Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) kitalaltnev válasza Qru (#4199) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

A korábbi gazdi elmondása szerint nincs szoftveres beavatkozás, és erre a témára a Seibiko-nál sem pörögtünk rá különösképp. Mérve nem volt, s most úgy gondolom sem optimalizálva, sem tovább mérgesítve nem lesz. Minél inkább a gyári állapot visszaállítására/megőrzésre mozdultam rá. De olyan szinten is, h. pl. már elindultak az eredeti hozzávaló kerékcsavarok, vagy user manual könyv, továbbá a hiányzó hátsó pohártartó is :)) a tengerentúlról. Úgy vélem, mindezt meghálálja. Aztán meg én is neki. :K

[ Szerkesztve ]

(#4202) Qru válasza outsiders (#4200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem 26k/elem áron csinálták Pesten. Ez akkor a budai felár. :D

mod:

kitalaltnev: Akkor feleslegesen vett nagyobb turbót. :D A nagyobb hűtőnek még ECU remap nélkül is van előnye legalább.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4203) Jorus


Jorus
nagyúr

Régi reklám :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4204) outsiders válasza Qru (#4202) üzenetére


outsiders
aktív tag

Itt a lakásom mögött van egy karosszériás fényező brancs, Toyota Sakurának is dolgoznak, casco-s sztorikkal dolgoznak elsősorban. Nem értem ezeket az árakat, igazából ki se akarta bökni a csóka, hogy mennyi nagyjából az ár. 100 körül reméltem, hogy kijön ez a sztori.....
Pesten hol voltál? Valami speeding99 amit elmentettem korábban még, autós topikban ajánlotta valaki, de az is kint van bakker Ferihegyen majdnem......

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4205) Qru válasza outsiders (#4204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haveromnál aki lakatos és elég jó a fényezője (Újpest). Nem ez a fő profiljuk de megadhatom a számát.

mod:

Jorus: Nagyon tetszik ez a gyári Lega felni, csak sajnos az Imprezán nem mutat ilyen jól. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4206) kitalaltnev válasza Qru (#4202) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Jaja, így okoskodom én is. Pláne cseppet sem baj az, h. ezeket legalább más fizette. :C

(#4207) Qru válasza kitalaltnev (#4206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így-így. :K

Nekem gyári minden. Majd a gyári alu felnijeit kéne gatyába ráznom. Bár egy fényre sötétedő visszapillantón is gondolkozom még (természetesen gyári lenne az is)...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4208) Parci válasza Jorus (#4203) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"german engineers - in denial" ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4209) kitalaltnev válasza Qru (#4207) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Nem semmi, ha minden gyári. Gratula. :R Tudom, mit jelent/mivel jár.

Padkázás nyomok, ill. kopottas a felnid, azért? Vissza kell adni neki a régi "fényét", vagy, ha költséghatékonyabb, beszerezni egy patent állapotút. Nah, nem egyszerű ez sem...

[ Szerkesztve ]

(#4210) outsiders válasza kitalaltnev (#4209) üzenetére


outsiders
aktív tag

Acélfelnis Qru verdája, utólag vett egy szett gyárit, amit helyre kell rázni. Hónapok óta csak tervezi, tervezi...... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4211) kitalaltnev válasza outsiders (#4210) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Ha ezt előre tudja, akkor inkább újat vett volna. :D

Te vasad, olvasgattam tegnap sokat, azóta már síri csendes? Vájt fülű hifis vagy (nem pejoratíve), vagy csak szereted, ha menet közben (is) csend honol a dobozban?

Tegnapi kérdésedre: szolnoki fényezőt (elemenként 20 k) tudnék neked javasolni, fantasztikusan dolgozik. :U

[ Szerkesztve ]

(#4212) Qru válasza kitalaltnev (#4209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de ez polgári verzió ezeket nem szokás (és felesleges is) tuningolni.

1-2 kicsi padkázás, de használtan vettem olcsón szóval belefér. Bár ahogy most kinéz előbb válok meg az egész autótól mint, hogy felkerüljön. Már vagy egy éve a garázsban rohad ugyanis. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4213) outsiders válasza kitalaltnev (#4211) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az jó is lehet, mivel szüleim ott laknak :) Jöhet a kontakt a fényezőhöz! Szolnoki vagy? Ott nőttem fel én is, 18 éves korom óta lakom fent a nagyfaluban :D.

Síri csendnek nem mondanám az autót, lusta disznó módon a tükörháromszögek kapcsán még nem léptem. Ami menetzaj van az onnan plusz a kerekek felől jön, utóbbira értelmes megoldás nem sok van, max ha a kerékjárati íveket valamivel kiszigetelné az ember pluszban.
Nekem elég zajos a hátsó diffim sajnos, állítólag ezek ilyenek Seibiko szerint, ment vele a szerviz tulaja, ő mondta. Vájtfülűnek nem mondanám magam, de szeretem ha normálisan szólal meg a muzsika az autóban, olyan 90-es tempó alatt azért még élvezhető minőséget kapok, álló helyzetben az én ízlésemnek pedig bőven elégséges a hangminőség.
Bármi kérdésed van SG Fori kapcsán come at me :DDD

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4214) kitalaltnev válasza outsiders (#4213) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Igen, szolnoki. Igaz a naffaluban nyomom napközben, de estére mindig hazatérek. :)
Nos, akkor neked sincs más hátra, mintsem beszélni velük, majd a kiterveltek megvalósítása céljából letenni az autód itt: :K

http://autofenyezes.org/?page=fooldal

Jó hírük van, ugyan személyes tapasztalatom még nincs velük, de ide lesz vive majd az enyém is...

Hátsó diffi zajra nem emlékszem, de majd hétvégén megfülelem.

Akkor jól haladtál, h. ha a kerékjáratok és tükörháromszögek befedése maradt már "csak". Komoly és drága projekt jól megcsinálni, ennek ellenére semmi nem is fog látszódni belőle. Nagy álmom nekem is. Biztos tudod, hogy bármilyen csúcsminőségű zajszigetelő anyagot kapni hozzá, csak zsé legyen :Y Assezm nekem a leghátra szorul.

Köszi. Kifundálom a kérdéseket. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4215) Qru válasza outsiders (#4210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott rohad a WRX kidörrentő is a pinyóban már vagy 3 éve. Előbb utóbb az is megy... a MÉH-be. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#4216) blasko92 válasza Qru (#4215) üzenetére


blasko92
őstag

Az milyen?

(#4217) outsiders válasza Qru (#4215) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jah a sok tartalékos projekted..... XD

Kitalaltnev: köszi a kontaktot, rájuk csörgök majd akkor. Kb minden második hétvégén otthon vagyok, ha lesz kedved összefuthatunk majd autót lesni :DDD Zajszigetelés komoly munka, kocsi hátulját érdemes megcsinálni mindenképp, mint egy kongadob olyan a hangja a pótkerék alatt például.... XD Az autó teljesen nélkülözi a szigetelést, tényleg, még az ajtókban sincs semmi.... Állítólag amcsik miatt, hogy legyen sebességérzetük ;] Enyémben olyan 2 napnyi munka és 60k értékű anyag van, profival csináltatva... Lehet lesz még egy kör amúgy :DDD

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4218) Qru válasza blasko92 (#4216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik barátom vett az mk3-as WRX-ére egy saválló Hayward&Scott rendszert (meg STi rugót) és a gyárit megkaptam tőle ajándékba. Ez a jó hír.
A rossz, hogy a Hace-ben azt mondták, hogy nem megy fel az enyémre mert nem kompatibilis a két rendszer hiába azonos generációs az enyémmel. Egyedül a végdobot lehetne felheggeszteni…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4219) blasko92 válasza Qru (#4218) üzenetére


blasko92
őstag

Csak a végdobbal nem sokat érsz. Valamivel jobb lesz a hangja, de akkor már inkább egy normális sportdob.
Nekem középtől van vastagabb cső, meg sportdob, így picit mélyebb, durmogós hangja van. Szívóhoz még nem a "gáz" kategória. Mondjuk gondolkozom egy normális rendszeren elejétől a végéig, de az nem olcsó szerintem.

Viszont most este adtam le a verdát, megy rá fel a küszöb spoiler. Majd holnap dobok képet milyen lett vele :))

(#4220) Qru válasza blasko92 (#4219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kókányolni kéne ahhoz is, mert a WRX csövezése sokkal vastagabb. Kihagyom.
Egyben eladva ér vmit de ha szétfelxeltetem akkor már semmit. Hangja nem lesz/lenne jobb mert a WRX gyárija sem hangos, max akkor lenne ha kivetetném a középdobot de ahhoz megint nem kell a wrx végdob.

Képet majd toljad!! :K

mod:

Itt látszik milyen kis szívószál a csövezése az enyémnek gyárilag.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4221) kitalaltnev válasza Qru (#4220) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Jajj, de irigylem azokat a gyári gátlókat! :W

(#4222) outsiders válasza kitalaltnev (#4221) üzenetére


outsiders
aktív tag

Rájöttem honnan ismerős az autód : amikor hátsó gátlókat cseréltettem a Seibikoban ott volt a te autód is, képem is van róla :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4223) Qru válasza kitalaltnev (#4221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cseréljünk, nekem úgyis túl puha a Hondám után. :D

#nincsbennetarcsi

(#4224) Jorus


Jorus
nagyúr

Qru, pls cseréld le a TIR-képem erre, majdnem frissen mosva van rajta a kisavto :)

Kösziiiii! :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4225) outsiders válasza Jorus (#4224) üzenetére


outsiders
aktív tag

Cépséges :K Csak az a gyom jobb elöl :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4226) Jorus válasza outsiders (#4225) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ecetfa-csemete? Mondjuk, hogy a koncepció része, ahogy finoman piros és sárga színeket visz a képbe, ezáltal jelezve, hogy most ugyan nyár van és boldogság, de már ott leselkednek ránk az ősz színei, és így az elmúlás és a tankönyvek illata és mindez által a körforgás és az élet és az univerzum, és akkor így értelmet nyer. :D Persze csak nem gazoltam ki a kertet, hiába pampogott a zasszony. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4227) outsiders válasza Jorus (#4226) üzenetére


outsiders
aktív tag

Kiváló körítés lett, a csodás kompozíció részeként egységet alkot a H6-oa csodával..... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4228) Qru válasza Jorus (#4224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most éppen feltart egy Bzmot de kicserelem ha hazaértem.

#nincsbennetarcsi

(#4229) blasko92 válasza Qru (#4220) üzenetére


blasko92
őstag

Tegnap nem volt semmi energiám....

Ma lőttem pár fotót. Itt egy előtte utána. :)

További képek:
[kép1] [kép2] [kép3]

(#4230) Qru válasza blasko92 (#4229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép lett! Az utolsó mehet az összefoglalóba új képként?

Én meg teleraktam a gép hasát puruttya benzinnel. :D

#nincsbennetarcsi

(#4231) outsiders válasza Qru (#4230) üzenetére


outsiders
aktív tag

Legalább 98as lett volna.... :DD
BLASKO: szép lett :K Fényezve volt a jobb oldala a kocsinak? Mintha elütne kicsit egy elem így képről. Mekkora gumi van rajta?

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4232) Qru válasza outsiders (#4231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pazarlás, attól sem lenne több a tartalék benne. :D

mod:

Abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán ismeri az ECU a 98-as benyót. :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4233) blasko92 válasza Qru (#4230) üzenetére


blasko92
őstag

Köszi! :) Ám legyen. :)) Bár a nózija lemaradt.

Valamikor majd én is kipróbálom mit tud. Ha bejön jó, mert melóból hazafele csak egy kis kitérőt kell tenni.

Mod

outsiders igen, a jobb első sárvédő. Viszont inkább becsapós szerintem a sárvédő befelé ivelése miatt.
Mod2
Ja! És a lökös is volt javítva elég trágya módon! Na az üt el!

[ Szerkesztve ]

(#4234) outsiders válasza Qru (#4232) üzenetére


outsiders
aktív tag

Teljesen jól motorizált az az impreza, nyugodtság. Csak egy kis chip kéne neki.... ;] Meg sötétítés és alufelni :))

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4235) Qru válasza blasko92 (#4233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ideiglenesen kicserélem aztán majd lősz egy teljes alakost. Ez a csere ingyen van. :D

Auchan benyó teljesen jó, rendszeresen bevizsgáltattják laborban ([link]). A 98-asban pl kvázi nincs etanol (biokomponens) de a 95-ösben is csak 4,4% a szokásos 5% helyett.
Már többször tankoltam, tényleg oké, nem csattog tőle a motor, nem erőtlen. Tankolhatod bátran. :K
Sőt a tiéd sztem ismeri a 98-asat is, mert az európaiak szokták ismerni.

mod:

outsiders: Sok lovat már nem tudnának hozzá írni sajnos kb +10-et, inkább a +20 Nm ami nyomna a latba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4236) outsiders válasza Qru (#4235) üzenetére


outsiders
aktív tag

8 körüli 0-100ad van, az mire nem elég? Szabályos közlekedésre bőven jó, sőt a forgalom 90%-ánál gyorsabb tudsz lenni ha kell. Amúgy inkább revlimitet kéne oldani rajta, nem?
Blasko: ugyanaz a blokkunk, szereti a 98as ósant az autó, szépen jár és jól fogyaszt vele. Tankold bátran!

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4237) blasko92 válasza Qru (#4235) üzenetére


blasko92
őstag

Köszi! :D

Hát én nem tudom hogy ismeri e. De most sima 95-öst tettem bele, észre is veszem....

Mod

outsiders 225/40 R17. Asszem. De nem jön be. Ráz a kátyús utakon, és elég zajos 100 felett

[ Szerkesztve ]

(#4238) outsiders válasza blasko92 (#4237) üzenetére


outsiders
aktív tag

Uhh, az jó peres :DDD Nyomad a 98ast nyugodtan, 100as nálam pluszt már nem hozott, de ezt érezni a 95ös nyálhoz képest.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4239) blasko92 válasza outsiders (#4238) üzenetére


blasko92
őstag

Az. Valami egészen mást teszek majd fel ez után.

Kirobalom mindenképp azt a 98ast :)

(#4240) Qru válasza blasko92 (#4237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem megy úgy 95-el? Vagy hogy érted, hogy érzed?

Ha már nagy TIR frissítésben vagyok magamnak is berakok egy értelmesebb képet. Bár a rendszámkitakaráson még lenne mit finomítanom. :DDDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4241) blasko92 válasza Qru (#4240) üzenetére


blasko92
őstag

Nem akart úgy menni, nem akart huzni. Nagyjából csak 98-ast, 100-ast szoktam bele rakni. A kettő között én se vettem eszre különbséget.

Mod: paint powa :DDD akkor írd át inkább :DD

[ Szerkesztve ]

(#4242) Qru válasza blasko92 (#4241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet próba kedvéért én is megkínálom majd 98-assal. Gépkönyv nem ír semmit csak, hogy minimum 91-est tankoljál bele és max 10% lehet a biokomponens (etanol) aránya.
Tehát E10 még mehet bele de E85 már nem.

mod:

Most már így marad. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4243) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jó rakok be egy oldalnézeteset és akkor nincs gond a kitakarással. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4244) blasko92 válasza outsiders (#4238) üzenetére


blasko92
őstag

Bocs, 215/40 R17

(#4245) kitalaltnev válasza outsiders (#4222) üzenetére


kitalaltnev
csendes újonc

Hünnye, szíp vas. Bejó látni! :C

A hétvégi csendért bocsi :R annyira érdekelt, miről dumcsiztatok itt a korábbiakban, h. éjt nappallá téve elolvastam minden korábbi hsz-otokat! :DD Most kissé még kavarog a fejemben a rengeteg infó, de pl. egy sereg szaki honlapos elérhetőségét tettem el a kedvencekbe, ill. sokat megtudtam a lassan már szinte süketszoba Fori projekted eddigi alakulásáról is. Nem semmi. :R

A tali természetesen ok. Hozzuk össze a minitalit, ha legközelebb jöttök. Minimum egy jó kv vagy teára a vendégeim vagytok mindenképpen, nálunk leverhetitek az út porát, s közben pedig megpislogjuk egymást, meg a vasakat...

(#4246) Petester válasza outsiders (#4222) üzenetére


Petester
senior tag

Hejj, akkor hármunk autója már ismerik egymást :K , egy időben egy helyen voltak.
Mondjuk az enyém már lassan 1 hónapja ki se mozdult onnan... :(

(ó\_!_/ó)

(#4247) outsiders válasza kitalaltnev (#4245) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jól hangzik :K Bármi kérdés van bombázz minket nyugodtan. Jövök haza most hétvégén meg azután is, ma meg hívom azt a fényezőt akit küldtél. Oldalára vettem a kocsinak rányitások ellen ilyen műanyag védőt német eladótól, azt is le fogom fújatni és úgy rakom fel, itt Bp-n elképesztően parasztok a népek, ütik vágják más autóját :DDD Legszívesebben rakatnék rá gallytörőt is elölre, de nem áll jól az enyémnek, FL előttin még az elmegy kategória.

Pestester: Igen, ment a spanolás, én méregettem őket amíg várakoztam....... :))

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4248) Qru válasza Petester (#4246) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még van két hónapod, mert kb 3 hónap után romlik meg a sima 95-ös benzin. A prémium benzinek tovább bírják szétesés nélkül (a kémiai kötések szétesnek benne).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4249) outsiders


outsiders
aktív tag

Na be is jelentkeztem a fényezőhöz, elég szimpinek tűnt telefonról. Most szombaton viszem hozzá a kis kékséget, kíváncsi vagyok milyen lesz. Javasolta a szaki az alvázvédelmet is, volt mostanában nála másik Subaru és azon is kellett csinálni, 40k a felára. Láttam mostanában a kocsit alulról, én semmit nem láttam, de nem is szeretnék a jövőben sem, szerintem kérem azt is. Pont üresedése van jövő hétre, remélhetőleg egy hét alatt kész is lesz vele és tudok villogni a végre szép fényezéssel meg minden ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4250) Qru válasza outsiders (#4249) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alvázvédelem addig kell amíg nem rozsdásodik, preventív jelleggel.

Jah legyen egy kis fogyasztási adat is (puruttya Shell 95): 8,1 L/100 km (BC szerint 7,9)
Ez kevés pálya és sok országút, egy nagyon-nagyon pici város is volt (dugó nélkül) benne (összesen 566 km távon).

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.