Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6416) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Segítségre szorulok az lg tv-s topicból átjöttem ide, mert ez már nem tv probléma szerintem. Vagyis inkább érdekeset tapasztalok, lehet így kell lenni csak nekem furcsa. Most vettem egy LG sk5 soundbart. Soundbart összekötöttem a tv-vel hdmi arc-on(LG uf850v) így úgy néz ki rendben működik. Most a soundbar van arc-on rákötve. TV ki-bekapcsoláskor ki és bekapcsol a soundbar Átváltok a tv hangszóról a kimenetre és ha ki van kapcsolva a soundbar akkor bekapcsol. Bár szerintem volt olyan is amikor tv hangszóróra váltottam akkor kikapcsolt a soundbar(most nem így megy). Ha a soundbar hdmi in-be bekötök egy Mecool M8s pro+ médialejátszót amin LibreElec fut akkor nem vált át a hdmi-re. Soundbart kihagyva médialejátszót bekapcsolva a tv átkapcsol a megfelelő hdmi-re. Most ezt csak akkor teszi meg ha a soundbar-on átváltok hdmi in-re. Ez még nem is lenne probléma, de ha visszaváltok a tv-re a soundbaron akkor nem kapcsol vissza a tv műsorra. Erre van valami megoldás vagy ez így működik és kész? Másik ami fontosabb probléma, hogy csak akkor kapcsol be automatikusan a soundbar ha a médialejátszó is be van kacsolva. Ha kézzel bekapcsolom akkor viszont nincs rajta hang csak akkor ha megy a médialejátszó. Még egy érdekes dolog ha minden be volt kapcsolva és ment a hang is a tv-ről akkor ha kikapcsolom a médialejátszót attól függetlenül van továbbra is hang csak akkor nem tudom visszavarázsolni ha átváltok a tv hangszóróra majd vissza a soundbarra.

Ha nem fogalmaztam túl nyakatekerten és valakinek van javaslata a megoldásra az kérem jelezze. Esetleg olyan is jó lehet ha bekapcsolom a tv-t akkor kapcsoljon be a médialejátszó is. Esetleg kábelhiba nem lehet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.