Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Qru válasza Acheron (#3100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az EJ25-nél az okozza a gondot, hogy a kovácsolt alu HF helyett a sokkal olcsóbb és sokkal kevésbé strapabíró öntött alu HF-re tértek át. Azok a motorok ahol nagy a teljesítmény (WRX/STI) vagy amit hidegen is gyepálnak, főleg ha emellé nem cserélik az olajat időben vagy szart rakank bele ott bizony előfordulhat hengerfejesedés még a szívóknál is (a turbósoknál garantált).

Ezt csak tetézte hogy a closed deck-ből mentek az open deck irányba ami további gyengítést jelent.

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3102) Acheron válasza Qru (#3101) üzenetére


Acheron
őstag

Mindig tanul az ember :R
Ha csak a használatból eredő hatások a felelősek, az ellen még lehet védekezni.
A legtöbb autógyártót utolérte a takarékossági fejlesztésekből adódó minőségromlás, nem véletlen, hogy manapság alig lehet erős és egyben megbízható benzinmotort találni a piacon 2010 utánról.
Amennyire utána tudtam nézni, már az EZ motorok is open deck kialakításúak, de a hengerek egy öntöttvas hüvellyel vannak erősítve - azért én bízom bennük (nagyon nem tehetek mást :D )

(#3103) outsiders válasza Parci (#3096) üzenetére


outsiders
aktív tag

Amit látok rendszeresen, azok az SF és SG Foresterek, SH és SJ kapcsán nem rémlik egyáltalán a dolog. A kérdést árnyalja, hogy a legtöbb arcnak SG Fori van, hengerfejesedés után meg cserélik a 2.5 blokkot 2.0 JDM-re legtöbben.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3104) Qru válasza outsiders (#3103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig SF-SG-SH-ban ugyanaz a 2.5-ös motor van (EJ253). Bár lehet időközben javítottak vmit a konstrukción. Vagy egyszerűen az SH-kban még nincs annyi méter hogy ez gond legyen... :F

#nincsbennetarcsi

(#3105) outsiders válasza Qru (#3104) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az is benne van sajnos, pont ma írt egy SH-s srác hengerfejesedéssel posztot.... :O Engem az vigasztal, hogy ugyan nem olyan nyomatékos a 2000-es blokkom, de legalább azt 3200-nál már leadja, plusz ezek nem eszik az olajat és nincs HF sem.... :P

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3106) Qru válasza outsiders (#3105) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hány mérföld van benne?

Az EJ253 sem nyomatékos, 4400-nál adja le a maximális 230Nm-t.

#nincsbennetarcsi

(#3107) outsiders válasza Qru (#3106) üzenetére


outsiders
aktív tag

82k összesen...... :F

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3108) Qru válasza outsiders (#3107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jáj, az nagyon kevés.... Korai.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3109) Petester


Petester
senior tag

Ezt csak úgy itt hagyom elrettentő példának... :D

forrás

(ó\_!_/ó)

(#3110) outsiders válasza Petester (#3109) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ez zsiványosan néz ki szerintem :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3111) Parci válasza outsiders (#3110) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te gurulnál pucér felnin? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3112) Petester válasza Parci (#3111) üzenetére


Petester
senior tag

Van ott azért némi kéreg, ami segíti a megállást :K :P

(ó\_!_/ó)

(#3113) balage. válasza Petester (#3109) üzenetére


balage.
tag

Jól néz ki, csak sajnos felnijavítótól csontkovácsig lehetne vele közlekedni :D

(#3114) Acheron válasza Petester (#3112) üzenetére


Acheron
őstag

Megnézném ezeket a felniket, miután mentem velük egy kört a városban :( Jó magyar utak...
A design akár még szép is lehet, de ezt a porig ültetést meghagyom egy másik Japán típusnak - a minap is láttam egyet a használhatatlanságig leültetve, csak azt sajnálom, hogy nem fotóztam le, okulásképpen.

(#3115) outsiders válasza Parci (#3111) üzenetére


outsiders
aktív tag

Showcar, semmi több :P Annak teljesen jó, közútra alkalmatlan viszont, az tény :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3116) Parci válasza Acheron (#3114) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes műfaj ez a subaru... egyszerre van benne a családos apuka, a boyracer, az erdész. nekem a forester és az outback tetszik, egy ilyen felmatricázott imprezát csak akkor mernék vezetni, ha tuti nem vesz észre senki. ha most tényleg qruék itt letiltanak :DDD a 2,5-ös motorról, akkor azt hiszem, el is engedem a subaru témát, ha egyszer elpasszolnám a mostanit, mert nincs hova lépni, ami egyértelműen vonzana. na jó, a te autód még azért félig-meddig bakancslistás. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3117) outsiders válasza Parci (#3116) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az új 2.4 turbó blokk hátha jól sikerül majd :K Én azzal szemezek és a nagy batár 7 személyes SUV-ukkal ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3118) Qru válasza Parci (#3116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami sz@r az sz@r csak míg a TC vernyog a foscsi TSI-ről addig erről nem nagyon van infó a köztudatban. Azért egy új 2.5i nem olyan rossz de inkább tartsd meg a H6-ot. Az még sokáig jó lesz. :K

Egyébként rákérdettem a srácnál akinél motorcserés lett a Fori XT, nem tud semmi biztosat. Az EF visszaküldte a gyárba ott fogják bevizsgálni.

outsiders: 2.4 turbo Fori jöhetne nekem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#3119) Parci válasza outsiders (#3117) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, az nekem is jöhetne, bár az új forester is elég nagy már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3120) outsiders válasza Qru (#3087) üzenetére


outsiders
aktív tag

Felhívtam a szépvölgyis szervizt, be is jelentkeztem hozzájuk. Motul motorolaj 3k körül van nekik literje, váltóba difibe Eneos javasolt (szintén akörül a literár), semmi értelme bele a Motul oda, meg tudja azt is rendelni csak semmilyen előnnyel nem jár a márkanéven kívül. Műszakit is megoldják, hozzák viszik nekem. Továbbra is ők dolgoznak a legjobb áron ahogy látom saját tapasztalataim alapján sima revizió esetében... :K

Parci: jók ezek a nagy hajók ;]

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3121) Acheron válasza Parci (#3116) üzenetére


Acheron
őstag

Egy régebbi TC cikk Vályi István tollából (ami ugyan Volvoról íródott) tesz említést a tudathasadásos vásárlókról, szerinte, idézem: " Ezek normális esetben előzékenyen belesimulnak a forgalomba, és a légynek sem ártanak, de ha beüt a roham, és letapossák a gázpedált, akkor egy szempillantás alatt törnek úgy előre, mint a megvadult bika, amelyet tököncsapott a villanypásztor."
Nos, a Volvo valóban hajlamossá tett erre, most ugyanezt érzem, bár még nem ütött be a roham, és valószínűleg egy darabig nem is fog. Egyszerűen nyugtat a tudat, hogy bőven van tartalék.
Az ültetésről, szerintem ez a fajta moddolás pont a lényegét veszi el az Outback -nek, nekem borzasztóan tetszik benne, hogy éles kanyarban sem dől be, pedig valószínűtlenül magasról nézem az utat (az S-Max ilyenkor már majd a földet túrta az orrával)
A nagy fehéret óvom, védem :K Ma megjöttek a Pirellik, a héten remélem fel is kerülnek. A lámpákat is felpolíroztatom (kicsit ködös a tekintete), most kaptam egy közeli címet, úgyhogy ez is sínen van.

(#3122) Qru válasza outsiders (#3120) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végül akkor nem írtál a Motulos forrásomnak? :D

#nincsbennetarcsi

(#3123) outsiders válasza Qru (#3122) üzenetére


outsiders
aktív tag

Áhh, ez teljesen jó ár amit mondott a srác, ha ezresekkel olcsóbb lenne azt mondom akkor járok tovább utána, így semmi értelme. Telefon alapján felismert, kocsit is ismeri, előző tulajt is. Elmúlt 10 évben kb az az egy gyerek foglalkozott csak az autóval, arra jutottam rábízom ezen túl is :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3124) Parci válasza Acheron (#3121) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

s-max helyett :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3125) Qru válasza outsiders (#3123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van bevált szerelőd akkor sima ügy, főleg hogy ismeri is az autód. Még az is lehet, hogy én is átpártolok hozzájuk végül.

#nincsbennetarcsi

(#3126) outsiders válasza Qru (#3125) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én szeretem őket nagyon, nem olyan fancy mint a Seibiko vagy a Hace, de normális ügyes szakik vannak akik értenek a Subarukhoz.
Más: használt Tein futóművet ami újonnan olyan 250k volt szerintetek megéri megvenni olyan 120 körül? STI Forester SG alatt szolgált amit most bontanak szét. Kérdés az állapota, meg hogy azt hogyan lehetne pontosan felmérni.....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3127) Qru válasza outsiders (#3126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyi tapasztalatuk van kinti kocsikkal de ha nem csak képről láttak ilyet akkor...

Komplett szett? A jó hír az, hogy be lehet méretni a csillapítókat, a rossz hír az, hogy csak beszerelve.
Szóval ez kb csukafejes a Balatonba úgy, hogy nem tudod hogy az északi vagy a déli parton vagy... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#3128) outsiders válasza Qru (#3127) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az csodálatosan hangzik....... :DDD Komplett szett gátlók rugók minden egyben, plug and play szett.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3129) Qru válasza outsiders (#3128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyit ülne le a gép vele? Bögre vett a WRX-ébe STi rugókat azzal 1 cm-t ül le a gép de ugye ott a kiindulási magasság picit más mint nálad. :D .

Amúgy a Szépvölgyiben mennyire szeretnek dolgozni? Nem problémáznak ha nem csak egy olajcserére gurulsz oda? Pl centrír, fékolajcsere stb.

mod:

Ha viszel magaddal alkatrészt (olaj, szűrők) azon problémáznak?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3130) outsiders válasza Qru (#3129) üzenetére


outsiders
aktív tag

Nem büdös nekik a munka, ha erre gondolsz. Nekem simán szervóolajat is cseréltek magában, meg kitakarították a légtömegmérőt szintén magában :DDD Szóval vállalnak nagy és kis melókat is.
Olyan 3 centit ül legalább, de ez is állítható, plusz 16 fokozatban a keménység is.

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3131) Qru válasza outsiders (#3130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó hír. Köszi.

Akkor repülj rá, ha van rá igény. Mondjuk egy csillapító felújítás még benne lehet még a pakliban plusz költségként.

#nincsbennetarcsi

(#3132) Jorus válasza Petester (#3109) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondtam már, hogy Legára tegyék bodykitet, sokkal egyszerűbb. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3133) Jorus válasza Acheron (#3121) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az érzés ismerős. Azért az fíling, amikor M7 kivezetőn elrúgod neki az érdi emelkedőn felfelé. :) A minap egy F10-es 530d már-már egész sokáig jött velem, nyilván a durván több nyomtaték és a 8 fokozat miatt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3134) Parci válasza Jorus (#3133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden relatív. egy gt-r-t is korábban birtokló haverom beült mellém, padló után csak annyit mondott, hogy hát igen, ez a baj ezekkel a hat hengeresekkel, hogy ordítanak, de nem mennek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3135) Qru válasza Jorus (#3133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért az 560 Nm meg a 258 ló elég komolyat lép de hát üresen is 1800 kg...

#nincsbennetarcsi

(#3136) Jorus válasza Parci (#3134) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez nagyon igaz, és ahogy Qru szokta mondani, mindegyhányló, megszokod. :) Ezért van az, hogy dugóban araszoláson kívül már csak Sport módban megyek az autóval, mert D-ben olyan lomha. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3137) Qru válasza Jorus (#3136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a fogyira, hogy hat? ;]

#nincsbennetarcsi

(#3138) Jorus válasza Qru (#3137) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem vészes, olyan 1 lityivel több. Szal 12 helyett 13+. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3139) Qru válasza Jorus (#3138) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott annyi már nem számít.

#nincsbennetarcsi

(#3140) outsiders


outsiders
aktív tag

Ma túlesett az autó a fóliázáson :) B oszloptól hátra, műbizonylattal "okosban" 38k volt az egész mutatvány. A srác a hátsó ajtóban kicsit elmozdult üvegeket is megigazította magától, már amikor átvette az autót jelezte a problémát. Reggel 7 után adtam le délután kettőkor csörgött, hogy végzett vele. Plusz pont, hogy megdicsérte a kocsit, hogy nagyon szép állapotban van :)) Entero Tóth Kft. a kivitelező, Llumar ATR15CHSRHPR került oldalra, ATR20CHSRHPR pedig csomagtérajtóra. Képet majd hétvégén lövök, a szaharai homok nem mutat jól a sötétkék autón....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3141) Parci válasza Jorus (#3136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként én is dobtam az I módot, nálam is S-ben van mindig. előzéskor S#. mindig az S# durva volna, akkor elég idegesen vált és ordíttatja a motort a pomázi dugóban is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3142) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, a szerelőm azt mondta, hogy egyelőre passzolja a fényszóró-magasságállítós hibát, mert ugyan 2018-as szoftvere van, de mégsem tud sehogy sem kommunikálni az egységgel. hova érdemes vinni ezzel?

amúgy olajcsere és 3 szűrő cseréje volt, 24e ft, a kocsi penge állapotban van szerinte.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3143) outsiders válasza Parci (#3142) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az durván olcsó, kb anyagár :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3144) Jorus


Jorus
nagyúr

Autentikus felhasználás :) Idén télen mi is átállunk a nyaralóban a fatüzelésre, szal év vége felé én is hasonlóképp szállítom majd a fát fel a hegyekbe :D Lehet kellene egy utánfutó... előtte persze vonóhorog.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3145) Qru válasza Jorus (#3144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért nincs elég fa a hegyekben? ;]

Vonóhoroghoz új műszaki is kell, szóval célszerű úgy időzíteni, hogy műszaki lejárta előtt kerüljön fel követlentül.

mod:

Parci: Az brutál jó ár! Nekem csak az 5 liter motorolaj volt 16k. :D

Ha nem jutott vele dűlőre akkor olyan helyre vinném ahol van gyári support (Duna autó).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3146) Jorus válasza Qru (#3145) üzenetére


Jorus
nagyúr

Petit megkérdem majd, tavaly rakatta fel. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3147) Acheron válasza Parci (#3124) üzenetére


Acheron
őstag

Jöhet :D Szerintem nem a földet túrná :)
(#3122) Qru: Ha már olaj, melyiket szeretik a legjobban ezek a boxer motorok? 5W30 a leginkább ajánlott, de van gyárilag ajánlott márka is? Papír szerint (a Dunában szóban is megerősítették) 120 -nál volt cserélve benne az olaj, tehát elvileg nem sürgős, de ha a biztonság kedvéért felezném a 15 ezres periódust, akkor hamarosan időszerű lesz.
(#3133) Jorus: Pláne, ha valaki nem ismeri a típust, csak egy méretes kombit lát :D A kisebb motoros verziótól talán csak a dupla kipufogó alapján lehet megkülönböztetni, de ez manapság, a sok kamu dupla kipufogó korában már fel sem tűnik. Tud meglepetést okozni. :)
(#3141) Parci: Én most még élvezem, hogy "I" -ben is nagyobbakat harap az útból, mint az Auris full gázon :B
Azért hétvégén átkapcsoltam az SI-Drive -ot: Édesanyám kérdezte, hogy jól megy -e. Megmutattam neki ;] Nem örült, de nyugtázta, hogy jól. :)

(#3148) Jorus válasza Acheron (#3147) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, főleg hogy a tiéd kb. a fehér holló kategóriája. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3149) Petester válasza Jorus (#3132) üzenetére


Petester
senior tag

Nem sokkal, mert cserés az első és hátsó lökös is, meg a moci tető is, küszöb takaró és ajtó toldat is.
Amúgy pont azért örültem, hogy OBK lett a szerzemény, mert ez így jó, de az utóbbi időben egyre többet gondolok arra, a porba vele... :D
De airride lenne erre a legjobb, a hosszú tengelytáv miatt rendszeresen felhasalna... De nem bántom, jó ez így, inkább a gyerekekre költöm, nem az autóra szórom el. :)

A vonóhorog meg igen, új műszakival jár, és ha olyat raksz fel, mint ami nekem van, nem is látszik semmi belőle, ha le van véve a fej. :)
Szerk.: Hétvégére húztam haza vele erős fél köbméter kulé kavicsot, nem mondom, hogy nem érezte meg, de szépen lépett így is előre. :)

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#3150) Acheron válasza Jorus (#3148) üzenetére


Acheron
őstag

Háát, fehérnek fehér :D



Tisztán különösen szép lehet ez a gyöngyház szín:

De kell egy alapos mosás, ez a homokos szmötyi eső teljesen összedzsuvázta.
A képeken még alig látszik, reggelre viszont ritka ronda vörös homokos sár esett errefelé :W

Így holnap kocsimosás a program.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.