Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Lac-coo válasza jony77 (#2898) üzenetére


Lac-coo
őstag

jó lett, majd írd már le pontosan milyen beállításokkal renderelted, ezt most elég jól megette a Youtube! :)

(#2902) Balubike75 válasza Lac-coo (#2901) üzenetére


Balubike75
tag

Szerintem is jó lett, de ne felejtsük, hogy a youtubenak a gyors felételekkel van baja elsősorban.

(#2903) Kroni1 válasza Lac-coo (#2901) üzenetére


Kroni1
veterán

Tényleg elég jó maradt a minőség. Ez mondjuk szerintem a lassú mozgásnak köszönhető javarészt, a Youtube rákfenéje a gyors mozgások, úgy vettem észre, hogy leginkább azt nem szereti.

Szerk: Na Balu pont beelőzött! :)

[ Szerkesztve ]

(#2904) SkyS1gn válasza Kroni1 (#2903) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen a gyors mozgás és a sok részlet, na attól szétfossa magát! Pl egy búzamező feletti gyors áthaladás...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2905) jony77 válasza SkyS1gn (#2904) üzenetére


jony77
tag

Gyors mozgások elmosódásáért a Mbs korlátozás a felelős.A you tube így korlátozza ,hogy ne töltsenek fel 3perces videót 5 giga ként!
You tube szabvány max bitrate:
1080p (fullhd) 30fps=8mbs 50fps=12mbs
1440p (2k) 30fps= 16Mbs 50fps = 24Mbs
4k nem néztem.
Na a gopro vs sjcam közt azért nem érzékeljük a lényeges különbséget mert mind a kettő bitrátáját lerontja ugyan olyan szintre,tehát egy biciklis autós vidi ugyan annyira lesz elmosva! Hiába kerestem én is az e fajta minőség különbséget anno ezért nem látni.pedig a gopro videója dupla annyi adatot tartalmaz másodpercenként mint a sjcam!! :(
Számoljunk a sjcam 32Mb/s rögzit 30 képet= 1 képkocka dúrván 1Mbite,ez sem sok egy képre ha belegondolunk a telefonunk képe 3-4 mb!
De a youtube ezt is lerontja képkockánkénti fél megára,tehát marad egy tök rossz minőségü videónk!
Elveszlenek a részletek, a fűszálakból egy bolyhos szőnyeg lesz. :DD
Ja az after effectet ha használ valaki,az tudja,hogy kirenderel akár 250-300Mbs-ba is.Egy 2-3perces vidi5-8giga,tehát szépen nézne ki a youtube ha ezt engedné! :)) (sok otthoni gép meg nem is vinné)

[ Szerkesztve ]

(#2906) madoxx válasza jony77 (#2905) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nem vagyok benne biztos hogy tisztán a bitrate az ok.
Próbáltam elég sok beállítást. Volt hogy az 1080p 30fps-t ~4mbps környékére konvertáltam. Egész vállalható maradt a gyors mozgásnál is (aszfalt) aztán amint elintézte a youtube ugyanolyan elmosódott massza lett, mint mikor ~30mbps volt a forrás bitrate...

Jó lenne valami megoldás, csak mi :F

(#2907) Balubike75 válasza madoxx (#2906) üzenetére


Balubike75
tag

Majd az idő megoldja, úgy látszik a technológia még várat magára. Gondolom ha tudnak majd ennyi adatot egyszerűen tárolni nem lesz szükség, hogy levegyék a minőséget. Bár valamiért az az érzésem, hogy a mennyiség mindig a minőség előtt jár egy lépéssel.

(#2908) SkyS1gn válasza madoxx (#2906) üzenetére


SkyS1gn
félisten

A fHD videót is 2 vagy 4k-ban kell renderelni akkor sokkal magasabb bitrátát enged meg a youtube.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2909) madoxx válasza SkyS1gn (#2908) üzenetére


madoxx
aktív tag

Próbáltam 2k-t is, ugyanúgy mosta.
Az nem világos, ha fhd enged 5mbps-t akkor ha 4-gyel töltöm fel miért gyepálja meg?

(#2910) Kroni1 válasza SkyS1gn (#2908) üzenetére


Kroni1
veterán

Na ez nem rossz ötlet. :C

Amúgy meg a Vimeo sokkal kevésbé érzékeny a gyors mozgásokra, valahogy ott jobb marad a minőség. ( cserébe sajnos az ingyenesnél van heti korlát, a több és nagyobb anyagok feltöltése ott ugyebár már fizetős)

(#2911) jony77 válasza SkyS1gn (#2908) üzenetére


jony77
tag

Nyilván ,de akkor magasabb lesz a felbontás is.Jóval hosszabb a renderelési idő.
Itt nem a felkonvertálásról beszéltünk! :Y Hanem minőség megtartásról!

(#2912) Kroni1 válasza jony77 (#2911) üzenetére


Kroni1
veterán

YT-os minőségmegtartásról volt szó, az meg csak ezzel a trükkel érhető el. Ha fHD-ban renderelsz akkor mindig lekonvertál elég alacsony bitrátára. Ha 2 vagy 4k renderelsz akkor se lesz szebb a képe az fHD felvételeidnek, és valóban hosszabb lesz a render idő, de cserébe kevésbé fogja a YT csökkenteni a minőséget. Mindenki döntse el mi a fontos neki.

Bár asszem, hogy ha 2k-val renderelt fájlt töltök fel, akkor azt YT lejátszáskor is fel kell húzni 2k felbontásra, különben halottnak a csók, fhdban nézve nyilván nem lesz látható különbség..

(#2913) SkyS1gn válasza jony77 (#2911) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Jelenleg csak így tudod pedig :D

(#2912) Kroni1 Igen fel.

Érdemes megnézni...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2914) jony77 válasza SkyS1gn (#2913) üzenetére


jony77
tag

Na egy kicsit elcsúsztunk egymás mellett!
Ebben maximálisan igazatok van ha felkonvertálva nagyobb felbontásba jobb marad a minőség,de miért is????
Mert nagyobb bitrátát hagy meg a youtube! DE nem csak akkor hanem akkor is ha a képkocka számot növeljük!!!30 fpsről 50-60re(elég az 50fps,mert ugyan annyit enged).
Amit én beszélek az az hogy álltalában a mostani akció kamerák nem rögzítenek 2-4k-ában, csak max 30 fpsben.De javítsatok ki ha tudtok olyan goprót,ill. mást ami 4k-ban 60fps-sel rögzít.(200Ezer alatt)
Maradjunk a gopronál
rögzit 4k 30 fps 60mbs mal,ezt a youtube lerontja35-45mbs-ra.
Kérdezem ,hogy ezt hova konvertálnátok ??6k-ba ,ill 8k -ba :DD
ÉN inkább megnövelném itt is az fps számot ,és akkor viszont nem ront semmit.
A 2k-nál is így vagyok,a 2k maradjon 2k ,de az hogy is írtátok: "Tényleg elég jó maradt a minőség."
Én csak egy kis saját észrevételt hoztam fel,illetve osztottam meg azt hittem segítek ezzel! :(((

(#2915) SkyS1gn válasza jony77 (#2914) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Viszont amit te mondasz, hogy nagyobb FPS miatt nagyobb bitrátát enged az szimplán csak azért van szerintem mert azonos idő alatt több adatnak kell folynia, ettől a képminőség nem lesz jobb, csak folyamatosabb nemde?

Nyilván lerontja a 4K-t is gyors mozgásnál egy fHD megjelenítőn is rosszabb lesz a kép mint egy raw fHD felvétel de mégis jobb mint a youtube fHD.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2916) Kroni1 válasza jony77 (#2914) üzenetére


Kroni1
veterán

Igaza van Cris-nek, ha 50-60fps-el renderelsz, akkor a nagyobb bitráta a kétszer annyi információ miatt "elveszik" tehát csak annyi változik, hogy ugyanannyi idő alatt 2x annyi ugyanúgy tömörített, sz@r képkockád lesz! Sajnos erre példa EZ a videóm is, amit Session-el vettem fel, de itt is látható, ahogy a fű csúnyán elmosódik menet közben, ergo a magasabb bitráta dupla fps esetén nem jelent képminőségben előrelépést.

(#2917) jony77 válasza SkyS1gn (#2915) üzenetére


jony77
tag

De jobb lesz,pont ez az emlékeztek az első kamerás telókra!Álló videónál birta tartani a teljes felbontásban 640x480 a kép élességet ,de amint gyorsabb mozgás volt rögtön pixeles volt a vidi,pont ezért mert az akkori telo proci nem bírta a feldolgozni azt az adat mennyiséget.
A sj5000elite is ha kapna egy gyorsabb procit akkor tudná a 60mps -ot.
Én ezt azért próbáltam ki mert ismerem (tanultam) az mpeg tömörítésének elvét.
Amikor duplázom,többszörözöm a képkockaszámot akkornem nő olyan arányba az adat menyiség másodpercenként!Mivel úgy tömörít, hogy csak a képkocka közötti változásokat menti,tehát a duplázok,akkor nem lesz másodpercenként 60 kép lementve ,csak 30 ,és annak információ változása AMI nulla!!!
Így több marad a részéletekre.
Ezt vagy elhiszitek vagy nem.
Én tegnap óta gondolkoztam ,hogy lehetne megtartani 2knál a 32mbs,mert ugye 50fpsnél is csak 24mbs.
De ezt már fel se hozom, meg tartom magamnak.(ez is a tömörités kijátszásán alapszik)
Többet nem szólok hozzá a témához, további szép napot! :R

(#2918) Kroni1 válasza jony77 (#2917) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem nem baj ha leírod! Én eddig erről nem tudtam, biztos igazad van, csak nekem úgy tűnik, hogy 50-60fps-nél is csunya a kép sajna! De akkor ezek szerint 30fps mellett mégjobban lerontaná. Ez így nem annyira faja. Csinálsz egy jó kis vidit aztán mire felteszed nem sokkal jobb, mintha egy nagyon szar kamerával csináltad volna.. :(

(#2919) McGregor-HAF


McGregor-HAF
csendes tag

Sziasztok. Nemrég én is vettem egy ilyen 5000x elite-t. Kérdésem annyi volna, hogy használ valaki 64GB-s memóriakártyát? Ha igen melyik gyártóét?

Másik kérdésem az volna, hogy másnak is zajosodik a videó képe félhomályos helyiségben? Vízszintes csíkozódás jellemző nálam.

Ettől függetlenül teljesen jó képe van, bár a YT erősen rontja a minőséget :D

[Saját felvétel]

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#2920) SkyS1gn válasza jony77 (#2917) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tényleg nem gond hogy leírtad mi tudtuk rosszul, köszi a felvilágosítást! ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2921) Enoch válasza McGregor-HAF (#2919) üzenetére


Enoch
csendes tag

Lexar 633X 64GB kártyát használok most. Előtte egy Sandisk Ultra 32GB volt benne.

(#2922) don pardon válasza Kroni1 (#2918) üzenetére


don pardon
aktív tag

Nem vagyok egy nagy szaki ilyen téren, de a 60 fps-es videók szerintem szebbek szoktak lenne a youtube-on mint a 30 :))

jony77: én is szívesen elolvasom a mondókád :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2923) Balubike75 válasza McGregor-HAF (#2919) üzenetére


Balubike75
tag

A kérdés az, hogy melyik firmware van neked fent? Frissítsd a legújabbra [link], majd állítsd be a bitrátát magasra. Nagyjából ezek a legfontosabbak.

(#2924) jony77


jony77
tag

Ha adott volt egy bitrate keret a proci miatt,nekünk meg a youtube miatt,szóval nem csak nekem jutott már az eszembe ez az fps való játék.
Itt a példa anno volt egy lg 3d telefonom a sima 720p és videója jobb,bal sjcamelite infója.
Az lg mérnökei is fps csökkentéssel oldották meg ,nem képkocka elmosással.De elég rendesen majdem 3 fps! :DD

(#2925) McGregor-HAF válasza Balubike75 (#2923) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Szia!

Köszi, ez van fent nekem is, a bitráta az a közepesre volt állítva. Na majd megnézem így mit mutat a feltöltött videó!

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#2926) Danex


Danex
addikt

Üdv, M20-as összehasonlító videót talált már valaki?

(#2927) Attila444 válasza Danex (#2926) üzenetére


Attila444
aktív tag

Jövőhét közepén érkezik az M20, utána csinálok pár videót.

(#2928) jony77


jony77
tag

Én most vettem bele egy ilyen kártyát,ez volt a legolcsóbb,és németből itt volt egy hét alatt.
[Verbatim]

(#2929) SkyS1gn válasza jony77 (#2928) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Multkor emagon levoltak akciózva SD karik Lexar 32Gb C10-es volt 4k. :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2930) jony77 válasza SkyS1gn (#2929) üzenetére


jony77
tag

De gondolom nem ennyiért!
Ez is c10-es,és tudja a 45mbs, ehez a kamerához bőven elég!

(#2931) SkyS1gn válasza jony77 (#2930) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Azt mondom hogy 4k volt, az se rossz ár :) Persze hogy elég.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2932) jony77 válasza SkyS1gn (#2931) üzenetére


jony77
tag

Ja bocsi,az tényleg nem!

(#2933) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Ettől jobb árat tud valaki? Mivel EU warehouse ugye nem jön rá még áfa?
Köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2934) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Elkészült legújabb összehasonlító videóm SJ5000X Elite és SJ4000+ kamerákkal.
Itt tudjátok megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=12IGefSJx8U
További SJCAM-es tesztvideóimat itt találjátok: https://www.youtube.com/playlist?list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL
Ha minden jól megy a héten itt lesz az új M20-as kamera, természetesen arról és készülni fog összehasonlító videó.

(#2935) AndrewTdi válasza szuper94 (#2934) üzenetére


AndrewTdi
addikt

4K / 60 fps ? :F Lemaradtam valamiről?

Ettől függetlenül jó lett a teszt! köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2936) Kroni1 válasza AndrewTdi (#2935) üzenetére


Kroni1
veterán

szerintem fölérenderelte, hogy a lehető legtöbb részlet megmaradjon.. Ugye YT itt kevésbé tömörít, és igy jobban kijönnek a különbségek. Tehát fHD monitoron is érdemes 4K-ra állítva nézni!

[ Szerkesztve ]

(#2937) szuper94 válasza Kroni1 (#2936) üzenetére


szuper94
tag

igen, azért van így mert amikor 2 vagy 4 videó van a képen akkor 4k ra jön ki a teljes felbontás.

(#2938) Attila444


Attila444
aktív tag

Megérkeztek! :C

Hamarosan jönnek a tesztvideók :))

(#2939) don pardon válasza don pardon (#2899) üzenetére


don pardon
aktív tag

Sikerült befejezni végre a videók összerakását (elite vs hero4).
Itt megtekinthető.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2940) Danex válasza Attila444 (#2938) üzenetére


Danex
addikt

Már várom :U Eddig 1 összehasonlítót találtam csak a neten, de ugye jó lenne valami olyan is amikor kivesznek egy képkockát és abba belenagyítva lehet összehasonlítani :U

(#2941) Kroni1 válasza Attila444 (#2938) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem lehetne majd a tesztvideót letölthető formában is elérhetővé tenni?!

Mert konkrétan donpardon most linkelt videóját is rommá tömörítette a Youtube, ergo sokminden kiderül belőle csak a lényeg nem.. Mivel a Hero4 nagyobb bitrátával dolgozik, sokkal nagyobb a veszteség YT-on nézve, ezért még rosszabbnak is tűnik a kép mint az Elite-nél.

(#2942) don pardon válasza Kroni1 (#2941) üzenetére


don pardon
aktív tag

Jogos észrevétel!
Innen lekapható! :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2943) Kroni1 válasza don pardon (#2942) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Egyébként melyik Hero4-es ez? Silver?

(#2944) don pardon válasza Kroni1 (#2943) üzenetére


don pardon
aktív tag

Black :DD . Cégnek van egy valamilyen oknál fogva, azt kértem kölcsön.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2945) Attila444 válasza Kroni1 (#2941) üzenetére


Attila444
aktív tag

Én be szoktam rakni a youtube videó leírásába a letöltő linket, ha megnézed a régebbi videóim, ott is így van.

(#2946) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
Beszálltam én is a klubba, ma jött meg egy elite! :DD
Az sjcam írja a firmware upgrade oldalán, hogy a frissítéshez c10-es kártya ajánlott, viszont az még nem érkezett meg, így csak egy 1 gigás c2-es van elfekvőben itthon. Jó lenne frissíteni, hogy már ahhoz tudjam belőni a beállításokat, szerintetek mindenképp várjam meg az új karit, vagy csak amolyan biztos ami biztos alapon írja oda a gyártó, és nem okoz gondot, ha c2-vel frissítek!
A választ előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2947) don pardon válasza morfondőr (#2946) üzenetére


don pardon
aktív tag

Szerintem biztos ami biztos alapon irtak oda, mert mar volt par problema gyengebb kartyakkal de valoszinu a c10es kartya kicsit tulza.
Nekem peldaul lement mar parszor sikeresen az upgrade c4-es kartyaval is.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#2948) jony77 válasza don pardon (#2944) üzenetére


jony77
tag

Én meg néznék egy olyan össze hasonlitó videót amiben screenshot-ok vannak,mind a két kamera videójából!
Mondjuk motoron,autóban oldalra elfordulva,vagy kopteren ledöntve!Ott látszana szerintem a külömbség igazán melyik lenne elmosva jobban!Különböző sebességeknél milyen részlet gazdag marad a kép!A sj-nél jut egy képkockára 1mb,míg a gopro-nál 2mb.

[ Szerkesztve ]

(#2949) szuper94


szuper94
tag

Ma megjárattuk az új M20 as kamerát az 5000X Elite, 5000+ és 4000+ társaságában :D
Hamarosan jön a tesztvideó!

(#2950) [CM]Crusher válasza szuper94 (#2949) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ez nagyon jó hír! Hetek óta figyelem a topikot, erre a bejegyzésre várva ;)

Addig nem mertem tőletek rendelni, amíg nem derül egy tesztvideóból, hogy az M20 mit tud az 5000X Elite-hez képest. Ettől teszem függővé a választást :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.