Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) bok92 válasza VANESSZA1 (#6050) üzenetére


bok92
addikt

Hát nekem meg pont, hogy a képernyője tetszik a legjobban a VAIO-ban.Full-HD matt kijelző, egyszerűen mese szép... :DDD

(#6052) Solar_Wind válasza VANESSZA1 (#6050) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nem mindegy, melyik Sony képernyő. Mert van bűnrossz, meg bűnjó :)

(#6053) Sidius válasza Solar_Wind (#6052) üzenetére


Sidius
tag

Osztom a véleményed. Ha jól tudom van Vaio Premium display, ami a 300e+ kategóriában található és a kicsit gyengébbek, amik az olcsóbb laposokban vannak. Legalábbis 2 éve hasonlóképp volt.

(#6054) The Bachelor válasza Sidius (#6053) üzenetére


The Bachelor
tag

Ha jól tudom tényleg 300 körül kezdődnek a display pluszos kijelzővel szerelt Sony notik. Az SE1E1E-ben már az van! Brutálisan szép képe van, múltkor megnéztem a MM-ban, és azt kell, hogy mondjam az a 300 ezer nem pénz érte, megéri az árát -szerintem!

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#6055) Flam


Flam
aktív tag

Feltűnt valakinek olyasmi, hogy ha HDMI-n keresztül használja a gépet tv-re kötve akkor filmnézéskor "pattog" a hang?

Keresgéltem neten és valós probléma, viszont Vaios megoldást még nem találtam. Annyival sikerült viszont csökkentenem a "pattogás" hangerejét, hogy kikapcsoltam a powerplayt...
Mókás az egészben, hogy régebben csinálta, de most jó ideig nem.

(#6056) Sidius válasza Flam (#6055) üzenetére


Sidius
tag

Nvidias a notid, vagy Atis?

(#6057) Flam válasza Sidius (#6056) üzenetére


Flam
aktív tag

Ati hd5650

(#6058) Sidius válasza Flam (#6057) üzenetére


Sidius
tag

Innen töltsd le az ATi HDMI Audio Device-t, a Sony álltal dobált driverek már nagyon elavultak, pl GPU driver: én most a 10.10-es catalystet használom (beta v2), hát játékoknál akár +20 fpst is jelent. De témához visszatérve, az itt letölthető HDMI drivert használom és sosem volt pattogás, persze nem biztos, h ez a problémád, de hátha.

(#6059) Flam válasza Sidius (#6058) üzenetére


Flam
aktív tag

Köszi, de a link nekem valamiért nem működik, kipipálom aztán next-et nyomok feljön, hogy object moved majd arra katt és ugyanazt az oldalt hozza be amit linkeltél.

Amúgy más probléma is feltűnt, alvó módból felébred a készülék és Youtube-os videók helyett szép zöld képet kapok... Másnál is jelentkezett már ilyen?

(#6060) Sidius válasza Flam (#6059) üzenetére


Sidius
tag

- www.realtek.com/downloads/ itt high def audio driverek... és ott lesz.

- Videodriver problémád lesz. Próbáld ki, amikor előjön a hiba, hogy jobb gomb a videora, és ki veszed a pipát a hardware acccelerating-ról, avagy hardveres gyorsításról. Ha ettől megjavul, akkor érdemes teljesen letörölni az összes ati video drivert, catalyst, stb-t és újabbat feltenni (kijött a végleges 10.10-es catalyst).

(#6061) Flam válasza Sidius (#6060) üzenetére


Flam
aktív tag

új ati drivert csak .inf vagy .ini file bizergálással lehet felrakni igaz? Legalábbis gondolom, hogy nem a support oldalról lehet letölteni, bár ideje lenne ha frissítenék mert 1 éves a driver ami fent van az enyémhez...

(#6062) Sidius válasza Flam (#6061) üzenetére


Sidius
tag

Sajnos már nem fognak frissíteni, de nem bonyolult feltenni az uj drivereket sem. Van egy program (Mobility Modder), amivel egy gombnyomásra megpeccseled a telepítőt és simán felmegy. Fontos, hogy a nagy méretű, individual telepítőcsomagot szedd le az atitól és ne a webes installert. Mégegyszer: mindenképpen törölni kell a meglévő drivereket és catalystet, különben lehet, h nem ér semmit. ;)

(#6063) Sidius válasza Sidius (#6058) üzenetére


Sidius
tag

Elírtam, 11.10-es Catalyst-re gondoltam.

(#6064) Flam válasza Sidius (#6062) üzenetére


Flam
aktív tag

Töröltem mindent stb...
Felraktam volna de ez az üzenet várt telepítés után:

[ Szerkesztve ]

(#6065) Flam válasza Flam (#6064) üzenetére


Flam
aktív tag

azt hiszem meg lesz a baj, nem a notebook-ot kell hanem a desktop driver...

(#6066) Gabis válasza Flam (#6065) üzenetére


Gabis
őstag

Innen töltsd le a megfelelő verziót és nem kell vacakolnod a módosításokkal...

(#6067) Sidius válasza Flam (#6065) üzenetére


Sidius
tag

A mobility driver kell, azaz a notebookos.

(#6068) Sidius válasza Gabis (#6066) üzenetére


Sidius
tag

UP a megoldásnak! Ez így a legegyszerűbb :)

(#6069) Flam válasza Gabis (#6066) üzenetére


Flam
aktív tag

Sikerült, köszi, kicsit egyszerűbb és érthetőbb nem mellesleg frissebb leírás volt. :)
Új CCC fent van gondolom/remélem driverek is frissültek stb.. :)

(#6070) Flam válasza Sidius (#6067) üzenetére


Flam
aktív tag

Próbáltam már mindennel de a modder valahogy 0sec alatt moddolta amit kellett (legalábbis gondolom). De valamiért nem akart felmenni, bármennyire is takarítottam a gépet stb... :)
Azért köszi neked is :)

Szerk.: Pár nap múlva (ha végre hazakeveredek) kipróbálom majd a HDMI-t is, hogy jó lett-e.

[ Szerkesztve ]

(#6071) Gabis válasza Flam (#6069) üzenetére


Gabis
őstag

Nagyon szívesen :R

(#6072) Flam válasza Gabis (#6071) üzenetére


Flam
aktív tag

Érdemes még ilyenkor valamit frissíteni, újrarakni stb... ?:)
Csak mert ha már update lázban égek akkor nekiállok azoknak is. :D

(#6073) Sidius válasza Flam (#6072) üzenetére


Sidius
tag

Igen, az intel rapid storage-t. Ez az a kis ikon, ami lent van a tálcán és ha az eredeti Sony-s drivereket használod, van hogy egy-egy újraindítás után nem indul el a jelölt szolgáltatás. Ezzel ki lehet küszöbölni, más fontos dolog nem igazán van sztem.

(#6074) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok Sony mágusok!

Tudnátok nekem egy sorrendet felállítani a Sony laptopokból?

pl.: Dell: Inspiron < Vostro < Lattitude stb.....

(#6075) spyduck


spyduck
nagyúr

Erről mi a véleményetek? VPCSB2L1E

(#6076) Flam válasza spyduck (#6075) üzenetére


Flam
aktív tag

Hát attól függ mire kell :)

(#6077) spyduck válasza Flam (#6076) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lánynak netre, filmnézésre, zene hallgatásra.
Vkinek van ezzel a típussal tapasztlata? Hangszórók nagyon doboz hangúak? Minőség? Elvileg magnézium és alumínium.
Nem vagyok otthon a Sony gépekbe de amiket eddig árulgattam nagyon szerettem. Erről a típusról viszont semmi tapasztalat. Lánynak kell, csak Sony vagy Apple :)

(#6078) sakic


sakic
csendes tag

az miért lehet h ha rádugom valami hifire és be van dugva a 230ba akkor valami idegesító zaj van a zenében/hangban de nem mindig csak néha... de ha nincs bedugva a hálózatba akkor nincs. valaki valami ötlet?

If it's too loud you're too old!

(#6079) lolkaa válasza Flam (#6028) üzenetére


lolkaa
csendes tag

Az aksi témával kapcsolatban még egy kérdés… Ha pl. úgy kell használnom a gépet, hogy csak fél órát menjen aksival. Tehát nem merül le pl. 5-10%-ig.
Érdemes megvárni míg lemerül, addig aksiról használni?
Vagy el lehet kezdeni tölteni? - Az eddigiek alapján ez gondolnám jobbnak…

(#6080) spyduck válasza spyduck (#6075) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megrendeltük neki 199+ áfa-ért. Majd lesz vmi, belépőszintű üzleti kategória, csak jó lesz már :)

(#6081) Flam válasza lolkaa (#6079) üzenetére


Flam
aktív tag

Nyugodtan tölts rá...:) Ciklusok számítanak igazából :) ha mondjuk 20szor töltöd 5%-ot az is egy ciklus meg ha 2szer töltöd 50%-ot is :)

De majd NGA biztos pontosabb infót tud adni. :)

(#6082) Flam válasza spyduck (#6080) üzenetére


Flam
aktív tag

Arra amire írtad szerintem teljesen jó. Sőt abban az árban lehet még "jobbat" is találni :)
Kinek mire van igénye/pénze, nem utolsó sorban egy nőnél mennyire tetszik neki. :D

(#6083) spyduck válasza Flam (#6082) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szted mi a jobb választás?

(#6084) VANESSZA1 válasza spyduck (#6083) üzenetére


VANESSZA1
őstag

pl . Toshiba . És mondom ezt úgy, hogy most Sony-t használok. De az biztos , hogy a következő ( ami ezt a jó kis Vaio-t) lecseréli az inkább Toshiba lesz. Ár érték arányba jobb, használhatóságban szerintem abban a kategóriában amire én , és az átlagos felhasználok notebookot szoktak venni szintén jobb.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6085) spyduck válasza VANESSZA1 (#6084) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez nem éppen egy kategória az eb1-el de sztem azzal sincs semmi gond, nekem bejött az eb1-es széria annak ellenére, h business class buzi vagyok.

(#6086) Npisti666


Npisti666
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy sony vaio vpcec1m1e sorozatu notim van, ami mar 1 1/2 eve van meg, es abszolut meg vagyook vele elegedve.Mivel asztali gep parti vagyok, de a noti csak kenyszermegoldas volt, ha valaki notit akar venni, csak ajanlani tudom, mert nekem eddig, harveres gondom nem volt vele, es nyuzom, napi 24 oran keresztul.Tehat nekem abszolut bevalt!Csak tunningra nem hasznaltam meg, azon kivul mindenre
!!

(#6087) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Gondom nekem se volt a Vaio-val, de..
ebben az árban, már igencsak lehet kapni jobb képernyővel, és jobb anyagminőségben.
Én most a qosimio-val szemezgetek..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6088) zoka.


zoka.
tag

Szevasztok!

Erről a gépről miféle véleményetek van?: VPCSA3Q9E
Már szemezgetek vele egy ideje, de élőben még nem volt hozzá szerencsém eddig. Milyen minőségi összerakás, főként mennyire melegszik úgy hogy eléggé lefedi a szellőzőt a fedél kinyitva. Képen még a vaio E sorozaténak a billentyűzetére hasonlít-e ezé is. Ez a valóságban is így van és ugyan olyanok +háttérvilágítás, vagy ez minőségibb lenne még annál is?

spyduck

Nagyon szó választás! :) szerintem erre ha vaio akk a C széria is megteszi, de itt tényleg attól függ inkább, h mi tetszik de az S talán jobban össze van rakva.
Esetleg ha megvan tudnál róla pár sorban írni, hogy annyival is okosabb legyen eme társaság? :R
Én elsősorban arra lennék kíváncsi így minőségileg, hogy ha az egyik sarka alá rakod a kezed, vagy kb. 1 centis tárgyat, akkor kisebb erővel le tudod-e nyomni a másik 3 sarkát az asztalra? Acernél ez könnyen megoldható ( TimeLineX 3820TG) barátom 15-ösénél (szintén ugyanez csak 15 colos verzió) majdnem az öklöm "aláfér" :Y elsőre kicsit durva volt és hát gondolom nem tesz neki jót és remélem, hogy ez csak itt van így :D
Másik, hogy melegedést le tudnád tesztelni olyannal, ami mindenfélét leterhel ami a szellőzőrácsra vezeti a hőt, cpu gpu elsősorban. :R :R

zoka.

(#6089) bok92


bok92
addikt

Na megjött a gépem... :C 1 hét alatt megjárta Németországot, egy kis javítás végett. :DDD
Remélem, hogy mostmár nem lesznek gondok...

(#6090) spyduck válasza bok92 (#6089) üzenetére


spyduck
nagyúr

kaptál kendőt? :)

(#6091) bok92 válasza spyduck (#6090) üzenetére


bok92
addikt

Igen.Miért? :D

(#6092) spyduck válasza bok92 (#6091) üzenetére


spyduck
nagyúr

Semmi ,csak nekünk is küldtek amikor intéztük a garit az ügyfélnek :)

(#6093) God_ot válasza sakic (#6078) üzenetére


God_ot
tag

földelés probléma. milyen töltőd van 2 PINes?

God_ot

(#6094) God_ot válasza bok92 (#6029) üzenetére


God_ot
tag

ez jó, beírod a fórumra hogy nem megy a net :))

God_ot

(#6095) God_ot válasza wmarci97 (#6030) üzenetére


God_ot
tag

Véső utca 7 ;)

God_ot

(#6096) God_ot válasza NGA (#6031) üzenetére


God_ot
tag

5% ha tőltőről indítod kb. 20% ha akksiról, szerintem ez zavart össze benneteket :P

God_ot

(#6097) God_ot válasza Sidius (#6036) üzenetére


God_ot
tag

ki lehet cserélni és ha nem bénázod el jól is fog működni, olvass vissza, nemrég volt egy hasonló csere, csak nézd meg a specifikációit az i=nek, nemhogy úgy jársz mint az elődőd :B

God_ot

(#6098) bok92 válasza God_ot (#6094) üzenetére


bok92
addikt

Ööö, mobilról még nem hallottál? :U

(#6099) spyduck válasza bok92 (#6098) üzenetére


spyduck
nagyúr

csak viccnek szánta....

(#6100) bok92 válasza spyduck (#6099) üzenetére


bok92
addikt

Persze,hogy annak szánta.... :D De azért szerkeszteni nem ártott volna... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.