Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#4551) spiritex válasza pibácsi (#4549) üzenetére


spiritex
veterán

Nem az SP2 miatt nem engedte a csatlakozást, hanem a régi Skype verzió miatt! Azt érzékelte, hogy régi, ennyi. SP2 alá viszont nem lehetett az újat feltenni, mert hiányolt sok olyan file-t, amik csak az SP3-ban vannak benne. Örüljünk, hogy egyelőre elég az új Skype-nak az SP3. Sajnos el fog jönni az idő, amikor az sem lesz elég, és Win7-re kell váltani a szülőknek, nagyszülőknek, akik nagy nehezen megtanulták az XP-t kezelni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4552) degec


degec
senior tag

Arra továbbra sincs megoldás, hogy mindig online látszódok, akkor is ha hetekig fel se lépek? :) ms fiók nincs andoidra nincs telepítve, asztali verzió legfrissebb,partnereknél is a legfrissebb de továbbra is mindig mindenki orrba szájba online..! :) kellemetlen..köszi a választ !

(#4553) drr válasza degec (#4552) üzenetére


drr
őstag

(#4554) degec válasza drr (#4553) üzenetére


degec
senior tag

kösssszi ! ezt már próbáltam,de nem pont így...nekifutunk még egyszer. elég gagyi egy hiba !

[ Szerkesztve ]

(#4555) #41133696


#41133696
törölt tag

Vajon az miért lehet, hogy a rendszergazdai fiókomon, ezt:

minden újraindítás után elfelejti?

(#4556) kingalakatos


kingalakatos
újonc

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Snow Leopard van telepítve a MacBook-omra. OSX 6.0-s verzió. Ha a skype.com oldaláról töltöm le a legfrissebb programot, átteszem az alkalmazásokba, de egyszerűen nem engedi futtatni sem. Ha egyel korábbit töltök le, akkor pedig nem enged bejelentkezni, mondván hogy nincs kapcsolat.

Nem igazán értem mit lehet ilyenkor tenni. Ötlet?

Köszönöm!

Üdv,
Kinga

(#4557) Undoroid válasza nem_tom (#4543) üzenetére


Undoroid
őstag

Nálam is pont ez a helyzet...este online voltam és egyszer csak kiléptetett! Azóta nem fogadja el a helyes név-jelszó kombót... Még a jó, öreg 3.8.0.xxx verziót használtam, ami még sallangmentes volt.

Mostani hibaüzeneteim:

Ez a "szó nélkül kiléptetjük a felhasználót" -dolog eléggé unszimpatikus. :(

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4558) pibácsi válasza Undoroid (#4557) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Undoroid!
Hát ezek szerint az a megoldás - ami nálam bejött, mert muszály volt - hogy az SP3-at fel kell telepíteni és utána legalább a 6.18-as Skype verziót. A kisebbeket nem fopgadja be, egyszerűen nem lehet feltelepíteni.
Nálam ezután már működött. Ma még nem néztem. Hogy az SP3 milyen problémákat fog okozni a fent lévő programokban még nem tudom. Viszont állandóan jönnek a reklámok a Skype oldalon. Valószínű, ezek miatt kellett frissíteni, mert a korábbiak nem tudtak reklámokat megjeleníteni. És nem is lehet véglegesen kiktatni őket. Valamiből "élni" kell nekik is.

Üdv. Pibácsi

(#4559) liksoft


liksoft
nagyúr

A Microsoft a Skype esetében a működőképességet csak a legújabb verzió használata esetén biztosítja. A felhasználót az elavult Skype felületén sehol nem értesíti erről. Ráadásul az átállás nem azonnali, hanem felhasználónként történik a régi tiltása, így nem lehet egyből erre gondolni. Az XP esetében az OS frissítésekor NEM a legújabb Skype verzió kerül letöltésre, így ha valaki hisz a frissítésben, az tovább szenved. Vagy a Skype oldaláról kell a legújabbat letölteni, vagy a programon belüli frissítést célszerű használni. Az SP3 kötelező használatát nem tudom sem megerősíteni, sem cáfolni, de nagyon valószínű, hogy kötött hozzá. Újabb OS esetén is csak a legújabb Skype fog idővel működni, így célszerű beállítani az automatikus frissítést.

A fentieket onnan tudom, hogy két napom ment rá. A családban a gyerekek gépén mindenütt máskor szűnt meg a Skype támogatottsága. Mi a 3.xx verziót használtuk, mert ebben volt utoljára a partnerhez rendelhető gyors tárcsázási szám utoljára (4-ben lett megszüntetve), így illesztő segítségével akármilyen telefont tudtunk használni. Sajnos mind az illesztő támogatása kérdéses a későbbiekben, mind a tárcsázás lehetősége elveszett, így az egyéb kötöttségek miatt is, keresem a Skype kiváltását másik kommunikációs programra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4560) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem tudok belépni a Skype kliensbe. Ami azért érdekes, mert a Liveba meg simán.

Mitől lehet ez?

Aquila non captat muscas.

(#4561) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#4560) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldva, régi volt a verzió.

Aquila non captat muscas.

(#4562) Indiant válasza pibácsi (#4558) üzenetére


Indiant
addikt

A nem tudott kapcsolódni-ba én is belefutottam, így feltettem az SP3-ra a 6.18-at és előjött a régebbi hiba Failed to get proc address for GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll) :W

(#4563) spiritex válasza Indiant (#4562) üzenetére


spiritex
veterán

Hoppá, na ez új! Ez most biztos, hogy fent van az SP3 és még mindig GetLogicalProcess... hiba jön elő???
Mert én az SP2-re raktam fel a 6.18-at, ami a fenti hibával nem indult el, nem telepítettem le, és amikor felment az SP3, akkor már hiba nélkül elindult.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4564) Indiant válasza spiritex (#4563) üzenetére


Indiant
addikt

Kis csalás van a dologban. A SP2 át van írva SP3-ra.
Így is döglődik a gép, ha felrakom a full SP3-at, akkor teljesen diavetítés lesz belőle.

(#4565) spiritex válasza Indiant (#4564) üzenetére


spiritex
veterán

Na azért... Mert itt nem csak mutatóba kell neki az SP3, hanem konkrét file-ok hiányoznak neki belőle.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4566) Indiant válasza spiritex (#4565) üzenetére


Indiant
addikt

..jó lenne tudni melyikek ;]

(#4567) #41133696 válasza Indiant (#4566) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát ez nem úgy megy, hogy bemásol az ember egy-két állományt aztán rendben van. Ezek rendszerfájlok. Ha lecserélsz egy állományt manuálisan egy újabbra, annak következményei vannak.

(#4568) McLaca válasza Indiant (#4566) üzenetére


McLaca
őstag

Pl. kernel32.dll. :)
De kapcsolódhat millió másikhoz, így csak azt kicserélni az SP3-ban lévőre nem megoldás. Azt a gépet pedig, ami az SP2-SP3 update-től elhasal, cserélni kell. Oké, tudom, anyagiak, de amikor anyámék gépét 2010-ben cseréltem, egy Celeron 900@512MB RAM-os masinát használtak 10 éve (menet közben kapta a 900-as procit és több RAM-ot, de az alap 2000-ben épült), és azon vígan ment az SP3, szóval ez valami őskövület lehet, amin ennyire köhögne.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4569) student


student
őstag

64kb-ra lekorlátozott mobilnet az képes még normális hanghívásra skype-on?

(#4570) liksoft válasza student (#4569) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg régen ment a betárcsázóson is. Az meg 33,6 volt jó esetben. Persze akkor nem volt hifi, meg szakadozhat is, ha nem folyamatos a sebesség. Az is kérdéses, ezt a mai verzió is tudja-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4571) student válasza liksoft (#4570) üzenetére


student
őstag

már kipróbáltam azóta, sajnos akadozik

(#4572) drr válasza student (#4571) üzenetére


drr
őstag

A Viber-nek annyi is elég, legalább is mobilon ;)

[ Szerkesztve ]

(#4573) student válasza drr (#4572) üzenetére


student
őstag

közben kiderítettem mi a probléma. Nem úgy van korlátozva hogy 64/64 hanem 64/16 és 16k up az még hangra is kevés

(#4574) liksoft válasza student (#4573) üzenetére


liksoft
nagyúr

Stimmel. Emlékem szerint 24-26 között kér a régi Skype éheztetett de használható módban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4575) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Barátnőmnek a céges laptopján Win8.1 van, és egy ideje, 1-2 hete folyamatosan ledobálja a skype. Igazából alig pár percig marad online, utána kilép magától.

Mi lehet a baj? Semmit nem állított el azóta. Már próbált mindent, skype leszed, majd vissza, régebbi, legfrissebb is. e nem oldódik meg.

Tud valaki segíteni? Egyelőre többet nem tudom, de jó lenne megoldani.

Rox,

(#4576) laszlohu


laszlohu
addikt

Tud valaki infot :

a Skype valós idejű fordító pluginjével kapcsolatban,

tud majd Magyar nyelvről bármilyen nyelvre fordítani,
vagy Magyar nyelvre fordítani bármilyen nyelvről?

[ Szerkesztve ]

(#4577) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Az meg tudom vhogyan nézni, hogy hány gépről vagyok bejelentkezve a skype-ra? Mindig online marad a fiók kb 17-e óta... de nem változott akkor sem semmi, nem lett beállítva telefonra stb-re sem...

Köszönettel!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#4578) xrvman válasza Pilács (#4577) üzenetére


xrvman
őstag

Lépj be a Skype-ba a gépeden és bármelyik partnered csevegőjébe írd be
/remotelogout

(#4579) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!

Volt egy win7 újratelepítés, azóta rossz a skype. Nem lehet róla hívni skype mobilos klienseket, csak számítógépeket. A mikrofon nem működik. Gép-gép között jó minden, gép-mobil között viszont nem.

A mikrofonnal tehát minden rendben. Tanácstalan vagyok.

(vibernél ugyan ez a helyzet)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#4580) Pilács válasza xrvman (#4578) üzenetére


Pilács
senior tag

Nagyon köszönöm, működik a dolog! :R

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#4581) roxan válasza roxan (#4575) üzenetére


roxan
senior tag

Na, annyi kiderült, más gépen is ugyanezt csinálja ezzel a felhasználóval, más accounttal nincs gond. Mi lehet a baj, beállítás?

(#4582) xrvman válasza roxan (#4581) üzenetére


xrvman
őstag

Esetleg te is próbáld ki /remotelogout parancsot, melyet bármely partner csevegőjébe beírhatod majd üss entert.

Második körben elmennék a skype.com oldalra és megváltoztatnám a jelszót.

Harmadik körben Skype uninstall, majd menj el gépen ezekre a helyekre és az ott talált skype mappákat töröld
c:\Program Files (x86)\Skype (vagy ha 32 bites a rebdszer, akkor simán c:\Program Files\Skype)
c:\Users\te_neved\AppData\Roaming\Skype
c:\Users\te_neved\AppData\Local\Skype
Aztán üss Windows+R írd be oda regedit majd üss entert.
a feljövő ablakban keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Wow6432Node>Skype és töröld az egész kulcsot. (32 biten esetleg: HKEY_LOCAL_MACHINE> SOFTWARE>skype)
Biztonság kedvéért utána még a Beállítás szerkesztő ablakban üss egy CTRL+F (szerkesztés menü keresés) gombot és írd be Skype. Amit talál skype nevet, töröld mindet.

(#4583) rolcsie


rolcsie
tag

Nálunk is beköszöntött a nem képes kapcsolatot létesíteni a skype.
Frissítettem SP3-ra és SKYPE-ot is frissítettem, kapott dedikált portot a routertől és továbbra sem képes kapcsolódni.
Valami ötlet?

(#4584) liksoft válasza rolcsie (#4583) üzenetére


liksoft
nagyúr

Picit visszaolvasva: [link]

Annyit tudsz gyorsítani a dolgon, hogy a Skype honlapon is be tudsz lépni az adatok ellenőrzéséhez. Ezzel a rendszer "feléled", így hamarabb kapcsolódik, mert egyébként sok próbálkozás kell, míg észreveszi, hogy már új programot használsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4585) rolcsie válasza liksoft (#4584) üzenetére


rolcsie
tag

Azt a hozzászólást már olvastam, ezért frissítettem mindent.
Azóta még megpróbáltam a bejelentkezést böngészővel és a programmal párhuzamosan, de semmi eredménye.
Még mindig sikertelen a kapcsolódás.
:W

(#4586) liksoft válasza rolcsie (#4585) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor lépj be W7 alatt, és utána próbáld XP alatt. Valódi SP3 kell (volt aki mókolta).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4587) rolcsie válasza liksoft (#4586) üzenetére


rolcsie
tag

Rendesen telepítettem az SP3-at.

(#4588) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok, az a problémám, hogy a skype, nem tud kapcsolatot létesíteni, windows xp alól próbálom, korábban működött, tűzfalban engedélyezve van. Ötlet? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4589) spiritex válasza kisza25 (#4588) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom fissítettél SP3-ra és a legfrisebb Skype-ra...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4590) kisza25 válasza spiritex (#4589) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4.2 a legfrissebb? akkor igen és minden winfos frissítés fent van, eredeti a win XP is, mert? nem kellett volna?:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4591) spiritex válasza kisza25 (#4590) üzenetére


spiritex
veterán

De, éppen, hogy kötelező. De azért nézd meg, hogy tuti SP3-e az XP, Skype-ból pedig kb. 6.18 vagy 6.21 a legfrisebb.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4592) kisza25 válasza spiritex (#4591) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

XP alá is az a legfrissebb? :B köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4593) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!
Az egyik ismerősömnek a skype-ban az üzenet szövegbuborékosan jelenik meg mint ha mobilon skypeolna, az enyémen pedig az a klasszikus msn féle nézet van. Ennek mi lehet az oka? Nekem is a legfrissebb van, amit le lehet tölteni a skype oldaláról. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#4594) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Melyik a legrégebbi Skype ami még működik és nem Microsoft-os (azaz nem eszik 50-100% CPU-t) ?

Eddig Skype 5.0 beta volt, de valamiért most már nem enged beloggolni vele. (XP SP3)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4595) spiritex válasza Jazz (#4594) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs ilyen...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4596) McLaca válasza bb0t (#4593) üzenetére


McLaca
őstag

Nem viber volt az? :D

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4597) bb0t válasza McLaca (#4596) üzenetére


bb0t
senior tag

Hehe, nem de már megoldódott. :) Nagy nehezen sikerült megtalálnom a 6.20.64.104-es verziót. Az rejtette az újdonságot. :) Ha kell valakinek szóljon.. ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#4598) rolcsie válasza bb0t (#4597) üzenetére


rolcsie
tag

Nekem azzal sem ment. XP SP3 alatt.

(#4599) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Miért van az, hogy az irodában egy hálózaton, ha egymásnak küldünk fájlokat Skypeon keresztül akkor az nagyon lassú?

:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#4600) spiritex válasza VIBO (#4599) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom egyrészt megkerüli a Földet, másrészt először fel kell tölteni, majd le kell tölteni ugyanazon a netkapcsolaton, plussz ha a feltöltési sebesség nem túl magas, pl. 0,5 Mbit (a szolgáltatói szerződésben benne van mennyi), akkor pláne lassú a dolog. Nem túl jó megoldás file-ok átvitelére. Én a gépről gépre, megosztott könyvtárból, megosztott könyvtárba másolást preferálom.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.