Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) jossua


jossua
tag

Szevasztok ! most rakok össze egy gépet amibe már megvettem a i5-650 processzort mi a véleményetek erröl a procirol ?:) l egy gta4 hogy fut vele ? Tudom videokari is függ de mondjuk egy gtx460al még ? :U

Alias : Magyarbetyar

(#3602) CHIPman válasza Воланд (#3598) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha gyárilag benne lenne a turboval, akkor alapjáraton nem 3,6GHz-en menne. Ezt csak turboval nem lehet elérni, ha meg a turbon felüli szorzót úgy veszed, hogy "alapból benne van", akkor ennyi erővel minden 2500K-nak 5,7GHz-en kéne szaladnia.
jossua: Eltévesztetted a házszámot.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3603) tome.jr válasza jossua (#3601) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem topikot tévesztettél. :)

Amúgy az i5 650 proci nem kifejezetten egy gémer gépbe való. Szerintem GTX 460-hoz is kevés lesz. Bár azon is múlik milyen felbontás, milyen játék. A kis L3 cache mindenképp hátrány a játékok alatt.

Nem a tuningra gondoltam, hanem a foglalatra. A tied LGA1156, ez a topik meg az LGA1155-ről szól

[ Szerkesztve ]

(#3604) jossua válasza tome.jr (#3603) üzenetére


jossua
tag

igen látom itt a tuning a téma nem a proci maga :) ajtot tévesztettem :)

Alias : Magyarbetyar

(#3605) Winne válasza jossua (#3604) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem a tuning a lényeg, hanem az a proci nem ilyen típusú, a saját topicjában biztos szívesen segítenek. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3606) XaraX válasza ATtIs_80 (#3600) üzenetére


XaraX
addikt

Szóval neked 3 venti van rajta?
A szabályzás miatt kérdeztem, mert ugye az eredeti ventik nem pwmesek, (megjegyzem, igazán lehetnének azok ennyi pénzért :( ), és az asrockon két cpu csati van.
Az egyik pwm-es, a másik nem.
A simára dugott ventit szabályozza is, de értelemszerűen a másikra csatlakoztatottat nem.
Ezért gondoltam, hogy y csatival egyre kötöm a kettőt, de nem örülnék, ha lefüstölne a csatlakozó.

(#3607) tomic


tomic
addikt

2500k mellé ez megfelelő lenne.
1db ssd ,2db vinyó, se raid sem cf nem lesz.
[link]

(#3608) nicu71


nicu71
addikt

Többen kérdezték,meg tudom most már erősiteni i2400 h-s lapnál a szorzó valóban 31!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3609) ATtIs_80 válasza XaraX (#3606) üzenetére


ATtIs_80
tag

Szerintem nem lesz baj vele. Nálam sincs gond. :N
Korábban az AC-nek voltak és szerintem még vannak is ilyen PWM-es rendszerben összeköthető ventijei. Az elv hasonló az Y kábeles megoldáshoz. Az AC max. 5db ilyen venti összekötését ajánlja a CPU 4 pines csatiján keresztül. Így mind az 5 venti ugyanazon a fordulaton pörög a terhelés függvényében. Amikor még Mugen 2-es hűtőm volt én 4 db ilyen ventit tettem fel rá gond nélkül ezzel a módszerrel, és a csatlakozó sem füstölt el.

(#3610) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Olyan kérdésem lenne azokhoz akiknek már SB-ük van, hogy mennyire melegszenek a lapok?

Asus és Asrock érdekelne főleg.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3611) ATtIs_80 válasza Shkiz0 (#3610) üzenetére


ATtIs_80
tag

Asus P8P67 Deluxe Idle: 25-26 fok Load: 28-30 fok
Egy jól szellőző házban (HAF932).

(#3612) Shkiz0 válasza ATtIs_80 (#3611) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem nem nagyon lenne légmozgás, (feltéve ha cserélek) mivel vizem van. Ezért kérdem hogy hogy számoljak, kell e blokk a lapra vagy sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3613) Воланд válasza CHIPman (#3602) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3614) natë válasza Shkiz0 (#3610) üzenetére


natë
nagyúr

Asrock H67M, 25-30 °C.

[ Szerkesztve ]

(#3615) XaraX válasza joshua7 (#3576) üzenetére


XaraX
addikt

Itt a válasz az 5 Ghz-es Vantage-ra.
[link]
Ahogy nézem, a 2600K eredmény iy az enyém, tehát ugyanaz a vga, ugyanannyira húzva.

(#3616) CHIPman válasza Воланд (#3613) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tehát a 2500K és a 2600K elvárható minimális órajele 5,7GHz.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3617) Воланд válasza CHIPman (#3616) üzenetére


Воланд
titán

Elméletileg igen.
Gyakorlatilag viszont nehéz elérni ezt az értéket, mert kell hozzá egy tökéletesen legyártott processzor, megfelelő hűtés (szerintem ln2), megfelelő alaplap és memóriák.

Pontosabban a tuning során ekkora órajelet lehet elérni megfelelő hardverekkel, hűtéssel. Az, hogy a 2400 p67-s alaplapban tudja a 3600MHz-et, az a Turbo Boost-nak köszönhető, különösebb "erőlködést" nem igényel.

És tulajdonképpen erre vonatkozott a "Hol a tuning?" kérdésem. Ha 3600MHz fölötti értéket ér el, az lesz a tuning. De ahogy fagy53 is írta, a vége 3700MHz környékén van a 2400-as procinak.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3618) Nippon válasza Shkiz0 (#3612) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem is vizem van, pontos hőfokot nem tudok mondani, de szerintem nem kell a chipset blokk. (ASUS P8P67)

[ Szerkesztve ]

(#3619) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Köszi.
Bár most motoszkál a fejemben hogy mégse váltok, hanem tolok a mostani rendszer alá egy erősebb procit.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3620) tomic válasza Shkiz0 (#3619) üzenetére


tomic
addikt

Én is hezitáltam, de végül sikerült jól eladnom a jelenlegim és valszeg jövő héten rendelem szandikát.

(#3621) fagy53 válasza Воланд (#3617) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az az igazság, hogy ez is tuning, mivel a gyári beállítástól valamilyen irányban, általában felfelé szoktunk, eltérhetünk. Ráadásul ez pontosan ugyanúgy történik az i5-2500K és az i5-2400 esetében, a szorzót lehet variálni, a BCLK átlagosan 100-150 MHz-et jelenthet.
Az i5-2500K 3.3GHz-ről, míg az i5-2400 3.1GHz-ről indul, a különbség, hogy az utóbbi 36-os szorzó felett meghal, míg az előbbi 63-ig mehet, ha bírja. ;]
Nagy a különbség, de a 2400-al elérhető 3.7GHz a négy magra, szerintem tuning, szerény de tuning. Az E2160-as procimhoz képest, ami nem volt kimagaslóan tuningbajnok / 92% / és nem 32nm-es csíkszélességű volt a chip, a "K" procik nem igazán tuningosok négy mag ide vagy oda. Lehet, hogy a melegedés fogja meg őket, de lehet, hogy egy későbbi széria jobb lesz. Én átlagosan 5GHz-re számítottam és felette már a jobb példányok extratuningja következne
A mindennapi használat során a 3GHz környéke, ez a külhoni tesztekből de a saját tapasztalataimból is igazolható, mindenre elég a Sandy-val, még ma! :D

[ Szerkesztve ]

(#3622) medvezsolt válasza fagy53 (#3621) üzenetére


medvezsolt
senior tag

neked az 5ghz-re tunningolt sandy nem sok? Az én szótáramban az már igen erősen tuningolt... és évekig bőségesen elég:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3623) tomic válasza medvezsolt (#3622) üzenetére


tomic
addikt

Évekig az azért túlzás nem?

(#3624) Winne válasza medvezsolt (#3622) üzenetére


Winne
nagyúr

Évekig nem lesz bőségesen elég, mert szétesik... :D:D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3625) CHIPman válasza Winne (#3624) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Dehogy esik. Ha mákod van, 1,5V alatt megvan a 4,8-5GHz, az Intel pedig maximum 1,5V-ot ad neki, tehát annyin nem halhat be. És 2-3 évig még biztos nem kell 5GHz feletti 4magos, kivéve ha DMarkolsz.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3626) Gorneck válasza tomic (#3623) üzenetére


Gorneck
titán

Miért lenne az?

Gorneck#1239

(#3627) medvezsolt válasza CHIPman (#3625) üzenetére


medvezsolt
senior tag

szerintem se .. 3 évig kikell hogy szolgáljon egy 4-4,5 ghz-es Sandy. Max videókarit lehet cserélni közben..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3628) medvezsolt válasza CHIPman (#3625) üzenetére


medvezsolt
senior tag

én szoktam 3d markolni.. de csak amikor megveszem a konfigot.. belövök egy stabil tunningos állapotot amin jó eredményeket kapok a teszt progikkal, mert hát valamennyire azért számít az is. Aztán egyébként meg csak játszom vele és akkor már nem érdekel a 3dmark:).. nem akarom fél évenként tartani a versenyt és megvenni a piacra kijővő összes cuccot:).. kinek van arra pénzre..

Épp azért veszek 3 évente egy combosabbnak mondott konfigot..

[ Szerkesztve ]

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3629) Gorneck válasza medvezsolt (#3628) üzenetére


Gorneck
titán

Ezzel én is így vagyok...még 1-2 évet a phenom 925 is kihúzott volna...ahogy a mostani is ki fog húzni bő 2-3 évet alapon...

Gorneck#1239

(#3630) Winne válasza Winne (#3584) üzenetére


Winne
nagyúr

Urak akkor ezzel valami nincs rendben? Kicsit soknak érzem gyári hűtővel a hőfokokat...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3631) gézu válasza medvezsolt (#3627) üzenetére


gézu
őstag

Azt hiszem talán ez a legoptimálisabb, 3 évre venni tuningolható konfigot, félidőben videókari csere és el lehet vele lenni bőven. Én is így szoktam, habár most már 3.5 évnél tartok, mert a 1156 helyett csak megvártam Szandikát. :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3632) medvezsolt válasza gézu (#3631) üzenetére


medvezsolt
senior tag

a pic.ába jöjjenek már a javított alaplapok:SS .:D de várom már.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3633) jeni válasza boogie84 (#3587) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az ipon oldalán ahol a Noctua NH-U12P SE2 [link]
ott írtál,hogy a kollégádnak olyan hűtője és egy Dominátor memórái vannak.
A neten a Cosair oldalán találtam egy méret táblázatot,hogy a Dominátor 1,5mm nagyobb mint a Vengeance memória. Ha ez igaz akkor még inkább el kell,hogy férjen egy Noctua 12-s venti mellett egy Corsair Vengeance [link]
A supportjában ott van három féle Corsair memória.

[ Szerkesztve ]

(#3634) Nippon válasza Shkiz0 (#3619) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem megéri váltani, alacsonyabb lesz a vízhőfokod és megszabadulhatsz a az alaplapi blokkoktól. Persze lehet, hogy a FET blokkok kompatibilisek lennének...

(#3635) Qru válasza tomic (#3623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2008-ban jöttek be a Q9000-es procik, a legtöbb reális teszt szerint is ma még játékra elég bőven egy húzott Q9000-es. Ma ugye 2011-et írunk... szóval nem túlzó egyáltalán, hogy a húzott SB évekig elég lesz.

#nincsbennetarcsi

(#3636) KAMELOT


KAMELOT
titán

SziasztoK!
egy H-s alaplapban lehet tuningolni egy i5-2500K jelzésű procit????

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3637) dime27 válasza Qru (#3635) üzenetére


dime27
őstag

Ezt tanúsítom a q9550esem évek óta 4.1ghzen megy és még ma sem lassú egyáltalán!Linx alatt 22fokos szobában 55-60fokos ;)

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3638) medvezsolt válasza KAMELOT (#3636) üzenetére


medvezsolt
senior tag

nem. Csak P-s lapokban.

Én személy szerint nem sok értelmét látom a H-s lapoknak és a K nélküli prociknak.

De majd a okosabbak megmondják.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3639) KAMELOT válasza medvezsolt (#3638) üzenetére


KAMELOT
titán

Értem! Kösz szépen!
Ha mondjuk kinyiffan a graf karid akkor jól jön az int. GPU és a H-s alaplapban.
De most hogy így mondod tényleg elgondolkozok ,hogy én is inkább P-s alaplapot veszek és K-s procit!
Integrált GPU csak annak jön jól aki OFFICE vagy internetre használja gépét na meg videó nézésére!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3640) DNS_65 válasza Wukiwo (#3589) üzenetére


DNS_65
senior tag

Hoppá, 1 újabb variáció.
Sima 2400-as cpu P-s lapban.
Akkor ez most hogy? :U
Itt mi volt a célod, nem igazán vágom:)
Majd a későbbiek folyamán akarsz beletenni egy K-s cpu-t?

(#3641) tomic válasza Qru (#3635) üzenetére


tomic
addikt

Relatív az évekig ,de 3 évig kompromisszumokkal biztos elég lesz.

(#3642) CHIPman válasza DNS_65 (#3640) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha neki fontosabb az esetleges bővíthetőség, mint az iGPU, ami tényleg érthető, akkor sokkal érdemesebb megvenni a P lapot. A célja szerintem ez volt, amit most elért.
KAMELOT: Nem feltétlenül, 1280-as/1440-es monitor mellett, korlátozott beállításokkal elfuttat bármit alapon, és még tuningolható is az iGPU. Másrészt jelenleg ez a legerősebb iGPU a piacon, simán vállalható minden helyzetben.
medvezsolt: Én látom az értelmét. Jelenleg 3,5-3,7GHz-es Sandy bármire elég, van, akinek nem ér meg az a +500-1000MHz 15000Ft-ot. Továbbá ott az i3 széria, ahol sok esetben nincs szükség tuningra, és a fogyasztás is igen jó, főleg ha iGPU-val használod.
tomic: K procival nem hiszem, hogy sok kompromisszum kéne, a Q9k/E8k széria is bőven 2 év felett van, és ma még simán "kihalycsa" az erőseb videokártyákat is.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3643) KAMELOT válasza CHIPman (#3642) üzenetére


KAMELOT
titán

Hi!
Akkor leírnád lécci milyen kombinációban mik a lehetőségek mert már én is összekeveredtem.
iGPU-t milyen prociban és lapban lehet tuningolni???
1. H-s alaplap sima proci
2. H-s alaplap K-s proci
3. P-s alaplap sima proci
4. P-s alaplap K-s proci
előre is köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3644) Wukiwo válasza DNS_65 (#3640) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Szia!
A terv proci csere volt és ezért vettem ezt a lapot.
Ma már azt gondolom felesleges a csere mert mindenre elég a 2400 ,szal marad ez

(#3645) DNS_65 válasza Wukiwo (#3644) üzenetére


DNS_65
senior tag

Azt hittem h szeretnél majd mellé CFX-ben egy 2. VGA-t tenni.
Miről válottál egyébként?

(#3646) Wukiwo válasza DNS_65 (#3645) üzenetére


Wukiwo
senior tag

Nos jó ideje laptopról nyomtam de ezt meg előzően phenom 720 volt 4870 -el

(#3647) Amartus


Amartus
senior tag

Sandy Bridge-hez nézegetem a memóriákat és meg vagyok kavarodva. Azt olvastam, hogy a memónak 1.5V kell. Én viszont olyan memóriákat is látok árlistában, ami 1.65V-on megy és mégis SB-hez ajánlják.
Most akkor hogy van ez?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#3648) tomic válasza CHIPman (#3642) üzenetére


tomic
addikt

Gondolom nem 8200-580 párosra gondolsz.

(#3649) CHIPman válasza KAMELOT (#3643) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mivel P lapban a GPU nincs használva, csak fogyaszt, így felesleges is húzni, tehát nem lehet. H lapban lehet húzni az iGPU-t, és mindegy milyen a proci. Z68 lapban lehet majd procit húzni, és GPU-t is használni(húzást nem tudom).
tomic: Nyilván nem, de akár egy E8200@4GHz, de inkább egy E0 E8400@4GHz elég lehet egy GTX460/560 mellé.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3650) tomic válasza CHIPman (#3649) üzenetére


tomic
addikt

Így már el is érkeztünk a kompromisszumos esethez. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.