Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

VPCEB2Z1E laptopom van és ha alvó állapotból vagy hibernálásból felébresztem, de van, hogy akkor is ha csak teljes képernyőre teszek egy flash alapú videólejátszót (youtube, index, bármi), akkor a videó helyett csak zöld egyszínű képet látok, csak a hang megy. Mi lehet a baja?

(#6802) Flam válasza Osiris (#6801) üzenetére


Flam
aktív tag

driver? Flash player, böngésző frissítés.
Amúgy ilyet párszor én is tapasztaltam, bár mostanában nem jött elő...

(#6803) Osiris válasza Flam (#6802) üzenetére


Osiris
őstag

Mivel az összes böngészőben ugyanez a hiba, így inkább driverre gyanakszom. Hogyan lehet a vga drivert úgy eltávolítani, hogy biztosan minden beállítás az alapértelmezettre álljon vissza az újratelepítés után? Régebben voltak ilyen progik, de a guru3d driver sweepere pl megszünk ha jól tudom.

(#6804) laca000 válasza God_ot (#6771) üzenetére


laca000
őstag

Fogalmam nincs ki a wifi gyártója, alap gyári wifi van benne, gondolom az intel de nem tudom.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#6805) Flam válasza Osiris (#6803) üzenetére


Flam
aktív tag

driver sweeper 3.2.0 működik szerintem. :)

(#6806) God_ot válasza Flam (#6805) üzenetére


God_ot
tag

Osiris:

ez nem VAIO-s sajátosság, már más márkánál is tapasztaltam.

driver reinstall ezközkezelőből eltávolítás majd újraindít, és kész is a gyári állapot

laca000:

vezérlőpult/eszözkezelő/hálózati kártyák és elolvasod :-P vagy intel vagy atheros

God_ot

(#6807) Flam válasza God_ot (#6806) üzenetére


Flam
aktív tag

Asztali gépem is csinálta úgyhogy igen, ez nem vaio sajátosság sajnos! :)

(#6808) v.varjuimre válasza God_ot (#6744) üzenetére


v.varjuimre
csendes tag

200 ezer forintért adom a gépet, 2011 márciusában jött ki de csak május elején került a polcra.Kijelzővel nagyon meg vagyok elégedve. Én nem tudom hogy mi számít alap modellnek de ha az, hogy van benne usb 3.0, hdmi , vga , kártyaolvasó, multi touchpad, autómatikus bill világítás és fényérzékelő, 4Gb ddr3 ram, egy AMD Radeon HD 6470M videkari és egy i5 2,9 es proci akkor biztos egy alap kategória.

(#6809) God_ot válasza v.varjuimre (#6808) üzenetére


God_ot
tag

http://www.sony.hu/product/vn-s-series

300k 2 év gari + extra akksi (ez csak ajánlott ár, ha szétnézel olcsóbban is találsz), van ahol ezért az árért + 1 vagy 2 év garit is kapsz hozzá alapból

vagy a prociban gyengébb verzió (akksiidőben viszont sokkal előnyösebb) 260k

nem lebeszélni akarok senkit, csak leírom a véleményem

és ez alapmodellnek számít, a csúcsmodell a core i7, 256SSD, 8Gb RAM stb.

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6810) v.varjuimre válasza God_ot (#6809) üzenetére


v.varjuimre
csendes tag

Én nem azt mondom hogy ez a csúcs modell, de mégse egy i3 mas procis gépről beszélünk.

(#6811) cz.istvan


cz.istvan
tag

Én pár napja vettem sa vaiot 710€ért, i5-2450M, 640es winyoval, 6630m atival :C
Az más kérdés h most keresem épp a friss drivereket hozzá h legyaluljam a gyári win-t és a sony terméktámogatás nm ismeri a vpc-sa4c... tipust csak sa3... -ig van.
Egyébként könnyen beszerezhető akárkinek egy ilyen gép mint ez 240-250e ftbol (850€) - csak el kell menni érte berlinbe a gyárba, nekem még lejött egy kis kedvezmény igy lett ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#6812) cz.istvan


cz.istvan
tag

Vagy egy no.-i cim kell és már küldik is

(#6813) God_ot válasza cz.istvan (#6811) üzenetére


God_ot
tag

1 éb alap garival, és NO-ban nincs Gyár, csak szólok!!! :P -- ha valaki így adta el neked a gépet, akkor az refurb. és 0 garis ;] :O

God_ot

(#6814) Flam válasza God_ot (#6813) üzenetére


Flam
aktív tag

NO.-ban a szerviz van nem?! :D

(#6815) cz.istvan válasza God_ot (#6813) üzenetére


cz.istvan
tag

Tájékoztatlak h 2 év gar, de webes vásárlásnál kikötheted h 3 v 4 év garival akarod, természetesen felárral. Lehet h nem a komplett gépet gyártják Berlinbe, esetleg csak összeszerelik, de nm egy gépet vettem már itt igy nm kamuzok. Egyébként pl a dell gépeket meg hollandbol szerzem be, nm egy proh.-s vett már tőlünk - van h 150ezerrel olcsobb egy xps mint a magyar forgalmazon v nagykeren keresztül, a garancia pedig simán magyarosithato a magyar forgalmazonál, már kijárt utja van.
Ez van sajnos mo. drága ország, plusz minél több kézen megy át vmi annál drágább :-(

(#6816) Flam válasza cz.istvan (#6815) üzenetére


Flam
aktív tag

kérdés, hogy tudod-e érvényesíteni a garanciád itthon is... :)

(#6817) cz.istvan válasza Flam (#6816) üzenetére


cz.istvan
tag

A gépeket (márka szerint) a magyarországi szervizpartnernél kell szériaszámmal beregisztrálni és névre iratni, innentől pedig a szervizpartner kötelessége ugyanazzal a szolgáltatással kiszolgálni a vevőt, mint egy magyarországon vásárolt gép esetében.
Dellnél már hallottam vissza vevőinktő h volt példa javitásra, sonynál még nm. Ez annak is köszönhető h hiába jo márka a dell, meg maga az xps, sajnos az a tapasztalat h 10ből 3-4 gépnél előjön vmi "gyári" hiba. Bezzeg a 4-5 éves xps szériával nm volt ennyi gond. Vaiokkal nm volt eddig ennyi probléma, de lekopogom ezt mert kicsit tartok az s széria hűtésétől, nm e fog a design a tartsság rovására menni

(#6818) God_ot válasza cz.istvan (#6817) üzenetére


God_ot
tag

Németország, UK, Franciaország 1 év alapgari + ha "regisztrált partnernél" veszed még egy év (ez általában sony center-re érdtendő + 1-2 kivétel) és ez az árakban is megmutatkozik, bár ettől függetlenül szerintem is irracionálisan drága MO

európai garancia vonatkozik minden Európában vásárolt gépre, szal tök mindegy honnan szervízelteted, minden hol ugyan azok a feltételek.

Meghibásodási arányban a sony a piacvezető 3,2% az összes eladott termékek(Vaio) közül, ezt ha csak a business szériára vetítjük le, az 2% alatt van. Tehát az általad említett 30-40% nagyon magas még a legolcsóbbaknál is.

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6819) Flam válasza God_ot (#6818) üzenetére


Flam
aktív tag

Akkor ezek szerint én a "szerencsés" 3.2%-ba tartozom?! :D

(#6820) God_ot válasza Flam (#6819) üzenetére


God_ot
tag

te már többszörösen szerencsés vagy!!! :DD

God_ot

(#6821) applause válasza cz.istvan (#6811) üzenetére


applause
aktív tag

Az biztos, hogy Mo.-n drágább a Vaio. Pl. a VPCSE2F1E (ujdonság) No-ban kb 301eFt, itthon 346eFt. Azonban mérlegelni kell azt is, hogy ha kimegyek érte az sem kis összeg (80eFt benzin+szállás) és továbbá azt is, hogy nem honosított (magyar bill.). A garancia intézése is szerintebb könnyebb a Mo-i vásárlásnál.
Ha volna lehetőségem én inkább a hazai vásárlást preferálnám.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6822) cz.istvan válasza God_ot (#6818) üzenetére


cz.istvan
tag

Garanciába kár belemenni higgy amit akarsz, most hétvégén küldök haza megint 2 vaiot rendelésre, érdekes mod látom a 2 év gart a papiron de nekem mind1 ezt lezártam!
Egyébként nem véletlen a no-i vásárlás, itt a legolcsobb a vaio, még az amerikaiaknál is átlagban 50-100$al drágább, plusz ott még drágább a szállitás, meg vám+áfa is rámegy ha legális uton van küldve. Hollandba meg franciáknál a legdrágább 100-200€(!) plusz a németekhez képest, a lengyel meg árfolyamfüggő de ott is mindig drágább.
Nm mindegyik gépet éri meg ugy megvenni vkinek, h egy gépért kiugorjon érte Berlinbe.
De ha pl egy vaio sa-t nézek, jelen pillanatban 800€ körül rendelhet egy i5öst, ami otthon kb 400e ft vagy több, 1700km oda-vissza, fáraszto de aki fanatikus simán bevállal egy kis kalandot, és BŐVEN 100ezret sporol. :DDD
Persze én eggyáltalán nm mondom h mindenkinek ezt kell csinálja, csak ez is egy megoldás ha vkinek nincs 400-500ezre de ilyen gépet szeretne... és tud legalább egy kicsit németül

(#6823) cz.istvan válasza God_ot (#6818) üzenetére


cz.istvan
tag

Ja és ha elolvasod amit irtam, meghibásodásnál,(még1x!), amennyire dell meg alienware fan vtam régen sajnos ennek a márkának a meghibásodási arányait szidtam, a sonyk régen is jok vtak és szerencsére még most is annak számitanak, mig a dell egyenlőre csak süllyed a minőségben ellentétben az árával - kárpotlásul viszon 1 napon belül háznál javitják a gépeiket - tehát vmit ők is tudnak :-D

[ Szerkesztve ]

(#6824) God_ot válasza cz.istvan (#6822) üzenetére


God_ot
tag

Ezen nem is kell vitatkoznunk, ezt nem így gondolom, hanem ez 100% hogy így van (http://www.sony.de/hub/partner/1/2), ha te alapból 2 évet kaptál az azt jelenti hogy megfeleltél a feltételeknek, ergó Sony által regisztrált eladótól vetted és ők lenyomták helyetted a papírmunkát.

Viszont az árban egyetértünk, sokkal olcsóbb NO és az egyetlen hátrány az a bill illetve az oprendszer nyelve. Garancia szempontjából teljesen mindegy, egyetlen probléma, ha esetleg bele nyúltál a tutiba és vissza akarod adni az eladónak (akkor ugye vissza kell fáradni a vásárlás helyére)

[ Szerkesztve ]

God_ot

(#6825) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

0%-os THM-el lehet most laposokat venni. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6826) applause válasza h1ght3chzor (#6825) üzenetére


applause
aktív tag

Ez így nem teljesen igaz. A vételárat végül 10 részletben fizeted ki plusz az önerő. Belül a lapon a terméknél már kiirják a valós THM-t.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6827) Flam válasza applause (#6826) üzenetére


Flam
aktív tag

http://www.laptopszalon.hu/teluzo_ajanlat_hitel_0_thm_windows_notebook/

50% önerő és utána a maradék 50%-ot 4 hónap alatt fizeted ki.

Tehát laptop kerül 250.000 Ft-ba, akkor 125.000 Ft-ot befizetsz és 4 hónapig havi 31.250 Ft-ot fizetsz 0% kamatra, illetve 0 Ft a kezelési költség.

[ Szerkesztve ]

(#6828) applause válasza Flam (#6827) üzenetére


applause
aktív tag

Bocs, azt nem vettem észre.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#6829) God_ot válasza applause (#6828) üzenetére


God_ot
tag

nem tudom, hogy valakinek feltűnt e, de ezen a honlapon egy darab Sony sincs :P

God_ot

(#6830) Flam válasza God_ot (#6829) üzenetére


Flam
aktív tag

de legalább lehet "akciós" hitelre vásárolni! :D

(#6831) joker93


joker93
csendes tag

Sziasztok!
LEnne egy sony vaio vpceh1e1e típusú notim.
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom az inteles videokártyáról átkapcsolni az nvidiára?
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv.

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6832) Flam válasza joker93 (#6831) üzenetére


Flam
aktív tag

használati útmutató? külső kapcsoló a gépen? szoftveresen?

(#6833) joker93 válasza Flam (#6832) üzenetére


joker93
csendes tag

Akár szoftveresen, akár billentyükombinácioval?

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6834) Flam válasza joker93 (#6833) üzenetére


Flam
aktív tag

Hát ha kapcsolható rajta, hogy mikor melyiket használja, akkor van egy kurvanagy gomb a gépen.Ha nem kapcsolható akkor alapból a dedikált videokártyát kéne használnia.

Amúgy meg van egy furcsa papírtömb úgy hívják használati útmutató. Javaslom a végig lapozását.

[ Szerkesztve ]

(#6835) joker93 válasza Flam (#6834) üzenetére


joker93
csendes tag

Az a furcsa papírtömb nincs meg, ez itt a problem :)

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6836) Flam válasza joker93 (#6835) üzenetére


Flam
aktív tag

have fun

[ Szerkesztve ]

(#6837) joker93 válasza Flam (#6836) üzenetére


joker93
csendes tag

thx. :R

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6838) God_ot válasza joker93 (#6837) üzenetére


God_ot
tag

EH1-ben nem lehet váltogatni, auto az nVidia/ATI az aktív

God_ot

(#6839) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sony VAIO Pcg 381M ez a laptopom van hibája---->állitólagossan vga hibás Kép van de nagyon csikos.
kérdésem pedig a következő videó kártyát lehet e cserélni benne???
vagy esetleg ha pcimci-t tennék bele akkor az meg oldaná a problémát???
Hol találok pcimci videókarit és mennyi körülbelül az ára????
Vagy esetleg mi mást lehetne vele tenni????

(#6840) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Hogy lehet kikapcsolni a touch padot, ha már egeret rákötöttem, mert idegesítő, hogy gépelés közben érzékel a touch pad...

Lapi: VPCEB2Z1E/BQ

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6841) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#6840) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Megtaláltam... Esetleg nem lehet vmilyen billentyű-kombinációra kirakni, mert ha nincs egér, akkor meg újra vissza kéne kapcsolni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6842) joker93 válasza johndeegwed (#6839) üzenetére


joker93
csendes tag

Devilke kolléga nekem csinált már vga hibás notit, keresd meg őt emailben, biztosan megtudjátok beszélni, teljesen korrekt és tökéletes munkát végez.
üdv.

Lehetetlen a fény sebességénél gyorsabban utazni és természetesen nem is célszerű, mert lerepülhet a kalapunk.

(#6843) johndeegwed válasza joker93 (#6842) üzenetére


johndeegwed
tag

köszönöm

(#6844) szpali válasza h1ght3chzor (#6841) üzenetére


szpali
addikt

egér nélküli visszakapcsoláshoz egy ötlet win7 esetén:

a vaio control centerben legyen bezáráskor aktív a "keyboard and mouse/pointing device"

win logo -> begépeled, hogy vaio cont -> ENTER -> TAB-val odanavigálsz az enable opcióra -> SPACE -> majd 2x TAB az OK-ra

(én általában így szokta,m ha nincs kéznél az egér :) )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6845) szpali


szpali
addikt

egy kérdés

a már korábban linkelt VPCEB2Z1E/BQ laposhoz lehet kapni a BluRay helyére szerelhető HDD átalakító keretet?
Ha igen, linket tudnátok küldeni? Előre is köszi!

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6846) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Van nekem egy Sony Vaio VPCEB2M1E típusú laptopom már több, mint egy éve, még MediaMarktban vettem. Elkezdett olyat csinálni, hogy egyes játékoknál így bal oldalról, tök hangos lesz az egyik ventilátor. Ez mitől lehet és lehet valamit tenni ellene?

Másik kérdésem az lenne, hogy mint említettem MediaMarktban vettem, volt rajta Win7, az alján van is matrica telepítő kulccsal. Ha én újra szeretném telepíteni a windowst akkor használhatom az alján levő kulccsal? Nem eredeti a telepítőlemezem, de szokott kérni kulcsot és ha megadnám ami az alján van az úgy okés lenne?

Köszi szépen előre is!

(#6847) h1ght3chzor válasza szpali (#6845) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Igen létezik ilyen, Magyarországon nem láttam, külföldön is ritka! ITT

Kérlek privátban írj már, ha mégis rendelnél ilyet. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6848) h1ght3chzor válasza acsati (#6846) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Az attól meleg, mert a videókártya, illetve a proci dolgozik, gondolom kell neki nagy teljesítmény, és ezért fúj :DDD

A windows telepítésnél meg arra ügyeljél, hogy amit kaptál hozzá, általában home premium, de a matricán biztos rajta van, csakis olyat tegyél fel, mert csak azzal fog működni, ja és a 32 / 64 bitre is figyelj.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6849) acsati válasza h1ght3chzor (#6848) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben, köszi majd akkor ezekre figyelek! :) Amúgy, gondoltam, hogy azért csinálja, mert dolgozik, csak eddig nem volt rá jellemző :D

(#6850) h1ght3chzor válasza acsati (#6849) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Egyre nagyobb a hardware követelménye a játékoknak. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.