Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) joshua7 válasza natë (#3550) üzenetére


joshua7
veterán

Miért van most értelme neki? Én hagynám úgy, ahogy van, aztán később K-s proci (aminek lemegy az ára remélhetőleg addig) meg új rev-es lap. 1 H-s lapban semmiben nem lenne előrébb egy K-s procival. Szintetikus tesztek biztos szép nagy számokat mutatnának, de azon kívül semmi. Ahhoz meg sok az a 12k.

Semper Fi

(#3552) natë válasza joshua7 (#3551) üzenetére


natë
nagyúr

"igaz, a +200 mhz nem megható, de erősebb int. vga. és a tuninglehetőség."
Valószínűleg akkor én értettem félre, úgy tűnik akkor még ő sem tudja mit szeretne a jövőre nézve. :)

(#3553) jeni válasza ATtIs_80 (#3517) üzenetére


jeni
félisten

Noctua hűtő ventije annyira magasan van,hogy befér alá egy Corsair Vengeance DDr3 ram?

(#3554) warcat válasza jeni (#3553) üzenetére


warcat
veterán

Nem

Már ha NH-DT14 röl volt szó

EA: It's in the crate!

(#3555) N_A_S válasza joshua7 (#3537) üzenetére


N_A_S
veterán

Eldurrant az agyam, a sorozatos lapgariztatás miatt. Végül is az i7 -re is kellett volna költenem, mert az UD3 helyére volt betervezve egy UD4, csak aztán sikerült 2 óra alatt eladnom a procit és így kerültem most ide. De nem is baj, már beterveztem március közepére a 2600K-t, csak az i5 menjen el annyiba amennyiért vettem. Mondjuk azzal talán nem lesz probléma. :)

https://tinyurl.com/phnas

(#3556) medvezsolt válasza warcat (#3554) üzenetére


medvezsolt
senior tag

és mennyivel kellene pl. feljebb rakni? ... mert pl. nekem ilyen gumis rögzítése van a hasonló mértű alpenföhnömnek és azt feljebb is lehet csusztatni valamennyivel.. lehet nem sokkal..de akkor elfér alá a RAM..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3557) AirBooms válasza jeni (#3553) üzenetére


AirBooms
addikt

Hány modult vettél? Mert ha kettőt, akkor egyszerűen berakod 2-es, 4-esbe. Már írtam. Nálam is így van...

(#3558) fr3dd1k válasza warcat (#3554) üzenetére


fr3dd1k
tag

És ha a 2-4 slotba rakja a ramokat?

(#3559) fr3dd1k válasza AirBooms (#3557) üzenetére


fr3dd1k
tag

hát ezt majdnem egyszerre irtuk :D :R

(#3560) jeni válasza AirBooms (#3557) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Nálam az a gond,hogy a Mugen2 hűtő alá csak a lapos fémházas memória fér el,aminek nincs kiugró felfelé álló bordáik. A memóriák csak hétfőn vagy kedden jönnek meg a Corsairok,ha nem várom meg akkor a Kingmax 1600Mhz 8GB Grey lesz,ami befér a venti alá.Ha nem húzom a 2500K-s procit akkor betehetem a gyári hűtést és nincs gond.

Ha a kép alapján nem előre teszem a ventit a memória oldalán,hanem hátra mögéje, ami kifelé szívná a lamellák közti levegőjét? Ez így elmenne?

A Vatera oldalán az oldalsó nézetből álló házra kattintva látható,hogy mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3561) fsb1000 válasza joshua7 (#3549) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szóval 30% miatt nem éri meg váltani? Szerintem igen.

Egyébként nem mindegy milyen konfigom van?
Ha 640x480-ban tolom, akkor még jobban örülök a CPU limit megszünnésének.

A PH!-n gyakran találkozni azzal a szemlélettel, hogy nem érdemes az új cuccra váltani, de ezeknek a véleménynek az alapját 90%-ban anyagi és nem müszaki indokok adják.

Most egy i7-860 --> 2500K váltás lezavarható 20-25K-ból és még a gari is újra indul.
4 hónap múltán elmondhatom, hogy csak napi 200 forintba kerül a fejlesztés..... ezt mások lazán elcigizik, de még egy hamburger vagy tibicsoki sem jönne ki belőle.

Én meg 1-2 óra élvezetesebb játékot kaptam cserébe..

(#3562) fagy53 válasza joshua7 (#3549) üzenetére


fagy53
nagyúr

Én a Q8300 után néztem meg ugyanazon órajelen, igaz a TB be volt kapcsolva. Az F1 2010 fogott ki rajtam a yorkival, a GTX 460 szinte felesleges volt, mert egyértelmű CPU limit volt 3.15GHz-en is.
A Sandy alapon, 3.1GHz TB=on, valóban 30%-ot emelt az FPS-eken, a VGA is azonos órajeleken ment természetesen. A Crysis, 2007-es, dettó 30%-kal gyorsult, holott ezt tényleg nem 4 magra írták. Amellett, hogy jobb a szervezése a Sandy-nek, rengeteget dob a dolgon a memória kezelése. A yorki RAM sávszél éppen a fele a Sandy-s lapénak!
A felbontás 16x10 és magas graf beállítások...

[ Szerkesztve ]

(#3563) medvezsolt válasza jeni (#3560) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Már nem kötekedésképp, de a lamellákról sosem fogod le "szivni" a hőt. Azt mindenképpen fújni kell.. Felrakhatod másik oldalra a ventit, de akkor is fújja a memóriák irányába. Ami azért hátrányos,mert ha van a gépház hátuljában venti ami kifelé szivná a levegőt, az nem lesz túl hatásos.

Ha rossz a gondolat menetem, javítsatok ki.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3564) fsb1000 válasza medvezsolt (#3563) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A ventit nem lehet megfordítani? És miért csak fújni lehet?

Persze a ventik szivó és nyomó oldalán más a légáramlás térbeli strukturája, de 10-15% veszteség nem sokat számít.

(#3565) ATtIs_80 válasza boogie84 (#3522) üzenetére


ATtIs_80
tag

Semmi akadálya. Összeírom a Bios beállításokat és átküldöm privátban.

jeni: sajnos a Vengeance bordái túl magasak. :(

[ Szerkesztve ]

(#3566) poppfalusi


poppfalusi
tag

Eladó a pro deszkám ha valakit érdekel :)

(#3567) tome.jr válasza fsb1000 (#3534) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem architektúrális módosítások miatt jobb lényegesen. Nem néztem olyan órajelen az SB-t mint amin a P55-öt hajtottam, de majd megsasolom.

Én úgy voltam az SB-vel hogy elég fenntartásokkal kezeltem mert rendesen bele voltam szerelmesede a P55 rendszerembe. Önmagában a brutális tuning lehetőség miatt nem biztos hogy váltottam volna, viszont az amit SLI-ben művel a rendszer az egyszerűen fenomenális. Nagyon lealázza a P55-öt. Az összes SLI-s hibajelenségnek búcsút mondtam.

(#3568) jeni válasza fsb1000 (#3564) üzenetére


jeni
félisten

Igen ezért gondoltam,hogy fordítva helyezem fel a ventit a CPU hűtőre. Viszont van nekem egy CM 4:3-s mobil Crack amibe 3db wincsit lehet berakni amiben van egy venti és bentről szívja a házon kívüli levegőt befelé a ház belsejébe,és úgy állítottam be a magasságot vagyis a HAF932 házban a 3-4-5 rackjét foglalja le,hogy vonalban legyen a CPU HŰTŐ-vel. Igy elméletileg azon a dobozon belül arra irányítja a levegőt.Természetesen ez a megoldás nem 100%.hogy a hűtőre megy a levegő. Bár kérdés mennyire lesz hatásos a CPU hűtő másik felére tett venti ahol a ház hátsó felén is van kifelé fújó venti ráadásként a ház tetején is van egy közel 23cm venti gyárilag beszerelve ami szintén kifelé viszi a levegőt.
Így a házban elölről 2 venti van ami beviszi a levegőt,oldalt 1 ami szintén befelé kavarja a VGA felé,és kettő van hátul és fent. A cpu-ra tett ventit nem számoltam mert elvileg az lenne a 3. ami a lamellákról szívja el a hátlapon levő ventire a levegőt.

Basszus mennyi gondot okoz ez a Mugen2 rev.2 illetve a Corsair Vengeance magasított hűtő bordái.
Lehet,hogy egyszerűbb lenne egy keskenyebb CPU hűtőt keresni,vagy a Mugen2 aljára rátenni a VGA helyéhez közeli oldalára és akkor alulról fújná ki a levegőt.Ennél meg nem tudni mennyire viszi rá az Asus 5870-s karim magjáról a hőt a lamellákra,mert elég közel van hozzá ( bár előnye van,nem melegszik annyira az ATI magja )?
A másik,hogy felrakom a gyári CPU hűtőt és nem lesz cpu tuning.

A harmadik változat nem Corsairt veszem meg hanem a DDR3 Kingston Grey 8GB KIT 1600MHz XMP X2 (2x4GB) változatát,ami elvileg a Sandyra van tervezve. Ezzel meg nem is lenne gondom a Mugen2-vel.Elé rakom a ventit és alatta meg kényelmesen elférnek a memóriák. Az a bibi,hogy nem találom a Kingston gyári oldalán azt a infót ami írna arról a Kingston Grey memóriáról.

Ez hosszúra sikeredett. :U

[ Szerkesztve ]

(#3569) Brekkk


Brekkk
senior tag

A I5 2500K-s proci nagyon nagyon gyors. Nekem egy QX6850-et váltott és az 560 Ti OC VGA kártya szinte megtáltosodott vele.
Csak egy szemléletes példa 3D mark 2006 14000 pont helyett 23000 lett, alap beállításokkal, A Vantage performance VGA pontszám 14000-ről 18000 fölé ment. Tehát igen jelentős a gyorsulás. Ae eddig alapon 320-330 Watt körüli fogyastás lement 200 watt körülire. A proci szinte nem is termel hőt.
Most majd nyáron is tudom használni a gépemet, anékül, hogy a szobából szaunát csináln.

Nincs valakinek egy eladó H67-es lapja? Vevő lennék rá :R

[ Szerkesztve ]

(#3570) jeni válasza Brekkk (#3569) üzenetére


jeni
félisten

Az ahapc boltban próbáld meg. A neten ahapc.hu címen megtalálod. De éppen valaki pár sorral lejjebb hirdet egy P67-s lapot.

(#3571) Winne


Winne
nagyúr

Sokmindent olvastam már itt, hogy mi jó és mi nem, inkább megkérdezem. Melyik programot szedjem le, amivel tudok tesztelni egy 2500k-t? Linx, IBT, Prime, mi ami rendesen megmozgatja?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3572) tome.jr válasza Winne (#3571) üzenetére


tome.jr
addikt

linx jó lesz

(#3573) medvezsolt válasza fsb1000 (#3564) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Ha van egy hűtőborda. Jelen esetben a processzor hütő. Azt ne mond, hogy szivó erővel arról le lehet vezetni a hőt. Mindenképp fújni kell. Tehát 2 lehetőség van a prociventit felszerelni (mindkét esetben fujja a bordákat).

1. A szgház hátoldalához közelebb rakni és akkor a memóriák felé fújja a levegőt át a lamellákon

2. A memóriák felőli oldalra teszem, aminek hatására ráfújja a levegőt a hátsó ventikre amik kitolják a levegőt a házon kívülre (Ez az alapértelmezett eset)

Vagy ezt én gondolom rosszul? Ha nem témába vág, szívesen veszem privátban az üziket, amiben elmagyarázzátok, mi hogy működik.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3574) medvezsolt válasza Brekkk (#3569) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Tehát a procit nem is akarnád tunningolni ( h67es lapot akarsz venni). ?

Ha így alapon gondolod azt, hogy veszett gyors, akkor már alig várom, hogy 4,2 Ghz felett széjjel hasítson mindent:P

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3575) CHIPman válasza medvezsolt (#3573) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Miért lenne muszáj fújni? :F

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3576) joshua7 válasza N_A_S (#3555) üzenetére


joshua7
veterán

Ezt mondjuk megértem... Majd tolj valamit a Vantage topikba pls, kíváncsi vagyok, mit tudsz kihozni. :K MastR kolléga dobta be ezt, ha meg tudod fogni az 5Ghz-et, azzal talán meglesz a 25k cpuscore. :) Ez i7 8xx-nál megvan ugye ~4.1Ghz-ből. Csak érdekesség, de az előbbi i5 2500K 4.7Ghz-en kb 30%-kal kevesebb cpuscore-t tud egy 2%-kal nagyobb órajelű (4.8Ghz) i7 2600K-nál. 23k vs 30k. Egy hasonló órajelű i7 870 meg 29k-t tud.

fsb1000: ha már ilyen értékekkel példálózol, gondoltam jó tudni, milyen géped is van...
fagy53: a York azért már van egy pár éves cucc, ahhoz képest csak illik ütnie az SB-nek. ;)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#3577) boogie84 válasza ATtIs_80 (#3565) üzenetére


boogie84
veterán

Ezek szerint olyan széles az NH-U12P SE2 borda, hogy nem fér el a ventilátor a ramok mellett? :F
És ha a 2, 4-es slotba teszem a ramokat? Vagy nem a legalsó lamellába akasztom a rögzítő pántot hanem picit feljebb??

Viszont ha nálad a G.Skill 1,65V működik + 20K-val ír, olvas, másol azzal én is meg lennék elégedve!! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3578) Brekkk válasza jeni (#3570) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi írok nekik, hátha tudnak lapot szerezni :R
ASUS lapot nem szeretnék. Rosszak voltak a tapasztalataim vele. P67-es lapra meg nincs szükségem. Ez egy pici home szerver lesz, filmnézés, torrent, film szerkesztés, meg néha kell majd az alaplapi VGA is nameg ritkán játék is lesz rajta.
Nem vagyok az a tuningolós fajta, akkor meg nem kell a P67. Én a QX6850-et is alapórajelen hajtottam.

(#3579) Brekkk válasza medvezsolt (#3574) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem semmi tuning nem lesz. Nem az a fajta vagyok. Meg volt rossz tapasztalatom.
Megsütöttem egy 80000 Ft-os VGA-t és mégcsak gariztatni sem lehetett. Azóta kerülön az ilyet.

(#3580) Winne válasza tome.jr (#3572) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönet, ezt beszereztem, utolsó mai kérdésem: az Aida64-nél az extreme, az extreme engineer és a business verziók között mi a különbség? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3581) tomic


tomic
addikt

99% , hogy elkelt a jelenlegi cuccom és be szeretnék nevezni egy szandira.
Kérdésem az lenne milyen ramot ajánlanátok hozzá.

(#3582) Winne válasza Winne (#3580) üzenetére


Winne
nagyúr

Szerk.: megvan

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3583) medvezsolt válasza CHIPman (#3575) üzenetére


medvezsolt
senior tag

épp ezért írtam, hogy nyugodtan elmagyarázhatod, nem pedig ilyen értelmes választ írni:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3584) Winne


Winne
nagyúr

Na néztem egy másik tesztet, MW2 alatt 55 fölé nem ment egyik mag sem, egy rövid linxet futtattam, azon melegedett egyszerre és nem kínoztam tovább.

[link]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3585) boogie84 válasza CHIPman (#3575) üzenetére


boogie84
veterán

Nem lenne muszáj, de ég és föld a különbség a két művelet között! Egyik kolléga írta h ő is megcserélte, és sokat javult nála a cpu hőmérséklete. Kerestem a konkrét hsz-t de nem találom. :U

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3586) boogie84


boogie84
veterán

UD4 + Hyper 212+
Fórum.
Ramok elrendezése, akinek kell.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3587) boogie84


boogie84
veterán

Bocsánat de kifutottam a szerkesztésből. Szóval ebből a képből UD3 + Hyper 212+ és a cpu hűtők méreteiből pontosan kiszámolható h mennyire takarja a ramokat az NH-U12P SE2.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3588) ATtIs_80 válasza boogie84 (#3577) üzenetére


ATtIs_80
tag

Az NH-U12P SE2-ről nem tudok nyilatkozni, nekem NH-D14-es van. Memória vásárlás előtt én is megsasoltam a kompatibilitási listát.
Ha jól tudom, a ramokat egyébként sem árt a 2. és 4. slotba rakni.

Persze simán, feljebb is teheted a ventit így elférnek alatta a magasított bordák is. A háznak viszont elég szélesnek kell lennie, hogy az oldallapot is vissza tudd tenni rá. ;)
Nem panaszkodhatok. Igazán jól teljesít a G.Skill memória. Mivel ezt már kifejezettem Sandy alá gyártották 1600MHz-en beéri 1,51V-al, 1919MHz-en pedig 1,57V-al.
Kicsit finomítottam a beállításokon és a memóriának is adtam egy kicsit: 4730MHz

[ Szerkesztve ]

(#3589) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

2400-asnak is van némi tuning potenciája :)

[link]

(#3590) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Urak!

A 3 napnyi várakozás után ma magam is beszálltam egy 2500K-val a tulajdonosok táborába! Egyenlőre még a régi win7 fut alatta. Semmi tunning.... csak alapon! :B Majd holnap kap egy szűz win-t, új drivereket... de az első benyomásom....... uhhhhanyám! :Y :C

Azért nem bírtam ki, hogy legalább egy 3DMark-ot ne futtassak le..... 23800 petty... nem lesz ez rossz!

Azt hiszem ki is cserélem a cuccaimat az adatlapon!

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#3591) Воланд válasza Wukiwo (#3589) üzenetére


Воланд
titán

Hol a tuning? :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3592) XaraX


XaraX
addikt

Ma kicseréltem a hűtést, hát hasra nem estem a nagy változástól. :(
De azért csak LinX-eltem egy kicsit. :D
48x
Nem kell neki hűű, de sok fesz, viszont ennek örömére eléggé melegedős a kicsike. :W

[ Szerkesztve ]

(#3593) CHIPman válasza Wukiwo (#3589) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Na azért. :C Max bclk-val is nézd meg! :R
woland: +500MHz nem elég? :W

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3594) fagy53 válasza CHIPman (#3593) üzenetére


fagy53
nagyúr

3,7GHz négy maggal, BCLK: 103MHz, ennyi. :D Bőven elég mindenre..... ;)
Látom, hogy a "K" procik is szenvednek, csak 40-50%-ot tudnak és melegednek veszettül a 32nm csíkszélesség ellenére. Nagyon jó, gyors procik ezek a Sandy-k, de a tuningpotenciáljukat jobb nem firtatni. ;]

(#3595) ATtIs_80 válasza XaraX (#3592) üzenetére


ATtIs_80
tag

Hoppácska! Tényleg nem kér sokat a 4,8-hoz.
Egész jó procit fogtál ki. Gratulálok hozzá! :)

(#3596) XaraX válasza ATtIs_80 (#3595) üzenetére


XaraX
addikt

Thx, de jelenleg kölcsönproci.
Lehet, érdemes lesz rábeszélnem a gazdáját, hogy véglegesítsük ezt az állapotot. :))
Nálad a hűtő két ventije hova van kötve?
Egy Y elosztóval rá lehet kötni az alaplapi csatira?
Mármint úgy értem, hogy a csatlakozó bírja a két ventit?

[ Szerkesztve ]

(#3597) CHIPman válasza fagy53 (#3594) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hát én igazából fogalmam sincs mitévő legyek. Sandys cfg árából tudnék venni egy AMD-s cfg-t fullHD monitorral és erősebb videokarival, de a szívem az Intel felé húz, és abból is inkább a natív 4mag felé, de akkor meg fennáll az előbb említett helyzet. :(

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3598) Воланд válasza CHIPman (#3593) üzenetére


Воланд
titán

Milyen plusz 500MHz?
Turbo Boost üzemmódban ennyit mennek a 2400-as procik p-s alaplapban, ez gyárilag bennük van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3599) tomic


tomic
addikt

2500k proci gyári hűtővel 24/7 mennyin ajánlatos hajtani? 4ghz megy?

(#3600) ATtIs_80 válasza XaraX (#3596) üzenetére


ATtIs_80
tag

Igen, bírni fogja. Én is Y kábellel kötöttem rá a lapra a ventiket.
Tulajdonképpen pont az Y kábelek segítségével tudtam kicsit felturbózni a hűtőt.
Előre feltettem egy Coolink SWIF2 120P ventit. Ez PWM csatis és adtak hozzá 4 pines Y kábelt is, így rá tudtam kötni a középső gyári 14 centis vetit. Mivel a procihűtőhöz is adtak egy Y kábelt, a hűtő végére is fel tudtam tenni egy ugyanolyan 14 centis Noctua ventit, mint középre. :)

tomic: igen, szerintem a 4 GHz-et bírni fogja még a gyári hűtő is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.