Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) BiP válasza Paxker315 (#7150) üzenetére


BiP
nagyúr

ízeket nehéz szavakkal leírni.
De ha "és semmi különbséget nem éreztem ízre,", akkor különösen nagyon nehéz lesz.
Mert a cukornak, és az édesítőknek teljesen más íze van. Mindkettő édes, ez igaz, viszont az édesítőknek van egy megmagyarázhatatlan mű mellékíze. (pl.szacharin, aszpartám)
De én pl. a természetes cukorhelyettesítőket sem szeretem az ízük miatt(pl. sztevia, méz, pedig utóbbi alapból tök egészséges cukorforrás). Ahogy a szőlőcukrot sem szeretem. És egyébként magában a cukrot sem, csak édesítőként.

Én azt hiszem, az örömforrás, "jutalmazó kör spannolás" nagyobb szerepet kap a preferenciában, mint, a tényleges íz...
Szerintem nem. Biztos van benne ilyen is, de szerintem minimális.
Bár el tudom képzelni, hogy aki nagyon sok cukrot fogyaszt többet számít.

A megszokás viszont lehet nagyobb tényező. Pl. Te nem fogyasztasz cukrot, semmi különbséget nem érzel.
Vagy pl. én szökőévente iszok kólát, de akkor zero-t, és ízre már jobban elfogadtam, mint a simát. Amikor néha simát iszom, akkor már az inkább a furcsa.

(#7152) Paxker315 válasza BiP (#7151) üzenetére


Paxker315
addikt

psszt, én speciel a mézt rosszabb választásnak tartom a sima asztali cukornál, a magasabb fruktóztartalma miatt (az asztali cukorban is inkább problémás a fruktóz, horrorsztorikkal tele a net). :R egeszsegugyi szempontbol a fruktoz a legrosszabb választás, aztán a méz&agave szirup, ezektől picit jobb az asztali cukor szerintem.

Spec a szacharinátnak érzem a mellékízét, a sztívia hányingerkeltő, a cukoralkoholok szintén, a szukralóz lenne a baba, ha nem kokain árában mérnék. Ami "bakancslistás" lenne, az allulóz, némi glukozuriás hatása is van (olcsójancsi SGLT2 gátló), étkezés utáni vércukor-csúcsot is csökkenti, meg így az inzulinválaszt is. Ígéretes, ha tényleg így van. Na de tényleg hagyom a témát :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7153) #49155328 válasza Paxker315 (#7152) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hol lehet venni allulózt?

[ Szerkesztve ]

(#7154) BiP válasza Paxker315 (#7152) üzenetére


BiP
nagyúr

Ám lehet, én csak a népi berögződés miatt gondoltam, hogy a méz egészségesebb, mint a répacukorból kinyert iparilag előállított kristálycukor.
Ennyire azért nem mentem bele soha a témába, csak az íz kapcsán reagáltam. Az ízlelésem jó, a szaktudásom nem az. De a net bármivel kapcsolatban tele van horrorsztorikkal :)
Engem mondjuk nem fenyeget, pont az íze miatt nem szeretem a mézet. Magában túl édes és ragacsos, émelyítő, édesítőként meg abszurd módon csomót kell beletenni, hogy jó legyen.

(#7155) MADcat válasza Paxker315 (#7150) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Akkor nézesd meg szerintem magad. Ha ezt nem tudod kiérezni akkor baj van az ízleléseddel.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7156) SyMbioTe válasza Paxker315 (#7152) üzenetére

Szerintem ugorjátok ezt a parttalan vitát, egyikőtok se fogja meggyőzni a másikat az igazárol, tök felesleges. Aki cukrosat akar inni, had igyon azt, aki édesítőszereset, az meg azt.
Az interneten, kb bármiről lehet találni horror sztorikat, tekintve, hogy bárki írhat bármit.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#7157) bul07 válasza SyMbioTe (#7156) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen ízlések és pofonok

Én somszor alig állom meg mikkor a tehén húst(marha) isteníti valaki
Peddig látná hogy milyen állatok kerülnek a vágóhídra, rakodóval teszik fel a kamionra és szurkolnak hogy még éljen a vágóhídig.
Persze évente egyszer én is eszek marha húst de háztól vesszük a húst, ami tuti nem fejős volt és nem is több éves :D

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7158) bul07


bul07
nagyúr

Ez elég jó kupon.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7159) Ciccuka válasza bul07 (#7158) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel mit kell csinálni az App-ban?
Aktiválásra elég rámenni és a Lidl Plus kártya QR-jét bemutatni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7160) MADcat válasza Ciccuka (#7159) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Igen.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#7161) BiP válasza bul07 (#7158) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezzel nem tud versenyezni, de a többi 2L-es Freeway innivalóra is van mától akció, a 2.termék 100Ft-tal olcsóbb.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#7162) Paxker315 válasza SyMbioTe (#7156) üzenetére


Paxker315
addikt

Pubmed, peer reviewed medical scientific literature, a fruktoz rosszabb bármi másnál. :DDD népi mondás " a fruktoz csak annyira káros, mint az alkohol, de még jól sem érzed tőle magad " csak azért nem igaz, mert valójában jól erzi magát tőle a fogyasztó, ezért is veszélyes, addiktív. Persze szabad akarat és választás

FPSTunker
Ha tudnám. Látok benne fantáziát.

Bul07
Most hoztam párat, nem saját részre, de jó ajánlatnak tűnt. A kremjoghurt is olcsó most appbol, azt is érdemes venni, jó sűrű krémes.

Más is kapott penny 10% kupont emailben? A kártya / app érvényesitese mellett lehet felhasználni hónap végéig, de sajnos csak 1*, és más kedvezményes árból nem von már le 10%-ot. : ( így fogalmam sincs egyelőre, mire érdemes felhasználni

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7163) rushty válasza Paxker315 (#7162) üzenetére


rushty
senior tag

Nem :((( , bár a "kártyához" tartozó mailhirlevelrol leiratkoztam.

Revolut meghívó pü-ben

(#7164) Gézengúz válasza rushty (#7163) üzenetére


Gézengúz
addikt

Miért? Nem eldobhatóra ment a regisztráció? ;]

(#7165) rushty válasza Gézengúz (#7164) üzenetére


rushty
senior tag

Volt valami feliratkozási akció, akkor többre sikerült.

Revolut meghívó pü-ben

(#7166) mazsi válasza Paxker315 (#7162) üzenetére


mazsi
senior tag

Én másodszor kaptam kedvezményes kupont Penny kártyára. Kimarad egy-másfél hónap náluk, és próbálnak bevinni a boltjukba.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7167) SyMbioTe válasza bul07 (#7157) üzenetére

Marhát mi is csak párszor veszünk egy évben, amúgy disznó van általában nálunk, rokonnál szoktunk vágni, szóval az tutira jó. :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#7168) sambenez válasza bul07 (#7157) üzenetére


sambenez
addikt

Miből gondolod hogy amit még soha nem láttál hogyan készül azt okos dolog megvenni?
Ezen az alapon semmit ne vegyél boltban.

(#7169) bul07 válasza Paxker315 (#7162) üzenetére


bul07
nagyúr

Kuponos email címét vagy valami jellegzetes részét másold már be ha kérhetem hogy rá tudjak keresni

(#7168) sambenez

Ugye disznót, csirkét, levágásra tenyésztik
A tehenet nem, mármint van olyan is de a vágóhidakra nem csak olyat visznek hanem kiszuperált fejhős teheneket is
Hát kösz

Lett véve a helyi boltban(Coop vagy Spar vagy mit tudom én melyik hálóztat tagja volt még akkor) hamburger hús, marha húsos, én szó szerint kiszagoltam belőle a tehén szagot.
Azt a jellegzetes tehén sz@r szagot
Nem is tudtam megenni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7170) bul07


bul07
nagyúr

Tescós appra nézetek rá nekem megint van kupon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7171) Zeki válasza bul07 (#7170) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kedvezmény kupon csak 1db termékre jó? Vagy több szeletelt sajtot is tudok venni kuponnal?

(#7172) Kaba válasza Zeki (#7171) üzenetére


Kaba
veterán

Akár a teljes összegért is vehetsz szeletelt sajtot.
A kupon a 9500 Ft feletti vásárlásoknál használható fel,bármit vásárolhatsz tetszőleges mennyiségben.Van néhány kivétel(pl.mobilfeltöltésre nem használható stb.)

[ Szerkesztve ]

(#7173) Paxker315 válasza bul07 (#7169) üzenetére


Paxker315
addikt

[kép] Nem nagy eresztés.

szemüvegeseknek: ilyen szemüveg felé viselhető napszemcsit éveken át használtam, aliról akkoriban 400 ft körül volt. De, egy ezresért lazán megéri, ha engem kérdeztek. Ugyan már nem hordok szemcsit, de, ennyiért még be is nevezhetek, kontrasztosabb-barátságosabb környezetet ad, meg fogom nézni...

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7174) Kaba válasza bul07 (#7170) üzenetére


Kaba
veterán

Csütörtökön jön a hétvégi extra kupon.A blokkvégösszeg kupon amit kaptál regionális lehet,mivel nálunk még a nagyobb összegekben vásárlók sem kaptak mostanában ilyen jellegű kupont.

(#7175) w.miki válasza Paxker315 (#7173) üzenetére


w.miki
veterán

:Y miért nem hordasz szemcsit?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7176) Paxker315 válasza w.miki (#7175) üzenetére


Paxker315
addikt

Rendkívül túllép a topik hatáskörén, bár, az életminőségen spórolni nem szabad! -8 dioptriáról 1.2-es vízusig pár nap alatt :D De lehet kuponozni!

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7177) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, vettem ma a lidl kuponos gyömbéréből, de ez vmi ritka szar lett.
Korábban szerettem és sokat ittam, de szerintem legalább fél éve nem vettem.
Most meg olyan vizes íze van, mintha fel lenne öntve.
Más is tapasztalta ezt?
Vagy csak az 50% miatt van jobban higítva? ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7178) Sefter válasza Zirowe (#7177) üzenetére


Sefter
veterán

Én ma akartam venni, de itt lerabolták...én is kb 1 éve vettem utoljára

Psn ID: sefter_hun

(#7179) Dluinet válasza Zirowe (#7177) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lidl nagy kiszerelésű termékei gyengébb minőségűek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7180) erdey_a válasza Dluinet (#7179) üzenetére


erdey_a
őstag

hogy jön ez ide? a másfél liter az másfél liter.

Vérboci

(#7181) Soulfly842 válasza Dluinet (#7179) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem nagy kiszerelés, hanem akciós kupon normálra... Egy áráért kettő. Hozta erre extra zsugorokat :DDD

(#7182) Zirowe válasza Dluinet (#7179) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kiszerelés és típus ugyanaz, az íz meg rengeteget romlott.
Ennek a tonik verziója is elég tűrhető volt, most félek kipróbálni. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7183) Sanyi.mTs válasza Zirowe (#7182) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Az a vicces, hogy a keserű tonikban is majdnem annyi cukor van, mint a gyömbérbe.

(#7184) rushty válasza Zirowe (#7177) üzenetére


rushty
senior tag

Életemben nem kóstoltam azt hiszem, nem merek. :F

Revolut meghívó pü-ben

(#7185) Ciccuka válasza bul07 (#7170) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi ilyen kupont már 2 éve nem kapunk. :(((

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7186) Laca1212 válasza Zirowe (#7177) üzenetére


Laca1212
őstag

Szvsz régen is rossz volt. Persze ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#7187) mazsi válasza Zirowe (#7177) üzenetére


mazsi
senior tag

Két-három hónapja ilyen műszar íze van annak a gyömbérnek. Talán az eddigi cukorpótlót alávalóbbra cserélték :(
Én emiatt a Pennyben rákaptam az eredeti Pepsi termékre.

[ Szerkesztve ]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7188) mike1334 válasza Sanyi.mTs (#7183) üzenetére


mike1334
veterán

Egy ideje van cukormentes kinley tonik, még nem próbáltam. Imádom a tonikot, de az a cukor amennyit beleraknak...brrr...azért néha lecsúszik egy kis üveggel :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#7189) #49155328


#49155328
törölt tag

Ilyet kell inni meg vizet, nem mindenféle bolti fosht. ;]
+ sört. :D

[ Szerkesztve ]

(#7190) Paxker315 válasza mazsi (#7187) üzenetére


Paxker315
addikt

Én úgy láttam, cukros az a gyömbér. Legalábbis van benne, nem kevés.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7191) mazsi válasza Paxker315 (#7190) üzenetére


mazsi
senior tag

Akkor az ízfokozót cserélhették le benne, vagy elcsúsztak az arányok. Köze nincs az eredeti ízhez.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#7192) Paxker315


Paxker315
addikt

És a queen gyömbér milyen, akik kóstolták már? A kólájuk tényleg nem rossz, mondjuk, engem meglep az itteni negatív kritika. Főleg, hogy a "győztes" drinky szerintem abszolút futottak még katkó [link] :U .

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7193) 8 válasza Paxker315 (#7192) üzenetére


8
senior tag

Én nem nagyon szeretem a kólákat, de pl ikea-s étteremben az utántöltős cikormentes kóla eszméletlen jó, kicsit borókás-gyógynövényes beütése van (biztos az aroma kémiai része ;] ), kis citromlevet beletéve is nagyon finom.
És ez spórolós tipp a apórolós topikba, mert annyit iszol belőle amennyiszer utántöltöd, és ikea family kártyával bármilyen kis összegű kajához ingyen van egy pohár az italokhoz.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#7194) MittuDomain_ válasza 8 (#7193) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mióta covid van, megszűnt az utántöltős játék. Remélem lassan megint opció.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7195) Sanyi.mTs válasza #49155328 (#7189) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mi a recept?
Milyen arányba mit raksz bele?

[ Szerkesztve ]

(#7196) Digitalpimp válasza Zirowe (#7177) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor én is jól éreztem. Mondom mintha régen erősebb íze lett volna. Viszont több Lidlben kapható terméknél észrevenni a minőségromlást. Pzs, cékla, most meg ez a lötyi. :((

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7197) Soulfly842 válasza Digitalpimp (#7196) üzenetére


Soulfly842
addikt

W5 nedves törlőkendő valami szánalmas, amit adnak helyette.

A nedves szemüvegtörlő minősége is nagyon leromlott (én telefon tisztításhoz használtam, párom szemüveghez)

(#7198) 8 válasza MittuDomain_ (#7194) üzenetére


8
senior tag

nemrég május 27-én kb 5 pohárral ittam belőle az örsön...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#7199) rushty válasza Soulfly842 (#7197) üzenetére


rushty
senior tag

Ideje kipróbálni az Aldisat, most lesz.

Revolut meghívó pü-ben

(#7200) DJGABI válasza Zirowe (#7177) üzenetére


DJGABI
addikt

Hmmm régen én nagyon szerettem, de ja, jó cukros volt. Gongolom abból vehettek vissza.

(#7192) Paxker315 hú én az ilyen S(h)it(t)i meg Drinky-ket sose szerettem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.