Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#4101) olivera88 válasza polonic (#4100) üzenetére


olivera88
veterán

Itt lehetett azt hiszem.[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4102) polonic válasza olivera88 (#4101) üzenetére


polonic
félisten

Igen, itt. De mar nem lehet.
Skype azonosito marad csak.

(#4103) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy a gép ventillátora maxon pörög. Feladatkezelő, nézem a proci 70-80%-on, a terhelés nagy részét a Skype okozza. Nézem a skype-ot, látom, hogy egy kekszes reklám fut... gyorsan kikapcsolom, a terhelés meg is szűnt. De a skype újra indítása után megint visszakapcsolt. Ráadásul ha leteszem tálcára a skype-ot, akkor is fogja a gépet. Van valami mód arra, hogy ez a reklám végleg eltűnjön? Egyáltalán mi a túróért csinálnak olyan reklámokat ami így megfogja a gépet?

:)

(#4104) csako válasza Az-X (#4103) üzenetére


csako
veterán

Csinálhatsz olyat, hogy átváltasz kompakt nézetre, és akkor az egész jobb oldalt bezárhatod, csak a partnerlista marad, a beszélgetések pedig új ablakba nyílnak.
Nézet --> Kompakt nézet

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4105) Met


Met
nagyúr

A skype miért menti a beszélgetés előzményeit? Annak ellenére hogy be van állítva hogy nincs naplózás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4106) krealon válasza Met (#4105) üzenetére


krealon
veterán

Szerintem azert, mert nem csak nalad, hanem a beszelgetopartnerednel is mentesre es szinkronizalasra kerul...

(#4107) Met válasza krealon (#4106) üzenetére


Met
nagyúr

És ez így normális? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4108) krealon válasza Met (#4107) üzenetére


krealon
veterán

Atfogalmazom.
Nalad nem kerul mentesre, viszont a beszelgetopartnerednel igen.
A skype automatikusan megjeleniti es szinkronizalja az elozmenyeket, meg akkor is, ha azok nem nalad vannak mentve. Tehat amig a beszelgetopartner nem torli vagy hozzad hasonloan tiltja a tarolast, addig megmarad az elozmeny. Az hogy ez jo vagy rossz, izles es hozzaallas kerdese.

(#4109) Met válasza krealon (#4108) üzenetére


Met
nagyúr

Értem hogy miért van így:)
Azt nem értem hogy ha lehetőség van beállítani a tiltást akkor miért látszik mégis. Mert nyilván azért szeretné valaki tiltani hogy illetéktelen ne tudja visszanézni a beszélgetéseket ha nincs ott a gépnél és valaki odaül "véletlenül".
Más megoldás nincs ilyenre?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4110) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan oldal ahol a legfrissebb verziót mutatja?
Mert a sz*r szkájp nem képes frissíteni magát, és azt mondja hogy a legfrissebb verzió van feltelepítve...

Most melyik a legfrisebb? (6.13 van most nekem)

[ Szerkesztve ]

(#4111) olivera88 válasza Bal0924 (#4110) üzenetére


olivera88
veterán

A 6.13 a legfrisebb szerintem, én most telepitettem pár napja mert 6.11 nem volt hajlandó frissíteni magát.

Ja és megoldódott a videohívás problémám is miután feltettem a 6.13 at, nem szakad meg hívás pár mp után arra hivatkozva h gond van a felvevő eszközzel.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4112) csako válasza olivera88 (#4111) üzenetére


csako
veterán

Tegnap óta van 6.14 is :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4113) Jarod1 válasza Bal0924 (#4110) üzenetére


Jarod1
addikt

nekem is azt mondja legfrissebb van 6.11

(#4114) Bal0924 válasza Jarod1 (#4113) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Nekem is.

Én onnan vettem észre hogy van frissebb verzió, hogy már napok óta senki sem lépett fel a francbukk chatbe...

(#4115) katalin888


katalin888
aktív tag

Egy uj fiok letrehozasanal nem enged bejelentkezni a skypebol.
A bongeszobol a profiba pedig beenged. Mi lehet a baj?
Esetleg tobb idot kell varni???

(#4116) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Skype programban hol/hogyan tudom ellenőrizni/beállítani a tőlem küldött kép felbontását ?

Valószínűleg kisebbre kéne vennem a felbontást, mert a sávszélességem nem bírja átvinni a nagy felbontású video-t .

Kamera ; Logitech HD Pro Webcam C920 .

Software fenn van, de nem lelem azt a helyet ahol a felbontás beállítható .

Van erre megoldás ?

Üdv.

Astra

(#4117) Bal0924


Bal0924
aktív tag

http://hvg.hu/tudomany/20131005_skype_novekedes

"Egy friss statisztika szerint több mint kétszer annyian használják egyszerre a Skype-ot, mint két éve"

Csak azért mert a MSN-en már nincs! :O
Ha még lenne akkor nem növekedett volna annyira.
Én még mindig MSN-en lennék ha nem szüntették volna meg.

(#4118) kordasb válasza AstraCDX (#4116) üzenetére


kordasb
tag

szerintem automatan teszi ezt meg nekem ugyan ilyen kameram van, de masok oldal elmondasa szerint neha ugarl a felbontas 1 hivason belül is.

(#4119) painkillerx


painkillerx
tag

Miert vagyok mindig online a skypeon?
Pár napja az ismeroseim azt mondjak hogy mindig online vagyok. Egybol gyanakodtam account lopasra.
Atneztem a gepem par progival, csereltem jelszot, frissitettem skypeot. De meg mindig ott maradok online.

Windows 7, és néha androiddal is belogolok, de kijelentkezek úgy ahogy kell.

Olvastam, hogy írta valaki hogy ez uj feature. De hát mire jó ez?

(#4120) TiMoN válasza AstraCDX (#4116) üzenetére


TiMoN
senior tag

Skype ellenőrzi a sávszélességet és aszerint lövi be a videó képét, természetesen ez lehet kiváló, de csak jó minőség is. Nekem csak 720p -s logi van, annál is ezt tapasztaltam eléggé változó de általában szép képet ad a másik félnek.

-TiMoN-

(#4121) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!!!!!!!

Pár hete töröltem a beszélgetéseimet skypról.Mindet.Hogyan tudnám visszaállítani mégis őket ,hogy ismét lássam őket.Egészen 2 évre visszamenőleg megvoltak mert nem volt windows telepítés.Már bánom ,hogy töröltem őket de olyan lassú volt minden, az egész skype.
Előre is köszike!

(#4122) Benőke


Benőke
őstag

Sziasztok.

Amióta az MS szerencsésen átvette és jönnek az új verziók, azóta iszonyat problémás a cucc. Hol megy hol nem, hol van hang hol nincs. Hol Windows gépen van baj hol Linux -on ami eddig tök probléma mentes volt, aztán most már Androidoson ment el a hang, persze kép van. (Nem rég frissült azóta kép sincs) Win alatt nem rég jött egy verzió aztán csak a cset megy. Ráadásul nem mindegy a verzió, ha túl nagy a verzió különbség, akkor nem megy a hívás egyáltalán.

Hatalmas csalódás.

Melóban is használtuk egymás között, de nagy általánosságban inkább nem megy mint igen. Nagy katasztrófa amit az MS művel...

Más is tapasztal problémákat? :F

(#4123) csab1


csab1
csendes tag

Nekem is állandóan le fagy hívás közben.. 3 hívásból kétszer van valamilyen probléma legalább.
Vagy nem halljuk egymást, vagy le fagy stb... Szerintem nem a gépemmel van a baj. Frissen telepített win7+skype
Hardverileg meg furcsa lenne ha kevés lenne hozzá egy i5 4670k és 8gb ram...
Amióta megvette a microfos azóta van problémám, előtte hibátlan volt... :W

(#4124) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy nálatok minden rendben van a skype mert nálam egy pár napja állandóan meg szakad és mindig ki írja hogy, helyre állítás gyenge a internet kapcsolat, eddig sosem csinálta. köszi

(#4125) Jarod1


Jarod1
addikt

akinek zabálja a CPU ját a skype 6.11 az frissítsen a 6.14 re és megszűnik a gond

(#4126) McLaca válasza painkillerx (#4119) üzenetére


McLaca
őstag

Én is hasonlót tapasztalok, csak én visszafelé: néhány ismerősöm online folyton, 0-24. Írtam is a topicba ezt korábban, de senki nem reagált. Viszont úgy vettem észre, hogy azok az ismerősök ragadnak be, akik belépnek mobileszközről (telefon, tablet) is.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4127) Jarod1 válasza McLaca (#4126) üzenetére


Jarod1
addikt

igen azok ragadnak be akik tabletről és mobilról lépnek be..

(#4128) polonic válasza Jarod1 (#4127) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem beragadas. Wp-n, win8 tableten ez alapbol igy volt, mindig online az illeto. Ios-en (es droidon is?) ez pedig egy uj "feature".

(#4129) McLaca válasza polonic (#4128) üzenetére


McLaca
őstag

Nettó baromság. Mármint az ötlet. Ha nincs online a kütyü, mi a bánatért mutatja online a skype a partnert? Szerintem ez egy orbitális hiba, nem feature, csak lövésük nincs, hogyan oldják meg. :) Mondjuk sok más hibától is hemzseg a skype, de azt már "megszoktuk", de mind közül ez a legidegesítőbb.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4130) polonic válasza McLaca (#4129) üzenetére


polonic
félisten

Nem hiba, hanem feature. Mondom én.
Nézd meg: [link]
"Receive chat messages even when Skype is closed."

[ Szerkesztve ]

(#4131) McLaca válasza polonic (#4130) üzenetére


McLaca
őstag

Ez nem determinálja, hogy online kell lennie akkor is, ha valójában nem az. Meg egyáltalán, nem részletezi, hogy ez alatt mit kell érteni. Az offline üzenetek eddig is léteztek skype-on, csak szarul (és ez a mai napig nincs rendesen megcsinálva pc-pc közt), nem úgy, mint a messengernél, ahol belépve megkaptad az üzeneteket, a Skype-nál csak akkor kapod meg, ha mindketten egyszerre online vagytok, így viszont semmi értelme.
Ha meg arra gondolnak, hogy olyan, mint a viber, hogy egy rezidens szál figyel a háttérben anélkül, hogy a "main" program futna, az meg megint nem indokolja a folyamatos online maradást.

Ha kiindulok abból, hogy a skype-ban korábban is milyen megoldások hogyan működtek, hogyan oldották meg, akkor azt tudom kikövetkeztetni, hogy viber-szerűen rezidensen figyel a háttérben, hogy akkor is azonnal értesítsen üzenetről a mobil eszközön, ha maga a skype nem fut, viszont ezt csak úgy tudták megcsinálni, hogy folyamatosan online-nak jelez a folyamatos szerver kapcsolat miatt. Vagy úgy gondolják, ha úgyis azonnal elmegy az üzenet, akkor lehet nyugodtan online-nak jelezni a partnert, mert az is. Vagy nem, mert nincs nála a teló. Vagy alszik. Vagy akármiért, de ez akkor is egy alapvető koncepcionális hiba és rettentően zavaró.
Egyébként az az ismerősöm, aki androidon és ipaden is használja a skype-ot PC mellett, ő szokott offline is lenni. Gondolom, amikor elveszi a netet az eszközöktől. Ez viszont felveti a többi (beragadó) ismerősömnél azt a problémát, hogy 0-24 neten lógatják a mobil eszközeiket... Ami megint nem igaz, mert egy másiknál ez nem áll fent, csak tabletről használja notebook mellett, de az is csak addig van neten, amíg használja. Na most ha a az eszköz nincs neten, nincs semmilyen kapcsolata a skype szerverrel, akkor mégis milyen feature az, hogy ennek ellenére online-nak látszik? Microsoft-logika...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4132) kordasb


kordasb
tag

hello van valakinek tapasztalata ezzel a hadeverrel kapcsolatban: RTX dualphone 4088 [link]

idösebbekhez lenne net van, hivasninöseg stb ilyenek erdekelnenek. thx

(#4133) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok profi skype felhasználók :)
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e valahogyan szinkronizálni a telefonon és pc-n történő beszélgetéseket.
Szóval akármelyik eszközön jelentkezek be lássam a teljes beszélgetést (előzményeket).
Előre is köszönöm a válaszokat.

szerk: win7 64bit és nokia n8 taylorpro v9

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#4134) realmadrid92


realmadrid92
tag

ezzel mit lehet kezdeni?
skype win8.1 asztali alkalmazás, és nem tudok bejelentkezni. legfrissebb 6.14

(#4135) drr válasza McLaca (#4131) üzenetére


drr
őstag

Ha megoldódik ez a gond, azért írd már le kérlek a módját, mert idegbajt kapok én is tőle :W

(#4136) drr válasza drr (#4135) üzenetére


drr
őstag

Közben én gugliztam és próbálkoztam... Van egy dolog, ami segít... A beállításokban az automatikus bejelentkezésről az androidos skype-on ki kell venni a pipát és úgy kell kijelentkezni. Így offline leszel valóban.

(#4137) McLaca válasza drr (#4136) üzenetére


McLaca
őstag

Droidos kütyü hiányában tesztelgetni (pl. ha elveszi a netet az ember a telótól, akkor offline lesz-e) nem tudom, de azt ki merem jelenteni, hogy a doridos alkalmatosságok használóinak 90%-a nem ura a saját készülékének...
Nem hiszem, hogy lesz rá megoldás. Viszont ha egy ősrégi klienssel lépek be Belle alapú telefonról, ahol nincs MS fiók, csak skype névvel lehet, ott csak azokat mutatja online, akik tényleg azok is. De az nem megoldás, hogy mindig egy régi teló régi klienséről nézem meg, hogy ki az, aki fog is válaszolni, ha írok neki. Koncepciós zsákutca a MS részéről...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4138) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát sziasztok ! Sejtelmem sincs hová kell, vagy ide kell-e írnom, de mivel a problémám a skype-al van...

Nos most jutottam el a windows 7 op.rendszerig (Home Premium), hétvégén települt, megy is szépen, de nem új már a vas...

És működik is. Asus p4p800e deluxe alaplap, intel 3ghz proci (dual) 3 giga ram. A webcam: HP HD-3110.

Na mármost: mikor felraktam ez utóbbi driver-ét, akkor ugye nem lehetett csak úgy minden további nélkül 1magában, hanem valami software suite, vagy mit tudom én mi címén települt még különböző kép és videófarigcsáló, feltöltő akármik is....

Ja és KIS 2014, valamint 2,5 Mbit sávszél (ennyi van, nem fogok többet venni, itt ez majd 4 ezer...)

Szóval skype indít, tölt megy...azonban a hangminőség kijelző feketéről sárgára vált zömmel azonnal, ami után azt mondja, hogy nem elég erős a sávszél v.a gép ahhoz h.jó minőségű videót küldjön híváskor....

Hát szóval betölti videóhíváskor a videóképen túl azokat is, amikre nincs szükségem, persze nem akarok változtatni azon, amit látok. De: szentül hiszem, hogy mind a gép, mind a szávszélnek elégnek kell/kellene lennie 1 normál videóhíváshoz, természetesen nem 720-as felbontásra gondolok, csak vga-ra.

Sejtelmem sincs, hogy a KIS 2014-en kell-e bűvészkedni (szabad-e) vagy az op rendszert cseszegetni valahogy h.elég legyen ahhoz, amit szeretnék.

Mielőtt valakiben felmerül a kérdés: win7-es, friss driver-ek vannak fenn, nem azon múlik....

Valami értelmes segítség jól jönne :R :R :R

Talán priviben inkább

[ Szerkesztve ]

(#4139) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Lehet olyat csinálni a skyp-on, hogy nagyobb sávszélességet tudjon kihasználni?
Mert most kb olyan 6kBps-al megy fel és le a kapcsolat, és elég rossz minőségű is. Videóbeszélgetésnél is kb 144p-s 2fps mellett.

(#4140) Agyasima válasza Met (#4109) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ez a dolog engem is bosszant. Pláne, hogy a dolog jól működött még az 5-ös verzióban. Aztán ez a szemét kérdés nélkül frissítette magát, nem is akárhogy, hanem a Windows frissítésekkel együtt. És most lehet naponta kézzel törlni az előzményeket... :( Lehet, vadászok egy 5-ös verziót, és visszateszem azt.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#4141) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre valaki ?

(#4142) #73959936


#73959936
törölt tag

Hát nem tudom miért nincs válasz, de újabb kérdés: van-e valakinek Skype 5.8 elfekvőben, leszedném a mostani 6-ost, szerintem ez nyírja mind a webkamerát,mind pedig a hangot.

Ha van szoftver, feltöltené valaki valahová, ahonnét le tudnám szedni ?

És ide 1 hivatkozást

Köszönöm, ha valaki válaszra méltat

(#4143) TiMoN válasza #73959936 (#4142) üzenetére


TiMoN
senior tag

Erre tessék Itt megtalálsz minden verziót ami kijött.

-TiMoN-

(#4144) #73959936 válasza TiMoN (#4143) üzenetére


#73959936
törölt tag

Sokáig kerestem, szívből köszönöm - :R

UI: Ha felteszek 1 régebbi verziót nem frissít azonnal a legújabbra ? Ki lehet kapcsolni a auto-frissítést ?

Elnézést a tudatlanságért.

(#4145) vandor666


vandor666
újonc

Üdv, szerintetek van rá lehetőség, hogy egyes partnerekkel folytatott üziket mentsen (meló), másokat nem (Kedves)?
Én nem találtam erre vonatkozólag semmit.....

(#4146) TiMoN válasza #73959936 (#4144) üzenetére


TiMoN
senior tag

Ki lehet kapcsolni. A régebbi verziók még nem MS. által készített cuccok. Nem is hiszem, hogy frissülne a legújabbra.

-TiMoN-

(#4147) balzer


balzer
csendes tag

Sziasztok, nekem nincs msn-m nem is hasznaltam sose. Skype van es lenne is ha tudnam egyesiteni valahogy az uj microsoft account-al. A telcsimen WP8 fut ezert kellett egy microsoft-os emailt is krealnom. A skype viszont csak ezzel enged be a regi skype account lehetoseg nincs. Valaki tud segiteni, elore is koszonom.

(#4148) McLaca válasza balzer (#4147) üzenetére


McLaca
őstag

Mármint a telefonod enged be csak a microsoft fiókkal?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4149) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Desktop sharing csak fizetős account esetén használható? :\

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#4150) csako válasza haromegesz14 (#4149) üzenetére


csako
veterán

Ha csak ketten beszélgettek egymással akkor ingyen is megy. Csoportos beszélgetés esetén kell hozzá Skype Premium.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.