Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) PinkyTheOnly válasza Burt1793 (#4699) üzenetére


PinkyTheOnly
csendes tag

Az enyém is OTP-s, akkor talán nem lesz gond nálam sem, köszi! :B

(#4702) PinkyTheOnly válasza Male (#4700) üzenetére


PinkyTheOnly
csendes tag

Köszi szépen! :)

(#4703) kmarci25 válasza PinkyTheOnly (#4698) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha egyszerű megoldásra és jó árfolyamra vágysz, akkor a válasz a Revolut. A paypal a bankoknál is rosszabb árfolyamon vált. Ha szoktál külföldről rendelni euróért, dollárért, akkor nézz utána, mert érdemes.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4704) WhiteWalker válasza kmarci25 (#4703) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért vicces , hogy nyamvadt 5 eurón megy a tipródás :U

(#4705) kmarci25 válasza WhiteWalker (#4704) üzenetére


kmarci25
veterán

Kérdezett, ezért válaszoltam, és írtam is, hogy akkor érdemes igazán, ha használja is rendszeresen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4706) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv! Azt be lehet állítani, hogy amikor hallgatok egy letoltott podcast epizódot, és amikor vége van ne kezdjen el lejátszani automatikusan egy másik részt ami ráadásul még le sincs töltve?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4707) Keem1 válasza MikeWazowski (#4706) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, a beállítások között (minden platformon) van egy kapcsoló arra, hogy ha vége (az albumnak, playlistnek, stb.), lejátsszon hasonló dolgokat. Ez alapesetben be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#4708) Mr K válasza kmarci25 (#4703) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha a paypal a szokásos módon van használva, azaz a fizetés a PayPal account-hoz rendelt bankkártyáról történik, és az a beállítás, hogy a bank váltsa a pénznemet, akkor a PayPal fizetésnek nincs plusz költsége a közvetlen bankkártyáshoz képest. (Ha nem így teszünk, hanem pl. PayPal forint egyenleg terhére fizetünk, akkor valóban drágább. Én fizettem így egy ideig: éves viszonylatban kb. egy ezressel került többe így az előfizetés.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4709) MikeWazowski válasza Keem1 (#4707) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ohh hogy nem vettem ezt észre...? :F
Autoplay.. Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4710) Mr K válasza Keem1 (#4707) üzenetére


Mr K
senior tag

Gondolom az (angolul) Autoplay-nek nevezett funkcióra (kapcsolóra) gondolsz. Ez viszont (sajnos) nem vonatkozik a podcast-okra, legalábbis nálam hiába van kikapcsolva, mégis folytatódik a lejátszás a következő epizóddal (PC-n és mobilon is).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4711) kmarci25 válasza Mr K (#4708) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha a pp-hez bankkártya van csatolva (ami forint alapú) és a pp-n fizetsz vele pl euróban, akkor alapbeállítás szerint a PP vált, jóval drágábban mint a bank. Az most más kérdés, hogy ez kis összegnél nyilván kevesebb veszteséget jelent. Megint leírom: olvassátok el a teljes hozzászólásomat. Írtam, hogy akkor fontos ez, ha rendszeresen használja, és nem csak pár ezres tételekre.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4712) MikeWazowski válasza Mr K (#4710) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Paff. Akkor nem lett meg a megoldás. Akkor csak az marad, hogy kikapcsolom a netet. Bár, az sem jó, hisz akkor lehet elkezdi egy random másik csatorna letöltött tartalmát. Érdekes, hogy erre nincs megoldás.
Még csak tanulom a Spotify-t, eddig youtube music volt és pocketcast app. Erre volt jó megoldás ez, hisz két appot kiváltott.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4713) Keem1 válasza Mr K (#4710) üzenetére


Keem1
addikt

Miii? Ez mekkora hülyeség már :DDD :F

Valóban, podcast-et ritkán hallgatok, pláne nem folyamatosan, így ezt én sem tudtam :O

(#4714) Rimuru


Rimuru
veterán

Ez mukodik podcast eseten is

Vigyázat, csalok!

(#4715) MikeWazowski válasza Rimuru (#4714) üzenetére


MikeWazowski
addikt

És ezt hogy lehet elohozni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4716) Rimuru válasza MikeWazowski (#4715) üzenetére


Rimuru
veterán

[link]
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#4717) MikeWazowski válasza Rimuru (#4716) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Király vagy! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4718) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Régi MP3 zenéimet szeretném Spotify-on keresztül jó minőségben hallgatni. Arra van valamilyen külső-belső mód, hogy megkerestessem vele anélkül, hogy egyesével kellene beírjam a zenecímet és hozzáadjam a listámhoz? Offline szeretném őket hallgatni jövet-menet. Például olyan megoldásra is gondoltam, amiben egy .txt fájlba bevitt előadó - zenecím-ből meg tudja keresni.
Nem a helyi fájlokra gondolok.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#4720) Rimuru válasza #20749568 (#4719) üzenetére


Rimuru
veterán

Technikailag ad ra API-t a spoti, minimalis programozasi tudassal gyorsan osszehozhato.

Vigyázat, csalok!

(#4721) Keem1 válasza Rimuru (#4720) üzenetére


Keem1
addikt

Wow... Azt hiszem, szabadidőmben ideje lesz átnyálazni az API-t :DD
Ha ez sikerült és van rá érdeklődés, akár össze is hozhatok egy toolt a tisztelt csoporttagoknak (nem vagyok programozó, de van valamennyi tapasztalatom és a munkahelyemen gyakran segítem egy-egy saját magam által leprogramozott tool segítségével a mindennapi munkát).

(#4722) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az mondjuk még mindig milyen ostoba, hogy kiveszem a memókártyát a telefonomból, visszateszem, a Spoti elfelejti, hogy ő oda mentette a cuccait, és letölt 4k számot ismét.......

(#4723) MikeWazowski válasza FoxiestFox (#4722) üzenetére


MikeWazowski
addikt

4k? Ez most komoly? Hogy a bánatba lehet annyit hallgatni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4725) FoxiestFox válasza MikeWazowski (#4723) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sok műfaj, sok playlist, és még nem is tárolom mindet letöltve.. :))
De a vicc az, hogy ott van a kártyán változatlanul minden letöltve, de nemhogy futtatna rá egy crc ellenőrzést vagy valami, neeeeeem, leszedi inkább az egészet.
Ha ez nem pazarlás, nem tudom, mi az. :U

(#4726) MikeWazowski válasza #20749568 (#4724) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én akkor a kb. 300 zenémmel kishal vagyok :)
Csak az a baj, hogy minden egy playlistbe van, és én hallgatok rockot is meg rap-et is, kb mindent.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4728) MikeWazowski válasza #20749568 (#4727) üzenetére


MikeWazowski
addikt

És gondolom egy playlistbe van 10-20 zene. Lehet nekem is rendszereznem kellene.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4730) I02S3F válasza #20749568 (#4729) üzenetére


I02S3F
őstag

Egyébként hogyan lesz sokak által követett egy playlist? Mivel elsőre a sokak által követetteket dobja a spoti, ezért gondolom nehéz egy playlist-et elhíresíteni.

(#4731) MikeWazowski válasza #20749568 (#4729) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Na de annak meg mi értelme? Ha egy nap 2 órát is hallgatsz zenét se hallgatod meg mind. Ezer zenéből lehet a felét sose hallod :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4733) MikeWazowski válasza #20749568 (#4732) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Világos. :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4734) I02S3F válasza MikeWazowski (#4731) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem ennek az az értelme, hogy nem ismétlődik sokat egy szám, mert bevallom jó-nagyon jó egy-egy szám, de túl sokszor, azért nem jó meghallgatni.

Aweriot: Ok!

[ Szerkesztve ]

(#4735) Keem1 válasza MikeWazowski (#4731) üzenetére


Keem1
addikt

Én pl. ebben a tekintetben az eddigiektől eltérő vagyok: 2015 óta vagyok előfizető, az ízléseimet frankón megismerte már a rendszer, így a home képernyőn elérhető ajánlókból hallgatok 90%-ban. Nagyjából 50-50% a már hallott és a még nem hallgatott zenék aránya, ami szintén megfelel. Általában nem hallgatok albumokat, vagy kész playlisteket. De le se töltöm a telefonomra őket (kivéve, ha olyan helyre megyek, ahol tuti nincs net - külföld), streamelem mindig (céges telefon, korlátlan a minden IS).
Szóval rábízom magam a Spotira, és nekem eddig bejött :C
Ehhez persze kell egy megfelelő hallgatási minta, az év végi Wrapped szerint pl. közel 40 ezer percet hallgattam (itthon, kocsiban, munkahelyen Spoti, telefonon, gépen, miboxon).

[ Szerkesztve ]

(#4736) MikeWazowski válasza Keem1 (#4735) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hát az nem semmi. Nekem így 2 hét után nem ajánl valami jókat :B bár nyilván ha az ember tényleg mindent hallgat akkor nem könnyű feladat... :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4737) FoxiestFox válasza MikeWazowski (#4736) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem évek után sem ajánl jókat, nyugi.
Ha nagyon, ez alatt azt értem, hogy NAGYON sok eltérő műfajt hallgatsz, és azokon belül is inkább a kevésbé ismert cuccokat, mint jómagam, nem fog tudni mit kezdeni veled az algoritmusuk.
A heti ajánlóból legjobb esetben 1-2 szám használható, a személyre szabott ajánlatai pedig 90% már szénné hallgatott track, és ami új, az is wtfmiezafos.

(#4738) Rimuru válasza Keem1 (#4735) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugyan azokbol az eloadokbol valogat es minden albumrol mindig ugyan azt az 1-2 szamot jatsza le (daily mixek, eloado radiok - ezeket hallgattam altalaban ha nem konkretan valamit (pl album) akartam)
Discover weekly is olyan lett par ev alatt hogy mar kb minden szamot ismertem amiket berakott...
Egy ido utan nem tud ujat mutatni a a spoti, nekem ez a tapasztalatom.

Elso korben ugy tunik mintha a deezer a kevesbe nepszeru szamokat is bedobna "radio" listakba, ha ez igy marad 3 honap mulva is akkor ebbol a szempontbol jobb lesz mint a spoti.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#4740) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Akkor nem foglalkozok az ajánlasokkal. Kicsit rendszereztem a zenéket most lett hat playlist. Egyébként a YouTube musicba volt olyan funkciót hogy a zene végén lévő utolsó pár másodpercet nem játszotta le mert már nem volt alatta zene és tovabbleptette. Itt úgy látom nincs ilyen funkció.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4741) Jofi81


Jofi81
őstag

Ma reggel valami nagyon fura dolog történt a Spotify-jal a buszon. Elindult az alkalmazás, de rögtön be is záródott. Újraindítottam, erre kérte, hogy jelentkezzem be. Amikor beléptem, a recently playedben egy csomó ismeretlen album/playlist volt. Feljött egy értesítés, hogy más eszközök elérhetők, min szeretném folytatni a lejátszást, telefonon, vagy a Bluetooth v1-en. Hirtelen nem tudtam mire vélni, csak a folytatásra nyomtam, így a Bluetooth v1 lett kiválasztva. Elindult valami ismeretlen zene, de nem nálam szólt, csak láttam, hogy megy. Aztán átváltottam a telefonomra, végre nálam szólt, de ugyanaz. Elindítottam egy saját playlistet, de pár másodperc múlva megszakadt. Nézem, megint a Bluetooth v1-ről szól valami tök ismeretlen szám. Ez még kétszer megismétlődött, az lett a vége, hogy kikapcsoltam és csak leszállás után vettem újra elő. Sosem tapasztaltam még ilyet, mii lehetett ez?

(#4742) Rimuru válasza Jofi81 (#4741) üzenetére


Rimuru
veterán

Valtoztass jelszot, azonnal. Ha barhol mashol is hasznalod ezt a jelszot akkor ott is (es ne ugyan arra amire spotin is megvaltoztatod ;))

Vigyázat, csalok!

(#4744) Jofi81


Jofi81
őstag

Köszi! Megváltoztattam a jelszót és kijelentkeztem minden eszközről. Szerencsére az email címem jelszava más volt, meg ott be van állítva a kétfaktoros hitelesítés is.

(#4745) Mr K válasza MikeWazowski (#4740) üzenetére


Mr K
senior tag

Tulajdonképpen van ilyen funkció, úgy hívják, hogy Automix (lásd az opciók között). Viszont Spotify-nál ez jelenleg erősen kísérleti stádiumban van, azaz csak néhány gyári (by Spotify) playlist-nél működik. (Nemrég már volt róla szó.)

Az ajánlások nálam teljesen jól működnek, elboldogul a többféle műfajjal is. Az ajánló viszont a visszajelzések alapján tud csak működni, azaz célzottan kell hallgatni (új) zenéket (kereső), nézegetni a neked tetsző előadók oldalát, playlisteket gyártani, és szorgalmasan szívecskézni.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4748) Burt1793 válasza #20749568 (#4747) üzenetére


Burt1793
veterán

Telefonnal utcán biztosan nem hallható ki érdemi különbség, de az adatforgalom 5-10szeres lenne (zsebben az pont jó, kellemes sugárzás).
Meghallgattam ezt az új Alicia Keys számot most, nem találtam túl sok olyan részletet az FLAC verzióban, ami a spotify legjobb minőségében ne lett volna meg. 😃

(#4750) mobilizmo válasza #20749568 (#4749) üzenetére


mobilizmo
addikt

Azért szerintem sokan vannak (bár lehet nem közép-kelet eu-ban) akik nem csak ilyen szintű eszközön hallgatnak zenét. Ott már azért lehet hallani a különbséget. Nem feltétlen a jelenről szól ez a cikk, inkább szerintem a közeljövőről. Nekem is sok ismerősöm van aki ingyenes yt-on hallgat zenét, hát az olyan is. Érezhető, meg akarják teremteni az igényt a jó minőségű, de fizetős streaming szolgáltatásra. Mi is jobban járnánk, mert minél több előfizető lenne a veszteségmentes formátumra, annál olcsóbb lehetne. Nekem egyébként ilyen van, nem mondom, hogy olcsó, de nem a megfizethetetlen kategória. És ez már egész jól szól.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.