Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) thesound válasza deakgyuri (#6549) üzenetére


thesound
őstag

Hja, nem túl régóta nézem nagyjából a notebook árakat, de korábban a VAIO nem a magyar ember pénztárcájának szólt. Az E (vagy EB) széria meg belépett egy másik kategóriába. Kíváncsi leszek, hogy ezek gyermekbetegségek a szériánál vagy ez ennyiért ezt tudja...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6552) thesound válasza deakgyuri (#6550) üzenetére


thesound
őstag

Ez az iso csak WD-kre való igaz?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6553) Flam


Flam
aktív tag

Linkelem így mert azóta írtatok és hátha nem láttátok :D

hd sentinel

[ Szerkesztve ]

(#6554) deakgyuri válasza thesound (#6551) üzenetére


deakgyuri
tag

Ha kinőtte, akkor lesz más.Nagyon nehéz olyan terméket találni, ami tökéletesre sikeredett.Legalábbis ebben az árkategóriában.Szerintem...

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6555) thesound


thesound
őstag

Jah, nem is mondtam, a grátisz VAIO egér, amit a géphez kaptam szarakodik. A középső gombja/görgője. Ha benyomom (új lap link megnyitásakor, tehát elég sokat használom), akkor néha 3-4-5-6-7-et is kattint... néha meg rendesen megy. Lehet a mikrokapcsoló bírt ennyit vagy koszos lehet (nem szoktam pedig kavicsos/saras asztalon használni :DDD )?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6556) thesound válasza deakgyuri (#6554) üzenetére


thesound
őstag

Ettől "féltem", h ezt mondod. Ha megszületik a tökéletes termék akkor nem kell tovább gyártani semmit. Fránya fogyasztói társadalom :U

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6557) deakgyuri válasza thesound (#6552) üzenetére


deakgyuri
tag

Pontosan, még a parancsok is úgy szólnak, hogy wdidle3 /S300 illetve wdidle3 /R :D

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6558) thesound válasza deakgyuri (#6557) üzenetére


thesound
őstag

azt az ego-s eget :Y :C

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6559) deakgyuri válasza thesound (#6555) üzenetére


deakgyuri
tag

Csörrentsd meg a supportot, hátha van rá megoldás. :K

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6560) deakgyuri válasza Flam (#6553) üzenetére


deakgyuri
tag

De láttam :D :DDD

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6561) thesound válasza deakgyuri (#6559) üzenetére


thesound
őstag

Hát ha nem röhögnek ki a grátisz egeremmel :DDD

(frankó :)) )

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6562) deakgyuri válasza thesound (#6556) üzenetére


deakgyuri
tag

Leginkább a piaci részesedés és árverseny szül silány termékeket.Bár az EB sorozat azért ár/érték arányban nem olyan rossz.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6563) deakgyuri válasza thesound (#6558) üzenetére


deakgyuri
tag

ÁÁÁ, dehogy.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6564) deakgyuri válasza thesound (#6561) üzenetére


deakgyuri
tag

A garancia az garancia.Ha 1 éven belül volt, akkor simán verném a tamtamot. ;]

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6565) thesound válasza deakgyuri (#6564) üzenetére


thesound
őstag

1 év már elmúlt, ezért nem ugráltam (~4 hónapja). Fixdirect kipuceválja? (vagy akár én is, de nem hiszem, h ez a gond), de ha pici pénzért kicserélnek benne egy mikrokapcsolót, akkor még megfontolandó lehet...

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6566) deakgyuri válasza thesound (#6565) üzenetére


deakgyuri
tag

Felejtős, senki sem fog neked mikrokapcsolót cserélni benne, vagyis lehet, de nem éri meg.Ha beszerezhető az alkatrész.

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6567) Flam válasza deakgyuri (#6560) üzenetére


Flam
aktív tag

Beletörődés ebbe is? :D

(#6568) thesound


thesound
őstag

Majd ha meguntam a helyi jóskapista megnézi. A C64-es joystickjaimat is ő "heggesztette'" meg :DD
1 év elmúlt, kár a gőzért.

Diablo 3-ra -ami még 10 év- kell rendes egerésző

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6569) deakgyuri válasza Flam (#6567) üzenetére


deakgyuri
tag

Klattyog hallhatóan?Milyen winyó?

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6570) Flam válasza thesound (#6568) üzenetére


Flam
aktív tag

ne viccelj már csak 2,5 hónap!!

(#6571) Flam válasza deakgyuri (#6569) üzenetére


Flam
aktív tag

Toshiba, nem klattyog (legalábbis nem hallani úgy mint anno a WD-nél). :D

CIRIPEL!!! :DD :U

(#6572) deakgyuri válasza Flam (#6571) üzenetére


deakgyuri
tag

Akkor az jó.A CIRIPELÉS-re pedig írj zenét. :DDD

Tudod ilyen jókis diumdisu zenét, diumdisudiumdisuciripcirip

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6573) thesound válasza Flam (#6571) üzenetére


thesound
őstag

Nálam néha klattyan (de nem függ össze a parkolások számával, ezt ellenőriztem) vagyis ilyesmi hangja van klatty, 1-2 másodperc szünet, ssszzzs :B (de számomra nem tűnik nagyon vészes gyakoriságnak)

a régi vinyónál egyértelműen ez volt, klattyant és már nőtt is az érték... sőt írás, olvasás közben is

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6574) deakgyuri válasza deakgyuri (#6572) üzenetére


deakgyuri
tag

Itt egy minta www.youtube.com/watch?v=e4OqCWM_DOg ;)

[Lehet, hogy igaz ami nem...][Lehet, hogy nem igaz ami igen...][Vagy nem...]

(#6575) Flam válasza deakgyuri (#6574) üzenetére


Flam
aktív tag

:bemutatósszmájli: :P

Amúgy viccet félretéve tényleg hallom, hogy klattyog viszont arra már nem emlékszem, hogy a másik pontosan milyen hangot adott ki.

Vajon a szervizbe van valami "klattyogás skála" amivel összemérik?

[ Szerkesztve ]

(#6576) atlasz52


atlasz52
tag

Az év második felében 1 dollár alá esik majd 1 gigabyte-nyi átlagos SSD tárkapacitás, adta közre prognózisát az IDC. A piackutató vállalat jövendölése szerint az idei év végre a mozgóalkatrész nélküli háttértárolók mainstreammá válásáról szólhat – hacsak nem üt be egy, a tavalyi thaiföldi áradáshoz hasonló szerencsétlenség a chippiacon.

Számos előnye van ezeknek a meghajtóknak a merevlemezekhez képest. Halkabban és kevesebb hőt termelve működnek – utóbbi a solid state diskek nagyon alacsony energiaigényét is jelzi. Jóval kompaktabb kialakításúak, mint a winchesterek, ezért eddig főként hordozható eszközökben alkalmazták őket előszeretettel. Nagyságrenddel gyorsabb adatátvitelre képesek, egy PC-s rendszer reakcióidejét leginkább egy SSD beszerelésével lehet javítani (memória- és/vagy processzorbővítés helyett).

Két tényező azonban mindmáig gátolja elterjedésüket: megbízhatóságukkal és árukkal van gondja a felhasználóknak. Mindkét kihíváson komoly erőkkel dolgoznak az érintett gyártók, így gyakorlatilag folyamatos fejlődés figyelhető meg a paramétereket illetően. Az idei évben átlagosan 1,56 dollárba került egy gigabyte-nyi SSD tárterület, állítja az IDC elemzője, Jeff Janukowicz kutatási igazgató. Ez még túl magas az elfogadottság általánossá válásához, de idén elérjük azt az inflexiós pontot, amikortól tömegek kezdik meg majd alkalmazásba venni a solid state diskeket.

Rövid távon is segíti valami az SSD-k térhódítását: a fent már említett thaiföldi merevlemez-gyártás lehalása. Ez a készlethiány a winchesterek árait 80-150 százalékkal nyomta feljebb, sokat zárva az SSD-HDD árollón. Eközben a főként Japánban és Dél-Koreában levő SSD-gyárakat semmilyen megrázó természet katasztrófa nem érintette, így ezekben a termelés folyamatos.

Már a 2011-es év is rekordnak számított: több mint duplázást hozott a gyártók számára. Az IDC becslése szerint 5 milliárd dollárosra hízott a piac: ez 105 százalékos bővülést jelent a 2010-es 2,4 milliárd dollárnyi összteljesítményhez képest. További folyamatos növekedésre számít a piackutató az évtized közepéig: a 2010-2015 közötti időszakra éves szinten átlagosan 51,5 százalékos bővülést prognosztizált a vállalat.

LÁSZLÓ

(#6577) h1ght3chzor válasza Flam (#6571) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Nyugi az én sonym is ciripel. :DD Ez sajnos I5 probléma Intel bácsi rossz procija. :DDD

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6578) Flam válasza h1ght3chzor (#6577) üzenetére


Flam
aktív tag

Viccelődtem :)
Anno elsők között nyavalyogtam 1 évvel ezelőtt, hogy ciripel a vaio. .:D

(#6579) #30582016


#30582016
törölt tag

Sziasztok! segítsetek légyszi! van egy sony vaio vpccw1s1e tíőusú laptopom és betört a kijelzője, semmi nem látszódik rajta ugye...40,000-et mondtak kijelzőcserére, ami jelenleg nincsen birtokomban :D. Arra gondoltam, hogy rákötöm a sima monitort, de ha rádugom a laptopra, nem jelenik meg semmi a monitoron. A laptop F7-es gombjára az van írva h lcd to monitor.Csakhogy nem tudom mikor kell megnyomni, a egyáltalán azt kell. Tehát abban kéne a segítség, hogyan állítsam be vakon a laptopot, hogy a dolgait az asztali monitoron lássam. Előre is köszönöm :)

(#6580) Sidius válasza #30582016 (#6579) üzenetére


Sidius
tag

elvileg, ha lehajtod a laptop fedélt, akkor automatikusan, ha van külső monitor, azon jeleníti meg a dolgokat. Amúgy, ha már bent vagy windowsban, akkor az Fn+F7 gombbal a 4. opció a külső monitor (Fn lent tart és négyszer megnyomod az F7-et)

(#6581) Flam válasza Sidius (#6580) üzenetére


Flam
aktív tag

és utána enter. :) Legalábbis enyémnél így működik.

(#6582) #30582016 válasza Sidius (#6580) üzenetére


#30582016
törölt tag

köszönöm szépen a választ. sajnos nem működött...azt írta a monitor, h no signal input..egyébe öltet esetleg? :F

(#6583) Flam válasza #30582016 (#6582) üzenetére


Flam
aktív tag

milyen kábellel dugtad rá?

(#6584) God_ot válasza thesound (#6536) üzenetére


God_ot
tag

bill fedő bigyóból, (lövésem sincs mi a neve) van szép rózsaszín is, Vaio-s!!! :P

God_ot

(#6585) God_ot


God_ot
tag

ha a kijelző betörik attól még általában van háttérvilágítás, vagy valmami megjelenik azért rajta.

nem lehet hogy maga a Vaio is sérült, nem csak a kijelző?

és a 40k is kicsit kamusnak tűnik nekem, ennyiért eredeti sony alkatrész sincs, nemhogy a komplett javítás.

Flam: ne azt kérdezd milyen kábellel, bármit bele lehet dugni. Azt kérdezd, hova és milyen erővel! :P ;]

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6586) #30582016 válasza God_ot (#6585) üzenetére


#30582016
törölt tag

Természetesen háttérvilágítás van a vaio-n hát normális monitor kábellel kék színű :D

(#6587) Jóni86


Jóni86
csendes tag

Sziasztok!

Egy Sony Vaio PCG-873M típusú régi csodához napok óta hajtok drivereket. (Sikertelenül :( ).
(Újra lett telepítve a Win és egy VGA-driver azért minimum élet-halál kérdése lenne).

Valakinek esetleg bármi ötlete, honnan, hogyan?...
Előre is nagyon szépen köszönöm!!

Jóni

(#6588) Flam válasza God_ot (#6585) üzenetére


Flam
aktív tag

Azért kérdeztem, hogy milyen kábellel próbálkozik, mert HDMI kábelek (leginkább a gagyi kínaiak) képesek nem működik. Mindemellett találkoztam olyannal ami képtelen 1920x1080-at átvinni egy adott tvre/monitorra. ;)

(#6589) atlasz52 válasza Jóni86 (#6587) üzenetére


atlasz52
tag

Driver genius 11.program lenne szükséges .

LÁSZLÓ

(#6590) atlasz52 válasza Jóni86 (#6587) üzenetére


atlasz52
tag

Sony Vaio PCG-873M a problémát megoldja ,az imént irt szoftver

LÁSZLÓ

(#6591) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, h egy FS415S-be mennyi és milyen memória mehet bele? Annyit látok a fedél alatt, h 1.8V, csak azt nem tudom, h mindegyik noti ramnak ennyi kell vagy érdemes külön utánajárni a dolognak.
A mennyiségi kérdésre több helyen max 2GB-ot írnak, de egyik oldal sem tűnt a legkevésbé sem hitelesnek.

A másik kérdésem pedig, h friss XP-re milyen Sony-s programokat kell vagy érdemes telepíteni? (pl. hogy működjenek a fényerő vagy hangerő állító gombok)

Let's begin, de gozaimasu!

(#6592) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

VPCEB2Z1E laptopnál azt vettem észre, hogy ha alaposan leterhelem: elindítom a Linx nevű processzor terhelésre kitalált progit, meg a vga-t is leterhelem egy Furmarkkal akkor a cpu órajelét a laptop visszaveszi, akár a maximum felére is. Ez normális?
Másik problémám, hogy bármilyen játék alatt (kis gépigényű, alacsony grafikai beállításokkal is), a grafika "pulzál". Ez alatt azt értem, hogy 1 mp-ig folyamatos, aztán van egy kis akadás.. Lehet ezzel valamit kezdeni? Annak idején mikor a megvettem reménykedtem benne, hogy pl. a "GTR Evolution" 2005-ös játék el fog menni rajta, de használhatatlan és ami nagyon zavar, hogy nem a nyers erő hiányzik, hanem valami driver hiba vagy ilyesmi miatt nem az igazi. :(

(#6593) h1ght3chzor válasza Osiris (#6592) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Én nem vettem észre ilyet, pedig ilyen a laptopom...
Viszont azt, hogy ciripel a rohadt CPU, azt igen. :DDD Idegesítő, és zavaró egy idő után... :(

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6594) _ak_ válasza Osiris (#6592) üzenetére


_ak_
addikt

Hőfokokat néztél? nem lehet, h nagyon melegszik vmi és inkább visszaveszi a teljesítményt?

Let's begin, de gozaimasu!

(#6595) Osiris válasza _ak_ (#6594) üzenetére


Osiris
őstag

A proci 73°C körül van a GPU 60° körül valamivel. Én arra gondolok, hogy van valami TDP keret amit a laptop nem léphet át és az órajel visszavétellel oldották ezt meg.
Egy friss telepítéssel majd megpróbálkozom.

(#6596) _ak_ válasza Osiris (#6595) üzenetére


_ak_
addikt

Ha terhelve 73 akkor tényleg nem valószínű.

Let's begin, de gozaimasu!

(#6597) _ak_ válasza _ak_ (#6591) üzenetére


_ak_
addikt

Csak, h az utóbbira válaszoljak. A Sony Utilities DLL, majd a VAIO Event Service. Ezek legalábbis biztosan kellenek, de annyi szart felraktam próbálgatás közben, h csak remélem a köv. reinstallnál nem kell megint ugyan ezt eljátszani.

Let's begin, de gozaimasu!

(#6598) lacko22 válasza Osiris (#6592) üzenetére


lacko22
aktív tag

Hello.
Nem az van nálad esetleg hogy poros belül a laptopod? Ventillátornál kifújtad már a rendszered, a bordákat? Esetleg proci újrapasztázást ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#6599) Gus-T.


Gus-T.
tag

Üdv.

nem mai :) vaio.. kb.4 éve Kínából hozva... Azóta is hibátlan.. de gyorsítanám, ha lehet.

Mostani állapot:

VGN-C25G/B "espresso Black" - Kínai típusszám! eu-ban más...
model PCG-6R6P - u.a.
core 2 duo T5500 (1,66Ghz) - gondolom nem érdemes cserélni?
Nvidia Go 7400 - van-e javaslat (kompatibilis)
DDR2 Max 2GB - tényleg max2GB??? nem vinne el többet?
Serial ATA/5400rpm 80GB - a legfontosabb! SSD ? javallat?

Ill van bármi trükk a hdd kivételnél? kiszedtem az egy csavart, de nem akar.. vagy csak nem merem erőltetni???

Köszönöm a segítséget, előre is..

(#6600) VANESSZA1 válasza Gus-T. (#6599) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Csinálj egy fotót róla..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.