Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Winne válasza Jorus (#3296) üzenetére


Winne
nagyúr

Az volt a baj csak, hogy itthon nem volt és nem tudtam wint telepíteni, de tudtam szerencsére kölcsönkérni. :)

@(#3297) Qru: persze nekem fail, mert annyi tesztet olvastam, hogy a végére már nem is gondoltam, hogy van olyan lap, amin legalább egyet meg nem hagytak... :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3302) AirBooms válasza Shkiz0 (#3298) üzenetére


AirBooms
addikt

Annyit tennék hozzá, hogy ezeket a ramokat a Corsair közvetlenül az SB-hez fejlesztette. Az XMP profiljukat, vagyis a megadott órajelértékeket 1,5 volton teljesítik!

(#3303) XaraX válasza AirBooms (#3300) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Innen szedtem le, amit használok.
Nálam megy gond nélkül, csak lényegesen jobban leterheli a cpu-t.

(#3304) AirBooms válasza AirBooms (#3300) üzenetére


AirBooms
addikt

Hehe, az SP1 felrakása után a LinX-em a bios load default értékein is egy kör után hibával leáll. Vagyis itt valami egyéb gebasz lesz. XaraX áruld már el, melyik LinX-et használod? :B :D :R

Ok, köszi! S hogy telepítetted? Már az SP1 fent volt, amikor felraktad, vagy fordítva?

Mondom, nekem alapon is hibával leáll a LinX.

[ Szerkesztve ]

(#3305) LSL1337


LSL1337
őstag

üdv

jelenleg egy első generációs core 2 duo lapom van, 2006 januárjában vettem (úristen:D)
gigabyte 965P-ds3
jó régi chipset, PCI 1, lga 775
most egy 7300-as 45nm c2d futkozik benne

jelenleg egy 560GTXet nyúzok, és igencsak visszafogja a CPU
következő alaplapnak is egy hasonlóan időtálló lapot szeretnék, tehát várhatóan a sandy bridge utáni generációt is befogadhatja?
és ez mellé a legolcsóbb, 2300-as sandy procira gondoltam, bár még így is eléggé drága, de hát ha kell a kakaó, akkor kell

szóval, melyik lapot ajánljátok?
nem akaroke extrém tuningot, most egy 9500-as zalmann hűtőt használok, 775ös lefogatója gondolom nem lesz jó egyik lapra sem, szóval új hűtést is kell vennem
tehát egy átlagos, minden nap használható léghűtés tuningra gondoltam, benchmark nem érdekel, a játékok jól fussanak
kb 1 feltételem van, hogy passzív legyen rajta a hűtés, de gondolom majdnem mind1ik lap passzív
sata, PCI és PCI X2 port mind1iken van, szóval egy közepes passzív tuningos lap kéne, gigabyteal eddig nem volt gondom

másik kérdésem pedig az hogy sandy-n tuning limit van, csak a k-s procikat lehet húzni, vagy hogy van ez?

az árny oldal hogy ez upgrade legalább 50ezerbe fog fájni (:S:S:S)
AMDnek van hasonló időtálló megoldása játékok terén, olcsóbban?

SLIs lapnak mennyi lenne a felára?

(#3306) XaraX válasza AirBooms (#3304) üzenetére


XaraX
addikt

Nem telepítettem, zip-ben van.
WinRaR-al megnyitom, klikk LinX.exe.
Gyakorlatilag ennyi.
Ezt használtam ez előtt is, SP1 felment, semmi más nem változott, a Win7 maradt a régi.
Nincs kicsomagolva mappába, de mindjárt megnézem úgy is,.
64-bites a windowsom.

[ Szerkesztve ]

(#3307) AirBooms válasza AirBooms (#3304) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, újra raktam a LinX-et (új mappába csomagoltam ki, s onnan indítom). Így már szinte dupla GFlops-okat produkál, de még mindig leáll az első kör végén... Olyan, mint amikor megjelent a Gulftown, s nem tudott mit kezdeni a hat maggal a LinX. Ekkor állt le hasonló hibával...

32 bitest vagy 64 bitest használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3308) XaraX válasza AirBooms (#3307) üzenetére


XaraX
addikt

Rendben van úgy is...
Mindjárt linkelek képet róla.
Hőmérséklet gond nem lehet? :F
Mintha gyári hűtőre emlékeznék nálad.

(#3309) rankesz válasza AirBooms (#3304) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem nemhogy leáll, hanem csontrafagy a gép, nem tud még kéket se dobni...ű
Szintén minden alapbeállítás, feszek auto-n.

Az jutott eszembe hogy mivel hivatalosan most 2 hónapig áll a Sandy forgalmazása, így valószínű újabb BIOS se jön ezalatt...

(#3310) Winne válasza LSL1337 (#3305) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Ha visszaolvasol kicsit, akkor mindenre megtalálod a választ, amit kérdeztél. Asrock lapokon van 775-ös furat is, oda jó lesz a hűtőd. K-s procikat tudsz klasszikusan tuningolni, de a kisebbekre is azt írták itt, hogy elég játékra.

Más: priviben küldjétek el azon verziókat a kellő programokhoz, amik már ismerik és jól mérik/használják a sandyket pls. Jöhet t****nt link is. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3311) medvezsolt válasza Shkiz0 (#3298) üzenetére


medvezsolt
senior tag

És GTX 560asok milyen áron vannak? és milyen típusok?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3312) XaraX válasza AirBooms (#3307) üzenetére


XaraX
addikt

Így:

(#3313) AirBooms válasza XaraX (#3308) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem gyári hűtő van, a hőmérsékletek is rendben vannak... Csak több fesz kell neki egy picit. Most már megy nálam is. Hihetetlen, hogy alapbeállításon, vagyis 3,4 GHz-en 1333 MHz-es ramokkal 92 GFlop-okat csinál... :C Mitől van ez?
A Win7 frissítése adott valami olyan cuccot, amit az SB procik ennyire jól kihasználnak?

(#3314) AirBooms válasza Winne (#3310) üzenetére


AirBooms
addikt

Itt valaki már belinkelte egyszer. A CPUID oldalán van egy csomag, aztán még a legújabb Aida, s a Xarax által most linkelt LinX. Ja meg a 3,67-es RealTemp.

(#3315) Overlocker válasza AirBooms (#3313) üzenetére


Overlocker
veterán

AVX.. btw, nálam az 1.57.1-es cpu-z is jól mutatja a feszt, UD7-nél..

(#3316) ATtIs_80 válasza AirBooms (#3313) üzenetére


ATtIs_80
tag

Igen, az AVX támogatást adta az SP1.

"Új vektoros utasítások: AVX:
A Sandy Bridge új utasításkészlettel is gazdagodik, a 256 bites AVX (Advanced Vector Extension) SSE- kiterjesztés olyan területeken növeli a teljesítményt mint a médiafeldolgozás (audio- és videotömörítés és konvertálás), képfeldolgozás, 3D grafika, illetve akár tudományos szimulációk vagyis olyan esetekben, amikor sok lebegőpontos számításra van szükség. A Sandy Bridge egy órajel alatt ideális esetben három 256 bites AVX utasítás végrehajtására képes.
Az AVX utasításkészletet (vagy legalábbis egy részét) az AMD is használni tervezi a Bulldozerben, vagyis teljes iparági támogatottság alakult ki mögötte, amely egyben azt is jelenti, a szoftverfejlesztők is valószínűleg igyekeznek mihamarabb erre optimalizálni. Az Intel azt ígéri, hogy az AVX révén a meglévő SSE-kódok is gyorsíthatóak, a kód portolása 256 bites feldolgozásra pedig egyszerű feladat lesz.
Az AVX bevezetése a mikroarchitektúrát is érinti, a 16 XMM regiszter mindegyikét 256 bitesre növelték az Intel mérnökei és a lebegőpontos adatutakat is kiszélesítették ezeket használja az AVX. Jelentős teljesítménynövelő újdonság, hogy a Sandy Bridge magjai órajelenként két LOAD és két STORE utasítást tudnak végrehajtani erre a fejlesztésre is részben az AVX bevezetésre miatt volt szükség.
A mobil és asztali Sandy Bridge lapkák kétcsatornás DDR3 memóriavezérlőt integrálnak az Intel szerint ennél több csatornás megoldás gazdaságtalan lenne."

Forrás: [link]

(#3317) AirBooms válasza Overlocker (#3315) üzenetére


AirBooms
addikt

És mi ez az AVX???
Nálam csak a sima, 1.57 mutatja jól a feszt.
Amúgy iszonyatosan megnőtt a proci teljesítményfelvétele. Most épp 4,3 GHz-en megy a LinX, de már 135 watt körül járok, s sokkal jobban melegszik is. Nem is bánom, hogy vízhűtés lesz a procin...
Mindjárt nyomok egy screen-t. 1.16 V-on 4,3 GHz!

(#3318) LSL1337 válasza Winne (#3310) üzenetére


LSL1337
őstag

asrock lapok régebben nem számítottak vmi minőséginek, ez változott?

"az új Intel processzorok túlhajtása innentől kezdve csak a szorzó megemelésével lehetséges. Mivel K jelölésű, tehát szorzózármentes"

ez a sandy bridge tesztben van, nekem ebből az jön le hogy minden procin FIX az fsb, és csak a k-n lehet a szorzókkal játszani

akkor a normált hogy lehet tuningolni?
most lehet még elég a 2300 is játékra, na de később?

(#3319) nicu71 válasza Winne (#3301) üzenetére


nicu71
addikt

ebbe a hibába MAJDNEM én is belefutottam,az utolsó pillanatba vettem észre hogy a kinézett Asrockon nincs ide csati nekem meg a dvd ide-s! :Y Ezért választottam az utolsó pillanatban asust,azokon még most is van hirmondóba :) különben nézhettem volna hogy fogok telepiteni... :F
viszont sikerült mégis egy hibás példányt kifognom,az alaplapi hdmi selejt...ezért garis csere lesz :((( ja és a giga lapokon nincs efi bios...ezeket első körben kiszórtam.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3320) CHIPman válasza nicu71 (#3319) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mint egy a kevés H67 tulaj közül, nyilatkoznál arról, hogy a 2400-at meddig lehet húzni H67 alatt?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3321) nicu71 válasza CHIPman (#3320) üzenetére


nicu71
addikt

nem vágtam még bele komolyabb tuningnak,dehát nem is ezért váltottam Sandyra,meg a h-s lapok az i5 2400-al főleg nem is erre találtattak ki!Az autotuningot viszont kipróbáltam ,3.1 ről megemelte szépen 3.3 ra...durva ugye? :DDD

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3322) AirBooms válasza ATtIs_80 (#3316) üzenetére


AirBooms
addikt

Nagyon durva ez az AVX. Asszem, ha majd sikerül stabilizálni a procit, benyomok egy screent a Bloomfield topikba... ;] Ilyet még az agyonhúzott Gulfok sem tudnak! Hacsak addig meg nem ég valamelyik procifoglalat-láb... :DDD

(#3323) CHIPman válasza nicu71 (#3321) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kezdetnek nem rossz, de engem az a 36x max szorzó érdekelne, hogy elő lehet-e varázsolni H67-ben is, vagy muszáj hozzá P67-et venni.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3324) strebacom


strebacom
senior tag

Már vannak új lapok, vagy ezek még a régi revíziósok, mert ITT még mindig van többféle raktáron is...

:F

(#3325) N_A_S


N_A_S
veterán

3D Mark:

Azért ezeket is lehet húzni. +16%
És még a Turbo is megy C6 mellett

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#3326) ATtIs_80 válasza AirBooms (#3322) üzenetére


ATtIs_80
tag

Már előre látom, hogy nagyon fognak örülni neked. :DDD
Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy most milyen eredménnyel végződne egy clock to clock összehasonlítás a különböző tesztprogramokkal. :U

(#3327) Winne


Winne
nagyúr

:DD :DD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3328) keIdor válasza strebacom (#3324) üzenetére


keIdor
titán

Nincsenek még, majd csak április környéke.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3329) AirBooms válasza ATtIs_80 (#3326) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát akkor egy 20 körös LinX vége. Érdemes megnézni a CPU feszt, a fogyasztást és a hőmérsékletet. Cserébe dolgozik is rendesen a proci.

(#3330) keIdor válasza AirBooms (#3329) üzenetére


keIdor
titán

Na ezt linkeld Bloomba. :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3331) AirBooms válasza keIdor (#3330) üzenetére


AirBooms
addikt

Megtörtént. Szerintem, már keresik a cimem, hogy megverjenek... :DDD

(#3332) keIdor válasza AirBooms (#3331) üzenetére


keIdor
titán

Mely programokban várható amúgy rendes AVX támogatás? Csak azért kérdezem, mert így lehet mégse lesz 970-em. :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3333) AirBooms válasza keIdor (#3332) üzenetére


AirBooms
addikt

Pár hsz-szel lejjebb írt itt valaki róla, amúgy nem tudom. De szerintem erre sokan rárepülnek... :K

(#3334) CHIPman válasza AirBooms (#3322) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez érezhető játékok alatt is? Tehát teszem azt, hogy most pl. a Sandy i3 és az AMD X4(4GHz+) között vacillálok. Nyilván a fogyasztás az i3 részére szól, meg jelenleg mondjuk a teljesítmény is, de később -szerintem- kevés lehet az a 3,1GHz, mint órajel. Ez az AVX a játékokban feldobja annyival a teljesítményt, hogy ne legyen érdemes a tuningolható AMD-t megvenni? Nyilván ez Intel topik, és mind a Sandy-t fogjátok(mert nem csak AirBooms-nak szól a kérdés) javasolni, így kérnék valamiféle alátámasztást is. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3335) AirBooms válasza CHIPman (#3334) üzenetére


AirBooms
addikt

Huhh, tőlem ne is kérdezzetek ilyet, mert fogalmam sincs. De az infók szerint ezt az AVX-et sokan ki fogják aknázni...

(#3336) N_A_S válasza AirBooms (#3329) üzenetére


N_A_S
veterán

A HT mért van offon? :F

https://tinyurl.com/phnas

(#3337) keIdor válasza N_A_S (#3336) üzenetére


keIdor
titán

Gondolom nem akar 80°C-os magokat, vagy inkább 90.
Nyárig úgyis várok a proci cserével Bulldozer és LGA1356 miatt, eddig játszott egy 970 is olyan 60-70k-t adtam volna érte, így viszont lehet kiesik ha tényleg ennyire beindul az AVX, mert azért +100% teljesítmény nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3338) SVLaller válasza keIdor (#3328) üzenetére


SVLaller
senior tag

Nem olyan biztos, [link]

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#3339) Kecuhun válasza Kecuhun (#2967) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nah elvittem a gépem egy számtech. szervízbe, mert nem hagyott nyugodni az, hogy a gép nem hajlandó bebootolni ha berakom az X-FI hangkártyát. Megállapították, hogy gyárilag hibásak a PCI-os foglalatok a lapban. :W Egyébként semmilyen PCI-os bővítőkártyát nem ismer fel, de ha felismeri is véletlenül, akkor meg nem lehet telepíteni az eszközt. :( A lap egy Asrock P67 Extreme4. Már alig várom, hogy jöjjenek a javított alaplapok és kicserélhessem. :(((

(#3340) AirBooms válasza N_A_S (#3336) üzenetére


AirBooms
addikt

Mert egyrészt ezzel a gagyi hűtővel nem tudom meghűteni rendesen a procit, másrészt azt akartam, hogy valamennyire összehasonlítható legyen az eredmény az amúgy is HT nélküli 2500K-kal (bár a 2600 így is jobban melegszik, hiszen 2 MB-vel több L3 cache van benne). Természetesen majd megnézem a procit HTon is, de az új LinX és SP1 miatt mindent újra kell kezdeni stabilitás terén...

(#3341) N_A_S válasza keIdor (#3337) üzenetére


N_A_S
veterán

Így viszont tulajdonképpen ugyanaz mint a 2500K, nem? Vagy a HT-n kívül ad még valami pluszt az i7?

AirBooms:

Akkor erre választ is kaptam :R Nem tudtam hogy gyárival nyomod. Így már világos

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#3342) AirBooms válasza N_A_S (#3341) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, plusz 2 MB cache-t.

Nem gyárival, de elég gyenge hűtővel, s amióta az SP1 tudja ezt az új funkciót drasztikusan megnőtt a proci fogyasztása. Amíg nem lesz rajta víz, vagy komoly hűtő, szerintem 4,4-4,5 GHz fölé nem fogok menni, pedig látod, milyen alacsony fesz kell így is neki. :R

[ Szerkesztve ]

(#3343) AirBooms válasza AirBooms (#3342) üzenetére


AirBooms
addikt

Finomitottam a beállitásokon:

(#3344) N_A_S válasza AirBooms (#3342) üzenetére


N_A_S
veterán

Igen, nagyon szép eredmény. Ma este már 2500K-val fogom én is tolni :C Azt hiszem a windowsom megérett egy reinstallra mert i3-540 óta ez van, és azóta volt, i5, i7 (1156), meg platform váltás is. :B A Linx nagyon nem úgy dobálja GFloppokat ahogy régen

https://tinyurl.com/phnas

(#3345) jeni válasza Воланд (#3281) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A computermode boltból vissza írtak,hogy nincs 4 pines vékony kialakítású venti csak 3 pines. Abból van nekem. Így alaplapról nem tudja szabályozni a sebességet hanem csak FIXEN megy majd csak állandóan.Ez lenne a kisebbik gond.Meg aztán azt írták,hogy a felfogató nem jó a vékonyra csak a vastagabb 25mm vastagságú normál ventire. Az lesz,hogy meg kell hajlítanom egyet ahhoz mérten,hogy a vékony is rögzíthető legyen. A magasságot igen úgy lehet állítani,hogy feljebb tolom majd a ventit.

(#3346) Winne válasza AirBooms (#3343) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez az új RealTemp így, hogy felismeri a procit már a jó értéket használja a TJmaxnak?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3347) boogie84 válasza jeni (#3345) üzenetére


boogie84
veterán

Tedd magasabbra a ramok oldalán lévő ventit.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3348) AirBooms válasza Winne (#3346) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem igen.

(#3349) jeni válasza strebacom (#3324) üzenetére


jeni
félisten

Szerintem megmaradt raktári cuccok
Akkor derül ki ,hogy javított vagy már ú Intel rev.2 chipes ha a dobozon külön feltüntetik majd.

(#3350) Воланд válasza jeni (#3349) üzenetére


Воланд
titán

feltüntetik majd, hogy B3.
Mint itt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.