Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Mik76 válasza Alex91 (#6284) üzenetére


Mik76
senior tag

Menet kozben nemileg arnyalodott a kep.
Utana neztem a Yamaha kis masinajanak es hat hang minoseg teren valahogy senki nem dicseri, ami azert eleg fontos lenne. Azt irjak/mondjak tobben hogy hangosnak hangos, de sajnos a minoseg az nem valami jo.

En meg menet kozben bekeveredtem egy boltba ahol ki tudtam probalni par bluetooth speakert ugyanazzal a zenevel a teomrol. Altalaban a Drive ost 3-4-ik szamot szoktam atporgetni rajtuk, azokkal tisztaban vagyok hogy szolnak egy jo szetten.

Kiprobaltam par Bose-t (revolve+), Sonos-t (play-1), Sony-t (srsxb41) es Jbl-t (valamelyik kozep kategorias). Kb ez volt a sorrend hang minosegben is szerintem. Viszont ezeknel mar ott talaltam magam hogy kb 300 cad amit kolteni kellene, es akkor mar atgondoltam hogy mivel nekem a hordozhatosag annyira nem kell, akar ennyi penzert egy hasznalt sztereo erositot es egy par bookshelf hangfalat is tudnek venni, akkor meg mar messze nem ugyanarrol a minosegrol beszelunk.
Persze oregebb dolgok ezek mar de tul sokat azert egyerosito nem veszit a tudasabol ha nincs utve vagva, nem? Tudom a hangfal kenyesebb tema, utana kell jarni.
Amivel nem vagyok kepben az az hogy mondjuk 10 eves gepekrol lenne szo, akkoriban mennyire szamitott jonak/rossznak par olyan marka mint a TEAC, vagy a Kenwood, NAD?
Van Harmann Kardon is, Pioneer, Sony, Onkyo, de ezekkel azert tisztaban vagyok nagyjabol. Az elozo harommal nem annyira. Valakinek tapasztalat?

Tudom nem teljesen ontopik a dolog, de nem talaltam aktiv hi-fi topikot, meg vegulis megiscsak benne van meg a pakliban hogy megis bluetooth speaker lesz a vege... :B

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#6302) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!
30-40e között milyen soundbart javasoltok? Samsung Q6FN TV-hez lenne ha ez számít valamit.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6303) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

egy áruházban meghallgattam több cuccot (pl az LG SJ4-est, egy jbl 2.0-t olyan 45e ft körül, de ezeket inkább hagytam is :)

amiknél időztem:

LG SK5 55.000ft

samsung hw-m4500 65000 ft akcióban - ez hajlított, elég széles is a falamra, de szóba jöhet ettől még.

mindkettő tetszett ebben az árkategóriában, de azt vettem észre, hogy a zenében az ének olyan gyengécske.

a samsung hangzása jobban tetszett, telefonon kicsit állítgattam az eq-t, ami segített persze

ezeknek a cuccoknak a távirányítóján vannak eq preset gonok, lehet hogy azzal javulna a hangzás? (az nem volt kitéve, így nem tudtam kipróbálni)

esetleg a mélynyomó basszus-erejét is lehet távirányítóval állítani?

egyébként nem estem ANNYIRA hasra a hangzástól, de biztos sokat dobna a tévé hangján :)

biztos a 200e ftos sávban jobban tetszene amit hallok, de annyit nem szánok rá :)

vagy hagyjam a tévét, és inkább vegyek zenére egy 2.0-ás hangfalat? ;]

[ Szerkesztve ]

(#6304) kkp900 válasza seadrone (#6303) üzenetére


kkp900
senior tag

Én is így kezdtem!Aztán vettem egy Heos Cinema HS2 őt !És legalábbis nekem tökéletes a kezelése is telóról mivel nincs is hozzá távirányító pld de egyszerűbb is!189 volt az audiomekkánál!Ha regisztrálsz akkor megkapod az 5% kedvezményt akkor ennyi az ára! És ez a HS2 nem a HS1 ami 10 ezerrel olcsóbb csak.Arcon összekapcsolva a TV vel HDMI-n és ennyi.Akkorát szól zenére is tökéletes szerintem annak aki nem eg audiofil én pld modern zenéket hallgatok tökéletes rá!Ki se nézném a SUB-ból hogy ekkorát tud szólni a mérete meg kb fele a többinek.Filmre is brutálisan jó!3-4 hétig eszeltem rajta ,hogy Erősítő plusz hangfal vagy Házimozi plusz hangfal vagy ez legyen.Ezt megvettem a webáruházból mondom ha szar akkor visszamegy!De egyre jobban megtetszett a hangzása is és pld a mélyet vissza is vettem mert így is sok filmnél tv műsornál.Nekem Iphone telom van Airplay 2 van benne és pikk pakk azzal nyomom a zenét rá és a Radio 1 pld.Kettő magyar teszt is van róla és nagyon dícsérték!Ha meg egyszer mondjuk Balck Fridaynál leviszik a HS1 sima hangszoró árát akkor veszek 2 hátra és egyszerre fognak szólni hátsó sugárzónak majd a Soundbarhoz gondolom azzal már nagyon térhangzás is lesz vele.Mondjuk a HS1 is fele áron adták ahogy látom a Denon oldalán Black F -kor 125 ért adták bakker..miért csak most jutott eszembe ezt venni. 😁☺️na hátha segítettem egy kicsit neked.Amúgy ha ezt nem akkor egy LG SK8 ast vettem volna az Atmos miatt vagy egy Sonyt ami tudja.De maradós lett nagyon is.1000% -ban tudom ajánlani neked.

(#6305) seadrone válasza kkp900 (#6304) üzenetére


seadrone
őstag

jaja, biztos fasza cucc, csak igazából négyszerese a keretnek, amit JELENLEG rászánok :D

az lesz a vége, hogy eladom a tévét, veszek egy negyedikes énekkönyvet és énekelgetek itthon magamnak :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6306) Prophyte


Prophyte
csendes tag

Sziasztok

Van egy ajándékba kapott, bontatlan, 24 hónap garis (mától) Samsung HW-MS6500/EN Ívelt hangprojektorom.
Hol érdemes meghirdetni? Van ötletetek?

(#6307) PowerBuldog válasza Prophyte (#6306) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Hardverapró, jófogás

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6308) Prophyte válasza PowerBuldog (#6307) üzenetére


Prophyte
csendes tag

Köszi!

(#6309) Angel2014


Angel2014
addikt

Most már elveszítettem a fonalat és nem tudok rájönni mitől lett rossz a hang.

Samsung 32f6400 tv és M450 a másik szobában h6230 és HW-K551 van..

ha a tv ét optikaival kötöm össze és a tv ben a hangszórót külsőre teszem nagyon jó és szép hangos a hang a dts is átkapcsol és a dolby is...ahogy rádugom a hdmit mellé vagy csak az arcal használom átvált házimozira beindul a cec a hang lecsökken a negyedére és nem lehet átállítani a dolbit sem a dtst marad pcm -en. De akkor is halk ha az optikait a házimozira állítom.

És az benne a borzasztó hogy idáig jó volt.. így meg a tv hangszórója hangosabb dinamika abszolult nincs és 10 hangerőn meg sem nyikkan a soundbar.

Szerintetek mi a baj? Nem akarom elhinni hogy nállatok hdmi arcal jó és hangos a hang...és tudjátok váltani a tv-én a dtst és a dolbyt pcm-ről.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6310) Angel2014


Angel2014
addikt

Tessék csináltam egy videót... :B [videó]

Láthatjátok hogy a sounbar is és ha rákötöm a hdmi t arcon van---szóval jó helyre van dugva.

Először csak optikán külső hangszórón itt érezhető hogy jó a hangzás és autómatán beindul a dts 10 es hangerőn szétszedi a házat , de ha rákötöm hdmi arcra átkapcsol házimozira és lecsökken a hang a negyedére és csak pcm lesz a lehetőség a hang 10 es hangerőn nem is hallható.

Itt sokan mondtátok hogy az arc a jobb...akkor. Vagy nálatok jó? Esetleg így próbáltátok? És az benne az érdekes korábban jó volt valamitől elment a hang egy tv visszaállítástól.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6311) Laca19 (a) válasza Angel2014 (#6310) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Először is a helyedben megpróbálnék egy hosszabb 30-40 perces áramtalanítást mindegyik készüléken, illetve egy gyári beállítások visszaállítását. Régen néhány esetben megoldotta a problémát, nem pont ilyet, de ki tudja.
Hányszor játszottad ezt el, hogy működő készülékbe ki-be húzkodod a HDMI kábelt? Bátor vagy...HDMI kábelt nem hogy kikapcsolt, de áramtalanított készülékbe szabad ki-be húzkodni.

http://www.diesel.com

(#6312) Angel2014 válasza Laca19 (a) (#6311) üzenetére


Angel2014
addikt

:Y nem tudtam.. :R

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6313) peti85 válasza Laca19 (a) (#6311) üzenetére


peti85
senior tag

Az érdekes, akkor miért van HPD (Hot Plug Detect) pin a csatlakozóban? [link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6314) CharlieDrop válasza Laca19 (a) (#6311) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"a HDMI kábelt? Bátor vagy...HDMI kábelt nem hogy kikapcsolt, de áramtalanított készülékbe szabad ki-be húzkodni."

Hm, és a notebooknak szóltak már erről? :Y

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6315) Laca19 (a) válasza CharlieDrop (#6314) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

(#6313) peti85 és (#6314) CharlieDrop

Nem tudom, lehet rosszul tudtam, de több helyen olvastam már erről, hogy HDMI-t csak úgy nem húzkodunk ki-be áram alatt...lehet csak tévesen kering rossz a infó a neten :F

http://www.diesel.com

(#6316) Laca19 (a) válasza Laca19 (a) (#6315) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

A házimozi fórumban is többször szóba került már ez, rákerestem: kihúzott konnektor vagy lekapcsolt elosztó, különben elfog szállni a HDMI panel. Én be is szoktam ezeket tartani, nem tudom mennyire igaz, nem én találtam ki. :F

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#6317) peti85 válasza Laca19 (a) (#6316) üzenetére


peti85
senior tag

Az biztos hogy rosszat nem csinálsz ha áramtalanítasz előtte. Ha ez nem okoz problémát, akkor az egy biztos megoldás. De én azért hiszek a szabvány alkotóinak.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6318) CharlieDrop válasza Laca19 (a) (#6315) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A HiFi-s fórumok szeretnek túlozni, plusz lehet valami istentelen régi szabvány.
Azért írtam a notebookot, vagy írhatnék kamerát is, mert azokat nem mindegyiket lehet áramtalanítani, fura lenne, ha egy MacBookot meg kellene várni míg teljesen lemerül, hogy kihúzd a HDMI-t belőle ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#6319) dugesz77 válasza CharlieDrop (#6318) üzenetére


dugesz77
őstag

Régebbi AVR-ek tuti nem szerették (Onkyo +Denon) ott volt amelyik elszállt kábel ki/be dugásnál bekapcsolt állapotban.

(#6320) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

ismét bementem egy boltba, vagy 3-4 félét összehasonlítottam

samsung hw k335 35e ft

Samsung HW-M450 70e ft

LG SJ4 ezek mellett egyből kiesett

árban hiába a fele a 335-ös, nekem valahogy az jobban hozta a zenét, amivel próbáltam alapbeállításokon, létezik ez?

feature-ökben nem tudom mi lehet a 335-ös hátránya, illetve a másik előnye, de lehet rendelek egy 335-öst, ha nem jo, visszaküldöm.

most egy akcio keretén belül még 4e ftot tudnék vágni rajta, tehát durván 32ért enyém lenne a 335.
ami vicces, mert egy jbl flip 4 is drágább annál :)

de komolyan gondolkodm, hogy veszek egy 2.0 hangfalat a soundbar helyére, annak van értelme? arra rászánnék valamivel többet is.

hogy látjátok?

köszi

(#6321) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Tud abban esetleg segíteni valaki, hogy egy Q6FN samsung miért nem látja a J250 soundbart Bluetoothon? A bt ikon villog hogy csatlakozási módban van. A telefonom látja is. A tv viszont nem.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6322) zsoika válasza Laca19 (a) (#6316) üzenetére


zsoika
addikt

Jól tudod és teszed....a többiek meg húzogassák/dugdossák nyugodtan bekapcsolva. ;)

(#6323) wierra válasza seadrone (#6320) üzenetére


wierra
senior tag

Ha zenére vennél hangfalat, akkor vásárolj erősítő - sztereó hangfalszettet. A soundbart elsődleges funkciója a TV hangjának javítása. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6324) seadrone válasza wierra (#6323) üzenetére


seadrone
őstag

Igen, tudom hogy ezt kéne tennem, de egyelőre a kellett keretem nem engedi ezt meg, addig be kell érnem egy ilyen hangfalszett el, aminek egyébként nagyon örülnek, aztán majd hogyha úgy alakul, akkor természetesen megyek tovább

(#6325) dsk976 válasza dsk976 (#5995) üzenetére


dsk976
csendes tag

Mivel a kérdésemmel kapcsolatban senki se tudott tanácsot adni, ezért leírom az eddigi tapasztalataimat, csak hogy meglegyen, ha más is ide téved hasonló dilemmával.

Tehát addig olvasgattam, amíg az olcsó kínai soundbarokat elvetettem, az LG SJ4-nél nekem a mélyláda megléte nem volt szimpatikus és kinézetre is elég gagyinak tűnik az egész. Úgyhogy megrendeltem egy GGMM M3-at, és még olcsóbban is kijöttem, mintha LG-t vettem volna. A TV-hez analóg (AUX) csatlakozón nekem tökéletes, de amúgy is annyira megtetteszett, hogy végül vettem hozzá egy párt is, hogy sztereóban szóljanak. Nem bántam meg, nekünk a nappaliba tökéletes. Kicsi, szép és nagyon jó hangja van. Letöltöttem a Sony-tól egy 96kHz/24bit-es minta fájlt és a 44kHz/16bites párját, és tényleg hallható a különbség. Sajnos nekem nincsenek hi-res audio fájljaim, de ezek után még lehetnek. :)

Egyelőre Spotify-t hallgatunk rajta sztereóban (wifi-mód), illetve amikor a TV véletlenül be van kapcsolva, akkor annak a hangja megy az egyikre. Annyit meg módosítok majd a konfigon, hogy a TV set-top-box két ananlóg hangcsatornáját két külön kábelen elviszem a két GGMM M3-ra, így ott is meglesz a sztereó hatás.

Filmnézés meg laptopról bluetoothon keresztül fog történni, persze megint csak az egyik hangszórót használva, mert párban úgy nem lehet. Ha sikerülne linuxról kinyomni rájuk a hangot wifi módban (DLNA), akkor már csak az A/V szinkront kellene megoldani és az is mehetne rájuk egyszerre, de egyelőre ez nem működik. (A pulseaudio-dlna nekem nem működik úgy, ahogy kellene.)

(#6326) Clever0 válasza dsk976 (#6325) üzenetére


Clever0
senior tag

Azt vedd figyelembe, hogy a bluetooth tömöríti a hangot, ezért rosszabb minőségű, mint a kábeles kapcsolat!

(#6327) dsk976 válasza Clever0 (#6326) üzenetére


dsk976
csendes tag

Persze, de nálam nem a bluetooth veszteséges tömörítése lesz a szűk keresztmetszet, mert ha szökőévben egyszer nézünk is filmet, akkor is általában a mozicsillagról tesszük, ami már eleve olyan amilyen. (És egy ősöreg ASK A9+ projektorral vetítjük ki a falra.) Szóval nem vagyunk se hardcore filmnézők, se audiofil zenehallgatók. Bár az tény, hogy egy átlagos mp3 és egy 24bit/192kHz flac között ezzel a cuccal (wifi-n lejátszva) már én is hallom a különbséget.

(#6328) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Pc met hogy tudom összekötni a hangprojektorral és a tv vel hogy a kép és a hang is menjen?

Hangprojektor samsung n450 két hdmi van rajta egy bemenet és egy kimenet

(#6329) #21346560 válasza apple87 (#6328) üzenetére


#21346560
törölt tag

No akkor vajon hogy?! ;]

(#6330) Clever0 válasza apple87 (#6328) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem ismerjük a tévédet, hogy tud-e hdmi arc-ot. Ha a tévére más eszköz is van csatlakoztatva, akkor a pc->tv hdmi-vel, tv hdmi arc-> soundbar hdmi out szintén hdmi kábellel. Ha nincs más forrás, akkor a pc mehet a soundbar hdmi in bemenetére, a tévé ugyanúgy az outra. Ha a tévé nem tudja az arcot, akkor valamelyik kapcsolatnak optikainak vagy bluetooth-nak kell lennie.

(#6331) VaDy


VaDy
tag

Elado Samsung HW-M450!
Szuleim kaptak karacsonyra, kihasznalatlansag miatt elado, 3x volt bekapcsolva, dobozaval osszes gyari tartozekaval , + adok hozza egy hdmi kabelt, mert az termeszetesen nem volt a dobozba...
Ara fix 50.000 (legolcsobb helyen most kerek 70.000. ft)

[ Szerkesztve ]

(#6332) PowerBuldog válasza VaDy (#6331) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Olvasd el a szabályzatot. Fórumban nem hirdetünk. :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6333) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!

Segítsetek dönteni.
Két soundbar között vacillálok.
Egyik az LG sj2-es , mélyládával persze.

Meg találtam egy angliait, persze csak amazonrol lehet megvenni. Az ára 25 ezer körül lenne szállítással.
Találtam róla jó véleményeket is, de az lg-ről is vegyes.

[link]

Ismeri valaki ezt a márkát, tipust?

Az lg-t ha itthon veszem , legalább vissza tudom küldeni, ha nem tetszik.

Köszi.

(#6334) ftt válasza bikfic1 (#6333) üzenetére


ftt
tag

Ingyen sör nincs, 50 GBP-ért kizárt, hogy ez valami nagyon jó legyen.

Megfontolnék még a helyedben használt, de még garanciás gépet (hazai garival)

Szerintem eggyel a belépő szint felett érdemes nézelődni kezdeni, az újonnan 50-60 eFt-s kategóriában.

(#6335) Vfat


Vfat
újonc

Sziasztok,

LG SJ4-es 2.1 300W -os soundbar-ral van egy kis problémám,ha ez az egyáltalán.HDMI ARC-on keresztül van összekötve a tv-vel és kikapcsoláskor mindig van hangja a soundbar-nak,egy olyan pattogó féle éles hang mintha elengedne valami meghúzó mágnes belül.Mindig ez a hang van mielőtt készenlétbe vált,kikapcsoláskor.A mélynyomó ok nem onnan jön ez a hang,és próbáltam már optikai kábelen is,ugyanez a szitu.
Kinek mi a tapasztalata,normális lehet ez? Még garanciális úgyhogy cserélhetném is..
Előre is köszi..

(#6336) Alex91 válasza Vfat (#6335) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg egy sima rele. Bekapcsolaskor nem kattan?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6337) Vfat válasza Alex91 (#6336) üzenetére


Vfat
újonc

nem akkor nem és más baja sincs csak ez a hang dolog

(#6338) bikfic1 válasza ftt (#6334) üzenetére


bikfic1
tag

Azért olyan rossz nem lehet. Angliában gyártják, nem pakolnak rá annyi adót, profitot mintha itthon venném meg.
De én is az Lg felé hajlok. Egy ismerősnek van ez az sj2-es és nagyon feldobja a tévé hangját, mélyhang is van bőven.

De ma volt egy akció a BlitzWolf BW-SDB1 soundbarra ( igaz, nincs mélynyomó) de nagyon jó értékeléseket kapott.
44 dollár áfamentes szállítással, egy próbát megér.

(#6339) ftt válasza bikfic1 (#6338) üzenetére


ftt
tag

oké

(#6340) mjani1172 válasza Alex91 (#6284) üzenetére


mjani1172
addikt

Szerintem mély nélkül meg nincs zene.

(#6341) Alex91 válasza mjani1172 (#6340) üzenetére


Alex91
félisten

Azt irtam, hogy nem szoktak ajanlani, de ha valaki azzal szereti...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6342) mjani1172 válasza Alex91 (#6341) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, így értettem én is! :R

(#6343) NTomszi válasza elmunkas (#5018) üzenetére


NTomszi
csendes tag

Lg sk5

(#6344) NTomszi válasza NTomszi (#6343) üzenetére


NTomszi
csendes tag

Sziasztok! Láttam olyan hozzászólást amiben az LG SK5 után érdeklődik valaki. Én hozzájutottam egy ilyen soundbarhoz és erről írnék pár szót ha valaki ezen a készüléken töri a fejét de nincs módja kipróbálni...
Én egy kb 26-28nm -es nappaliban használom. A kanapé a szoba közepén helyezkedik el a TVm pedig a hosszabbik fal közepén.A hangja szép,tiszta,nem túl kemény inkább lágynak mondanám,a mélynyomó(elhelyezés kérdése) erőteljesen dolgozik a háttérben.Nem tolakodó mint korábban a HarmanKardonom volt, igaz nem is hozza azt a hangteljesítményt-magasabb hangerőn már picit puffogósabbá válik..de megfelelően pozicionálva, szép finom mélyeket produkál.a soundbar teljesítménye igen kiélezett magas hangerőn folyóssá kissé torzzá válik ami ki-kihallható főleg a zenei aláfestésekben. Én kizárólag tévénézésre és filmhez használom, korábban volt többféle valós 5.1-em de ebbe a szobába nem szeretnék kábeleket ,ezért választottam. Alaphelyzetben nem több mint bármelyik soundbar, használtam fidelio e5-öt és b5/12-öt is , azoknak jobb hangja volt alapban, De! A dts virtual:x nagyot szól. Valóban a fület becsapva dolgozik, de ilyet sounbartól ebben a kategóriában nem hallottam. Nem hoz 5.1,7.1-et, de ha visszhangzik valami akkor olyan érzés mintha ott lennék. A háttér hangok valóban háttérnek érződnek(pl.párbeszéd egy étteremben). Szóval jó! Grat LG.,zenét nem nagyon hallgatok rajta csak elvétve, arra van analóg Cambridge rendszerem Elac Bs263 hangfalpárral,1db CD játszóval,1lemezjátszóval. De ha valaki nem ennyire kiélezett a zenehallgatásra, kellemes hátérzene hallgatásra szintén jó választás lehet az LG.én csak ajánlani tudom(ennyi pénzért)Negatívuma a hangerő kicsit kevés lehet,magasabb hangtartományban hangminőség romlás,USB valóban csak szoftverfrissítésre,1db HDMI bemenet.pozitív:a tv távjával párosítás nélkül is működik(optikai kábelen is!),remek térérzet dts:x módban, finom mély hangok,gyors és könnyű beüzemelés,jó ár!

(#6345) dugesz77 válasza NTomszi (#6344) üzenetére


dugesz77
őstag

"USB valóban csak szoftverfrissítésre" pedig zenére én inkább az usb részét ajánlanám,mert hallhatóan jobb róla a hang mint BT-ről főleg FLAC zenéknél meglepő a különbség. Ami elvárható azt támogatja az SK5 is.

(#6346) NTomszi válasza dugesz77 (#6345) üzenetére


NTomszi
csendes tag

Hát, köszi az infót. Nem próbáltam, mert nem hallgatok rajta zenét ésmert ezt halotam róla, de azért majd egyszer teszek egy próbát.
Üdv, NTomszi

(#6347) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

A hangprojektoromat szeretném összekötni PC vel milyen módon tehetem?

A hangprojektoron van HDMI OUT-és IN és optikai csatlakozó.

Viszont úgy szeretném hogy....

PC---- összekötni hangprojektor és TV vel egyszerre, hogy a tv adja a képet és a hangot is a pcről, de ki tudjam választani azt is, hogy simán a tv ki van kapcsolva és a hangprojektoron szóljon a pc hang.
A pc-n nincs optikai csatlakozó.

Valaki akinek így van összekötve segítene, hogy is lehetne megoldani?

(#6348) Clever0 válasza apple87 (#6347) üzenetére


Clever0
senior tag

"A pc-n nincs optikai csatlakozó." Mi van? Sztereo jack?
Vagy HDMI-vel van a tévére kötve? Akkor PC-ből kábel a bar HDMI IN-jébe, a HDMI OUT-ból kábel a tv HDMI ARC csatijába, ha van neki olyan.

[ Szerkesztve ]

(#6349) #21346560 válasza Clever0 (#6348) üzenetére


#21346560
törölt tag

Reméltem én is, hogy HDMI összeköttetéssel össze tudom hozni a PC-t és a hangprojektoromat, de nem gyere be, mert fullhd-s kijelzőnek ismeri fel a PC, és így nem igazán tetszik...

(#6350) rinpocse


rinpocse
aktív tag

Sziasztok!

KD 55 XF 9005 mellé/elé nézelődőm soundbar témában.

Továbbiakban nem akarok vezetékeket látni, a feleségemről nem is beszélve!

Jelenleg egy 10 éves Pioneer VSX1019 rádióerősítőt használok, Pionner BDP-320 lejátszóval, JAMO cuccokkal! A fenti cucc továbbra is a családban marad.

Milyen tapasztalatok vannak a Sony HT-XF9000 soundbarral kapcsolatban? Mire számíthatok a fenti PIO konfigot,valamnit a koromat (64+) is figyelembe véve :K ?

Jól gondolom, hogy TV bekapcsolása nélkül is tudom hallgatni az internetes rádiókat, zenéket?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.