Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Nem tudom, hogy ide írjak-e vagy vmi másik topic-ba, ha esetleg tud vki máshol, akkor megköszönném. :R

Az lenne a kérdésem, hogy ebbe a laptopba Sony VPCEB2Z1E/BQ (HDD-s verzióm van) hogyan lehetne rakni SSD-t? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6352) Flam válasza h1ght3chzor (#6351) üzenetére


Flam
aktív tag

meg akarod tartani a HDD-t? vagy csak SSD-t szeretnél?

(#6353) God_ot válasza Flam (#6341) üzenetére


God_ot
tag

Te úr Isten! ha én csak ezt az egyet nem szertném :P :R

God_ot

(#6354) h1ght3chzor válasza Flam (#6352) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hát ezt nem tudom, hogy lehetséges-e hdd megtartása mellett ssd beszerelése...
Lehetséges úgy, hogy megtartom, vagy benne esetleg hely? :DDD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6355) God_ot válasza deakgyuri (#6345) üzenetére


God_ot
tag

első generációs i3 és i5 procik mind csinálja

tapasztalataim alapján az i5 a rosszabb (idegesítőbb hangja van), viszont csak éjszaka csendes szobában volt igazán zavaró, napközben még nagyon odafigyelve is alig hallható

javítással kapcsolatbancsak annyit, hogy sandy birdge-es procira biztos nem cserélnek, ugyan olyannak pedig a hangja sem változik

Jó hír viszont, hogy februárban jönnek új modellek, szal lecserélheted egy faja újra ;] :B

oh, pixelhiba: küldjél képet supportnak (van minimális hibahatár, ami még "elfogadható", ergó nem javíták, 15.5" és HD ready felbontásnál ez kb. 5-7 pixel)

God_ot

(#6356) God_ot válasza Elendil (#6348) üzenetére


God_ot
tag

:C

God_ot

(#6357) God_ot válasza h1ght3chzor (#6351) üzenetére


God_ot
tag

megnyitod a Vaio-t
kiveszed a HDD-t
berakod az SSD-t
összerakod a Vaio-t

remélem sokat segítettem :B :K :U

God_ot

(#6358) God_ot válasza h1ght3chzor (#6354) üzenetére


God_ot
tag

ODD helyett van

God_ot

(#6359) Flam válasza h1ght3chzor (#6354) üzenetére


Flam
aktív tag

Ha jól tudom, van egy úgynevezett beépítő keret optikai meghajtó helyére, de azt nem tudom, hogy garivesztéssel jár-e.
Ha a HDD helyére akarod berakni akkor az legjobb tudomásom szerint minden további nélkül kivitelezhető. Garancia is megmarad.

(#6360) Flam válasza God_ot (#6355) üzenetére


Flam
aktív tag

Próbáltam megszámolni szabad szemmel. 3-4 kis kocka sötét kb.

Erről az első generációs i3/i5 témáról van valami hivatalos közleménye az intelnek vagy a sonynak? Amúgy nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy szerintem nem a c3/c6 a gond! :)
Amúgy ha javítanák és kicserélnék a procit és még akkor is ciceregne akkor megnyugodnék :D Bár még mindig nem vagyok biztos benne, hogy a processzor okozza (laikusként).

Én is többnyire akkor hallom amikor itthon vagyok és filmnézés közben is zavaró, játék közben is, sőőőőt még fórumozáskor is! :D

Új modell.. :D Cserélni?! Jó ha 150ért el lehet adni az eb2z1e-met 1 év garival...
Következő notim nem sony lesz az már biztos, mert ugyanannyi nyűg van vele mint egy ÉSZerrel vagy Ánusszal és árban meg jelentős különbség van. :)

(#6361) God_ot válasza Flam (#6359) üzenetére


God_ot
tag

Bármilyen belső alkatrész cseréje esetén a szervíznek joga van elutasítani a garanciális javítást indoklás nélkül. Mondjuk megjavítják simán a cserélt alkatrész kivételével, csak a teljesség kedvéért Flam elvtársnak ;] :P

God_ot

(#6362) God_ot válasza Flam (#6360) üzenetére


God_ot
tag

küld el a képet szupportnak, és ha jókisgyerek voltál egész évben!, karácsonyra lehet megjavítják neked a kijelzőt.

Ha nagyon szeretnéd szervízlapra is ráírják, hogy volt procicsere, csak hogy megnyugodj... :B :DDD

ha váltasz az már nem lesz ugyan az, ilyen csodajó notid nem lesz még egy, a csodálatos supportról már nem is beszélve!?!?!?! :DD

God_ot

(#6363) Flam válasza God_ot (#6361) üzenetére


Flam
aktív tag

Jogos! :)
Azért is írtam, hogy legjobb tudomásom szerint :P
Amúgy volt itt már szó róla és többen is azt mondták, hogy RAM, HDD csere "megengedett" :)

Ne csak a szervizlapra írják rá, hogy cserélve volt, hanem cseréljék is!!!444 :D

Az a baj, hogy olyan képem van amit fentebb belinkeltem...Ennél sokkal jobbat nem hiszem, hogy tudok csinálni, ezen meg nem igazán látszik a darabszám :)

Szerk.: Most nézem ez egész jól kiadja, hogy 4 db pixel nem ég :D

Amúgy igen, jó kisfiú voltam, és csak a support hiányozna a Vaio-ból. ;)

Majd mielőtt váltok felhívom a supportos srácokat, hogy menjenek át a konkurenciához, amilyen peches vagyok ott is hamar összehaverkodnék velük ;)

Asszonynak vettem fényképezőt karira, majd azzal csinálok pár képet a keret elállásról is, hátha az megpuhítja a szívüket. :P

[ Szerkesztve ]

(#6364) h1ght3chzor válasza God_ot (#6357) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Csak így lehet megcsinálni? :) Nincs máshol egy kis hely, ahol elférne esetleg? :D

Nem nagyon szeretném, hogy csak SSD-m legyen a gépben, mert akkor minimum 128-ast kell vennem, és arra sem fér el sok adat. :N

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6365) atlasz52 válasza h1ght3chzor (#6364) üzenetére


atlasz52
tag

500GB Seagate Momentus XT 2.5" Hybrid 4GB SSD 7200rpm 32MB SATA notebook winchester (ST95005620AS)
Esetleg igy is meglehet oldani

LÁSZLÓ

(#6366) h1ght3chzor válasza atlasz52 (#6365) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ebben mi a jó, hogy 4gb ssd van benne? :Y

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6367) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Valakinek van Sony Vaio VPC-EH1 vagy EH2 -es szériájú laptopja?
Tudna írni a ventillátor hangjáról?

(#6368) atlasz52 válasza h1ght3chzor (#6366) üzenetére


atlasz52
tag

Gondolom az op rendszer egy része az ssd re kerül,biztos van értelme ha szerepel a kínálatban.Lehetne nagyobb értékü az ssd rész.

LÁSZLÓ

(#6369) h1ght3chzor válasza atlasz52 (#6368) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Értem, köszi. Van benne vmi amúgy... Lehet, hogy mikor bootol, vagy akármi onnan szedi a fájlokat az op rendszer, mint vmi memória úgy használná. :))

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6370) zoka. válasza Flam (#6360) üzenetére


zoka.
tag

Ha rám hallgatsz Ácsert nem veszel SOHA!
Tudom milyen nekem is az van eszméletlen szar minőség, pl hűtés nincs normálisan rögzítve... egy bizonyos szögben ha el ven fordítva a gép kb az élére állítva illen pattogó hangot az cpu hőfok 20-30 fokot ugrik venti pörög mint állat hideget fúj ki és rendesen pattog a szoba másik végén tisztán hallani, mintha "forrna" a paszta, már ha van benne olyan
meg mindenhol recseg ropog... billentyűzet is egy big kupac sz@r
nagyon hajlik az alja is ! ha nem garis már és javításra szorul, sokkal drágábba úszod meg, mer míg márkásabbakon kicserélnek az alaplapon 1 alkatrászt addig aceren csak alaplapcsere. 3* vékonyabb a nyák benne (!!!) :Y forrasztani lehetetlen.
Persze, ha úgy évente cseréled a gépedet, akkor akár ez is jó lehet.
Töltő zsinór is 1 évet vigyázva kb 1,5 -2 évet bír ki egyszerűen elszakad benne a dót a végén az öntött dugóból (ami a gépbe megy) kijön a vezeték :Y
Egy pozitív képernyő színhűsége egész elfogadható notebookos kategóriában!
Akkor én inkább asus vagy hp, netán dell -ben gondolkodnék.

Szerk:
haveromén pl az 1ik oldalon lévő usb-k mind elhaláloztak, valószínű h alaplap repedt meg
hűtő előtt a műanyag elöregedett lehullott billentyűzet szétesett káva elvált a monitortól töltőcsati is már elszállt 1* töltő is már másik most így több nem jut róla eszembe de ezért az strapála is volt rendesen

[ Szerkesztve ]

(#6371) zoka. válasza h1ght3chzor (#6369) üzenetére


zoka.
tag

Folyton figyeli, hogy mely adatokat használod a legtöbbet, és azt helyezi át az ssd-re, és így mindig azok lesznek ott, amiket a legtöbbször használsz pl boot során szükséges fájlok, vagy a legsűrűbben elindított progi.

[ Szerkesztve ]

(#6372) h1ght3chzor válasza zoka. (#6371) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszi. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6373) deakgyuri válasza Flam (#6363) üzenetére


deakgyuri
tag

A hivatalos pixel-policy

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6374) Flam válasza deakgyuri (#6373) üzenetére


Flam
aktív tag

zsír, akkor még keresnem kell rajta egyet hogy az 1366x768-ban ötig tolerált mennyiség meglegyen :D

Ez pontosan mit jelent? "You have faulty pixels clustered in a small area."

szerk.: Közbe nézegettem support oldalt :D ez ám a megoldás az akkumulátor élettartam növelésére :Dkicsit hiányos azért az oldal :D

[ Szerkesztve ]

(#6375) deakgyuri válasza Flam (#6374) üzenetére


deakgyuri
tag

Szerintem ne keress, mert a keresett mondat a kulcsmondat.Egyszerűen fordítom: "Ha egy csomóban van 2-3-4 pixelhiba, akkor nem kell ütni a limitet"

A másik linkedre reagálva Valószínűleg még nincs meg a magyar fordítás.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6376) Paladin1492 válasza Flam (#6359) üzenetére

Üdv!

Bocsi hogy belekontárkodok a beszélgetésbe, de nem tudod hogy, hol lehet venni ilyen beépítő keretet? Régóta keresek én is ilyet.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#6377) Flam válasza Paladin1492 (#6376) üzenetére


Flam
aktív tag

Jó kérdés, google... Ha jól emlékszem 1 hónapja kb beszélgettünk erről itt, de időzavarom van, úgyhogy lehet régebben vagy előbb. Ott mintha valaki linkelt volna ilyet! :)

(#6378) inkab


inkab
aktív tag

Sony vaio FW tulajoknak, aki esteleg SSD upgrade-en törné a fejét:

Megosztom pár szóban a tapasztalatokat, hogy akinek hasonló típúsú notija van ne kelljen ezzel órákat töltenie a neten. A noti típusa: Sony Vaio VGN-FW21E. Ebbe egy SATA I-es Toshiba hdd van gyárilag, de az alaplap támogatja a SATA II-t is. Nekem a Sony oldalán lévő frissített BIOS van fent, ezzel rendben látszott az SSD. Az SSD egy OCZ Vertex3 120GB. A szerelés egyszerű volt, kompatibilitási probléma nem volt.

OS: Win7Ultimate64bit, formázást "alignánálást" az OS-re hagytam, így létre is jött a 100MB-os rendszer partíció, helyes eltolással. A telepítés után rögtön felraktam a legújjabb intel chipset drivereket (P45/ICH9).

Ami a lényeg, a SATA II aktív, Trim aktív, a hdd után iszonyat gyors és a gép teljesen hangtalan lett. Ugyanakkor az is látszik a tesztekből, hogy felesleges ilyen sebességű, illetve SATA III-as ssd-re beruházni, mert a SATA II csatoló visszafogja. A tesztekben 260-270 MB/s sebességet mértem olvasásra, írás 170 MB/s körül van.

(#6379) szpali válasza Paladin1492 (#6376) üzenetére


szpali
addikt

itt mazsolázgass:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=vaio+hard+drive+adapter&_sacat=0&_odkw=vaio+hard+drive+adapter+vpceb2z&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6380) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Ismerősöm vett egy Sony VAIO YB 11.6-os fusion-os kis gépet.

Hol tudom azt beállítani, hogy a touchpad-dal is menjen a double click. Jelenleg csak a touchpad alatti bal gombbal megy a második kattintás.

Thx.

[ Szerkesztve ]

(#6381) endruboy1 válasza DeckardCain (#6380) üzenetére


endruboy1
senior tag

Fel kell telepíteni a touchpad driverét valszeg.

(#6382) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#6351) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sony VPCEB2Z1E egy ilyen laptoppal az lenne a hibám, hogy vmi sípol benne magas hangon halkan, nem tudtam beazonosítani pontosan mi lehet.... cooler, hdd? Melyik pontosan, másnak is van ilyen hibája? Mit lehet tenni ellene?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6383) szpali válasza h1ght3chzor (#6351) üzenetére


szpali
addikt

nekem is ilyen van Kingston V200-as SSD-vel

How to:
-SSD-t megveszed-
-OS-t átmásolod/újratelepíted
-kész :)

írj privát üzit, ha elakadsz, este válaszolni tudok

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6384) szpali válasza h1ght3chzor (#6382) üzenetére


szpali
addikt

HDD sípolás lehet az oka, tavaly, amikor beakciózta a saturn, akkor sokan ettek ilyet és sok ilyen jellegű visszajelzés érkezett ide is.

bios-ban kell állítani valamit

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6385) h1ght3chzor válasza szpali (#6384) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Egy cipőben járok akkor velük...

Esetleg tudod mit kell beállítani biosba? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6386) Shark13


Shark13
csendes tag

Sziasztok

van egy vgn-nw21sf gépem. most szerintem 2x2gb van benne. szeretném bővíteni, de ahogy körbekérdeztem nem lehet mivel 2 hely van és ddr2-be nem gyártottak 4 gigásat. igaz ez?

(#6387) thesound válasza h1ght3chzor (#6382) üzenetére


thesound
őstag

Úgy tudom a CPU ciripel, ha ciripel.

BIOS beállítás: search c3/c6

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6388) h1ght3chzor válasza thesound (#6387) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Kipróbálom, köszi. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6389) h1ght3chzor válasza thesound (#6387) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hát nem oldotta meg... illetve lehet nem ez a probléma, esetleg gondoltam már én hdd-re, vagy az lehetetlen hogy ilyen hangot adjon? Illetve még coolerre is...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6390) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Lenne egy Sony VAIO VPCCA2S0E/P típusú laptop aminek kellene a hot key-es ("F1 - F12") driver.

Kerestem neten, de nem találom Google-ben, csak valami orosz oldalt, de onnan nem merem/akarom leszedni, és inkább valami hivatalos Sony oldalról szedném le ha lehetséges.

Nem tudom-e, hogy befolyásolja vagy sem, de angol gépről van szó.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6391) h1ght3chzor válasza Puma K (#6390) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Itt nézted?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6392) Flam válasza h1ght3chzor (#6389) üzenetére


Flam
aktív tag

Olvass vissza pár kommentet, nekem is ciripel, próbáld meg átrakni energiatakarékosra és hallgasd meg úgy, utána meg teljesítmény centrikusra. Kíváncsi vagyok, hogy nálad is ugyanaz van-e mint nálam :D

BIOS-ba mindenképp át kell állítani C3/C6-ot Disable -re.
HDD tuti nem sípol, cicereg, mert az enyémben már cserélték a gyári WD-t egy Toshibára.
Szerintem vagy a proci vagy alaplap vagy videokártya.

(#6393) h1ght3chzor válasza Flam (#6392) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Áhh, esélytelen :D

Kikapcsoltam már, de így is halkan ciripel, csak akkor zavaró mondjuk mikor egy full csöndes szobában vagy. Szval annyira nem hangos.

Más nem lehet? Esetleg tényleg vmelyik venti? Ezért egyáltalán visszaküldjem a szervízbe, vagy felesleges? Egyébként csak én vagyok úgy vele, hogy alig használtam touch padot, de kb a közepe fénylik, lekopott az érdes felület, eléggé gagyi része ez a laptopnak...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6394) Flam válasza h1ght3chzor (#6393) üzenetére


Flam
aktív tag

Enyém is ilyen (volt)... Tapipad nálam is alig volt/van használva és már a közepe fényes meg a széle is kb...

Mondom nézd meg energiatakarékos - teljesítménycentrikus beállítást. Elvileg energiatakarékoson elhallgat. :)

Próbáld meg a szervizt, de enyémmel anno nem tudtak mit kezdeni, majd most januárba megint futok vele egy kört. Itt páran azt mondták, hogy i3/i5 betegség és "szokj hozzá"....

(#6395) Jackie001


Jackie001
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég szereztem be egy VAIO VPCF11S1E-t és at a gondom Vele, hogy borzasztó gyorsan melegszik(már a sima net böngészéstől is). Hiába van alatta laptop hűtő, nagyon forró!
Valakinek tipp, hogy mit tegyek Vele? :(

Jackie

(#6396) lacko22 válasza Jackie001 (#6395) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia. Hát ez egy elég komoly gép. i7-es proci + Gt330 as videókari valószínű hogy ez a két hardver miatt nagyon meleg, ezek termelik a hőt rendesen olyan mint egy atomreaktor.
Ha használtan vetted akkor esetleg ki kell fúvatni belőle a porcicákat a ventillátornál.

[ Szerkesztve ]

(#6397) lacko22 válasza Jackie001 (#6395) üzenetére


lacko22
aktív tag

+ meg kell nézni a feladatkezelőbe hogy esetleg valami terheli e nagyon a procit és kilőni azt a programot.

(#6398) h1ght3chzor válasza Flam (#6394) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen, szomorú hogy ilyen a tapipad...

Tuti visszaviszem, csak hát nekem is munkaeszköz sajnos, és ha 2-3 hétre elviszik, az sok nekem. Mennyi idő szokott lenni amúgy?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6399) Flam válasza h1ght3chzor (#6398) üzenetére


Flam
aktív tag

2-3 hét :D Attól függ, hogy mikor viszik el, mennyi hétvége esik bele, stb...
Én azért a helyedbe beszélnék a supporttal, hátha mondanak valamit...

(#6400) h1ght3chzor válasza Flam (#6399) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Oké, utánanézek. :DD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.