Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) boogie84 válasza gézu (#4456) üzenetére


boogie84
veterán

Fel is tettem egy képet... UD3P + hyper 212+... méretek stb... keressetek vissza! :F
u12p + 2. 4. slot dominator is elfér!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4502) darál0w válasza Gorneck (#4499) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

AMDs konfigba több fesszel mentek?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4503) paduc válasza YencYke (#4488) üzenetére


paduc
tag

Szia!

Az Archont hol sikerült venni?
Jöhet privátba is.
Köszi

(#4504) boogie84 válasza JarrekStar (#4468) üzenetére


boogie84
veterán

Ez túl széles hűtő! Ehhez tényleg alacsony profilú ramok kellenek. Én NH-U12P SE2-t már megvettem... ehhez lesz Vengeance a 2. és 4. slotba! :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4505) Qru válasza Gorneck (#4499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem csak téged nem szeret ez a kit. :DDD Zsoltinál meg nem hibázott egyáltalán ugye, pedig nyúzta több napig ő is. Na told a feszt neki kapjon egy utolsó esélyt.

mod:

darál0w: Nem, ott is alapon ment (alias 1,5V).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4506) CHIPman válasza darál0w (#4502) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Intelnek(775-ön kívül) mindig is sokkal jobb volt a memóriakezelése, mint az AMD-nek, akár teljesítmény, akár húzás/fesz szempontjából.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4507) darál0w válasza Qru (#4505) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hah :D

na akor kíváncsi vagyok, h a + fesz megoldja e...

4506) CHIPman képben vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4508) AirBooms válasza XaraX (#4500) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi!
Megpróbáltam, de nekem nem megy. Volt ahol tovább lazítottam a linkelt beállításon, de úgy sem. 1866-on sem indul el. Továbbra is csak az XMP profil használható.
Az viszont tény, hogy Aidával megnéztem, az XMP profil lényegesen lazább, mint az AUTO SPD beállítások. Valszeg ez lesz a gond.
Tehát nem bántom az A-DATA-t, de a Giga UD3 nem jól lövi be. Pedig a támogatott ramok listáján van.

(#4509) boogie84


boogie84
veterán

Vengeance-nek ilyen sok fesz kell 2000 fölött?? [link] :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4510) tome.jr válasza boogie84 (#4509) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem a max 2160 frekihez kellett ekkora fesz

(#4511) Gorneck válasza Qru (#4505) üzenetére


Gorneck
titán

Valszeg ott alapba több feszt adott az asus és azé nem volt gond...

Gorneck#1239

(#4512) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Ez nem semmi:)

Az Aqua Computer nagyon elvan maradva. Megkérdeztem tőlük, hogy mikor lesznek új B3mas alaplapok, erre azt válaszolták, hogy:
A gyártók árpilis végén kezdik el teríteni a termékeket.

Nem figyelik a híreket? Vagy mi a fene?..

LOL

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#4513) gézu válasza Winne (#4477) üzenetére


gézu
őstag

Gyári adat, erre van garancia; az, hogy nálad megy ennyit 1.5v-on, az jó hír, de lehet csak kifogtál egy jó kitet.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4514) darál0w válasza Gorneck (#4511) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor toljad neki...hátha megjavul :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4515) fsb1000 válasza AirBooms (#4464) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem UD3-ban 2133 MHZ-et 1,56V-n a Gaming V2.
Mutattam beállítást is hozzá.

Ment volna feljebbb is , de a BCLK-t nem akartam feljebb nyomni.

(#4516) Gorneck válasza medvezsolt (#4512) üzenetére


Gorneck
titán

Ha a nagykerük nem kap, akkor ők se fognak...

Gorneck#1239

(#4517) Winne válasza gézu (#4513) üzenetére


Winne
nagyúr

Lehetséges, bár nem jellemző rám. :) Általánosságban itt szinte mindenkitől az látszik, hogy ezek a ddr3-as memóriák már nagyon jól bírják az órajelemeléseket, ez nagyon jó...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4518) fsb1000 válasza AirBooms (#4467) üzenetére


fsb1000
nagyúr

QFlash
Pendrive-ra ki kell rakni a bios file-t. Vagy olyan HDD-re amely FAT16/32
Nekem '"A" meghajtóként látta a pendrive-ot.

Az viszont igaz, hogy a F4-es check hibát adott, (vagy melyik??? már nem tudom hogy volt UD3-nál)

---

FLASHSPI. exe-s megoldáshoz én a Hirens' Boot CD-t használtam. (szerintem nem megy 64biten)
Ekkor is pendriveon volt az exe meg a BIOS file is.

Dos promptból átlépni A:-ra aztán kézzel beírni, de mintha lenne hoza batch file is.
(asszem autoexec, de átneveztem B.exe-re.... igy csak 1 betüt kell gépelni.)

(#4519) fsb1000 válasza Winne (#4517) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Winnie: És mi a baja az A-DATA ramoknak?

Ere még nem válaszoltál...

(#4520) AirBooms válasza fsb1000 (#4515) üzenetére


AirBooms
addikt

Belinkelned ujra a teljes beallitast, tehat nem csak a föbb idöziteseket? Jöhet privatban is. Vagy nagyon kaki ramokat fogtam ki, vagy valami banalis hiba lesz nalam, mert 1866@cl10-en sem mennek. El sem indul a gep.
Nagyon köszi! : R

(#4521) boogie84 válasza AirBooms (#4520) üzenetére


boogie84
veterán

Sztem nyugodtan kiteheti ha úgy gondolja, mi újoncok is hátha tanulunk vmi újat! :K :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4522) Qru válasza Gorneck (#4511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Auto-n volt nála a fesz vagy fix 1,5V-on tolta ő is? Mondjuk Gigára jellemző a nagyobb drop... Legalábbis én ezt tapasztaltam 965P/P35/X58-nál is. Még a 965-ös dropolta a legkevesebbet.

mod:

AirBooms: CR1-ben vagy 2-ben próbálod? Ha 1-ben akkor érdemes lenne megnézed 2-ben is. Mert XMP-ből 2T-re rakja ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4523) fsb1000 válasza AirBooms (#4520) üzenetére


fsb1000
nagyúr

2 anpja írtam: [link]

Hozzáteszem: 1,65V-n nem ment a RAM, csak 1,6V-től lefele.
lehet a Vtt növelése is megoldotta volna a problémát, de igy is megvolt a 0,5V különbség

[ Szerkesztve ]

(#4524) Воланд válasza YencYke (#4493) üzenetére


Воланд
titán

Mélyebben? Ez nem elég mély? Esetleg ez? Ezek vannak az első hszben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4525) Gorneck válasza Qru (#4522) üzenetére


Gorneck
titán

Igen.

Gorneck#1239

(#4526) MrTwister válasza fsb1000 (#4518) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez jó kis leírás pl. DOS-os frissítéshez [link] (kb. oldal közepe erre rákeresni: "Making a Bootable USB Flash Drive") én PQI 2GB-os pendriveval simán frissítettem az UD4-emet F7-re. QFlash kiakadt a BIOS image hibára hivatkozva, Windows alól @BIOS-sal checksum errort dobott a BIOS aztán recoveryzte a backup biosból az eredeti F2-est! Gép állandóan újraindult, még a BIOS-ba is belefagyott a gép! Nagyon gáz volt! Aztán FLASHSPI DOS-ból F7-re és azóta minden rendben!!! :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4527) Qru válasza Gorneck (#4525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyikre igen? De gondolom auto-n volt akkor.
Egy szó mint száz, ha leraktad a lantot, irány a bios és hadd szóljon. :K

#nincsbennetarcsi

(#4528) jeni válasza gézu (#4456) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Nálam az Asus P8P67 Deluxe lapban egy Mugen 2 rev.B hűtővel és Corsair Vengeance memóriákkal használom a 2 és a 4-s slotban.

Azért van egy trükkje a dolognak. Meg kellett variálnom a ventit. Ugyanis csak abban az esetben fér el a Vengeance memória a 2-s slotban ha elől Sycthe Slip Slim 120mm venti van és hátra az eredeti 25mm venti kerül,és ez alapján bekötni a venti kábeleket az alaplapra. Pont annyi hely van a memória és a venti test háza között,hogy egy-két vékony papír lapot tudok oda tenni kettejük közé.

[ Szerkesztve ]

(#4529) AirBooms válasza Qru (#4522) üzenetére


AirBooms
addikt

fsb1000!
Köszi! :R

Az XMP meglepő módon CR1-be rakja.

(#4530) jeni válasza gézu (#4461) üzenetére


jeni
félisten

Este teszek fel képet,hogy is vannak nekem berakva a cuccok a gépemben.

(#4531) Winne válasza fsb1000 (#4519) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem mondtam, hogy bajuk van, csak arra utaltam, hogy lehet jobban jár az ember mondjuk egy HyperX-el, amire itt mindenki jókat írt eddig, és még nem az egetrengető árú memóriák. Egyszerűen emlékeztem, hogy valaki nem volt megelégedve velük, lehet, hogy éppen AirBooms írta, nem tudom. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#4532) Qru válasza AirBooms (#4529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

G.Skill. Ennyi. :)
Nekem a Dominatort CR2-be rakja XMP-ből 8-8-8-24-be. Ehhez képest megy az 8-8-8-20 1T-ben is lazán kicsivel a gyári fesz alatt is.

#nincsbennetarcsi

(#4533) jeni válasza AirBooms (#4467) üzenetére


jeni
félisten

kiírod a pendrive-re a xxxxxxx.rom fájlt és miután indításkor bejön a Gigabyte menü és az alján vannak a lehetőségek. Ha nem tévedek az END gombot kell lenyomni és onnan már be lehet olvasni az új BIOS rom fájlt.

(#4534) jeni válasza JarrekStar (#4470) üzenetére


jeni
félisten

Igen többen írták,hogy a hűtőről való meleg levegő elszívás gyengusabb kevésbé hatékony mint a rendesen elölről felhelyezett venti esetében ahol ott szinte rátolja a lamellákra a friss levegőt és onnan meg eltolja a felmelegedett levegőt.

Nálad meg éppen a videokari miatt nem tudod oda tenni a ventit,így alulról felfelé tolná a levegőt kifelé a ház teteje felé fújva ,ahol ha van ott plusz venti akkor az meg kiszívná a házból a felmelegedett levegőt. Ezt a gépemben megtudnám csinálni így is de lehet nem lenne annyira hatékony mint ha normálisan raknám fel a ventiket a hűtőre.

(#4535) sz.j válasza AirBooms (#4467) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az elve ua. mint pl. a 775-ös lapoknál.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4536) sz.j válasza sz.j (#4535) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi ..., nem 775-nél ( :W ) hanem P35-nél. :B

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4538) Воланд válasza jeni (#4537) üzenetére


Воланд
titán

Hát, még az a slim venti is éppen elfér, gyárival nem is lehetne megoldnia máshogy, csak ha feljebb lenne téve maga a ventilátor.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4539) boogie84 válasza jeni (#4537) üzenetére


boogie84
veterán

Ne viccelj az a hely sok is!! :D Most néztem a méreteket, a Noctua NH-U12P SE1366 -hoz a gyári 25mm vastag venti épp be fog férni ilyen formában!

Köszönjük a képeket! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4540) gézu válasza jeni (#4530) üzenetére


gézu
őstag

Köszi, :R a venti feljebb rakását nem is próbáltad?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4541) user137 válasza user137 (#4473) üzenetére


user137
őstag

Egy kérésem lenne i5-2500K és i7-2600K tulajoknak - stock órajelen meg tudnátok nézni egy GeekBench tesztet és közölni egy bézik alaplap-vga-ram-proci konfigot?

pls valaki, ha lenne 5 perce erre, gyors a teszt :) köszi!

(#4542) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

nekem pont elfér a ram :)
Bár nem indokolt az extra hűtés hiszen max. 3.7Ghz érhető el de az ördög nem alszik ;)

kép

(#4543) jeni válasza Воланд (#4538) üzenetére


jeni
félisten

A gyári 25mm venti feljebb emeléssel sem férne el mellette a Corsair. Ugyanis nem lehetséges annyival megemelni,hogy elférjen. Bár este azért megnézzem ismét majd azt az ventis emelős dolgot.
Mivel a Mugen2 rev.B hűtő legalsó lamellája akkor is lejjebb van mint a Corsair Vengeance magasított fémhűtő teteje,kép alapján nézve. Ezért nem tudtam a rendes eredeti gyári 25mm ventit oda rakni.

[ Szerkesztve ]

(#4544) boogie84 válasza jeni (#4543) üzenetére


boogie84
veterán

Egyszerűen annyi h ne a lamellák alá tedd a rögzítőt, hanem közéjük..

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4545) jeni válasza jeni (#4543) üzenetére


jeni
félisten

A másik megoldás ha a PCI-e videókártya felől helyezem el a ventiket. A kártya felőli oldalra vékonyat és a szemközti oldalra vagyis a ház tető felé néző oldalra meg a vastagabb 25mm ventit. Ezzel el tudnám érni,hogy a memória 1-s és a 3-s slotba is betudjam rakni a Corsair Vengeance KIT-et.

[ Szerkesztve ]

(#4546) jeni válasza boogie84 (#4544) üzenetére


jeni
félisten

úgy értve,hogy a venti rögzítő "kapocs" ellenkezőleg fordítva felrakva kifelé álljon?

(#4547) boogie84 válasza jeni (#4546) üzenetére


boogie84
veterán

Nem, hanem egyszerűen az egész ventit a kapoccsal feljebb tolod. pl addig h a legalsó és az egyel afölötti lamella közé essen.

Ma érkezett meg a Noctuam. (proci még sehol,de jó vétel volt) . Csinálok egy példát....

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4548) warcat


warcat
veterán

Befutott pár MSI alaplap is, a sok h67 közt van egy p67 is már... :) ipon
Jók a jelek,valószínű előkerül még pár a héten.

EA: It's in the crate!

(#4549) davidsone


davidsone
addikt

mi a max hőfok 1 i7 860nál?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#4550) tome.jr válasza davidsone (#4549) üzenetére


tome.jr
addikt

Itt próbálkozz: [link]

Bár ezt a kérdést ilyen formában elég nehéz értelmezni. Először talán pontosítsd mire is vagy kíváncsi valójában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.