Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) tome.jr válasza fsb1000 (#3694) üzenetére


tome.jr
addikt

Mint írták már korábban 1,52 volt a procik VID-je tehát eddig lehet őket "kínozni" mindenféle kockázat nélkül. Amúgy a linx terhelés szerintem nem kell kiinduló alap legyen mert ennyire egyik játék sem melegíti a procit mint ez a progi. Fix 1,452 voltos fesznél Crysis alatt 1920x1200 very high 16xQA mellett max 62 fok a proci:) Ugyanilyen fesznél Linx alatt meg 88 fok.

warcat: nem tudom az én procim mennyire "átlag" de nálam a 2600K-nál 4700 Mhz-hez kell 1,332 volt.

[ Szerkesztve ]

(#3702) warcat


warcat
veterán

Amúgy,ha valaki épp most rakná össze a rendszert, a 2500k-nál elég jó kiindulási pont
lehet a 1,315V-1,32V@ 4.5 Ghz,nálam is ennyin stabil.
Bírta a Linxet kevesebben is,viszont elöjött kb naponta egyszer random kék halál.
Ha jön frissebb hivatalos Bios,majd megnézem stabilabbá teszi-e kevesebb fesszel.

A kingston grey kit(2x2Gb) simán megy ddr1600 9/9/9/24/1T @ 1.6V ezen használom,feljebb nem néztem.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#3703) JarrekStar


JarrekStar
tag

Szerintetek mennyire fogja vissza a gépet az, hogy csak 1066-os memóriám van?

(#3704) CHIPman válasza JarrekStar (#3703) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vsz semennyire, mert az 1066 CL7-esek bátran mennek 1600 CL9-et 1,65V-on, tuningolni meg úgyis fogsz gondolom.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#3705) KAMELOT válasza fsb1000 (#3681) üzenetére


KAMELOT
titán

és H-s lapban tudsz húzni a procin??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3706) tomic


tomic
addikt

Jó hír a várakozó vásárlóknak! Németeknél már árulják a javított változatokat.Lassan ide is elérnek.
[link]

(#3707) medvezsolt válasza tomic (#3706) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hát akkor igazából ez nem jelenthet már sok napot!!

Ha valahol már árulják...

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3708) KAMELOT válasza tomic (#3706) üzenetére


KAMELOT
titán

akkor az már csak kb. 2-3 hét :C

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3709) XaraX válasza tomic (#3706) üzenetére


XaraX
addikt

Fura, hacsak nem úgy, mint nálunk a procikat kezdték árulni.
Minden listán szerepelt, aztán 3 hét múlva elérhető is lett.
"A gyártó a hibák bejelentése mellett nem tudta hivatalosan bemutatni a P67A-GD80 és a Big Bang-Marshal névre keresztelt felsőkategóriás megoldásokat, amelyek megjelenése a problémákból kifolyólag március végére csúszik, de ez abból a szempontból előny, hogy az előbbi két megoldásra épülő alaplapok csak a B3-as vezérlőhídat használják, amit természetesen a (B3) jelzés is mutatni fog."
Ez nincs egy hetes hír.

(#3710) Brekkk válasza tomic (#3706) üzenetére


Brekkk
senior tag

Még a németeknél is 8-14 munkanap az elérhetősége, de a legtöbb lapnál még ismeretlen a szállítási határidő. Akkor nálunk legkorábban 4-6 hét múlva lesznek javított lapok.
Gondolom az első szállítmányok el is mennek gariztatásra. Úgyhogy biztosabb a 6-8 hét mire tényleg elérhető lesz sokféle lap, mindenki számára. De türelem előbb utóbb lesznek javított lapok.

(#3711) warcat válasza Brekkk (#3710) üzenetére


warcat
veterán

Épp ez az,hogy nem a gariztatás a célcsoport, a piacot szeretnék ellátni,aztán ha majd jut kapacitás jönnek a cserék,azért valami profitot is szeretnének :P
A lapok többsége el tudja látni a feladatát(a plusz 1-2 hónap nem oszt nem szoroz) ,nyilván a gyári hibásan működőképteleneket valóban cserélik amint lesz lap.

EA: It's in the crate!

(#3712) JarrekStar válasza CHIPman (#3704) üzenetére


JarrekStar
tag

Hát az a helyzet, hogy 1.65-ön 1333-on gyakran meghalnak ezek a ramok:D szóval nem a legjobban tuningolhatóak sajnos. Amúgy GEIL Value kit-ről van szó, alapból CL7 és 1.5 V. Még a régi konfigomból maradtak meg

(#3713) Brekkk válasza warcat (#3711) üzenetére


Brekkk
senior tag

Valahol olvastam, hogy az Intel először a nagy OEM partnereit (DELL, HP) szolgálja ki, hogy azok mielőbb komplett gépként tudják a piacot elárasztani a termékeikkel, utána a garaniális cserékre kerül sor, legvégül jöhetnek az új igénnyel fellépő emberek. Az elős lépés megtörtént, már az Apple is a javított szériából építi új laptopjait, ha jól tudom.
De ne nekem legyen igazam és mihamarabb legyenek lapok. Én már felkészültem a 6-8 hét várakozásra. Igazából nekünk végfelhasználóknak, úgyis az ASUS, GiGABYTE, ASROCK fogja meghatározni mely célcsoportok lesznek az elsők. Ők döntik el nekik mi a fontosabb az esetleges visszahívás, vagy az új vevők. Meglátjuk. Lehet cégenkét más más lesz a stratégia.

(#3714) Dtomka válasza Brekkk (#3713) üzenetére


Dtomka
veterán

ne neked legyen igazad :)

(#3715) gézu válasza tomic (#3706) üzenetére


gézu
őstag

Az Asus P8P67 Rev.3 és a régi Asus P8P67 között 5 teljes euró a különbség. Azért azt gondoltam, kicsivel jobban fogják dotálni azt a júzert, aki bevállal egy jövőbeni gariztatást/lapcserét a régi cuccal. :N

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3716) fsb1000 válasza KAMELOT (#3705) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem.

(#3717) Overlocker


Overlocker
veterán

Kedves Sandy Bridge tulajok, léghűtés mellett 1,54v felett ne adjatok a procinak léghűtéssel, mert a mostani új chippek hamar degradálódhatnak illetve meghalhatnak!

A korábbi 1,6v-s értékek a korai chippeknél elfogadhatóak voltak, a mostaniak már nem annyira bírják a strapát :S

[ Szerkesztve ]

(#3718) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

6-8 hét várakozási idő? Akkor már majdnem megéri megvennem a "hibás" lapokat, aztán ráérek nyár elejéig lecserélni. Úgy se lesz semmi baja, főleg ha a SATA3ba dugom a winyóimat. Nem?

Jelenleg gép nélkül egy laptopról nyomom és ha 6-8 hétig kell még várni az nagy szívás :S

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3719) Dtomka válasza medvezsolt (#3718) üzenetére


Dtomka
veterán

szintén zenész, vagyis november óta laptopon nyomon, és még 6 hét már kezdené felb...ni az agyam....sry....

(#3720) medvezsolt válasza Dtomka (#3719) üzenetére


medvezsolt
senior tag

November?? Az azért nem piskóta...:D

De akkor te simán megvehetted volna már Januárban a lapot..
Én azért várakozok mert bízok benne, hogy már közel vannak az új lapok. Csak pár hete laptopozok..Semmi kedvem aztán 1-2 hónap mulva meg újra szétkapni a rendszert és beszerelni az új lapot. Bár ... nem tartana semeddig.

Mit gondoltok? Mi lehet a legjobb megoldás?:)

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3721) tomic válasza XaraX (#3709) üzenetére


tomic
addikt

Mivel elkelt a jelenlegi gépem nekem rendelnem kell, és mivel tőlük szoktam vásárolni hamarosan kiderül mikorra szállítják.
Hogy miért kerül 5 euroval többe? :F Inkább a régieket kellett volna már rég levenni a listáról.

(#3722) XaraX válasza medvezsolt (#3720) üzenetére


XaraX
addikt

Mi a gond a szétszedéssel-összerakással? :))
Én az utóbbi 3 hétben legalább 4x szedtem szét, proci cser, hűtő csere, és mindig ki kellett szednem a lapot a hűtő miatt teljesen.
Ez nem lehet visszatartó erő. :D

(#3723) tomic válasza medvezsolt (#3720) üzenetére


tomic
addikt

Én kivárnám. Mikor gariztatod akkor is várni kell, és az sem 2 nap.

(#3724) Gorneck válasza medvezsolt (#3718) üzenetére


Gorneck
titán

Annyi simán benne van a pakliban...nálunk (acer) még csak hír sincs az új lapokról...

Gorneck#1239

(#3725) jeni válasza Overlocker (#3717) üzenetére


jeni
félisten

Melyik chipekre vonatkozik a 1155-s lapokon?

(#3726) XaraX válasza jeni (#3725) üzenetére


XaraX
addikt

Sejtem, magára a cpu-ra gondolt, nem a lapokra......

(#3727) Shkiz0 válasza medvezsolt (#3718) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem hiszem hogy annyi lenne.
Én pl már jövő héten tudok hozni B3-as lapokat, igaz csak MSI-t.
De ha ő kihozta akkor a többi is lépni fog

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3728) Overlocker válasza jeni (#3725) üzenetére


Overlocker
veterán

Főleg az 50. hetiek után, de előbbről is van rá példa.. L05xxxxx (processzorról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#3729) tome.jr válasza Overlocker (#3728) üzenetére


tome.jr
addikt

Az enyim L045 :))

(#3730) medvezsolt válasza Shkiz0 (#3727) üzenetére


medvezsolt
senior tag

tudsz jövőhéten b3mas MSI lapokat hozni??:)

Vajon azok mennyire jók? Nagyából követem a forumot és csak a Giga, Asrock és néha az ASUS lapjai kerülnek szóba. Egy MSI milyen?:)

Ezt néztem épp: MSI P67A-GD65

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3731) jeni válasza tome.jr (#3729) üzenetére


jeni
félisten

Itt meg Batch#:L051Bxxx

(#3732) gézu válasza tome.jr (#3729) üzenetére


gézu
őstag

L046 :)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3733) medvezsolt válasza gézu (#3732) üzenetére


medvezsolt
senior tag

nekem is 46:D

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3734) Dtomka válasza medvezsolt (#3720) üzenetére


Dtomka
veterán

Te már tudod, hogy hol fogod megvenni a "cuccokat"?webshop, vagy személyes vásárlás?

(#3735) Winne válasza medvezsolt (#3733) üzenetére


Winne
nagyúr

+1

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3736) dime27 válasza Overlocker (#3728) üzenetére


dime27
őstag

L046B509 :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3737) JarrekStar válasza dime27 (#3736) üzenetére


JarrekStar
tag

Nekem L051A872, de nem annyira zavar, mert nekem elég a 4.4-4.5 amit stabilan visz 1.240-1.245-ön :K

(#3738) gézu válasza medvezsolt (#3733) üzenetére


gézu
őstag

Viszont az eddigi egyetlen elhalálozott proci - [CM]Crusher fórumtársé - L036 volt. Akkor most ki féljen és mitől? ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3739) XaraX válasza gézu (#3732) üzenetére


XaraX
addikt

A nálam lévő is L046, a vége egyT betű.
Amit eddig láttam egy kivétellel, mindnek a vége számjegy volt.
Egész pontosan L046B079T.

[ Szerkesztve ]

(#3740) medvezsolt válasza gézu (#3738) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Igazából én biztos nem leszek olyan hogy 1,5 volt közelébe vigyem a procit:D. Ha jól olvasom 4,5 giga környékén 1,3 Vnál egészségesen működni fog.

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3741) dime27 válasza JarrekStar (#3737) üzenetére


dime27
őstag

Én sem fogok vihánckodni egy 80k-s procival 4.4-4,5ghz meglegyen majd 24/7re inkább a hőfokokat fogom majd figyelni nyáron a 30 fokos szobában 65 fok a max nálam!Kódolás alatt.... :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3742) gézu válasza XaraX (#3739) üzenetére


gézu
őstag

Az enyém is T-s L046B079T

medvezsolt: aki megáll 1.38v alatt jó hűtéssel, annál nem lehet gond. A hardcore tuningosok meg úgyis tudják, mit csinálnak. :D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3743) Winne válasza XaraX (#3739) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor ajánlom nézd meg az enyémet:

[link]

:)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#3744) Nippon válasza Shkiz0 (#3652) üzenetére


Nippon
őstag

Én nagyon jól tudtam kiszállni az X58-ból és örülök ha egyszerűsödhet a vízkör. CPU+VGA és kész, a többi cuccra nem is kell blokk. Szerintem most még érdemes váltani, nem fogja már sokáig tartani az árát az S1366.

(#3745) Lalaboy válasza CHIPman (#3083) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nem is fog, mert egyszeruen miert??? :B

(#3746) Shkiz0 válasza medvezsolt (#3730) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link]
MSI P67A-GD65 az olyan 44-46K
MSI P67A-GD55az olyan 38-40K
Pontosat csak akkor tudok mondani ha már raktáron lesznek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3747) medvezsolt válasza Shkiz0 (#3746) üzenetére


medvezsolt
senior tag

és jó félék ezek? Bár lehet hogy akkor már tényleg kivárok 1 hetet,mert szerintem a többi gyártó is igen hamar fog erre reagálni..

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#3748) jeni válasza Nippon (#3744) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Én is ezért váltottam 1366-ról 1155-re,igaz csak a HT volt csak előnyben az i5-2xxx ellenében meg amiatt,hogy a 1366 rendszerbe betehető egy hatmagos proci vagyis a 980X de kitesz bele egy 250000 Ft-s procit? Ha használtan gari nélkül venném meg az kerülne 150000 Ft-ba. Az árát tekintve nem is tud annyival többet a csúcs 980x proci mint a 1155-s i5-2500K vagy a kisebbik i5-2400.

(#3749) tomic válasza Shkiz0 (#3746) üzenetére


tomic
addikt

Ezeken a lapokon milyen színű a nyák? Fekete vagy barnás.

(#3750) jeni válasza tomic (#3749) üzenetére


jeni
félisten

Igazat megvallva a szín szerintem már másodlagos egy alaplapon :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.