Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) screppy1984


screppy1984
csendes tag

Sziasztok... Nos .. szeretném megosztani veletek azt a tényt hogy a Sony Vaio egy igencsak szép kulturált,jól össze hegesztett lapocska :D
Sikerült nekem is beszereznem egyet a múlt héten.... azóta csak azt tudom hajtogatni hogy nagyon KIRÁLY!!!!!!!! Erről lenne szó: Sony VaioVPCEB1S1E,, (Black)
Mindenkinek csak ajánlani tudok a SONY VAIO-T.
Vegyétek vigyétek! :C :C :C

Még egy rossz mondat és szopránt csinálok Belôletek... :D

(#6902) screppy1984


screppy1984
csendes tag

még valami... nem lesz a tiétek az összes Vaió a világon... az enyémet nem kapjátok meg!!!! :DDD :DDD :P

Még egy rossz mondat és szopránt csinálok Belôletek... :D

(#6903) joker93 válasza screppy1984 (#6902) üzenetére


joker93
csendes tag

Üdv a Vaio userek közt :)

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6904) God_ot válasza screppy1984 (#6902) üzenetére


God_ot
tag

:C :C :C :B

God_ot

(#6905) alonsofan


alonsofan
tag

Üdv!
Olyan problémám van, hogy nagyon hangos a venti és nagyon pörög játék közben ( 6000 rpm :O) ami nagyon hangos. Nem tudok vele mit csinálni? Ilyenkor mi a tehendő? Érdemes szétszedni és kitakarítani a gépet? És alapjáraton is 3500-on prörög a cpu venti.

[ Szerkesztve ]

(#6906) screppy1984 válasza alonsofan (#6905) üzenetére


screppy1984
csendes tag

THX :R :DDD :DDD

Még egy rossz mondat és szopránt csinálok Belôletek... :D

(#6907) screppy1984 válasza screppy1984 (#6906) üzenetére


screppy1984
csendes tag

Alonsofan: figyi erre van 1-2 megoldás... az elsö hogy kitakarítod,pasztázol ujra mindent amit kell... ... aztán ha nem segített akkor 500W a szobában kokszon vagy pedig FÜLES!!!! :D

Még egy rossz mondat és szopránt csinálok Belôletek... :D

(#6908) joker93 válasza alonsofan (#6905) üzenetére


joker93
csendes tag

Mindenképp takarítsd ki, nem árt ha a csokipapir meg a döglött madár nincs benne :D
aztán ha nem használt egy hűtőpad még sokat segíthet :)

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6909) God_ot válasza joker93 (#6908) üzenetére


God_ot
tag

azt sem lenne rossz tudni, hogy milyen gép és milyen játék ...

God_ot

(#6910) alonsofan válasza God_ot (#6909) üzenetére


alonsofan
tag

Ha nekem jött a kérdés,akkor a játék starcraft 2 low grafon, a gép: eb2m1e

(#6911) Flam válasza alonsofan (#6910) üzenetére


Flam
aktív tag

1200-1500 ft-ért veszel sűrített levegőt, aztán kifújatod a szellőzőnyíláson keresztül a gépedből a felhalmozódott port, koszt és kiderül, hogy van-e baja.

Értelemszerűen különböző játékok különbözően veszik igénybe a géped. Lehet eddig olyan játékkal játszottál csak ami kevésbé izzasztotta meg sc2-vel ellenben.

Egy takarítást megér szerintem, ha nem segít akkor lehet gondolkodni tovább :)

(#6912) joker93 válasza Flam (#6911) üzenetére


joker93
csendes tag

Ha nem segít, jöhet a paszta :)

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6913) kristof83 válasza God_ot (#6895) üzenetére


kristof83
aktív tag

Igen nagyjából erre gondoltam én is (csak nem nagyon értek hozzá), de én nem használok Raid-et, csak a gép merevlemezén garázdálkodok, nem kapcsolok össze több merevlemezt. Igazából nekem ez a 128gb is elég lenne (mondjuk Win7 után marad olyan 100giga szabad hely, gondolom).
Külső USB-s wincsin vannak a dolgaim, és onnan másolom őket ide-oda ha kell.
Tehát akkor engem ez a gond nem érintene, ugye?

(#6914) woodpaul


woodpaul
őstag

Hi,

Még mindig a Sony Vaio VPCSE1E1E megvételén vajúdom.

Azoktól kérdeném, akiknek ilyen gépük van:
1) Alapból 4GB RAM-mal érkezik. Van-e még szabad slot memóriabővítéshez, vagy pedig ki kell dobálni a benne lévő modulokat, hogy újat lehessen betenni? 2x4GB DDR3@1333MHz-es RAM-ot mennyiért lehet kapni? Saturnban kb. mennyivel drágább? Ha ott veszem a fenti készüléket, akkor lenne 30.000 forintom ajándékkártyán, amiből vehetnék memóriát. :)

2) Sok teszt megemlíti, hogy nagyon hangos a gép hűtése. Tényleg ennyire szörnyű?

Androidő

(#6915) God_ot válasza kristof83 (#6913) üzenetére


God_ot
tag

a 128GB az 2x64 :B :K

szerk: bocsi én tévedtem, ennél a modellnél 1x 128

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6916) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok,
december közepe óta egy sb2l1e/w-n pötyögök (előtte FW szériám volt). Nagyon szerem, de az FW után a hang elég gyenge minőségű volt rajta, de kishangszóróval ez az egyetlen kis gond is megoldva. Gyors és könnyű. Szerencsére nekem sem a wifi gomb, sem videókártyás gomb nem lötyög (korábban láttam, hogy voltak vele gondok a nagyobb gépen).

Az eredeti oprendszerrel használom (február elején csináltam egy rendszer visszaállítást), jó néhány progit letakarítottam, de van amit megtartottam (pl vaiocare) mindenesetre a kezdeti ram használatot így siker visszaszorítani, így 30-ról indulok és átlagos használat mellett (böngészés - opera-, tv-nézés- media center-, skype együttes használta) sem kúszik 50% fölé, de inkább alatta marad (pedig néhány százalékot elvisz a luxus is: van némi felesleges csicsamicsa, dock, rainmeter stb). Viszont így jut PS-re és játékra is bőven ha úgy alakul, és a túlmelegedés sem jellemző. Amikor már jó néhány órája terhelem, akkor azért a jobb alsó rész már langyosodik, ami igazából csak a baloldalhoz képest kontrasztos, mert az mindig kellemesen "fémesen" hűs (kíváncsi leszek, milyen lesz nyáron....)

Nagyon szeretem a billentyűzetvilágítást (no more sima). Igazi csajos kis gép szerintem (nyilván a nagyobb tesó és a fekete kimondottan csajos, de ez a kicsi ezüst nagyon is). Sokáig agyaltam, hogy i5-ös procira gyúrjak, de végül beértem ezzel is, tökéletes hű "szolgám" (és még női szemmel is érezhetően gyorsabb az i3,mint a core2duo, nem sokkal, de határozottan érezhetően)
Ami hiányzik, az az fw-n megszokott médiabillentyűk. Eleinte a tetőborítójával nem voltam kibékülve, de már megtanultam rá nagyon vigyázni, tudniillik nagyon kényes a felülete (nem olyan, mint a nagy tesónak).

Női szemmel ilyen a tapasztalatom 3 hónap alatt, ha bárkinek kérdése van szívesen válaszolok :-) (bocsánat, ha untátok, tudom nem egy komoly teszt, viszont sokat és sok mindenre használom, szóval mégsem, egy sima csajos juzer post- szerintem.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#6917) God_ot válasza littlemamba (#6916) üzenetére


God_ot
tag

Nekem speciel nagyon tetszett!!! Nég több csajos tesztet a népnek!!! :B :K

Még annyit hozzát tennék támogatásul, hogy i3 poci kevesebbet fogyat, ergó jobb az akku idő és nem feltétlenül használod ki a prociteljesítményt úgy sem...

God_ot

(#6918) littlemamba válasza God_ot (#6917) üzenetére


littlemamba
aktív tag

:R Köszi, hát hajrá a lányoknak is! Mondjuk ezen a fórumon nem túl jellemző a női oldal képviselete, de azért hajrá hajrá

Azért látom befigyelt a félreírás is, nos így helyes:
" nyilván a nagyobb tesó és a fekete NEM kimondottan csajos, de ez a kicsi ezüst nagyon is"

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#6919) God_ot válasza littlemamba (#6918) üzenetére


God_ot
tag

nem gond, nálam is a "fogyat" az fogyaszt akarna lenni :P

God_ot

(#6920) Flam


Flam
aktív tag

Grat :) Jó lett.

Fedélre lehet csináltatni/venni matricát és már is karc és ujjlenyomat mentes lesz :)

God_ot: Írj párat ! :PP

[ Szerkesztve ]

(#6921) applause


applause
aktív tag

Hali!
A következő kérdésem lenne a VPC-SE1E1E-vel kapcsolatba.
Azt írják róla, hogy matt, non-glare a képernyője. Külföldi oldalak tesztje pedig azt írják, hogy nem hanem valami sony megoldással csak tompított, szürt fényes képernyője van.
Mi a valóság, akinek ilyen notija van az írja már meg.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6922) applause


applause
aktív tag

Az előző kérdéshez kapcsolódva, a ventillátor mennyire zajos, mert ezt is írják negatívumként.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6923) mazsola77


mazsola77
csendes tag

Sziasztok,jár erre valaki mostanában??

(#6924) h1ght3chzor válasza mazsola77 (#6923) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6925) mazsola77 válasza mazsola77 (#6923) üzenetére


mazsola77
csendes tag

Ja,bocs mostmár látom igen...:)
Régóta előjön ez a frissítés,de sosem tudja befejezni valamiért a gép. Úgy 90% körül megáll,és kiír valamit... majd ha befejezi leírom mi az,most nem tudom fejből. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?? Köszi

(#6926) mazsola77 válasza mazsola77 (#6925) üzenetére


mazsola77
csendes tag

VPCCA1S1E a típusszám.

(#6927) h1ght3chzor válasza mazsola77 (#6925) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Próbáld meg manuálisan letölteni, amúgy lehet azért, mert lassú a neted, ez meg egy rohadt nagy frissítés, és timeoutol. Amúgy nincs más ötletem.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6928) mazsola77 válasza h1ght3chzor (#6927) üzenetére


mazsola77
csendes tag

Köszi,azt elfelejtettem mondani,hogy tök hüle vagyok a dologhoz...:) most megvárom,míg végigmegy hátha.... manuálisan hogy kell?

(#6929) h1ght3chzor válasza mazsola77 (#6928) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Sony oldalára felmész, és megkeresed a frissítést, remélem, hogy fennvan, vagy beírod google-ba amit le akar ott tölteni, oda van írva a neve biztos. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6930) alonsofan válasza Flam (#6911) üzenetére


alonsofan
tag

Szétszedtem, kitakarítottam és már terhelés alatt se hangos egyáltalán! Sőt alig lehet észre venni, hogy játszok-e vagy csak netezek.

(#6931) mazsola77


mazsola77
csendes tag

Addig még egy kérdés... az akksim eléggé gáz,pedig csak pár hónapos a gép . Nagyon rövid ideig tud meglenni töltő nélkül,kb. 1 óra...Mit lehet ezzel tenni,vagy mitől ilyen?

(#6932) mazsola77 válasza mazsola77 (#6931) üzenetére


mazsola77
csendes tag

Ezt találtam nem tudom jó-e?

(#6933) mazsola77


mazsola77
csendes tag

Közben kész lett,és ezt írja:

(#6934) h1ght3chzor válasza mazsola77 (#6932) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen, erre lesz szükséged. Nekem akkor volt ilyen hibám, ha nagyon gyenge netről próbáltam meg letölteni a frissítést.

Az akksi idő az nálam sem sok, próbáld meg lentebb venni a kijelző fényerejét, illetve energiatakarékos módba tenni, akkor tovább bírja.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6935) Flam válasza alonsofan (#6930) üzenetére


Flam
aktív tag

Akkor probléma megoldva! :)
Érdemes sűrített levegővel 1-2 hetente párat befújni a szellőzőkön és akkor tuti nem lesz ilyen még egyszer és a gép élettartama is megnőhet! :)

(#6936) blueye


blueye
veterán

Van vmilyen jó forrásotok arra hogy honnan szerezzek be új aksit az FW21-hez? VGP-BPS13/S

(#6937) h1ght3chzor válasza blueye (#6936) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ebayen nézted? :) Ott elég barátiak az árak.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6938) blueye válasza h1ght3chzor (#6937) üzenetére


blueye
veterán

Igen.
Csak megbízható eladót kéne ajánlanotok.
Seller info
laptop.works ( 593)
Ez az 593 nekem nagyon kevés egy ilyennel foglalkozó hong kongi eladónál.

(#6939) mazsola77 válasza h1ght3chzor (#6934) üzenetére


mazsola77
csendes tag

Ok,frissített kész van. Köszi a segítséget!!

(#6940) h1ght3chzor válasza blueye (#6938) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen, tény, hogy nem sok, de gondoltam egyébként én is rendelni tőle, 9e forint nála az az akksi ami itthon legalább 15e. De eléggé jók a visszajelzései, más eladó nem árul ott, nem nagyon néztem meg. Tessék.
eshopsino 13681

mazsola77: nm :)

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6941) blueye válasza h1ght3chzor (#6940) üzenetére


blueye
veterán

"You will be required to install a non-hazardous program to ensure the battery be 100% compatible with your laptop. This program will update the underlying device driver of intelligent lithium battery, including the BIOS. Please read the instruction manual carefully before you start to install the program. "

Ez egy kicsit aggaszt....

(#6942) h1ght3chzor válasza blueye (#6941) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ilyesmit nézz akkor. Ez nem a tiedbe való, de biztos van ilyenje.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6943) God_ot válasza blueye (#6941) üzenetére


God_ot
tag

nem eredeti vagy az akksi vagy az oprendszer

szerk: ja, hogy pont ez a cél :-)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6944) vargapdavid


vargapdavid
tag

(#6945) woodpaul válasza applause (#6922) üzenetére


woodpaul
őstag

Korábban én is, és applasuse fórumtárs is érdeklődött a VPCSE1E1E notebook hűtésének zajszintjéről. Lenne olyan kedves valamelyik tulaj erről objektívan nyilatkozni? Köszönöm. :)

Androidő

(#6946) bartimre88 válasza woodpaul (#6945) üzenetére


bartimre88
tag

Kedves woodpaul,

Én tulaja vagyok egy ilyen csodálatos masinánank, és bátran merem nyilatkozni, hogy a cooler hangja nem zavaró. Alapjáraton be sem kapcsol, illetve nagyon csendes filmezés közben is. Játékok, hd filmek, komoly programok esetén már azért észre lehet venni, viszon maxon csak akkor hallottam pörögni, amikor a Vaio Care programon belül leteszteltem. Tehát, amikor maxon pörög, valóban zajos, viszont már amint mondtam, eddig bármit futattam rajta, erre még nem volt precedens.

Üdv., Imre

(#6947) applause válasza bartimre88 (#6946) üzenetére


applause
aktív tag

A képernyőről érdeklődnék, milyen matt vagy fényes. Mennyire tükröződik?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6948) bartimre88 válasza applause (#6947) üzenetére


bartimre88
tag

Teljesen matt, abszolút nem tükröződik, és bármilyen szögből nagyon jól látható.

Üdv., Imre

(#6949) woodpaul válasza bartimre88 (#6948) üzenetére


woodpaul
őstag

Kedves Imre,

Köszönöm a választ!
Képernyővel való véleményedet csak megerősíteni tudom, valóban k*rvajó a képernyője, direkt megnéztem extrém szögekből alulról-felülről, semmi szürkülés nincs (vagy minimális).

Szóval, valószínűleg holnap beruházok egy ilyen gépbe.

Azért az még érdekelne, hogy játékteljesítményben milyen? Ha nem natív felbontásban futtatok játékot, nagyon csúnya a kép? FullHD-ban azért gondolom, kevés dolog megy "zökkenésmentesen".

Androidő

(#6950) bartimre88 válasza woodpaul (#6949) üzenetére


bartimre88
tag

Nos erről is csak pozitívan tudok vélekedni. Első sorban (persze ami a játék részét illeti Counter Strike 1.6-ozok szabadidőmben. Legnagyobb felbontáson fut, zökkenőmentesen. De persze ez nem releváns. Viszont pár héttel ezelőtt játszottam egy hétvége erejéig a COD MW3-at, hát mit mondjak, csodálatos volt. Minden maxra húzva, és jelét sem mutatta szaggatásnak vagy bármi hasonlónak. A legújabb NFS is futott rajta, viszont itt már gyengébben szerepelt, amikor minden fullos volt, viszont egy átlag felbontáson, átlagos medium beállításokkal szerintem bármi elfut rajta.

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.