Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) tome.jr válasza LSL1337 (#4450) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem fog korlátozni a tuningban, azok is mennek 2000 Mhz felett.

(#4452) Winne válasza tome.jr (#4451) üzenetére


Winne
nagyúr

Viszont az A-Data-t itt páran nem tartották túl jónak. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4453) tome.jr válasza Winne (#4452) üzenetére


tome.jr
addikt

Mi a gond velük? :F Lehet lemaradtam valamiről. Nekem az maradt csak meg hogy veszettük mennek az 1600-as kitek is.

(#4454) boogie84


boogie84
veterán

Na most elbizonytalanodtam :U Lehet h más lap után kell h nézzek...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4455) fsb1000 válasza Winne (#4452) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem ezt is meg kéne magyaráznod.

Mi is a gond az ADATA RAM-jaival?
Különösképp az utobbi dőben megjelent Gaming V2-vel.
Mert utoljára erről beszélgettünk páran.
Az 1600-as meg a 2000-es verzió is ment 2133-on. (és 1,65V alatt)

-----

Néha van egy olyan érzésem ezekben a fórumokban, hogy valakinek van egy problémája egy adott eszközzel, ezt az infót páran újrahasznosítják... úgyhalllotam, olvastam valahol, stb .... és még 8x le lesz írva és máris igazságként kezüljük, hogy XY gyártó Z terméke használhatatlan és gondok vannak vele.

Miért is? Mert "páran" leírták. vagy már "sokan" leírták.
Ja de a forrás csak 1 volt és már arra sem emléxünk ki, miért és milyen környezetben.

-----

Szerintem 2 dolgot szét kéne választani.

1. Adott eszköz vagy eszköz eggyüttes hibásan müködik gyártó által beállított paraméterekkel.

2. Ugyan az az eszköz nem teljesíti a felhasználó szubjektív elvárását módosított gyártói paraméterekkel. (pl magasabb órajelen járatott CPU, VGA, RAM)

[ Szerkesztve ]

(#4456) gézu


gézu
őstag

CORSAIR Vengeance vs Mugen 2. Megoldható valahogy együtt használni őket vagy más hűtő után után nézzek? 12k-ért van egyáltalán hasonló teljesítményű?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4457) medvezsolt válasza gézu (#4456) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Én szerintem inkább nézz másik memória után mint proci hűtő után. Hűtőböl nem kapsz kisebb méretűt vagy másmilyen ezen az áron.

Vengance nem fér el a 2-es 4-es slotokban se?

Fürészeld le a bordát, nem kell oda annyi:PPP

Keress Gskill ripjawsXet:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4458) Воланд válasza gézu (#4456) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz csak feljebb kell tenni a ventilátort.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4459) medvezsolt válasza Воланд (#4458) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Ha lehet olyant a mugen2ön,akkor szerintem is:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4460) Воланд válasza medvezsolt (#4459) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4461) gézu válasza medvezsolt (#4459) üzenetére


gézu
őstag

Nehogy már így kelljen kókányolni... ;] nekem tetszenek azok a ramok, legalább a 2-s 4-s slotba elférhetnének, de egy nyomorult képet nem tudok levadászni a netről az asus p67 lap mugen 2 párosról.
Viszont ez egy jó kis teszt lapra váróknak[Asus P67 pro vs UD4]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4462) Fore válasza gézu (#4461) üzenetére


Fore
tag

A fényképvadászattal nem vagy egyedül! Én Extreme 4 + Ninja 3 képekre vadászok, de semmi. A Kingstone ramok elférnek rendesen, de most akarok váltani F3-12800CL9D-4GBXL-re és ott már van egy kis "pukli".

(#4463) medvezsolt válasza Fore (#4462) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Nekem ilyen RAMjaim vannak, egyenlőre alaplap nélkül, így nem tudok tapasztalatokat írni.
De szerintem elég alacsony memó ez. Nem hiszem, hogy gond lenne vele.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4464) AirBooms válasza fsb1000 (#4455) üzenetére


AirBooms
addikt

Nekem a Gaming V2-vel csupán annyi a bajom, ha nem az XMP profilt állítom be, kizárt, hogy menjen más frekin, mint 1333. Ha csak egy kicsit is próbálom tuningolni, vagy állítani az időzítésen, akkor már el sem indul a gép. Ez persze lehet, hogy nem csak a ram bűne (hanem mondjuk az UD3-é is), ám minden esetre én még ilyen párossal nem találkoztam. Az tény, hogy baromi olcsón beszerezhető, s indulásnak jó vétel lehet, de tuningosoknak, a rendszert maximálisan kihasználóknak az tapasztalataim szerint semmiképp nem ajánlom. Ennyi. ;) :R

(#4465) gézu válasza Fore (#4462) üzenetére


gézu
őstag

Lehet, hogy KINGSTON HyperX 1600Mhz CL9 Grey KIT lesz mégis, mert ez befér, csak ez 1.5v-on nem megy többet 1333mhz-nél, az 1600-hoz 1.65v kell neki.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4466) rankesz válasza gézu (#4465) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor már vegyél Blu kit-et, az elég jól megy, és 1.58-1.6-on viszi az 1600-at cl8-al.

(#4467) AirBooms válasza tome.jr (#4446) üzenetére


AirBooms
addikt

Ti hogy használjátok a QFlasht? Konkrétan hogy frissítetek vele bios-t? Csak mert én az UD3-on egyszer sem tudtam ezzel megcsinálni, csak win alól. Az tény, hogy ez az első Giga lapom, és lehet, hogy béna voltam, de nekem valamiért nem megy.

(#4468) JarrekStar válasza Fore (#4462) üzenetére


JarrekStar
tag

Csináltam három képet. Remélem rajta van minden, amire kiváncsi vagy :DDD .

[Első]
[Második]
[Harmadik]

(#4469) AirBooms válasza JarrekStar (#4468) üzenetére


AirBooms
addikt

A lényeg az, hogy - nekem úgy tűnik - mindegyik gyártó esetében annyira béna helyen vannak a ramslotok, hogy komolyabb ramot szinte minden komolyabb hűtő esetében csak a 2-es és 4-es slotban lehet használni. Ha jól látom, ezen a hűtőn sincs fent fújó venti, ami tutira benyúlna az első slot fölé, sőt, talán még ennél az alacsony ramnál is akadályba ütközne.
Egyébként nálam már a nem túl komoly Freezer 7 Pro sem engedi az első slotba a ramot, csak 2-es 4-esbe, ám ott is tökéletesen működnek.

(#4470) JarrekStar válasza AirBooms (#4469) üzenetére


JarrekStar
tag

Hát ja, hogyha a venti nem a gép hátulja felől szívná a hűtőre a levegőt, hanem a gép eleje felöli oldalára tettem volna, akkor még kevesebb hely lenne ott a ramoknak, nameg hozzá se férnék, ha esetleg cserélni kéne őket anélkül, hogy a hűtőt vagy legalább a ventit le ne venném.

(#4471) Gorneck


Gorneck
titán

Kérdés:
Az létezik, hogy egy 2*4gbos 1,5vos rampár dbonkét auto fesszel stabil, mikor már párba mennek restartot, fagyást okoznak?
Prime és társaival nem tudtam őket hibázásra kényszeríteni...szóval most csak 1*4gbtal használom a gépet, mert így ok, de ma vagy holnap berakom a másik modult is és emelem a feszt 1,55re.

Gorneck#1239

(#4472) tome.jr válasza AirBooms (#4467) üzenetére


tome.jr
addikt

Ami találsz bios-t a giga honlapon azt leszeded, kicsimagolod és a kicsomagolt fájl átmásolod egy üres pendrive-ra. Biosban belépsz a qflash menübe és kiválasztod a pendrive meghajtót majd onnan pedig a flash-elni kívánt bios verziót. Este megnéztem amit fsb1000 írt, UD4-nél csak f5-ig lehet így megoldani a bios frissítést utána már vagy a @BIOS nevű programmal [link] vagy a FLASHSPI.EXE-vel, viszont az utóbbi nem volt kompatibilis a 64 bites Vista-val.

de tuningosoknak, a rendszert maximálisan kihasználóknak az tapasztalataim szerint semmiképp nem ajánlom. Szerintem a lapppal lehetett nálad valami gond, másnál megy a ram 2133-on is.

(#4473) user137


user137
őstag

Egy kérésem lenne i5-2500K és i7-2600K tulajoknak - stock órajelen meg tudnátok nézni egy GeekBench tesztet és közölni egy bézik alaplap-vga-ram-proci konfigot?

A 10k és a 15k pontok küszöbére lennék kíváncsi (sztm ez a két érték kb a 2500k és a 2600k vágási pontja lehet), de a resultbrowserből csak overclockolt vasakat lehet kinyerni, kétes bizonyossággal.

Köszi előre is :R

(#4474) Erdei88


Erdei88
veterán

Sikerült belőni a ranmokat is. Az 1,1v-os VTT jótékony hatással volt rá. Proci is megy 4800at, igaz 1,4V kell hozzá, de stabil és működik.

Viszont 1600 felé nem sikült még. Aki 1866on hajtja az milyen beállítások mellett teszi ezt?

(#4475) AirBooms válasza tome.jr (#4472) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi, most már értem, bár én is így próbáltam. Igazából az lehet a gond, hogy ugye én az F6-ot akartam felrakni, s azt már lehet, hogy nem kezelte a QFlash. Mert amikor elindítottam, azt mondta hogy nem talál meghajtót (vagyis a pendrive-ot egyáltalán nem látta), s szinte lefagyott. Csak restelni lehetett a gépet.
Amúgy 64 bites Win7 van a gépen, nem tudom, ez jelenthet-e problémát, de azt gondolom, hogy a QFlash még a windowsba lépés előtt indul, nem?

A FLASHSPI. exe-s megoldást hogy kell csinálni? Honnan és mikor indítom ezt az alkalmazást? :R

Akkor lehet, hogy mégis gond, hogy a 2-es 4-es slotban vannak a ramok? :U :F

(#4476) tome.jr válasza AirBooms (#4475) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam f6-ot látta de mikor flash-elni akartam azt írta hogy invalid bios image. Qflash a bios-ból indul és ott is hajtja végre, utána boot-ol csak be a rendszer. Az os közömbös neki. FLASHSPI. exe-t szintén le kell tölteni, telepíteni. Viszont amit én találtam giga honlapon az 32 bites volt és ezért a telepítésnél elakadtam, nem futott a 64 bites rendszeremen. 64 bites verziót nem találtam belőle.

Nem hinném hogy a 2. és 4. slot miatt volna gond, szerintem mindenki ott használja a ramjait. Én is ott használom és mennek 2200 fölött is igaz ezek Dominatorok. :)

(#4477) Winne válasza gézu (#4465) üzenetére


Winne
nagyúr

Ezt honnan vetted? Simán megy 1.5V-on 1600-on. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4478) Qru válasza Gorneck (#4471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VTT-nek adj egy kis plusz feszt az segíthet. Lehet kicsit többet dropol a lap ha két modul van benne... Pedig nem kéne még 2 modulnál, de hátha segít.

#nincsbennetarcsi

(#4479) AirBooms válasza tome.jr (#4476) üzenetére


AirBooms
addikt

Nekem is ez a gondom a FLASHSPI-vel, azóta megnéztem. A 64-es rendszeren nem megy.
Akkor nekem mi a búbánat miatt nem látja a QFlash a pendrive-ot? Csak simán a letöltött .bin biosfájlt kell rámásolni? Én is természetesen a biosból indítottam a QFlasht. Nem mindegy, melyik USB-t használom, vagy mi? :R

Hát Dominátorokkal könnyű! :D
Van akinek az "óccsó", 1600-as Gaming V2 A-DATA-i mennek 1600 MHz felett? Vagy CL9-nél jobb időzítésekkel? Mert nekem csak ezt tudja, ezt is csak XMP profilból, ahol ugye kapásból belövi az 1,65V-ot is. :U

(#4480) tome.jr válasza AirBooms (#4479) üzenetére


tome.jr
addikt

Qflesh-ben ki kell választani a HDD-k közül a pendrive-ot a submenu-ben. Amit leszedsz bios exe fájlt azt kicsomagolod, ez nálam a bios verziótól függően .f4, .f5 stb kiterjesztésű fájlként szerepel, ezt kell rámásolni a pendrive-ra.

Úgy tudom Xarax használ ilyen 1600 V2-es ramokat 2133 CL10-ben

[ Szerkesztve ]

(#4481) N_A_S válasza tome.jr (#4480) üzenetére


N_A_S
veterán

az én vagyok. (Gaming V2.0), XaraX Kingmaxokkal nyomja

https://tinyurl.com/phnas

(#4482) AirBooms válasza tome.jr (#4480) üzenetére


AirBooms
addikt

Öö, igen, nem .bin, hanem .f6 volt...
Nekem onnantól fagyi van a QFlashben, hogy felkínálja, hogy válasszak meghajtót. Be sem tudok már lépni a listába, azt írja No found drive.

Adott esetben erősítsen meg ADATA tulaj, hogy megy a ramja 1600 felett, s hogy milyen beállításokkal! Mindenesetre köszi! :R

(#4481) N_A_S: s te milyen beállításokkal nyomod? Mennyi feszen, milyen időzítések, stb? :R

[ Szerkesztve ]

(#4483) Kami11 válasza AirBooms (#4482) üzenetére


Kami11
őstag

Arra figyeljetek, hogy a pendrive FAT32-re legyen formázva, máskülönben nem látja a QFlas!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#4484) tome.jr válasza AirBooms (#4482) üzenetére


tome.jr
addikt

Esetleg formázd meg a pendrive-ot és azután másolj rá.

(#4485) N_A_S válasza AirBooms (#4482) üzenetére


N_A_S
veterán

10-10-10-28 88 1T @ 2133 @ 1.6V

1600-ot asszem viszi CL8-ba is, de ebben nem vagyok biztos. én 2133-on használom 24/7

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#4486) AirBooms válasza N_A_S (#4485) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm, megpróbálom! (mondjuk az adatlapodon ezt találtam: KHX XMP Blu 4x2GB 1600) :B :R

Megformáztam a pendrive-ot, s az említett okok miatt FAT32-re. Hát megnézem még egyszer... Nem hagy nyugodni... :R

(#4487) Gorneck válasza Qru (#4478) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy a ramnak kell kicsivel több...

Gorneck#1239

(#4488) YencYke válasza N_A_S (#4485) üzenetére


YencYke
tag

Sziasztok! Én is most teszek össze egy gépet csak várok az Asus deszkára. E6600 váltok és nekem újak ezek a dolgok amit a tuninggal kapcsolatban írtok. Valaki nem foglalná össze, hogy mit kell állítani és milyen értékek között?
Amúgy a hűtő-ram kérdést én úgy oldottam meg, hogy a Corsair Vengeance ramokhoz vettem egy Thermalright Archont, ez vékony és elfér.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#4489) Воланд válasza YencYke (#4488) üzenetére


Воланд
titán

Első hsz, segítség a tuninghoz rész.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4490) Qru válasza Gorneck (#4487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,57V-ig mehetsz simán a legóvatosabb (Intel-es) specifikáció szerint is. Szóval toljad neki bátran öreg. ;]

#nincsbennetarcsi

(#4491) Fore válasza JarrekStar (#4468) üzenetére


Fore
tag

Hálám üldözzön téged!!!
Ahogy nézem kb. 1cm van a cooler alja és a ram teteje között. Tehát elvileg elférnek a F3-12800CL9D-4GBXL ramok.

Még egyszer köszönöm a képeket. :R

(#4492) AirBooms válasza N_A_S (#4485) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát nekem az istennek sem megy, csak az XMP profilt hajlandó elfogadni, attól nem tudok eltérni. :O Tudsz küldeni egy részletes beállítást? Pl. a Channel interleaving és a rank interleaving min áll neked? SPD-t hogy lövöd be (Quick, Expert)? Kell-e valami egyebet még állítani a ramok kézi beállításához? Sosem volt még Giga lapom...

:R

(#4493) YencYke válasza Воланд (#4489) üzenetére


YencYke
tag

Kösz, de ennél kicsit mélyebben gondoltam. Kivált kép az Asus biosára. Esetleg lehetne a tuningról bios képernyő mentéseket betenni.

"Soha ne tartsd vissza a szellentést, mert végigfut a gerinceden, be az agyadba, és innen jönnek a szar ötletek."

(#4494) Qru válasza AirBooms (#4492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ördög a subtimings-ban lakozik. Giga lap ezt előszerettel veszi túl szűkre ha nem az XMP profilból nézi ki. Szóval val'szeg emiatt hasal el. Anno több napot játszottam mire jól belőttem a mellékidőzítéseket a ramommal. :(

#nincsbennetarcsi

(#4495) darál0w válasza Gorneck (#4487) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

na már megint a ramok?! :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4496) AirBooms válasza Qru (#4494) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezért kérdezem N_A_S-t, hogy nála mi van még beállítva, vagy hogyan, mert neki is UD3-a van, ha jól látom... :R

(#4497) Qru válasza darál0w (#4495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még mindig. :) Szegény nem is tudom hány hete szív ezzel a hibával. Pedig már mindent lecserélt a tápot meg a ramot leszámítva. :(

AirBooms: Jaja, az sokkal egyszerűbb. Végül én is OCZ support-tól kaptam meg a helyes mellékidőzítéseket.

#nincsbennetarcsi

(#4498) darál0w válasza Qru (#4497) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

de ezek már uj ramok nemde?

nem azok, amik még az AM3as konfigba voltak.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4499) Gorneck válasza darál0w (#4495) üzenetére


Gorneck
titán

Mióta megvannak...csak úgy elég szar megtalálni mi a bibi, ha egy burin progi se mutat hibát...8-10 órás teszt mellett sem.

Ezek még azok, mármint az a kit amit tavaly vettem. Azé nem cserélek, ha csak egy kis fesz kell nekik...
De most már biztos, hogy ezekkel van a baj...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4500) XaraX válasza AirBooms (#4496) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
Ha még mindig így van neki.
UD3P-je van tudomásom szerint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.