Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) God_ot válasza bok92 (#6098) üzenetére


God_ot
tag

jaja, de akkor is viccesen hangzik :D

God_ot

(#6102) God_ot válasza bok92 (#6100) üzenetére


God_ot
tag

minek az a nagy flanc :Y

God_ot

(#6103) God_ot


God_ot
tag

megújul hétvégén a support honlap, jövő hét elején közepén már lehet próbálgatni :C :Y

God_ot

(#6104) Sidius válasza God_ot (#6103) üzenetére


Sidius
tag

^^ ;] remélem kicsit interaktívabb lesz, mint a mostani.

(#6105) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy EB3S1E vaio-m. Az a gondom vele, hogy akármilyen filmet nézek, néha belassul és meg meg akad a lejátszás. Függetlenül attól mi történik épp a képernyőn szóval nem csak a csimbumcirkusznál, amikor az összes pixel mozog hanem a sima beszélgetős jeleneteknél is képes megakadni. Sima divx-es aviknál van ez a probléma leginkább jelen. Pl. külső vinyóról néztem végig a 720p-s Gyűrűk Urát .mkv és ott pl. nem jelentkezett. Általában 1x lassul be filmenként és az tart olyan 5 másodpercig. Addig folyamatosan akadozik. Szinte már mindent kipróbáltam -kmplayer,VLC meg még a codec-eket is de a hiba fennáll. Sőőőt Ubuntu alatt is jelen volt a gond (VLC, totemmel is próbáltam). Az érdekessége a dolognak, hogy ez már a második VAIO-m volt egy EB1E1E-m és ott is ugyanez volt. Ellenben van egy ezeréves kis 13"-os HP-m ott semmi ilyen gond nincs. Meg az előző laptopjaimnál sem tapasztaltam hasonlót.
Nem értem....i5-ös proci...meg ilyenek...mi a fene lehet:(

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6106) Flam válasza God_ot (#6103) üzenetére


Flam
aktív tag

Ne honlapot újítsanak hanem drivereket... :W

(#6107) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Szerintetek mennyit érhet ma egy Vaio VPC EB1S1E
Tökéletes tip-top állapotú, amin a Call of Duty MW3 is zökkenőmentesen fut.
Pontosan erre a szépségre gondolok

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6108) Dunbar


Dunbar
senior tag

Hello!
Nagyjából asztali gépnek használom a Vaio-mat, de mára lebetegedtem, úgyhogy gondoltam nézek egy filmet az ágyban, 30 perc után villog, hogy enni kér. Szóval gondolom romlik az akksi (most karácsonykor lesz 2 éves a gép), a kérdésem az lenne, hogy egy újat kb. mennyiért/hol lehetne beszerezni? Egy VGN-FW 560F-ről van szó.

(#6109) God_ot válasza Sidius (#6104) üzenetére


God_ot
tag

őőőő :U

God_ot

(#6110) God_ot válasza marilllyo (#6105) üzenetére


God_ot
tag

kipróbáltam EB2-n, EA3-on, CB1-en is media player-rel, VLC vel ugyan az, nekem nem akad meg

milyen filmet próbálsz?

God_ot

(#6111) God_ot válasza Flam (#6106) üzenetére


God_ot
tag

minek neked frissebb driver, csak összezavarna :DDD :P

God_ot

(#6112) Sefter válasza marilllyo (#6105) üzenetére


Sefter
veterán

nekem is ilyen gépem van, nem tapasztalok sem akadást, sem lassulást... :F
VLC-t használok

Psn ID: sefter_hun

(#6113) God_ot válasza VANESSZA1 (#6107) üzenetére


God_ot
tag

"Ár 240.000HUF" - izmos,

a használt cuccok ára mindig nehéz kérdés, attől függ hogy találsz e balekot. de abból indulj ki hogy az új 15" Vaio ára 150k-nál indul + más márkáknál már 90k ért is kapsz csont újat, szal egy 1,5 - 2 éves gépért csodát azért ne várj

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6114) God_ot válasza Dunbar (#6108) üzenetére


God_ot
tag

amerikai géphez nehéz lesz találni és nem is lesz olcsó, legalább 60-70k

customersupport.hu@vaio-link.com - szériaszám, modelltipus és megnézik neked

God_ot

(#6115) Feketesz


Feketesz
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy tudok-e venni itthon 2nd Caddy Drive-ot. Magyarul a dvd rom helyére egy keretet amibe belefér egy winchester vagy ssd. A végcélom egy SSD+HDD lenne közvetlenül laptopba.

Itt találtam illetve ebay-en is:
[link]

Sony Vaio VPCEB2Z1E
De inkább ilyet itthon szereznék be, egyből laptopba próbálva.

Üdv és köszi,

Feketesz

[ Szerkesztve ]

(#6116) Flam


Flam
aktív tag

Megint kezd hangosodni a gépem... 0-5% CPU használat mellett, 60 futó folyamattal....
2700-3000 között megy a ventilátor és kurva hangos. Valakinek valami tipp? Takarításon túl vagyok, heti - két heti rendszerességgel, pont emiatt...

(#6117) Dunbar válasza God_ot (#6114) üzenetére


Dunbar
senior tag

Uhh... Akkor ez marad asztali gépnek, és később jöhet egy új.

(#6118) spyduck


spyduck
nagyúr

Megjött a Sony VPCSB2-es Sony. Kellemes meglepetés, halk, nem melegszik bárez az összes Sony-ra igaz :)
Fém borítású a belseje és meglepetésemre van bill háttérvilágítása. A folyamat viszont automata. Ezt lehet manuálisan irányítani?

Ha vkit érdekel megírom az eddigi notebookokkal összehasonlíva, h számomra milyen a notebook 10-es skálán.

Kijelző betekintési szögei: 10/8
Kijelző színhűsége és kontraszt aránya: 10/10 (csak is 1366x768-as szinten)
Zaj: 10/10
Melegedés: 10/9
Billentyűzet: 10/9
Touchpad: 10/8
Zsanér: 10/5
Dizájn: 10/10

Összességében nagyon tetszik és annak ellenére is nagyon ajánlom, h Elitebook bzi vagyok :)

(#6119) marilllyo válasza God_ot (#6110) üzenetére


marilllyo
veterán

Akármelyiket! Nincs különbség! mindegyik meg-meg akad és mint mondtam ez már a második vaio-m!

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6120) Sidius válasza spyduck (#6118) üzenetére


Sidius
tag

Grat az új masinához! :D
Ha majd lesz egy kis időd és van hozzá kedved terhelés alatt egy proci hőmérsékletet tudnál nézni? (prime95 64bit maximum heat és realtemp 15+ percen át)

(#6121) bok92 válasza spyduck (#6118) üzenetére


bok92
addikt

Hát nem gondoltam volna,hogy nagy Hp-s létedre ennyire fog tetszeni a Vaio... :DDD Mindenesetre használjátok egészséggel! :)

A billentyűzet világítást meg vagy folyamatosan megy ( vagy nem... :DDD ), vagy pedig be lehet állítani,hogy csak akkor világítson,mikor már nagyon gyengék a fényviszonyok.Ez a két opció van csak úgy tudom.

(#6122) Flam válasza marilllyo (#6119) üzenetére


Flam
aktív tag

Csinálj vinyó tesztet. Mondjuk HDD Sentinellel, stb...

(#6123) bbajnok01 válasza bok92 (#5995) üzenetére


bbajnok01
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is nagyjából ugyan ez a problémám. Nekem a gép bekapcsolásakor kell bazisokat várni de nem értem miért,mikor vettem pillanatok alatt elindult, 1x felpörgött ugy erőteljesen a proci és kész is volt. Most meg vagy 5percig hozzá se lehet érni a géphez, mert annyira totálon levan foglalva.Bekapcsoláskor nekem: / nod32, spyware terminator, meg az intelrapid, meg még talán a cc cleaner megy/ . A gép amugy egy VAIO VPCEB4Z1E, ami hát nem egy gyenge kategoria. 4gb rammal megyeget, de most ahogy ide irok 1,6gb-ot zabál. warum???! 64bites win7 van rajta. Valaki segítsen, mert beleőrülök! Legalább valahogy visszaállitani a régi inditási tempót, adatvesztés nélkül! :(( :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#6124) spyduck válasza bok92 (#6121) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem ez a sorrend: Elitebook, Thinkpad, Precision, Macbook Pro, Sony Vaio stb....

Én nagyon szeretem a Sony-kat. Zökkenőmentes és gyors a szervizügyintézés. Példaértékű a melegedés és nagyon halk a hűtés. Amúgy nem magamnak vettem hanem egy lány barátomnak :)

Sidius: jöv7-en majd ha összefutok vele akkor megcsinálom.

(#6125) deakgyuri válasza bbajnok01 (#6123) üzenetére


deakgyuri
tag

Hi,

Szerintem - Windows + R gomb > MSCONFING > Automatikus indítás > Lődd le ami nem kell, mert azok a szoftverek rohadtul le tuidják lassítani a gépet. / skype, msn, office stb... /

Teszteld, hogy mit tapasztalsz.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6126) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Képtelen vagyok bluetooth-on keresztül bármit csinálni a laptopommal! Telefonok közül 10-ből 8-al lehetetlen! A sajátom nokia 5800 és konkrétan az a baja vele hogy nincs ezközillesztő szoftver telepítve! fent van a pc-suite,mindenhol kutattam már hogy mi kellhet neki,mindent frissítettem és semmi! Ha utánanézek a gépen a telefon tulajdonságaiban,ott meg azt írja nem szükséges hozzá illesztőprogram! Kiakaszt nagyon! Egy sima bluetooth,fájlküldés oda vissza mért ilyen rohadt bonyolult?
VPC F11 M1E

(#6127) deakgyuri válasza rossitibi (#6126) üzenetére


deakgyuri
tag

Megtalálják egymást?
Tudod párosítani?
Hibaüzenet?
Előtelepített Win vagy saját?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6128) bbajnok01 válasza deakgyuri (#6125) üzenetére


bbajnok01
csendes tag

Hali!
köszi, a gyors reakciót. Hát kiprobáltam amit írtál egy 10es skálán erős 6-7-es nek irnám le a gyorsulást kb, amit tapasztaltam. De még nem a régi önmaga:D
köszi :)

(#6129) rossitibi válasza deakgyuri (#6127) üzenetére


rossitibi
tag

Igen megtalálják egymást! Gyári win7 64 bit! Felkiáltójel van a telefon ikonja mellett! Videót tudtam most küldeni a telefonra de fényképet sajnos nem!
Hibaüzi: Hiba a fájl másolása során(a kérés nem fogadható el)
Telefonról küldenék valamit: csatlakozás sikertelen!

(#6130) deakgyuri válasza rossitibi (#6129) üzenetére


deakgyuri
tag

Érdekes.A felkiáltójel lehet más jellegű probléma is (pl: a telefonban található modem illesztőprogramja nem megfelelő)

Nekem korábban voltak problémák, de én a gyártó oldaláról töltöttem le frissítést.Ez talán még egy opció.

Ha én a telefonról akarok valami küldeni, akkor egy jobbklikk a bluetooth ikonra a tálcán majd fájl fogadása és akkor tudok bármit is küldeni.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6131) rossitibi válasza deakgyuri (#6130) üzenetére


rossitibi
tag

Úgy érted hogy a nokia oldaláról,vagy a sony oldaláról? Bluetooth frissítéssel már próbálkoztam a vaio-hoz de nem segített.Vagy esetleg valami más kellene?
Lehet fel kéne hívnom a sony-ékat csak attól félek majd a telefonra fogják.Bár elég gyanús hogy nem csak az enyémmel van gondja.

(#6132) God_ot válasza Dunbar (#6117) üzenetére


God_ot
tag

kérdezz azért rá a supportnál, biztos ami biztos

God_ot

(#6133) God_ot válasza Feketesz (#6115) üzenetére


God_ot
tag

elméletben működni kellene, de hogy hol lehet venni az passz, viszont ha gyorsítótárnak akarod használni az eredetileg telepített rendszer nem fog működni sajna

God_ot

(#6134) God_ot válasza marilllyo (#6119) üzenetére


God_ot
tag

vinyó teszt, RAM test, stb.

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6135) deakgyuri válasza rossitibi (#6131) üzenetére


deakgyuri
tag

Nem onnan, a bluetooth modult gyártó cégnél.

Start > Vezérlőpult > Eszközkezelő > Bluetooth > Jobbklikk > Részletek fül > Harver id vagy hardverazonosító > a DEV és VEN érték alapján keress google-ban és valószínűleg megtalálod a gyártót.

Onnantól már a gyártó szerint keress drivert.

Egy próbát megér.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6136) rossitibi válasza deakgyuri (#6135) üzenetére


rossitibi
tag

Hát köszi a segítséget!
Felhívtam őket közben,ugyanezt tanácsolták,de sajnos nem sikerült megoldani a problémát!
Azt mondta a srác hogy próbálkozzak gyári visszaállítással,ha nem javul akkor szerviz. Lehet hogy magával a bluetooth-al van gond.De hogy hova mentek el 500Gb adatot azt nem tudom! Tele van játékkal a D meghajtóm,ha újrarakom a C-t akkor is újra kell mindent telepítenem? Gondolom valahol nyoma van a C meghajtón is!

(#6137) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Üdv.!

Szeretett Vaio-m elkezdett eszeveszettül fűteni és egy-egy játéknál akár még a venti is max-on pörög (MW3, a történethez hozzátartozik, hogy röccenésmentesen viszi). Valami trójai befészkelte magát vagy mivan? Lehet-e a sony-nál kapni Backup lemezt?

Tipus: VPCEB1E1E

(#6138) God_ot válasza TheStigKrisz (#6137) üzenetére


God_ot
tag

a játékok miatt pörög a gép,

mire gondolsz a " Backup lemez" alatt?

God_ot

(#6139) God_ot válasza rossitibi (#6136) üzenetére


God_ot
tag

programok elszállnak sajna

God_ot

(#6140) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Nem a játék miatt van az biztos. Régebben a Black ops és a Crysis közben sem pörgött széjjel a gép. A backup alatt valami rendszervisszaállító lemezre gondoltam, én sajnos nem csináltam amikor megvettem a gépet.

(#6141) Flam válasza TheStigKrisz (#6140) üzenetére


Flam
aktív tag

Hooogyne lehetne kapni!:D
60 ojró... És ez nem vicc. :D

(#6142) TheStigKrisz


TheStigKrisz
tag

Olcsóbb, mint új windows-t beszerezni, bár amazonon láttam 10 dollárért sima Microsoft visszaállítót, de annál meg attól tartok, hogy elveszik a WEB gomb nyújtotta plusz

(#6143) mmeki válasza TheStigKrisz (#6142) üzenetére


mmeki
csendes tag

Sziasztok nagy kérdésem lenne hátha valaki tud segiteni!

Van egy Sony vaio VPCEC2M1E típusú laptopom gyárilag 2 winchester fér bele de gondom az ,hogy amikor szétszedtem azzal szembesültem ,hogy a hely benne van de a szalagkábel amire másik winchestert kötném hiányzik hol tudnék ilyen kábelt beszerezni kérem aki tud PM be segítsen köszi.
Esetleg az is jó ,hogy mi a pontos neve a kábelnek.

[ Szerkesztve ]

(#6144) deakgyuri válasza mmeki (#6143) üzenetére


deakgyuri
tag

Nem lennék biztos benne, hogy csak a kábel hiányzik.Lehetséges, hogy az alaplap is más...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6145) Flam


Flam
aktív tag

Hol tudom kitisztíttatni a notebook-ot garivesztés nélkül? Most nem a házilag befújok sűrített levegővel megoldás érdekel...
Hangos a venti és kizártnak tartom, hogy ez normális... Tudom jó ideje már ezért nyüsszögök, de szerintem olyan mintha terhelné valami a lapátokat, tengelyt akármit. 5 éves asztali gépem nem volt ilyen hangos mint ez a xar... :(
Rendszeresen ki van pucolva, meg van emelve, hogy levegőzzön normálisan stb...
De még 2600-2700-as fordulatszámon is olyan hangja van mintha 3400-on pörögne.

(#6146) cz.istvan válasza Flam (#6145) üzenetére


cz.istvan
tag

Én ugy szoktam a hozzánk behozott gépeket tisztitani, hogy fogok egy sima hajfestő ecsetet, elég kicsit benedvesiteni aztán azzal lemosni a lapkákat a ventiről, meg az ecset befér a réz hűtőborda kis részeibe igy ez kiszed mindent, ennél jobban nem férsz hozzá, ha ügyes vagy, senki meg nem mondja, hogy levetted a gép also burkolatát. Máshoz meg nem kell hozzányülni, max ha nem férsz hozzá még igyse a réz hütéshez akkr lecsavarozod a procirol, legtöbb tipusnál ezzel egyből ki is tudod szedni az egész hűtőbordát aztán könnydén kitakarithatod.
Ui, hogy a csavarokon ne maradjon szétszedés nyoma, rakj rá egy vmi zsebkedzőt

(#6147) cz.istvan válasza Flam (#6145) üzenetére


cz.istvan
tag

ja egyébként még egy lehetőség, tegyél uj pasztát a procira... ez is segithet vmit

(#6148) deakgyuri válasza cz.istvan (#6146) üzenetére


deakgyuri
tag

Itt egy videó vagy ez amin jobban látszik mennyit kell bontani

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6149) Flam válasza deakgyuri (#6148) üzenetére


Flam
aktív tag

ennek azért nem állnék neki amíg tart a gari... :D

(#6150) Jackie001


Jackie001
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy Vaio VPCEB3L1E/WI gépecském, és olyan gondom lenne vele,hogy ma raktam újra, és nem hajlandó a billentyűzet az FN gombhoz rendelt parancsokat végrehajtani(fényerősség, némítás stb..) Próbálkoztam letölteni drivert, de a vaio honlapján kifejezetten ehhez a típushoz nincs. Azután próbáltam a vezérlőpultban frissíteni a drivert, de azt írja naprakész.
Valaki tudna segíteni ? (:

Köszönöm!

Jackie

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.