Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Petester válasza Petester (#4449) üzenetére


Petester
senior tag

Ezt találtam, amire írják, hogy H6-ot is ismer, szereti a windows-os telefonomat is és van azonnal is. Az olcsóbbakból rendre azt írják, hogy csak droiddal kompatibilis. Létezik? Vagy csak az elfeledett win telefonok miatt nem is írják? ;]

(ó\_!_/ó)

(#4452) Petester válasza outsiders (#4450) üzenetére


Petester
senior tag

Engem sem hagyott nyugodni, már beszéltem megint vele, de megnyugtatott (ehhez mondjuk ért ;] :DDD ). A váltós műhely szerint legalább 10k km-t ki kell bírnia, de az is lehet, hogy örökös lesz. Annyit fogok észre venni, hogy nem tud majd rendesen összezárni, sokkal többet fog majd csúsztatni a kapcsolások között. Kárt nem fog okozni semmiben.
Felújító készlet így nincs a wandleremhez, új van 150k Ft-ért USA-ból legolcsóbban, de jelenleg nincs készleten.

(ó\_!_/ó)

(#4453) Qru válasza Petester (#4449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát egy kókányolt váltóval komolyabb próba nélkül elindulni elég merész sztem. Tréleres száma legyen gyorsíhívón azért...

OBD II-es a csatid, nekem iOBD2 van, ez jó hozzá (ha más nem elgurulsz és rápróbálunk). Nem olyan olcsó mint egy ELM327 de olyan kellett nekem ami iOS-en is fut és ki is tudom próbálni vásárlás előtt.

mod:

"Annyit fogok észre venni, hogy nem tud majd rendesen összezárni, sokkal többet fog majd csúsztatni a kapcsolások között"

Azt nem mondta, hogy emiatt (lock-up hiánya) megéghet a váltóolaj és a nem megfelelő kenés hiányában beállhat az egész váltó? Mondjuk kb 10 ezret így is elmegy csak aztán dobhatod ki az egészet a kukába.

Sztem ennek inkább járj utána rendesen...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4454) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Hát ma sem lesz RX-em, cserébe visszafelé is tesztelhetem a MAV-ot :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4455) Petester válasza Qru (#4453) üzenetére


Petester
senior tag

Majd szaglászhatom az olajat minden menet után... :U Mondjuk csak akkor, ha csúszik a váltás.
Köszi, erre majd rá is kérdezek nála, hogy akkor vállal is garanciát arra, hogy nem kotlik meg a váltóm?
De felmerül bennem a kérdés, hogy akkor a régi lamelláimmal mi volt a helyzet? Akkor már ott is volt csúszásom, ha vetemedtek, ott is előjöhetett volna ez a fajta probléma, nem? Tehát elképzelhető, hogy nem lettem előrébb, csak legalább kidobtam az ablakon némi pénzt... :F Telefonban minden esetre bizakodó volt Nyírő, ami azért átragad a kérdezőre - mivel nem is értek a témához és azért az ember megbízik egy szerviz vezetőben... :U

Kezdem beleásni magam ebbe az elm327-es témába, de csak kicsit lettem okosabb. Asszem kérdezősködök egyet a windoswos topikban, ki mit használ, mert nekem úgy tűnik, hogy mindegy mit választok. Max a majdani telefon cserére gondolva érdemes jobban szét nézni, mert droidot nem szeretnék.

(#4454) Parci
Pazzeg, nem volt jó vagy eladták az orrod elől?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4456) Jorus válasza Parci (#4454) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi volt a gond vele?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4457) Qru válasza Petester (#4455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erről a szerelő haver mondása jutott eszembe: Ha nem romlott el, ne javítsd meg. :D

Sztem ne a Seibikot kérdezd meg, nem fogja bevallani utólag úgy sem hogy levettek a felújítással. Ettől a kókányoljuk bele a merci lamellákat és vagy jó lesz vagy nem... Ettől az is többet ér ha visszaállítja az eredeti állapotot szvsz.
De nem értek az automatákhoz, ezt csak a józan paraszti ész mondatja velem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4458) outsiders válasza Qru (#4457) üzenetére


outsiders
aktív tag

#csakakréziváltó ;]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4459) Petester válasza Qru (#4457) üzenetére


Petester
senior tag

Valami volt vele, mert remegést éreztem egyes kigyorsítások alkalmával alacsony fordulatról, még az után is, hogy az egyik fordulatszám érzékelőt kicserélték. Utána sokat javult, továbbá nem kapcsolgatott indokolatlanul sem, mint azelőtt. Szóval kellett ez a nyúlkapiszka, csak a kivitelezés kérdéses.

De az a baj, hogy kérdezni se tudok, hogy jó e vagy sem ez a módszer, mert elmondani sem tudom, hogy mit csináltak... :F

(#4458) outsiders
Nincs más lehetőség... :( Bár élném a H6 és manuális váltó témát, de az meg a Legában volt csak.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4460) outsiders válasza Petester (#4459) üzenetére


outsiders
aktív tag

Igen tudom sajnos. Nekem ez az egyik legnagyobb bajom, hogy egy viszonylag nagy, mondjuk 200+ lovacskás teljesítmény mellett már szinte lehetetlen kéziváltós autót találni, fiatal vagyok még az automatához, nem kell dugóban üldögélnem se az autóval, hogy elfáradjon a lábam a folyamatos kuplungolásban. Komoly dilemma lesz, ha 4-5 év múlva másik autót állok nézegetni :DDD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4461) Parci válasza Jorus (#4456) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Valószínűleg nincs baja, de nem működik ez, hiányzik az, mindenhol kis pötty javitasok az amúgy gyári kasztnin, vezető ajtó picit bugos stb. Vigyáztak rá, de így is leeltebb, mint a mostani kocsijaink, akkor meg minek kockaztassak? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4462) Parci válasza outsiders (#4460) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

4-5 év múlva már nem leszel fiatal :DDD. Meg az eszed is megjon az automatahoz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4463) Qru válasza Petester (#4459) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akkor nem volt hiábavaló. :K

Egy jó Spec B... Nyamm azt bírná a pocim. Mondjuk ezt: [link]

#nincsbennetarcsi

(#4464) outsiders válasza Parci (#4462) üzenetére


outsiders
aktív tag

Meglátjuk :D Ha már automata akkor viszont csak feleslegesen erős autó lehet....... ;] Sz@rok bele mennyit eszik.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4465) Qru válasza Parci (#4462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még nem értem meg rá. Nekem felüdülés volt az az egy hét amikor a DSG helyett egy manuális váltós csereautóval jártam.

#nincsbennetarcsi

(#4466) Parci válasza Qru (#4465) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A krezivalto hobbi- és gyenge autókba való :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4467) Petester


Petester
senior tag

Kerekedik ez a Seibikos történet! Felhívtam az érdi szerelő ismerősöm, aki hangosan röhögött rajtam a telefonban. Kedves ember, ezért is kedvelem. :DDD

Elmeséltem neki a sztorimat, elmondtam a fordulatszám érzékelős történetet, hogy cserélték. Na azt nem cserélték, ugyanis az nem tud rossz értéket adni. Ha jól értettem, akkor hasonló elven működik, mint a biciklikre szerelt km óra. Csak újra kalibrálták a váltót.

A wandlert már nem lehet úgy összerakni, mint a szétszedés előtt, így az eredeti állapot visszaállítása bukó. Most vagy összerakják ahogy mondták és vagy megkotlik a váltóm vagy nem vagy megvárom amíg lesz új wandler valahonnan. És ha nem elég a vagy, akkor vagy eladom és veszek egy rendes váltós autót...

Este kapok egy telefonszámot. Fóton vagy egy tag, aki wandler felújítással foglalkozik, őt fogom holnap felhívni és kifaggatom. Még az is lehet, hogy nála van a motyóm.

Az egészben az a legszebb, hogy nemrég kaptam egy pm-et a subiklubos fórumon. Azt a tanácsot kaptam, hogy messziről kerüljem el a Seibikot. Csak akkor már a ott volt az autóm. Elmondása szerint miattuk kellett még egyszer az autóba locsolnia az autója vételárát (STI). Aztán a Hace hozta egyenesbe a történetet.

Ui: ettől függetlenül nekem még lehet jó autóm a Seibikotól, de nagyon szeretnék már túl lenni ezen az egészen és jól elfelejteni, hogy ilyen is volt.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4468) Qru válasza Parci (#4466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyémre mind a kettő kitétel igaz, így helyben is vagyunk. :DDD

mod:

Petester: Még csak nem is kell újrakalibrálni elég resetelni a váltószoftvert hozzá, mert az újrakalibrálja magát.

Az STi történetet olvastam anno, azt hittem az egy egyedi eset. Ezek után elgondolkozom erősen rajta, hogy kiszedem az ajánlott szervizek listájáról az összefoglalóban... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4469) Petester válasza Qru (#4468) üzenetére


Petester
senior tag

Mondjuk az érdi emberem elég szkeptikus alkat és nem szereti a szar masszírozását. Jobban szereti az eredeti alkatrészeket, azokra tud csak garanciát vállalni. Namost gyári felújító készletek szerinte nincsenek wandlerhez (Porsche, Merci, Audi forduls meg elég sokat a kezei között). Hosszú távú ismeretei nincsen felújított wandlerekkel, mert azok az autók elég hamar elkerültek a tulajoktól, amiket megcsináltak. Mercihez pl. 700 ezer Ft is van egy új, gyári. Sokan próbálják ezért okosban felújítani. Csak egy nem arra a helyre és méretre, nem arra a teljesítményre tervezett utángyártott alkatrész vagy bírja vagy nem. Az esetemben Subarura faragott Merci motyó is vagy működik vagy nem. De hogy nekem arra garanciát senki nem fog vállalni, az is biztos. És még az is lehet, amit mondtál is, hogy nem csak a wandlert, de az egész váltót dobhatom a Dunába...

(ó\_!_/ó)

(#4470) Qru válasza Petester (#4469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ilyen szerelőt keresek. Ad már meg pls az elérhetőségét...

#nincsbennetarcsi

(#4471) Petester válasza Qru (#4468) üzenetére


Petester
senior tag

Nem kell kivenni az ajánlott szervizek listájából. Nyírő szavaiból úgy veszem ki, hogy ő érti ezt, csak én lihegem túl. Elmondása szerint ezzel a megoldással semmiképp nem tehetünk kárt a váltóban, nem fog megégni az olaj, csak a váltási sebességen fogom észre venni, ha esetleg valami változik. Nem mókolás, amit csinálnak, megbízik abban, aki a wandlert csinálja és neki se érdeke, hogy rossz munkát adjon ki a kezeik közül.
Az az alkatrész, amit kicsit igazítani kell, nincs egy tized mm-rel husosabb, mint ami nekem kéne. A hozzá igazítással nem veszít a váltó a megbízhatóságán.
Ezek a wandlerek nem Subaru gyártmány, a benne lévő alkatrészek a beszállító sajátjai. Ez esetemben egy holland gyártó, aki szintén árul általa felújított turbinákat. Na ez most perpill nincs, ezért kell most ez a megoldás, amíg nem lesz elérhető jó darab. Ha elkezd lassulni a kapcsolás, akkor kell majd berendelni a hollandok által felújított másikat.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4472) Qru válasza Petester (#4471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól van én azért inkább továbbra sem megyek hozzájuk biztos ami...

#nincsbennetarcsi

(#4473) outsiders


outsiders
aktív tag

Egy egész szép turbós Fori, ráadásként kézi váltós :C [link]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4474) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, "kész" a subaru, azaz kész az első fék + stabpálca. a hátsó gátló meg állítólag nem folyik sehol, hibátlannak néz ki. de közben leesek az útról, meg gödörnél is érzem, hogy nem csillapít. ezt így hogy?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4475) CB válasza Parci (#4474) üzenetére


CB
senior tag

Meg kell nézetni egy rázópadon. Az megmondja, hogy hibás-e.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#4476) blasko92 válasza outsiders (#4473) üzenetére


blasko92
őstag

Ez a fori még nekem is tetszik. Erre talán cserélném az Imprezat :) De majd talán egy WRX után lesz Imprezan kívül más :DDD

(#4477) Qru válasza Parci (#4474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy CB írja, padon méresd be az nem hazudik, %-ra pontosan megmondja mennyire csillapít még a gyári 100%-hoz képest. :K Attól, hogy nem folyik még lehet szar egy gátló.

outsiders: Nyamm, ez finom nagyon. :K Kéne és az ára is oké.

#nincsbennetarcsi

(#4478) outsiders válasza Qru (#4477) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ez nem lesz meg sokáig az tuti. Csak az az ezüst szín nem adja nekem.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4479) Qru válasza outsiders (#4478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig hálás szín, azon látszik meg a legkevésbé a por. :K

#nincsbennetarcsi

(#4480) Parci válasza Parci (#4474) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt az outback 3.0r facelift hátsó gátló cikkszáma: 20365AG300, ideírom, hogy később meglegyen. rázópad vizsgaállomásokon van jellemzően?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4481) Qru válasza Parci (#4480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak, nagyobb szervizekben vagy futómű specifikus műhelyekben is van rázópad.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4482) outsiders válasza Qru (#4479) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tudom, Toyotám is ezüst. De attól még megérdemel egy különlegesebb színt, plusz a legkevésbé észrevehető szín az úton, ha nézel statisztikát ezt törik össze a leggyakrabban. Tesómnak volt már pár vétlen balesete, mindig csak az ezüst színű autóival. Feleségemnek is mentek már neki a Corollában. Mindannyiszor észre se vette a vétkes sofőr őket.....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4483) Parci válasza outsiders (#4482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

plusz ezen felül qrva ronda, unalmas, középvezetői, végtelenül semmilyen "szín". számomra érthetetlen, hogy valaki bemegy a szalonba és egy valag pénzért úgy dönt, hogy legyen ezüst (vagy arany, vagy fekete). :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4484) Petester válasza Parci (#4483) üzenetére


Petester
senior tag

(vagy aranyszürke, vagy fekete) :P
Mikor én kerestem, hogy OBK vagy Lega legyen, 95 %-ban ezüst, szürke vagy fekete volt a választék. Ezekhez képest felüdülés volt az arany. :D

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#4485) Qru válasza outsiders (#4482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de a statisztikát rontja, hogy nagyon sok a szürke autó van forgalomban kanári sárgából meg kevés. :D
Valóban nehezebben észrevehető mint egy rikító szín. Ezt a biztosító is figyelembe veszi a kockázat beárazáskor. Ezért kérik le, hogy milyen színű a biztosítandó autó.

#nincsbennetarcsi

(#4486) outsiders válasza Qru (#4485) üzenetére


outsiders
aktív tag

Jaja. Ha eljutok oda, hogy új autót vehetek, akkor tuti rikítóbb szín lesz, olyan szép kék és piros árnyalatok vannak, sőt például az XV-nek van egy vagesz narancs, azt is simán bevállalnám.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4487) Qru válasza outsiders (#4486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eddig 1x vettem új autót, az pl piros lett.

XV-ből az alapszínek is jók (narancs meg a piros).

#nincsbennetarcsi

(#4488) CB válasza outsiders (#4486) üzenetére


CB
senior tag

Az a narancs olyan útépítő munkás szín. Engem legalább is arra emlékeztet.
Nekem most a gyöngyház fehér jön be.

Nekem eddig csak ezüst autóim voltak, sosem volt balesetem. Egy sérülésem volt, azt én okoztam. Tolatás közben elgondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#4489) Qru válasza CB (#4488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ez a gyári szatén fehér szín, az enyémnek is jól áll.

#nincsbennetarcsi

(#4490) outsiders válasza Qru (#4489) üzenetére


outsiders
aktív tag

Elég ferde lett a parkolás..... ;] Passat mellette a tiétek szintén?

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4491) Parci válasza Qru (#4489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek. már csak egy konyak bőr hiányzik belőle. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4492) Qru válasza Parci (#4491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg az automata, meg a tartalék, meg egy rendes felni... :DDD

outsiders: Nem, Kormi B6-os.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4493) Parci válasza Qru (#4492) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

legyen benne egy szuper szellőztetett, fűtött-hűtött konyak bőr, és felőlem jöhet 1,5-ös motorral is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4494) blasko92 válasza Qru (#4492) üzenetére


blasko92
őstag

Egy rendes felnit tényleg megérdemelne ;]

(#4495) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, holnap megyek rántópadozni egyet. amúgy érzésre jobb a kocsi így, hogy elöl kapott új stab rudakat (hány van ebből? nemrég már volt cserélve stab szilent, meg stab pálca, most ez...), de szerintem még mindig bugos hátul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4496) Petester válasza Parci (#4495) üzenetére


Petester
senior tag

Ezek a stab* dolgok mennyit kóstálnak? És mennyit kérnek a cseréért? Gondolom 1 munkaórába kb belefér.

(ó\_!_/ó)

(#4497) Qru válasza Parci (#4495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ismerem az OBK felfüggesztését ilyen részletességgel de kerekenként 1 db szokott lenni. A baj az, hogy nem is maga a rúd megy tönkre hanem a végein lévő gömbcsukló.

Itt írnak róla: [link]

mod:

blasko92: Van gyári alum hozzá csak még nem jutottam el oda hogy átcseréljem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4498) outsiders válasza Qru (#4497) üzenetére


outsiders
aktív tag

Már lassan egy éve, nem? :DD

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#4499) Qru válasza outsiders (#4498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb. :D Egyelőre nem bontom/bolygatom meg a rendszert.

#nincsbennetarcsi

(#4500) outsiders válasza Qru (#4499) üzenetére


outsiders
aktív tag

Tudom, fontos a gyári jellemzők megőrzése..... XD Jövő héten lesz PH topiktali? Szabin leszek csütörtökön, addigra elvileg patent lesz a gép, szépen rendbe rakva a fényezés meg minden.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.