Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Puma K válasza h1ght3chzor (#6391) üzenetére


Puma K
veterán

Komolyan mondom mindenhol kerestem, de ezek szerint nem eléggé.

Köszi szépen a linket!

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6402) h1ght3chzor válasza Puma K (#6401) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Örülök, hogy jó lett. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6403) gy.selmi


gy.selmi
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék: mi a manó dolgozik éjjel 2 órakor a gépemben (VGN_FW21Z), ha nem kapcsolom ki, csak hibernálom.
Már minden megtalálható időzítést kikapcsoltam vagy más időpontra állítottam, a BIOS-ban én semmi állítási lehetőséget nem találok. Az eseménynaplóban a következő bejegyzések vannak:
Információ 2011.12.26. 2:02:12 Kernel-Power 42 Nincs
Információ 2011.12.26. 2:00:14 Power-Troubleshooter 1 Nincs
Információ 2011.12.26. 2:00:09 yukonwlh 83 Nincs
Információ 2011.12.26. 2:00:10 Dhcp-Client 1103 Nincs

Feléled, frissíti az IP címet, aztán tovább alszik. De miért??? Vírus, malware nincs (a keresők szerint), meg egyébként sem új ez a dolog, csak bosszant, hogy nem találok rá megoldást.
Ha van ötlete valakinek, megköszönném, hogy ki tudjam lőni ezt a sehol sem található időzítést.

(#6404) zoka. válasza gy.selmi (#6403) üzenetére


zoka.
tag

én is láttam már ezt a "jelenséget" sok, illetve ami hosszabb ideig nálam volt gép mindegyiknél, de az csak bekapcsolt és nem kapcsolt ki. Igaz nem hagytam sokáig utána bekapcsolva akkor leállítás, vagy hibernálás-akkukivesz (laptopnál) nem tom mi okozza, nem is nagyon érdekelt nem néztem utána, de most már én is kíváncsi lettem ;]

(#6405) Puma K válasza gy.selmi (#6403) üzenetére


Puma K
veterán

Nem lehetséges, hogy a "Vaio Care" vagy mifene Sony progi keze van a dologban?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6406) God_ot válasza h1ght3chzor (#6366) üzenetére


God_ot
tag

ebben az esetben az SSD a gyorsítótár, nem rossz maga az ötlet, de szerintem lessz ettől még jobb kombó is

God_ot

(#6407) God_ot válasza Flam (#6394) üzenetére


God_ot
tag

:K

God_ot

(#6408) God_ot válasza h1ght3chzor (#6398) üzenetére


God_ot
tag

tapipad :N :( :(

"kozmetikai" hiba nem garis :( :(

sípolás :( :( :(

i3-i5 normál működés "mellékhatása", specen belül van, :( :( javítandó

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6409) Flam válasza God_ot (#6406) üzenetére


Flam
aktív tag

Addigra meg lemegy az ssd ara!:D

(#6410) God_ot válasza gy.selmi (#6403) üzenetére


God_ot
tag

túlfeszültség a töltőben okozhat TP "hibát" (értem ezalatt, hogy magától mozog vagy kattintgat)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6411) God_ot válasza Flam (#6409) üzenetére


God_ot
tag

lehet, de a nagyobb tárhely miatt, kb. így is érdemes lesz ilyen kombó dolgot venni, árban tuti verni fogja az SSD-t

God_ot

(#6412) Flam válasza God_ot (#6408) üzenetére


Flam
aktív tag

"i3-i5 normál működés "mellékhatása", specen belül van, :( :( javítandó"

Ezt nem egészen értem mire írtad?! Javítandó?

(#6413) deakgyuri válasza Flam (#6412) üzenetére


deakgyuri
tag

Bocsájtsd meg neki, nem tud írni :D

Azt akarta írni, hogy nem javítható, mivel a proci sajátossága, így egy másik is ugyanúgy ciripelne...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6414) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Helpet kérnék. :)
Notebookom típusa: VPCEB2Z1E/BQ itt hiába töltök le akármit, nem teljes szoftverlista van, nem minden lett ugyan olyan a notebookon mint volt. :(

Még a régi vinyó op rendszerrel meg van, esetleg érek vmit vele? Hogyan lehet telepíteni minden sony-s cuccot a laptopra?

Köszi előre is. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6415) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6414) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Használd a Recovery CD-t, amit először csináltál amikor megvetted a gépet. Vagy ha nem csináltál, akkor kérj kölcsön valakitől egyet.
Ha senkinek nincs az ismeretségi körödben, akkor a Sony-tól kérhetsz egyet.
Csak ezzel a CD-vel tudod visszaállítani olyanná amilyen volt.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6416) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6415) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

De nem visszaállítani szeretném, hanem egy teljesen új ssd-re amire win7-et telepítettem, arra szeretném, hogy felkerüljenek újra azok a sony-s cuccok, amik voltak eddig a hdd-n.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6417) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6416) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor miért nem használsz egy Acronis True Image-t azzal lementenéd a HDD-t és átnyomod az SSD-re.
Én ezt csináltam amikor váltottam SSD-re.
Egyszerű gyors ( 8perc ) , és nem kell mindent töltögetni installálni.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6418) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6417) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Win7 home premium volt hozzáadva a géphez :(
Prof kell nekem... Esetleg vmi ötlet, hogy csak azokat mentse át vagy vmi? :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6419) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6418) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az ami előre volt telepítve, azt nem kapod vissza azokkal a driverekkel ami fent van a honlapon, mert bizonyos software-k csak egy bizonyos típusokhoz adnak. Tehát ha neked Win7 Prof kell akkor elbuksz pár előre telepített software-t.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6420) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6419) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Szuper :DDD
Perpill most még az sem működik, hogy fn f10, vagy akármi ilyesmi, képernyőváltás, csak a hangot tudom levenni, esetleg arra szoftver?
Illetve hogyha most recovery disckel áttolom a cuccot, attól, hogy tudom home-ról prof-ra upgradelni a windows-t? Vagy ez lehetetlen?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6421) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6420) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem a Home pro-t nem tudod upgradelni, mert nem lehet, de lehet hogy én tudom rosszul...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6422) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6421) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

FN-es problémára esetleg vmi megoldás? Mit kellene telepíteni hozzá nem tudod véletlen?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6423) Flam válasza deakgyuri (#6413) üzenetére


Flam
aktív tag

És mi van, ha azt mondom, hogy oké köszi, nekem ez így nem kell és 300k-t nem ezért fizettem ki?! :)

(#6424) h1ght3chzor válasza Flam (#6423) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nekem is ciripel, rohadt idegesítő, de nem tudok ellene mit tenni. :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6425) zoka. válasza h1ght3chzor (#6422) üzenetére


zoka.
tag

Tehát te most ugye azt akarod mondani, hogy üres vinyó/ssd -re feltettél 1 szűz tiszta windowst és azt akarod megtudni, hogy miket kel feltétlenül telepíteni a vaio-s szemetekből (és honnan éred el azokat), hogy működnejen az fn funkciók dedikált gombok stb stb.
Ez engem is érdekelne a jövőben, amint meg lesz a kis vaiom :)

(#6426) Flam válasza zoka. (#6425) üzenetére


Flam
aktív tag

számtalanszor le lett írva :)
Egy kis keresés nem árt néha! :)

A fényerő, hangerő funkciógombok vezérlői a következők:
- Setting Utility Series
- Sony Shared Library
- VAIO Event Service
- VAIO Control Center

Elvileg ebben a sorrendben telepítve működésre lehet bírni őket.

(#6427) zoka. válasza Flam (#6426) üzenetére


zoka.
tag

igen, igen tudom, már vagy 3* láttam, csak hirtelenjében írtam :B
És ezeken kívül semmi másnak semmi haszna ugye?

[ Szerkesztve ]

(#6428) Flam válasza zoka. (#6427) üzenetére


Flam
aktív tag

Teljesen relatív :) Vannak akik használják a gyári Sony programokat, ezek kellenek igazából a "tökéletes" működéshez.
De azért keresgélj még vissza hátha találsz számodra fontos infót ebben a témában.

(#6429) h1ght3chzor válasza Flam (#6428) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Most hatalmasat csalódtam a sony-ban... mi az hogy csak az előtelepített windowsal működik az összes programjuk? És hogy le sem tudod tölteni az összeset, amiket meg letudsz, azok is 19db-ban vannak, nincs egy normális dvd, ahol egy kattra mindet fel lehetne rakni...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6430) lacko22 válasza h1ght3chzor (#6429) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello. Nem is baj hogy nem működik az összes programjuk csak lassítják a gépet. Mióta újratelepítettem én is a windowst azóta használható a gép. Addig majdnem 3 giga ramot evett alapból hogy semmit nem csináltam meg az egér is csak szédelgett a képernyőn. A Sony nálam software-be elég gáz laptophoz. Csak a legfontosabb dolgokat raktam fel amik kellenek a gép működéséhez.

(#6431) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6429) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Miért a Sony-ban csalódtál ??
Minden cég ugyanezt csinálja,csak egy példa a közel fél millás Qosmiomhoz se jár dvd,vagy cd, ha te csinálsz első indításkor akkor van sajátod, ha nem akkor így jártál.
Minden gyártó ezt csinálja kezdve a HP-tól egészen az Acer-ig MINDENKI !
Költségek lefaragása a cél Nem kell lemezt készítettni, nincs gond a lemezekkel..stb.
A trial programokat meg vagy megveszed vagy törlöd.
Ez a valós élet, nem a Sony hibája !

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6432) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6431) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Felhívtam őket, és ők mondták, hogy sehogy máshogy nem lehet az összes progijukat használni, csak az ő általuk előtelepített windowsal, márpedig ez elég gáz... nem tudom, nekem volt már acerem is, de náluk nem volt ilyen probléma, én nem a cd/dvd hiányát sajnálom, hanem hogy nincs minden szoftverük fenn, márpedig nekem a home premium rohadtul nem elég...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6433) h1ght3chzor válasza lacko22 (#6430) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Van benne vmi... Bár azért egy új win7 gyorsabb mint egy használt. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6434) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6432) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mondjuk azt kötve hiszem, hogy az Acer-nél vagy bármely másik gyártónál,az kiadja az összes előretelepített programját..
Ez kissé fura lenne , nem gondolod?

Így is ha egy új Op.rendszert felteszel, akkor 90%-ban meglehet oldani mindent.
Az hogy a Sony Vaio Care, meg ilyen nyalánkságok nem futnak ,amit a felhasználok 10%-a ha használ az nem hiszem hogy hiányozna bárkinek is.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6435) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6434) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ja.
De egyébként jó gép az tökéletes, csak ez a pár szoftver. :) :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6436) deakgyuri válasza Flam (#6423) üzenetére


deakgyuri
tag

Kipróbáltad vásárlás előtt? :DDD

[ Szerkesztve ]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6437) deakgyuri válasza h1ght3chzor (#6429) üzenetére


deakgyuri
tag

Kipróbáltad vásárlás előtt?Felhívtad a supportot?Olvastál esetleg valamit róla?Vásárlás után hetekkel/hónapokkal/évekkel fröcsögni olyan dolgok miatt, amik vásárlás előtt is elérhetőek voltak nem biztos, hogy a Sony hibája.
Félreértés ne essék, nem kívánok vitába bocsátkozni a Sony védelmében, de mostanság a tudatos vásárlásnak nem kellene ismeretlen fogalomnak lenni.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6438) Flam válasza deakgyuri (#6436) üzenetére


Flam
aktív tag

Nem volt rá lehetőség ;)

A másik meg, hogy max egy kiállított példányt lehet kipróbálni általában :P
Arról nem is beszélve, hogy a sípolás, "cicergés" többnyire hosszabb használat után fedezhető fel, ergo "rejtett hiba" (?!) :)

Hidd el bele lehetne menni eléggé ebbe a témába és nem vagyok benne biztos, hogy a Sony nyerne :)

(vásárlói szemmel nézd :P )

[ Szerkesztve ]

(#6439) h1ght3chzor válasza deakgyuri (#6437) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ez teljesen igaz, hogy előtte is így volt, és így is lesz még. :) Nem fog változni. :N

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6440) h1ght3chzor válasza deakgyuri (#6436) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Előtte nem lehet ilyeneket kipróbálni, mert előtelepített windowsok vannak rajta, és nem engedi senki sem, hogy beindítsd vagy akármi... :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6441) Flam válasza h1ght3chzor (#6440) üzenetére


Flam
aktív tag

Mondjuk nem egészen értem a problémád.
Mi nem megy? Vagy mit nem tudsz?

(#6442) h1ght3chzor válasza Flam (#6441) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Semmi, csak h nem tudtad előtte kipróbálni vagy ilyesmi, de egyébként egyik gépet sem engedik. Csak megnézed milyen szépen csillog villog meg az árcédulát, és azt a 3 paramétert, amit lehetőleg nem írtak félre. :DDD Előtte ezért kell fórum, illetve teszteket nézni. Én nem csalódtam a gépembe, 1.5 éve vettem, és semmi sem romlott el benne, egyetlen problem a ciripelés, de az intel probléma. :N

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6443) deakgyuri válasza Flam (#6438) üzenetére


deakgyuri
tag

Erre viszont sajnos tényleg csak annyit tudok mondani, hogy annak a bizonyos szervnek jelenleg a rossz oldalán vagy.De lehet optimistán is nézni: "Jaj de jó, hogy nem 4 világító halott pixel van a kijelzőm középső részén, pont akkor távolságban, hogy ne számítson "clustered" pixelnek"

Komolyra fordítva a szót, szerintem én már rég visszab@sztam volna a kirakatba vagy eladtam volna, nekem se sípoljon itt jobbra-balra, nem vagyok én patkány, hogy megpróbáljon elriasztani.Személy szerint rohadtul érzékeny vagyok a magas/mély hangokra, zajokra.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6444) deakgyuri válasza h1ght3chzor (#6440) üzenetére


deakgyuri
tag

Valószínűleg nem megfelelő helyen kopogtattál.Tapasztalatból mondom, hogy nagyon sok gépet elindítanak, még a valós vásárlás előtt.

Én egyébként nem vettem volna meg, ha nem engedik kipróbálni.Főleg ha kifizetek érte 300k-t.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6445) h1ght3chzor válasza deakgyuri (#6444) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Hol? Melyik boltban engedik meg, hogy előretelepített windows-t aktiváljanak, és kipróbáljad? :DDD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6446) VANESSZA1 válasza h1ght3chzor (#6445) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Miért kellene megengedje bárki is hogy aktiválj egy új gépet???
Az összefügg szerinted az előtelepített szoftverekkel???
Szerintem kezdesz nagyon belegabajodni...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6447) Flam válasza deakgyuri (#6443) üzenetére


Flam
aktív tag

Igen, én is így vagyok vele, de úgy mégis... melyik kirakatot basszam be vele?!
Sony support kb kiröhög és elküld a szokásos "nincs semmi gond", "intel hiba" dumával (feltételezem ezt kell mondaniuk)... Fukarba meg vigyem vissza és?! Elküldenek a 'csába :D

Nagyon allergiás vagyok én is a magas zajokra... Akkor sejted, hogy miért hisztizek még mindig :D

Pixel hibával is elküldenek a náthásba... :S

(#6448) h1ght3chzor válasza VANESSZA1 (#6446) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Mittomén miről makogtak azok, de én akárhol megnéztem sehol sem engedték, hogy windowsban vagy akárhol turkáljak... m.m. sat. és még pár bolt... de lényegtelen is, engem nem is érdekel, hiába mutatják meg sztem semmit se ér, előtte kell teszteket nézni, amik benne vannak hardverileg, mit tudnak.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6449) deakgyuri válasza Flam (#6447) üzenetére


deakgyuri
tag

Amelyiket szeretnéd! :DDD

Én mindenképpen megbarátkoznék ezzel a fajta supporttal, minthogy elszedik a gépet 2 hétre, hogy kicseréljék a processzort és visszakapjam esetenként akár erősebb cicergéssel...

A pixelhibával egyetemben, inkább mondja, hogy "figyejjé' kiccipő, így jártál", mint feleslegesen ámítson, hogy "Természetesen mindent megteszünk a hiba elhárítása érdekeben", holott már a kapott képek alapján látható, hogy mi a dörgés.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6450) Flam válasza deakgyuri (#6449) üzenetére


Flam
aktív tag

igazad van, ezért a legjobb ha nem török be egy kirakatot sem és nem küldözgetem a gépet, hanem visszakérem az árát :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.