Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Zizi123 válasza barizo (#6796) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nalam nincs ilyen gond, tehat a Polk Audio tudja a valtasokat. Nalam a Sony TV-n fut a Kodi, ezert ARC-on csatlakozok a soundbarra. Valoszinuleg az lenne a legjobb megoldas, ha a tv boxot direktben a soundbarba kotned, mert ugy tuti fogja kezelni a megfelelo hangsavokat.

(#6802) gubisadam válasza Windex (#6794) üzenetére


gubisadam
aktív tag

nekem meg Q70 van. Vajon lehetne valami összefogó teszt a 60-70-80ról? :D

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6803) Hurkaleves válasza htom127 (#6792) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Megvolt a teszt! (Samsung Q60R)

Elsőre kivert a víz mikor valami erőtlen doboz hangot hallottam... mondom ezmiez? Aztán nézem, hogy a soundbar hangereje le van véve a TV-jé pedig csutkára... Oké, rendben, korigáljunk és nézzük meg úgy.

Hát igen, így mindjárt másabb! Gyönyörű hangzása van! Le a kalappal, hogy egy helyről milyen jól megoldották, hogy szobát betöltő hangzást produkáljon! Pedig a szobám elrendezése nem épp a legideálisabb a soundbar-nak, mert a tetején lévő úgynevezett Acoustic Beam-ek felfelé/előre/oldal irányba szórják a hangokat (gondolom ide küldi a háttér sugárzók jelét a rendszer) és ezeknek vissza kéne verődnie az oldalsó falakról, hogy aztán hozzád eljussanak a háttér hangok is, de nekem az egyik falon függöny a másikon pedig textillel sötétített üveg ajtó van amik mind ketten gyönyörűen elnyelik a hangokat ahelyett, hogy visszavernék... :) (Itt egy kis videó a működési elméletről)

Ezt leszámítva, teljesen letaglózott, pozitív értelemben persze! A ményomó bekerült az egyik sarokba egy kapané mellé, telejesen jól duruzsol, nincs késés, nincs szétcsatlakozás! A szobám kb. 4.5x3.5m körüli, de a mély az kb dupla nagyságú helységet is simán betelítene. Az adaptív hang funkciónak eddig nem éreztem jótékony hatását filmeknél, de mind1 is mert nekem a surround mód jött be, az telít igazán!

Összekötésem a következő: laptop-hdmi-tv-optikai-soundbar. Imádom, hogy alig van kábel! Nekem nincs egyéb lejátszó egységem, csakis ebben a formációban filmezek. Kevesebb kütyü kevesebb baj, ugye?
Verdikt: Imádom. És ha azt nézzük, hogy pont elcsíptem egy 2 napos akciót a MediaMarkt-ban ahol is -30%-kal olcsóbban hozzájutottam akkor meg bestbuy. (Itt még egyszer köszönöm bozont fórumtársnak, hogy figyelmeztetett erre az akcióra!) És ha még növelni szeretném a térhangzást, akkor tudom bővíteni egy ilyen BT-s háttérsugárzó szettel (kb. 30k-ért), ami ismét egy piros pont a terméknek!

[ Szerkesztve ]

(#6804) htom127 válasza Hurkaleves (#6803) üzenetére


htom127
tag

Jó lenne több ilyen részletes véleményt olvasni, köszönet érte.

" Bazinga !"

(#6805) barizo válasza Zizi123 (#6801) üzenetére


barizo
tag

Hello.

Na utána néztem és ujra teszteltem ilyen olyan beállításokkal.
A soundbar szépen kezeli és leképezi azt a jelet amit "kap (DD, stereo, DTS,..)
Tovább vizsgálva aztán az van, hogy a BD lejátszó (Primer jelút a HDMI kimeneten) kiadja a DTS jelet is,
a tv szintén tudja adni a DTS jelet.Persze mindez akkor ha manuálisan át van állítva a tv beállításaiban..
Ugye a fő probléma,hogy nekem szükséges a tv beállításaiban mindig a megfelelő kimeneti formátumot
beállítanom, amit az éppen aktuális film ad, tud.
Sajnos az én Gearbestről rendelt csoda Alfawise boxom, annyira nem korrekt. Értem ez alatt, hogy
teljesen mindegy, hova van kötve a HDMI csatlakozója (tv-re, vagy direkt a barra), megfigyeltem, hogy állandóan megkeveri a tv - soundbar közötti Anynet (CEC) kapcsolatot.
Azaz ha tápot kap (nem kell h bekapcsolva legyen) a box, akkor meghülyül az együttműködés a tv és a bar között, és elveszítik a CEC kapcsolatot.
Azaz nem kapcsol be a tv-vel együtt a soundbar, nem lehet a tv távirányítójával kezelni, stb...
Bár igazából csak a Kodi alkalmazása miatt és Youtube miatt van a rendszerbe...
Viszont amikor direktbe volt rajta a baron a box, akkor tényleg nem foglalkozott mással csak a boxal, .
Szóval valamiért a box "agresszív jelet" adhat, ami valahogy felülírja a többi komponenst.
Úgyhogy elengedem a témát, és marad a hálozati /BD lejátszás a tv manuális állítgatása mellett. :(((

(#6806) barizo


barizo
tag

Sziasztok

Tapasztalatok alapján a Soundbar mélynyomója hol van a legideálisabb helyen?
Pár bejegyzéssel feljebb van egy fénykép -részlet a helyiségben lévő mélynyomóról.
Mögötte ( a nappalival egybe nyitott konyha) ahol becsületes a mélynyomó hangja, mélyei.
A tv-vel szemben van a kanapé kb 3-3,5 méterre. Ott nem annyira határozottak a mélyek, mindig feljebb kell vegyem.
De..
Ha beállok a terasz üvegajtaja elé közvetlenül, ott nagyon-nagyon hangsúlyos a sub hangja...
Ötletek, tapasztalatok?
Köszönöm

(#6807) Henker2 válasza Henker2 (#6800) üzenetére


Henker2
addikt

Erre valaki?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#6808) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Olvasgatva az itteni hszeket, bennem is felmerult, hogy vennem kellene egy soundbar-t a TV-hez. Sony KDL-48W605B-hez lenne amit egy Roku expressen keresztul hasznalok filmekhez (Plex).
Engem is az zavar leginkabb, hogy a beszed nagyon halk a filmekben levo tobbi zajhoz kepest es ezt szertnem megoldani az uj eszkozzel.
Tehat olyan 80-150k kozott keresek olyan bar-t ami filmhez, zenehez (youtube) es akar mas forrasbol, bluetooth-on keresztul is csatlekoztathato. A TV-hez vagy optikai kabellel vagy HDMI-vel tudom kotni. A nappali olyan 20 m2, szomszedok is vannak :DDD Nem vagyok vajt fulu de azert hallom ha valami nem szolj jol, akkor inkabb vennem a kicsit dragabbat a lehetosegekhez merten.
Mit javasoltok?

Koszonom elore is!

(#6809) Hurkaleves válasza barizo (#6806) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Én lehetőség szerint, mindig sarokba teszem a mélyet! A mély hangok pedig a sarokokban fognak öszpontosulni, függetlenül a pozíciójuktól.
Nekem most itt van, remeg minden!

[ Szerkesztve ]

(#6810) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#6803) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Update: Van egy olyan funkciója, hogy DRC (dynamic range control). Ezt, a bár kikapcsolt állapotban, hosszan kell nyomni a távirányító balra gombját és így lehet ki/be kapcsolni. Bekapcsolt állapotban (ahogy én is használom, és gyárilag is így van) próbálja a hangokat, hangerőket egy szintre hozni amit jól is csinál. Ezzel még jobban csökkenthető a beszéd vs. effekt közti szakadék. Ugyanakkor az össz hangerő is csökken, picit hangosabbra kell venni, ennyi.

(#6811) peti85 válasza hamacsim (#6799) üzenetére


peti85
senior tag

Nem tudom pontosan mi a gyárinak a típusa, de Google keresés alapján ez az: eBay
Egy másik találat egy holland oldal, itt olcsóbb is, viszont nem látom hogy külföldre szállítanának-e: [link]
Azért én megkérdezném a hivatalos magyar szervizt is, mert alkatrészt biztos tudnak rendelni.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#6812) AMD Power válasza Hurkaleves (#6809) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem is igy van sarokban! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6813) Hurkaleves válasza AMD Power (#6812) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Legjobb hely neki! Ha megyek valahova és viszem a hordozható bt hangcuccom, azt is mindig földre, lehetőség szerint fal tövébe rakom picit felfelé döntve. Így van mélyem és magasom is. Best.

(#6814) Hurkaleves válasza Hurkaleves (#6803) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Eddig bírtam, meglépetem a háttérsugárzókat is a Q60R-hez! :)
Este teszt és írok!

(#6815) gubisadam válasza Hurkaleves (#6814) üzenetére


gubisadam
aktív tag

erre kíváncsi leszek :)

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6816) Hurkaleves válasza gubisadam (#6815) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Már fent is vannak a falon! idset-tel párosítottam a bárral, elsőre ment minden. A beállítások menüben megjelent a rear on/off és hangerő lehetőség is. Film be, és lássuk! Kb. amit vártam, még teltebb hangzás, előjöttek a tényleges háttér hangok is! A hangerőt -6 és +6 között lehet állítani. Én személy szerint -6 -ra állítottam, mert a hangosabb már túl direkt, túl sok. Igaz, hogy csak egy filmel teszteltem eddig (ready player one). Az erősítő dobozát betettem az ágyam alá és annyi. Patent!

(#6817) user01


user01
aktív tag

Aki egyes filmeknél azt tapasztalja, hogy a párbeszéd nagyon halk az effektekhez képest, az ne a hangcuccát okolja, hanem a sz@rházi magyar szinkront! Ha ugyanis ilyenkor átváltja a tv-n a szinkronnyelvet angolra, hallani fogja, hogy ott tökéletesen érthető a párbeszéd.
Egy ilyen elb@szott szinkronra példa a "Terminátor - Megváltás" című film magyar hangja.

[ Szerkesztve ]

(#6818) Zolom89 válasza user01 (#6817) üzenetére


Zolom89
senior tag

Sajnos sok magyar hangsáv ilyen, nagyon ritkán is hallgatom az angolnál ha nem 5.1 küldesz neki sose volt még ilyen gondom

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6819) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Ebben a hangcuccban elég jól optimalizálják ezeket. 2.1 után ég és föld.

(#6820) AMD Power válasza user01 (#6817) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyet olvastam már én is. De ilyen nálam pl a Samsungnál nincsen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#6821) $atirka


$atirka
senior tag

Szevasztok!

Van egy régi 2.1 LG soundbar, amire régen analóg jelet küldtem és tökéletes működött, azaz a set-top-box-al irányítottam a hangerőt!
Most bevásároltam egy Samsung Q60R-t, optikán összekötöttem, de utálom, hogy így már 2 távesz kell hozzá!
Sajnos LG-Samu utálják egymást és BT-n nem párosodnak (pedig látja a tv), HDMI meg nincs a SB-n.
Muszáj technikát cserélni, vagy van más megoldás?
Mondjuk ilyesmit használ valaki?
Ad ki audio jelet a hdmi arc port bármikor? (szerintem itt bukik meg az elméletem :B)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#6822) Laca19 (a) válasza benvolio (#6615) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

2019-2020 EISA díjazott soundbar:
LG SL8 - Best soundbar, az LG és a Meridian Audio közös soundbarja

2019-2020 EISA díjazott prémium soundbar:
Sennheiser AMBEO - Best premium soundbar

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#6823) hamacsim


hamacsim
csendes tag

Sziasztok!
Ha szeretnék vásárolni egy új sub-ot a JBL 5.1-es baromhoz, van rá esély, hogy egy szervíz le tud nekem rendelni? Próbáltam keresni önmagában neten de csak egyben a rendszert találtam.

(#6824) asturel


asturel
őstag

Mivel pont le volt árazva az SK5 így gyorsan meg is vettem, viszont a soundbarban lévő 4 hangszóró közül a 2 legszélsőbb kisebb kocka alakú (magas?) hangszóró folyamatosan halk statikus zajt ad ki, hiába némítom, váltok másik bemenetre, stb.. ez normális és másnak is ilyen?

(#6825) Zolom89 válasza asturel (#6824) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#6826) asturel válasza Zolom89 (#6825) üzenetére


asturel
őstag

Közvetlen közelről (<5 cm) se hallani semmit? Az az érdekes, hogy mindkét oldalon lévő hangszóró ezt csinálja, de fél méterről is bőven hallható még, eddig nem tudtam beazonosítani, de így most már 2-3 méterről is "zavar" (persze ehhez full csend kell). Nem valószínű, hogy "nálam" (interferencia, akármi..) van a probléma, igaz? :D (Gondolom az A*z* Csehországba küldi vissza így érdemesebb bevinni a Váci utcába (?))

[ Szerkesztve ]

(#6827) szakalistvan válasza asturel (#6826) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Üdv!

Van egy LG SK5 soundbarom.Standby üzemmódból bekapcsolja a telefonom ha bluetooth-on rácsatlakozok,kiválasztom a nem aktív eszközök listából.
Lehetséges ez?
Valaki az éjszaka közepén ugyanezt csinálta,panelban lakom.Valahogy megtalálta bluetoothon és filmet nézett rajta,kikaptam a konnektorból.Győztem agyalni hogyan kapcsolt be magától de most már értem.

Valaki kipróbálná?

[ Szerkesztve ]

(#6828) gubisadam válasza szakalistvan (#6827) üzenetére


gubisadam
aktív tag

lehet hozzá anélkül csatlakozni hogy engedted volna a sync-et? Vagy olyan kapcsolta be aki már esetleg használta, szomszéd akárki akinek esetleg megmutattad?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#6829) asturel válasza szakalistvan (#6827) üzenetére


asturel
őstag

Megnéztem Neked, alapból kikapcsolt állapotban nem látja a SB-t a telefon, viszont ha még mielőtt kikapcsolom az SB-t rányomok telefonon a keresésre, de nem párosítom, majd kikapcsolom a SB-t, a telefon továbbra is "látja" (?) a SB-t, ha így rányomok az eszközre simán bekapcsol a SB és párosul.

Te meg meghallgatnád nekem, hogy sistereg/szercseg-e a szélén lévő kis kocka alakú hangszóró?:)

(#6830) Lacc82 válasza Sanya (#6787) üzenetére


Lacc82
újonc

Csaó.
Huawei p20 pro val próbáltam.

(#6831) szakalistvan válasza asturel (#6829) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Így van,a listából kiválasztható.Van Bt lock,most már nem tudom bekapcsolni vele,de működés közben át lehet váltani a fenti módszerrel.Neten fent van a manual magyarul.
Amúgy meg túl jó a füled, lehet hogy nálam is van de én nem hallom.
Próbáld másik kábellel.

(#6832) asturel válasza szakalistvan (#6831) üzenetére


asturel
őstag

De input független (ha olyan inputra váltok amin nem is kap jelet akkor is ez van), illetve ha le van némítva vagy teljesen leveszem a hangerőt is változatlan és csak a két szélső kis kocka alakú magas hangszóró ad ki ilyen hangot, a mellette lévő közép (?) és a mély is teljesen csendben van. Előző soundbarom, illetve az analóg hangfalaim se adtak ki ilyen zajt (kivéve a Logitech Z4 mikor nagyon fel volt tekerve rajta a hangerő és füles bementre volt dugva a tv-n..)

Az tény, hogy "allergiás" vagyok az ilyen hangokra, környezeti zaj sincs nagyon, de ha megy a klíma (30dBA) akkor is hallani, illetve nem messze van a pc is tőle. De nem is lenne különösebb bajom vele, ha mindenkinél ilyen, viszont ha csak nálam produkálja lehet beviszem szervizbe. :D
Megpróbáltam felvenni telefonnal, de alig hallható és nem is teljesen adja vissza.. (meglepő módon ;] )

[ Szerkesztve ]

(#6833) szakalistvan válasza asturel (#6832) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nagyon apró,nagyon halk hangyafoci szerű zörej,ha rátapasztom a fülemet.Ezekre én is allergiás vagyok ,de messzebbről már nem hallom.

(#6834) Marko_ válasza asturel (#6824) üzenetére


Marko_
tag

Szia,
nekem az SH5-nél volt ugyanez (és másoknak is, bár magamtól nem jöttem volna rá erre, csak itt olvastam a fórumon, akkor tűnt fel :))

(#6835) Marko_ válasza gertitorpe (#6730) üzenetére


Marko_
tag

Szia,
neked megjött már a Q90 azóta?

(#6836) gertitorpe válasza Marko_ (#6835) üzenetére


gertitorpe
tag

Sajnos még nem jött meg. A Media Markt több mint 3 hete ül a rendelésemen de már kezd fogyni a türelmem úgy is hogy 10-14 munkanapot írtak szállításra. Lehet várják hogy erősödjön a forint :D

(#6837) Windex válasza gertitorpe (#6836) üzenetére


Windex
tag

Nem ajánlották fel, hogy másik üzletben átveheted(ha van/volt raktáron) vagy átszállítják? Nekem így 2-3 munkanap volt a 10-14 helyett.

(#6838) mintech07


mintech07
tag

Sziasztok.
LG SJ4, telefonnal nehezen tudok rá csatlakozni bt-n, 4-5x le-fel kell csatlakoznom mire megszólal végre...
Ez másnál is ilyen vagy nálam nem jó valami?

(#6839) ryger válasza ryger (#6808) üzenetére


ryger
aktív tag

Erre valaki?

(#6840) gertitorpe válasza ryger (#6808) üzenetére


gertitorpe
tag

Samsung Q70? Abban már van Adaptive Sound aminek elvileg pont az egyik célja hogy tisztábban kivehető legyen a beszéd. Van középső csatorna és mélynyomó. A Samu idei barjai elég jók.
Árban majdnem bent van, ha vársz lehet lesz még akció.

(#6841) Hurkaleves válasza gertitorpe (#6840) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Alátámasztom! Q60R+háttérsugárzók. Bár ez az adaptive cucc valszeg csak a samu Qled tévéivel működik, mert én nem tapasztaltam különösebb változást... De nagyon fajin a rendszer!

(#6842) asanotadanob


asanotadanob
tag

LG SK9Y 109-ért vagy Samsung Q60 119-ért szerintetek? LG C8-ashoz lesz, ezért az előbbi felé jobban hajlanék, de annyira dicséritek itt a samut. Meg fontos lenne a HDR jeláteresztés, de nem tudom az LG tudja-e.

(#6843) realist válasza asanotadanob (#6842) üzenetére


realist
őstag

18 nm szobába vennék egy soundbart, elsősorban tévézéshez, másodsorban zenehallgatáshoz. Mélynyomónak egyszerűen nincs hely sajnos. Így vagy 2.0 vagy valamilyen "beépített" 2.1 jöhet szóba. Árban 45e körül nézelődök max.

Kettő van ami eddig szimpatikus:
- JBL bar studio (ez 2.0)
- BlitzWolf BW-SDB2 (ez 2.1, de kicsit zavar, hogy nem fekete a színe:D)

A fenti kettő közül a JBL lenne a jobb? Vagy esetleg van más alternatíva ötletetek?

JBL ebben az ár kategóriában mennyire megbízható darab? Lehet valamilyen "bolti" garanciával vagy használtan venném, így nem mindegy mennyire tartós...

kösz!

[ Szerkesztve ]

(#6844) ryger válasza gertitorpe (#6840) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszi az ajanlast, nem tunik rossznak, habar ahogy te is emlitetted, felette van a keretemnek. Amit kulfoldi oldalakon nagyon ajanlgatnak mostanaban az a Sonos Beam, mindenki dicseri es azt irjak, hogy hozza a dragabb tipusoknak megfelelo hangzast.

(#6845) Asztor


Asztor
újonc

Sziasztok Fórumtársak!

Sajnos meglehetősen laikus vagyok a témában, így a segítségeteket szeretném kérni.
2 hónapja vásároltam egy JBL BAR 5.1-et egy LG OLED B8-as TV-hez. A TV-nek nincs külső lejátszója, a soundbart egy sima (hozzá adott) HDMI ARC kábellel kötöttem a TV-hez, és ennyi. A TV-t ahogy bekapcsolom egyből indul a soundbar is.
Azért erre esett a választásom, mert a 2 levehető akkumulátoros háttérsugárzó nagyon praktikusnak tűnt számomra.

Sajnos amióta megvettem nem sok lehetőségem volt tesztelni az eszközt, így csak az elmúlt hétvégén jutottam el odáig, hogy hosszabb időn keresztül próbálgassam.
Egymás után 6-7 5.1-es filmet néztem meg, és 3 dolgot tapasztaltam:
- A mély az valami félelmetes. De komolyan. 12-es "hangerőn" konkrétan beleremeg mind a 8 lakás a társasházban.
- A levehető háttérsugárzók, mint ha hol működnének, hol pedig nem. Néha mint ha nagyon nagyon halk hangokat lehetne csak kihallani belőle. Ez így normális lehet? Nem kellene teljes, a soundbarnak megfelelő hangon szólnia?
- Nem hallok ki belőle 5.1-et..... És ez miatt írok most nektek, és kérem a segítségeteket.

Most én csinálok valamit rosszul, vagy esetleg hihetetlen bot fülem van hozzá, vagy pedig a soundbar tényleg nem adja ki magából az 5.1-es hangsávot.

A filmeket direkt átállítottam a TV-n keresztül DD 5.1-re, és magából a vízszintes egységből konkrétan csak mint ha 2 hangszórón keresztül hallottam volna a hangokat az összes film esetében.
Most nagyon bután fogom leírni, elnézéseteket kérem, de amikor odahajolok a soundbarhoz, akkor hallom, hogy csak a 2 szélén szól, a középső részen konkrétan full süket.

Nem feltételezem, hogy egy 250 ezres JBL készülök hibás lenne, így minden bizonnyal én csinálok valamit nagyon rosszul.
A mély az nagyon szuper, de az 5.1 -et szerintem még nem sikerült kicsalogatnom belőle. Előtte soha nem volt 5.1-et eszközöm, így sajnos semmilyen viszonyítási alapom sincs, hogy hogyan kellene szólnia egy jó sztereo eszköznek.

Ami még fontos információ lehet, hogy a TV-re egy USB 3.0-ás pendriveon keresztül nézem az 5.1-es filmeket. A TV-hez pedig egy HDMI ARC-on keresztül csatlakozik a soundbar.

Lehet, hogy én vagyok a nagyon tudatlan a témában, és valami nagyon alap dolog felett siklottam át, de tudnátok nekem segíteni kérlek?
Esetleg elképzelhető, hogy magában a soundbaron kellene valamit állítgatnom?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#6846) gertitorpe válasza Asztor (#6845) üzenetére


gertitorpe
tag

Milyen TV-n nézed a filmet? Nem biztos hogy a TV kiküldi neki az 5.1-et

A Samsung Q90 végül megérkezett és sikerült is összerakni. Amellett hogy kinézetében, anyagában (súlyában :D) prémium a soundbar... gyönyörűen szól.

Nem tudtam sokat tesztelgetni mert sok időt elvitt az összerakás, firmware frissítés (bár sztem már a legújabbal jött) de belehallgattam a Star is Born True HD-s verziójába és keresgéltem az államat. Nem vagyok nagy audiofil de egy nagyságrenddel szebben szól mint a lecserélt Denon + Taga 5.1-es szettem. Nagyon elégedett vagyok, főleg hogy jó áron sikerült elcsípni egy darabot.

Holnap majd meghallgatok rajta 1-2 hangosabb Dolby Atmosos darabot és beszámolok bár ahol most vagyok nem ideális a szobabeosztás a hangpattogtatáshoz :)

(#6847) mintech07 válasza asturel (#6824) üzenetére


mintech07
tag

Nekem is ugyan ez van LG SJ4-nél. Este eléggé zavaró ahogy sistereg...
Ez normális akkor? Másnak is sistereg ha alacsony a hangerő?

(#6848) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudnátok ajánlani 100-120 ezer Ft között soundbart? Új és használt is szóba jöhet.

Újonnan ezt néztem ki.

Használtan pedig ezt.

Nem tudom melyik a jobb vagy esetleg kapok ennyi pénzért ezektől jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#6849) Asztor válasza gertitorpe (#6846) üzenetére


Asztor
újonc

LG OLED B8-an nézem a filmeket. Amikor megy a film, akkor ott ki tudom választani az 5.1-es hangsávot, viszont elképzelhető, hogy valahol a TV beállításai belül is be kellene állítani, hogy küldje ki az 5.1-et?

(#6850) RudY válasza Asztor (#6849) üzenetére


RudY
addikt

A filmnél a hangsávot választod csak ki, az egy dolog. Az Összes Beállítást választva TV-n a Hang/Hang kimenet menüben tehát a HDMI ARC van kiválasztva. Ez alatt megjelennek a további beállítások: az Automata helyett próbáld meg a többi lehetőséget: PCM , Bitstream (Áthaladásnak fordítják). Így a JBL kapja az érintetlen hangot és ő dolgozza fel. Ha az ARC funkció rendben működik, akkor rendesen meg kell szólalnia valamelyik módban a filmek alatt, de lehet, hogy a JBL-en is érdemes valamit esetleg még állítani.
A filmek hangzása se mérvadó, nem mindig szólnak a hátsók telibe, inkább tesztekkel próbáld meg. [link] vagy [link]. Letöltögeted ezeket a pendrive-ra és mehet. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.