Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12154) vhunor


vhunor
őstag

Én - bár anno másfél év után váltottam informatikáról újságírás és HR területre - is azt látom nap, mint nap, hogy az iskolapadokból kikerülő frissen végzettek nagy része nagyon kevés gyakorlati ismerettel és tapasztalattal rendelkezik. Emlékszem, amikor '92-ben (10 éves voltam :) ) édesapámmal úgy szedtünk szét két számítógépet, hogy az egyiket az egyik sarokban, a másikat a másik sarokban, hogy ne keverejük össze az alkatrészeket... :) Azóta is sokkal inkább a hardver a szerelmem, mint a szoftver.

Na de amiért elkezdtem megírni ezt a hozzászólást: vettünk fel a céghez néhány IT gyakornokot, főleg first-line support területre, azaz az apró-cseprő user errorokat nekik kéne megoldaniuk. Egyik kolléganőm kapott egy külső monitort a notebook-ja mellé, de nem tudta, hogy kell normálisan (felbontás stb). kirakni a képet. Kijött a gyakornok, és vagy fél órát bűvölte a notit, driver, catalyst control center, stb. Miután elment, visszaértem az irodába és a kolléganő elmesélte a történetet, csak nevetni tudtam, hogy egy fn+f4 kombinációt nem tudott megnyomni a végzős hallgató :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.