Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) akom


akom
senior tag

Wolt kód:
AWWXR AUCRJ

(#7552) Soulfly842 válasza krizmo_ (#7550) üzenetére


Soulfly842
addikt

Akkor már nekem olyan, hogy emésztőrendszer nem lenne :D Ezek csak durván beégett közhelyek (nagyon sok ilyet hoztál fel ellenérvként ;) ). :) Nem több. :) Ha valakinek érzékeny a gyomra, akkor igen, mértékkel (mérték-Kell), ennyi :) Egyébként is nem tönkreteszi, hanem aznap, vagy holnap reggelre okoz meglepetést :) - csak ideiglenes a felgyorsult/megváltozott anyagcsere.Ugyanezt viszont a szervezet párszori fogyasztásra megszokja. (nem is mutatható fel tényleges eset, hogy valakinek a túlzott chili fogyasztás végleg tönkretette volna az emésztőrendszerét) A kapszaicint is megtanulja a szervezet folyamatosan egyre jobban és jobban tolerálni.

- Az amerikai hadsereg kézikönyvében is megjelent pl. a chili, mint béltisztító!
- Az indiaik, a mexióiak, több dél-amerikai ország, az ázsiaik egy része már nem élne :DDD
- Az 1500-as években már használták, mint gyógyszert: emésztési zavarokra, látási problémákra, bőrbetegségekre, s az alkoholizmus is gyógyítható volt vele :D
- Dél-indiában a mai napig hisznek a chili természetfeletti erejében, épp ezért küszöbök fölé szokás kilógatni, hogy védjen az ártó szellemektől. A rontás levételéhez pedig chilit és más fűszereket égetnek, hogy a belőlük keletkező füst megóvja az átokkal sújtott illetőt. A chili a legszegényebbekhez is utat talált, hiszen az egyik legolcsóbb zöldségnek számít Indiában, a napi étkezések szerves részévé vált mind nyers, mint szárított formában.

#7543Top cat
Hasonló adagolással, mint valamilyen ketchup elmegy, de ehhez kell valami csípős is :DD

#7539csabex2007

Mivel nem volt csak 0,01-es tej, ezért - bár szkeptikus voltam - kényszerből jégért nyúltam :D Bár nem gondoltam jó megoldásnak. Ellenben megelepett: a heves reakciót a szép nagy átlag feletti, de kellemesen roppanós jég'kockák' ropogtatása szépen ellensúlyozta. :) Az eredmény jobb volt, mint amire számítottam.
(alapban is szeretem a jeges dolgokat)

[ Szerkesztve ]

(#7553) Top cat válasza krizmo_ (#7549) üzenetére


Top cat
őstag

Mért mi van benne, ami eltántorított?

(#7554) krizmo_ válasza Soulfly842 (#7552) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez is olyan, mint sok minden más, ha egészséges valaki, lehet fogyasztani nyugodtan, de ha valakinek refluxa, epe problémái, hasnyálmirigy gondja van, az nem fogyaszthat csípőset, mert rosszul reagál rá a szervezete, és tovább ront a rossz állapoton, ez nem közhely, hanem tény. Ha kimarta a gyomorszájat a sav, a csípős azon is ront... Volt hogy olyan csípőset ettem, ami kimarta a szám szélét, és sebes lett, tehát ha kívül képes ilyesmire, akkor belül is. Mindenki maga érzi mennyire árt neki, és mennyire tudja fogyasztani, ismerek olyat, aki egyáltalán nem, mert rosszul lesz tőle, nem tudom miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem mindenkinek tesz jót...

De szerintem, én itt el is engedem a témát, mert nagyon túltolod, és nem igazán megy át, amit leírok... :U

#7553 Top cat
E621, tartósítószerek, ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

(#7555) Soulfly842 válasza krizmo_ (#7554) üzenetére


Soulfly842
addikt

Idézném a tanult kollégámat, aki egy releváns tényt írt le ez ügyben :)

#7528Dluinet

A madarak pl. nem is érzik a kaszpaicint, mivel nincs TRPV1 receptoruk.
De pl a rohadék poloskák is imádják :D (sajnos!)

Tehát csak a receptor vált ki téves/megtévesztő ingert, de a receptor hiányában semmilyen látható tünetet nem okoz pl. az állatvilágban sem.

Inkább már alapban sebes volt az, vagy felületi sérülés volt, ami később sebesedett ki, avagy más okozta. Más tudományos magyarázat nincs :)

Legénykedtem én már kesztyű nélkül nagy mennyiségű Scorpion paprika darabolásával is... de azon kívül, hogy egy napig fájt utána a kezem és 2000 tűt éreztem benne más nem volt. Jelentem: Seb/sebesedés sem... csak az érzet :D

Eddig nem írt előny még:
"A csípősség másik evolúciós előnye, hogy a kapszaicin elég durván elbánik a különféle gombafajtákkal, például a penészgombával (a dél-amerikai indiánok ezt kihasználva alkalmazták a csilit tartósításra már több ezer éve). Az olyan környezetben tehát, ami kedvez a gombáknak, vagyis meleg van és nagy páratartalom, a kapszaicin megvédi a paprikát az egyik legkeményebb természetes ellenségétől. Ezért alakultak ki a legcsípősebb paprikafajták tipikusan trópusi vidékeken, Közép-Amerikában, a Karib-tenger szigetein, Délkelet-Ázsiában."

[ Szerkesztve ]

(#7556) sambenez válasza Soulfly842 (#7555) üzenetére


sambenez
addikt

Én imádom a csípőset, de amióta epekövem volt eltiltottak tőle.
Azért nehogy elhitesd velem csakis előnye van a csípősnek, és még véletlen sem okozhat problémát.

(#7557) Soulfly842 válasza sambenez (#7556) üzenetére


Soulfly842
addikt

Epekövem az még nem volt, így nem tudok róla nyilatkozni (remélem nem is lesz).

Szörnyű lehet, ha valaki szereti, hosszú évekig habzsolta is, s egyszer csak nem ehet. :( Kész horror! Kitartás! :R

(#7558) Paxker315 válasza Soulfly842 (#7535) üzenetére


Paxker315
addikt

lusta voltam a lidlbe menni, ma meg lejár az akció, és nem jutok el. Számomra, mivel tusfürdő, sampon, szappan, sokszor mosógél és padlófelmosó helyett is mosogatószert használok, elég megérős lett volna, ellenben illene felélni a felhalmozott készleteket [link] ;]
Mondjuk pár hete 5 liter krémszappant vettem 399ft-ra árazva FD-ban, és azzal is el tudok pancsikázni

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7559) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy a Penny alkalmazásban is vannak már kuponok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7560) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! Holnap nálunk a Penny mellett sátras non-food kiárusítás lesz. Ilyenkor csak a meghirdetett termékek [link] lesznek vagy az el nem adott lomokat is leárazzák? Ki mit tud erről? :F :R

There is a star

(#7561) Digitalpimp válasza Paxker315 (#7558) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért a mosogatószerek általad felsorolt alkalmazásával (tusfürdő, sampon helyett) vigyáznék, a Jar még az inox mosogatón is nyomot hagyott. Szabályosan megmarta, látszik az adagolóflakon lenyomata rajta.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7562) headhunter válasza amadeus11 (#7560) üzenetére


headhunter
addikt

Irigyellek!

Itt kb. 5-6 éve volt utoljára ilyen sátras kiárusítás.
Több termék is lehet. pl.: 500Ft volt egy első bicikli kosár, 199Ft 28"-os kerékpár belső, mérleg 3.990Ft helyett 990Ft, stb...

[ Szerkesztve ]

(#7563) arcsin válasza Digitalpimp (#7561) üzenetére


arcsin
senior tag

Én csak addig merészkedtem el, hogy ha zsíros/poros a kezem, és épp a konyhában vagyok akkor mosogatószerrel mosok kezet. :D Azért elég meredek ha valaki nem rászorultságból hanem egyéni bekattanás miatt használja mosdani, hajmosásra. Nekem alapól száraz a bőröm, meg sem fordulna a fejemben ilyesmi.

(#7564) Top cat válasza arcsin (#7563) üzenetére


Top cat
őstag

Kicsit meglódul a JAR és ez lesz belőle. :DDD

(#7565) Paxker315 válasza arcsin (#7563) üzenetére


Paxker315
addikt

egyéni bekattanás leánykori nevén preferencia :) Amúgy, ártani nem ártok vele, az illat bejön :R btw, amire mindig kapok "compliment"-t, az kb a bőröm ("bababőr, puha") ill hajam ("dús, erős szálú, sűrű"). Igaz, teszek is érte aktívan ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7566) AndrewBlase válasza amadeus11 (#7560) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Amikor nálunk (Pápán) volt ilyen, akkor minden korábban el nem adott sz@rt kihalmoztak oda, leolcsózva. Bent tömegnyomor volt, lépni is alig lehetett. Mindenki turkálta a kosarakat (fosztogatta a kibontott dobozokat), de ki lehet fogni "értelmes" dolgokat is jó áron.

Miért mindig én???

(#7567) BiP válasza arcsin (#7563) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálam is ennyi, hogy ha az átlagnál zsírosabb a kezem, akkor folyékony szappan helyett a mosogatószerből nyomok. De másra nem használnám.
Most épp azzal ismerkedek, hogy nem külön sampont használok, hanem ha már úgyis 2az1-ben a tusfürdőm, akkor samponként is merem használni.

(#7572) fateless válasza AndrewBlase (#7566) üzenetére


fateless
veterán

Az is régen volt

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7573) AndrewBlase válasza fateless (#7572) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem is állítottam, hogy most volt. ;)

Egyébként szerintem az összes ilyen "áruházlánc" ezt a tematikát követi, ha már túl sok az elad(hat)atlan cucc. Emlékeim szerint a Lidl is így járt el annak idején. (Vagy az más városban volt? :F )

Miért mindig én???

(#7577) Ciccuka válasza headhunter (#7562) üzenetére


Ciccuka
veterán

Veszprémben szokott lenni ilyen Lidl Most vagy Soha akció féle.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7582) bul07


bul07
nagyúr

Penny kupon
Őszintén megvalava mi macskának szoktuk ezt venni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7583) rushty válasza bul07 (#7582) üzenetére


rushty
senior tag

Köszi, már régen eltávolítottam, így nem kell feltenni.

Revolut meghívó pü-ben

(#7584) fateless válasza bul07 (#7582) üzenetére


fateless
veterán

Hmm, a macska szereti a fehérbort? :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7585) Laca1212 válasza Paxker315 (#7558) üzenetére


Laca1212
őstag

"mivel tusfürdő, sampon helyett is mosogatószert használok"

Azért ez komoly... 😳

(#7586) Mr.Csizmás válasza fateless (#7584) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

én csak azt iszok, ha borról van szó :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7587) Paxker315 válasza Laca1212 (#7585) üzenetére


Paxker315
addikt

Miért? Olcsó mosogatószernek gyk. nincs érdemi detergens hatása, a drága meg sokszor bűrbarát-kíméletes. Hány meg hány ismerős használ mezei szappant, ami, véleményem szerint, jóval potensebb ágens.

Ha már spór: fürdőpamacs. Bevizezi az ember magát, a pamacsot, elzárja a csapot. A mosogatószerrel jó sok habot tud magán szétoszlatni, a pamaccsal "dörzsizni", aztán elég leöblíteni. És így ténylegesen 1-1.5 percig folyatja az ember a vizet zuhany alatt :D Ha még a fogmosást-borotválkozást-hugyintást is integrálod a zuhanyba, akkor máris spóroltál némi vizet (ami nem feltétlen a forint miatt éri meg, sőt, nem is azért csinálom...). :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7588) Nikaré válasza Paxker315 (#7587) üzenetére


Nikaré
őstag

:DD

(#7589) Laca1212 válasza Paxker315 (#7587) üzenetére


Laca1212
őstag

Egészségedre!

(#7590) Stylewars_kp válasza Ciccuka (#7540) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nálam is ez a színvonal. Piacon megveszem fele nem csíp aztán annyira ami még elviselhető. Savanyított almapaprika még esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#7591) BiP válasza fateless (#7584) üzenetére


BiP
nagyúr

ááá, azt nem, de a narancsos piroska szörpért odavan :)

(#7592) BiP válasza Paxker315 (#7587) üzenetére


BiP
nagyúr

sógorék is használtak fürdőkesztyűt, Unokatesóéknál meg a hétvégén voltunk, ők szivacsot. Most döbbentem rá, mennyire kevés szappan/tusfürdő mennyi habhoz elég.

(#7593) MittuDomain_ válasza Mr.Csizmás (#7586) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:DDD :DDD :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7595) bul07 válasza fateless (#7584) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát nálunk csak azt isznak. :D ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7596) DJGABI válasza amadeus11 (#7560) üzenetére


DJGABI
addikt

Sgyszer volt ilyen Szombathelyen, azóta se láttam ott a sátrat. Tényleg szó szerint minden kacatot beszórnak, az emberek egymás hegyén-hátán (akkor persze még nem is hallottunk a c*vid-ról), valami 1 órával zárás előtt senkit nem engedtek be, annyira fullon volt. Minden kibontva-összeszórva.... Persze aki a lomispiacokat kedveli itt is örömét leli majd, asszem semmit nem vettem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7597) rushty válasza DJGABI (#7596) üzenetére


rushty
senior tag

Pesten voltam egyszer sok éve, de rendezett volt, tömegnyomor se volt, pedig jó idő volt. Lidi néni

Revolut meghívó pü-ben

(#7598) DJGABI válasza rushty (#7597) üzenetére


DJGABI
addikt

Lidivel nincs baj, a keszthelyi is 10/10, klímát leszámítva olyan mint a rendes üzlet. itt Pennyről volt szó

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7599) Itsu


Itsu
tag

Mi meg elszortunk közel 50ezret akkor,serpenyők lábasok,medencék,késkészlet és még sorolni lehetne mik voltak ott és 70%os leárazás vokt mindenre kb. A lidlis kiárusitások meg csak átlagosak,

(#7600) #65537792


#65537792
törölt tag

Egyedi, egyszer felhasználható, 1000 Ft értékű Hervis vásárlási kuponkód:
T1R-FGY3-BGPH-ANNC

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.