Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Qru válasza outsiders (#4550) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja váltó és difi olajat elég 60 ezrenként cserélni (tovább nem nagyon érdemes nyújtani mert nincs szűrője).

#nincsbennetarcsi

(#4552) kitalaltnev válasza Qru (#4545) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Persze, s gondolom, neked sem fial meg az éjjel letett pénz reggelre.
Arra utaltam, hogy pont ezek a beavatkozások azok, amelyeknél gyakorta sajnos csak költségesebbek szoktak jelentkezni akár a klíma-, akár a kis- vagy nagyszervízek során.

(#4553) outsiders válasza kitalaltnev (#4552) üzenetére


outsiders
aktív tag

Láthattalak hétvégén (nem emlékszem már, hogy szombat vagy vasárnap) kifelé menet Szandaszőlősre? Fekete Fori, P-s rendszám..... :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4554) Qru válasza kitalaltnev (#4552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos nem. :( :D
Jaja ez még csak a költségek alja egy Subarunál. Mondjuk szerencsére nekem se kettős tömegűm nincs, se szintszabályozós teló hátul, se dpf, se turbó. Egyedül a szíjjas vezérlés ami fix költség. Szóval nem panaszkodhatom.

Ezért megyek most klímáshoz is, hogy cseréljen benne olajat (hűteni jól hűt). Különben idő előtt meghal a klímkompresszor ami 200k-s tétel alhangon...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4555) kitalaltnev válasza outsiders (#4553) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Igen :D vasárnap reggel-kora délelőtt minden bizonnyal, a Foriban a családommal haladtunk ippeg arrafelé a szarvasi mini Mo. és Arborétum látnivalóit felfedezni. :R :C

Te itthon voltál? Megkukucsoltad a vasat? Nem birtad ki igaz? :N

(#4556) outsiders válasza kitalaltnev (#4555) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jha, így már megvan, vasárnap volt tényleg :P Corollával voltunk itthon, szülinapozás volt édesanyámnak. Nem mentem a verdához, majd ha kész lesz :N

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4557) kitalaltnev válasza outsiders (#4556) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Egy aszkéta vagy. :R

(#4558) Qru


Qru
MODERÁTOR

Olajcsere is pipa. A hátsó difiben már elég sötétbarna színű volt az olaj, az első még szép világos volt. A motorolaj is világos volt még.

A váltó érezhetően finomabban kapcsolható a friss olajjal és sokkal simábban jár.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4559) kitalaltnev válasza Qru (#4558) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

:C Ha ennyit számít a váltóolaj, én is elfogom vinni mielőbb, nem várom meg, h. leteljen a mondott újabb 100 e km. Leírod majd, h. mik a tapasztalataid a Hace-ről?

(#4560) Jorus válasza Qru (#4558) üzenetére


Jorus
nagyúr

Most lett kész? Csak, mert fél órája beszéltem velük telón, és mondták, hogy telefonáljak később, mert épp egy autót csinálnak. :) Amúgy emailre 2 hét alatt senki sem válaszolt egyik szervizből se, úgyhogy kénytelen voltam telefont ragadni... Mondjuk nemtom, miért tüntetnek fel email címet a weboldalon, ha az oda érkező levelekkel a kutya n em foglalkozik. :) Mindegy, jövő hét csütörtökön viszem hozzájuk az autót a mindenféle elvégzésére.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4561) Qru válasza kitalaltnev (#4559) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Évek óta oda járok (Seibiko nekem vált be), rendesek és vérprofik.

mod:

Jorus: Aham. :K

Mondtam, hogy telefonálj, nincs idejük emailezni. Mit mondtak?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4562) Jorus válasza Qru (#4561) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hogy vigyem be jövő hét csütörtök hajnalban (8-ra), aztán megbeszéljük, hogy miket kell csinálni. Ha csak olaj- és szűrőcserék (motor, váltó, diffik), akkor aznap el lehet hozni, ha fék, csapágy, futóműalkatrész is cserés, akkor egyeztetünk, hogy mit milyenre, mikorra, mennyiért, stb. Mondjuk kerékcsapágy tuti gatya, nem is nagyon megyek mostanában sehova, annyira zümmög kanyarban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4563) Qru válasza Jorus (#4562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kanyarban zümi:

Amíg vártam bejött egy Hawk sti, hogy kopog vmi amikor kanyarodik. Mentek egy tesztkört, tényleg kopog kanyarban. Nivót kihúzza, csont száraz. Belement 1 liter olaj. Semmi... Belement a 2. liter akkor volt minimumon. 3 liter kellett bele, hogy szinten legyen. Azaz a 4.5 literből 3 hiányzott. :Y
Azért kopogott mert kanyarban már nem volt kenése a motornak. :W

#nincsbennetarcsi

(#4564) Jorus válasza Qru (#4563) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az f*sza. :D Még a fűnyíróban is rendszeresen csekkolom az olajszintet, nemhogy az autóban. Egyébként az STI-ben nem kellett volna erről vmi hobajelzésnek jönnie?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4565) Parci válasza Qru (#4563) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

istenbarmai ezek az sti-s hülyegyerekek, semmivel sem jobbak a falu golfgti-s hülyegyerekjeinél, de tényleg. két napja a hungárián álltam a dugóban, a villamosfelújítás miatt volt szar elsősorban, de nem csak azért, hanem azért is, mert egy idiótára matricázott sti-barom puszilta meg valami random családi autó fenekét az egyik kereszteződésnél. na, vajon miért...

komolyan, külön állatfaj, és nem a jobbik fajtából :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4566) outsiders válasza kitalaltnev (#4559) üzenetére


outsiders
aktív tag

Neked a váltóolaj azért költségesebb mutatvány, de automatától aztán főleg nem sajnálnám :K Olyan 8.5 liter asszem amit elnyel az a négyes váltó.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4567) kitalaltnev válasza Qru (#4561) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Velős :U fogtam. :) A Seibiko akkor neked nem vált be. Ki fogom próbálni a Hace-t. Lehet, h. a váltó- és difi olaj cserés műveletre. Egyszer már voltam náluk, csak akkor sajna egy Tribecás figurával rengeteg időt töltött a tulaj, s rám már nem maradt csak néhány perce. Na, de majd legközelebb.

Outsiders: Igen, belekalkuláltam, s lassan el is kezdem gyűjteni is erre is. :K

(#4568) Petester válasza outsiders (#4566) üzenetére


Petester
senior tag

Csak nem jön ki belőle mind. Nekem a H6 váltójában majdnem 10 liter van, 3 jött ki belőle.

(#4563) Qru
De itt nem kellett volna ordítania az olajnyomás lámpának? :F
Amúgy ki az az agysebész, aki megvesz egy sti-t, de nem ellenőrzi a gépet rendszeresen? Pláne az sti esetében még az olajcsere periódus is sűrűbb... Mennyire kopott az a motor, hogy ennyi olaj eltűnik belőle?

Amúgy nem értem, hogy miért nem építenek egy ilyen motorba egy alacsony olajszint jelző pilácsot. :U

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4569) Petester


Petester
senior tag

Egy egészen kicsit megremegett a lábam... [link]
Ennyiért egy Spec.B Lega és még kombi is...

(ó\_!_/ó)

(#4570) Qru válasza Jorus (#4562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is 8-ra mentem ma. Nem baj, legalább nem vágta félbe a napom. Közben voltam a klímásnál is.

A klíma olaj egyáltalán nem volt gáz szemre de a kenési képessége ettől még lehet gatya. :D Gáz az nem sok hiányzott belőle (kb 10%). Olaj meg egyáltalán nem hiányzott belőle. Nyomáspróba is rendben lezajlott.

Kérdeztem az új Subaruról is a mestert, azt mondta nem olyan tartósak mint a régiek. Katalizátor, gömbcsukló, kerékcsapágyak elköszönnek 100k km alatt.

mod:

Parci: Erre hamar rájöttem úgy a második eSTIpesti után.Csak azért másodjára mert nem ítélek elsőre. :DDD

Mondjuk polgári Subarus kör az megint más tészta!

Petester: Még volt benne 1 liter olaj az elég volt ahhoz, hogy ne jelezzen be. Mondta is a szerelő, hogy minden második tankoláskor rá kell nézni a turbósoknál. A szívónál elég havonta 1x ha nem rúgod neki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4571) Parci válasza Qru (#4570) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

melyik új subaruról mondta ezt? amúgy jópofa ez a nem olyan tartósság a hengerfejek istenétől. :( (de az is beszédes, ha havonta kell rettegni az olajszinttől. utoljára a lancia deltámat kellett nézni állandóan, a lexus tíz év alatt nem evett meg egy liter olajat sem :U)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4572) Qru válasza Parci (#4571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2010 utáni fejlesztésűekről generálisan. Az enyémre azt mondta az még elmegy 200k-t költség mentesen (karbantartáson felül persze) az újakra ez már nem él.

Hajlamosak csipegetni az olajat de inkább ez mint a szar vezérléses TSI. :D

mod:

Aki meg az ültetett Forira bukik:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4573) Parci válasza Qru (#4572) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

remek, a régi 2,5+cvt hengerfejesedik, az újabb gépek meg szarok. go choose :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4574) Qru válasza Qru (#4572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy merült fel a dolog, hogy nézegettem ezeket a 2-3M körüli 200k km-t futott Legákat és kérdeztem mi a véleménye. Azt mondta engedjem el, inkább drágábban egy újabb 2013 környékit nézzek. Azokra is ráverek annyit mint egy 200k km-t futott Legára (pl kerékcsapágy, katalizátor) de legalább nem egy élete végén járó öreg "tragacsban" ülök hanem egy még használható/eladható gépben.

Persze a Lega se esik össze 200k km után de kell rá költeni. Váltó, motor, difik, öregedő csövek (fék, hűtés, üzemanyag) stb. Beszarik a klímakompi mert nem cseréltek benne olajat az helyből 200k. Ha veszel bontottat az meg ugyanúgy gyatya lesz rövidesen. Ugyan ez él a hátsó difire de ott már 250-300k-s tételről beszélünk...

mod:

Az új FB25-öt dicsérte amúgy. Dízelt meg csak garisat vegyek de leginkább ne vegyek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4575) dethroner válasza Qru (#4574) üzenetére


dethroner
veterán

Nem kell qrva drága autót venni. Pár kilóért egy korosabb tucatautót, amihez az alkatrész is filléres tétel, másrészt ha durván sok dolog száll el benne, eldobni és venni másikat. Egy 2-3 millás 6 év körüli autó árán lehet venni 500K-ért 5 évente egyet. Vagyis 20-30 évre megvan oldva a közlekedés. Hol lesz és mennyibe lesz egy most 6 éves autó 20-30 év múlva? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4576) Qru válasza dethroner (#4575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drágát ha akarnék sem tudnék venni, mert nincs rá lóvém. :( A koros tucat autóval meg az a bajom (volt 2 is (Skoda & Fiat), tapasztalatból írom), hogy nem üzembiztos. Na most öreg vagyok én már éjszaka a trélerest várni, mert éppen eldurrant a vízpumpa vagy mert bedöglött a generátor. Ezek nekem nem férnek bele, mert nem akarok ezen streszelni.
Nálam két dolog fontos: ütközésbiztonság és üzembiztosság.
Lesz@rom, hogy kopogós a műanyag benne meg, hogy 90-es évek béli a formaterv. Elég ha nem hagy ott az autópályán mert nem vígasztal a csicsás belső mikor a trélert várom. Ezért kukáztam az E90 328i-t is anno.

Van egy 12 éves olcsón fenntartható szaladgálós meg egy 8 éves telekre járós, ezzel le van fedve nálam a paletta. Csak a család miatt jó lett volna egy picit nagyobb telekre járós a mostani helyett nullszaladósan vagy kevés befektetéssel (cserébe akár korban és/vagy km-ben is engedtem volna) de vagy veszek egy olcsó Legát ami a végén sokba fog kerülni vagy veszek egy alapból drágát.

Szóval marad ez amíg ki nem ütik alólam. :D

#nincsbennetarcsi

(#4577) Parci válasza Qru (#4576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább a (benzines) toyota avensis, corolla táján nézelődnék ezen kritériumok alapján, jóval hamarabb, mint a legacy környékén

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4578) Petester


Petester
senior tag

Kicsi kocsi újra száguld! :D
Holnap majd a kicsi kocsi tele a tank című fejezet jön! :)

(ó\_!_/ó)

(#4579) dethroner válasza Qru (#4576) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem van egy 22 éves R19-es, ami még soha nem hagyott cserben, 10 éve van nálam. Nem mondom hogy soha nem kell költeni rá, de nincs olyan hogy fosnom kéne a hengerfej, kettőstömegű, vagy bármi más félmillás tétel miatt. Se szervó, se központizár, van elől két villanyablak oszt csókolom. Kopott, nem is megy úgy mint a meszes, de melóba, boltba járni jó. Bármikor, bárhová el mertem vele indulni, volt amikor nem volt időm foglalkozni vele és egy darabig nagyjából másfél hengerrel ment, de ment. Eddig mindenhová ezzel mentünk, most a hosszabb utakra majd jön a Forester, ami remélem meghálálja a bizalmat.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4580) Qru válasza Parci (#4577) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A telek miatt kell a 4x4. Tehát Rav4-Outlander ami esetleg szóbajöhetne.

Vagy egy Vitára/Scross AllGrip. :D

mod:

dethroner: Mert abban még volt anyag. :D

Petester: :C

A váltó milyen??

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4581) kitalaltnev válasza Qru (#4572) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Az nem ültetett Fori, hanem egy Sti, korántsem mindegy kérem! :Y Bár, ahogy múltkor elnéztem, igencsak torka véres-félhalott állapotban van/volt. Mondták is ott, h. már vagy másfél éve folyik a feltámasztása. Lassan halad... :W

A mellette álló szürkéröl tudni v.mit, pl. h. kié? Tegnap az I. kerületben láttam egy ilyesmi rendszámosat. :Y

Petester: Örömöd átérezzük, gratula! :C Minden rendben lett vele, elégedett voltál a Seibiko-s végeredménnyel? A költségét direkt nem kérdezem. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4582) Qru válasza kitalaltnev (#4581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól értettem akkor a benzinpumpája halt be, mert gázadásra rángatva megy.

Volt ott még egy SH Fori, annak meg a vezérlés cseréjét tolták el egy másik szervizben, az is feltámasztás alatt van.

Meg volt egy SJ Fori, de annak csak a fékjét cserélték. Kérdeztem milyen a benne lévő cvt. Azt mondta nem szokott gond lenni vele. Egy ökölszabály van ennél is: 60 ezrenként cserélj olajat benne.

#nincsbennetarcsi

(#4583) Petester válasza Qru (#4580) üzenetére


Petester
senior tag

A váltó, meg úgy minden egyelőre frankó. Maradjon is így. Autókáztam vele egy nagyot, mentem vagy 150 km-t :D. A végén már beleordított a világba! Ejj, hogy ez hogy hiányzott már nekem, meg neki is. :K :B

Nyírő azt mondta, hogy 1500 km után javasolná az olaj cserét, erre még visszaviszem hozzájuk. Ez úgy is meglesz 2-3 hét múlva.

"Vagy egy Vitára/Scross AllGrip. :D" Vagy egy jó kis Duster. :DDD A melóhelyemen van 20+ belőle. Klíma már egyikben sem működik, de cserében már nem is büdösek belül, kiszellőztek. :))

(#4581) kitalaltnev
Köszi, a család is örült, a gyerek át is ölelte, végre itthon. :K
A végeredmény úgyis hosszabb távon derül ki, hogy milyen lett, de egyelőre mondjuk azt, hogy elégedett vagyok. A motor csendesebb lett, a szíj görgőinek most semmi hangja nincs, a szelepek hangjait szépen kihallani, tényleg, mint egy svájci óra, úgy ketyegnek. :) A váltások simábbak, a futómű kopogás megszűnt. Elsőre úgy tűnik, hogy végre összeállt a gép. :K
Az anyagiak nem titok, annak fényében, hogy azért sok minden elvégeztek rajta, nem is annyira vészes. 620-at hagytam ott, cserébe kaptam egy hengerfej felújítást, wandler felújítást, vezérlés cserét, új folyadékokat, gyertyákat, első két gátló cserét (anyagot én vittem), futómű beállítást, E-H lökös le és felszerelést, jobb E-H sárvédő ív le és felszerelés, ragasztással, két első lámpa le és fel, egy beállítással, jobb tükörházat is, hátsó parkradar beszerelés (radart én vittem), vezető ülést elvitték újra festetni (ez lehetett volna szebb is), kereket újra centírozták. És talán ennyi.

(ó\_!_/ó)

(#4584) Qru válasza Petester (#4583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan rossz az a Vitara/Scross. A Duster fos valóban de a Suzuki egyáltalán nem az. A szomszédnak az van a telken és télen simán feljött ott ahol az Octavia 4x4 nem...

#nincsbennetarcsi

(#4585) kitalaltnev válasza Petester (#4583) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Mennyi mindent rendbe tettek rajta, valóban! :Y Mindezekért tényleg nem tűnik elrugaszkodottnak ez a szervízköltség. Emlékszem, tavasszal egy nem is márkakereskedés-szervíztől kaptam egy 400-450 e ft-os ajánlatot még az Octi RS-re néhány dolog és a dpf szűrő cseréjére. Na, az sok volt, egyből tudtam is, h. annak ott a vége. Ment a piacra... :W

Ezt az autótokat már nem is szabad eladni. Legyen tartós vele a mostani mosolyfaktor! :DD

(#4586) Petester válasza kitalaltnev (#4585) üzenetére


Petester
senior tag

Nem is szándékozom! :N Amíg nem lep meg megint valamivel (nem fog!), addig marad. Amire még számítok, az a hátsó két gátló, meg talán az első kerék csapágy (bár szerintem már cserélték előttem, mert az anya a féltengely végén nem tűnik gyárinak), de minden mást már kilőttem, ami meglepetést okozhat.
Jövőre tervezek vele egy lakókocsi túrát, bár asszonyka nem túl lelkes, de szerintem ő is élvezni fogja, csak még nem tudja. ;] Egy horvát szigetet már kinéztem ajánlás alapján. :K

(ó\_!_/ó)

(#4587) Qru válasza kitalaltnev (#4585) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vész, Kormiban (Passat B6) csak a dpf csere volt ennyi. :K

Persze mondanom sem kell otthontól kb 400 km-re döglött be. Élvezet volt vele hazakecmeregni... vészmódban tempomat nélkül (letiltja) padlógázon 120, kis emelkedőn még annyival sem tudott menni. Dombon felfelé visszaelőztek a kamionok. :D

#foswágen :(

#nincsbennetarcsi

(#4588) Petester


Petester
senior tag

Hüpp, ez mennyire szólhat szarul, ha bezárom a csomagtár padlója alá?
Vagy ez és a pótkerék marad. :U

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4589) outsiders válasza Petester (#4588) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem kell Neked ilyen, hidd el.... :U Először ki kéne inkább szigetelni az egész autót (de legalább az első ajtókat), mert a Subaru azt ki szokta hagyni teljesen, anélkül dobozhang a négyzeten. Jó komponens szett előre a gyáriak helyett, kiszigetelt első ajtók az első lépés. Utána legalább a hátsó fertály szigetelése erősítő és mélyláda hozzá ha erre van igény ;)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4590) Parci válasza Petester (#4588) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyomja a zsebed a sok forint a felújítás után? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4591) Petester válasza outsiders (#4589) üzenetére


Petester
senior tag

Igen, ilyesmit tervezek, mert a gyáriak minősíthetetlenek. Még nem kerestem megfelelőt, amit a gyári fej is meghajtana (nem szeretnék 2 dines fejegységet, egyrészt szeretném a gyári kinézetet megtartani, meg drága móka is lenne a klíma panel miatt). A dudorgót eddig nem is terveztem, mert ott meg a helyet sajnálom rá, de ez a felállás elgondolkoztatott. :B
Az ajtókat meg még szigetelném is, de a hátuljára egy jó ideig nem lesz időm (a garázst kellene végre befejeznem, utána esetleg). Pedig igényem lenne rá, mert sok zaj jön be hátulról. Lépcsős hátú autót használtunk ez előtt, az sokkal csendesebb ilyen téren. Bár már kezdem megszokni. :K

Parci:
Mindig kellenek a tervek, amit majd úgy is keresztül húz valami. :DDD

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4592) kitalaltnev válasza Qru (#4587) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Megnyugodtam. :DD De akkor sem fizetem ki. Egy a kocsi alatti "csődarab"ért? :Y Szó se lehet(ett) róla. Pedig lelkem rajta, törődök a környezettel... egy szó, mint száz, egynéhány dolog veszett drágán volt a VW csoportnál. Ennyiért már egy komplett, nem gagyi rendszert csinálnak pl. a Fori alá is.

[ Szerkesztve ]

(#4593) Qru válasza Petester (#4591) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyémben is irtó doboz hangja van. :( Ebben (meg a váltási érzetben) jobb a Hondám pedig abban is gyári cucc van.

kitalaltnev: Szerencsére nem én fizettem (céges) de nem véletlenül nem vettem ilyet sajáthasználatra. Pedig nekem megérné dízelt vennem de nem szeretem.

#nincsbennetarcsi

(#4594) outsiders


outsiders
aktív tag

Ez egész szép Fori, gyorsan el fog menni tutira :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4595) kitalaltnev válasza outsiders (#4594) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Te is gyakorta átpörgeted a Fori hirdetéseket? Nem is volt kérdés. :))
Jól mutat szürkében is, nagyon illik hozzá ez a gyári felni is. :C

[ Szerkesztve ]

(#4596) Qru válasza outsiders (#4594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2.5 turbó, ez nagy szopóka tud lenni. :(

#nincsbennetarcsi

(#4597) Parci válasza Qru (#4596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is írja, hogy kovácsolt vas dugattyúk, hajtókar, anyámtyúkja. ennyi km-rel ez az igazi japán-lottó! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4598) Qru válasza Parci (#4597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak itt a max nyereményed az, hogy ha még kibír fél évet alattad mielőtt megkotlana. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#4599) outsiders


outsiders
aktív tag

Kaptam fényképet a fényezőtől, az a kis pötty azért több volt, mint ami kintről látszott.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4600) CB válasza outsiders (#4599) üzenetére


CB
senior tag

Atyaég! Mi az anyám tyúkja ez?
Valami hegesztés?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.