Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) bnorci71 válasza AMD Power (#6650) üzenetére


bnorci71
addikt

és mi volt a megoldás?
érdekes nekem még egy LE40-C630 van azt csak összedugtam és minden szól a Yamaha YAS-105-n
csak azért kelLett a tv-t külső hangszóróra váltani, hogy ne szóljon visszhangosan

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#6652) AMD Power válasza bnorci71 (#6651) üzenetére


AMD Power
titán

Hangprojektoron DIN-re kellett állítanom. Jól kötöttem be csak mégis pancser voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6653) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok!

Az új Samsung HW-R450 -et birtokolja már valaki?

https://www.samsung.com/hu/audio-video/hw-r450/
[link]

Ha igen írhatna véleményt, mennyire van megelégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#6654) #21346560


#21346560
törölt tag

Kicseréltem a madzagot ilyenről

ilyenre
,
de semmi különbséget nem veszek észre! :U :DDD

(#6655) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok, egy LG SJ4 boldog tulaja vagyok. :)

Milyen hangsávú filmeket lehet vele úgy hallgatni, hogy a beszéd nem lesz halkabb a zaj/zenénél a filmben.

Jelenleg plex média szerverről hajtom a tévét és úgy kapja a jelet a soundbar.

(#6656) Vitee válasza Dino69 (#6655) üzenetére


Vitee
aktív tag

Szia,

Valószínűleg csak a Stereo hangsávnál nem lesz ez probléma, de ebben sem vagyok biztos. Itt a láda szokott nagyon kevés lenni, ilyenkor szinte alig dolgozik némelyik filmnél.
5.1-nél mindig ez lesz, mivel csak 2.1-es a soundbar.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6657) Marko_ válasza Dino69 (#6655) üzenetére


Marko_
tag

Szia,
én pont ugyanezért adtam el anno az SH5-ömet. Sajnos ezek az olcsóbb soundbarok csak ennyit tudnak.

(#6658) htom127


htom127
tag

Üdv
LG SPK8 hátsó hangszóró kittet használ valaki? 5.1 hatást rendben adja?

" Bazinga !"

(#6659) AL válasza Dino69 (#6655) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Sajnos ilyen idétlenül vannak megcsinálva a filmek, a szinkron. Én is több házimozirendszert cseréltem, eladtam, mire megtaláltam az igazit, ahol miden szó tisztán, érthetően hallatszik. Yamaha 2700 ast használok, ez tökéletes. Biztos van olcsóbb is, ami jó, csak meg kell találni. Hogy melyik jó az meg csak otthol derül ki, amikor már megvetted. Ez is lutri, mint minden műszaki cikk vásárlása. Üdv.

(#6660) Zolom89 válasza Vitee (#6656) üzenetére


Zolom89
senior tag

Azért mert a hang 5.1 amit adsz neki, de nyilván nem 5,1 a rendszer..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6661) Sanya válasza #21346560 (#6654) üzenetére


Sanya
nagyúr

próbáld ki magas bitrátájú filmekkel, melynél az audió bitráta is magas. Ott talán lesz különbség, de ha jó az analóg kábel, és a DAC, akkor nagy különbség nem lesz ( háttérzaj is legyen alacsony).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6662) #21346560 válasza Sanya (#6661) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igen, köszi, már próbálgat(tam)om, és valóban észre lehet venni a dinamikán a minőségjavulást! :R

(#6663) szana8


szana8
tag

Sziasztok,

Soundbar-t szeretnék venni. Egy Sony KD-55XE8505 TV-hez. Tudnátok ajánlani valamit olyan 100k-ig (+- 20%) amit érdemes lenne megvenni. Ha lehet olyan kellene ami megbírkózik a különböző 5.1, 7.1 formátumokkal illetve Bravia Sync kompatibilis.

Köszönöm,

(#6664) szana8 válasza szana8 (#6663) üzenetére


szana8
tag

Jah az kimaradt, hogy nem kell hátsó hangfal mert hely az nincs. Egy átlag panel nappaliba lenne használva. Illetve nagyrészt a TV hangszórójának kiváltására lenne, plusz Netflix illetve filmezés.

(#6665) Zolom89 válasza szana8 (#6664) üzenetére


Zolom89
senior tag

LG SK5 vagy SK8

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6666) szana8 válasza Zolom89 (#6665) üzenetére


szana8
tag

A Sony XF9000-ről vélemény esetleg? Most a media-ban 114k-ért van.

(#6667) szana8 válasza szana8 (#6666) üzenetére


szana8
tag

Bocs 118-k-ért.

(#6668) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni soundbart, viszont egyenlőre nem túl drágát, mert a TV hangszóróját akarom kiváltani jobb hangzással, de még nem moziteremmé tenni a nappalit :D
Nézegettem a Blitzwolf BW-SDB1 és BW-SDB2 termékeket, ahogy látom mindkettő alap (persze a BW-SDB2 már újabb), viszont kedvezőbb áraikhoz képest egész jók. Ti mit javasoltok, hagyjam ezeket a termékeket? Nyilván jobb lenne egy soundbar+mélynomó kombó, de ezek már kicsit húzósabbak árban is.

Köszi a javaslatokat előre is!

Üdv!

YOLOska

(#6669) Zolom89 válasza szana8 (#6666) üzenetére


Zolom89
senior tag

Szerintem nagyon drága, de hangminőség biztos elfogadható...

Funthomi: Mennyi pénzt szánsz rá?

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6670) Funthomi válasza Zolom89 (#6669) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Kb. 40k, max. 50k.

YOLOska

(#6671) Zolom89 válasza Funthomi (#6670) üzenetére


Zolom89
senior tag

LG SJ4 tökéletes, felejtsd el a Blizwolfot ebbe :)

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6672) Funthomi válasza Zolom89 (#6671) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi az infót, utána is olvasok ennek :)
Egy kérdés, csak érdeklődés szintjén, a Blitzwolf BW-SDB2 és a hozzá tartozó mélynyomó mennyire lehet jó páros? Ha esetleg először az ember csak a soundbart venné meg és később a mélyet is?

YOLOska

(#6673) Zolom89 válasza Funthomi (#6672) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ha jól emlékszem pont van róla magyar nyelvű teszt, keress rá..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6674) Funthomi válasza Zolom89 (#6673) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Utána néztem kicsit. A Blitzwolf mindkét terméke mondjuk pofásabb, mint az LG, de viszont drágább is együtt. Nem tudom mennyivel adna többet, de tetszik az LG :)

YOLOska

(#6675) Funthomi válasza Zolom89 (#6671) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Annyi kérdés még, mert láttam egy-két helyen írták, ha nem LG TV-je van valakinek, akkor nem szól annyira szépen stb. El tudom képzelni simán, hogy van ilyen, de hogy mennyire észrevehető?

YOLOska

(#6676) AMD Power válasza Funthomi (#6670) üzenetére


AMD Power
titán

Én ennyiért ezt venném!
BestByte-ban szinte ingyen van. 52 999 Ft

LG SK5 HANGPROJEKTOR

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6677) Funthomi válasza AMD Power (#6676) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi! Ahogy nézem ez hangzásban ad némi pluszt az SJ4-hez képest, mint pl. Dolby/DTS hangzás, ugye?

YOLOska

(#6678) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Kérnék némi útmutatást az audio rendszer átalakításához, remélem a fórum tapasztalatok segíthetnek az én dilemmáimon is.
Korábban 5. 1 rendszer kiépítésében gondolkodtam (Jelenleg egy Denon AVR-3310 + Dali Lektor2 adja a TV -nél jobb hangot, ehhez kellene még két front, center + sub), de a nappali elrendezése nem támogatja a hangfalak elhelyezését, és a kábelezés is nehezen oldható meg. Különösen a háttérsugárzók elhelyezése problémás, a "TV néző kanapé" bal oldalán gyakorlatilag nem lehet megfelelően elhelyezni a hangfalat, emellett a tér is aszimmetrikus, egyik oldalon nyitott, a másikon zárt. Ezért újabb alternatívák után néznék, célszerűen soundbar vagy hangprojektor vonalon.
A korábban leírtak miatt elsősorban olyan eszközök jöhetnek szóba, amihez nem társul hátsó hangszóró pár, hanem e nélkül próbálják leképezni a megfelelő hangteret (emiatt pl a Polk Audio MagniFi MAX SR rendszernél rezeg a léc, pedig alapjaiban szimpatikus)
Fontos megjegyezni, hogy bár szeretem a minőségi termékeket, de nincsenek audiofil adottságaim és igényeim, így minden további nélkül tudok kompromisszumot kötni a zenei lejátszás minőségével - ha a rendszer "sztereóban" tudja hozni a jelenlegi (fenti) páros minőségét, akkor azzal már alighanem elleszek.
Visszatérve a lényegre, első körben azon gondolkodom, hogy a modern soundbar -ok hozzák -e a kissé régebbi hangprojektorok minőségét, illetve utóbbiak mennyire vannak felkészítve a mai igényekre, pl egy önálló bluetooth hangszóróra való átjátszásra (van eset, hogy nem járatnám az egész rendszert, elég lenne egy önálló hangszóró a TV -ről egy másik helyiségben).
Jelesül pl a Hardveraprón találni egész emészthető áron Yamaha YSP-3300 hangprojektort, de nem tudom, mennyire van pl ez pariban egy frissebb soundbarral (még ha utóbbi bolti áron drágább is), pl egy Denon Home Cinema HS2 -vel, egy Polk Audio MagniFi MAX (esetleg SR, bár ennek is vannak háttérsugárzói) rendszerrel, vagy akár egy drágább példával élve a Harman Kardon Enchant 1300 -al.
A hangprojektorok elvileg magasabb szintet képviselnek a soundbar -oknál hangleképzés terén, de a fenti soundbarokról pl egész jó kritikákat (is) lehet olvasni különböző fórumokon.
Árszint: 150 - 200k (kiemelten jó vétel esetén több is szóba jöhet, pl a fenti HK -t láttam már 300k körül subbal, azon elgondolkoztam)
Köszönet a segítő hozzászólásokért előre is!

(#6679) AMD Power válasza Funthomi (#6677) üzenetére


AMD Power
titán

Megvetted?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6680) Funthomi válasza AMD Power (#6679) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Még nem vettem meg.

YOLOska

(#6681) Acheron válasza Acheron (#6678) üzenetére


Acheron
őstag

Sziasztok!
Lehet, kicsit hosszú lett a bevezető, leegyszerűsíteném a kérdésem :B
A cél egy, a saját árkategóriájában az 5.1 hangzást legjobban megközelítő soundbar vagy hangprojektor beszerzése.
Mik ajánlhatók leginkább újonnan, esetleg használtan 150 - 250k ársávban?
Thanks előre is!

(#6682) Antipasti válasza Acheron (#6681) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Jbl 5.1

(#6683) Funthomi válasza AMD Power (#6679) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ma volt annyi időm, hogy BestByte-ban kipróbáltam az SJ4-et és az SK5-öt, ugyan csak telefonnal csatlakoztam rá és zenét hallgattam velük. Meglepődtem, ugyanis az SJ4 jobban szólt, az SK5-nek "doboz" hangja volt. Elvileg mindkét eszköz alapbeállításon van az eladó szerint és ő is azt mondta, hogy amikor mások tesztelték az SJ4-et, akkor is jobbnak vélte. El tudom képzelni, hogy filmmel más lenne, az SK5-nek a Dolby hangzása akkor mutatná meg magát, de nem tudom az mennyit számít =/

YOLOska

(#6684) Zolom89 válasza Funthomi (#6683) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nagyon sokat :) felejtsd el a BT kapcsolaton amit hallottál, más is panaszkodott már rá, ha optikain vagy hdmi adsz neki jelet nem lesz doboz hangja az sk5-nek, hidd el én is ezt használom.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6685) Funthomi válasza Zolom89 (#6684) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Hmmm, köszi az infót. Sajnos azt kipróbálni nem tudtam, hátha valahol van erre lehetőség.
Mondjuk a BT kapcsolat minősége max akkor jönni ki jobban, ha nem akarok semmi mást (PC stb.) használni zenehallgatásra, csak ezt (telefonnal).

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#6686) FireFox1996 válasza Funthomi (#6683) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sony HTS350, HT-RT3, HT-RT4 hangfalat nem próbáltad ki? Nekem ezek jobban szólnak.
Bluetooth-on, youtube-ról ráküldtem a soundbar test fájlokat.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6687) Funthomi válasza FireFox1996 (#6686) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nem próbáltam őket, de ekkora összeget nem terveztem kiadni értük.

YOLOska

(#6688) FireFox1996 válasza Funthomi (#6687) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

LG SK5 ott 65e ft, az Sonyk 70/75/84e ft. 65 és 70e között nincs sok különbség.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#6689) Zolom89 válasza FireFox1996 (#6688) üzenetére


Zolom89
senior tag

53k most az lg sk5 akcióba.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6690) szgaborsz válasza Acheron (#6678) üzenetére


szgaborsz
tag

Szia,

Az a baj, hogy asszimetrikus a szoba, illetve az egyik oldal nyitott. Ez azért gond, mert a hangprojektorok a falra vetítik a hangnyalábot és az arról visszapattanva jut el hallgatói pozícióba. Mivel nálad az egyik oldalfal hiányzik, így nincs miről visszapattannia, így oda térhangzás.
A legjobb ebben az esetben a hagyományos sztereó rendszer, mivel az feléd sugározza a hangokat.
Amennyiben mégis a hangprojektor/soundbar vonalon szeretnél maradni, akkor az említett yamaha ysp 3300-sa bomba vétel, teljesen más kategória, mint az ennyi pénzért kapható soundbarok. A yamahán manuálisan tudod egyenként állítani a csatornák sugárzási szögét, erősségét, arról nem is beszélve, hogy mikrofonos bemérőrendszer is társul mellé, illetve rengeteg egyéb beállítási lehetőség, ami a soundbarok esetében hiányzik.
Én a helyedben a dalik mellé vennék egy centert és egy kisebb subot, szerintem így érnéd el a legjobb hangzást.
Ha szimmetrikus lenne a szobád, akkor a yamahát preferálnám, meglepődnél, hogy milyet szól :-), hosszan hallgatható, élvezetes mozit csinál, olyan mintha egy hangburokban ülnél, totál körbevesznek.

(#6691) tomp válasza FireFox1996 (#6686) üzenetére


tomp
félisten

A HTS350-es olykor mintha bugos lenne. Azaz némelyik Dolby hangsávnál olykor mintha "dobozos" hanghatás jönne elő. Nem mindegyik filmnél és nem folyamatosan. Ilyenkor segít egy "Music" hangmód kapcsolása. Írtam a Sony-nak, hogy jó lenne javítani egy fw frissítéssel. Ha már van rajta egy rejtett USB(hátulján egy műanyag fedelet kell leszedni: [kép] ) ami kizárólag fw frissítésre használható akkor igénybe is venném...

(#6692) Acheron válasza szgaborsz (#6690) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a hozzászólásod!
Igen, éppen emiatt emeltem ki a szoba elrendezést. Azóta olvasgattam a témában, és magam is attól tartok, hogy a hangprojektor nem tudná rendesen "belőni" a teret, féloldalas maradna a hangzás. Igaz, ez csak feltételezés, ha esetleg próbálta már így valaki, megköszönöm a tapasztalatait.
Esetleg szóba jöhet még olyan soundbar, aminek vannak fizikai hátsó sugárzói, mint pl a fentebb Antipasti által ajánlott JBL 5.1 (ez úton is köszönöm az ajánlást), vagy a Polk Audio Magnifi Max SR. Ugyan a surroundok elhelyezése itt is problémás lenne, de ilyen méretben azért mégis könnyebben kivitelezhető, mint pl a Lektorok hátrahelyezése, emellett az erősítőtől hangfalig vezetékezést ott megspórolhatnám. Ezek remélhetőleg kevésbé építenek a falakról visszapattanó hangokra.
(Zenei )minőségben kétségtelenül a jelen rendszer továbbfejlesztése lenne a legnagyobb előrelépés, már az általad ajánlott 3.1 elrendezés is, de két normális front + a center és egy sub kiépítés a jelenlegiek hátrahelyezésével mindenképp többet hozna, mint bármelyik soundbar. Filmben nem vagyok biztos, de esélyes. Viszont itt a dobozok elhelyezése és a vezetékezés - nagyon macerás :(
A Yamahára épp a fentiek miatt nem mentem rá (el is vitték már azóta, ha jól láttam), de mivel nem sürgős, várok valami jó vételt a nívósabb soundbar -ok közül (a fenti Polk pl szimpatikus). Azt nem tudom, hogy az LG és Samsung csodái mire képesek, milyen valódi tudás rejtőzik a hangzatos funkciók mögött - tanulmányozom még a fórumot és egyéb szakirodalmakat, teszteket.

(#6693) htom127 válasza Acheron (#6692) üzenetére


htom127
tag

Hasonló a helyzet nálam is, ha találsz megoldást oszd meg velünk. Amúgy a Jbl bar 5.1-et meghallgattam MM-ben, nem győzött meg (flac zene bt-n, bár lehet optikán vagy hdmi-n jobban muzsikálna).

" Bazinga !"

(#6694) AMD Power válasza htom127 (#6693) üzenetére


AMD Power
titán

Én bent nálunk vagy 4-5 hangprojektort kiprobáltam.... akkora térben mint az MM teljesen más. A M450 itthon a 22nm szobában meg leszedi a fejemet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6695) Chalez válasza Acheron (#6692) üzenetére


Chalez
őstag

A JBL 5.1 hátsó hangszóróinak fullos vezetékmentessége főnyeremény... nálam az egyik a belső ablakkönyöklőre, másik a nagy kanapé szélére van hanyagul odahelyezve, aztán mozi után 5mp visszapattintani őket a helyükre. Szól mint az állat, tény, zenére nem ideális, de nem rossz. Mozi alatt viszont még a zenék is ütősen szólnak, ugye a tér itt kiszélesedik szépen :)

(#6696) Mitya2010


Mitya2010
csendes tag

Sziasztok!
A következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni: 20+ nm-es nappaliba szeretnék valamilyen hangcuccot, de még sok a kérdőjel. Társasházi lakás, így durva mélyekre, nagy hangerőre nincs szükségem, de szeretnék egy relatíve igényes hangzást zenehallgatáshoz (főleg elektronikus zene) esetleg filmnézéshez. Ahogy láttam, a klasszikus hifi tornyok, házimozi rendszerek gyakorlatilag kihaltak. Soundbar, nagyobb bluetooth hangszóró, esetleg valami Apple Homepod szerű cucc jöhet számításba. Szeretném, ha nem foglalna túl sok helyet, nem lenne feltűnő a szobában vagy nagyon letisztult, minimalista formája lenne. Képbe került a Samsung HW-K335, esetleg LG SJ2. Sharp HT-SBW110 még ezektől is olcsóbb, nem tudom milyen minőségű. Esetleg érdemes egy nagyobb bluetooth hangszórót venni? (30e körüli JBL pl.) Hordozhatóság nem szempont. Ha esetleg valaki tudna segíteni a döntésben megköszönném. :)

(#6697) Funthomi válasza Zolom89 (#6684) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Btw benéztem, az SJ4-nél is van Dolby.

YOLOska

(#6698) Sisco2 válasza Mitya2010 (#6696) üzenetére


Sisco2
tag

Samsungnak van az új HW-R450, -ezt javaslom kiprobálásra. Meghallgattam MM-ben telorol BT-al és már ott is nagyon jól szólt. Nekem is 20nm nappaliba lesz. Subwoofert -6 és + 6 között tudod állítani szóval ha sok akkor lejebb veszed a mélyet. 52e körül van, adnak hozzá optikai kábelt, pofás a távírány is.
Nekem nagyon tetszik. Szerintem nagyságrendekkel jobb mint a K335, ahhoz optikait sem adnak így meg már árban sem nagy a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#6699) htom127 válasza AMD Power (#6694) üzenetére


htom127
tag

Egyetértek, csak itthon derülne ki a hangminőség, főleg, hogy nálunk is aszimmetrikus a nappali.

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#6700) ronson


ronson
őstag

Nagy gondolkozásomban csak megrendeltem, a Sony HT-ZF9-et 136k Ft-nyi fontért. Habár az ára magasan túl van azon amennyit soundbarra akartam szánni, de remélem kárpótol majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.