Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-25 18:18:56

LOGOUT.hu

Spotify

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) #86564352 válasza Braavos (#4450) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fiók - Bizonylatoknál jelzi a kártya utolsó 4 számjegyét.

(#4452) unravel válasza Braavos (#4450) üzenetére


unravel
őstag

Spotify.com -> Profil -> Fiók -> Előfizetés

¯\_(ツ)_/¯

(#4453) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Most regisztráltam, és még free üzemmódban hallgatózom. A kérdésem az lenne, hogy a prémium előfizetés minden eszközön (laptopon, telefonon és okostévén) 320 kb/s-os minőséget eredményezne?
Elolvastam az összefoglalót, de ez számomra nem derült ki, no meg a Spotify oldal se írja a prémium előfizetés előnyeinél a minőségváltozást.

PSN ID: CallmeEighty8

(#4455) Rimuru válasza Callme (#4453) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, mindenhol jobb minosegben hallgathatod (egyetlen kivetel van, ha bongeszore vetemednel). :)
Kapcsolodo support oldal, [link].

Vigyázat, csalok!

(#4456) Callme válasza #20749568 (#4454) üzenetére


Callme
tag

Köszönöm szépen a gyors választ :R
#4455) colomb2 : Neked is köszönöm, így már minden világos :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#4457) Mr K válasza Callme (#4453) üzenetére


Mr K
senior tag

Amennyire tudom, mobilon és PC-n meglesz a 320kb/s (körüli). Web-es lejátszón csak 256 van (lásd a linkelt oldal). Az okos tévét nem tudom biztosan, de feltételezem, hogy 256-os az is. (Én chromecast audio-t használok, annál néztem, és akkor azt találtam, hogy a beépített kliensek 256-ot tudnak. De hogy az okos tévé minek számít azt nem tudom.)

Szerk: ezt jó alaposan megválaszoltuk, ráadásul nagyjából egyformán. :D

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4458) #86564352 válasza Callme (#4453) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ne felejtsd el az appokban beállítani a magasabb bitrátát, mert alapból nincs bekapcsolva hiába van prémium előfizetésed. A webplayerre nem vonatkozik.

(#4459) Callme válasza Mr K (#4457) üzenetére


Callme
tag

Igen, le is vagyok taglózva :D Okostévén is a letölthető appot használom.
twofatcat: Már megtettem
Köszönöm még egyszer mindenkinek :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#4460) Akelaus


Akelaus
senior tag

Hétvégén akartam direkt használni az új automix funkciót. Természetesen nem működött. Nem értem mi alapján működik, és mi alapján nem. Az első alkalommal amikor alapból be volt kapcsolva a frissítésben, simán ment. Azóta soha. Ha leállítottam, újraindítottam az app-ot akkor sem. Átállítottam a listáimat privátra, így sem.
Örülök, hogy belekerült csak nem értem így minek. :W

(#4461) Mr K válasza Akelaus (#4460) üzenetére


Mr K
senior tag

Fentebb már linkeltem, de van pl. ez a playlist, amin kipróbálható. (Én PC-n próbáltam a Spotify alkalmazással.) Szekvenciális lejátszást kell állítani, az első számtól indítani, és ilyenkor már az első két szám közötti váltásnál látványosan jelentkezik az effektus. A crossfade legyen kikapcsolva, biztos ami biztos.

- Ha nincs automix, akkor az első szám után rendesen elkezdődik a második szám 0:00-tól egy hosszú intróval.
- Viszont ha van automix, akkor a második szám lejátszása 1:03-nál kezdődik, mégpedig úgy, hogy az első szám végét ismétli, és kb. öt másodperc alatt keveri rá a második számot.

Ha az a feature hiányzik, hogy a Spotify virtuális "válogatáskazettát" gyártson olyan számokkal, amelyek egymás után játszva szépen passzolnak egymáshoz, akkor szerintem ilyet az automix nem tud, ha valaki ilyesmi(nek látszó viselkedés)t tapasztalt, az egy bug lehetett, amit pl. a frissítés csalt elő, és nem feltétlen van köze az automix-hez.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4462) unravel


unravel
őstag

Visszajöttem tidalról [link]

Jól megváltozott a Spotify kinézete míg nem voltam.

¯\_(ツ)_/¯

(#4463) Maxximus válasza unravel (#4462) üzenetére


Maxximus
őstag

Az a baj, ha hozzá szoktál a TIDAlL minőségéhez, zsenge lesz megint a spoty. Nekem is lejárt a próba időszak és az M11-el érezhetően szarabb. Telefonnal elmegy (persze nem a V30-ra gondolok :N ;) )

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#4464) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Van valami különbség a Spotify gépre telepíthető és a Store-app verziója között? (Win10) Az egyik a programok, a másik az appok között szerepel, de pontosan ugyanaz mindkettő?

(#4465) #86564352 válasza liszi70 (#4464) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az áruházinak annyi előnye egy helyre települ tisztábban és magától frissít háttérben.

(#4466) liszi70 válasza #86564352 (#4465) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, ennyi előny pont elég, hogy eldőljön a kérdés, melyiket telepítsem. :) (Igaz, a Posta kivételével nálam le van tiltva az összes alkalmazás háttérben futása. :D)

(#4467) unravel válasza Maxximus (#4463) üzenetére


unravel
őstag

Nagyon tetszett a TIDAL Hifi és a Master minőség PC n is és mobilon is. Eszméletlen. Nagyon élveztem.
Minden alkalommal visszaváltott Normalra mikor mobilnetre léptem, így pont a lényegét veszti el. És nekem így nem ér ötszörannyi ftot.

A Spotify népszerűbb. Több online feature van hozzá. Kedvenceim a swarm.fm, smarterplaylists, meg egy csomó app Spotify támogatott.

¯\_(ツ)_/¯

(#4468) tomp válasza unravel (#4462) üzenetére


tomp
félisten

Pedig most jön majd a Sony új hangformátuma a 360 Reality Audio.
A kapcsoló már megjelent nálam.
[kép]

(#4469) borges7


borges7
aktív tag

Ha kicseréltem az SD-kártyát a telómban, amire mentve voltak a letöltött zenék, majd újra visszarakom, akkor ezek megmaradnak, vagy újra le kell töltenem? Illetve ha az utóbbi eset áll fenn, akkor hogy lehet megoldani, hogy ezek legközelebb megmaradjanak kártyacserénél?

(#4470) Orlin


Orlin
addikt

Most futottam bele Facebook-on a Spotify hirdetésbe!Kommentek alatta az miatt ,hogy fizetni kell érte... :DDD
Remélem lesz majd karácsonykor valami kedvezmény ,arra várok most.Már lejárt régebben a prémiumom és nagyon idegesítenek a reklámok. :D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4471) I02S3F válasza Orlin (#4470) üzenetére


I02S3F
őstag

Én munkába mindig hallgatom és utazáskor is. Ez nekem megér havi 1600-at. Mióta a premium van, azóta több stílust is kipróbáltam. Nekem jobb ez, mint a Soundcloud, mert korábban azt hallgattam.

(#4472) Keem1 válasza I02S3F (#4471) üzenetére


Keem1
addikt

Egyetértek. Igaz, családiban vagyunk ketten, de még teljes előfizetésben is megérné. Túl öreg vagyok már ahhoz, hogy innen-onnan összevadásszam a dalokat, vagy kétes minőségben hallgassam (YouTube) :DDD Viccet félretéve, potom összeg ahhoz képest, amit kapsz érte (gyakorlatilag több millió zene, ha nem akarod, soha életedben nem kell kétszer ugyanazt meghallgatni, mindig lesz olyan, amit még nem hallgattál soha). Mindez a havi fizetésem 0,3%-áért, tehát még fél százalék sincs a teljes összegű prémium havi díj... Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4474) borges7 válasza #20749568 (#4473) üzenetére


borges7
aktív tag

Köszi, úgy néz ki egyébként is vennem kell egy új kártyát, mert ez bekrepált.

(#4475) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Ti hogyan mentetek le albumokat amiket később meg akartok hallgatni?
Beszivecskézés nem játszik, mert az Albums listában rengeteg más is játszik ami azért van ott, mert offline tartalommá tettem őket.

(#4477) MATEO6600 válasza #20749568 (#4476) üzenetére


MATEO6600
őstag

Pont ez a trükköm nekem is :DD

(#4478) WhiteWalker válasza MATEO6600 (#4477) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tényleg nagy trükk :DDD

(#4479) domerator


domerator
veterán

Kis tárhelyes telefonosok vigyázat... nemrég meglepődtem, hogy a spoti mennyire sok helyet bír kesselni... az offline zenéken kívül még ráült több mint 10GB-ra!! :Y

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#4480) I02S3F válasza domerator (#4479) üzenetére


I02S3F
őstag

Topic összefoglalóban erre felhívják a figyelmet.

(#4481) Rimuru válasza domerator (#4479) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem tudom beépítve, hogy szabályozza magának a cache-t, de nekem kb konstans 10GB-t visz el letöltésekkel együtt.

Vigyázat, csalok!

(#4482) domerator válasza Rimuru (#4481) üzenetére


domerator
veterán

Lehet hogy konstans 10 koruli, engem meglepett a cache merete... egy kis 16 gigas telot siman leultet ha nem figyel oda a gazdi.

I02S3F:
Eddig nem volt ilyen gondom, offline hallgattam, csak miota a telekomnal korlatlan a spoti, tobb online zenet hallgatok utkozben. Nem olvastam el az osszefoglalot, bevallom :B

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#4483) Keem1 válasza domerator (#4482) üzenetére


Keem1
addikt

Ezért jó, ha 128 GB-os a telód ;) Vagy legalábbis van benne egy nagy kártya. Mondjuk a 128 GB belső tárhely se kevés, de én maximalista vagyok és most rendeltem egy 128-as kártyát kevesebb mint 6 ezerért (ez utóbbi miatt ez a méret) :DDD

(#4484) unravel válasza Keem1 (#4483) üzenetére


unravel
őstag

Pont ezt akartam írni hogy nem megfizethetetlen egy soksok gigabyteos SD kártya. Amiből érdemes a legesleggyorsabbat venni. Nekem már volt probléma Spotifyal lassú sd kártya írás olvasás miatt.

¯\_(ツ)_/¯

(#4485) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van hogy feleségemet, akivel együtt vagyunk a családi csomagban, nem engedi belépni a spoti. Kapott az email címére 2 elég gyanus spotisnak tűnő emailt. Egyiket németül a másikat olaszul, hogy lejárt a jelszava. Azóta nem tud belépni, a jelszó emlékeztető se működik, mert nem küld az email címre semmit. Gondolom valaki belépett a fiókjába és megváltoztatta az email címet, de most mi hogy fogunk tudni így belépni?
Ahogy látom nincs magyar ügyfélszolgálat, az angol meg nem igazán megy

(#4487) Burt1793 válasza unravel (#4484) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem tutkó samsung pro (piros) sd kártya van a telóban, muszáj arra raknom a spotit, mert a teló csak 32 gb-os. Sok a lejátszási listám, meg minden, de így is szívom a fogam,.hogy percekig használhatatlan a spoty az elején.

(#4488) Keem1 válasza unravel (#4484) üzenetére


Keem1
addikt

Jaja, én is már a második Samsung Evo Plus kártyát használom. A korábbi 64 GB-os meg ment a fényképezőgépbe (valójában ezért rendeltem, a 64-es is elég lett volna, de olcsó volt a 128-as és így a fgép is kapott egy jót). Biztosan elég gyors, mivel a 30 MB fölötti méretű RAW fájlt egy szempillantás alat írja rá a kártyára. Egy noname 2 GB-os C10-es kártyán az 1-2 másodperc :D

(#4489) borges7


borges7
aktív tag

OFF Amazon HD-t próbálta már valaki? most látom, hogy 90 napos ingyenes próbaidő van náluk

(#4490) WhiteWalker válasza borges7 (#4489) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért nem próbálod ki? :U

Ha off , akkor tedd off-ba is ;)

[ Szerkesztve ]

(#4491) Maxximus válasza WhiteWalker (#4490) üzenetére


Maxximus
őstag

Ja és mesély a tapasztalatokról ;)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#4493) WhiteWalker válasza Maxximus (#4491) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

+1 , (*mesélj)

(#4495) V.Stryker válasza #86564352 (#4494) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ok. Túléli.

Amúgy hogy kell igazolni a családi csomagnál, hogy egy lakcímen lakunk?

Most apple music van, de bakker képtelen vagyok hozzászokni spotify után. :W

Ha a 3 hónap ingyent igénybevennénk, akkor gondolom a feleségemnek csináljunk reget és akkor jár, mivel nekem már volt. Viszont ebben az esetben nekem megmaradnak a lejátszási listáim?
Sőt, ha nekem már volt premiumom és most a feleségem nevére indítjuk a családit én csak be lennék vonva... fog működni az ingyenes időszak?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4496) Mr K válasza V.Stryker (#4495) üzenetére


Mr K
senior tag

(A számozás alapján az előzményekből kimaradtam...)

A lejátszási listák a fiókhoz kötődnek, így soha nem vesznek el (legalábbis a jelenlegi feltételek szerint.) Azaz lehet nyugodtan váltogatni az ingyenes, a prémium, és a családi (esetleg a tanulói) előfizetés között az élethelyzet változásának függvényében. (Lásd még a Premium Family csomag oldalon a "Kérdésed van?" részt.)

Az ingyenes próbaidőszakra vonatkozó feltétek: [link]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#4497) Male


Male
nagyúr

Hangminőség/beállítás kérdésem lenne. Az erősítőmnek van Spotify támogatása (Yamaha RX-V685), a gép pedig optikán van rákötve. Az tűnt fel, hogy mintha a gépről játszva (hangminőség rendkívülire állítva), jobb lenne a hangminőség, mint amikor az erősítő játssza közvetlenül (Spotify Connect). Nem annyira feltűnő, mint az ingyenes Spotify vs. Premium, de azért hallok valamit. Most olvasom az összefoglalóban, hogy "Jó- 160 kb/s (asztali lejátszó default minősége)", tehát talán erről van szó. A kérdés, hogy ezt hol tudom átállítani? Magán az erősítőn kéne találnom erre valami beállítást, vagy a Spotifyn valahol? ....egyelőre sehol sem találtam.

(#4498) unravel


unravel
őstag

Hány zeneszám lehet egy playlistben?

¯\_(ツ)_/¯

(#4499) Rimuru válasza unravel (#4498) üzenetére


Rimuru
veterán

10000

Vigyázat, csalok!

(#4500) Burt1793 válasza Male (#4497) üzenetére


Burt1793
veterán

A google audio pl csak 256kbit/s-ot tud és nem lehet 320-ra felkapcsolni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Spotify
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.