Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Narxis


Narxis
nagyúr

Star Trek S04E03

Kiváló rész volt, nem olyan jó mint az első kettő de jó.

Thanos was right.

(#3852) ace05 válasza Narxis (#3851) üzenetére


ace05
senior tag

Ennyi. Nekem ebben a sorozatban még mindig az tetszik a legjobban, hogy a Nemezis után játszódik.

(#3853) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Asszimiláld Stefani! :DDD Aki van olyan idős, hogy látta a Rövidzárlat c. filmeket annak nem kell bemutatni Johhny 5-öt. :N Ezen a mémen kiégtem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3854) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tizen pár napja kijöttek pletykák, hogy krízis módban van a cég és szabadulnának Kurtzmantől, mert a trek amit csinál az nem kell a népnek, nem fogy a mörcs... Azt is mondták, hogy igazából senkit nem érdekel se a készülő Section 31, se az akadémia.

Az lenne az elképzelés, hogy post TNG-vel folytatnák és mindent eltörölnének ami a Nemezis után jött ki.

Aztán majd meglátjuk mi lesz ebből.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3855) Bad Pritt válasza CPT.Pirk (#3854) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kicsit azt érzem ST-vel kapcsolatban már egy ideje, hogy mindenki rá van görcsölve erre a mi kánon, mi mit törölt témára, hogy mellette elfelejtik azt, hogy elég lenne jó contentet gyártani. Szerintem senkinek nem számítana annyira ez a kánon téma, ha közben amit lát az egy magas színvonalú film vagy sorozat.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3856) CPT.Pirk válasza Bad Pritt (#3855) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt is felrótták Kurtzmannek, hogy minden amit csinál az dark, márpedig az ST az valahol reményt meg hasonlókat kellene, hogy közvetítsen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3857) Locutus válasza CPT.Pirk (#3854) üzenetére


Locutus
veterán

Bár így lenne...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3858) Bad Pritt válasza CPT.Pirk (#3856) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ebben mondjuk van valami, kicsit háborús-tömegpusztítós gondolkodású az úriember.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3859) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#3854) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh még ide tartozik, hogy készült valami 5 perces demo videó erről a TNG utáni dologról és a pletykák szerint nagyon fasza.

Az amúgy kissé nevetséges Doomcock :DDD hozta le ezeket az infókat. https://www.youtube.com/watch?v=dmCua8w0tBc

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3860) butch3r válasza Bad Pritt (#3855) üzenetére


butch3r
senior tag

én mondjuk nem örülnék ha a tos, tng, ds9, voy és ent -ban szépen felépített univerzumot szembe köpnék. meg ezek a sorozatok mutatták meg, hogy lehet úgy jó kontentet csinálni, hogy a kánont se rugják fel. önmagában nem is értem, hogy miért jelent gondot minőségi anyagot csinálni, úgy hogy nem rugjuk fel a kánont (jó valószínűleg 1 fokkal nehezebb jó storyt írni ami tiszteeltben tartja a történelmet mint csak beleszarni)

(#3861) oriic válasza CPT.Pirk (#3856) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"márpedig az ST az valahol reményt meg hasonlókat kellene, hogy közvetítsen..."

Melyik sorozat volt ilyen régen? :D A TNG? A Voyager? A DS9? Mindegyik középpontjába a haboruzas került végül.

Live-Die-Respawn

(#3862) CPT.Pirk válasza oriic (#3861) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Háborúzás az kell... :D De azt lehet nagyon okosan is csinálni. Ott volt pl. az Enterprise, a Xindi és utána a Kirshara történetláncokkal amik végül a föderáció megalapításához vezettek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3863) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wolf 359: The Massacre (Part I) - JTVFX

Valaki több forrásból és saját animációval összerakta a Wolf-359 csatát. Szép munka!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3864) Narxis válasza CPT.Pirk (#3854) üzenetére


Narxis
nagyúr

wow :Y ezen most meglepődtem... ja nem.

Thanos was right.

(#3865) oriic válasza CPT.Pirk (#3863) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, ez tetszik.

Live-Die-Respawn

(#3866) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh, Sir Patrick Stewart szeretne még egy mozit forgatni a TNG csapattal, de a Picard sorozat világában és J. Frakes lenne a rendezője:

https://www.superherohype.com/movies/549117-patrick-stewart-wants-a-star-trek-picard-movie

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3867) Bad Pritt válasza CPT.Pirk (#3866) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kezdem azt hinni, hogy Sir Patrick egyszerűen nem tudja elengedni az ikonikus karaktereit. X profot is elbúcsúztattuk nézőként már vagy háromszor, abból kettő jó gyász volt, Picard kapitányt is kétszer, nem kéne egy gagyi harmadik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3868) CPT.Pirk válasza Bad Pritt (#3867) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyetértek. Akármilyen jó is volt együtt látni a csapatot, szép lezárást kaptak amit már nem kavarnák fel.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy ha készül egy ilyen film, akkor azalatt az 1 év alatt játszódna, ami az űrdokk ostroma és az Enterprise múzeummá alakulása között történt. De ez csak az én elképzelésem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3869) Land


Land
veterán

Üdv!

Scifi kedvelőként kérdezem, hogy nulla Star Trek múlttal ha szeretnék élvezetes, jó Scifi sorozatokat nézni a Star Trek univerzumból, akkor ha jól tudom ebben a sorrendben érdemes nézni:
Discovery
Picard
Strange new worlds

Sokan szidják a Discoveryt. Érdemesebb inkább a Picarddal kezdeni? Érthető lesz a történet?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3870) ace05 válasza Land (#3869) üzenetére


ace05
senior tag

Szia!

A Discovery-t felejtsd el. baromság. A Picard-al az a baj, hogy a csak a 3. évad jó igazán, meg az egy fan service évad, szóval ha élvezni akarod akkor a régebbi sorozatokról illene egy alaptudás.
Ha új Star trek sorozatot akarsz nézni én a Strange New worlds-öt nézném.De ha igazi ST sorozatot akarsz nézni, akkor próbáld be esetleg a Deep Space 9, Voyager, Új nemzedék sorozatokat is. Ezeket nem véletlenül istenítik a ST rajongók. Én az új nemzedékkel kezdeném amit digitálisan felújítottak.

(#3871) CPT.Pirk válasza Land (#3869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Többnyire nem. Ezek "új-hullámos" trek sorozatok...

A Disco elmenne magában, de elég sok benne a sírás rívás, szemben a klasszikus trek értékekkel...

A Picard az az idősebb fanoknak szól, de az első két évada eléggé gatya lett, azt inkább jobb lenne elfelejteni. A Picard S3-at mondanám önmagában megnézésre, ha a TNG-t nézted volna.

A Strange New Worlds-öt viszont tudom javasolni, mert az egész jó és nem igényel jelentős háttérsztori ismeretet.

A nem új-hullámos sorozatok közül még az Enterprise-t mondanám. Az picit régebbi, de szerintem kifejezetten jó lett és önmagában is el lehet kezdeni a nézését, időrendben az játszódik mindegyik más sorozat előtt.

Részleteket találsz a téma összefoglalóban.

*meg amit ace05 írt. DS9, Voyager, TNG azok a faszák. Csak hát azok a 90-es évek termékei, emiatt pl. a DS9-ből és Voyagerből csak kábelTV felbontású verzió létezik. A TNG-t viszont fel tudták újítani, mert azt még szalagos filmre forgatták.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3872) ace05 válasza CPT.Pirk (#3871) üzenetére


ace05
senior tag

Tudomásom szerint a VOY és a DS9 sorozatok felújítását csak az akadályozza, hogy az effektek azok számítógépesek, 480p felbontásra készültek, nem mindennek van meg a forrás fájlja, ezért újra kellene csinálniuk az egészet.
Itt azért megjegyezném, ha crowfundolnák az egészet vagy keresnének st rajongó animátorokat akik hajlandó lennének a szabadidejüket erre áldozni vagy nagyon olcsón dolgozni, valamit biztos össze tudnának hozni. Tele van yt olyan st rajongó animátorok munkájával (pl neonvisual) amik olyan minőséget ütnek meg amit szívesen "műsorba" engednék.

[ Szerkesztve ]

(#3873) Locutus válasza ace05 (#3872) üzenetére


Locutus
veterán

Ráadásul az AI felskálázás is rengeteget fejlődött.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3874) oriic válasza Land (#3869) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amennyien szidják a Discovery-t, annyira lehet, hogy neked bejön, szóval mielőtt teljesen offolod, egy-két részt nézz meg belőle, aztán max dobod. Az biztos, hogy látványos, minden más szubjektív. (Itt is vannak akik kvázi akik rühellik, mégis megnézték összes évadot... ;] )

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3875) CPT.Pirk válasza ace05 (#3872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én úgy tudom, hogy az egész forrás anyag VHS-en volt tárolva a DS9 / Voy esetében, így nem csak az effektek alacsony felbontásúak, hanem minden. Meg hát 4:3-os a képarány...

Kb az AI felskálázás lenne az egyetlen megoldás, láttam is rá példákat Voyagernél de az még akkor nem volt teljesen hibátlan.

oriic: Mindent megnézünk, ami ST. Akkor is, ha fáj. Na jó, a Lower Decks nekem már túl sok volt az ostoba karakterekkel. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3876) Land


Land
veterán

Köszönöm!
Szerintem majd a Strange new worlds-szel fogok kezdeni. Rengeteg "jó" sorozat van, amit lehet nézni. Annyira nem kockáztatnék közepes sorozatokkal.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3877) Apollyon válasza CPT.Pirk (#3875) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A TOS-t már meg sem említi senki? :F Attól még hogy régi, nem gagyi, sőt... Még olyan értékeket képvisel, amiknek manapság is közöttünk lenne a helye...
Sok jó, morális kérdés vetődik fel benne, én nagyon élveztem minden évadot. A színészek nagyon jók, és innen indult minden. Persze volt pár gyengébb rész, de arányaiban véve TNG-ben sokkal több gyengébb rész van. ¯\_(ツ)_/¯

A Discovery első évada még tűrhető, nekem a fő sztori vonal bejött benne. De a többi évad már abszolút retek, a Star Trek és a józan ész gyalázása.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3878) Bad Pritt válasza CPT.Pirk (#3875) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na várj, Discovery-t nézel, de a Lower Decks-et nem? Ha ostoba karaktereket keresnék ST körítésben én lehet az előbbinél nézelődnék inkább. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3879) CPT.Pirk válasza Land (#3876) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudod mi a legjobb StarTrek mostanában? A The Orville sorozat, ami nem is ST. Komolyan mondom. :)

Bad Pritt: pár részt láttam, de kicsit sok volt nekem. :) Viszont láttam Prodigy-t, szóval lehet fiatalok főszereplésével játszódó trek-et jól is csinálni.

Apollyon: Valóban, a kritika jogos. :) Sőt, még nekem is van sok rész, amit nem láttam onnan. Mondjuk nem túl rég felújították az egész sorozatot, igen fasza munkát végeztek. Valamelyik epizódban a felújítás után kijött, hogy Spock leöntötte magát KV-val... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3880) Land válasza CPT.Pirk (#3879) üzenetére


Land
veterán

Az Orvillet elkezdtük, az első évad lement. Tetszett, fogjuk folytatni, csak nem éreztem idevalónak megemlíteni. Mert ugye az amúgy nem ST. A sorozatok topicban és itt is a NSW-ről van a legtöbb pozitív jelző, így azt mindenképpen el fogjuk kezdeni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3881) CPT.Pirk válasza Land (#3880) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kapitány a The Orville-ben, a Seth Mc...izé szerepelt az Enterprise sorozatban mint háttér színész. Ráadásul akkora ST fan, hogy gyakorlatilag csinált saját ST-t magának. :) Az Orville-t itt azt hiszem mindenki szereti, ráadásul későbbi részekben igen látványos űrcsatákat hoznak össze. Lehet, hogy be kéne tennem bónusznak a téma összefoglalóba... :)

Aztán még ott van a The Expanse sorozat, ha szereted az űrben játszódó dolgokat, az nagyon adja. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3882) Land válasza CPT.Pirk (#3881) üzenetére


Land
veterán

Expanse jóféle volt, már végignéztük.

+ Az elmúlt pár év SW sorozatait is megnéztük, de az itt lehet szentségtörés kategória. :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3883) Narxis válasza oriic (#3874) üzenetére


Narxis
nagyúr

Csak azért néztem meg az összeset, hogy tudjam mondani, hogy később se lett jobb... ;]

Thanos was right.

(#3884) Locutus válasza Land (#3882) üzenetére


Locutus
veterán

Én annyit javasolnék csak, hogy ne a DS9-al kezdj, mert akkor röhejes lesz minden más utána :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3885) Aljasvip válasza Land (#3882) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nincs nagy baj a mostani SW sorozatok nézésével. Az embereket néha emlékeztetni kell, hogy milyen amikor az idejüket nulla hozzáadott értékre pazarolják*. ;]

*kivétel: Andor

On: Lower Decks a legjobb ami mostanában a Star Trek-kel történhetett. Az Orwille mellett egy igazi görbe tükör a mostani vak/PC hollywoodi íróknak, hogy lehetne ezt jobban is csinálni.

A Picard harmadik évada érdekel, csak ne lenne előtte egy full évad hülyeség...

(#3886) Lokids válasza Aljasvip (#3885) üzenetére


Lokids
addikt

Picard 2. évada se olyan vészes. Csak az első 3 és az utolsó részt kell megnézni. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#3887) CPT.Pirk válasza Lokids (#3886) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És valóban. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3888) ace05


ace05
senior tag

Ez zseniális, angol tudás kell

[link]

(#3889) butch3r


butch3r
senior tag

az előző lower decks rész annyira nem adta, de ez nagyon jó volt megint
külön örültem Rom-nak és Leeta-nak és hogy az eredeti színészek adták a hangjukat

(#3890) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Patrick Stewart Thought Tom Hardy’s Career Would Tank After ‘Odd, Solitary’ Behavior on ‘Star Trek: Nemesis’ Set: He ‘Wouldn’t Engage With Any of Us’

Sir Pat új könyve alapján. Szerencsére nem jött be a jóslata. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3891) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3892) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Holnap jelenik meg az ST Infinite játék. Elég erősen Stellaris, de áramvonalasítva. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3893) Locutus válasza CPT.Pirk (#3892) üzenetére


Locutus
veterán

Ebben amúgy skirmish is van, vagy csak sztori mód?

Nem vagyok benne biztos, hogy most 30 eurót ki akarok adni érte. Baromi időrabló lehet :DDD Főleg hogy egy hét, aztán kint a skylines II is...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3894) CPT.Pirk válasza Locutus (#3893) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelentősen rövidebb játékidőben, mint a normál Stellaris, amiből csinálták. Tegnap még nem tudtam érdemben játszani vele, mert elcseszték az indító fájlt és be sem jött a launcher. Mára megoldották.

Gyakorlatilag minden stellaris játék skirmish, de szkriptelt sztori móddal, vagyis eseményekkel.

Nézd meg Monthu játékát: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3895) Narxis


Narxis
nagyúr

Tényleg jön Discovery-ből 5. évad? Nemár...

Thanos was right.

(#3896) ace05


ace05
senior tag

Jó volt az utolsó 2 LD rész. Kár, hogy vége az évadnak. És akkor most jöhet a Disco. Annyira nem várom.

(#3897) butch3r válasza Narxis (#3895) üzenetére


butch3r
senior tag

ez lesz az utolsó évad (szerencsére)

(#3898) Narxis


Narxis
nagyúr

Hatalmas volt a Lower Decks évadzáró. Na ez az igazi Star Trek! Jó nyilván ez egy animációs sorozat szóval nem egy TNG de a new trek közül magasan a legjobb. Amikor mutatták az akadémiát távolról és ott kertészkedett Boothby, jó nem biztos, hogy ő volt de ezek az apró részletek is mutatják, hogy kompetens kézben van ez a sorozat. Remélem jön még legalább 1 évad bár mintha azt olvastam volna, hogy rezeg a léc.

Thanos was right.

(#3899) CPT.Pirk válasza Narxis (#3898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most éreztem először, hogy nem teljesen ostobák az LD szereplői. :D

Ugyanakkor a Prodigy szerintem egyszerűen jobb az LD-nél. Most látom, hogy lesz belőle Season 2.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3900) Narxis válasza CPT.Pirk (#3899) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Prodigy fiatalabbaknak való. :)

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.