Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Sub-ZeRo válasza Petester (#3049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ilyet nem ültetni kell, csak egy kicsit feszesebb gátlók meg szilentek kellene bele.😀

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3052) outsiders válasza Parci (#3050) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jó a gyári magasság is :DDD Ez az OBK ültetve nekem se gyere be annyira, arra ott van a Legacy akkor, annak elfér. SF és SG Forester amúgy elég menőn néz ki ültetve is.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3053) Qru válasza Petester (#3049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ültetni nem is annyira de egy picit keményebb rugózásnak jobban örülnék.

Megnéztem 200k lenne az enyémhez a komplett kit: H&R rugók (-35 mm elöl-hátul) + állítható Koni csillapítók. Német nyelvű TÜV papír van hozzá, szóval még hiteles fordítás is kell és aztán lehet nekifutni a bejegyeztetésnek itthon...

Elengedtem egyelőre. :K

Keményebb szilentek + vmi keményebb gátló elég lesz majd és ahhoz nem is kell papírozás.

#nincsbennetarcsi

(#3054) outsiders válasza Qru (#3053) üzenetére


outsiders
aktív tag

Az nem is olyan gáz, az enyémhez csak a kettő szintszabályozós hátsó lengéscsillapító 250k......... :W Amúgy lassan sajnos időszerű is lesz a cseréje, lehet akkor már mind a négyet cserélem rugóstól mindenestől, de nem gyárira, inkább akkor már más megoldást keresek ilyen árban, ami kicsit feszesebb, ültetés max 1-2 centi elmegy még, akkor is 20 centi körül van a hasmagasságom.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3055) Qru válasza outsiders (#3054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most még akció van Kárászy-nál. Hajrá! :D

Az a bajom, hogy ültetni nem ültetném (főleg nem 3,5 centit), így is alacsony a hasmagasságom. :(

#nincsbennetarcsi

(#3056) outsiders válasza Qru (#3055) üzenetére


outsiders
aktív tag

Próba cseresznye, írtam rájuk egy mailt, igazából ők is itt vannak a lakásomtól 3 percre .... ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3057) Sub-ZeRo válasza outsiders (#3056) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mibe laksz, lakókocsiba? :DDD ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3058) Qru válasza Sub-ZeRo (#3057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Foresterben. :D

mod:

outsiders: Majd írd meg mit válaszoltak. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3059) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát, gyerekek, picit rákattantam a 2015-ös foresterre. x-mode, 2,5+cvt, szép nagy és kényelmes belül végre, jól is néz ki. szerencse, hogy nincs rá pénzem. vajon mikor lesznek ezek 3m ft környékén :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3060) outsiders válasza Sub-ZeRo (#3057) üzenetére


outsiders
aktív tag

Majdnem...... :DDD Kaszásdűlőn vannak ők is én is :P

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3061) Qru válasza Parci (#3059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Újként 8M+ vt az ára itthon és ahogy túl vannak árazva a Subik a hahu-n... Kb 5 évesen éri majd a felét.

Ha kintről bevállalsz egyet akkor hamarabb.

#nincsbennetarcsi

(#3062) Acheron válasza Qru (#3047) üzenetére


Acheron
őstag

Ejj, megjöttek a gumik, de több évesek voltak, az ismerősöm vissza is küldte azon melegében őket... Úgy tűnik, még várni kell a nyári papucsokra :O

(#3050) Parci: +1
Az Outbacknek pont az a szexepilje, hogy magasan van az alja, de úgy kanyarodik, mint ha nem lenne :)

(#3063) balage.


balage.
tag

Mi a véleményetek erről a cuccról?
Nem találtam még európában.

(#3064) Parci válasza balage. (#3063) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szuper videó, és szerencsére olyan is van, hogy motorolajat sem kell cserélni, sőt, ablaktörlőt sem. ha találunk még pár ilyet, ingyen lehet majd fenntartani a gépet! :)

(megnézném azért a tíz éves ilyennel kezelt téligumit a tanpályán.............)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3065) balage. válasza Parci (#3064) üzenetére


balage.
tag

Azt a motorolajos videót néztem én is, faszika konkrétan wc papír tekercset használt másodlagos olajszűrőként :DDD :N :W
gondoltam feldobok valami labdát :D

(#3066) Sub-ZeRo válasza balage. (#3063) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, hogy nem találtál ilyet európában, mert itt mindenkinek több esze van mint az amcsiknak. ;] :DDD

Amúgy meg ha gumi ápoló kell, akkor a Lidl-st ajánlanám. Egy hab, ami tényleg jó. Próbáltam. Csak az oldal falat kell befújni. Nálam bizonyított. A télieket már el is raktam ezzel a cuccal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3067) balage. válasza Sub-ZeRo (#3066) üzenetére


balage.
tag

Köszi, majd rákeresek :K

(#3068) Qru válasza Acheron (#3062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor azok vmi túltárolt darabok lehettek. Jól tette, hogy visszaküldte. Nekem sem kéne éven túli gumi, noha szakszerűen tárolva (hűvös, száraz fénytől védett helyen) akár 3-4 évig sem romlik az állaguk. De érted, nem két fillér... Akkor már legyen friss. :K

mod:

balage.: Gumiápolásra jó a gyógyszertárban vagy drogériában is kapható glicerin. 1:3 arányban felütöd vízzel és azzal áttörlöd a gumik oldalfalát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3069) Petester válasza Qru (#3068) üzenetére


Petester
senior tag

A glicerin jó cucc! :K Mikor a Golfot újítottuk fel, a kédereket hígítatlanul kentem be, bezsákoltam 2 napig, majd langyos vízzel lemostam. Olyan lett, mint az új. Többen kérdezték is, hogy honnan vettem őket! 30 éves gumi cuclikról van szó. :K

(ó\_!_/ó)

(#3070) Jorus


Jorus
nagyúr

Klubon is hirdetik. 2006-os Lega 2.0 1.9 misiért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3071) Qru válasza Jorus (#3070) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sperről írhatna többet az engem érdekelne. Amúgy kár hogy csak a 137 lovas verzió.

#nincsbennetarcsi

(#3072) Acheron válasza Qru (#3068) üzenetére


Acheron
őstag

Hétfőre elvileg itt lesznek, azok sem zsír újak, de legalább tavalyiak. (a meglévő 18 februári) Már alig várom, hogy a nyárik legyenek fent, tegnap már szinte nyári meleg volt itt nálunk.
Csak érdekesség, megvolt az első teli tankos mérés. 100km hátralevő útnál kezdett sopánkodni őkelme, hogy szomjas, de a tankolásnál maradt még benne kb 9 liter (ekkor még kb 60 km -t saccolt). Végül 9,67 lett az átlag, szerintem ez nem rossz, ha beleveszem, hogy benne volt a hazaút pályán, naponta ~20 - 30 perc dugó, + ismét pálya és forgalmas főút.
Jobb lehetne, de üzemszerű használatban inkább 11 lesz a vége, szerintem (ami még mindig jó egy ekkora motortól, szintén szerintem :) )
Amit hiányolom a fedcomp -ból, hogy a használat idejét nem méri, így átlagsebességet sem tudok számolni (régebben vezettem ezt is)

[ Szerkesztve ]

(#3073) Qru válasza Acheron (#3072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kb parádés fogyi. Nekem most 8.46 a nagy átlagom, ahhoz képest a 9.67 nagyon-nagyon jó attól nagy vastól! :K

mod:

Igen, itt már napközben vt hogy 28 fokot mutatott kinit hőmérsékletnek a BC. Jövő héten én is szerzek időpontot a gumishoz a másik autón még téli van...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3074) Jorus válasza Qru (#3071) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt írta róla. Szerintem vmit félreértett. :)

"Jorus írta:
A sperrdiffiről mit lehet tudni?

Csizi » 2018.04.14. 09:57
Sok infót nem tudok róla mondani. :) Miután megvettem a gépet beugrottam szűrőkért és olajért Seibikoékhoz, ott mondták hogy a hátsó difibe a sperr miatt más olaj kell mint a váltóba. Meg is lepődtem hogy ez az autó még ezt is tudja, nem tudtam hogy sperres a difije. :) Mindenesetre úgy lett lecserélve az olaj hogy a difibe külön olajat adtak. A működését tekintve nem tudok mit mondani, most a télen amíg szinte mindenki egy helyben kapirgált a hóban az utakon, én nagy nyugalommal mentem felfelé a Mátra emelkedőin, száraz úton pedig csak azt veszem észre kanyarban mintha sínautóval mennék. :)"

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3075) Qru válasza Jorus (#3074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is félre érthetett vmit...

#nincsbennetarcsi

(#3076) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok,

ezek mennyire normális árak bruttóban munkadíjjal és anyagdíjjal együtt?

Revízió (motorolaj és összes szűrő csere) 39000
Hajtómű olajak cseréje (váltó+diffik) 40500
Fékolaj csere 15000

Hace Cartól kértem egy árajánlatot, műszaki előtt ezek esedékesek most éppen (plusz ugye a hátsó gátlók, ugyanazt a készletet javasolták, amit én is kinéztem ebayen, onnan 140k szállítva UK-ból, ők 170et írtak rá munkadíjjal).
Összevetem, hogy Szépvölgyi, Hace vagy Seibiko legyen-e most, Hace-nél nem voltam még.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3077) Qru válasza outsiders (#3076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A revizó ára az kimondottan jó, a váltó-diffi olajcsere drága a fékolaj az árában van.

#nincsbennetarcsi

(#3078) outsiders válasza Qru (#3077) üzenetére


outsiders
aktív tag

Én is ezt látom, kb 5 lityi olaj a váltó (4 liter) és a diffi (8 deci), ugyanaz megy bele: GL-5 (75W-90). Motul olajnak is 5k literje, az 15k munkadíj egy kis olajleeresztésre, pedig gyanítom nem Motul lesz az (nem mintha mindehova az kéne, motorolajnál ragaszkodom csak hozzá).

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3079) Qru válasza outsiders (#3078) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hace csak Motullal dolgozik (kivéve ha viszel mást). Most jött meg nekem is a rendelés, szóval up to date vagyok az árakat tekintve. Nem a legolcsóbb helyről rendeltem, hanem onnan ahonnan tuti nem hamisat küldenek. Na most ettől ők biztos, hogy olcsóbban veszik a kedvezményük miatt.

mod:

Mondjuk szűrűből nem tudom mit használnak, általában viszem a cuccokat magam. Egyedül a vezérlést bíztam teljesen rájuk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3080) outsiders válasza Qru (#3079) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ha ilyet raknak bele akkor megértem [link], erre még annyi munkadíj oké is. Ehhez képest egy Mannol olaj meg kerül 6 rugóba 4 liter.... Nem értem én ezt :D Eddig soha nem csináltam az én viszem az anyagot módszert, lehet az lesz most.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3081) Qru válasza outsiders (#3080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, Gear300-al dolgoznak. :K

Átálltam mert olcsóbbra jön ki sokkal és tuti cuccok vannak a gépbe. Nekem ilyen fis-fos Flitron szűrőt ne tegyenek bele a kocsimba. És nincs utánjárás se, megrendelem és átveszem otthon a kapuban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3082) outsiders válasza Qru (#3081) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ha ilyet raknak bele akkor már nem is gáz az az ár szerintem... :N Ha jók az emlékeim 50k az intervallum a váltó és diffiolajra, az nálam majdnem 5 év lesz, akkor már legyen jó minőségű cucc benne. Kicsit olvasgattam, Mannolt olajban nagyon nem ajánlják :DDD Szedtem le ilyen böngészőben nyitható manualt a kocsihoz, elég informatív, szerelési instrukciók, minden kutyafüle van benne.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3083) Qru válasza outsiders (#3082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

60 ezer az ajánlott, legalábbis nekem annyit mondtak a Hace-ben. De azon a 10-esen nem múlik. :D

Honnan szedted le?

mod:

A Mannolt engedd el, az max fűnyíróba jó. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3084) outsiders válasza Qru (#3083) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tyű, valami foresteres fórumban voltak fent a manualok, ráadásul a Global verzió is fent volt évjárat szerint... ;) Kovács Autó is hamisítja a motult? :D Ott találtam egész jó áron Motul váltóolajat.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3085) Qru válasza outsiders (#3084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem az megbízható forrás bár nem rendeltem tőlük még. Mennyiért árulják?

#nincsbennetarcsi

(#3086) outsiders válasza Qru (#3085) üzenetére


outsiders
aktív tag

5500 literje. Motorolaj is elég jó árban, bár már kezdek elveszni melyik kell, annyi fajta 5w-30 Motul van...

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3087) Qru válasza outsiders (#3086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az végülis korrekt ár, én 5300/liter áron vettem a Gear300-at.

#nincsbennetarcsi

(#3088) Jorus válasza Parci (#3059) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sajnos az FB25B-k jellemzően ugyanúgy hengerfejesek lesznek nagyon hamar, mint az Impi 2.5-ösök. Egy ismerős, meg egy klubos srác pont ilyennel szív. FA motorkódú 2 lityis XT-t keress belőle, ha tudsz, abban legalább erő is van, nem ilyen 170 lovas csettegő. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3089) Parci válasza Jorus (#3088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a turbo nélküli 2,5-ös benzinmotor is típushibás (hengerfejes lesz)? az meg mitől? :Y

2,5-ös outbacket, legacy-t sem szabad nézni?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3090) Qru válasza Jorus (#3088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért a 2.0 DIT-ről is hallani rosszat. Ismerősöm már túl van egy garis motorcserén az új Fori XT-nél...

#nincsbennetarcsi

(#3091) Jorus válasza Parci (#3089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Havernek 2014-ese van, 110k-nál jöttek az első problémák (olajevés, füstölés), néztek rajta 3 körben ezt-azt Dunánál, aztán tömítést cseréltek, de most megint elkezdte, valszeg hengerfejes lesz, bár egyelőre még garis (5 évet adtak rá), szal meglátja mi lesz. Klubon is nemrég írt egy srác ugyanilyen mocis Foriról, ugyanezekkel a tünetekkel, ott rávágták hogy HF. Azt nem mondom, hogy típushiba, de nem hangzik jól.

Qru: arról nincs infóm "testközelből", de az így megint nem túl jó hír...

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3092) Parci válasza Jorus (#3091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanez van a többi 2,5-ös benzinesben is?

amúgy, ha ezek igazak (és miért ne lennének azok), akkor azért merész dolog bátran szeretni a subarut a megbízhatósága miatt :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3093) Qru válasza Jorus (#3091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet egyedi eset amúgy, sajnos nem ismerek mást akinek lenne új XT-je. Subi klubos srácé és az EF-ben cserélték neki gariban.

#nincsbennetarcsi

(#3094) outsiders válasza Parci (#3092) üzenetére


outsiders
aktív tag

Fb-s amcsi Forester csoportokban is vagyok, orrba szájba hengerfejesedés van a régi 2.5-ös szívók esetében, de újak között erre panaszt nem nagyon láttam eddig.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#3095) Qru válasza outsiders (#3094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen motorkódosak? EJ253 vagy EJ254?

#nincsbennetarcsi

(#3096) Parci válasza outsiders (#3094) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mettől-meddig gyártott 2,5-ösökről van szó? a többi modellbe is ezek kerültek ebben az időszakban?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3097) Qru válasza Parci (#3096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom a 2498 ccm-esek már nem hengerfejesednek csak a 2457 ccm-esek és azoknál sem törvényszerű.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3098) Parci válasza Qru (#3097) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fasza, akkor 2013-ig kilőve a forester/legacy/outback (dízelt és turbósat amúgy sem vennék)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3099) Qru válasza Parci (#3098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradjon a H6, a többit engedd el. Én is félre tettem a blokk felújítás árát fejben már.

#nincsbennetarcsi

(#3100) Acheron


Acheron
őstag

Kicsit megdöbbenve olvasom ezt a szívó motorokról, nekem annyi volt meg, hogy a turbós 2.5 és a dízel lehet problémás. (a hengerfejesedéssel ki lehet kergetni a világból, nálam az előzőt ez tette gtk -ra). Az EZ30 - 36 motorokkal kapcsolatban még nem olvastam ilyesmit, remélem, nem azért, mert még nem lapoztam odáig a könyvben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.