Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Tökmindegy válasza CHIPman (#3500) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Nem nem:) Simán játékra ,pontosabban 1 játékra. IL2 Sturmovik: Cliffs of Dover
Veszek egy gtx580 at ahhoz kell egy nagyon jó proci. Vaciláltam mit vegyek de ez az I5 igen meggyőző.
És még egyszer köszi.
Ez az ASROCK alaplap minőségi?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3502) Воланд válasza Tökmindegy (#3501) üzenetére


Воланд
titán

Igen, az.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3503) CHIPman válasza Tökmindegy (#3501) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Csak a hűtőt nehogy lefelejtsd róla. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3504) Tökmindegy válasza CHIPman (#3503) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ezt hogy értsem?:)
Na jó értem. Ha már szóba hoztad mit ajánlanál hozzá?

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3505) joshua7 válasza N_A_S (#3468) üzenetére


joshua7
veterán

Az a 'baj', h ezt 5.5Ghz-re is hiába húzod, akkor sem fog ütős score-t nyomni. Vantage-re egyszerűen kell a 4mag/8 szál minimum. Lista passz, sajna nem rajtam múlik, van 2 kolléga is, akik elvileg külön-külön is dolgoznak rajta, amit aztán én frissítenék, de gondolom túlságosan elfoglaltak...

Semper Fi

(#3506) Winne


Winne
nagyúr

Urak most volt időm egy kicsit játszani és a gyári hűtővel 65 fokosra mentek a magok realtemp szerint. Kicsit sokallom, mennyi a még egészséges vajon? 2500k...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3507) tome.jr válasza Winne (#3506) üzenetére


tome.jr
addikt

Az attól függ milyen órajel és milyen fesz?

(#3508) N_A_S válasza joshua7 (#3505) üzenetére


N_A_S
veterán

Hát ez elszomorít. Mondjuk nyilván nem csak a CPU Score miatt vagyok itt, és nem + egy lábbal arrébb. Egyszerűen tele volt a tököm az i7-870 + UD3 kombóval. Sorozatgyilkosnak készült az a proci :((( De azért örültem volna ha már pluszba ráköltöttem egy olyan 15-20K -t hogy valamivel többet kapok. Majd talán a 3DM11-re jön valami patch ami használja az AVX-et és akkor meglehetne szorongatni a régi HT-s i7-eket is szerintem. Bár annak még nem jártam utána hogy most van e AVX a 11-be, de sejtem hogy nincs.

Értem. Mondanám én hogy bevállalom de nem akarok linkeskedni (mint a többiek :(( ).
Tárhelyet adok ha kell meg esetleg aldomaint tudok rá csinálni.

Winne
Ha LINX -eltél akkor (AVX-essel) akkor szerintem a gyári hűtővel még alapórajelenis rendbe vannak ezek az értékek. Ha ez P95 akkor még számít rá hogy a LINX egy 10-12 fokot rátesz még.

XaraX (#3493)
Az szép, nekem még nem sikerült 5Ghz-en windowst indítani, de legalább már nem fagyok ki rögtön az elején :DDD
P67 OC Bios-ok

Thx to OC886 és gratula az eredményhez! :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#3509) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Ma este tesztelgettem kicsit és stabilnak tűnik a cuccos 4720MHz -en.
Biosban a Vcore: 1,370V-ot a VTT: 1,0625V-ot a többi alapfeszt kapott.
Azért a LinX komolyan felfűti a procit az SP1-el.

(#3510) natë válasza ATtIs_80 (#3509) üzenetére


natë
nagyúr

29 fokosak a magok terheletlenül? :Y

(#3511) N_A_S válasza ATtIs_80 (#3509) üzenetére


N_A_S
veterán

ez 103-as FSB? nekem mért nem fut le 100 felett a LINX :F :W

https://tinyurl.com/phnas

(#3512) rankesz


rankesz
veterán

Egy alig használt Mugen 2 rev. b és egy noctua nh-d14 között vacillálok.
Az árak 9.500 vs 19500 lokál kredit. Szerintetek parasztvakítás a noctua a sandy2600k-ra ha tunigolni is akarom?

(#3513) N_A_S válasza rankesz (#3512) üzenetére


N_A_S
veterán

ha van rá plusz felesleges kredited akkor Noctua, nem fogod megbánni. Bár én úgy vagyok vele hogy akkor már spórolnék még és egy Corsair H70-be raknám bele szivesebben a pénzem.

Mugen 2-vel 4400ig lazán elmész, attól függ milyen példányt fogsz ki, ha valami jobbat akkor a 4600-4800 sincs kizárva.

https://tinyurl.com/phnas

(#3514) nicu71 válasza fagy53 (#3448) üzenetére


nicu71
addikt

én már a mult héten jeleztem hogy az én lapom hibás/alaplapi hdmi xaraxik :(( és azonnal felhivtak hogy mihelyt lesz uj lap,azonnal kicserélik,kétségem se legyen efelől!
Úgy legyen! :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3515) nicu71 válasza DNS_65 (#3404) üzenetére


nicu71
addikt

egyelőre úgy látom hogy a ramnál nincs esély elérni az 1600-t.A maximum amit enged a biosban az az 1333.Bár biztos van valami módszer,de egyelőre békén hagytam a ramocskákat :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#3516) Winne válasza tome.jr (#3507) üzenetére


Winne
nagyúr

és @(#3508) N_A_S

Left4Dead-et toltam, minden alap beállításon (mivel a biosba nem lép be :D), játékban minden maxon. 65-70 fok volt a max magonként. Nem tudom mennyi az elfogatható ennél, a Q6600-amnak 70 fokra mondták a határát.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3517) ATtIs_80 válasza natë (#3510) üzenetére


ATtIs_80
tag

Általában 25 és 30 között ingadoznak nálam a maghőmérsékletek terheletlen állapotban.

N_A_S: a BCLK-t 102,6-ra állítottam, 103-hoz sajnos több fesz kellene neki. Feljebb viszont nem szívesen mennék.
Köszönet a Bios-os linkért!

rankesz: én is noctuával hűtöm a procit és nagyon meg vagyok vele elégedve. A Mugen 2 rev. B-t nem ismerem, nálam még a korábbi verzió szolgált. Ha az árát nézzük a Mugen a nyerő, de érdemes szem előtt tartani a hűtő méreteit is. Elférnek majd alatta a ramjaid?

[ Szerkesztve ]

(#3518) rankesz válasza ATtIs_80 (#3517) üzenetére


rankesz
veterán

Igen el. Lapos bordás Kingston HyperX 1600 blu ramjaim vannak.
Mondjuk az is lehet kibekkelek még pár napot a gyári coolerrel, mert múlt héten még 18.5-ért megcsíphettem volna a d14-et futárral, meg jövő héten lehet lesznek bemutató EKL hűtők, "ócsóé"...

(#3519) XaraX válasza N_A_S (#3508) üzenetére


XaraX
addikt

Tud ez többet is, úgy tűnik, de vigyáznom kell rá, csak kölcsönben van. :))
[link]
[link]

(#3520) XaraX válasza rankesz (#3518) üzenetére


XaraX
addikt

Tudom, ez nem az a ttopic, de Én egy ilyennel [link] szemezgetek. :)
Valakinek esetleg személyes tapasztalata van vele?

(#3521) rankesz válasza XaraX (#3520) üzenetére


rankesz
veterán

Még csak pár hete forgalmazzák, szerintem max. külföldi oldalakon találsz tapasztalatokat.

(#3522) boogie84 válasza XaraX (#3520) üzenetére


boogie84
veterán

Raksz hozzá picit és megveszed a Noctua-t. :B Vagy egy picit kevesebbért Noctua-t. :B

#3509 ATtIs_80: Mentéseidet majd elkérném ha megadod. :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3523) medvezsolt válasza boogie84 (#3522) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Szerintem az alpenföhn Nordwand RevB se rossz. Sajna még nincs alaplap nem tudom kipróbálni, de elég meggyöző és az ára se rossz:
[link]

Vagy a Matterhorn: [link]

Sajna a nordwandból megvásároltam az utolsó darabot, azt most nem látom a listán:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3524) tome.jr válasza Winne (#3516) üzenetére


tome.jr
addikt

Az soknak tűnik. Cpu-z szerint mennyit kap terhelés alatt? Nekem most 4900 Mhz mellett az 1,404 voltos terhelés melletti fesznél sem éri el a 70 fokot Crysis alatt full beállításnál. Jó mondjuk nem gyári hűtő van rajta. :) Hogyhogy nem enged be BIOS-ba?

XaraX: itt nagyon leszerepelt

Faszán megy a proci :C

[ Szerkesztve ]

(#3525) Winne válasza tome.jr (#3524) üzenetére


Winne
nagyúr

Este megnézem mennyit kap, de valami pitiáner voltot kap szerintem 1.1 alatt, ezért sokallom én is. Mondjuk amennyire emlékszema L4D-re anno amikor toltuk azt írták, hogy erősen kihajtja a procit, de este tesztelem MW2-vel is.

A bios egy érdekes dolog, indul a gép és egyik billentyűre sem reagál, már frissítettem F6-ra, de azóta még nem néztem, úgysem akarok tuningolni a gyári hűtővel. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3526) boogie84


boogie84
veterán

Láttunk már ilyen tuningot olyan tuningot , 5GHz-et stb... de a lényeget még nem. Hogy teljesít játékok alatt? Van vkinek izmos felső kategóriás vga-ja amivel ki is lehet használni az erejét??

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3527) rankesz válasza boogie84 (#3526) üzenetére


rankesz
veterán

6950@6970, 950/1450-es órajelekkel minek számít? mert tudok esetleg tesztelni ha megmondod mire vagy kíváncsi.

(#3528) boogie84 válasza rankesz (#3527) üzenetére


boogie84
veterán

6970 az már bőven erős. :K
Nem konkrét tesztre gondoltam. De ha gondolod csinálhatsz. Van pár játéknak benchmark része.. Pl Stalker.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3529) medvezsolt válasza rankesz (#3527) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Engem olyan valaki is érdekelne, aki 560ti OC-val járatja:)

Kiváncsi vagyok milyen lesz a rendszer

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3530) tome.jr válasza boogie84 (#3526) üzenetére


tome.jr
addikt

Én inkább azt vettem észre hogy több kártyás rendszerben jön ki igazán az előnye. Nálam a GTX 460 SLI jobbat ment Far Cry 2 alatt mint a P55 rendszeremben a GTX 480 SLI. Egy VGA esetén talán annyira nem látványos a javulás.

Illetve még ami nagyon nagy előrelépés, hogy SLI-ben nincs többé akadozás, laggolás, teljesen folyékony a játékmenet. Pl. Crysis 1920x1200 very high 16xQA mellett szépen játszható a 460 SLI-vel is. Jobban adható az élsimítás is neki. P55-ben már 4xAA mellett is letérdelt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3531) Overlocker válasza boogie84 (#3526) üzenetére


Overlocker
veterán

Van egy GTX580 nálam, azzal majd nézhetek valamit..

(#3532) boogie84 válasza tome.jr (#3530) üzenetére


boogie84
veterán

Érdekes. A 2db 460as jobban megy SB-vel mint a 2db 480-as i7 870-el pl? :U

Overlocker: Előre is köszönöm. :R

(#3533) tome.jr: Akkor már csak egy dolog van a tökéletes konfigodhoz. Visszacsere a 480 SLI-re ;]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3533) tome.jr válasza boogie84 (#3532) üzenetére


tome.jr
addikt

Másik gépemben vannak elmentve a képek, este tudom majd mutatni őket. A P55 rendszeremben 4200 Mhz-en ment a proci a 480 SLI-vel. Crysis 1920x1200 high NoAA beállítás mellett is erősebb volt a 460 SLI + SB mint a P55 + 480 SLI :K Főleg a minimum fps-ek nőttek látványosan. Ha jól emlékszem Crysis alatt 50-ről 61-re nőtt, míg Far Cry 2 alatt 103-ról 125-re.

[ Szerkesztve ]

(#3534) fsb1000 válasza tome.jr (#3530) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Illetve még ami nagyon nagy előrelépés, hogy SLI-ben nincs többé akadozás, laggolás, teljesen folyékony a játékmenet.

Ez nagyon jó hír! Pont ezt akartam kérdezni.

És ez CPU szorzótól független? vagyis csak a CPU sebesség, vagy az egész architektura változás okozza (alaplapi cjipset, stb)

(#3535) fsb1000 válasza Winne (#3516) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. nem követtem a beszerzésed, de ezt milyen hűtővel produkálja.

Nálam a 2500K a gyári hütőjével és 20% tuninggal ment ennyire fel (azt is Lynx alatt)
Egy jó hütővel játékok alatt 50-52 fok a max. (kivéve, mikor a VGA felfűtötte a házat, de azon már javítottam)

(#3536) Winne válasza fsb1000 (#3535) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyári hűtő és nyitott ház... Este tesztelem mással is, lehet, hogy csak a L4D izzasztotta, nem tudom, de soknak tűnt már elsőre. A turbo szerintem be van kapcsolva amúgy, minden gyári bios beállítással.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3537) joshua7 válasza N_A_S (#3508) üzenetére


joshua7
veterán

Miért nem néztél meg pár tesztet vétel előtt? :) Én biztos egy petákot sem fizettem volna i7 8xx-ról egy 2400/2500K-s rendszerre. Alapon bőven gyors mindkettő rendszer, tuning mellett meg még a 2500K sem nyerő mark-ra, ha az kicsit is szempont... :)

Semper Fi

(#3538) boogie84


boogie84
veterán

Teszteket nézegetve látom h nagyobb tápokkal dolgoznak, mint az enyém. :U
Elég lesz vajon a következő elméletbeli konfighoz a Corsair HX520asom?? :F

Giga UD4 v UD5
i7-2500K v 2600K + tuning
Corsair Vengeance 4GB + tuning
GTX 570
samu 500GB
samu 1TB
:F

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3539) XaraX válasza tome.jr (#3524) üzenetére


XaraX
addikt

:R :R
(#3512) rankesz
Nekem van egy Mugen2-öm eladó, ha érdekel. :K

(#3540) Qru válasza boogie84 (#3538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven.

#nincsbennetarcsi

(#3541) fsb1000 válasza joshua7 (#3537) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem megéri i7 8xx-ről 2500K-ra váltni.
Nem csak a tuning-plafon megy feljebb, az egész rendszer szinte repül egy erős VGA-val.

Amikor C2D Q9550-ről váltottam, a játékélmény (pl. sebesség érzet, folyamatosság) legalább 30%-ot javult. i7 860 @3,5 --> 2500K@4,4 megint egy 30%-os ugrás.

3D tesztekben ez talán nem mérhető, mert azok inkább a VGA teljesítményt mérik, de hidd el, élvezetes CPU limit nélkül játszani. Pl,. GTA4-et
COD-nál nem érzek ilyen jelentős javulást, sem fps-ben sem szubjektív módon.
Nyilván a CPU-ra éhes játékoknál lehet a Sandy elönyét kiérezni.

Az hogy a Lynx mennyit nyom, azon kevesen élveznek el.
Örültem a 64-68-as mérőszámnak... de amikor GTA-zok, akkor érzem, hogy nem volt kidobott pénz és megérte a hibás lapszériát is bevállalni.
(én még senkitől sem olbastam, hogy belassult volna a Sata-ja, én is a SATA 3-on nyomon)

---

Amúgy diszkrét VGA nélkül nagyon szarul megy. Filmnézésre tán elég
És "bekapcsolt" IGP-nél nekem az egyik H67 lap chipsetje melegedett is, miközben a cpu hőfoka semmit nem változott még graf terheléskor sem. vagy csak minimálisat.-

(#3542) medvezsolt válasza fsb1000 (#3541) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Nahja, de mostmár azért érdemes kivárni az új alaplapokat, mert aztán meg nyűglődhetek a csere ügyintézéssel hetekig..megint, mert már most is várakozok..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3543) boogie84 válasza fsb1000 (#3541) üzenetére


boogie84
veterán

Örülök h ez a véleményed, ill a tapasztalatod!!

A SATA vezérlőnek pedig csak idő kell , de mindenképp el fog romlani. Fizikailag fog elégni az alkatrész. Mint kiderült alul méretezték azt a bizonyos tranzisztort.

Qru: Köszi a segítséget!

medvezsolt: Már nem kell túl sokat aludni :O Én csodát várok az E8500 után :B

(#3544) brainman: Aki előrelátó az nem vesz olyat amit hamar le kell/akar cserélni. Én nem is vettem volna H-s lapot ill szorzózáras procit! Béke. :R

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#3544) brainman


brainman
tag

üdv

2400-ról érdemes 2500k-ra váltani? ( 12k difi ) nem cél most a tuning, h-s lap van, csak a jövőre való tekintettel, v felesleges?

(#3545) toldy


toldy
őstag

Üdv,

Mennyire melegednek a procik? Elsősorban alapon gyárohűtővel, esetleg igp-t használva. Mik atapasztalatok, mert semmi konkrétat nem találok, tesztek és forumk alapján azt akövetkeztetést vontam le hogy alacsony fogyasztás lévén a hőmérsékletek is rendben vannak.

Az élet nem habostorta.

(#3546) natë válasza brainman (#3544) üzenetére


natë
nagyúr

Teljesen felesleges. Nézd meg a teszteket, minimális a difi.

[ Szerkesztve ]

(#3547) brainman válasza natë (#3546) üzenetére


brainman
tag

igaz, a +200 mhz nem megható, de erősebb int. vga. és a tuninglehetőség. bár én soha nem tolnám 4 ghz fölé, egyszerűen nem használom ki.

elvben lesz olyan lap, amin van órajelgenerátor, talán megjelenik a javitott 6-os csipekkel egyidőben /álom/, akkor az olcsó 2300 is jó vétel lehet.

(#3548) natë válasza brainman (#3547) üzenetére


natë
nagyúr

Elnézést, benéztem, nem láttam a 2500 után a K-t :B
Ha az időtállóság fontos, akkor megéri váltani!

(#3549) joshua7 válasza fsb1000 (#3541) üzenetére


joshua7
veterán

Pontvadászat szempontjából közelítettük meg (részben) a témát, ha az szempont (és a kollégánál az volt), akkor az a 2500K nem tényező, mivel i7 8xx-ről egyértelmű visszalépés a HT hiánya miatt.

Amikor C2D Q9550-ről váltottam, a játékélmény (pl. sebesség érzet, folyamatosság) legalább 30%-ot javult. i7 860 @3,5 --> 2500K@4,4 megint egy 30%-os ugrás.

Ez az 'érzet' dolog kicsit maszatolós nekem. Nem írtad ki, milyen géped van, ezért ha pl. 640x480-ban játszol ultralow beállítás mellett, akkor tényleg kijön ez a különbség (erről a GTA4 nevezetű állatfajról már hallottam, mondjuk ott biztos). ;) :B Egyébként nem tudom, mi olyan meglepő ebben a 30%-ban, mivel már csak a két órajel között is van jó 25% különbség, arról nem is beszélve, h clock to clock is jobb az SB. Csúnya is lenne, ha nem gyorsult volna annyit. ;) Miért pont mindig +30%? :DDD

brainman. a jelenlegi infok mellett, főleg H-s lapba, totál fölösleges

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#3550) natë válasza joshua7 (#3549) üzenetére


natë
nagyúr

H-s lapba jelenleg az, jövőre nézve nem. Ha alaplapot vált sem olyan nagy kiadás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.