Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) blasko92 válasza Qru (#4348) üzenetére


blasko92
őstag

[link] ez lenne az.

Katalizátor off. Az megéri? Mármint nem macera? Műszaki vizsga?

(#4352) outsiders válasza blasko92 (#4351) üzenetére


outsiders
aktív tag

Plusz pénzért biztos kap műszakit IS..... :DDD Ennek még a kerekei is kilógnak a kaszni alól, az se nagyon szabályos, forgalmi elvevős móka tudtommal.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4353) kitalaltnev válasza outsiders (#4350) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Köszi, és igen, itten vala a motorkódról a "bizonylat".
:DD

[ Szerkesztve ]

(#4354) Qru válasza kitalaltnev (#4349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

EJ205 ezaz, ez kellett koszi! A sima szivo az EJ204.

Ezzel a gyari felnivel sokkal jobban nez ki! :K
Kepet cserelem ha gep ele kerulok.

blasko92: Teljesen illegalis. Muszakin megbuktatnak erte. Persze van az a penz...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4355) blasko92 válasza Qru (#4354) üzenetére


blasko92
őstag

Tudom. Ezért kérdem, hogy megéri e ez a macera.

(#4356) Qru válasza blasko92 (#4355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem nem. Ráadásul külföldre menni vele utána szívás, mert ott szigorúan ellenőrzik az ilyesmit. Ha nem megy át a rögtönzött környezetvédelmi vizsgán akkor elveszik a forgalmit meg a rendszámot aztán vagy vissza állíttatod gyárira ott helyben vagy tréleren hazahozod.

#nincsbennetarcsi

(#4357) Jorus válasza blasko92 (#4355) üzenetére


Jorus
nagyúr

5-8 plusz lovat szentem nem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4358) kitalaltnev válasza Qru (#4299) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Ha már fogyi, akkor: megjártam ma Naffalu-Szolnok oda-visszát, sietve, nos a kb. 240 km alatt a tank 98ast csaknem megfeleztem! :C Sietni kellett, s lehetett is, mert napközben nem volt csúcs az utakon.
Jelentem, remek az új topikbenya, halad tőle a vas. :C

[ Szerkesztve ]

(#4359) Qru válasza kitalaltnev (#4358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem vész, 64-es a tankod neked is ha jól tudom (majd outsiders megerősít vagy cáfol), azaz 32 litert égettél el 240 km alatt, ami 13,33 literes átlag fogyit jelent. Az nem gáz egyáltalán, hajtós etapokon az enyém is bevert 12,5-et.

#nincsbennetarcsi

(#4360) outsiders válasza Qru (#4359) üzenetére


outsiders
aktív tag

60as tank :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4361) CB válasza kitalaltnev (#4358) üzenetére


CB
senior tag

Automata, vagy kézi? Bocs, ha már írtad.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#4362) kitalaltnev válasza CB (#4361) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Automata.

Szóval azt mondjátok, h. nyomhattam volna jobban is? :Y

(#4363) CB válasza kitalaltnev (#4362) üzenetére


CB
senior tag

Ez négy sebességes? Vagy az első szériában még öt sebességes volt?

Ennél jobban? Gondolom így is végig 130-cal "hasítottál" :DD

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#4364) Qru válasza CB (#4363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4 sebességes van benne. Kollégámnak ilyen van csak szívó 2 literes motorral és abban 4 gangos van.

outsiders: Akkor csak 12,5 liter, az még jobb. Annyit az én szívóm is bever pedig az manuális és a légellenállása is jobb. :K

#nincsbennetarcsi

(#4365) CB válasza Qru (#4364) üzenetére


CB
senior tag

Köszi. Nem bírtak volna el ezek a motorok egy öt sebességes váltót? Kicsit kevesebbet forognának autópályán.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#4366) Qru válasza CB (#4365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, csak olcsóbb egy öreg 4 gangos mint egy 5 gangos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4367) kitalaltnev válasza CB (#4363) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

4, ahogy mondják. Olyan komótos, lomha, az elmúlt bő két hónapban annyira hozzá akklimatizálódott a kellemes vidéki tötymörgéshez :N h. úgy kellett combból rugdosni a pályán előzés előtt, h. visszaváltson. De persze már összeszoktunk, imádom a kis ósdi öreget. Egyúttal szedi a lábát ez az autó ezzel a turbós boxerrel. Az meg igazán fickós, ahogy pl. lámpánál meg tudni indulni négy kerékről egy gumi-nyikkanás nélkül. Ezt a csalóka komótos fürgeségét (mert érzetre korántsem mutatja magát annak) meg még mindig nem tudtam megszokni, de jóóó. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4368) Qru válasza kitalaltnev (#4367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ezt a motort nagyon irigylem, mert erős és nincs semmi típushibája. Kézivel instant kéne de talán még ezzel a 4 gangossal is bevállalnám. :K

#nincsbennetarcsi

(#4369) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ez az OBK tetszik, csak kicsit drágálom... Oké, hogy 2010-es 2.5i Trend és már a módosított EJ25 motor van benne (módosított szívósor és hengerfej) de a 3,9M szvsz sok érte akkor is.

#nincsbennetarcsi

(#4370) outsiders válasza Qru (#4369) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is néztem tegnap, szerintem is drágácska. Vajon hozzánk mikorra ér ide az új Forester? Az Ascentről nem is álmodok, az gyanítom csak amcsiban lesz......

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4371) Qru válasza outsiders (#4370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És pont jó lenne amúgy mert nem szeretem a világos belsőt, a bőr belsőt és az automatát sem. Bár nem lehet egy erőgép, mert gyengébb mint a mostanim és legalább 100 kg-al nehezebb is. :D

Ascent tuti nem lesz, ahogy a 2.4 turbós motort sem hozzák el. STi-t eleve kivonják európából év végén, a Foriba meg elég a 2.0 turbó. Nem csak mert olcsóbban gyártható de kedvezőbb fogyit is hazudhatnak rá (ami nem a gyártó hibája, hanem a jogalkotóé).

Új Fori? Sztem itthon jövőre csak. Egyelőre annyira szalad, hogy alig győzik az elsődleges piacokat ellátni (hazai + usa).

#nincsbennetarcsi

(#4372) outsiders válasza Qru (#4371) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen, amelyik nem H6-os OBK azok azért nem erőgépek, konkrétan lassabb az összes az én Forimnál is.... :DDD Külsőre egyelőre ezek az OBK-k jönnek be legjobban, meg talán az új Rav4. Meg egy kicsit a Lexus NX is, de az már kicsit kifacsart az ízlésemnek.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4373) Petester válasza Qru (#4371) üzenetére


Petester
senior tag

"mert nem szeretem a világos belsőt, a bőr belsőt"
A bőrért én sem voltam oda, sosem használtunk olyat, amiben lenne, de mióta van, nagyon megkedveltem. Gyerek mellett kifejezetten áldás, elken valamit, akkor csak vizes rongy és viszlát koszmó! :K

Ha (nem ha, haza fog jönni, amennyiben mégsem, sátrat verek a Seibiko udvarán sztrájk gyanánt! :DDD ) jövő héten visszakapom az autókát, el is kezdem dédelgetni, kap egy kis pucovát, gondolom a pesti kosz vastagon ráült az elmúlt majd' 1 hónapban.
A lökösök, ívek, lámpák már visszakerültek, minden szépen sikerült, a lámpák kifejezetten, ott gyönyörködtem bennük a fényezőnél, olyan patika lett! :K

(ó\_!_/ó)

(#4374) Qru válasza Petester (#4373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Takkerolni könnyű (csak ne vizes ronggyal, mert az szárítja a bőrt és ki fog repedezni tőle) de nekem nem komfortos. A koszolást meg megelőzöm azzal, hogy nem lehet enni a kocsiban. Farkas törvények, tudom... :D

Ott elég nagy a por az autópálya miatt de a mostani sok eső okán nem nagyon lesz poros szvsz.

mod:

outsiders: Vagy van még a subi klubos srác 3.0R-je az még egy értelmes vétel lehetne. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4375) outsiders válasza Qru (#4374) üzenetére


outsiders
aktív tag

Most gyűjtő mód van olyan 4-5 évig, hogy ki tudjunk költözni a városból kertes házba végre már, utálok lakásban lakni az autóimat meg csillaggarázsra ítélni.... . :(( Na de majd akkor jön a Kánaán bubukának a fűtött garázsban :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4376) Qru válasza outsiders (#4375) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy saját garázst élnék én is, mert most bérelek ami nem olcsó dolog.

#nincsbennetarcsi

(#4377) Petester válasza Qru (#4374) üzenetére


Petester
senior tag

Vizes, vagyis nedves ronggyal takarítok, száradás után meg paraffinossal törlöm át még egyszer.
Azért a gyerek kaja nélkül is tud koszolni, ki és beszálláskor a cipőjével rugdos mindent. Próbálok én is rendre nevelni, de kaját nem tiltok meg, legalább addig is csendben van. :)) Mondjuk még kicsik, így egy hosszabb úton mindig bealszanak, meg az utazást is úgy időzítjük, hogy alvás időre essen. Mindenkinek így a jobb. :B

(ó\_!_/ó)

(#4378) outsiders válasza Petester (#4377) üzenetére


outsiders
aktív tag

Gázfröccsöt hogy szeretik? Az én 7 hónapos fiam dúsgázra elhallgat és vigyorog ;] Kis benzinvérű.

Qru: én is találnék garázst olyan havi 20k körül, de éves szinten ennyit rálocsolok abból kb le is fényeztetem ÉVENTE az egész autót kis túlzással.... Na ebből kifolyólag inkább alvázvédőztetem meg most rendre vágják.

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4379) Petester válasza outsiders (#4378) üzenetére


Petester
senior tag

A nagyobbik (4 éves) éli, ha megindulunk, de a csúszkálást nem élvezi még. Kivittem télen, amikor az első hó leesett, az nem tetszett neki, még félt. A kisebbiknek (6 hónapos) még nem rúgtam el, őt még nem sokkolom. Meg a hordozóban, forgalomnak háttal még nem hiszem, hogy élvezné. Majd ha beleül a rendes ülésbe! :K

(ó\_!_/ó)

(#4380) outsiders válasza Petester (#4379) üzenetére


outsiders
aktív tag

Úgy is kell, neveld őket a jóra, legyen még olyan gyerek aki szereti a technikát meg a benzigőzt :K

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4381) Qru válasza Petester (#4377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen amíg el van gyerekülésben nincs gond de ha már nagyobbacska akkor... Ezért tartok a világos belsőtől de hát az autó van értünk és nem fordítva.

outsiders: Nem olcsó de nem csak a fényezésről van itt azért szó. Az a nem mindegy, hogy télen -20-ban is 18 fokos autóval indulsz (nem csak kényelmi de kenéstechnikailag sem mindegy), nyáron meg a 40 helyett 18 fokba ülsz be. Az UV gyilkol mindent, lámpa, gumik, műanyagok. A fagy gyilkolja az akksit, a kédereket, nem kell jeget vakarnod stb.

Külön méreg, hogy van saját mélygarázs de oda nem fér le a gép. :(

#foresterkell

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4382) outsiders válasza Qru (#4381) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ahol lenne ez a garázs az is olyan másfél kilométer tőlem.... Inkább kihúzom már addig, 4 év alatt olyan 1 millát locsolhatnék csak parkolásra. Ennyit nekem nem ér a dolog. Jó SG Forit 2 literes turbós blokkal lehet vadászni sokáig, de segítünk neked ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4383) Petester válasza outsiders (#4382) üzenetére


Petester
senior tag

(#4384) Qru válasza outsiders (#4382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,5 km az sok ha napi használós a kocsi. Nem ér annyit. :K

#nincsbennetarcsi

(#4385) outsiders válasza Qru (#4384) üzenetére


outsiders
aktív tag

Inkább olyan heti 2-3x használom, meg kéthetente egy nagyobb túra Szolnokra. Tömeggel járok melóba, gyorsabb sokkal :U Moemax mélygarázsa ahol lehet bérletet venni, ennyi van a környéken összesen.

Petester: Ez elég puruttya szerintem, olyan kék volt, mint az enyém (motortérben látszik), kapott egy új színt, jobbos kormány, belsejében igénytelen olcsójános tuning elemek (üléshuzat, kék műszerfal)..... Akkor már inkább egy full gyárias szép állapotban, ez elég bazári nekem :F

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4386) Petester válasza outsiders (#4385) üzenetére


Petester
senior tag

Azt nem mondtam, hogy szép. :DDD De legalább Limited. :P
Hiányzik a központi nagy kijelző is, a kormány mögötti kis műszerek se a legszebbek ott...

(ó\_!_/ó)

(#4387) blasko92


blasko92
őstag

Akkor nekem a legjobb, hogy sikerült a házban kivennem egy garázst 15k alatt :DDD Nekem a fő szempont az volt, hogy biztos parkolóhelyem legyen, ne 3 utcával arrébb, ha csak ott lesz szabad hely, plussz az időjárás, biztonságban van, nem húzzák meg, nem törik fel. Amíg kint állt állandóan tiszta madár piszok volt, plussz kapott valamelyik lakásból csikkeket is a nyakába folyamatosan :W Ja, és egy macsaka szó szerint megkóstolta a visszapillantót...

(#4388) Petester válasza blasko92 (#4387) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem a bogarat a terem garázsban akarták feltörni. De gyp-s volt, mert a kilincs magasságában feszített és nem is a zár mellett... A kulcs nyílásba is beleb@szta a csavarhúzót. :(

(ó\_!_/ó)

(#4389) Qru válasza outsiders (#4385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra már nem olyan kényelmes a 1,5 km oda + 1,5 vissza. Hétvégi autónál még belefér azt mondom.

blasko92: Nekem a rohadék nyest rágta meg az antennámat. :W

#nincsbennetarcsi

(#4390) Acheron válasza Petester (#4377) üzenetére


Acheron
őstag

Ha hosszú távon is élvezni akarod a bőr szépségét, érdemes kicsit ápolgatni. Én ezzel tisztítom és utána ápolom - nagyon meghálálja :K A tisztító meglepően sok retket le tud hozni, amit nem is gondolnád, hogy ott van. No és jó illat marad utána sokáig :) Negyedévente bőven elég (feketét ritkábban is lehet)
A gyerekek meg ilyenek, ők nem fognak figyelni, nem is kell nekik. Amíg kicsi volt, az első ülés hátuljára vettem egy védőt, zsebekkel, remekül elfért benne a gyerekholmi, és azt vidáman rugdoshatta, max hetente ki kellett mosni. A gyerekülés alá pedig ment egy masszív szivacs - szövet háttámlás ülésvédő, így az ülés sem koptatta és nyomta szét a bőrt.
(#4371) Qru: "...amúgy mert nem szeretem a világos belsőt, a bőr belsőt és az automatát sem. ..." Hogy tudnád utálni az enyémet ;] A minap gyalogoltam ki a céges parkolóba, és azt vettem észre, hogy ahogy közeledtem a Subi felé, egyre jobban fülig ért a szám :D Igen szerethető "kis" autó ez :K
Egyébként olvasom a topikot, de szerencsére nálam még semmi nem kopog, zörög, csereérett, azt meg nyilván nem írhatom le minden nap, hogy "hűdejó". Pedig az :D
Azért az Auchan -os 98 -as nyálat kipróbálom, kíváncsi vagyok, hogy megy vele a gép (most leginkább Shell 95 megy bele).

(#4391) kitalaltnev válasza Acheron (#4390) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

S az ápolás a kasztnira is ráfér. Ma pl. szabit vettem ki, hogy lewaxoljam a Forit. V.mi mélyápoló fekete Sonax termék. Nagyon baba :C de meg kellett vele dolgozni jócskán. 9kor kezdtem, 18.30ra már kész is lett! :Y Igaz egy glicerines gumibizbaszok, műanyagok és tetősín kezelést is beiktattam pihenésül. Egy csodaszer ez a glicerin, egy az egyben higítva is! Köszi, h. mondtátok...
Nagyon gonosz még feketébb lett ettől a wax-glicerin kombótól az autó.

Mindeközben megjöttek az eredeti Subaru kerékanya-csavarok is Amcsiból! Úgy örültem neki, mintha Karácsony lenne. Kb. fele annyi súlyúak, ill. jóval kisebbek, s persze kinézetre is minőségiek, nem úgy, mint a kocsin eddig használt hamisítvány (vaterás) szarok. :W

[ Szerkesztve ]

(#4392) Acheron válasza kitalaltnev (#4391) üzenetére


Acheron
őstag

"9kor kezdtem, 18.30ra már kész is lett!" Fanatikus vagy :DDD De az autó megköszöni, no meg jó ránézni utána. :K Ha a nyaralásból hazaérek, én is tervezek egy komolyabb "tisztogatást", kívül - belül.

(#4393) kitalaltnev válasza Acheron (#4392) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Muszáj, az enyém már kamasz, most kell odafigyelni rá. :DD
Akkor majd a te napod is rámegy, de hát ezt szeretjük, nem? Addig is jó időt, pihit! :C

Ui.: igazán remek termékcsaládot használsz!

[ Szerkesztve ]

(#4394) Qru válasza kitalaltnev (#4391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyi volt a kerékcsavar? Én itthon vettem az EF-ben de kb heroin áron volt. De azonnal kellett, mert az egyik öntési hibás volt és kerékcserekor eltört. Meg 1 db-ot amúgy sem rendeltem volna kintről. :D

Acheron: A 3.6R miatt megbarátkoznék vele. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4395) kitalaltnev válasza Qru (#4394) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

18 e volt a 20 db, közte 4 kerékőrcsavarral, adapterrel, nemzetközi szállítással, tokkal-vonóval (ebayen). Ez csak kevéssel volt olcsóbb, mint a drog :Y de itthon eredetit nem találtam a neten.
Ma fel is került a Forira. Csecse.

[ Szerkesztve ]

(#4396) Qru válasza kitalaltnev (#4395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem meg mikor akarta felrakni a gumis eltört a nyomatékkulcs alatt. Aztán mutatta, egy légbuborék volt benne ott tört el (öntési hiba), mert nem bírta a nyomatékot. Azt mondta, semmi vész eljárhatok 1-el kevesebb csavarral is. Mondom ne már… Elmentem Bárdiba de ott keréktőcsavar csak aggyal együtt lett volna 40k-ért. Aztán végül az EF-ben kaptam 3k-ért 1 db-ot.

#nincsbennetarcsi

(#4397) kitalaltnev válasza Qru (#4396) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Ez a gumis+törés történet akkor sajnos ragadós, mert nekem meg most a keréktőcsavart sikerült eltörnie a gumisnak a nyomatékkulccsal a kilazítás során. Nem tehetett róla, a tőcsavar nagyjából egyből kettétört. :W Úgyh. most a jobb elsőn eggyel kevesebb anya van. A tőcsavar torzója némiképp tartja is a felnit...

3 k-ért igazán jutányosan vetted az anyát, ha eredeti, mert az órmótlan rusnya hamisítvány van 390-ért a vaterán. :C

(#4398) Qru válasza kitalaltnev (#4397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na megnéztem, kompletten cserélem a kettőt (tőcsavar + anya). 1136 Huf volt a tőcsavar és 638 Huf az anya, gyári, egyenesen a márkaszervízből. [kép]

Az elrepedt ablakmosó spricni volt 4,2k, azzal kevertem az árat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4399) kitalaltnev válasza Qru (#4398) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Nem sok. Hétfőn megpróbálom beszerezni én is a tőcsavart az EF-ből.
Házilag be lehet azt szerelni a törött helyére szerinted/szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#4400) Qru válasza kitalaltnev (#4399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehetetlen (bár én nem mernék neki állni).
Kereket leveszed ([kép]), Majd szépen leveszed a féknyerget meg a tárcsát ([kép]), aztán betolod a tőcsavart (ez a törött), a helyére nyomod (ha nem megy gumifejű kalapáccsal segíts rá). Ha a helyére illeszkedett tökéletesen akkor vissza a tárcsa/nyereg aztán a kerék ész kész.

Bocs a képek minőségért de sebtében lőttem a gumisnál.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.