Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Balubike75 válasza Lac-coo (#2700) üzenetére


Balubike75
tag

Köszi, tényleg jó lett ;)

(#2702) lao


lao
tag

Üdv mindenkinek !

szeretném feltenni az SJ 5000x elite firmwaret ,most 1.25 van de nekem valahogy nem jön össze.el olvastam mit kel tenni de sajna semmi :( nem kezdi el a frissítést.Valaki le írná hogy is kel ezt csinálni .Előre is köszönöm.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#2703) Megane2000 válasza lao (#2702) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Üres memórityakártyára rárakod a letöltött friss fw -bin fájlt. Bedugod a kamerába a kártyát és bekapcsolod. Bekapcsolás után a led világít csak és kb 15 másodperc múlva betölt a friss rendszerrel a kamera.

Ha nem megy másik memóriakártyát is próbálj meg :)

(#2704) lao válasza Megane2000 (#2703) üzenetére


lao
tag

Szuper :)) müxik . nagyon köszönöm.az volt a gond ,hogy a bin. file egy könyvtárban volt . áááááááá

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#2705) Lac-coo


Lac-coo
őstag

En mar leszoktam a me kartya cserelgetestol...Ra ami benne van a dcim konyvtar melle, azt jiccaka ! :)

(#2706) Megane2000 válasza lao (#2704) üzenetére


Megane2000
aktív tag

:C

(#2707) lao


lao
tag

Fel tettem az 1.4-et és 2x-3x működött a digitális zoom nagyon szépen ( nem használom úgyse) ,de sajna többet nem.Másnál is van ilyen hiba?

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#2708) Kolondrum

Sztem jó lett az 1.4, a magas meg az alacsony kontraszt.

(#2709) Zolee11


Zolee11
senior tag

Ma próbálgattam mozgó járműből kb. 45 fokban oldalra fordítva a kamerát, félig oldal mozgást felvenni, és egy érdekes jelenséget tapasztaltam. Minél gyorsabban halad el a kép előtt oldalra egy tárgy annál jobban remeg, azaz előre hátra ( a képen jobbra-balra) mozog szinte minden képkockánál. 1080P 30fps beállítással. Ezért a kép hátsó (jobboldali, mivel jobbra fordítottam a kamerát) része teljesen elmosódik, minden remeg rajta.
Más tapasztalt ilyesmit? 1.3-as FW van rajta.

no brain, no problem

(#2710) Kolondrum válasza Zolee11 (#2709) üzenetére

-

[ Szerkesztve ]

(#2711) Lac-coo válasza Zolee11 (#2709) üzenetére


Lac-coo
őstag

Lassú a monitorod ! :)

(#2713) Megane2000 válasza Lac-coo (#2712) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Teljesen jó!

(#2714) Kolondrum

Szóval kódolás. Alakul? [link]
Korábban amikor hirtelen mozgás volt és lepauzéztem :DD akkor láttam a szellemképet, itt nem. Bitráta is közel a gyárin.

(#2715) Danex válasza Lac-coo (#2712) üzenetére


Danex
addikt

Nem álltál meg a STOP táblánál. ;]

(#2716) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Reggel bejöttem melóhelyre 1.4-es fw-el most nem vágta el a videót 18 percnél mint korábban. Most 23percnél én állítottam le mert megérkeztem :D Kíváncsi vagyok hogy az a videó vágás csak egy bug volt-e.

(#2717) Attila444 válasza Megane2000 (#2716) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem bug, elérte a 4 gigás mérethatárt, ezért vágta. Nálam is pont 18 perces fájlok vannak, 1080p 60fps, gyro on, high bitrate. Most valószínűleg más beállításokat használtál, vagy az új fw máshogy tömörít, ezért foglal kevesebbet.

(#2718) Megane2000 válasza Attila444 (#2717) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Igazad van most 60fps-re állítottam. Egyébként 60 és 30fps között mennyire észrevehető a különbség?

(#2719) Lac-coo válasza Danex (#2715) üzenetére


Lac-coo
őstag

80 alatt megallasnak szamit ! :)

(#2720) Balubike75 válasza Megane2000 (#2718) üzenetére


Balubike75
tag

Elvileg, kétszer annyi, 60 képkocka/másodperc. De hogy adatként mennyit jelent, passz?

(#2721) Kolondrum

Jó lett az 1.4, kb így képzelem el a kamerát alap helyzetben.
A mai nap tanulsága: Vigyél magaddal memkarit és emelő adaptert meg csak a tanksapkát fogod látni. :D

(#2722) Megane2000 válasza Balubike75 (#2720) üzenetére


Megane2000
aktív tag

: ) Majd megnézem összeshasonlítva a videókat.

(#2724) Balubike75 válasza Lac-coo (#2723) üzenetére


Balubike75
tag

Azért nálad is látok fehér pixeleket.

(#2725) Lac-coo válasza Balubike75 (#2724) üzenetére


Lac-coo
őstag

En nem lattam... Nem a muszerfal texturajara gondolsz ami tukrozodik a szelvedon ?
De mondjuk elkeozeleho a hotpixel, igazabol nem figyeltem...

[ Szerkesztve ]

(#2726) Balubike75 válasza Lac-coo (#2725) üzenetére


Balubike75
tag

Nem, többször is megnéztem. Igazából nem is zavaró, csak akkor veszed észre ha keresed. Illetve sötétebb felvételeknél lehet érdekes. Felemás érzéseim vannak az 1.4-ről, a kép mintha nem lenne annyira éles mint az előzőnél. A contrast beállítást se vitték túlzásba, a különbség minimális a két lehetőség között. Bár hozzáteszem, nem teszteltem még sokat. Várom a ti meglátásotokat is.

(#2727) partxxx válasza Balubike75 (#2726) üzenetére


partxxx
tag

az élsség valami tömörítési baki (lehet a youtube-é) lehet a kameráé

(#2728) Lac-coo válasza partxxx (#2727) üzenetére


Lac-coo
őstag

A youtube mostanaban nagyon szar, a nyers file ennel ketszer elesebb...Pl az uton vegig latszanak a szemcsek, yt videon elmossa az egeszet ..

(#2729) Balubike75 válasza Lac-coo (#2728) üzenetére


Balubike75
tag

Nyilvánvaló, hogy az élességet az eredeti felvételre értettem, a videómegosztók olyanok amilyenek. Szerintem az eredetinél is látszik picit a különbség az 1.3-hoz képest. Tegnap csináltam elég sok felvételt, autóból egész estig. Mikor sötétebb lett, szépen jönnek elő a hot pixelek, mint égen a csillagok. Másnál is van ilyen?

(#2730) Lac-coo válasza Balubike75 (#2729) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nalam egyertelmuen elesebb a kepe. Hotpixelre meg van modszer .

(#2731) zsebagabesz


zsebagabesz
újonc

Sziasztok
Tudnátok segíteni, hogy az új 1.4 fw-t honnan tudnám letölteni mert a https://sjcamhd.com/firmware oldalról nem tudom.

A könnyű nap tegnap volt....

(#2732) Lac-coo válasza zsebagabesz (#2731) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nehany hsz el lejjebb van link.

(#2733) zsebagabesz


zsebagabesz
újonc

De valamiért csak az 1.3-as verziót mutatja. :W

A könnyű nap tegnap volt....

(#2734) Lac-coo válasza zsebagabesz (#2733) üzenetére


Lac-coo
őstag

(#2735) zsebagabesz


zsebagabesz
újonc

Köszönöm, sikerült!
Nem tudom másnak is jelentkezett-e a probléma, hogy a gombok hangját nem lehet kikapcsolni. :/

A könnyű nap tegnap volt....

(#2736) Kolondrum válasza zsebagabesz (#2735) üzenetére

Nálam ki lehet, de kezdetek óta nem működik a logo watermark.

(#2737) Lac-coo válasza Kolondrum (#2736) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az csak a datumozassal egyutt mukodik....

(#2738) partxxx válasza Kolondrum (#2736) üzenetére


partxxx
tag

miért akarnál logo watermarkot ? :D

(#2739) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Most ebből nagy vita lesz ,de én bakker akárhogy nézem a Gopro 4 videókat, háááát, mondjuk azt, hogy alig jobbak a az elitnél ....

Pl .....

(#2740) Kroni1 válasza Lac-coo (#2739) üzenetére


Kroni1
veterán

Youtubeon nézve még rosszabbnak is kell lennie. Mivel a gopro4 közel ketszer akkora bitrátával rögzit (a black meg inkább 3x akkorával) azt sokkal jobban visszabutitja a yt, mint pl. az elite anyagait..

De jó fényviszonyoknál nincs is nagy difi, a gopro előnye inkább rossz fénynél vagy fotónál jöhet elö szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#2741) Lac-coo válasza Kroni1 (#2740) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát a fene tudja .....Azt mondjuk nem hiszem , hogy 90-es bitrátával rögzít, az agyatlanság lenne :)
Az tuti, akárhogy nézem van hogy az elite is ritka szar, de van hogy a gopro is ....Jó fénynél elég közel vanna kegymáshoz, nem mondom, hogy nem jobb a gopro, de háromszoros az ára ....

(#2742) Kroni1 válasza Lac-coo (#2741) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát pedig a H4Black és pl. a Sony 1000X is 100Mbites rátával rögzít... Pont ezért sokkal többet tud rontani a YT tömörítés, mert az fHD@60fps esetén is valami 5Mbit körülire zsugorít asszem?! :F

Persze túlárazott, de elég jól összerakott kamerák! Nekem a 65k körül kapható Hero4 Session (ami ennyiért nagyon nem is drága már) nagyon tetszett, logikus-egyszerű menüje van, anyagminőség kiegészítők terén is ég és föld, még a Sony kamerákhoz képest is, az SJ-khez képest meg pláne.. Szóval persze nekünk drága, de van ahol csakis a legjobb minőség számít és semmi más, na ott a GoPro kameráit használják. pl. Motocross vb, MotoGP, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2743) Lac-coo válasza Kroni1 (#2742) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az mondjuk igaz lehet, higy ha hatalmas a nyres file akkor tud vele csodat tenni a youtube .
Amugy en max 60_as bitratara tippelek, 100 az minek ...

De teny, hogy a legjobb kamerak egyike, igaz a brutal proci elolvasztja az akksit :))))
Viszont egy Silver melle mar siman oda merem tenni az elitet.

(#2744) don pardon válasza Kroni1 (#2740) üzenetére


don pardon
aktív tag

Probaltatok mar RAW-ban fotozni? Eleg szep kepeket lehet belole kihozni.
Nyilvan maceras meg otthon foglalkozni vele, de egyszer-egyszer siman megeri szerintem.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2745) pirate1017


pirate1017
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A hétvégén kicsit nagyon megrepesztettem az Sjcam 5000+-om vízállótokján a lencse előtti plexit. Honnan tudok szerintetek pótlást rendelni. Se alin se ebayen nem találok. Lehet rosszul keresek rá.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv
Pál Béla

(#2746) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, beléptem a csapatba énis egy 5000X Elite-el.
Főleg RC heli repülés felvételre (rendeltem is egy fej mountot), lehet rárakom helire is, edzések, nyáron strand stb :) Késöbb lehet veszek egy drónt is amire rápakolom.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2747) Kolondrum válasza SkyS1gn (#2746) üzenetére

De ugye nem akarok nézni közben a kamera képet?

(#2748) madoxx válasza pirate1017 (#2745) üzenetére


madoxx
aktív tag

Mondjuk?

Egyébként az Sjcam Magyarországnál is kapható.

(#2749) Lac-coo válasza madoxx (#2748) üzenetére


Lac-coo
őstag

De o csak a kozepso kor alaku plexit keresi, nem komplett hazat ....

(#2750) pirate1017 válasza Lac-coo (#2749) üzenetére


pirate1017
újonc

Igen csak a kis kör alakú plexit keresem. Már rendeltem egy új házat, de ha lehet a régit is megcsinálnám,mert ezt leszámítva semmi baja. Hihetetlennek tűnik, hogy nem találok sehol ilyen kis plexit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.