (#18648) üzenetére


Darkness
aktív tag

:R :R :R :R :R :R

Köszönöm....

Este megnézem, hogy miként passzol a gépbe a lap. ha nem megy.... :(( akkor vagy ház vagy másik CPU hűtő...

Mégegyszer nagyon köszönöm! :R :R :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#18650) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv.

Sajnos az elképzelésem kútba, mi több szakadékba esett... annyira befelé rakták a CPUt, hogy csak 5mm marad a 3.5 -es rekesz mellett, rádásul max 110mm maga hűtő fér be... :(

köszönöm a segítséget még egyszer... megyek nézni hűtőt vagy új házat... :((

további szépet....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.