Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) Zeki válasza Keef_Lee (#7799) üzenetére


Zeki
nagyúr

nagyonbio.

(#7802) ollie válasza Keef_Lee (#7799) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez ételmoly. Remélem megöltétek, mert ha nem, elszaporodhat nagyon a lakásban (mi pl 1 év alatt tudtunk csak megszabadulni tőlük), és megfertőznek rengeteg élelmiszert a kukacaikkal. Akár hónapokig vagy fél évig is tarthat, mire kikelnek a petéi, ezért tart sokáig megszabadulni tőlük.

Ja, és nem hat rá a levendula, ez nem ruhamoly.

[ Szerkesztve ]

***

(#7803) raziel01


raziel01
veterán

Lehet tescoban is vagy obiban kapni nagyon jó ételmoly csapdát. Ragasztós és beleragad a moly.
Én se nagyon hittem benne de 2-3 hét alatt vagy 15 ragadt bele.
Tényleg nehéz kiirtani. Ami nálunk bevált, hogy nem tartunk semmit sem nyitott csomagolással amik pedig esetleg szennyezettek lehetnek azokat ki kell dobni.
Érdemes mindenhez venni kis tárolót de az se rossz ha kávés üveget kimossa az ember és mehet bele a cukor/liszt stb.

(#7804) Kaba


Kaba
veterán

A Lidl appban a szokásos ajándék pálcikás jégkrém 1500 Ft feletti vásárlásnál.

(#7805) bul07 válasza Kaba (#7804) üzenetére


bul07
nagyúr

Nállam nem pálcás :DDD
(Lehet nem egységes)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7806) Kaba válasza Top cat (#7774) üzenetére


Kaba
veterán

A 400 grammos 45%-os 499Ft-ért csak a hétvégén lesz.
A szokásos 700 grammos 61%-os az csütörtöktől-szerdáig lesz 899Ft-os áron.

(#7807) Kaba válasza bul07 (#7805) üzenetére


Kaba
veterán

Nem pálcás,elírtam,ugyanaz lesz mint nálad.

(#7808) Top cat válasza Kaba (#7806) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, a 400 grammos hétvégén van.

Oda kell figyelni már a Pennynél is, mi meddig tart. Egy ideje már van olyan, ami csak csütörtök-től vasárnap-ig akciós, mint a Lidlben.

(#7809) Kaba válasza Top cat (#7808) üzenetére


Kaba
veterán

Zöldség-gyümölcs van Csüt-Vasárnap között.
A Penny még mindig átlátható.A Lidl és főleg az Aldi jobban szokta bonyolítani.

(#7810) rushty


rushty
senior tag

"ne csak szpasd, nyALDIs" ÉKE

Revolut meghívó pü-ben

(#7811) Nikaré válasza rushty (#7810) üzenetére


Nikaré
őstag

ez most mi "vót" :)

(#7812) rushty válasza Nikaré (#7811) üzenetére


rushty
senior tag

Szállóige, lehet vótmá

Revolut meghívó pü-ben

(#7813) bugizozi válasza raziel01 (#7803) üzenetére


bugizozi
őstag

nálunk is volt már ilyen gond, hogy zabpehelyben vagy teljes kiőrlésű dolgokban (liszt pl) valamilyen állatot véltünk felfedezni (nem mindig egyből, volt hogy egy idő után, hiába tettük külön csatos üvegbe) sajnos ilyenkor instant kuka :(
valahol azt olvastam, hogy az ilyen dolgokat érdemes vásárlás után betenni a fagyasztóba 1-2 napra és akkor nem tudnak ezek a rovarok feléledni bennük (guszta :D) ezt még nem alkalmaztam mert vagy elfelejtem, vagy nincs hely a fagyóban :N

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7814) Sanki


Sanki
addikt

Aqua ingyen szállításos kuponja van valakinek feleslegbe?

(#7815) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Látom, a napokban téma volt az akkus fúró itt is.

Direkt ide és nem a BB-ba írom, mert ha valaki hiéna-módba kapcsol, annak nem lesz jó vége.
Én elvileg mától átvehetem ezt a fúrót.
Még 08.20án rendeltem és vártam, mikor törlik...
https://dl1.hu/akkumulatoros-furocsavarozo-li-ion-144v-2-db-15ah-akku-38nm-id-fermcdm1113s

9.900,- Ft
ÁK-n a következő legolcsóbb 30e körül.
Nem egy csodagép, 14,4V, 1,5Ah, de koffer, töltő, 2db akksi, 38Nm, és a Ferm-ek nem szoktak sz@rok lenni.
Tudom, nem hiperszuper 18-21V, de ha a teljes szettet nézzük, talán nem rossz ajánlat.
Bolti átvétel Bp-en a Forgách utcában (és a Csomafalva utcában, Rákoson), de vidéken is van 2 telephelyük, ahol ingyenes.

Na megnéztem:
@Bp még 9db,
@Miskolc még 2db készleten.

Elv telephelyek között ingyen átviszik.

Lehet, hogy a nagykerből is utánrendelnek ezen az áron, de ami készleten van, azt kiadják.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7816) Ciccuka válasza MittuDomain_ (#7815) üzenetére


Ciccuka
veterán

Aldi-ban is van most 9990-ról leárazva 7990-re 20V-os fémtokmányos (ezeket külön kell megvenni hozzá: 20V akku 6990 és 20/40V töltő 6490).

Nekünk ilyen van: 16V Aldi
Ez sajnos műanyagtokmányos és a hozzáadott fúrószárak nem sokat érnek, de ezeket leszámítva nem olyan rossz kis gép volt ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7817) MittuDomain_ válasza Ciccuka (#7816) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ezért mondom, nem akkora akció ez a Ferm, hiszen "csak" 14,4V (azaz félő, hogy nem 3,7V 18650 cellás, hanem 1,2V ceruza akksis), de mire a 20V-os rendszerből összerakod ugyanezt, nem 10e lesz, hanem 8+2*7+6,5=28.500,- Ft.

ps: Az akksiját viszont jól át lehet építeni 4*3,7-es (14,8V) rendszerre.
ps2: A tokmány itt is fém.
ps3: Van több 20V szerszámom, de enyiért tarcsinak szerintem megéri.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7818) fateless válasza MittuDomain_ (#7815) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem ez teljesen jó ár.
Úgy két éve megvettem a Hitachi-t (akkor még az volt a neve, szóval lehet, hogy 3 éve volt) két akkuval, extra lámpával (az mondjuk 47Nm-es) 30k-ért és nagyon örültem az árnak. Az is 14,4-es - mellesleg kellően erős, nincs vele gondom.

Ha nem lenne több gép itthon, tuti megvenném ezt ennyiért...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7819) Ciccuka válasza MittuDomain_ (#7817) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az a probléma, hogy a 16V-os fúró akkumulátora valószínűleg nem lenne jó a 20V-oshoz. Pedig tartalékba is megérné ennyiért. Kár, hogy szénkefés a motorja.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7820) DJGABI válasza MittuDomain_ (#7815) üzenetére


DJGABI
addikt

nem ismerem ezt a Ferm-et, de így képről nagyon ilyen 2 pálcás, straus-austriásnak tűnik [link]

aztán persze simán lehet jó, de akkor meg ja, gyanúsan olcsó. azért írhatnál majd róla pár szót ha átvetted

14,4 inkább azért gáz mert simán lehet még nikkeles is, nem? [link] itt szétszed egyet, simán 3db 18650 van benn. Abból mondjuk nem tom hogy jön ki a Volt-szám :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7821) MittuDomain_ válasza DJGABI (#7820) üzenetére


MittuDomain_
őstag

link

A DIY oldalukat linkeltem, van industrial is.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7822) DJGABI válasza MittuDomain_ (#7821) üzenetére


DJGABI
addikt

Egyet rendeltem utánvéttel, mert amúgy is gondolkoztam mégegy akksis fúrón. Majd kiderül. aldiba/lidlibe nem lesz mostanában ennyiért, nekem ez a 12v-s kis pisztoly formátumú van, még anno 10k alatt volt úgy rémlik [link].

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7823) MittuDomain_ válasza DJGABI (#7822) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Este teszek fel képeket ha gondoljátok.
Lehet rajta össehasonlításnak 21V fúró, 18V Parkside fúró, 21V/380Nm ütvecsavarozó. Ez most a szettem downgrade-je, na. :B

Viszont tesztekre (mennyire erős a többihez képest, hogy bírja az akksi stb) nem lesz idő, sajnálom.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7824) kory24


kory24
őstag

Lehet kicsit off, de mivel sok itt a LIDL-be is járó felteszek egy kérdést :)

Vettem egy iylen autóülés huzatot:

Azonban itthon derült ki, hogy nemtudom rátenni első ülésre, mert a fejtámla nem leszedhető (vagyis szervízbe biztos az, de ezért nem fogom oda vinni...)

Ilyen esetben szerintetek vissza vihetem?

Számla megvan, a termék csak ki lett véve dobozból és egyáltalán nem lett egyik elem se még felhúzva se, ugyanis 1. lépésnél a fejtámla kiszedésnél elakadtam.... :s

(#7825) Laca1212 válasza kory24 (#7824) üzenetére


Laca1212
őstag

Vissza! Még ha használtad volna, akkor is.

(#7826) raziel01 válasza kory24 (#7824) üzenetére


raziel01
veterán

Persze, hogy visszaviheted. Azért próbáld nagyjából úgy összehajtani ahogy volt.
Viszont arra érdemes figyelni, hogy ezeknek a felépítése évről évre változik. Például 4-5 éve amit vettem az tele volt gumival amit megkötve tök jól lehetett rögzíteni az ülés hátulján.
Na amit tavaly vettem azon már negyed annyi se volt és a hátsó ülésekre nem is lehet normálisan rögzíteni.

Viszont tudni kell még, hogy vékony nagyon. Konkrétan nekem a vezetőülésnél foszlik az alja, mert valami 1mm szivacs van odavarrva.

[ Szerkesztve ]

(#7827) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Friss tapasztalat. Milfina görög joghurt 1000gr 10% zsír tartalommal. Életemben nem ettem ilyen rossz joghurtot! Állaga, mint a tej. Íze nincs.

(#7828) rushty válasza Keef_Lee (#7827) üzenetére


rushty
senior tag

Hasznos, mert valamelyiket dicsérte valaki, nem itt. Kizárásos alapon a Lidl lehet a jó g. joghurtban.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#7829) #49155328 válasza Keef_Lee (#7827) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pedig a 400 grammos görög joghurt rendben van.

(#7830) tope válasza kory24 (#7824) üzenetére


tope
addikt

Lidl kártya kell majd a visszavételnél összesen.

Gondolkoztam én is ezen az üléshuzaton, de ha ennyire gagyi hogy vékony, akkor inkább veszek külön elölre valamit...

Erről jut eszembe, ez az ülésvédő opcionálisan jó e arra?

[ Szerkesztve ]

(#7831) BiP válasza tope (#7830) üzenetére


BiP
nagyúr

Kérdés, hogy ez mennyire jó-e, a kép csalóka lehet. El tudom képzelni, hogy azok a csíkos rész inkább csak minta, mint valódi párnázás, és ugyanolyan vékony, mint a másik.

Mi anno azt csináltuk, hogy vettünk adott autóra való méretpontos huzatot. Persze drágább volt (35e a szett), szóval nem ugyanez az árkategória, ez igaz, viszont ha hosszútávon nézem, akkor spórolós, hiszen -mivel vastag, masszív anyagból van, méretre varrva (nem csak gumival odafogva), gyakorlatilag gyári minőségű - így nem kopik ki 2-3 év alatt, legalább egy évtizedik biztosan nem kell cserélni.

(#7832) Soulfly842 válasza tope (#7830) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én használtam több ilyen márkájú üléshuzatot is... hasonló minőségű jó pár ezerrel drágább mindenhol. Még akkor is best buy, ha veszel egy ilyet és mellé azt az autós ülésvédőt.

Az alap üléshuzat igaz, hogy vékony hatású mind (mint az ilyenek általában(akár 3-7E-vel drágábban is - obiban, autóalkatrész kereskedés + egyéb csatornákon)), de még akkor is best buy, ha veszel egy autós ülésvédő huzatot. Akkor végeredményben lesz egy kompletten fedő üléshuzat, az autós ülésvédő (/1999 db) pedig jó vastag, de az csak lapjában fedi.

Utóbbit okkal kapkodják el rohadt gyorsan mindig mindenhonnan (aldi/lidl - ott is hasonló áron szokott lenni ez utóbbi, de minőség közel azonos). Ha szeretnél olyat venni: akkor javaslom nyitásra érkezz :D

(#7833) kory24 válasza tope (#7830) üzenetére


kory24
őstag

Nekem nincs olyanom...

Az a kártya miért kellene sima vásárlóknak?
Úgy tudtam csak akkor kell ha számlára akarok vásárolni.

Nem kell, hogy vissza adják a pénzt, megfelel az is ha levásárolhatom :)

(#7834) Keef_Lee válasza rushty (#7828) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Igen, ott szoktam venni. Mindig remek volt.

FPSTunker#
Lehet akkor én fogtam ki valamit, de szept. 22-ig írja a szavatosságot.
A görögben a kanál megáll. Ebben meg a légy nem tudna a tetején fennmaradni :)

Mindenesetre megunva a folytonos nyugger és raklap kombo kerülgetését a Lidlben, most akartam egy kicsit átszokni az Aldiba. Hosszú időre elment a kedvem tőle.

(#7835) #49155328 válasza Keef_Lee (#7834) üzenetére


#49155328
törölt tag

Passzolom, vegyél egy 400-ast.
Lehet az ilyen nagy csomagolások, átbaszások :F
¯\_(ツ)_/¯

(#7836) hhheni válasza kory24 (#7833) üzenetére


hhheni
tag

a visszavételhez kérik, kb. 30 mp alatt csinálsz egyet

(#7837) kory24 válasza hhheni (#7836) üzenetére


kory24
őstag

Kösz, csináltam is online egy qr kód és kész? :)

(#7838) denko válasza tope (#7830) üzenetére


denko
senior tag

Ha már autóülés, autómban a párom kb eltörpül a nagy ülésben lány létére és némileg zavarja a vezetésben, van olyan üléshuzat vagy akármi (Nem gyerekülés természtesen) ;] ami sigithet az ügyben, vagy csak másik autó a megoldás?:D

(#7839) Top cat válasza denko (#7838) üzenetére


Top cat
őstag

Másik autó drága. Esetleg egy másik csaj? ;]

(#7840) BiP válasza denko (#7838) üzenetére


BiP
nagyúr

Ülésmagasító létezik. Igaz, elsősorban nagyobb gyerekek számára, a gyerekülés utáni korszakra, de lehet, hogy ő is tudná hasznosítani.

(#7841) Csabex válasza Top cat (#7839) üzenetére


Csabex
őstag

Másik csaj még drágább :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#7842) Top cat válasza BiP (#7840) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, csak mint írtad is, az gyerekek számára van. Kb. 40Kg-ig. Egy felnőtt súlyát nem biztos, hogy bírja.

#7841 Csabex
Az a csajtól függ. De költeni kell mindkettőre az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#7843) BiP válasza Top cat (#7842) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha elveszik az ülésben, akkor ő sem lehet sokkal több 40-nél, szóval akár működhet.

Mondjuk az valóban csak magasít, ha zavarja, hogy széltében is elveszik az ülésben, akkor ez nem fog rajta segíteni.
Esetleg kagylóülés?

[ Szerkesztve ]

(#7844) Soulfly842 válasza denko (#7838) üzenetére


Soulfly842
addikt

Én egy autós üléshuzat készítőt/kárpitost kérdeznék meg erről. Ők egyedi párnákat (fej/deréktámasz), kiegészítőket is készítenek. Legaláb pontos méretű, pont az ülésre szabott kialakításban kapna a párod egy magasítást.

Ez lehet, hogy valami fapados megoldástól kicsit többe kerül, de legalább 100%, hogy jó lesz és hosszú évekig szolgálhat. :) Ettől jobb megoldás szerintem nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7845) Soulfly842 válasza denko (#7838) üzenetére


Soulfly842
addikt

Apropó.

Úgy látom Budapesti vagy.

Piroska néni egy legenda. :) A legtöbb taxis hozzájár üléshuzatért/kiegészítőkért és van aki több száz km-eket utazik miatta.

Prius Club-ban előkerestem neked a weboldalát..

Én megkérdezném tőle és akkor még a kocsi arculatához, belső teréhez lenne kialakítva a magasítás is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7846) denko válasza Soulfly842 (#7845) üzenetére


denko
senior tag

Köszönöm srácok!

Minden megoldásnak utána nézek ( másik csaj már nem játszik ( hirtelen nem tudom sírjak vagy nevessek ;] ) , ö rá is már fél életem elment:D Körbenézek az üléshuzatoknak, köszi még 1x

(#7847) Zirowe válasza Soulfly842 (#7845) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pont nála csináltattam év elején, C4P-re, jól cucc.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7848) bazsimano válasza Zirowe (#7847) üzenetére


bazsimano
őstag

nem tudom mikor csinaltattad, en 1 eve, egy kicsit mintha veszitett volna a minosegbol pontossagbol, sajnos...de igy is rendben van

(#7849) Nikaré válasza bazsimano (#7848) üzenetére


Nikaré
őstag

Milyen ár kategóriába tartozik a termék amit készít?

(#7850) bazsimano válasza Nikaré (#7849) üzenetére


bazsimano
őstag

nekunk ha jol emlekszem a 7 uleses C4Grandra 24.5 ezerert vagy 26 ezert csinalta.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.