Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#4251) #49553920 válasza csako (#4250) üzenetére


#49553920
törölt tag

(#4252) csako válasza #49553920 (#4251) üzenetére


csako
veterán

Hát... sehol sem tesznek említést beépített mikrofonról... :(
De pl. egy másik típusnál odaírták.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4253) McLaca


McLaca
őstag

Rájöttek, hogy nem akkora nagy durranás, hogy az emberek fizessenek érte? :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4254) olivera88


olivera88
veterán

Megint megkezdte Skype a hülyeséget. :W Megszakad a videóhivás 1-2 mp után és kiírja h probléma van a felvevő eszközzel. Mikor utoljára ezt csinálta akkor frissítettem a Skypot újabb verzióra, és akkor megszünt. De most nincs új verzió. :( Mi a francért csinálja ezt?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4255) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A Skype ot szeretném Egy Juniper tuzfal mögött használni, tartományi hálózatból
És a file küldés tetvesen lassú.

Mit kellene beállítani a tuzfalon, hogy ez a vacak normnálisan menjen ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4256) spiritex válasza Core2duo6600 (#4255) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem ki kell venned a pipát a Skype-ban a 80-as és 443-as port elől, hogy ne használhassa a Skype, felette megadni egy tetszőleges portot (pl. 1650) és azt megadni a tűzfal portforwarding részénél, hogy nyissa ki a portot. Szerintem ennek így mennie kell. http://prohardver.hu/tema/skype_topic/hsz_3535-3535.html
Ja, és persze nem kell videotelefonálni küldés közben!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4257) Core2duo6600 válasza spiritex (#4256) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez volt a befelé szbály, viszont nálunk kifelé is szabályozva van, ott mit kell beállítani a tuzfalon, a porrt forwardot, azaz az ezzel egyenértékű bellítást megcsináltam.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4258) Core2duo6600 válasza spiritex (#4256) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Azoknak akik olyan hálózaton akarják a Skype minden funkcióját használni, ahol a tuzfal kifelé is szabályoz.

Nos nekem az oldotta meg, hogy létrehoztam egy olyan szabályt, ahol a Dest port 1024-65535 -ig mehet, értelemszerűen bárhova.

Ezel együtt befelé is kell egy portforward, az adott gépre, csak egy portot kell használni, és kiszedni a pipát, a 80, 443 port használatából.
ezt értelemszerűen megadni a skybe beállításaiban is, majd ujra kell a skype ot indítani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4259) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy üzembe állítottam egy routert tegnap, és azóta a Skype nem működik. Konkrétan a bejelentkezésig sem jutok el, csak a program indulásánál látszó, pontokból álló kör forog végtelen sokáig. A gép vezetékesen csatlakozik a netre, , T-home ADSL-em van. A gépen Win 7 32 bit-es rendszer, a router típusa TP-Link TL-WR542G, a modem pedig egy D-Link 360R T1E. Router nélkül pöpecül működött a Skype.

A nettel ezt leszámítva semmi problémám nincs, wifin sem (de ezt csak telefonon próbáltam, ahol nincs skype). Uninstall és újratelepítés már volt.

Lenne valamilyen ötletetek?

Köszönöm a választ :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4260) kali válasza Traxx (#4259) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router nélkül, a munkaállomást direktben a modemre kötve okés a skype?
a router tűzfala - annak funckciói - bekapcsolva?
egy teszt idejére próbáld esetleg bekapcsolt upnp alatt - ha jelenleg kikapcsolva a routeren -, hátha csak port jellegű a probléma.

(#4261) Traxx válasza kali (#4260) üzenetére


Traxx
őstag

Szia!

A router tegnap lett beállítva, de előtte hetekig ment a gép (és a Skype is) csak magában a modemmel, tökéletesen.
UPnP ki volt kapcsolva, de engedélyezés után fennáll a probléma.
A tűzfal ki volt kapcsolva, de bekapcsolt állapotban sem változott a helyzet. Így néz ki az a része:

És az UPnP-nél gőzöm sincs, mit-hogyan kellene állítani, csak rányomtam, hogy Enable :B

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4262) Traxx válasza Traxx (#4261) üzenetére


Traxx
őstag

Meglett a hiba oka: Internet Explorer offline módba került :U Az okát nem értem, mert este kikapcsoltam a gépet, másnap router berak, bekapcsol, skype nuku. És közben nem csináltam semmilyen változtatást a gépen.Egy olyan fórumbejegyzés vezetett végül nyomra, ahol a problémás illetőnek is AVG vírusirtója volt, hozzám hasonlóan. És a második tipp az volt, hogy állítsa alaphelyzetbe az IE-t. Elindítom, és akkor már fogtam a fejem, amikor megláttam, hogy offline :W

Viszont az uninstallok és újratelepítések miatt most már pontosan tudom, hogy hova szórja szét a Skype magát :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4263) cigam válasza Traxx (#4262) üzenetére


cigam
félisten

Miköze az IE-nek a skype-hoz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4264) Traxx válasza cigam (#4263) üzenetére


Traxx
őstag

Azon kívül, hogy MS termék mindkettő, nem tudom, de az tuti, hogy az offline mód kikapcsolása után kapásból megszűnt a problémám. Szóval valamilyen kapcsolatnak lennie kell közöttük.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4265) cigam


cigam
félisten

Továbbra sincs senkinek tippje, hogy nálam miért nem röffen be a videochat?
Telefon-telefon között működik, a számítógépemen nem megy.
Esetleg ez az infoablak mond vmit a hibáról?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4266) spiritex válasza cigam (#4265) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem a Skype túl új a kamerádhoz. Mert volt egy pont, amikor a Skype elkezdett válogatni és letiltogatni az addig évek óta jól működő kamerákat azzal a dumával, hogy nem kompatibilis vele. Talán nálad is ez lehet. Én ezt apósnál úgy tudtam csak megoldani, hogy letelepítettem a túl új Skype-ot és felraktam egy régit neki, majd tiltottam a frissítést. Azóta nincs gondja vele.
Ha a video beállításokhoz mész a Skype-ban, akkor a saját tesztképed megjelenik?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4267) cigam válasza spiritex (#4266) üzenetére


cigam
félisten

Igen, ez az érdekes benne, hogy a tesztkép oké, videóhíváskor mutatja a kis kocekában a saját képét ami már nem jut el a telefonra.
Köszi a tippet, kipróbálok egy régebbi verziót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4268) spiritex válasza cigam (#4267) üzenetére


spiritex
veterán

De akkor elég messzire kell visszanyúlnod, mert emlékeim szerint az 5.3-as vagy 5.4-es verziók után kezdte el ezt a kamera-letiltósdit.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4269) cigam válasza spiritex (#4268) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet, bejött! 5.6-al már van kép és hang. Az upnp kikapcsolása után már nem is szakad meg 5-10mp alatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4270) spiritex válasza cigam (#4269) üzenetére


spiritex
veterán

Ilyen ez a Skype sajnos, minél régebbi annál jobb kb... viszont sajnos más problémák lehetnek a más gépeken levő új skype verziókkal való együttműködéssel, pl. asztalmegosztás, hármas videochat, stb. Igazából mindenkinek vissza kéne szerintem állnia az 5.4 körüli verziókra.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4271) olivera88


olivera88
veterán

Az létezhet hogy az üzenetnapló eltűnt magától? :F Fent szokta irni h régebbi beszélgetések az elmúlt 7 napba, 1 honapba, stb. De most nem látom. Valami adatbázis hibát irt az elébb és kijelentkezett, két ismerösöm meg eltűnt a kedvencek listáról. :((

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4272) olivera88 válasza olivera88 (#4271) üzenetére


olivera88
veterán

Vicces módon egy személyé tünt el csak, pont akié legfontosabb lenne. De nem az egész tünt el, tegnapig megvannak az üzenetek . :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4273) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

az új gépemre telepítettem fel win 8.1 alá skype-ot, nem a csempés verziót használom, hanem a klasszikus ablakban futót. Azonban ha pl youtube videot nézek, vagy valakivel beszélek és közben hív másvalaki, akkor nem cseng ki nálam, meg se jelenik a hívó ablaka, csak azt hallom, hogy a másik fél leteszi, mivel nem reagáltam.
A beállítások között sajnos nem találtam semmi ide vágó részt.
Ti már találkoztatok ilyennel?

Kösz,
Péter

(#4274) Gausz válasza Gausz (#4273) üzenetére


Gausz
aktív tag

Javítom az esetet. Nem az van, hogy nem hallom, ha hívnak, hanem automatikusan azonnal letevődik.

(#4275) Gausz válasza Gausz (#4274) üzenetére


Gausz
aktív tag

Chateltem a supporttal, megoldotta a problémát. Skype-on belül nem talált semmit, bezárta a programot.
Futtatáshoz beírta: %appdata%
A Skype könyvtárból kitörölte a shared.xml filet, illetve még egy filet azt hiszem a skype-nevem könyvtárából. Az egész Skype könyvtárat átnevezte Skype_old -ra, majd elindította.
Ezután újra meg kellett adni felhasználónevet, jelszót, mivel ezeket az adatokat tüntette el. Azt a pár beállítást, mint pl legyen állapotom nincs a gépnél x perc utánt újra be kellett állítani.
De a lényeg, hogy ezek után már tudtam hívásokat fogadni.

(#4276) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, látom mostanában többen is belebotlottak már abba a problémába, hogy ha mobilról belépnek a skype.ba, akkor bent is maradnak, hiába tesznek bármit, bejelentkezve mutatja a program. Egyik ismerősöm is ezzel szenved. Az a kérdésem hogy van erre valami megoldás?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4277) opeter70 válasza dethroner (#4276) üzenetére


opeter70
senior tag

Igen, van. Én például minden nap, amikor belépek, megírom az ismerőseimnek, hogy "itt vagyok". :))
Ez tökéletesen bevált.
Most ide valami nagyon csúnya káromkodást és szitkozódást akartam írni a a Skype-ra és a Microsoftra vonatkozóan, csak a jólneveltségem és a fórumszabályzat tart vissza.... :)
Egyébként kb másfél hónapja "online" vagyok.
Kipróbáltam már minden trükköt, amit itt javasoltak, de sajnos egyik sem vált be.
Nevezetesen szabályosan kijelentkeztem minden eszközön, jelszót változtattam, uninstalláltam a telefonról és a pc-ről is, szétválasztottam az MS és FB fiókot a Skype fióktól, felraktam régebbi verziót pc-re (a telefonon azóta sincs), letiltva a frissítést de semmi sem segített.
Egyébként minden akkor kezdődött, amikor androidos telefonra gyanútlanul felraktam a legújabb verziót.
A fentieket azért próbáld meg te is (illetve az ismerősöd), hátha valamelyik beválik.

(#4278) spiritex válasza dethroner (#4276) üzenetére


spiritex
veterán

Új néven kell regisztrálni és akinek tényleg fontos, annak megírni, hogy mostantól ez az új skype azonosítód.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4279) dethroner


dethroner
veterán

Köszi srácok!
Javasolni fogom az ismerősnek hogy próbálja meg ezeket. De az hogy új fiókot létrehozni stb, ez már nevetséges. És akkor megint ott a veszély, nehogy belépjen a telefonról :)
Én is léptem már mobilról, de szerencsére nem ragadtam bent. Vajon mi okozza, mitől függ hogy ki marad onlájn és ki nem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4280) Gaberking válasza spiritex (#4278) üzenetére


Gaberking
senior tag

Így van, nincs más megoldás! Én is így tettem. :K

(#4281) TiMoN válasza dethroner (#4276) üzenetére


TiMoN
senior tag

Én azt szoktam csinálni mielőtt kilépek átteszem láthatatlanba. Akkor eltűnik a zöld pötty.
Ugye akkor PC-n is láthatatlanba kerül. Ha pedig valahol használom akkor elérhetővé teszem. Vicces, de csak ezt a megoldást találtam jónak.

Pedig a mobilos skype-n is lehetne afk meg elfoglalt mod.
Pl mikor telefonálok akkor áttehetné elfoglaltba mikor a kijelző sötét akkor afkba.
Mondjuk ha telefonról vagy tabrol fenn vagyok sem mindig jelez ha hívnak v írnak. Pedig van mobilnet és wifi is.

Van még elég sok hibája az androidos és a wp8 as skypenak. :(

-TiMoN-

(#4282) drr


drr
őstag

A kijelentkezéssel kapcsolatban nálam a következő vált be végül. A chat alakba bárkinek az ismerőseink közül ezt az üzenetet írjuk be:

/remotelogout

Ezzel minden egyes bejelétkezésünk, amit nem is látunk deaktiválódik. Az okosok még azt is ajánlják, hogy nem saját eszközről kell ezt meglépni, hanem másról (pl. családtag vagy barát).

/remotelogout - Sign out all other instances except the current one. This will also stop push notifications on all other instances.

Sok sikert!

Always logged in

[ Szerkesztve ]

(#4283) dethroner válasza drr (#4282) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi a tippet. Amikor beírtam, ki is tette off-ban ahogy kell. Viszont a következő androidos belépés és kilépés után újra ott maradt. Vagyis ezt minden egyes be-ki lépés esetén el kell játszani?

Megismételve a történetet rájöttem, ha a saját pc-mről lépek be az ismerős skype nickjével, kiadom a parancsot akkor kilép. Ugyanezt megcsinálva az androidos telefonjáról semmi eredményre nem vezet, ugyanúgy bent marad a mátrixban :F

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4284) drr válasza dethroner (#4283) üzenetére


drr
őstag

Én legyalultam az androidos skype-ot. Majd másképp dumálok. Ameddig ilyen sz@r, addig fel nem teszem :W :R

(#4285) dethroner válasza drr (#4284) üzenetére


dethroner
veterán

A nemhasználás a legjobb felhasználási módja a mobil skype-nak :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4286) TiMoN válasza dethroner (#4285) üzenetére


TiMoN
senior tag

Engem az jobban zavar, ha mobilon fenn vagyok skype-n akkor nem minden esetben jelez ha írtak vagy csörög ha hívnak! Pedig mobilnet és wifi kapcsolat is van. Telefon mindig online van.

-TiMoN-

(#4287) opeter70 válasza drr (#4282) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi, ez nekem is bevált!
Jelentem közel 2 hónap óta újra offline vagyok, ha kilépek! :C
Az élet apró örömei... :)

Androidra én sem raktam vissza, bár gyanítom, hogy egy régebbi verzió rendesen működne beragadás nélkül, de inkább nem próbálkozok.

(#4288) dethroner válasza TiMoN (#4286) üzenetére


dethroner
veterán

De az vajon mitől függ hogy az én fiókom kilép, a bnőmé meg nem? Ugyanaz a skype verzió, ugyanúgy android 4.2.1.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4289) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Azért ez így elég érdekesnek tűnik, bár eléggé kizárt, hogy a többi nyelvet is ilyen jól fogja fordítani.

Heyho.

(#4290) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Asztali Skype alkalmazásban be lehet valahogy állítani, hogy az értesítési területen ne legyen ikonja és kiikszelve jelentkezzen ki, zárja is be?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4291) drr válasza Bjørgersson (#4290) üzenetére


drr
őstag

(#4292) Bjørgersson válasza drr (#4291) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs ott a pipa, mégis van kis tálcaikon az óra mellett. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4293) drr válasza Bjørgersson (#4292) üzenetére


drr
őstag

Na ez izgalmas...

(#4294) McClane válasza Bjørgersson (#4292) üzenetére


McClane
aktív tag

Úgy érted ne legyen ikon a képernyőn jobboldalt alul?

(#4295) Bjørgersson válasza McClane (#4294) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, az óra mellettire gondolok.

Tegnap óta nem tudunk hívni, a hívás maga elindul, de egyet sem búg. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4296) McClane válasza Bjørgersson (#4295) üzenetére


McClane
aktív tag

Tudtommal nem lehet úgy beállítani, hogy ott ne legyen ikon, meg azt se, hogy csak szimplán x-el becsukod és kész.

(#4297) Bjørgersson válasza McClane (#4296) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Biztos nehéz lenne megoldani. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4298) Crazy0012


Crazy0012
újonc

Sziasztok!

Skype-on elfogadtam egy, mint utólag kiderült ismeretlen ember jelölését. Amint kiderült, hogy nem az akinek gondoltam, tiltottam és töröltem a partnerlistából. Lehet ebből akármilyen biztonsági problémám? Hozzáértőnek elég ennyi, hogy hozzáférjen file-okhoz, vagy vírust telepítsen a gépre? Előre is köszi!

(#4299) McClane válasza Crazy0012 (#4298) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha nem kattintottál rá valamilyen általa küldött linkre, akkor nem lesz belőle gond.

(#4300) Caty0324


Caty0324
csendes tag

Sziasztok.
Nagyon régen nem jártam itt, ezért nem tudom, hogy volt-e már téma az alábbi.
Bármilyen nyelvet állítok be (próbálkoztam angollal meg magyarral is), mindig egy ismeretlen - sőt általam felismerhetetlen nyelven működik a skype-om.
Tud valaki erre valami megoldást. Köszi .

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.