Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) outsiders válasza kitalaltnev (#4300) üzenetére


outsiders
aktív tag

Egyértelműen új alkatrész persze, ott vették ki előttem a gyári dobozból,fóliában meg minden 😁 Amúgy lehet másféle van benne, enyém face-lift verzió, ez jutott még eszembe.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4302) kitalaltnev válasza outsiders (#4301) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Valóban, nem is azonos a típus. Régebbire jóval drágább, eh...franc se érti. :W

(#4303) outsiders válasza kitalaltnev (#4302) üzenetére


outsiders
aktív tag

Akkor várj amíg jobb lesz a forint árfolyama és vegyél komplett Tein szettet négyet szerintem. 300 körül jön ki, tied XT amúgy is, szóval lehet alacsonyabb a hasmagassága is. Ezek ráadásul felújíthatók is, szóval ha X év múlva megkotlik valami akkor relative olcsón javítható.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4304) outsiders válasza Petester (#4290) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tein forgalmaz ilyen szettet, lehet állítani a kemenységét meg emlékeim szerint a magasságát is, valami Edfc a rendszer neve.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4305) kitalaltnev válasza outsiders (#4303) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Igen, köszi az infót, meg is találtam pl. az ebay-en jelenleg 340 e-ért házhoz jön. Hm...persze ilyen rossz forint mellett most semmit nem éri meg, ha nem égető szükség.
A gyári nem felújítható egyébként?

(#4306) outsiders válasza kitalaltnev (#4305) üzenetére


outsiders
aktív tag

nem sajnos.... :F

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4307) blasko92


blasko92
őstag

Folyadék cserére hova érdemes vinni a verdát? Motorolaj, hűtőfolyadék, fékolaj, meg váltó+diffi olaj ha kell.

(#4308) Parci válasza blasko92 (#4307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem akiben megbízol és aki olcsó. ez azért nem valami subaru specifikus dolog :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4309) Qru válasza blasko92 (#4307) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem olyan nagy kunszt (gyújtógyertyát is otthon cseréltem haverral), nincs benne semmi típus specifikus dolog a töltési mennyiségeket kivéve.

Igényednek megfelelően megveszed a folyadékokat és kb bárhol lecserélik neked. Vagy akár te magad is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4310) outsiders válasza blasko92 (#4307) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ilyenre én a Szépvölgyit mondanám, legolcsóbbak ők voltak nekem a subaru specifikus szerelők közül olaj plusz szűrő cserére a Seibiko Hace Szépvölgyi trióból.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4311) blasko92


blasko92
őstag

Igazából megbízható szervizest keresek. Olajteknő nem tudom mikor volt pucolva. Váltó plussz diffi olaj nem biztos hogy cserés, azzal nem akarom hogy átvágjanak. :))

Mod:

oustiders köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#4312) Qru válasza blasko92 (#4311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szépvölgyi jó, a Hace nem szereti az ilyen "kalács" melókat elvállalni tapasztalatom szerint, a Seibiko oké de ők meg drágábbak...

Az km függő, ha nem tudod mikor volt cserélve, vagy volt-e egyáltalán én cserélném azt is és akkor nem ér meglepetés. A hátsó difibe kell 0,8 liter a váltóba meg kb 3,5 liter. Nem egy nagy tétel...

#nincsbennetarcsi

(#4313) blasko92 válasza Qru (#4312) üzenetére


blasko92
őstag

Koszi :R

Nem tudom... elvileg volt. De amiről legalább számlát nem látok, az kétséges számomra. Én eddig mindenről elraktam a számlát.

(#4314) outsiders válasza Qru (#4312) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hát nem, váltóba nem is fontos a Motul sem, nekem sem azt tettek hanem Eneost. Motorolajban és szervoolajban van a CSAK Motul gyakorlat itt náluk, a váltóolaj olyan másfélszer annyi Motulban. Nekem májusban 55k volt az alábbi csomag náluk (ugyanaz a blokk a kocsinkban):
- motorolaj csere (Motul)
- olajszűrő csere
- levegőszűrő csere
- váltóolaj csere
- fékfolyadék csere
- hátsó helyzetjelző csere (kiégett az egyik izzó) 
- diffiben olajcsere 

Szerintem ez több, mint baráti ár így a nagyfaluban. Számlát ne várj, akkor többe lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4315) Qru válasza blasko92 (#4313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel én is így vagyok, ezért cseréltem le a vezérlést is inkább. :K

outsiders: Az nagyon jó ár! Szűrőből mit használnak? Addig futtatod míg a végén átpártolok hozzájuk én is. :D

#nincsbennetarcsi

(#4316) outsiders válasza Qru (#4315) üzenetére


outsiders
aktív tag

Fogalmam sincs, rá szoktam bízni az Ivánra, gyenge minőségű dolgot nem rak bele soha, de a "feleslegesen drágát" se forszírozza csak akkor, ha tényleg az lesz jó az autónak (motorolaj, szervoolaj, lengéscsillapító pl).

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4317) Qru válasza outsiders (#4316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ők hozott cuccból is "főznek"? Nem ragaszkodom hozzá, csak kérdezem (mert a mostani cseréhez már megvettem a cuccokat). .

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4318) outsiders válasza Qru (#4317) üzenetére


outsiders
aktív tag

Főznek, igen. Kérdeztem én is tőle a múltkor, utána meg kérdeztem az olajakat, hogy milyet és mennyiért raknak bele. Mindig olcsóbb jött ki, mint amit én találtam neten Motulban. Na ebből kifolyólag inkább rájuk hagyom, nem átejtős banda.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4319) Qru válasza outsiders (#4318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átadja a kedvezményét, azzal nem tudsz versenyezni. :K

#nincsbennetarcsi

(#4320) blasko92 válasza outsiders (#4314) üzenetére


blasko92
őstag

Na melyik ez a szerviz??? :DDD

Most voltam amúgy fényszóróra rakatni fóliát. Sajna nincs képem róla milyen volt polir+fólia előtt, de igazán baráti lett, ahhoz képes hogy milyen volt előtte :K Meg pont arra jártam, megitattam a lovakat ósan kilencvennyócassal :DDD

(#4321) outsiders válasza blasko92 (#4320) üzenetére


outsiders
aktív tag

Összefoglalóban ott van :) Merre rakattad rá? Mennyiért csinálták?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4322) blasko92 válasza outsiders (#4321) üzenetére


blasko92
őstag

Jaaaa, azt hittem a Szépvölgyi csak ilyen becenév. :D
Ahol az üvegeket is fóliáztattam. 7K per darab. Az árra azt mondta az nekem ennyi, mert már voltam nála.

Majd lövök fotót, ha jobb lesz az idő.

[ Szerkesztve ]

(#4323) blasko92 válasza outsiders (#4321) üzenetére


blasko92
őstag

Ja még annyi. Lehet telefonon is kérni időpontot? Vagy el kell menni hozzájuk?

(#4324) outsiders válasza blasko92 (#4323) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hogyne lehetne :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4325) blasko92 válasza outsiders (#4324) üzenetére


blasko92
őstag

Na király. Akkor fel is hívom őket holnap :K Köszi mégegyszer

Qru nekem a vezérlésről szerencsére megvan a számla is, mindennel együtt. Régi vezérlés is megvolt

[ Szerkesztve ]

(#4326) Qru válasza blasko92 (#4325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, nekem 160k volt az a mutatvány de ha szakad akkor sokkal nagyobb károm lett volna. Cserébe van kép szíjjal, meg szíj nélkül is a gépről. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4327) outsiders


outsiders
aktív tag

Hol él, aki ennyiért dobja fel ezt az XT Forit? :DDD Komolyan annyi világtalan eladó van Subarus hirdetések esetében, nem egyszer közel 1 millával piaci ár felett rakják fel a járgányokat. [link]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4328) Qru válasza outsiders (#4327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok ismerősöm hirdeti így az autóját. És a legdurvább, hogy sokszor találnak is rá palimadarat. :D

#nincsbennetarcsi

(#4329) Parci válasza outsiders (#4327) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát SEIBIKO! akkor a 330e km-ből rögtön 130e lesz... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4330) outsiders válasza Qru (#4328) üzenetére


outsiders
aktív tag

Elképesztő amúgy...... Szétnézek néha SG Forik piacán, mik kaphatóak.... Baromi jó áron vettem a sajátomat, mindig rájövök....... :DDD Max az újabb OBK ami tetszik perpill Subaru kínálatból és elérhető is árban, semmi más.
Amit ez a kocsi nyújt untig elég lesz nekem legalább 6 évre, amúgy is mindent rendbe rakattam rajta egy év alatt, rá is locsoltam közel egy misit, pedig csak kopó-fogyó dolgok, egy szett alufelni, új hátsó dob, első lambdaszonda, szervopumpa felújítás, sötétítés, új hátsó lengéscsillapítók, 2 új nyári gumi, hangszigetelés és hifi plusz majd most a fényezés amit megcsináltak........ :DDD Így végigfutva a listát azért nem kevés dolog ez..... :F ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4331) Qru válasza outsiders (#4330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért a hátsó dobfék elég ciki a Subarura nézve, főleg, hogy nem egy 1,5-1,6-os motor van benne... :(

#nincsbennetarcsi

(#4332) outsiders válasza Qru (#4331) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen, ezt senki nem érti a szerelők közül sem........ :( Igazából elég alá a fék így is, de én jobban örülnék a nagyobb fékhatásnak. Hétköznapi használatban hátrányát nem veszem észre. Túl sok macera sajnos tárcsafékesíteni a hátsó tengelyt, nem ér annyit a mutatvány.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4333) Qru válasza outsiders (#4332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég, főleg, hogy: [link] :DDD

mod:

Nem ér annyit persze. Csak hülyén mutat és elég vicces, hogy az 1,2-es Jazzemen is tárcsafék van hátul, az SG Forin meg dob...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4334) outsiders válasza Qru (#4333) üzenetére


outsiders
aktív tag

Amúgy igen, valóban igaz ! Én legtöbbször amúgy gangolgatok vissza szépen ha fékezni kell és van rá idő és hely is, a nagyját így megoldom motorfékből ;] Nekem is ott a 4 tárcsafék a 15 éves Corollámban :U Ami mellesleg jobban fékez a bubunál :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4335) Qru válasza outsiders (#4334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is intenzív motorfékhasználó vagyok, már csak azért is mert tolóüzemben 4000-nél olyan szépen hörög a boxer hogy szívem szerint állandóan ott tartanám a fordulatot. :D

#nincsbennetarcsi

(#4336) blasko92 válasza Qru (#4335) üzenetére


blasko92
őstag

Én is szépen használom a motorféket. Nem lesz tőle hosszútávon semmi baja ugye?

(#4337) outsiders válasza blasko92 (#4336) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem hát, közben ráadásul nem éget üzemanyagot sem ha egyáltalán nem taposol gázt. Annyi, hogy 120-ról ne kettesbe húzd motorfékezni........ :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4338) blasko92 válasza outsiders (#4337) üzenetére


blasko92
őstag

Azt tudom. Csak nem tudtam a boxer hogy viszonyul hozzá. Egyébként pont tegnap 4 helyett 2-be húztam :DD

(#4339) Parci válasza Qru (#4331) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik ok, ami miatt anno nálunk xtrail lett forester helyett :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4340) balage.


balage.
tag

Még a legutolsó generációs Toyota Celicán is dobfék van hátul, azon még nevetségesebb :D

(#4341) blasko92


blasko92
őstag

Hahun van egy szívó hawk. Elvileg 200 paci. Ez lehetséges? :DDD

(#4342) outsiders válasza blasko92 (#4341) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is néztem, szerintem motort cserélt inkább. EJ204 japcsi verzióban tud 190 pacit amúgy.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4343) blasko92 válasza outsiders (#4342) üzenetére


blasko92
őstag

Akkor hogy éri meg ennyiért? Ahogy utána tudakoltam nem olcsó mulatság hivatalosan cserélni a motort.

(#4344) outsiders válasza blasko92 (#4343) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nincsen Hood Scoop sem rajta, anélkül nem tom elférne-e egyáltalán a turbós blokk és a szükséges kompániája. Így azért kétséges.
Fogalmam sincs igazából EJ204 hogy juttatható ilyen teljesítményszintre, max ha leömlőtől teljes sport kipuffrendszer, a motorban JDM alkatrészekre csere, 100-as benzinre írt ECU kombó amivel el tudom képzelni a 200 nyihahát a szívó 2 literes blokkból.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4345) blasko92 válasza outsiders (#4344) üzenetére


blasko92
őstag

Nagyon kiváncsi lennék. Plussz a hajtáslánc bírja e

(#4346) Qru válasza outsiders (#4344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha front cooler kap a top IC helyett akkor elfér hood scope nélkül is. Ha szívó akkor jelentős módosítás kell hozzá ahogy írod (katalizátor nélküli vagy legalábbis sport katalizátoros nyitott rendszer, ice box, új ecu szoft 100-as nyálra írva, stb).

mod:

blasko92: Motorfék mehet, ha már van rendes kenés (üzemmeleg a motor), arra figyelj, hogy ha túl sokat váltasz vissza akkor az erős motorfék blokkolhatja a kerekeket amit nem kompenzál az abs. Az újabbakban pont ezért már van MSR (motorféknyomaték szabályozás).
Érdemes amúgy gázfröccsel visszaváltanod, mert azzal jelentősen csökkented a kuplungot ért terhelést/kopást.

A hajtáslánc bírja, mert a szívó 2.0 literes meg a WRX ugyanazt a váltót, difit kapja csak az STI kap erősítettet mindenből.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4347) blasko92 válasza Qru (#4346) üzenetére


blasko92
őstag

Hidegen nem csapatom neki soha :N Sőt, indítás után picit mindig szoktam is várni, mindenhova eljusson az olaj. Visszapakolni meg csak egy fokozatot szoktam egyszerre.

Mindenesetre nagyon izgat, vajon valós e a 200 paci, és ha igen, hogyan sikerült. Lehet utána érdeklődők :DDD

Mod

Front coolert nem látni a képen.

[ Szerkesztve ]

(#4348) Qru válasza blasko92 (#4347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinosítgatom folyamatosan a TIR-t, most már beírtam a motorkódokat is minden cartárshoz. Kivéve foglaltnév XT-jéhez mert ott csak családnevet tudok, pontos motorkódot nem.

Jaja én is úgy nyomom. Beindítom aztán amíg fészkelődöm meg bekötöm magam addig jár üresen aztán indulok csak el.

Elméletileg kihozható egy katalizátor off rögtön hoz +5-8 lovat, egy ECU remap kb +10% akkor már 160 lóról indulva rögtön kb 185-nél járunk és akkor még jöhet a ice box (hidegebb beszívott levegő miatt), erősebb benzinpumpa, stb. Szóval nem lehetetlen. Már csak azért sem mert az EJ20-asból volt gyárilag 190 lovas... annál meg elég egy herélt katalizátor és már meg is van a 200 lovacska.

mod:

Muta márt azt az állítólag 200 lovas Imprezát!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4349) kitalaltnev válasza Qru (#4348) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Ímhol a motorkódja "foglaltnev" :C Forijának C088877

Itt meg a vas a szutyok felni lebobása után, az új szerzemény gyári 17"es kerékkel, lemosva. Kérhetek egy fényképcserét a bemutatkozó oldalon?
Köszönettel k-i-t-a-l-a-l-t-nev. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4350) outsiders válasza kitalaltnev (#4349) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nagyon szép ez a felni :K EJ205 a motorkódod tudtommal :K

Qru: én már nem is találom a hirdetést..... :U

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.