Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) patakidr válasza Fuvaros (#39598) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nem tudom, hogy pontosan ugyanaz e. Elvileg az nem Triluminos volt, ez meg az. A talpában is van eltérés, az teki, ez meg nem.

(#39602) vlevi válasza blakey (#39600) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jól látom, hogy az egy 2015-ös FullHD TV?
Az fasza.
2017-re, a 8-as sorozatú (55XE8505) már nem futotta rá?
Nem biztos, hogy minden a Sony gyökérsége, mert biztosan rengeteg olyan dolog van, amit a Google nem tarott fontosnak az Android TV-be betenni. Aztán persze olyan is van, amit a Sony vett ki, gondolom.

Sok kényelmi apróság lehetne, ami nem tudom, miért hiányzik.
TV-t bekapcsolni pl. csak a távirányító főkapcsolójával, vagy a TV gombbal lehet. Meg persze a Netflixxel. Ezekre azonnal bekapcsol. De pl. a Home gomb lenyomásra miért nem kapcsolja be a TV-t? Nem lenne nagyon kunszt megoldani. Vagy, van olyan TV, ahol a távirányító 1-9 gombjait megnyomom, akkor bekapcsol, és arra a csatornára vált.
Meg valahogy egy kis logikát, átláthatóságot belevenni a rendszerbe, mert hónapok óta megvan a TV, de valahogy még mindíg csak bóklászok összevissza, pedig csak a Kedvencek1, videólejátszó, Youtube között ingáznék, nagyritkán HDMI bemenet. De valahogy nem áll kézre. Kedvencekből pl. állandóan kilép. Miért?

"Patakirdr": De, a 8505 is Trilinoumos. És szerintem a talpban sincs különbség. Nem csak annyi, hogy a 8505 fekete, a 8577 pedig szürke??
A Sony egy lapon írja a két TV specifikációját, csak a Motionfloww 800Hz helyett 1000 az eltérés. Illetve a szín
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39603) Lackooo84 válasza vlevi (#39602) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

2014-es W605B-ben is van, és most ez okozza a problémát, hogy gariban nem tudnak tudásnak megfelelő készülékre cserélni, és nekem a PAP kell mivel azért vettem anno ezt a készüléket. A mostani Linuxos modellekből hiányzik mindkét funkció, csak az androidos modellek tudják.

The Truth is out there...

(#39604) patakidr válasza Lackooo84 (#39603) üzenetére


patakidr
aktív tag

Vajon tényleg olyan szép a feketéje?

(#39605) patakidr válasza Lackooo84 (#39603) üzenetére


patakidr
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

(#39606) Lackooo84 válasza patakidr (#39604) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A 605nek? Nem rossz...

The Truth is out there...

(#39607) patakidr válasza Lackooo84 (#39606) üzenetére


patakidr
aktív tag

Nem, a 8577-nek. (XE 85xx)

[ Szerkesztve ]

(#39608) Lackooo84 válasza patakidr (#39607) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pasz, nekem még nem volt olyanom.

The Truth is out there...

(#39609) virkir válasza vlevi (#39602) üzenetére


virkir
veterán

Mitől kényelmetlen egy dedikált gomb használata? Nem kurva mind1 mit nyomsz a bekapcsoláshoz?
Miért kényelmetlen, hogy bekapcsoláskor a legutóbbi csatornára kapcsol, ha "bóklászni" akarok akkor meg discoveri gomb, első sorban a használt húszon pár csatorna, egyel lejjebb a médialejátszók meg olyan alkalmazás amit akarok, majd megint le a youtube.
A netflix gombra meg azt raksz amit akarsz, nálam pl az spmc -t indítja.
Mennyivel jobb egy pana ahol bármit akarsz csak a home képernyőről éred el?
Meg mi az a kedvencek? Láttam már a többi tv-men is de értelmére nem jöttem rá.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#39610) Fuvaros válasza patakidr (#39601) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Tavaly a MM-ban volt mindkettő, azonos árban. El kell menni és megnézni

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#39611) szana8 válasza virkir (#39609) üzenetére


szana8
tag

Hello,
Erre a Netflix gombra app indítást hogyan tudom beállítani?
Üdv

(#39612) lasse001 válasza szana8 (#39611) üzenetére


lasse001
senior tag

Ezzel a programmal.
[link]

(#39613) vlevi válasza virkir (#39609) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem értem a hangvételedet, miért veszed személyes sértésnek, ha valaki más, nem a te szokásaid szerint használná a készülékét?

Főkapcsolóval bekapcsoláskor egyébként NEM a legutoljára nézett TV csatornára kapcsol, hanem ott folytatná, ahol a kikapcsoláskor volt. Ha pl. éjszakai filmezés végén, még a vége főcím közben kinyomtam a TV-t, akkor folytatná ott. De, mivel a wifi, meg a NAS kapcsolat még addigra nem éledt fel, ezért kiírja, hogy a videó nem található...
Ezért lenne jó úgy, ahogy ezer éve minden tévém tudta, hogy a legfontosabb adókat az első helyekre hangoltam be, és amikor hazaérek, akkor tudom, hogy az x gombot benyomva, bármi volt korábban, azt fogja mutatni.

"Meg mi az a kedvencek"
Elég baj, ha nem tudod. Ha ilyen fogalmakkal nem vagy tisztában, akkor légyszi, ne adj tanácsot TV ügyben :DDD
Van olyan, hogy egy családban valaki ezt a néhány csatornát szereti nézni, a másik pedig egyéb csatornákat. Ilyenkor berakják a kedvencekbe, és nem kell átugrálni a többit. Jobb, mint kitörölni a teljes UPC csatornalistát, és csak azt bennehagyni, ami éppen most nekem fontos, mert néhanapján előfordulhat olyan műsor is, ami olyan adón van, amire csak 1x kattintok rá.

[ Szerkesztve ]

(#39614) G_P válasza patakidr (#39601) üzenetére


G_P
tag

A 8505 és a 8577 ugyanaz, az egyetlen különbség a keret színe. 05 végű fekete, 77 végű ezüst.

És ugyanez igaz a 7005/7077-re, 8005/8077-re is. :)

(#39615) junior11


junior11
veterán

Sony XF90 vs XE93 vs XE90

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39616) PrinceHerceg válasza junior11 (#39615) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#39618) sting2


sting2
addikt

Távirati nyelven valaki leírná nekem a Plex használatát/elindítását onnan hogy - mindkettő készüléken Plex ready - mappa bent a Plex-en belül - ....

:F

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#39619) junior11


junior11
veterán

Sony: újabb két 4K HDR LCD TV-vel bővül a 2018-as kínálat

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39620) TCr válasza junior11 (#39619) üzenetére


TCr
veterán

Kenjék a hajukra az IPS paneles tévéiket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39621) Joshi válasza TCr (#39620) üzenetére


Joshi
titán

Miből gondolod hogy IPS paneles az XF70 és az XF83? :U

(#39622) TCr válasza Joshi (#39621) üzenetére


TCr
veterán

Abból, hogy az XF85 is az.
És h már annál is az olcsóbb megoldást választották, akkor a kistestvérekkel miért lenne másképp?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39623) Joshi válasza TCr (#39622) üzenetére


Joshi
titán

Sonynál bonyolultabb a helyzet mint gondolnád. A tavalyi XE70xx 55"-tól fölfele VA paneles, alatta IPS. Ugyan ez van XE85xx sorozatnál is. Persze lehet hogy az olcsóbb modellek már csak IPS-t fognak kapni.

(#39624) TCr válasza Joshi (#39623) üzenetére


TCr
veterán

Igen, ez volt tavaly.
De idén már az 55XF85 is IPS.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39625) Joshi válasza TCr (#39624) üzenetére


Joshi
titán

Az XBR-65X850F viszont VA, akkor lehet méretben feljebb tolták a VA paneleket. Egyértelműen árcsökkentés a cél.

[ Szerkesztve ]

(#39626) TCr válasza Joshi (#39625) üzenetére


TCr
veterán

Mármint profitnövelés. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39627) junior11 válasza Joshi (#39625) üzenetére


junior11
veterán

Viszont ez az amerikai piacra szánt modell, nálunk lehet hogy szintén IPS lesz 65"-os méretben is, majd a tesztek során kiderül...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39628) Joshi válasza TCr (#39626) üzenetére


Joshi
titán

Akarom mondani igen. :DD

(#39627) junior11 tudom, de általában a két kontinens verzió között nem szokott különbség lenni.

(#39629) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, elnézést az offért, de hátha tud vki segíteni :D Látta valaki az alábbi filmet? Mi a címe? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39630) junior11 válasza junior11 (#39629) üzenetére


junior11
veterán

Már tárgytalan, megvan.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39631) DoItYourself válasza junior11 (#39630) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most már akkor áruld el. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#39632) Joshi


Joshi
titán

Ide is belinkelem a tapasztalatomat ugyanis kaptak LCD tévék is Dolby Vision frissítést, hátha hasznos lehet valakinek.

(#39633) hyperspace válasza tthom (#39513) üzenetére


hyperspace
őstag

Nekem is volt W755-tel ilyen problémám, az volt a baj, hogy csatlakoztatva volt WIFIre, és bedugtam a hálókábelt is, és nem értette, miért van két net kapcsolat. :U Rendesen meglepődtem, hogy jött frissítés, azt kommunikálták, hogy 6.0 az utolsó.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#39634) junior11 válasza DoItYourself (#39631) üzenetére


junior11
veterán

Állítólag A fegyvertelen katona című film.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39635) TCr válasza junior11 (#39634) üzenetére


TCr
veterán

Igen, az.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39636) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Sony KDL-W829b tv-m és vettem hozzá anno egy bizonyos 5 éves biztosítást (vagy mit) aminek az a lényege elvileg, hogy ha bármi történik a tv-vel (pl eltörik, leesik, bele áll egy konyhakés, stb) akkor cserélik vagy mi.

Szóval hogy is van ez pontosan? :F
Adnak helyette egy olyan tv-t ami a mostani szinten az ami akkor az enyém volt?
Vagy az árában választhatok egy tv-t.

Vagy ez hogyan is működik pontosan?

Valami olyan dereng, hogy azt írta valaki itt , hogy neki egy eladó azt mondta "véletlenül" essen le és vigye be de azért ne egy balta lógjon ki belőle és kap egy újat.
De persze ilyen tv már nincs.

Tud-e valaki pontosat mondani???

2015ben vettem.

Akkor ennyit tudtam meg.

"1.: HA széttörik akkor a Sony Szervizt kell hívni, majd azok kiküldenek valakit aki elviszi a lakásról és annak a költségét is persze a BIZTOSÍTÓNAK számlázzák ki.
Mi meg kapunk egy kupon szerű igazolást amivel elmehetünk a Sony boltba beváltani.

2.: Téged hoztalak példának, hogy ugyan olyan tv-t vettünk ugyan olyan 5 év biztosítással csak te 1 évvel korábban mint én. Mit fognak figyelembe venni? Azt, hogy te 400k körül vetted én meg 300k körül?
Válasz: Az értéket szokták de még senki sem járt rosszabbul.
Mondom oké. DE. Ha 3 év múlva széttörik a tv-m meg a tiéd is ugyan azon a napon, akkor te 400k körüli tv-t kapsz én meg csak 300k körülit vagy ugyan olyat mivel a tv ugyan az. (a csúcs a W9 sorozat de ezt is felsőkategóriának mondta az eladó) Azt mondta, hogy kategóriában is hasonlót vagy ugyan olyat.

Szóval hámozd ki, hogy mi van most. :F Először azt mondta, hogy értéket néznek, utána meg hogy azonos kategória. Mikor vissza kérdeztem azt mondta eddig még mindenki jobb tv-vel távozott mint amit hozott.
!! Mondom ha fél év múlva széttörik akkor az 55W829B utódját kapnám ami most 430k?? Azt mondta valószínű. !!

Ha pedig jobbat akarunk majd akkor ráfizetünk a jobbra/nagyobbra."

[ Szerkesztve ]

(#39637) dh66e válasza zozy84 (#39636) üzenetére


dh66e
veterán

A számlán szereplő összeg a mérvadó.
Az hogy mit tudsz kibrusztolni a sonynál az megint más kérdés.

(#39638) hegylako01 válasza zozy84 (#39636) üzenetére


hegylako01
tag

Ez azért attól is függ, hogy hol vetted a plusz garanciát. Sony Centerben "rendes" kiterjesztet jótállást vagy a Media Marktban az ottani plusz garanciát. Más a folyamat a kettőnél.

Mindig az eredeti vételárat veszik figyelembe, ha jogos a panaszod. Érdemes elolvasni a bejelentés előtt a biztosítási papírt, hogy ne hogy olyat mondj még véletlenül se, ami miatt elutasítják.

(#39639) PrinceHerceg válasza Joshi (#39632) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem is vettem észre, hogy időközben végre kiadták a D.V updatet is magába foglaló, frissebb firmware-t, ami persze érthető is, mert a netet nem akarta érzékelni az XE93, de most pendis frissítés után láss csodát hibátlan a netelérés is!

Remélem ezúttal nem pünkösdi királyság lesz! :B

[ Szerkesztve ]

(#39640) junior11 válasza PrinceHerceg (#39639) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy eddig hogy tetszik az XE93? Megszoktad már a 65"-os méretet? Sikerült a felhősödést "nem zavaróvá" tenni beállításokkal?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39641) PrinceHerceg válasza junior11 (#39640) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tegnap megnéztük rajta mozival a Valerian-t SDR-ben és az állam szó szerint a padlón keresgéltem, de azért csak csak látszott néha a felhősödés, noha a local dimming elég jól fedi a gondot! Szóval azt hiszem egyenlőre ezért nem fogok pattogni, mert ez kb ennyit tud! Viszont az kissé nagyobb szívfájdalom, hogy mozgásmegjelenítése szerintem rosszabb mint az XE90-nek, bár lehet, hogy egy factory reset se ártana neki, két update után! :B

U.i: a 65" már bőven összement, hisz több napos példányról beszélünk! :))

[ Szerkesztve ]

(#39642) junior11 válasza PrinceHerceg (#39641) üzenetére


junior11
veterán

Az XE90 55" volt? Betekintési szög mennyire okés? Milyen távolságból nézed? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39643) PrinceHerceg válasza junior11 (#39642) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igen, pontosan! :K

Ezt a mostanit 3m-ről nézzük, a betekintése pedig szemre szvsz ugyan olyan jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#39644) junior11 válasza PrinceHerceg (#39643) üzenetére


junior11
veterán

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39645) Zizi123


Zizi123
senior tag

Mirol maradtam mar le megint? Mi az az SDR?

(#39646) vonSux


vonSux
őstag

Ezzel s tipussal van valakinek tapasztalata? KD-43XF8096B
Monitornak használnám, első sorban konzol gaminghez.

(#39647) Gombinyó válasza Zizi123 (#39645) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ami nem HDR. :)

(#39648) TCr válasza Zizi123 (#39645) üzenetére


TCr
veterán

HDR = High dynamic range
SDR = Standard dynamic range (normál)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39649) Zizi123 válasza Gombinyó (#39647) üzenetére


Zizi123
senior tag

Bakker akkor mit kell itt hulye roviditesekkel vagdalkozni. Tehat a tok hetkoznapi film SDR. Kiraly. Koszonom ma sem hiaba keltem fel.

(#39650) TCr válasza Zizi123 (#39649) üzenetére


TCr
veterán

Miért hülye rövidítés?
Mert eddig nem ismerted?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.