Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Jaygab


Jaygab
tag

Sziasztok!

Adott egy LG LF652V TV és egy LG LAS 350B soundbar.
2 évig nem volt semmi a gond, de most egyik napról a másikra (kb fél éve , csak most kérdezem meg) nem kapcsol be a soundbar, amikor bekapcsolom a TV-t. Opikai kábelen vannak összekötve, ha bekapcsolás után állítom a hangerőt, az már működik, vezérli a tv a soundbart, csak a ki-és bekapcsolás nem akar menni....
Mi lehet a gond , hol keressem a hibát? Alapdolgokon már túl vagyok.
Lehet, hogy a TV-nek az egyik frissítése vágta haza ezt a funkciót?

(#6852) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Samsung UE55NU7102 tv-hez milyen soundbart ajánlatok?
Keret 50-70 ezer ft lenne, de ha a best buy pár ezressel felette van nem gond. Pc mellette van, így jackre azt kötném, telefonról néha menne bt-n a zene.
Sk5-el szemezek, de nem vagyok tisztában, hogy a tv-vel hdmi-n keresztül összeköthető-e.
Más alternatíva is érdekel, ha jobb vétel szerintetek.

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#6853) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A JBL Sb450-hez van Android applikáció, amivel vezérlem a soundbart?

(#6854) Zolom89 válasza szacsee (#6852) üzenetére


Zolom89
senior tag

LG SK5 kitűnő választás. HDMI-vel vagy optikával összekötöd és kész is.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6855) szacsee válasza Zolom89 (#6854) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!

Még egy kérdésem lenne, hogy tv alá lehet-e lógatni valamiféle tartóval, vagy ilyen ársávú készülékeknél nincs erre lehetőség?

(#6856) Zolom89 válasza szacsee (#6855) üzenetére


Zolom89
senior tag

volt a csomagban hozzá 2db ilyen felfogató hogy fel tudd furni

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6857) szacsee válasza Zolom89 (#6856) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, akkor azzal és egy kis kreativitással már a tv-re tudom rögzíteni. :R

(#6858) vonatospisti


vonatospisti
csendes tag

Sziasztok! Samsung Q70-es tv-hez szeretnék soundbart! Ès ha már a tv is Samsung legyen a soundbar is, igazából a Q70-est nèztem ki! Valakinek van tapasztalata vele kapcsolatban? Elöre is köszönöm 🤘

(#6859) gubisadam válasza vonatospisti (#6858) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Nekem ilyen soundbarom van. Pár hete vettem. Mivel előtte kb nem nagyon volt semmi rendszerem így nagyon tetszik.
TV-hez szerintem bőven elég, nekem egy 25nm-es nappaliban van, ide, illetve a társasházban szerintem bőven overkill....a mély brutális.
Filmekhez és tv-hez nagyon jó, szépen húzza a teret. HDMI arc-on tökéletes (nekem LG tv-hez van csatlakoztatva.) Amikor néha nem azon szólal meg a TV akkor már azonnal fel is ismerem, még ha csak a háttérben megy is hogy valami nem kóser, annyira jobban szól a soundbaron.

[ Szerkesztve ]

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6860) vonatospisti válasza gubisadam (#6859) üzenetére


vonatospisti
csendes tag

Köszönöm szépen, HBO és Netflix mellé vettem..a hèten megjön, alig várom 😃

(#6861) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

SAMSUNG HW-N650 vélemény?
Xboxhoz kellene, illetve néha film nézésre, zene hallgatásra BT-n keresztül stb. :)
100 körül jutnék hozzá.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#6862) RudY válasza IntelKiller7 (#6861) üzenetére


RudY
addikt

Ha 4K és HDR is átmegy rajta simán megéri. ;)

(#6863) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Sziasztok. Lehet, hogy hülye kérdés, de most egy yamaha yas 201 soundbarom van, megéri váltani egy Samsung q70 - es soundbarra, szebb lesz a hangzás? (általában tévé és mozi filmeket néznék Q60 Samsung tévén )...
ps: azon is gondolkodtam, ha megéri váltani akkor a soundbar mellé vennék még kiegészítéseként egy Samsung Bluetooth kapcsolatos hátsó 2 kis hangszórót még(sw8500S. )

[ Szerkesztve ]

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#6864) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Jól gondolom hogyha olyan helyen van a tv, ahol az egyik oldalon közvetlen ott a fal, a másikon meg egy nyitott tér, akkor felesleges a hangprojektor, mert nem fog rendesen térhatást produkálni?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#6865) gubisadam válasza Zsozsoka 74 (#6863) üzenetére


gubisadam
aktív tag

hogy megéri-e az passz.
Én néztem azt a yamahat is, viszont media mark akcioban 130-ért el lehetett hozni a Q70-et.
Yamahaban van közép hangszóró? Ebben van és nagyon jól jön beszédhangkor.

Samsung tv-vel gondolom még jobb lehet, nekem LG-re van kötve de így is panaszmentes a kezelése.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6866) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Igen értem. Nekem több éves, régebbi a yamaha yas 201. Remélem van itt olyan akinek van q70 soundbarja és leirja a tapasztalatait.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#6867) vonatospisti válasza Zsozsoka 74 (#6866) üzenetére


vonatospisti
csendes tag

Szia! Ha a "kedves" futár nem lenne ennyire f@szkalap akkor már tegnap megkaptam volna így viszont hètfőn (legalábbis remélem)! Q70-es tv mellé vettem majd leírom tapasztalataimat!

(#6868) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Előre is köszönöm. Remélem tényleg hozzá azokat az előnyeit amelyeket lehet olvasni róla.

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#6869) gubisadam válasza Zsozsoka 74 (#6866) üzenetére


gubisadam
aktív tag

azért válaszoltam, mert az van :D
kicsit feljebb írtam már róla

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6870) vieri2000


vieri2000
tag

Valaki hallotta már a LG SL8Y 3.1.2-es hangprojektort?
"
Tulajdonságok:
Az LG SL8Y hangprojektor a Meridian fejlett digitálisjel-feldolgozó rendszerét tartalmazza. Széles hangteret teremt a hang számára úgy, hogy a hangot fülmagasságba emeli, és a kétcsatornás bemenetet torzítás nélkül háromcsatornás hanggá alakítja.
Az LG SL8Y hangprojektor találkozása a Dolby Atmos és a DTS:X technológiákkal garantálja, hogy igazán bele tudjon merülni a kedvenc filmjeibe. A felfelé irányuló hangszórót tartalmazó SL8Y hangprojektor 440 W-os teljesítményre képes a 3.1.2 csatornás Dolby Atmos technológiával.
A Hi-Res Audio támogatásnak köszönhetően részletgazdag, stúdió minőségű hangzásélményben lehet része. A Hi-Res audio tanúsítvánnyal rendelkező hangprojektorok veszteségmentesen képesek sztereó hangot lejátszani akár 96 kHz / 24 bites minőségben is.
A 4K HDR és a Dolby Vision videó teljesítményromlás nélküli átvitelére képes technológiával az LG SL8Y hangprojektor tökéletes tévézési élményt nyújt.
Hallgassa internetről a kedvenc zenéit a beépített Chromecast szolgáltatás segítségével. Egyszerűen nyisson meg egy Chromecast-kompatibilis alkalmazást – például a Spotifyt –, érintse meg a cast gombot, és az LG SL8Y hangprojektor azonnal elkezdi játszani.
Fejlessze a meglévő LG SL8Y hangprojektorát egyszerűen a külön kapható SPK8-S hátsó hangszórókkal. A vezeték nélküli hátsó hangszórók két további hangcsatornát nyújtanak, és további 140 wattal növelik a rendszer teljesítményét. Élvezze a magasabb szintű, nagy teljesítményű térhatású hangot.
Az LG SL8Y hangprojektoron számos csatlakozási lehetőség található, például HDMI, optikai és Bluetooth®."

(#6871) Nevl


Nevl
csendes tag

Sziasztok!

Némi segítséget szeretnék kérni audio rendszer vásárlásában. A nappaliba raknék rendszeres zenehallgatáshoz minőségibb hangszórót a következő feltételekkel:
1. bluetooth képes legyen, támogasson emellett usb és optika bemenetet is
2. single unit legyen, nem akarok erősítővel és több hangfallal bíbelődni
3. ne úgy nézzen ki, mint valami modern szemeteskuka
4. max keret 250K HUF körül

Eddig a Naim mu-so QB féle cucc a legtetszetősebb, de nem tudom van-e jobb alternatíva

(#6872) Draken válasza Nevl (#6871) üzenetére


Draken
őstag

Bár nem vagyok naprakész ilyen tekintetben, csak tapasztalatot tudom én is megosztani: a naim mu-so maximálisan meg fog felelni Neked a zenére, bármi egyéb sundbarnal jobb erre a célra!

(#6873) remanium2001


remanium2001
újonc

Sziasztok!
Én is egy hangprojektor vásárlás előtt állok! A véleményetekre vagyok kíváncsi!
Kettő között vacillálok a samsung hw-q60r/en és a Jbl bar 3.1
Szerintetek melyik a jobb választás?

(#6874) gubisadam válasza remanium2001 (#6873) üzenetére


gubisadam
aktív tag

JBL-t meg tudod hallgatni és vásárolni személyesen az extreme audio üzletben. Nekemhangzásban tetszett, erőteljes és tiszta volt, viszont a mélyláda mérete eltántoríttott mert szerintem nagyon nagy.

Samsung HW-Q70 lett helyette születésnapi akcioban. (138k) így olcsóbb is volt mint a JBL.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6875) TXT


TXT
őstag

LG SJ4-rol mi tudhato, megeri penzt adni erte hasznaltan, elvezheto a hangzasa? Vagy epp ellenkezoleg? Kinek van tapasztalata vele sracok?

(#6876) Chalez válasza remanium2001 (#6873) üzenetére


Chalez
őstag

JBl-ék a mélyládát túltolták, összedönti a lakást, ha nem tekered le... Egy 5.1 tulaj vagyok :DDD

(#6877) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy szemezek egy samsung sound bar-al egy samsung tv-hez lenne ami viszont nem BT-s mivel hogyan tudnam össze kötni már ha lehet a kér dolgot?
Köszi!

Üdv! Gordon

(#6878) gubisadam válasza Gordon32 (#6877) üzenetére


gubisadam
aktív tag

optika, hdmi arc

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6879) gyuri.sza válasza tomp (#6634) üzenetére


gyuri.sza
tag

Esetleg tudnál még azóta tapasztalatot írni a Sony HT-S350-ről? Gondolkodom, hogy a most venni kívánt Sony XF9005-ös tv-hez jó lenne venni egy ilyet, gondolom azért eléggé tudja adni a tv hangszórója után, egyébként zenéket, koncerteket is jó élmény rajta hallgatni? Nekem elsősorban filmezéshez, sorozatokhoz és zenehallgatáshoz kellene.

(#6880) mikike76


mikike76
friss újonc

Sziasztok!

Hangprojektort szeretnék venni kb. 120000ft-ig bezárólag. Nem értek ehhez a témához és a segítségeteket szeretném kérni. Több tesztet és itt a fórumon is olvasgattam a következő kettőre szűkítettem a választást:
yamaha yas-207 és samsung hw-q60r
kb. egy árban lehet őket megvenni.
Filmnézésre és zenehallgatásra használnám 22m2 nappaliban.
Előre is köszi a segítséget a választáshoz!

(#6881) Hurkaleves válasza mikike76 (#6880) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Q60R tulajként elmondhatom, hogy kiválóan teljesít filmek alatt! Beszéd is érthető (bár ez szinkronja válogatja) és a háttér effektek is észrevehetők hála az "Acoustic Beam"-nek. Zenére már nem a legoptimálisabb (nem erre lett tervezve, egyik sem), de teljesen élvezhető. Plusz előnye a hátsó hangszórókkal való bővítési lehetőség, ami szintén vezeték nélkül kommunkál a bar-ral. A bar megvétele után pár nappal a hátsó hangszórókat is berendeltem, ezzel még jobban kitágítva a térhangzást ami érezhetően javult. A audio (stereo) tartalmat is kioasztja a hátsó hangszórókra is amivel jelentősen javítja a zenei élményt. A hátsó hangszórók hangereje is szabályozható lesz innentől kezdve a távirányítóval. A mélyek szépek, pontosak, dinamikusak és "selymesek". Van egy olyan opciója, hogy "Adaptive sound" ami az aktuális audio tartalomhoz igazítja a hangzást. De ez tán csak a Samsung Q sorozatú tévékkel műxik, legalábbis én nem véltem felfedezni különbséget amikor kapcsolgattam... de még nem is mélyültem bele ennek a tesztelésébe...
Összességében nekem nagyon tetszik, bár viszonyítási alapom nincs, ez az első bar-om.

(#6882) mikike76 válasza gubisadam (#6874) üzenetére


mikike76
friss újonc

Annyiért én is megvenném a Samsung HW-Q70-et! Szólj, ha látsz valahol! ;)

pisztoly:
Köszi a leírást! :R A TV távírányítóval csak akkor lehet vezérelni, ha HDMI kábellel kötöd össze, vagy anélkül is?

[ Szerkesztve ]

(#6883) juvegamer


juvegamer
tag

Üdv!
50.000ft körül keresek soundbart. Ezt találtam: Sharp HT-SBW260 3.1, Bluetooth. Ismeri valaki esetleg? Érdemes megvenni? 55.000ft körül van az ára.

(#6884) Hurkaleves válasza mikike76 (#6882) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Ezt még nem teszteltem, nálam a hozzá adott optikai kábellel van összekötve és a saját távirányítójával kezelem. Mondjuk én a TV távirányítóját csak be és ki kapcsolásra hsználom.. :)
Ja, ha már itt tartunk a TV-vel együtt kapcsol be és ki a bar is, tehát ezzel külön már nem kell foglalkozni!

(#6885) gubisadam válasza Hurkaleves (#6881) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Szia, nekem LG tv, hdmi arc és Q70. Nekem az adaptív abszolút jónak tűnik. Ezen használom legtöbbször és szerintem a sorrund-hoz képest jobban kiemeli a beszédet amikor szükséges.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6886) Hurkaleves válasza gubisadam (#6885) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hmm.. akkor nem tv függő.. ez jó! ahogy említettem még nem igazán teszteltem, de ezek után fogom! :)

(#6887) remanium2001


remanium2001
újonc

Sziasztok!
Olyan problémával küzdök, hogy van egy lg tv és egy tegnap vásárolt samsung Q60. összekötöttem Hdmi kábellel, ami Arc kompatibilis! Működött is megefelelően az első kikapcsolásig! Azót nem hajlandó Arc működni! Esetleg tudtok valami olyan beállításról ami ezt befolyásolja vagy lehet hülye kérdés, a soundbart resetelni.
A választ előre is köszi.

(#6888) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!
Panasonic cx750-es TV fejhallgató kimenetének a hangminőségével nem vagyok elégedett.
Hogyan lehetne a hangminőségen javítani?
- Euroscart-jack átalakítóval hozom ki a hangot, hátha ez jobb minőséget ad?
- Optikai hangkimenet-fejhallgató átalakítóval itt hozom ki a hangot a jobb minőség érdekében?
- Láttam fejhallgató erősítőket és egy ilyet használok?
Melyik megoldás lenne a legjobb/legegyszerűbb/olcsóbb? A fülhallgató egy egyszerűbb, de elég jó hangminőségű fülbedugós.
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#6889) peti85


peti85
senior tag

Lehet hogy nem pont ide tartozik, de ebben a topikban van a legnagyobb bizodalmam a kérdéssel kapcsolatban. Na szóval. Adott egy Nvidia Shield TV ami HDMI-n rá van kötve a Polk Magnifi Max (3.1) soundbaromra. Kodi-t használók lejátszónak. Ha olyan hangsávot választok, amit kezel (DD, DTS) akkor be van állítva a hangtovábbítás, ez működik is. Azonban nagyon hangosan szól ilyenkor. Nagyon minimumra le kell halkítanom a soundbart, hogy ne üvöltsön. Ezzel az a problémám, hogy nem tudom elég finoman állítani a hangerőt, ha este néznék valamit akkor ha nagyon lehalkítanám, már le is némítja a soundbar magát. Kodi-ban ilyenkor ugyebár nem lehet a hangerőt állítani, mert ő érintetlenül kiküldi feldolgozásra a soundbarra. Van ötletetek hol tudnék ezen finomítani?

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6890) NFLfan


NFLfan
kezdő

Sziasztok!

Samsung HW-Q90R-t hallott már valaki? Tudom, hogy b@szott drága, de megéri a pénzét?

(#6891) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv.
Tanácsot kernek.
Soundbart keresnek, ami megfelelne az igényeimnek...
Eddig JBL SB450-et használtam, aminek a mélye számomra tökéletes. Nagy tér van a nappaliban, oda kell.
Szintén jó, hogy frekvenciát, és fázist is tudok állítani, valamint az is elengedhetetlen, hogy a távirányítón legyen mély erősség (mély hangerő) allithatosag, mivel egyes zeneken kevés, másokon meg sok.
A centerrel viszont kevésbé vagyok megelégedve. Tegnap hallgattam egy Denon DHT-S514 soundbart, aminek ugyan fatyolos volt a hangja, de jobban emészthető, hosszabb távon hallgathatóbb.
Melyben viszont számomra katasztrofális volt, szétesett hangkep, elkésett, puffogos volt a mély.

Van olyan szett, ami a Denon centeret és a JBL mélyét (állithatosag) ötvözi?
:R

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6892) #46129152


#46129152
törölt tag

Van egy Magnat Sounddeckem.
Sajnos az elektronikája tönkrement.A magas és középsugárzókhoz van külön hangváltó, viszont az alján a tönkrement elektronikából kapta a "hangot".
Amúgy teljesen hibátlan hangszórókkal,és kinézettel rendelkezik,nem volt meghajtva,egy kis hálószobában volt. Kidobni nincs szivem.
Valakinek ötlete,hogy mit kezdjek vele?
https://edigital.hu/hangprojektor/magnat-sounddeck-400-btx-hangprojektor-p261204

(#6893) #46129152


#46129152
törölt tag

(#6894) #46129152 válasza BTom1970 (#6888) üzenetére


#46129152
törölt tag

Szerintem optikai-jack DAC amivel a legtöbbet ki tudod hozni minőségben.

(#6895) AL válasza remanium2001 (#6887) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az ARC használatához általában párosítani kell a készülékeket.
Ha ezt nem csináltad meg ( mindkét készülék leírásában benne kell lenni a folyamatnak ), akkor próbálkozz ezzel . Üdv.

(#6896) AL válasza NFLfan (#6890) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ezt a Samsungot nem ismerem, de ha a típusszámot beütöd a google keresőbe sok infó és kisfilm is előjön : [link] [link]
Ezt a hasonló árú Yamaha YSP-2700 7.1 érdemes megnézni.
Szép tiszta hangja van és nincs olyan film, amelyiknél ne lehetne érteni a beszédet. Zenénél szintén szép tiszta hangja van. [link]
Ez eltér a Samutól, mert nincs külön hátsó hangszórója.
16 kis hangszóró van beépítve a főegységbe és külön a mélyláda.
Üdv.

(#6897) BTom1970 válasza #46129152 (#6894) üzenetére


BTom1970
tag

Elég egy Ebay-es (kínai) is? Vagy inkább itthonról?
Van valami ajánlott esetleg?

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#6898) #46129152 válasza BTom1970 (#6897) üzenetére


#46129152
törölt tag

Próbáld meg egy ilyennel először, ez biztos jobb minőség mint a közvetlen Jack kimenet a tv-n vagy a Scart. Aztán majd egy idő után még jobbra vágysz,aztán még jobbra, aztán nincs megállás... :-)

https://www.merkador.hu/Digitalis-analog-atalakito-audio-konverter-1m-tosl

(#6899) Marko_ válasza NFLfan (#6890) üzenetére


Marko_
tag

Szia, nekem van egy ilyenem, de csak kb. másfél hét múlva fogom beüzemelni, utána tudom tesztelni.

(#6900) BTom1970 válasza #46129152 (#6898) üzenetére


BTom1970
tag

Ezen nincs jack kimenet. Majd akkor nézegetek hasonlót.
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.