Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) bikfic1 válasza Laca19 (a) (#6400) üzenetére


bikfic1
tag

jó a blitzwolf, csak annál nem külön van a mélynyomó hanem a soundbarba van építve.
érezhető a különbség nagyon.
kösz a tippet.

(#6402) Laca19 (a) válasza bikfic1 (#6401) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"...hanem a soundbarba van építve."
Ezek sosem tudtak meggyőzni. A jóval drágább Samsung MS650-est hallgattuk haverommal, kb megállapodtunk, hogy vicc kategória. És nem azért, mert a mélynyomós cuccokat úgy használom, hogy mély maxon dübörög...de ha van mélynyomó, az teljesen más kategória, főleg soundbar esetében. Ezért lett többször leírva, hogy mély nélküli sb nem ajánlott. Régebben volt talán 1-2 modell, amiről eltudom képzelni, hogy jól szólhat mélynyomó nélkül: pl. Magnat 400BTX Ezt sem hallottam, de ebből már "kinézem", hogy van rendes mély.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#6403) mirci18 válasza ftt (#6398) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6404) pomk válasza mirci18 (#6397) üzenetére


pomk
őstag

Bár árat nem írtál, de ezt érdemes elolvasni és személyesen meghallgatni. Meg fogsz lepődni!! ;)
https://prohardver.hu/tema/soundbar_soundplate_hangprojektor/hsz_6371-6371.html

(#6405) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Sziasztok.

Mivel a szobámba nem igen lehet normális 5.1-et kiépíteni (20nm) igy marad a Soundbar, előszőr a JBL 5.1-et néztem de a polk magnifi max sr 5.1 is felkeltette az érdeklődésemet.
Melyik a jó választás a kettő közül vagy van más?
Leginkább hétvégénként néznék rajta 2-3 filmet (tv adásokat egyáltalán nem nézek) és néha zene meg esetleg a jövőben újra konzol.

Választ előre is köszönöm.

(#6406) peti85 válasza monchichi20 (#6405) üzenetére


peti85
senior tag

Nekem Polk MagnifiMax van, 3.1 nem az SR. Én elégedett vagyok a hanggal, de nem nagyon tudom mivel összehasonlítani. Alapvetően szeretem ha kicsit mély-orientált a hangzás (de nem a puffogós), na itt vissza kellett kicsit vennem a basszust :) . Elég tisztán szól magas hangerőn is. TV-vel optikán van összekötve, automatikusan ki-be kapcsol és átvált arra a bemenetre a TV-vel együtt, nem kell a saját távirányítója. Hangerő állítás is megoldott a TV távjával. Nekem ez is szempont volt, mert HDMI ARC nincs a TV-n. Jó a Chromecast funkció is, bár sajnos csak audiot lehet ráküldeni. Van benne BT, WiFI és Ethernet is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6407) Alex91 válasza monchichi20 (#6405) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk az a 20, az 12 nm :)...

Ha tudsz adni aramot a hattersugarzoknak, akkor mehet polk is. Ha ez maceras, akkor a JBL marad.

Esetleg 2.0 vagy 2.1, a szoba meretebol kiindulva.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6408) monchichi20 válasza Alex91 (#6407) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Akkor 12 😁
Az árammal nincsen gond szóval tudok azt neki adni, viszont a táp kábel milyen hosszú lehet?
Áruk kb ugyan annyi viszont a pólóját amazonon szállítással együtt 605€ lattam.
Nekem az a lényeg hogy legyen HDMI bemenet meg egy kimenet igazából.

(#6409) pomk válasza monchichi20 (#6408) üzenetére


pomk
őstag

(#6410) monchichi20 válasza pomk (#6409) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Olvastam még az irományodat főleg az alsó részét, ha a készülékekre gondolsz akkor kihagyom azokat.
Kérdés hol lehet meghallgatni a Polkat, lehet van MM-ban a West End-nél, de ott nem az igazi szerintem(JBL-et ott hallgattam meg először).

(#6411) pomk válasza monchichi20 (#6410) üzenetére


pomk
őstag

Főleg a Yamaha YAS 207-et szerettem volna ajánlani vele. Érdemes meghallgatni.

(#6412) peti85 válasza monchichi20 (#6410) üzenetére


peti85
senior tag

Extreme Audio-ban állítólag meghallgatható: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6413) monchichi20 válasza peti85 (#6412) üzenetére


monchichi20
aktív tag

Ott néztem és csak a JBL van nekik, de keresek még olyan boltot ahol megtudom hallgatni.
Kérdés ha lelóg a Soundbar az jót tesz neki? :D

(#6414) user01 válasza monchichi20 (#6405) üzenetére


user01
aktív tag

Euronics-ban most akcióban 170 ezer a Sony HT-ZF9 3.1 + 60 ezer hozzá a Sony SA-Z9R két hátsó hangfal, amivel valódi 5.1 lesz. Így 230 ezer már elég jó ár érte. Én nagyon elégedett vagyok vele!

(#6415) mirci18 válasza pomk (#6404) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ megnézem de nekem alapvetően ez a max 30-45 e ft a keretem amennyibe egy Lg sj4 kerül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#6416) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Segítségre szorulok az lg tv-s topicból átjöttem ide, mert ez már nem tv probléma szerintem. Vagyis inkább érdekeset tapasztalok, lehet így kell lenni csak nekem furcsa. Most vettem egy LG sk5 soundbart. Soundbart összekötöttem a tv-vel hdmi arc-on(LG uf850v) így úgy néz ki rendben működik. Most a soundbar van arc-on rákötve. TV ki-bekapcsoláskor ki és bekapcsol a soundbar Átváltok a tv hangszóról a kimenetre és ha ki van kapcsolva a soundbar akkor bekapcsol. Bár szerintem volt olyan is amikor tv hangszóróra váltottam akkor kikapcsolt a soundbar(most nem így megy). Ha a soundbar hdmi in-be bekötök egy Mecool M8s pro+ médialejátszót amin LibreElec fut akkor nem vált át a hdmi-re. Soundbart kihagyva médialejátszót bekapcsolva a tv átkapcsol a megfelelő hdmi-re. Most ezt csak akkor teszi meg ha a soundbar-on átváltok hdmi in-re. Ez még nem is lenne probléma, de ha visszaváltok a tv-re a soundbaron akkor nem kapcsol vissza a tv műsorra. Erre van valami megoldás vagy ez így működik és kész? Másik ami fontosabb probléma, hogy csak akkor kapcsol be automatikusan a soundbar ha a médialejátszó is be van kacsolva. Ha kézzel bekapcsolom akkor viszont nincs rajta hang csak akkor ha megy a médialejátszó. Még egy érdekes dolog ha minden be volt kapcsolva és ment a hang is a tv-ről akkor ha kikapcsolom a médialejátszót attól függetlenül van továbbra is hang csak akkor nem tudom visszavarázsolni ha átváltok a tv hangszóróra majd vissza a soundbarra.

Ha nem fogalmaztam túl nyakatekerten és valakinek van javaslata a megoldásra az kérem jelezze. Esetleg olyan is jó lehet ha bekapcsolom a tv-t akkor kapcsoljon be a médialejátszó is. Esetleg kábelhiba nem lehet?

(#6417) peti85 válasza bozsozso (#6416) üzenetére


peti85
senior tag

Nem értem 100%-ig, de szerintem a lényeget igen. Nem tudom az okát a jelenségnek, de próbáld meg a TV-re kötni a médialejátszót, hátha úgy minden rendben működik. ARC-on úgyis kiadja a TV a hangot a soundbarnak.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6418) bozsozso válasza peti85 (#6417) üzenetére


bozsozso
őstag

Most lehet hülyeséget kérdezek, de ugyanaz a hang fog kijönni így a soundbaron? Vagy mi a különbség a 2 összekötési mód között? Ez most így működik csak azért kérdezem, hogy van-e esetleg valami hátrány ezzel.

szerk.: na ezt nem értem így sem kapcsol be a soundbar ha nincs bekapcsolva a box. :W ahogy bekapcsolom a boxot úgy bekapcsol a soundbar is. :W

[ Szerkesztve ]

(#6419) bozsozso válasza bozsozso (#6418) üzenetére


bozsozso
őstag

Na részben megoldódott a problémám, de még mindig tapasztalok érdekességet. Már most ha bekapcsolom a boxot akkor átvált a hdmi illetve bekapcsol a soundbar is. Most eredeti felállásban van összekötve box=>sounbar hdmi in Soundbar hdmi out=>TV ezzel meg is lennék.

Ami megmaradt probléma:

Hiába váltok tv-n, hogy soundbar szóljon nem kapcsol be csak akkor ha a tv box is be van kapcsolva illetve ha a tv box kikapcsolása után még pár percig. Nem értem ez miért lehet. Tudna valaki segíteni vagy esetleg elmondani miért lehet ez? Optikain ha összekötöm akkor vajon menni fog a soundbar bekapcsolás ha átváltok optikai kimenetre a tv-n?

(#6420) peti85 válasza bozsozso (#6419) üzenetére


peti85
senior tag

Ki kell próbálni az optikát is. LG eszközök állítólag ott is tudnak valahogy kommunikálni egymás között, így lehet hogy az lesz a megoldás.
Nekem is optikán van összekötve a Polk soundbar a Pana TV-vel. Ha bekapcsolom a TV-t, akkor bekapcsol a soundbar is. Ha már ment a soundbar és BT-on vagy Chromecast-en hallgattam zenét előtte, akkor is átvált a TV hangjára. Nekem ez így teljesen megfelel, HDMI ARC-om nincs, így nem is gondolkodtam más felállásban.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6421) eraser24


eraser24
csendes tag

Sziasztok, én is soundbar vásárlás előtt állok, viszont nem igazán tudok dönteni, hátha itt kapok egy kis segítséget. Nos a listám a következő lenne:

Yamaha MusicCast YAS-408
Denon HEOS Home Cinema HS2
Polk Audi MagniFi Max SR 5.1
LG SK10Y
JBL Bar 5.1
(ennél mondjuk az akkus surround hangfal kicsit ellenszenves, mivel a Polk Audio hálózatról megy)

A segítségeket előre is köszönöm! :R

(#6422) Alex91 válasza eraser24 (#6421) üzenetére


Alex91
félisten

Ket telefon tolto, azt a jbl is halozatos lesz, bar szerintem pont ez az elonye...

A MusicCast meg eleg jo kis rendszer...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6423) eraser24 válasza Alex91 (#6422) üzenetére


eraser24
csendes tag

Ááá, és tényleg, úgy tudtam, hogy a JBL hangfalak csak a rúdról töltődnek, de tévedtem.

(#6424) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mit ajánlanátok. Most tervezek venni új TV-t! A kiszemelt egy panasonic tx-55fz800 vagy fz950 lenne.

Az FZ950-hez elvileg adnak gyárilag soundbart. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Milyen ez a soundbar?
Illetve ha a 800-ast választanám, amihez ugye nincs, ahhoz mit ajánlanátok? Alapvetően nincs szükségem az 5.1-re, mert egyszer úgy is lesz rendes házimozim (megint), így elegendő a 2.1 vagy inkább 3.1! :)
Néztem panasonic és jbl hangprojektorokat, illetve sonyt.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Vagy bőven jó a 950-hez adott?? :U

Előre is köszönöm a válaszaitokat/tippeiteket! :R

Gamertag: Vasy09

(#6425) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Rendeltem egy LS SJ4-et. A Samsung TV-n amivel használni fogom van HDMI ARC és optikai kimenet is. Melyikkel lenne érdemes használni? :R

(#6426) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!

Most vettem új 4k tévét, de csak azért mert netflixen elég sok 4k felbontású anyag van és a hangminőség is kiváló ott.
Meg praktikus lenne ha a zenéket is ezen hallgatnám, főleg bluetooth-on.
(volt egy blitzwolf soundbarom, de nem külön mélynyomóval.)
Melyiket soundbart ajánljátok inkább filmekhez és zenére ezek közül?

Samsung HW-K450/ZF -itt már olvastam többször hogy jó cucc.

LG SK4D - (ezt még nem árulják itthon, csak egy outletben van csomagolás sérült)
Véleményeket csak pár külföldi oldalon olvastam, de hátha van itt valaki aki segít dönteni.

Samsung régebbi, de több beállítási lehetőség van rajta mint az LG-n.
Viszont az Lg több dolby kodólást tud, meg új kiadás.
Szivem szerint mindkettőt megvenném, de az luxus lenne nekem. :)
Köszönöm a segítséget!

(#6427) Alex91 válasza bikfic1 (#6426) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi penzt szansz ra? Miert pont ezek?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6428) bikfic1 válasza Alex91 (#6427) üzenetére


bikfic1
tag

a samsung van 33 ezerért boltban, de használt,
az lg 39 ezer csomagolássérült, de uj.
ennél többet nem szeretnék most.

(#6429) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

rég jártam erre...

Samsung QE55Q6FN mellé keresek egy megfelelő hangkeltőt filmek és PS4 játék mellé.
Fontos a wireless sub.

A basszus nem baj ha nem tolakodó (szívem szerint JBL-t vennék, de úgy se tudnám kihasználni --> társasházi lakás). Így - a filmek miatt egyébként is - a tér sokkal fontosabb lenne.

Yamaha YSP-2700 elég penge, meg is hallgattam, de ~300k-t most nem tudok kiadni rá.

Mik jöhetnek még szóba, mondjuk 150k maximumig? Dolby Atmos-os készülékek közül esetleg? Ha a tartalom nem tudja az Atmost, az ilyen készülék akkor is tudja növelni a teret?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6430) pomk válasza AXisBOLD (#6429) üzenetére


pomk
őstag

A Yamaha YAS-207-et nagyon ajánlom!

(#6431) AXisBOLD válasza pomk (#6430) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Szia,

nem ideális körülmények között, de szerencsém volt meghallgatni (igaz csak zenével) egy MM-ben és elég nagy csalódás volt - mélyek, dinamika hiányzott -, illetve egy Extreme Audio szaküzletben se voltak túl jó véleménnyel róla, azt volt a mondás, hogy Yamaha soundbar a 2700-tól kezdődik.
Mondom ezek úgy, hogy korábban a 207 / 307 volt az abszolút nyerő, kiszemelt páros.

Ok hogy nem zenére kell és csak azzal próbáltam, de mi szól mellette vagy hogyan közelítsem meg újra?
Esetleg hiteles tesztet tudnál küldeni?

Ettől nem sokkal többért már van Sony Atmos-os. Azzal összehasonlítva miért ezt és nem azt?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6432) Laca19 (a) válasza AXisBOLD (#6431) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ha tetszik a JBL hangja, akkor azt vedd meg. Írod, hogy nem tudnád kihasználni---->>senki sem fog kényszeríteni, hogy maximum méllyel és hangerővel használd :)

Dolby Atmos: többször volt róla szó nemrég. Ez inkább csak azt jelenti, hogy megszólaltatja a film hangját, de egy ilyen kategóriás készülékeknél nincs semmi értelme. Atmos többségben angol hangsávban van, és úgyis rajta lesz az angol hang DD5.1-ben vagy DTS5.1-ben, tehát megtudod nézni a filmet Atmost nem tudó sb-on is. Ettől persze választhatsz Atmost tudó sb-t ha egy olyan lesz a szimpatikus, csak ne az Atmos miatt válaszd.

"...elég nagy csalódás volt - mélyek, dinamika hiányzott -, illetve egy Extreme Audio szaküzletben se voltak túl jó véleménnyel róla..."
- Mégis mit vártál? Yamaha soundbar 100 ezerért, meg Denon HiFi 120 ezerért....vicc kategória, csak nevet fizetsz. Csak gondolj bele: egy Yamahának (illetve az összes "nagy" audio gyártónak) egy 100 ezres hangcucc az olyan, mint az LG, Samsungnak a 15 ezer Ft-os hifije....a legolcsóbb. Sokat nem kell ezektől várni. De inkább semmit se. A "nagy audio" márkáknak megvan a helyük a 300 ezer feletti sávban, ezalatt márkanevet fizetsz. 100 ezerért egy "kommersz" gyártó jobb hangminőséget ad.

" Így - a filmek miatt egyébként is - a tér sokkal fontosabb lenne."
- Az 5.1-ek eléggé kihaltak. Egybeszettek alig kaphatóak, amik vannak, többségben azok szinte csak azért vannak, hogy legyen a gyártó kínálatában, a mostaniak nagyon gagyik. Amelyik talán kicsit jobb, ott meg elszálltak az árakkal. Talán 180 ezer Ft környékén kapnál ajánlható 5.1-et, PC-s Edifiert. A legjobb térérzetet ez fogja adni.

http://www.diesel.com

(#6433) AXisBOLD válasza Laca19 (a) (#6432) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Hello,

ha nem tudom kihasználni a dübörgős, erőteljes mélyeket, akkor miért vennék ebben erős készüléket?

Az Atmos-os okfejtésedet nem értem, "milyen kategóriás készüléknél"?

Yamaha: egy szóval se írtam, hogy milyen elvárásom volt, itt ajánlottak valamit (ami korábban nekem is tetszett, de csak a leírt tulajdonságai alapján), kipróbáltam, elmondtam a tapasztalatom és kb. ugyan azt amit Te is, hogy nem az igazi.

Sajnos az 5.1-es szettek nem jöhetnek szóba a kábelezés miatt, ezért is vagyok ebben a topicban.

Aurea mediocritas

(#6434) Laca19 (a) válasza AXisBOLD (#6433) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

"...ha nem tudom kihasználni a dübörgős, erőteljes mélyeket, akkor miért vennék ebben erős készüléket?"
- Csak arra céloztam, h ezen mindig nevetek egyet, amikor valaki azt írja, hogy ő ezt nem tudná kihasználni, azért vesz olcsóbbat: neki nem kell 400W, elég a 200W is bőven. Itt már jópáran írták ezt régebben. Az egy dolog, hogy ezek kamu wattok, de nem csak a hangerő a különbség. Nekem is van olyan rendszerem, hogy a 40-es hangerőből zene esetében nem volt 15-ös felett, és akkor megkérdi valaki, h minek, mert mondjuk halkan is sokkal szebben szól. :) És azért nem árt ha van tartalék.

"Az Atmos-os okfejtésedet nem értem, "milyen kategóriás készüléknél"?"
- Olcsó. 500 ezer Ft alatt felesleges ilyen Atmosban és hasonlókban gondolkodni. Le lejátsza persze, de nem ad hozzá semmi pluszt. Olyan, mint amikor a 40 ezer Ft-os sb viszi a Flac formátumot. Viszi, de nem ad hozzá. Ha meg hallod a különbséget akkor az nem azért van, mert Flac, hanem mert rossz forrásból van az mp3.

"Sajnos az 5.1-es szettek nem jöhetnek szóba a kábelezés miatt, ezért is vagyok ebben a topicban."
- Talán a PC-s Edifiernél annyival jobb a helyzet, hogy bár kábelesek a hátsók, de nem függ a főegységtől, mert az adatkommunikáció vezetéknélküli, csak áramot kell adni a hátsóknak.

http://www.diesel.com

(#6435) AXisBOLD válasza Laca19 (a) (#6434) üzenetére


AXisBOLD
addikt

értem, köszi.

Edifier-hez tudnál pontos típus mondani, ahol a satellite wireless?

JBL Bar 5.1 nagyon meggyőző volt egyébként, de az is 250k...

Aurea mediocritas

(#6436) Laca19 (a) válasza AXisBOLD (#6435) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Ja, persze írok pontos típust. Igazából ez az egyféle kapható jelenleg, ezért nem írtam típusszámot.
Nekem amúgy ilyenem (is) van...nem azt mondom, hogy nem hallottam jobbat ilyen egybeépítettbe, de nem rossz cucc. Sztereoba jobb hangminőségű szettjeim vannak, ennek ellenére azért az 5.1-es filmeket ezen szeretem nézni.

http://www.diesel.com

(#6437) Wish00


Wish00
csendes tag

Sziasztok
Mai nap vettem egy jbl sb250 soundbart páromnak használtan de hiányzik hozza a távirányító de megvettem tűrhető áron... Olvastam hogy tv távval lehet kezelni a ki/bekapcsolást és a hangerő szabályzást és ebbe szeretnék segítséget kérni hogyan is működik a dolog..? Optikai kábellel van össze kötve egy sharp fi5242 készülékkel. Itt hibádzik a dolog? Analóg kábellel kéne?
Ill tudtok egy magyar nyelvű használatit honnan tudnék letölteni hozzá?

(#6438) Alex91 válasza Wish00 (#6437) üzenetére


Alex91
félisten

Ez valoszinuleg nem fog menni,,,

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6439) Wish00 válasza Alex91 (#6438) üzenetére


Wish00
csendes tag

Szerintem se mert kéne bluetooth a tvbe..
Vagy hdmi arc a soundbarba...
Valószínű eladásra kerül..

[ Szerkesztve ]

(#6440) AXisBOLD válasza Laca19 (a) (#6436) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm,
különleges a design :)

Aurea mediocritas

(#6441) peti85 válasza Wish00 (#6437) üzenetére


peti85
senior tag

Fog az menni, csak meg kell tanítani a soundbar-nak a TV távirányítójának jeleit. Nekem is így működik a Polk-nál. Itt a leírás, a 8-as pontban ott van mit kell csinálni: [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6442) Wish00 válasza peti85 (#6441) üzenetére


Wish00
csendes tag

Köszönöm
Holnap megyek páromhoz remélem sikerül :U

(#6443) Wish00 válasza peti85 (#6441) üzenetére


Wish00
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm király vagy működik
:))

(#6444) pomk válasza AXisBOLD (#6431) üzenetére


pomk
őstag

Szia!

Én is személyesen hallgattam meg az Euronics üzletben. Számomra pont az ellenkező érzés volt, nekem a JBL mélye volt túlságosan tolakodó, erős, dobozos. Ezzel szemben a Yamaha-ban pont azt tetszett, hogy tisztább hangjai voltak. Mindhárom hangfalat ugyanúgy BT-ről, ugyan azzal a zenével hallgattam. Nekem a Yamaha tetszett a legjobban. A dinamika valóban szerényebb, mint a JBL-ek esetén, de nekem ez nem volt hiány.
Ezen kívül a DTS támogatása is előny a JBL-ekkel szemben.

Itt egy hivatalos teszt róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6445) Alex91 válasza pomk (#6444) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen az a "hivatalos" teszt...? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6446) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy az LG SJ4, illetve SK5 között van lényegi különbség, ami ténylegesen hallható is, amiért megérné az SJ4 árán felül még 10k-t áldozni hangprojektorra? Nem tudom, hogy a DTS Virtual:X, amit írnak valóban érezhető különbséget jelent-e. Más különbséget én nem láttam a kettő között. Illetve esetleg más belépőszíntű hangprojektorról ebben az árkategóriában van tapasztalat? Erről az LG-ről olvastam, hogy írták jópáran, hogy belépőszíntűnek megfelelő.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6447) pomk válasza Alex91 (#6445) üzenetére


pomk
őstag

Ekszkjúzmi, "hiteles" ahogy a kolléga kérte.

(#6448) AXisBOLD válasza pomk (#6444) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, még agyalok rajta, hogy mi legyen.

a tesztet elolvasom!

Aurea mediocritas

(#6449) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Sziasztok!

Tegnap talalkoztam egy problemaval, megosztom hatha tud itt valaki segiteni.

Van egy Toshiba 55U5863DB TV-m es hozzakotve egy Yamaha Yas 207 soundbar optikai kabellel.

Eddig tokeletesen mukodott, gyonyoru hangja van. Tegnap elkezdett a hang random idokozonkent elmenni. Az indikatorok vilagitanak mintha mi sem tortent volna de hang nem jon a sounbar-bol, ha kikapcsolom a TV-t es a Soundbart es visszakapcsolom akkor mukodik ujra a hang de ez sem mindig. Ilyenkor aramtalanitom a bar-t majd visszakapcsolom es ez van hogy megoldja.

Teljesen tanacstalan vagyok mert teljesen random ez a dolog.

Most Bluetooth kapcsolaton keresztul tesztelem a bar-t (telefonrol jatszok le zenet), ugy nez ki itt semmi gond, akkor valoszinu a TV-vel van valami?

(#6450) wierra válasza Dobi 562 (#6449) üzenetére


wierra
senior tag

Én inkább külső mediaplayer-rel tesztelnék a helyedben, amennyiben van rá lehetőséged.
Nálam a 207-es olyat csinált, hogy random időközönként eldobálta a mély hangokat pár másodpercre egy "bedadogás" után. Gariban megjavították, alaplap és potméter csere volt...állítólag. A szerviz elmondása szerint egyébként nem sűrűn hordják vissza javításra ezt a típust, viszonylag stabil modell.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.