Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 13:42:52

LOGOUT.hu

Spórolós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Csabex válasza 0xmilan (#7500) üzenetére


Csabex
őstag

Ott a pont :D

Dluinet: Próbáld ki... :) Én egy kés hegyéről kóstoltam valami nagyon vad paprikát, de esküszöm a nyelvem lezsibbadt és kapkodtam a levegőért hirtelen, nem tudom milyen reflex vagy mi ez, de kegyetlen volt... Karolina a világ legerősebbje, ezt szajkózza a kollégáim is aki Soulfly-hoz hasonló egyének lehet, mert mindent IS erőssel eszik és szó szerint gyöngyözik a feje búbja (nem sok haja van), de meg se rezzen a tekintete, kegyetlen...:DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#7502) headhunter válasza Csabex (#7498) üzenetére


headhunter
addikt

Van akinek meg sem kottyan a chili... [link]

(#7503) rushty válasza DJGABI (#7497) üzenetére


rushty
senior tag

Én még nem ettem rossz "turorudit", igaz a drága Cserpest se értékelem, úgyhogy könnyű.

Revolut meghívó pü-ben

(#7504) Dluinet válasza Csabex (#7501) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem ettél még erős paprikát.
A lidl-ben ezt vettem, de inkább az ecetet éreztem, mint az erőt:

Ez nálam kb, molyfing kategória.

A valóban erőshöz, legalább keverékek kell, például Carolina Reaper+ Trinidad moruga scorpion.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7505) Soulfly842 válasza Dluinet (#7504) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez jalapeno-val van tele leírás szerint... úgy ilyen erős :DD (meg fullon van 'mű' kapszaicin kivonattal)

Ebből a habanero-s úgy eszegethető, több féle ételbe jó, de erősségben az is elmarad.

#7498csabex2007

Nem úgy megy az... van gyorsasági és olyan verseny változat is, ahol várni kell az egyes fogyasztások között... :)

Én az utóbbit nyertem... de mind magas SHU értékű, 200k körül kezdve, Reaper-vel befejezve. Minden kör között kötelező szünettel, hogy a paprika kifejtse a hatását... :D

S hiába van kitéve jég, Tej, vagy kenyér, aki ezekhez hozzányúl a teljes verseny befejezése előtt, az azonnal kiesett.

Nehézség az volt, hogy az első ilyen versenyemre nagyképű voltam egy kicsit, hiszen verseny előtt letoltam két szendvicset friss Trinidad scorpion-val megrakva...

Friss Reaper-hez meg nem volt még szerencsém... :) hát... sokkal durvább élmény, mint a szószok :D

talán 6 kör volt, néhány mp-k alatt ettem a paprikákat, a reaper is lement, de ott azért arcomra fagyott a mosoly, egészben csummástól felfalva (óriási nagy reaper volt) :D

Az viszont egy percig sem volt kérdés, hogy megnyerem-e :)

Idén Kabán lesz, egy már világszinten jegyzett verseny is:
[link]

Néztem a tavalyi versenyt, ill. kommunikáció szintjén ismerem a nyertest, kb egy szinten lettünk volna, de őt talán meg tudnám verni.

Viszont, mivel nemzetközileg elismert verseny lesz, pontszerzéssel így külföldről is megjelenhetnek hardcore versenyzők... szerintem elmegyek, kíváncsi leszek :)

Ja: még a versenyhez, a fogyasztás könnyen ment, a szivatás a rendezőtől viszont nagyon fájt: 0,1% -os zsírtartalmű tejet pakoltak ki!!! Normális?!?!?!? :D

Ettől nagyobb szivatást! A jég viszont hatott!

Döbbenten néztek rám a nézők, ill. a rendezők, amikor a verseny után pár perccel már a promótált és a nyert chili szószokat kóstoltam! :D

Hazamentünk a párommal, majd a verseny után 1,5 órával kb. azt vettem észre, hogy nyugodt helyzetben, hűvös lakásban minden porcikámat kiverte a víz... :D Na mondom, ebből hideg fürdő lesz... 2-3x be a hideg vízbe, el a mosdóba (biztos, ami biztos) váltogatások, de a gyormromnak különösebb baja nem volt azon kívül, hogy kicsit fájt este 1-2 órát :D Éjjel már aludtam, mint a tej :)

(#7506) sambenez válasza Soulfly842 (#7505) üzenetére


sambenez
addikt

Imádkozz ne legyen soha epeköved, mert akkor vége a pályafutásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#7507) chungee


chungee
addikt

Én eddig mint 1 kis ovis úgy kerültem az erőset. De mostanában erre szoktam rá, tavasszal kezdtem. Olyannyira hogy ismerőseim azt mondták hogy engem kicseréltek az UFO-k mert nekik ez nagyon erős. Én ugye aki előtte még a gyros-ra és pizzára is kerültem a csípőset :Y :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7508) bul07


bul07
nagyúr

1db Wolt kupak vihető
Első privát

Nem akarom berakni mert szerintem nem jó erre a kód fajtára

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7509) #49155328


#49155328
törölt tag

A szósz meg a szórós paprika itt kezdődik. ;)

(#7510) lord_m válasza #49155328 (#7509) üzenetére


lord_m
senior tag

Kegyes Halál sem rossz, Én ezt szoktam venni:

Carolina Reaper : 2.200.000 SHU * + Trinidad Moruga Scorpion: 1,000,000 2,000,000 SHU *

[ Szerkesztve ]

(#7511) 8


8
senior tag

A topik célja élelmiszerek, háztartásban felmerülő fogyóeszközök kibeszélése, ajánlása, akciók összegyűjtése. Ezen felül szolgáltatás akciók (mozi, színház, állatkert, masszázs, repülőjegy stb.) megosztása, kibeszélése.

A bestbuy topikkal ellentétben itt nem kerülnek kiemelésre, átemelésre az akciók.
Kérnénk mindenkit, hogy a topik témájától teljesen eltérő tartalmat ne itt osszátok meg, illetve csak az akciókat tegyétek on hsz-be.

Ha igény mutatkozik rá kereshetünk különböző termékkategóriákon belül jó ár/érték arányú termékeket . Lehetnek szavazások, ahol a topik tagjai megválaszthatják pl. a legjobb olcsó sör, legjobb fürdőszobai tisztítószer stb. termékeket, melyek megvételével spórolni lehet.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#7512) DJGABI válasza 8 (#7511) üzenetére


DJGABI
addikt

ez a csilizős téma abszolút nem érdekel, de szerintem bőven megfér, a BB topicnak is az agyonszankcionálás lett a halála, kb oldalak óta csak az off megy. tegnapi SSD volt az utolsó valódi akció kb.

szerk: ja meg ma a fogkefe. mégis van mellette még vagy 100 hsz... :(((

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7513) #49155328 válasza lord_m (#7510) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jó cuccnak tűnik.
Viszont a Chilicum itt van a szomszédban.

Amúgy ha a legerősebbet keresed akkor az utólsó kenetet meg kell kóstolnod!
Cca. 2.800.000 SHU!!! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7514) lord_m válasza #49155328 (#7513) üzenetére


lord_m
senior tag

Jók ezek a fantázia nevek. :) Teszek majd egy próbát. :K

(#7515) Paxker315 válasza #49155328 (#7513) üzenetére


Paxker315
addikt

ez síkosító?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7516) #49155328 válasza Paxker315 (#7515) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ahogy, érzed.
Garantáltan izgalomba jöttök, ha fáj a feje még akkor is. ;]

(#7517) krizmo_


krizmo_
addikt

Sosem értettem a férfiaknál ezt az erőspaprika dolgot... Sosem tudsz egyinek se olyan erőset adni, hogy az jó legyen, persze majd lerobban a fejük, és veri őket a víz, de nem érzik, hogy csípne/erős lenne... aha... persze... Ezzel is csak farkincaméregetés megy, ahogy észrevettem... De biztos vannak kivételek, a jelenlévők mindig azok. ;)

(#7518) Soulfly842 válasza krizmo_ (#7517) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ezzel a hozzászólással elképzelhető, hogy csak a te farkinca méregetésed megy, hogy te miért nem eszed. :P Álokosság, ami a tényeket, ennek az igazi szenvedélyét nem ismeri. Van akinek már ez olyan, mint az egyszerű fűszer kb.

Alkat kérdése is, hogy ki mennyire bírja vagy sem. Én szerencsére elég jól bírom, szeretem, s ez nem csak egó llegó (ha nem szereted az ilyen erőset nem kell az álokosság, illetve a hozzászólás is okafgyott), hanem egy gasztronómiai szenvedély egy különlegesség iránt. Azért, mert a te ízvilágodnak okoz örömöt, azért még tiszteletben kellene tartani, hogy másnak igen.

#7513FPSTunker

Jó cucc egyébként, valahol a Gabko chiliket (számomra az etlon - kifinomultságban, ízgazdagságban talán a legjobb Mo-n - nem véletlen van annyi díja) már ez is megkörnyékezi.

Soha nem értettem ezt az SHU értékodabiggesztést főleg főzőtt, hőkezelt szószoknál. (kiváltképp, ha mást is tartalmaz, chili poroknál vagy nyersen tisztán sóval/ecettel tartósítottoknál talán még indokoltabb is, de a 100% reaper ízt azért 'finomíteni szokták' általában mással is) , ha tudjuk mi van benne, akkor tudjuk mennyire erős.
Ha meg máshoz képest, vagy a nyers paprikához képest erős a torzulás, akkor tudjuk, hogy valahol bizony eltűnt az íz :D

7515Paxker315

Kipróbálhatod úgy is, de hetekig nem beszél majd veled :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7519) erdey_a válasza krizmo_ (#7517) üzenetére


erdey_a
őstag

egyetértek. egy csípösségi szinten túl már nincs valódi íz, nincs gasztronómiai érték, csak "rekorddöntés" meg kivagyiság.
én kedvelem a csípőset, egy chili hungáriás "tüzes mennykő"-ig én is elmerészkedek (bár ami igazán ízlik az az enyhébb aranyszarvas) , de pl. a kegyes halál a kukában végezte, mert csak csíp és csak ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#7520) Soulfly842 válasza erdey_a (#7519) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pont ezért írom pl. a Gabko Chiliket. Nagyon durván csípősekben is létezik ízgazdagság (aki ezt bírja...) Fogadd el, hogy azért nem mindenki ugyanúgy bírja (kósolj meg egyszer egy gabko Yellow, Red-et, vagy orange haba szószt - na abban van különleges gasztro élvezet! - minden cseppjében). Ez valahol alkat kérdése. Nem véletlenül eszi a világ lakosságának jelentős százaléka szinte napi szinten (ázsia, india, amerika, stb..).

Egyébként paprikától is függ. Én kiérzem mindben az ízeket. A reaper alapban egy puritánabb elemi erő (ebből nagyobb művészet igazán jó szószt csinálni, pont ezért). De egy trinidad scorpion pl. hihetetlen ízgazdagságot képvisel. Egy habanero talán a leggazdagabb ízekben. Egy mustár haba, egy orange haba, egy klasszikus haba pl. mind-mind más és más színeket ad az ízeknek.

Egyszerűen mindenkinek tudni kell, hogy hol vannak a határai és ehez tartani magát, s tiszteletben tartani, ha valaki nem bírja (bár általában akik nem bírják azok fogalmaznak meg csak hangos véleményt, akik meg igen, élvezik, függővé válnak és fogyasztják ;) )

Én sokszor még a reggeli kávémat is habanero pehellyel iszom... ;] Isteni!

[ Szerkesztve ]

(#7521) Fecogame válasza krizmo_ (#7517) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez hasonló lehet, mint a pálinka. Van, akinek mind egyformán büdös és/vagy erős, és van akinek kifejezetten ízlik. Egyéni preferencia :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7522) Paxker315 válasza krizmo_ (#7517) üzenetére


Paxker315
addikt

tudjafranc, én mindig nyíltan vállalom a "hiányosságokat" és "limitációkat", jobb, mintha kiderül, hogy pl. rohadtul nem tudok vízszintesen felfúrni egy polcot :D "elmászik a kezem", na.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7523) #49155328 válasza erdey_a (#7519) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor itt az ideje az ízlelőbimbódat fejleszteni. :K

(#7524) Digitalpimp válasza Soulfly842 (#7520) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Én a Jolokiával vagyok úgy, mikor kettévágom és megérzem azt a fantasztikus gyümölcsös illatát legszívesebben benyomnám az egészet. Csak nekem az már túl erős, de a hegyéből azért mindig vágok egy kicsit.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#7525) Soulfly842 válasza Digitalpimp (#7524) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem ezért van mindig sok fajta paprika a fagyasztóban is feldolgozatlanul... jegesen is falom akár... :D (én nagyon haba megszállott vagyok, hiába bírom az erősebbeket is - akár minden reggeli mellé megennék vagy kettőt :D ) de egyébként is jól jön egy kis feldolgozatlan erő a fagyóból sokszor... :) Legalább nem veszít az erejéből, mint a szószoknál :D

Csináltam tiszta habát is üvegekbe... ledarálva nyersen, ~8% só+ 6-8% ecet, semmi más, kis üvegcsékbe és egy pár csepnyi olívaolaj a tetejére, hogy lezárja. :) Hibátlan volt... csak hamar elfogyott. idén többet fogok elrakni így! :) Nem főzném semmiképpen, így jobb marad az erő ;) ha már magamnak csinálom, akkor legyen a saját szájízem szerint :)

Az idei terv: csinálok mustár habából, orange habából és simából is + scorpion.... nyámmm :D

+ kellene valami port idén is... mivel a zasszonypajtá home officeban van muszáj voltam venni egy aszalót, a garázsba dolgozik :D hagy örüljenek a szomszédok! :D

Mondjuk légkeveréses sütőben a hőfokot folyamatosan emelve füstösebb volt a por és a pehely, mint aszalóban készítve, nadehátna...

[ Szerkesztve ]

(#7526) krizmo_ válasza Soulfly842 (#7518) üzenetére


krizmo_
addikt

Az én farkincámon nem nagyon van mit méregetni, ugyanis egyáltalán nincs. :B :N
Szeretem az erős ételeket, de csak ami kellemesen csípős(sajnos, sokszor ezt sem tudom fogasztani, mert nem mindig bírom), az olyanfajtát nem szeretem, ami elveszi az étel ízét teljesen. Nem véletlen mondogatják a nagymamák hogy: "ha elrontottad az ebédet tegyél bele csípőset, úgy majd nem érzik". :DDD

Amit leírtam az csak saját megfigyelés, és tényleg nem szoktam érteni, hogy miért mondják, hogy nem is csíp, amikor látom rajtuk, hogy majdnem meghalnak.

"...gasztronómiai szenvedély..." A gasztronómia nagy szenvedélyem, de ez inkább gasztronómiai szenvedés.

#7519 erdey_a
:K

#7521 Fecogame
Csak nehezen tudom elképzelni, hogy ha szétmaródnak az ízlelőbimbók, akkor érzi bárki bárminek is az ízét. A pálinka az más, azt mindenki szereti, ha eleget ivott. :DDD

#7522 Paxker315
:R

[ Szerkesztve ]

(#7527) Soulfly842 válasza krizmo_ (#7526) üzenetére


Soulfly842
addikt

Upsz... :)

Csak nem sikerül tiszteletben tartani, hogy nem vagyunk egyformák :) Van aki szereti a halakat és van aki nem... van, aki szereti a belsőségeket és van, aki nem, van aki szereti a herkenytűket, van aki nem...

Hasonló a helyzet a kapszaicinnal is, csak van aki soha nem fog tudni betelni vele és bírja is, még más nem tolerálja, vagy csak kevésbé :) Pont. :)

(#7528) Dluinet válasza krizmo_ (#7526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem maródik szét semmi az erőstől.
Egyszerűen a fájdalom receptorokra kapcsolódik (csak az emlőskére, madaraknál már nem tud kapcsolódni), és hamis ingeruletet vált ki, amit égető fájdalomnak érzel.
Valójában egy érzék csalódás az egész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7529) #49155328 válasza krizmo_ (#7526) üzenetére


#49155328
törölt tag

Semmi nem maródik szét, az csak tévhit. ☝️😉

Dluinet na jólvan, akkor nem vagyok egyedül. :K

[ Szerkesztve ]

(#7530) krizmo_ válasza Dluinet (#7528) üzenetére


krizmo_
addikt

:B Vagy úgy, akkor már ezt is tudom. :)

Nálam úgy van, ha eszek valami nagyon csípőset, akkor utána sokáig semminek sem érzem az ízét, erre akartam utalni.

#7527 Soulfly842
Elfogadom, hogy vannak ilyen emberek, csak mindig összezavar, amikor szenvedni látom őket... de, ha ezt élvezik, ám legyen. :)

#7529 FPSTunker
Jól van, értettem. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#7531) Soulfly842 válasza krizmo_ (#7526) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak úgy nem mellékesen (részemről befejeztem :D ) nem véletlen, hogy meghúzódott izmokra, izom bemelegítésre stb még mindig a leghatékonyabb a Nicoflex (tele van kapszaicinnal):

Gyulladáscsökkentő
Segítséget nyújthat a gyulladások leküzdésében. A chili paprika egy kapszaicin nevű vegyületet tartalmaz, mely a paprika jellegzetes csípős ízét adja. Minél csípősebb a paprika, annál több kapszaicint tartalmaz. A kapszaicint a szenzoros idegrostok rendellenességeinek, ideértve az ízületi gyulladást és a diabétesz neuropathiához kapcsolódó hatékony kezelést vizsgálták. Amikor az állatokba olyan anyagot injektáltak, amely ízületi gyulladást okozott és ezt követően olyan táplálékot kaptak, amely kapszaicint tartalmazott, eredményként késleltették az ízületi gyulladást és jelentősen csökkentették annak kialakulását.

Természetes fájdalomcsillapító
A kapszaicin alkalmazása jelenleg ismert módszer az osteoarthritis (ízület) fájdalmainak kezelésére. Egy kettős vizsgálat során közel 200 paciens beteg kapott készítményeket, amelyek kapszaicint vagy placebót tartalmaztak. A kapszaicinnel kezelt betegek szignifikáns javulást jelentettek a súlyossági pontszám alapján.

Szív- és érrendszeri előnyök
A piros színű chili paprika, például a cayenne esetében kimutatták, hogy csökkenti a vér koleszterinszintjét, a trigliceridszintet és a vérlemezke aggregációt, miközben csökkenti a vérrögök kialakulásának kockázatát. Azokban a kultúrákban, ahol chilit rendszeresen fogyasztanak, sokkal alacsonyabb a szívroham, a stroke és a tüdő embólia aránya. Egy vizsgálatban, amelyben 27 egészséges alany (14 nő és 13 férfi) vett részt, frissen apróra vágott chili fogyasztásával kimutatták, hogy fokozza a vérzsírok, például a koleszterin és a trigliceridek oxidációval szembeni ellenállását.
Az alanyokat véletlenszerűen két csoportra osztották. Négy héten keresztül egyik fele frissen apróra vágott chili keveréket evett (napi 30 gramm), amely 55% cayenne-t tartalmazott, másik fele diétás táplálékot kapott (nem chilit). Ez időszak során korlátozták más fűszerek, például fahéj, gyömbér, fokhagyma és mustár fogyasztását. Vérmintákat vettek a vizsgálat elején és minden étkezési időszak után.
A chili tartalmú étrend elfogyasztása után az oxidáció (a koleszterin és trigliceridek szabad gyökös károsodása) aránya mind a férfiak, mind a nők esetében szignifikánsan alacsonyabb volt, mint a diétás étrend után. A férfiakban az étrend csökkentette a nyugalmi pulzusszámot és növelte a szívbe jutó vér mennyiségét.

Fokozza az immunitást
A chili paprika vörös színe magas béta-karotin vagy pro-vitamin tartalmat jelent. Csak két teáskanál paprika a C-vitamin napi ajánlott bevitelének kb. 6%-át tartalmazza. A benne lévő A-vitamint gyakran fertőzésellenes vitaminnak is nevezik, amely nélkülözhetetlen az egészséges nyálkahártya számára és a szervezet első védelmi vonalává válnak a kórokozókkal szemben.

A chili paprikáról

A szakirodalom is feltüntetésre került.

[ Szerkesztve ]

(#7532) agroman válasza Soulfly842 (#7531) üzenetére


agroman
senior tag

forras?

------

(#7533) Paxker315 válasza Soulfly842 (#7484) üzenetére


Paxker315
addikt

állandóan elfelejtek beugrani a w5 mosogatószerért, márpedig, kellemes emlékeim vannak róla (JAR-hoz hasonlóan sűrű-habos, és, a mentás még jó illatú is). Jó cucc.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7534) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

khm

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7535) Soulfly842 válasza Paxker315 (#7533) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ott a minőség ugynaz maradt. És a ilyen kiszerelés, ilyen áron szerintem hibátlan.

#7532agroman

Szerkesztettem!

Lábjegyzet:
Na, hogy a macska rúgja meg :DDD

Egyébként a túrós tészta is jó haba pehellyel :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#7536) bul07


bul07
nagyúr

Nekem már egy kicsit több bors és csípős :DDD

Én már a Lidl félle Sóletből se szoktam megenni a "csípős kolbászt"

Mondjuk nekem a gyomrom se bírja, miért kínoznám magamat azzal hogy fél délután ég a gyomrom egy csípős ételtől, megeszem normálisan így az étel ízét is érzem és annyi

De édesapám meg szereti a normál csípőset

A Wolt kupon kupak még megvan nem jelentkezett senki érte

Lidl

Holnaptól

Hétfőtől

Mind a három félle jól hangzik, kár hogy ezeket se perc alatt elkapkodják mert elég kicsi a készlet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7537) BiP válasza bul07 (#7536) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi az a Wolt kupak?
A kupon szlengje? És ha igen, mire szól az a kupon?

(#7538) bul07 válasza BiP (#7537) üzenetére


bul07
nagyúr

[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7539) Csabex válasza Dluinet (#7504) üzenetére


Csabex
őstag

Nem, én nem is nagyon szeretem a csipőst, de újabban én is kérem ha nagy ritkán valamiért gyros tálat eszek és ami azt illeti egész kellemes, nem is olyan vészes az enyhe, vagy picit erősebb csípős, de a vadabbakat nem szeretem.

#7505 Soulfly: Hát gratula, minden elismerésem, mert akkor te nem vagy kispályás :D
Nem semmi a verseny ahogyan leírtad, na meg a szivatás a tejjel :DDD
A jég az hogyan hat, vagyis hogyan kell alkalmazni? Ez új nekem, nem is hallottam.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#7540) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Én azt szeretem, ha valami enyhén csípős (úgymond pikáns).

Ilyen is paprikából van olyan erős, amitől kifolyik a halandó könnye:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7541) Ciccuka válasza bul07 (#7536) üzenetére


Ciccuka
veterán

A Lidl fagyi csütörtöktől lesz

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7542) Csabex válasza 8 (#7511) üzenetére


Csabex
őstag

Nem értem ezt a fajta mentalitást... Egyetértek, hogy mi a topik célja, de azért szerintem néha lehetnétek engedékenyebbek is, mert az akciók mellett azért folyhat egy pár hsz-es eszmecsere más dolgokról is, hiszen élőben sem csak és kizárólag adott témáról társalog az ember ha pl. egy adott termékről szót ejt... Dokinál sem mindig csak a betegség az adott téma, azért más témát is érint az ember és közvetlen a dokival, mert kell az ilyen jellegű kommunikáció is a panasz mellett. Lehetne egy scriptet vagy mit írni ami begyűjti az akciókat adott forrásokból és akkor nincs társalgás, de nagy értelme sem az egésznek...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#7543) Top cat válasza Soulfly842 (#7531) üzenetére


Top cat
őstag

Ennyire szereted a csípőset és nem szólsz, hogy a Lidlben 08.09-től
FLYING GOOSE Sriracha szósz, Édes/ csípős 1300 Ft ? :D


Ez neked mennyire erős?
Én is szeretem az erőset, de nem az olyant, amitől taknyom nyálam összefolyik.

(#7544) #49155328 válasza Ciccuka (#7540) üzenetére


#49155328
törölt tag

🤔😂🤣 kb. csiklandozza az ember torkát, semmi több.

(#7545) BiP válasza Csabex (#7542) üzenetére


BiP
nagyúr

Engem is szokott érdekelni, ha kicsit elterelődik a téma, mivel kevés topikot követek, viszont mégis szeretek sokmindenről olvasni, értekezni. Szoktam is bánni, amikor a moderátorok túl hamar lelövik a vadhajtásokat.
Viszont megfogalmaztad a lényeget is: egy pár hsz-es eszmecsere.
És ez már bőven túlmutat rajta, ennyi hsz már egy saját topikot is megtöltene.

(#7546) chungee


chungee
addikt

Javaslatom: off-os témát discord-on lehetne lefolytatni :R

(#7547) 0xmilan válasza chungee (#7546) üzenetére


0xmilan
addikt

Ehhez tudnal linket adni?

(#7548) bul07 válasza bul07 (#7536) üzenetére


bul07
nagyúr

Kupak elkelt

(#7546) chungee

Aha ott
Ahhol egyes ép akkor még fórum gazdák hülyézik az ittenni felhasználókat csak úgy a hátuk mögött, de jó hely is az
(nem az itteni gazdákra gondoltam vagy igen :) )

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7549) krizmo_ válasza Top cat (#7543) üzenetére


krizmo_
addikt

Az ára valóban nem rossz, korábban is volt már, gondoltam veszek, aztán megnéztem mi van benne... :( Inkább nem vettem...

(#7550) krizmo_ válasza Soulfly842 (#7531) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem ellened irányult, amiket írtam. :N Azt megértem, ha valaki szereti, azt nem, amikor kamuzik, pedig nyilvánvaló, hogy mi van. Amúgy, nem minden tesz jót belsőleg, ami külsőleg igen. A túlzott csípős nem jó az emésztőrendszernek...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Spórolós topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.