Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Acheron válasza Chalez (#6695) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az ajánlást!
Mobilitás szempontjából mindenképp nagyon jó megoldás, könnyen elhelyezhető a mozi pozícióba és vissza.
Ugyanakkor az akkumulátoros működés aggaszt is, nem találtam róla infót, milyen akkumulátorok vannak benne, milyen élettartam garantált, cserélhető -e később (néhány év múlva). Egy hálózati betápot igénylő BT surroundos rendszer ebből a szempontból időtállóbb lehet.
Mindenesetre megpróbálom meghallgatni, holnap benézek a helyi MM -ba, ámbár nem emlékszem, hogy ilyet láttam volna összerakva (polcon biztosan van).

(#6702) bozont


bozont
veterán

Üdv

Samsung M450, N450 és R550-el van valakinek tapasztalata? Ma voltam kicsit hallgatózni, de pont ez első kettőt már nem tudtam meghallgatni, mivel kifutó szériák. Az R550 viszont már elég korrektül szólt, de az már 90e Ft, előbbi kettőt még kapni néhol valamivel olcsóbban. Elvileg ugyan az a kategória mindhárom. De vajon hangban mi a különbség?

Ha már arra jártam meghallgattam az Samsung R450-et, Lg SK5-öt, Sony HTS350-et. Mindegyik elég gyenge eresztés, pedig aux bemenetet használtam. :(

(#6703) AMD Power válasza bozont (#6702) üzenetére


AMD Power
titán

Én most pont az M450 hallgatom. Xbox , tv, zene hallgatásra vettem. Egy kicsivel több mint 22nm nappaliban használom. Bőségesen elegendő!!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6704) tomp válasza bozont (#6702) üzenetére


tomp
félisten

Sony HTS350-et aux bemenettel?
Mármint a hátulján lekaptad a műanyag borítást? Mivel szabadon csak az optikai és HDMI bemenet van. Nem értem amúgy miért kell elrejteni az aux bemenetet...

(#6705) bozont válasza tomp (#6704) üzenetére


bozont
veterán

Tényleg nincs rajta, akkor azt csak BT-n próbáltam, de gyorsan tovább is álltam. Inkább a K450 és LG-t próbálgattam jobban.

Végül is egy Samsung N450 lett, 74e-ért akciósan. Még ezt is sokallom picit, de majd meglátjuk. 90e körül meg már lett volna N550 is, ami 3.1-es.

(#6706) keresztes88


keresztes88
csendes tag

Sziasztok. Trust Lino XL 2.0val lenne esetleg valakinek tapasztalata? TV hangszóróinak kiváltása miatt szeretnék venni egyet.
https://edigital.hu/hangprojektor/trust-lino-xl-20-bluetooth-hangprojektor-p647702
Előre is köszi.

(#6707) Zolom89 válasza keresztes88 (#6706) üzenetére


Zolom89
senior tag

én ezt el hagynám, mindenképpen olyan vennék amihez van mély, szóval 2.1 rendszer nem sokkal drágább egy LG vagy samsung, nyugodtan megveheted bármelyiket fényévekkel jobb mint a tv beépítette

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6708) keresztes88 válasza Zolom89 (#6707) üzenetére


keresztes88
csendes tag

Hely hiány miatt nem akarok mélyet hozzá. Ezért keresek 2.0.ast.

(#6709) keresztes88 válasza Zolom89 (#6707) üzenetére


keresztes88
csendes tag

Hely hiány miatt nem akarok mélyet hozzá. Ezért keresek 2.0.ast.

(#6710) AMD Power válasza keresztes88 (#6709) üzenetére


AMD Power
titán

Ennek igy ebben a formaban nem sok ertelme lenne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6711) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Mostnanában szeretnék venni egy hangrendszert TV/BD lejátszó és számítógép "kihangosítására". (Előbbit optikán, utóbbit analógon.)

Nézegettem optikai bemenettel rendelkező minihifiket és soundbarokat, de előbbiek sajnos elég drágák (90 ezer a legalja) és a kezelési útmutatókban többnél azt olvastam, hogy az optikai bemenet csak LPCM jeleket fogad. Ez azt jelenti, hogy ha lejátszok egy DVD/BD lemezt Dolby Digital vagy DTS hanggal, akkor nem hallatszik a hang az eszközön? Az egyszerűbb soundbarok (30-50 ezres kategória) ezt hogy kezelik?

B.Cs.

(#6712) htom127 válasza keresztes88 (#6708) üzenetére


htom127
tag

Guglizz rá a sounddeck szóra

" Bazinga !"

(#6713) Laca19 (a) válasza bollokcs80 (#6711) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Igen, a DD és DTS jel estén nem fog szólni semmi. De a TV-t áttudod állítani, hogy PCM jelet adjon ki, ekkor természetesen lesz hang. Panasonic PMX90 hifiben már van optikai bemenet. 78.000 Ft-ért már kapható. Nekem volt PMX70-esem, amin nem volt optikai csatlakozó, egészen jó hangja volt USB-ről, CD-ről. Csak sajnos pont analóg aux-on akartam használni, na ott viszont sziszegett, nagyon gyenge minőséget nyújtott. Mintha csak azért tették volna rá, hogy legyen, de érezni lehetett, hogy a hangzást a digitális bemenetekhez "igazították".

http://www.diesel.com

(#6714) bollokcs80 válasza Laca19 (a) (#6713) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az gáz, mert BD lejátszót használom mindenhez (Filmek és koncertkiadványok, CD hallgatás). Találtam egy Onkyo-t (CS-375D) is, de ott is csa 48 kHz LPCM-ig tudja.

Soundbar-okon is ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#6715) bollokcs80 válasza htom127 (#6712) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Neked van tapasztalatod, hogy szólnak ezek az eszközök? Helyszűke miatt nekem is jó megoldás lenne, de filmek mellett zenehallgatáshoz is jól kellene, hogy szóljon (főleg rock/blues/jazz).

B.Cs.

(#6716) Laca19 (a) válasza bollokcs80 (#6714) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Általában tudják a soundbarok a DD-t és DTS-t, de persze amit kiszemelsz érdemes hozzá leszedni egy használati útmutatót. Nem feltétlen árhoz van amúgy kötve. Létezik 150 ezer Ft-os soundbar is, ami csak PCM-et kezel, vagy éppen nem tud DTS-t csak DD-t.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#6717) bollokcs80 válasza Laca19 (a) (#6716) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, már azokat olvasgatom. :)

B.Cs.

(#6718) htom127 válasza bollokcs80 (#6715) üzenetére


htom127
tag

Évekkel ezelőtt hallottam egy Sonos-t, az meggyőző volt. Típusát sajnos nem tudom.

" Bazinga !"

(#6719) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Üdv Urak!

A problémám a következő, remélem tudtok segíteni.
Jelenleg egy 2.1-es hangrendszert használok ami úgy van bekötve, hogy:
laptop->hdmi->TV->jack->hangcucc
Teljesen jó, egy dolgot kivéve a filmeknél a beszéd az nagyon halk az effektek viszont brutál hangosak. A zenélés az hibátlan rajta.
Kérdésem lenne, hogy egy soundbar jól kezeli-e a filmes 5.1-es hangsávot? Normalizálódna-e a beszéd/effekt hangerő? Jól osztja ki a hangsávokat?
Itt a bekötés persze már változna erre:
laptop->hdmi (arc)->soundbar->hdmi->TV

Köszi!

(#6720) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy MAGNAT Sounddeck 150 -et. Abba a probléma futottam bele, hogy a tv-m talpa jóval szélesebb, mint maga a sounddeck így azt nem tudom alá rakni. A [képen] mellékeletem, hogy milyen tv állványom van. A kérdésem az lenne, hogy ha az alsó polcra tenném a soundeccket az nagyon sokat ronta a hangzás minőségén?

Köszönöm előre is!

üdv t,

(#6721) sityupityu válasza Zolom89 (#6684) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanez volt itt írva a régi hozzászólásokban a Samsung HW-MS650-ről is. Azt irkálták róla, hogy doboz hanga volt kipróbálva. Gondolom, hogy ott is csak a bt kapcsolatra alapoztak, ugyanis megvettem és nagyon jól szól a szobában. Mindenképp hangprojektor volt a célom és nem sima soundbar, hogy legalább valami minimális kamu házimozi hangzás legyen. Ugye itt korábban írogattam róla és linkeltem is anyagot, hogy baromira nem ugyanaz a kettő, mert valaki abban a tudatban van a mai napig, hogy egy és ugyanarról van szó pedig nagyon nem. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#6722) baidgti


baidgti
csendes tag

Sziasztok!
Új hangprojektor vásárlása előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni a választásban. A két kiszemelt:
JBL Bar 2.1 és a JBL Bar 3.1
Jó pár tesztet elolvastam a két termékkel kapcsolatban és összességében eléggé pozitívak voltak az értékelések.
Nem tudom, hogy van-e valakinek tapasztalata a két hangprojektorral. Megér szerintetek 25.000 forintos felárat a 3.1 vagy bőven elegendő a 2.1 is? :F

Köszönöm! :R

(#6723) Hurkaleves válasza baidgti (#6722) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Hát én olvastam róla negatív véleményeket is.. Ja, és az soundbar, nem hangprojektor. ;)

(#6724) baidgti válasza Hurkaleves (#6723) üzenetére


baidgti
csendes tag

Valóban, köszi :)

(#6725) Chalez válasza baidgti (#6722) üzenetére


Chalez
őstag

Én 5.1-et vettem, az tudja a DTS-t is és teljesen vezetékmentes a két hátsó surround hangsugárzó, nem kicsit kibővítve a teret :K

(#6726) Hurkaleves válasza Chalez (#6725) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aksis gondolom, saját bt vevővel és erősítővel. milyen sűrűn kell tölteni?

(#6727) Chalez válasza Hurkaleves (#6726) üzenetére


Chalez
őstag

Elvileg 10 órát bír, de én éjszakánként felteszem mindig, aztán kész, kb. 10mp-es meló

(#6728) proly01


proly01
őstag

Sziasztok!
Hangprojektort szeretnék venni. LG SJ4 a kiszemeltem.
Kérdésem hogy javarészt 4K filmek hangjára konzol és kabel tv hangjára használnám.
Elbír a 4K s tartalmakkal illetve hogyan kellene összekötnöm hogy minden mindennel passzoljon?
Előre is köszönöm!
:R

....Pr:)ly....

(#6729) bollokcs80 válasza tajati (#6720) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem nem, sőt lehet, hogy kicsit testesebbek lesznek a mélyei. :)

Én is berendeltem egyet szombaton, nekem TV felett lesz polcon, meglátjuk, hogy szól.

B.Cs.

(#6730) gertitorpe


gertitorpe
tag

Aki a Samsung Q90-re várt (mint én), újra akciós a Media Marktban 280e forintért.

A 2019-es szériás LG OLED-ekhez ideális mivel van benne eARC, Dolby Atmos, Dolby Vision passthrough és nagyon szépen is szól.

(#6731) AL válasza bollokcs80 (#6729) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Korábban Nekem is volt ilyen TV alá helyezendő ( ennek a nagytestvére ) és az elhelyezése "körülményes" . Szép hangja volt, de sokat kellett pakolgatni mire jó helyet találtam neki. A TV szekrény zárt volt neki, nem jött ki rendesen a hang. Hely, tér és megfelelő fa talapzat kell, hogy élvezni tudjad a jó hangját. A polcon, vagy a oldalt zárz szekrényben nem tud bizonyítani. Érdemes próbálgatni több helyen, lényeges, hogy körülötte legyen hely. Az alatta lévő polc ( fa ) minősége is befolyásolja a hangot az alsó hangszórók miatt, főleg a térhatást . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#6732) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

egy 22nm nappaliba szeretnék soundbart vásárolni.
Voltam üzletben kipróbálni egy JBL 3.1-et, ez alapból tetszett, viszont elég méretes és nem fér be a láda a szekrénysor mellé.
felhasználás: tv-nézés, netflix, hbo go, ps4, zene BT-n.

Hasonló árkategóriában mit ajánlanátok? (max 150k)
ezt néztem még, jókat írnak róla: YAMAHA YAS-207

köszi!

[ Szerkesztve ]

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6733) Hurkaleves válasza gubisadam (#6732) üzenetére


Hurkaleves
őstag

máshol nem lenne hely a mélynek? mindegy szinte csak sarokba tegyed és földre.

csak mert látok sok olyan képet ahol a mély az asztalon, polcon és egyéb nem megfelelő helyen van... vicces.

(#6734) gubisadam válasza Hurkaleves (#6733) üzenetére


gubisadam
aktív tag

nem sajnos, jóval testesebb a ládája mint a többi tipusnak, asszony ki is vágna vele a nappaliból :)

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6735) proly01


proly01
őstag

Tudnátok abban segíteni hogy LG SJ4 et PC hez MPC-HC hoz mivel kössek össze és mik a helyes beállítások?
Az 5.1 es filmek is max sztereoban szólalnak meg az is úgy hogy mintha víz alól beszélnének és a mélyládán is a beszedhang szól.
Előre is köszönöm
:R

....Pr:)ly....

(#6736) atteszveszpr válasza bozont (#6702) üzenetére


atteszveszpr
csendes tag

Hello, most a MM-ban a hw-r550 63e Ft

(#6737) bozont válasza atteszveszpr (#6736) üzenetére


bozont
veterán

Nagyon szuper, sőt még van rá az ajándékkártyás kedvezmény is. Kösz hogy szóltál, hétvégén még nem volt semmi amikor néztem. Le is maradtam volna róla.
A másik rendelésemet amúgy is törölték, mert állítólag már nem tudnak hozni, törlik is a webáruházból. Ez annyira sikerült, hogy még mindig rendelhető de már magasabb áron. :W Ez a bolt nálam kiesett a kosárból. Ha drágábban tudják csak hozni, akkor mondja azt és eldöntöm kell-e azon az áron vagy sem. De ez így... :U

[ Szerkesztve ]

(#6738) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Picit visszatérve ehhez a hozzászólásomhoz, röviden annyit szeretnék tudni, hogy egy 2.1-es soundbar ARC HDMI-n keresztül jól meg tudja-e szólaltatni az 5.1-es filmek szöveges részét mert most nagyon halk! Illetve ugyanez a helyzet, hogy ha a TV-t optikaival kötöm össze a soundbarral akkor is javul-e a beszéd hangereje? Van erről tapasztalat? Köszi!

(#6739) bozont válasza Hurkaleves (#6738) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem ez jobban függ attól, hogy hogyan van lekeverve az 5.1 stereo-ra. Szóval nehéz ezt így megmondani, mert soundbar és sounbar között is van különbség (ha éppen az végzi a konvertálást).
Érdemes lenne még a Pc-n beállítani a lekonvertálást, egy jobb lejátszó jobb munkát végez mint egy TV vagy soundbar. De ha biztosra akarsz menni akkor 3.1 kell minimum, ott már van külön sáv a centernek.

(#6740) bozont válasza bozont (#6739) üzenetére


bozont
veterán

Viszont ha megjön nekem is a soundbar, akkor úgy is tesztelem ez ügyben is. Majd írok róla. Sajnos 6-10 napot írnak a szállításra, szóval még várni kell.

(#6741) Hurkaleves válasza bozont (#6740) üzenetére


Hurkaleves
őstag

köszi, az jó lenne!
most is épp e témában olvasgatok...

(#6742) Zolom89 válasza Hurkaleves (#6738) üzenetére


Zolom89
senior tag

még midig az a gond hogy a 2.1-nek akarsz 5.1 hangot adni csak nem értem miért..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6743) Hurkaleves válasza Zolom89 (#6742) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nem. A célom az, hogy a filmek alatt a beszédet is értsem, mert az halk, ellenben az effektek meg szétrepítik a házat. Jelenleg a TV-be megy a HDMI és a TV-ből fejhallgató csatolakozón keresztül megy a hang a 2.1-es hangcuccomba. Abban bízok, hogy a soundbar ha megkapja a HDMI kábeltől a jelet vagy a digitál optikain akkor a szöveget szépen leosztja (ami egyébként a centerből jönne) sztereóra és normalizálja a hangerőt, hogy ne kelljen a hangerőt mindig le/föl vennem a távirányítón. Mert ez roppant idegesítő tényező filmezés közben. A régebbi sztereó filmek teljesen jól szólnak. Szóval ha van ilyen téren tapasztalat, akkor azt szívesen veszem, mert ha működik az elmélet, akkor lehet beruházok egy soundbarra.

[ Szerkesztve ]

(#6744) tomp válasza Hurkaleves (#6743) üzenetére


tomp
félisten

Kapcsold be a Dolby Dynamic Range Control módot azaz a DRC-t. Ez a nagy effektek erősségét lejjebb veszi így a beszédre beállított hangerő nem fogja a ház falát kivinni ha robban valami.

(#6745) Marko_ válasza Hurkaleves (#6743) üzenetére


Marko_
tag

Szia,
soundbar-ból 3.1-est vegyél, abban van center, ami a beszédhangokért felelős (legjobb, ha állítható is a center hangerő). 2.1-esből szerintem csak a jobb fajták megfelelőek erre, amik normálisan le tudják keverni az 5.1-es hangokat.
Én anno az LG SH5-ömtől pont amiatt szabadultam meg, amit te is tapasztaltál a hangcuccoddal, kb élvezhetetlen volt filmet nézni vele.

(#6746) Zolom89 válasza Hurkaleves (#6743) üzenetére


Zolom89
senior tag

Akkor nem lol :DD igazad van nem az a gond h teljesen más hangzást adsz neki jolvan akkó :D
Beszarok ;]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6747) AL válasza Zolom89 (#6746) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A filmek szinkronizálásával, hangjával van a legnagyobb baj. Mintha a Hangmérnökök direkt úgy csinálnák meg, hogy csak hatalmas robbanások, zörejek legyenek és azzal nem is foglalkoznak, hogy nem lehet érteni a beszédet. Biztos vannak, akiknek a nagy dübörgések tetszenek, de ha nem értem a beszédet, akkor minek nézzem a filmet.
A TV műsoroknál is tapasztalni ilyen "hüleséget", amikor híradónál, vagy más műsornál egy hangos zenét bekevernek. Én is ezért cserélgettem a házimozijaimat ( Yamaha, Marantz, stb. ) , mert egyszerűen nem értettem a filmeknél a beszédet. Hiába emeltem ki a centernél a beszédet, még a DVD és a Blu Ray játszón is használtam beszédkiemelést. Eredménytelen volt. Magyarázták ezt a rossz párosítással ( erősítő - hangfalak ) és a szoba rossz akusztikájával, nem derült ki. Jelenleg egy Yamaha hangprojektort használok és ennél minden szót érteni, hallani. Lehet, hogy egyszerűen csak jól van megcsinálva. Nem egyszerű a választás és az a baj, hogy csak otthon, vásárlás után derül ki, hogy jól választottál e. Üdv.

(#6748) htom127 válasza AL (#6747) üzenetére


htom127
tag

Jelenlegi Yamahádnak mi a típusa ?

" Bazinga !"

(#6749) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés lesz, de vágjunk bele.
Teszem azt beszerzek egy soundbart. példa kedvéért legyen az egy 2.1 alapmodel.
TV-vel optikán van összekötve, és a Tv-n lejátszok mondjuk egy filmet nas-ról streamelve vagy pedig netflixen.

Mivel a TV támogatja, ezért a netflixről lejátszott film dolby atmos lesz.
Amennyiben a soundbar nem "támogatja" vagy licenszeli ezt a technológiát akkor miképpen fog ez megszólalni rajta? sztereoban vagy pedig sehogy? Hasonlóan mondjuk egy DTS hangsáv?

Korábbi hozzászólások alapján fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert ha jól vettem ki akkor a soundbar csak egy digitális jelsorozatot kap ami vagy fel tud dolgozni vagy nem.

Tehát ha szeretném hogy az ilyen jellegű hanganyagok is gond nélkül menjenek akkor szükséges olyan soundbart szerezni ami legalább licenszeli ezeket és ha kamu sourroundot is csinál, de legalább lejátsza.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6750) AL válasza htom127 (#6748) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt használom : Yamaha YSP-2700
Csak vaktában vettem, szerencsém volt, hogy jó lett. Gondolom a sikerhez az is hozzájárult, hogy ezeket a Yamaha találta ki.
Sokat gondolkodtam rajta, mert drága volt ( 280 ezer ), de az a lényeg, hogy érthető szép a hang ( beszéd ) .
Igazából csak sztereóban, vagy térhatással használjuk ( nem a 7.1 - es kalibrálással ). Üdv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.